De openbare zedelijkheid in zwembaden Aan de Lezers! Noodtoestand bij het Middelbaar Onderwijs Woensdag 1 Oct. 194/ 1ste Jaargang No. 1 VERENIGDE NOORDHOLLANDSE DAGBLADEN Discussie over regeringsbemoeiïng in de Tweede Kamer De moties inzake Indonesië verworpen, 120.000 Duitse spoor wegarbeiders dreigen met staken Kalizout uit Russische zone voor Nederland De Unielever voor de Tuchtrechter Familietragedie Hevige aardschok in Perzië 20 nieuwe textielpunten aangewezen Russen komen naar Londen Cholera eist in Cairo reeds 50 slachtoffers Amerikaanse piloten staken Voortdurende overstromingen in de Pendsjaab Terugslag onvoldoende salariëring wordt catastrophaal lüeecéeticfit Zes doden in Indonesië Zorgen van het Empire PALESTINA BUREAU: VOORDAM 9, ALKMAAR TELEFOON ADM. 3320 REDACTIE 3902 RIDDERSTRAAT hk. OUDEGRACHT TEL. RED. 2274 ADMIN. 3971 Giro 187294 Dir.: J. Bijlsma tO OR TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. KI. adv. tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 et., uitsluitend con tant. Abonnementen: 1.30 per maand, 3.90 per kwartaal In de gisterenavond gehouden vergadering van de Tweede Kamer werd het wetsontwerp: „Bepalingen ter voorkoming van gevaren voor de gezondheid en het leven in verband met 't gebruik van zweminrichtingen" (Zweminrichtingen- wet 1947) in behandeling genomen. Tijdens de discussies ontspon zich vooral een gedachtenwisseling over het treffen van maatregelen ter beveiliging van de openbare zedelijkheid in dergelijke inrichtingen. Dit leidde tot het aannemen van een amendement van de heer Stokman (kvp) De heer Stokman (kvpverklaart de strekking van het ontwerp toe te jui chen, maar hij mist erin een maatregel tot bescherming van de openbare ze den. Is het juist, vraagt hij, alleen op de hygiënische aspecten te letten en de ogen te sluiten voor de morele aspec ten? Spreker schetst de taak der overheid ten aanzien van de morele orde; deze taak der overheid mag niet overschat worden, maar ook niet onderschat. Als in de zwembaden en zonnebaden aan stoot gegeven wordt, dienen de zede lijke normen beschermd te worden door overheidsmaatregelen. De heer Fokkema (a.r.) verklaart zich met het ontwerp te kunnen ver enigen. Hij is van oordeel, dat de be scherming der openbare zedelijkheid niet aan de gemeentebesturen dient te worden overgelaten. Deze zaak is van even grote importantie als de volks gezondheid. De heer Schoonenberg (cpn) juicht het ontwerp toe. Hij vindt het juist, dat de zorg voor de openbare orde aan de gemeentebesturen is toever trouwd. De heer Thomassen (arb) verklaart, dat het ontwerp de hartelijke instem ming van zijn fractie heeft. Spr. zegt zich te kunnen voorstellen, dat de heren Stokman en Fokkema eisen willen opnemen ter bescherming der openbare zedelijkheid, dit is z.i. echter vreemd aan het beeld van deze technische wet. De heer Korthals (vrijh.) verklaart, dat zijn fractie zich zeer wel verenigen kan met de algemene lijn v& het ont werp. Z.i. had men het zuiver tech- Dit amendement toelichtend merkt de heer Stokman o.m. op, dat zijn be zwaar niet zozeer gaat tegen het ge mengd zwemmen, maar het blijft niet bij gemengd zwemmen. Vooral tegen het zonnebaden gaat zijn bezwaar. De bedoeling van het amendement is, dat in verbard met de zweminrich tingen, naast de voorzieningen ter be scherming van het leven en de ge zondheid, ook de meest noodzakelijke voorzieningen ter bescherming van de openbare zedelijkheid zullen worden getroffen. De meest geëigende weg hiertoe is de raden der gemeenten, waarin zweminrichtingen bestaan of zullen worden opgericht, te verplich ten de daartoe nodige voorschriften te geven en maatregelen te treffen. De heer Thomassen (arb.) verklaart zich niet met het amendement te bun nen verenigen. Er liggen eenzijdige op vattingen aan ten grondslag. Hij dient een subamendement in, beogende in punt 1 het woord „beveiliging" te ver vangen door „bevordering" en aan