rjonge nakers Nog geen beslissing inzake Veiligheidsraad INDONESIË President Truman: Rattenkruid jn een bord tomatensoep Weerbericht Dertienduizend gulden geëisttegen De Geer Zorgen van het Empire KMAAR. of Gebak o ALKMAAR USAN Donderdag 2 October VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN |1 ste Jaargang No. 2 Veto's over toelating van nieuwe leden deze week in Veiligheidsraad Nieuwe Bonnen Bezuiniging op graan kan Europa redden Aardbeving in Zuid-Limburg EEN DRAMA IN TWEE BEDRIJVEN Laaghartige moord te Hoogwoud Landbouwers staken inzaai wintertarwe Geen loonstop in Engeland Is dit al eveneens - het e deel daarvan is bij it gekomen. Er werd weer overgenomen voor ag van de fok-rammen vlot in. De vraag was e prijzen tegenover het shandhaafd bleven; dit geiten was het weer vas het in de vroegte ioor het grote aanbod er minder. blijft ook een stug. was niet viert. Vooral en hanen was het 2L, 29 Sept. Aan- 1 aardappelen, Beve- ■10.10, Noorderlingen -7.90, grove late 8.50 ;n, 0.26. 1500 kg groe- 3000 stuks bloemkool afw. 0.20—0.34, stek dubb. slabonen 0.90 en I 6.20—7.20, II 2.50 djo 2.60. 3500 kg rode 24500 kg gele kool cg witte kool 10.50 kpeen II 6.90, III 5.50. af 14.00, grote 13.60— 3.10—8.30, nep 11.90— MARKTBOND 110.000 kg witte kool rode kool 717.40. al 7.50—12.10. 10000 kg 17.90. 9000 kg an- 3000 kg slabonen 77 en 14.5015.50. grove gen 6.607.10. nep bieten I 6.80. 25000 kg elanders 9.309.80. bl. 09.30. Eigenheimers Blauwe 9.20. ijzen AB. voor toerbandeit verzuimd een in- ien af te halen, iheid gesteld op ingeleverd eerdere formulie- t de daarop be- ens op de hierna tgen. ,t) van 912 en nilienaam begint Donderdag 2 Oct. Oct. 1947; B op x, J en K op N op Dinsdag 7 rdag 9 Oct. 1947; S op Zater- W, X, IJ en Z op Vrijdag 3 Heinis) ;SEM (café Mul- 7. t.m. G op Maan- 10 Oct. 1947. t.m. G op Dins- 9 Oct. it. 1947. EGMOND AAN op Dinsdag 7 en EGMOND- op Donderdag 9 ;ens), ST. PAN- i OUDORP (café a,g 15 Oct. 1947. en instellingen, hun bedrijf gebe- lieven zich onder s, dat het/de rij- worden gebruikt (kantoor Ridder- .tober a.s. TEL. 4*32 oogst Klaver- e nieuwe bonnen olikken luchtdicht ingestraat— n der I.ijnstraat. fectie) egelijke vak- i over eerste zich in de te bekwamen bij ons gele- it hun schrif- ng van oplei- en aan onze 181-183 Z. BUREAU: VOORD AM 9, ALKMAAR TELEFOON ADM. 3320 REDACTIE 3902 RIDDERSTRAAT hk, OUDEGRACHT TEL. RED. 2274 ADMIN. 3971 Giro 187294 Dir.: J- Bijlsma DAG BLAD VOOR iLKIHMR TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberichten 20 cent per millimeter. Vraag en Aanbod tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 et., uitsluitend con tant. Abonnementen: 1.30 per maand, 3.90 per kwartaal De algemene vergadering der Ver. Naties is er nog niet in geslaagd te be slissen, of India dan wel de Oekraine deel zal uitmaken van de Veiligheids raad. Bij de achtste stemming kreeg de Oekraine een-en-dertig stemmen, India verwierf er drie-en-twintig. Agence France Presse weet te mel den, dat bij de negende stemming de Oekraine het tot twee-en-dertig stem men heeft gebracht. Om tot lid van de Veiligheidsraad benoemd te worden zijn hier acht-en-dertig stemmen ver eist. De Sovjet-delegatie ter V.N. heeft in een verklaring aan de pers geprotes teerd tegen „pogingen, voornamelijk van de Ver. Staten en Groot-Brittannië, om de verkiezing van de Oekraine in de Veiligheidsraad