punt 1 sub a toe te voegen: „en door beide geslachten tezamen". De heer Schoonenberg (cpn) ver klaart geen behoefte te hebben aan het amendement-Stokman. De heer Korthals (vrijh.) verklaart bezwaar te hebben tegen wat de heer Stokman wil. Het subamendement- Thomassen zal spreker steunen. MINISTERIELE BEZWAREN De minister ontwikkelt practische bezwaren tegen het amendement-Stok man. Hij verzoekt de heer Stokman te overwegen het amendement terug te nemen. Met de minister van binnen landse zaken kan dan nader overwo- «tip. iACXIA uiuu uci nuivci ICCU- I i nisch moeten houden. Er is geen een- fn worden wat op dlt gebled gedaan 'kan worden. stemmigheid over de vraag hoe de openbare zedelijkheid moet worden beveiligd. Dit dient aan de gemeenten te worden overgelaten. MINISTER DREES De minister van Sociale Zaken, de heer Drees, wijst vervolgens op het doel van het ontwerp, opmerkend, dat allereerst gemeentebesturen een taak hebben; dat was het uitgangspunt bij dit ontwerp. Als nu onder het oog wordt gezien in hoeverre de overheid een taak heeft ten aanzien van de mo rele orde, dan voelt spreker zich op een terrein dat het zijne niet is. Dat is meer het gebied van de mi nisters van justitie en binnenlandse zaken. EEN AMENDEMENT De heer Stokman (kvpstelt voor een nieuw artikel in te voegen, lui dende als volgt: 1 1. in de gemeenten, waarin een zweminrichting bestaat, is de gemeente raad verplicht ter beveiliging van de openbare zedelijkheid a. voorschriften te geven met be trekking tot het reserveren van ge schikte tijden voor het gebruikmaken van de zweminrichting door ieder ge slacht afzonderlijk; b. maatregelen te treffen om te voor komen, dat zweminrichtingen aanstoot geven aan de bezoekers en het publiek in de omgeving. 2. Deze wet laat overigens onverkort de bevoegdheid van* de gemeente besturen om voorschriften te geven nopens zweminrichtingen ter beveili ging van openbare orde en zedelijk heid. De heer Stokman (kvpverklaart nog accoord te gaan met het eerste deel van het subamendement-Thom is- sen („beveiling" vervangen door „be vordering"). Tegen het tweede deel ervan heeft hij bezwaren. Minister Drees vraagt andermaal na een uitvoerig betoof het amendement terug te nemen. Daarna wordt gestemd. Het sub amendement-Thomassen wordt verwor pen met 35 tegen 25 stemmen. Het amendement-Stokman wordt vervolgens aangenomen met 35 tegen 26 „temmen. De minister vraagt schorsing der be raadslaging om zich nader te kunnen beraden. De voorzitter sluit daarna te half één d vergadering. In de Dinsdagmiddag gehouden ver gadering der Tweede Kamer was aan de orde gekomen stemming over de motie van orde van de heer De Groot (C.P.N.) betreffende het ontwerpen van een voorstel voor een nieuw poli tiek accoord met de Indonesische •Re publiek en handhaving van de Com missie-Generaal. Deze motie werd verworpen me 74 tegen 9 stemmen. Vervolgens kwam aan de orde d motie van de heer Schouten (a.r.) welke mede is ondertekend door de heren Tilanus (c.h.), Bierema (Vrijh.) en Zandt (s.g.) betreffende het aan hangig maken van een wettelijke re geling tot instelling van een „centrale otganisatie" en van een „collegiaa orgaan voor Indië". De heer Romme (k.v.p.) verklaarde aan een wettelijke regeling als ge vraagd geen behoefte te hebben. De toezegging van de minister kwam hem voldoende voor. De motie werd v e vorpen met 56 tegen 27 stemmen. Een delegatie, welke 120.000 spoor- weglieden van Noord-Rijnland-West- falen vertegenwoordigde, heeft aan de Duitse autoriteiten en de Britse be zettingsautoriteiten een ultimatum over handigd, waarin de wanorde op het gebied der voedselvoorziening naar voren wordt gebracht en de noodza kelijkheid- voor de vakbonden om zelf voor het levensonderhoud van de ar beiders te zorgen. De gedelegeerden eisten invoering van de werkweek van veertig uren en verbetering van de voedselvoorziening van 31 October af. Zij dreigden met staking indien de eisen niet ingewilligd zouden worden. Dit is de eerste maal, dat de Duit se spoorweglieden met een staking dreigen. In bevoegde Duitse kringen wijst men op de ernst van de situatie waarin West-Duitsland zich geplaatst zou zien, indien de staking doorgang zou vinden. In aansluiting op het bericht van de Berlijnse correspondent van het ANP, dat een contract is afgesloten tussen het voedselvoorzienings import bureau en vertegenwoordigers van de „Sovjet Administration" van de Rus. sische zone in Duitsland over de leve ring van kali in ruil voor superfosfaat vernemen wij van bevoegde zijde nog het volgende: Duitsland zal de 40.000 ton kalizout vóór 1 Juni 1948 aan ons land leveren. In ruil hiervoor zal Ne derland eenzelfde kwantum superfos faat naar de Russische zóne van Duits land uitvoeren. De verscheping zal voor het grootste gedeelte via de Bal- tische havens geschieden. Twee groepen dagbladen bestonden naast elkander. Twee groepen, die elk beschikten over een drukpers met alle toebehoren, over een staf redactioneel en administratief personeel, met ieder een korps bezorgers, bureaux, telexapparaten en alles wat bij een dagblad behoort. Beide groepen dagbladen trachtten te bereiken wat des dagblads is: het publiek voorlichten over de provinciale, binnenlandse en buitenlandse gebeurtenissen en voor de lezers deze gebeurtenissen toelichten. Beide groepen vervulden deze plichten naar hun beste weten en voorzover hun middelen dit toelieten. Deze middelen werden echter beperkt door de dubbele lasten van twee apparaten en door de strtfd, die de groepen tegen elkander te voe ren hadden. De eigenaars van de groepen dagbladen voelden echter, dat het lezende publiek op de duur dupe moest worden van deze beperking en beide voelden^ dat op deze wij/.c de dagbladen niet konden worden, wat zij zich hadden voorgesteld: een groot, goed geoutilleerd, goed geredi geerd, onafhankelijk vooruitstrevend provinciaal dagblad. Ondanks de felle strjjd zijn de beide eigenaars bij elkander gekomen in de overtuiging, dat de lezers niet langer de dupe mochten zjjn van tegenstellingen, die in wezen vee! minder scherp waren dan in de hitte van de strjjd vaak was gesuggereerd. En tegen veler verwachting in, hebben de eigenaars aan weerszoden hun oude tegenstanders leren ken nen als mensen voor wie een goede krant, goede voorlichting en een goed technisch apparaat ging boven vooroordelen en prestige-kwesties. Het eerste resultaat van deze besprekingen heeft U voor U liggen: een krant met een nieuwe naam, uitgegeven door een nieuwe naamloze vennootschap, de N.V. Verenigde Noordhollandse Dagbladen. In de N.V. wordt door de oude groepen deelgenomen in verhouding van de aantallen abonnementen, die elke groep op zijn naam had. Beide groepen hebben in het bestuur van de N.V. evenveel zeggenschap. Op korte termijn zal benoemd worden een nieuwe hoofdredacteur. Het personeel van de beide groepen wordt zoveel mogelijk in dienst gehouden; degenen die moeten afvloeien wordt behoorlijk gelegenheid ge geven naar een nieuwe werkkring uit te zien. Van de kantoren zal in elke plaats dat bureau worden gekozen, dat het beste voor het doel geschikt is. Zo is dan een oude strjjd voor beide partijen eervol geëindigd en kunnen de lezers verwachten een dagblad te ontvangen, geleid in pro gressieve zin, geheel aangepast aan het karakter van deze provin cie, dat door de bredere basis in korte tijd kan uitgroeien tot een dagblad, dat een voorbeeld zal zijn voor alle provinciale dagbladen In Nederland. N.V. VERENIGDE NOORDHOLLANDSE DAGBLADEN i.o. 160.000.