te beletten". Bij de stemming over de toelating van Bulgarije, Finland, Italië, Honga rije en Roemenië sprak de Sovjet-Unie haar veto uit over het verzoek om toe lating van Italië en Finland, terwijl o.m. Amerika en Engeland zich tegen toelating van Bulgarije verzetten. De uitslag van de stemming was al dus: Italië: negen stemmen voor; Sovjet- Unie en Polen tegen. Hongarije: vijf stemmen voor, bij zes onthoudingen. De Indonesische kwestie zal tijdens de volgende bijeenkomst van de Vei ligheidsraad worden behandeld. De datum hiervoor is nog niet vast gesteld. Gromyko (S.U.) drong tijdens de vergadering van gisteren er op aan, dat de Indonesische kwestie zo spoedig mogelijk zou worden besproken, daar volgens de door hem ontvangen in lichtingen de militaire operaties in Indonesië voortduren. Sir Alexander Cadogan (Eng.), die de vergadering presideerde, zeide, da hij zou trachten de debatten over deze kwestie op Vrijdag of Zaterdag te laten plaats hebben. VOOR HET TIJDVAK VAN 5 T/M 18 OCTOBER A.S. Bonkaarten KA, KB, KC (serie N): N-2 Diversen 711 N-3 Diversen N-4 Diversen 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel, of kinder biscuits. 500 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 1000 gram jam, stroop enz. of 500 gram ver snaperingen 225 gram huishoud- of 180 gram toiletzeep. Bonkaarten KD, KE 711 (serie N): N-12 Diversen 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel, of kindermeel of kinder biscuits. N-13, N-14 Div. 250 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 250 gram ver snaperingen. 450 gram huishoudzeep of 360 gram toiletzeep 500 gram bananen (voorinlevering) 500 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel of kinder biscuits. Bonkaarten MA, MD 711 (bijz. arbeid, a s. moeders en zieken (serie N): N-21 Suiker 250 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 250 gram ver snaperingen. Tabaks- en versnaperingenkaarten enz. QA, QB, QC 711: N-01, N-03 Tabak: 2 rantsoenen sigaret ten of kerftabak. N-01 Versnaperingen: 200 gram versna peringen of 200 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 400 gram jam, stroop enz. N-03 Versnaperingen: 100 gram versna peringen of 100 gram suiker, l>o- terhamstrooisél enz. of 'DO gram jan:, stroop enz. Reserve 5 Tabak: 50 gram scheerzeep of 100 gram scheercreme of 400 gram snelscheercreme. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 3 October worden ge bruikt. De bon voor scheerzeep blijft voorlopig geldig. Bon N-16 Diversen voor bananen moet uiterlijk op 11 October a.s. bij een handelaar in groenten en/of fruit worden ingele verd. N-15 Diversen N-16 Diversen N-16 Reserve Roemenië: vier stemmen voor, bij ze ven onthoudingen. Bulgarije: de Sovjet-Unie voor; drie stemmen tegen; zeven onthoudingen. Finland: negen stemmen voor; Sov jet-Unie en Polen tegen. Brazilië, Groot-Brittannië, Denemar ken, Australië, Polen en de Sovjet-Unie zijn gekozen tot leden van de economi sche en sociale raad. Nederlands-Indonesische onderhandelingen ie Singapore De Republikeinse regering sluit zich aan bij het Australische voorstel om de aanstaande Nederlands-Indonesische onderhandelingen onder auspiciën van de drie-landencommissie te Singapore te doen houden, aldus een officiële re publikeinse mededeling. Deze stad, zo wordt er aan toegevoegd, lijkt meer geschikt dan Batavia, waar de bespre kingen „door de