— OVERWINST? De N.V. Unilever Grondstoffen Mij. gevestigd te Zwijndrecht, had zich gistermiddag voor de tuchtrechter te Rotterdam te verantwoorden vanwege het feit, dat zij het vorig jaar ruim 800.000 kg geharde extractieolie zou hebben verkocht tegen 'n prijs, neer- komende op een netto olieprijs van 50.71 per 100 kg, welke prijs hoger zou zijn dan toegelaten was volgens de prijsvoorschriften. Volgens een rapport van de hierbij betrokken op sporingsambtenaar zou deze prijs on geveer 20 gulden lager hebben moe ten liggen. Door een en ander zou 'n overwinst van bijna 160.000.ge maakt zijn. Mr. Wolterbeek, de verdediger van de N.V., ving zijn pleidooi aan met uiteen to zetten, wat extractieolie is. Om da verschillende oliesoorten te bleken, fil tert men ze door zgn. bleekaarde. Van 100 kg te bleken olie blijft echter 1 kg in de bleekaarde achter. Door de bleek aarde met benzine te behandelen extra heert men de achtergebleven olie en het resultaat daarvan is de extractie olie. Dl prijs van de geharde extractie- olie omvat de raffinagemarge, dat zijn de kosten van het raffinageproces plus de kosten van het hardings proces, zodat men zo komt tot de prijs van 50.71 gulden per 100 kg. aldus de verdediger. Dr. Boddaert, chemicus, zeide dat verbalisant de indruk scheen te hebben dat extractieolie iets minderwaardigs is. .Mijn taak is het te bewijzen, dat ex tractieolie dikwijls evengoed, zo niet beter kan zijn dan gewone ruwe olie". De psporingsambtenaar bleef echter bij zijn verklaring, dat hij extracti-.olie als rommel beschouwde. Na overlegging var de p'eitnota werd Ij zitting daagd. voor onbepaalde tijd r- Een Amsterdamse vrouw heeft gis termiddag haar 5-jarig zoontje in een wasteil verdronken. Toen het 7-jarig dochtertje na schooltijd thuis kwam, heeft de moeder haar op dezelfde wijze van het leven beroofd en de beide kinderen naast elkaar in bed ge legd. 's Avonds heeft zij zich bij de politie van het bureau Pieter Aerts- straat gemeld. De vrouw blijkt onge noegen te hebben met haar man, die in militaire dienst is. Vroeger is zij gedurende enige tijd in het krankzin nigengesticht te Santpoort verpleegd. Teheran. - Tengevolge van een zeer hevige aardschok zijn meer dan 400 personen in Ghaen in de provincie Khorassan, in het Noord-Oosten van Perzië, om het leven gekomen. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat wederom 20 punten op de textielkaarten VA 705 wor den aangewezen. Met onmiddellijke ingang worden geldig verklaard de bonnen gemerkt: Textiel E één punt, Textiel E vijf punten, Textiel F één punt en Textiel F vijf pun ten. De bonnen Textiel E Reserve en Textiel F Reserve zijn derhalve niet aangewezen voor de aankoop van textielgoederen. Naar van gezaghebbende zijde te Londen wordt vernomen, heeft de Sow jet-regering de Britse uitnodi ging tot bijwoning van de conferen- tie, van speciale plaatsvervangers van de ministers van buitenlandse zaken der Grote Vier, over de toe komst van de Italiaanse koloniën, aanvaard. Het antwoord van de Sowjet-Unie is overgebracht door de Sow jet-ambassa deur te Londen, Zaroebin, die na over leg met zijn regering te Londen is teruggekeerd. Engeland heeft voorge steld de conferentie Dinsdag te Londen te openen, doch door vertraging bij de voorbereidingen is het mogelijk, dat zij later in de week wordt begonnen. Sedert enkele dagen is in Egyp te een ernstige cholera-epidemie uitgebroken. Ruim 300 mensen zijn reeds door de gevreesde ziekte aangetast. Vijftig zijn reeds over leden. De omvang van de ziekte heeft de bewoners grote vrees aan gejaagd. In de omliggende landen worden maatregelen getroffen om overslaan van de ziekte te voorko men. De voorzitter van de Amerikaanse bond van luchtlijn-piloten, David Behn- cke, deelt mee, dat Amerikaanse vlieg tuigen, die op Shannon, Londen en di verse steden van het Europese vaste land vliegen, niet hebben kunnen ver trekken wegens een staking van pilo ten, welke staking het antwoord is op de tactiek van de directie der „Ameri can Overseas Airlines" bij het vernieu wen van de contracten. Duizend vierkante kilometers van de Centraal-Pendsjaab zijn overstroomd door het water van drie buiten haar oevers getreden rivieren. Aanvallers en aangevallenen trachten tezamen aan het water te ontkomen. Temidden van de vernielde, nog niet rijpe oogst, hebben duizenden dorpelingen uit de omstreken van Lahore hun toevlucht gezocht op daken en verhogingen. Vel dorpen zijn afgesloten en de voedsel zowel als vluchtelingen-convooien wor den door het modderige water tegen gehouden. Deze nieuwe ramp heeft de moeilijkheden om de vluchtelingen te vervoeren en van voedsel te voorzien zeer vergroot. Grote gedeelten van laag gelegen Lahore, vlak bij de grens tussen Oost- en West-Pendsjaab, zijn overstroomd, terwijl te Teferozepoer de tijdens de onlusten vernielde, hui zen door water omspoeld worden. Het Middelbaar Onderwijs heeft met grote moeilijkheden te kampen. Dientengevolge heeft het Tweede Kamerlid Deering aan de minister van onderwijs, kunsten en weten schappen de volgende vragen ge steld: 1. Is het juist, dat door het groot aantal onvervulbare vacatures en het in functie zijn van zeer veel onbe voegde docenten er bij het Voorberei dend Hoger en Middelbaar Onderwijs zomede overeenkomstige takken van onderwijs, van een noodtoestand ge sproken moet worden en deze toe stand mede ontstaan is doordat door onvoldoende salariëring het aantal dergenen, gjie in feite het leraars beroep ambiëren, sterk verminderd is en ook vele in functie zijnde leraren besluiten een beter gehonoreerde be trekking buiten het onderwijs te kie zen? 2. Is de minister niet bevreesd, dat in verband met de in de komende jaren te verwachten nog sterker stij gende toeloop van leerlingen deze noodtoestand tot catastrophale gevol gen zal leiden? 3. Is de minister niet van mening, dat om aan dit euvel tegemoet te ko men het in overeenstemming brengen van de honorering van het leraars ambt met de betekenis, welke het in vergelijking met andere intellectuele beroepen voor de samenleving heeft, noodzakelijk is? 4. Is het de minister in dit ver band bekend, dat er in de kringen van de leraren grote verbittering heerst over het uitblijven van resul taten der salariscommissie? 5. Is de minister bereid mede te delen, of hij de door de vertegen woordigers der lerarenorganisaties voorstellen, waarin wordt aangedron gen op herstel van de zogenaamde volledige betrekking met een maxi mumaantal lesuren van 26, behalve in de overgangsperiode een vermeer dering van ten hoogste 2 lesuren, in verband met de noodtoestand van het onderwijs en een verhoging, zowel van het maximum als van het mini mum van de wedde, waardoor de .eraarssalarissen in een juiste ver houding zouden komen tot dm van onderwijzers, rechtvaardig acht en, 20 ja, of daa de stagnatie der bespre kingen mei ernstig te betreuren valt? 6 Is de minister bere'd de Kamer mede te delen,'welke maatregelen hij denkt te nemen om, indien en voo zover de bovengemelde feiten juis zijn, aan de daarin weergegeven noodtoestand een einde te maken? NACHTVORST. Weersverwachting, geldig tot he denavond: Overdag vrij zonnig, droog weer. Temperaturen oplopend tot iets hogere waarden dan gister. Wei nig wind. Volgens officiële Nederlandse gege vens bedragen de Nederlandse verlie zen op 29 September 6 gesneuvelden en 12 gewonden. Op verschillende plaatsen werden onze patrouilles beschoten; op Java en Sumatra werden groepen van de T.N.I. en terroristen verdreven. Bij Indaroeng in het gebied van Padang werd een zuiveringspatrouille beschoten voor 5 Maart van dit jaar ingediende met automatische wapens en geweren. Het wereldbeeld is helaas verwar der dan ooit te voren. De legpuzzle, die wij heden ten dage voor ons zien, lijkt op geen enkele manier meer in elkaar te passen. Het geheel is niet meer te bereiken. De puzzlende staats lieden en economen komen nauwe lijks tot het samenvoegen van enkele fragmenten van de legkaart en dat meestal nog gedreven door harde en dringende noodzaak Behalve alle andere problemen, die in deze kolom reeds meer dan eens werden aangeroerd, zijn twee oude vraagstukken tot het hoogtepunt van hun spanning gestegen en schijnt bo vendien een oplossing van de moeilijk