koloniale sfeer zou den kunnen worden beïnvloed". Sjahrir, die thans te Londen ver toeft, is door de Republiek terugge roepen om zijn regering van advies te dienen. De commissie uit de Veiligheidsraad, welke goede diensten zal bewijzen bij de regeling van het conflict in Indo nesië, is gevormd. De V. S. hebben als vertegenwoordiger benoemd Frank Graham, Deken van de universiteit van Noord-Carolina. De twee andere leden zijn Paul van Zeeland voor Bel gië en de rechter Kirby voor Austra lië. Waarschijnlijk zal de Veiligheids raad heden richtlijnen aan de com missie verstrekken. Treinramp bij Malang Volgens Radio Djogja werden 25 personen gedood en 70 ernstig ge wond hij een treinongeluk nabij Malang. In verband met de zware belasting en de stijgende spoor baan moesten van de trein van Malang naar het Noorden 4 wa gons worden afgehaakt. De rem men van de afgehaakte wagens bleken echter niet te functionneren en de wagens reden dientengevolge met steeds toenemende snelheid de heuvel af, twee ervan sloegen hierbij om. De president der V.S., Truman, heeft een beroep gedaan op het Amerikaan se volk om minder brood te eten ten einde honderd millioen bushel graan beschikbaar te houden voor hulp aan Europa. Hij oordeelde het tevens nodig, dat de graanvoedering van vee beperkt werd. Een bushel graan, door iedere Amerikaan in de komende maanden uitgespaard, aldus Truman, zal vol doende zijn. „Als wij de hongerige mensen in de steek laten, zal de hon ger wanhoop brengen en de wanhoop chaos in gebieden, waar stabiliteit moet heersen met het oog op vrede en eco nomische veiligheid in de wereld". Voor de Ver. Staten is het volgens Truman van het grootste belang, dat de rantsoenen van hongerige mensen niet verder verlaagd behoeven te wor den. De verlaging van het graanver- bruik in de V.S. mag echter volgens hem niet bereikt worden door verho ging van de prijzen, zodat alleen de minst draagkrachtigen de last der be zuiniging voor hun rekening zouden moeten nemen, neen, alle burgers moe ten hierin gelijkelijk delen. Aan de voorzitters van de bijeenge roepen congrescommissies heeft Tru man doen weten, dat „politieke groe peringen, die profijt hopen te trekken van onrust en gebrek, thans voordeel willen halen uit de vrees van 't Fran se en Italiaanse volk, dat zij niet ge noeg voedsel en brandstof zullen heb ben om de komende winter door te komen". Voor de Raad van Cassatie te Den Haag werd de zaak tegen Jhr. de Geer behandeld. Jonkheer de Geer en zijn zoon betreden het gebouw van de Hoge Raad. Vrijdag 26 September is op de seis mograaf van het geologisch bureau voor het Nederl. mijngebied te Heer len 'n lichte aardbeving geregistreerd. Het vermoeden bestaat, dat deze be ving ook elders bemerkt kan zijn. De directie van genoemd bureau heeft dan ook gevraagd eventuele waarnemingen aan haar kantoor te melden. Ons nieuwe feuilleton: In dit nummer begint een nieuw feuilleton van de bekende Hol landse schrijver F. de Sinclair: Men kent waarschijnlijk zijn boe ken o.a. de Focus-serie en weet daaruit, dat hij een schrijver is die jarenlang onze litteratuur van aangenaam leesbare oor spronkelijke romans voorzien heeft. Ook deze geschiedenis speelt zich in ons land af en zij is bijzonder boeiend, omdat De Sinclair zich ditmaal op het gebied der detec tive-romans heeft begeven. Het is weer een spannende ge schiedenis, die velen zeker met