heden verder verwijderd dan ooit te voren. Daarbij gaan onze gedachten uit naar zoals wij het dezer dagen noemden Engelands zorgenkinderen: Palestina en Voor-Indië. Met het Palestina-vraagstuk weet Engeland geen weg meer. Na het in 1923 als mandaat toegewezen te hebben gekregen van de Volkenbond, lag het kennelijk in het voornemen van Londen om dit belangrijke punt in de schakel tussen Oost en West stevig in handen te houden. De waar de van Palestina uit strategisch en po litiek oogpunt was en valt nu nog niet te onderschatten. De steeds zwakke Engelse positie in Egypte vond in het nieuw verworven mandaatgebied een te verwachten betere uitkijkpost op het doen en laten van de in opkomst zijnde Arabische wereld en het verde re nabije Oosten. Hoewel het land zelf van niet te grote economische be tekenis was, verkreeg het deze toch mede ten gevolge van het mandaat schap van Groot-Briltannië. De olie van Irak ging hier zijn stempel druk ken. Reusachtige pijpleidingen voeren de olie via de Syrische woestijn naar de modern uitgeruste Palestijnse ha ven Haïfa. Ziedaar het strategisch be lang en behalve Ha ia de havens Jaffa en Akka. Ondanks de sterk gewijzigde om standigheden in de oorlogvoering heeft dit kleine plekje aan de Oost kust van de oude wereldzee ook nu zijn waarde behouden en wij móeten het dan ook als een uiterste wanhoopdaad van Engeland zien, nu het zijn on dubbelzinnig voornemen te kennen heeft gegeven op korte termijn Pales tina te zullen verlaten. Gedurende de gehele periode van 't mandaatschap vormde Palestina een haard van onrust in het Engelse im perium als gevolg van de toenemende drang van Joden, die zich in het land der vaderen wilden vestigen. Na de laatste wereldoorlog is deze drang tengevolge van de grote volksver schuivingen in Midden- en Oost-Euro pa nog enorm toegenomen. De botsin gen tussen de Engelse bezettingstroe pen en de Joden èn de reacties van de zijde der Arabische wereld, die hier als één man haar stem verheft, wer den feller dan ooit, zodat de woord voerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken, die het Engelse voornemen wereldkundig maakte moest constateren, dat de Britse troe pen m Palestina practisch op voet van oorlog moeten verkeren. Die gehele periode door zijn er tal loze plannen opgeworpen, om dit ne telige vraagstuk op te lossen, doch helaas tot op heden zonder resultaat. Deze wordt dus thans overgelaten aan de reeds met zo vele problemen be laste algemene vergadering der Ver. Naties, die te Lake Success bijeen is. Hoe zal men nu verder handelen' Zul len Amerikaan e soldaten de taak van hun Britse collega's overnemen, zoals dat kortelings in Griekenland ook ge beurde? Of zal voordien reeds een poel van terreur en tegenterreur het beloofde land in diepere ellende dom pelen? In Joodse j kringen werd de Britse verklaring met reserve verwelkomd. De reacties van de zijde der Arabieren zijn heel wat heftiger. Vanzelfspre kend moeten felle verklaringen deels gezocht worden in het onstuimig ka rakter van de bewoner van het nabije Oosten, toch zal men met de machtige Arabische Liga onder leiding van Ab- doel Ibn Saoed, de koning van Saoedi Arabie, de „grote hereniger", niet kunnen en mogen onderschatten. Er gaan geruchten over de vorming van een Arabisch leger onder leiding van een Egyptische generaal. In Syrië wordt de algehele mobilisatie afge kondigd. De strijdkreet uit de Koran: Doodt hen overal, waar gij hen ont moeten zult en verjaagt hen, vanwaar zij u verjaagd hebben" doet weer op geld. Dit alles wordt ondersteund door de jongste eis an Hoesseini, de leider van het Arabische Hoge Comité in de commissie voor Palestina der Ver. Na ties: „Palestina een vrije, onafhanke lijke staat". Wat er ook gebeure, slachting dient voorkomen te worden tegen de uiter ste prijs. Een wijs staatsman, die hier de juiste richting weet te bepalen. AD INTERIM

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 1