belangstelling zullen volgen. EGYPTISCHE ZEE- EN LUCHTHAVEN BESMET. Blijkens een mededeling in de Ne derlandse Staatscourant heeft de minis ter van sociale zaken te rekenen van 25 September j.l. de zee- en luchtha vens van Egypte wegens cholera be smet verklaard. WEINIG VERANDERING. Weersverwachting, geldig tot he denavond: In het Noorden van het land: zwaar bewolkt, met hier en daar enige lichte regen, matige Noord- Westelijke wind. In het Zuiden: gedeeltelijk bewolkt, droog weer, zwakke wind. In het gehele land ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. Een laaghartige moord heeft de rus tige gemeente Hoogwoud opgeschrikt. Dinsdagmiddag werd het stoffelijk overschot van de vrij plotseling over leden Jacob Heida ter aarde besteld, doch na de plechtigheid ging de politie over tot arrestatie van de op de begraafplaats aanwezige echtge note Sara Verplanke, terwijl nader hand ook de buschauffeur H. de Groot werd aangehouden en wegge voerd. De vrouw zowel als de man hebben bekend Heida om het leven te heb ben gebracht door het strooien van rattenkruid in een bord tomaten soep. Vorige week Donderdag werd Heida in „De Villa" te Hoorn opgenomen wegens ernstige ziekte en Vrijdagmiddag over leed hij. In den beginne leek het een normaal sterfgeval doch geruchten en eigen waarnemingen gaven de Rijks politie aanleiding om de bekende po litiedeskundige dr. Hulst uit Leiden te verzoeken sectie op het lijk te ver richten. Het onderzoek wees uit, dat Hier ziet men de consuls, die met de moeilijke taak belast zijn een onder zoek in Indonesië in te stellen en een rapport hierover aan de Veiligheids raad uit te brengen. V.l.n.r. links heneden: Charles Eaton. Australië, E. T. Lambert, Engeland (nauwelijks zichtbaar). P. v. d. Stichelen, België, Charles Livengood U.S.A., F. H. Shepherd, Engeland, Tsiang Chi Tung, China, Dr. Walter, A. Foote, U.S-A., voorzitter van de Consulaire missie. Heida door vergiftiging om het leven gekomen was. De politie, die verdenkingen koester de tegen de echtgenote van H„ heeft haar en de Groot gearresteerd. Beiden legden terstond een volledige bekente nis af. Door rattenkruid in de tomaten soep te doen, hadden zij H. om het leven gebracht. Aan deze moord ligt een liefdesver houding van de beide verdachten ten grondslag. Reeds geruime tijd onder hield de 25-jarige echtgenote van H. relaties met De Groot, waardoor in beide gezinnen ook De Groot was ge huwd grote moeilijkheden rezen. Heida, die als broodventer in Hoog woud algemeen bekend was, mocht zich in de sympathie van vele inwoners verheugen, terwijl men medelijden koesterde voor zijn twee jonge kinde ren. die de dupe werden van de slechte verstandhouding der ouders. Nader is komen vast te staan, dat de verdachten ook enige weken geleden reeds pogingen tot vergiftiging van H. hebben gedaan. Woensdagmorgen werd op de beurs te Middenmeer bekend gemaakt, dat de 3 landbouworganisaties t.w. de L.T.B. (Kath. organisatie), de Christe lijke Boeren- en Tuindersbond en de Hollandse Mij. voor de Landbouw hun leden adviseren geen wintertarwe in te zaaien alvorens de richtprijzen voor de oogst 1948 door de regering bekend gemaakt zijn. Het zou in de bedoeling van de land bouworganisatie- liggen om op Don derdag 9 October tijdens een gezamen lijke vergadering deze kwestie nader te bespreken, Vooraanstaande landbouwers geven als hun mening te kenn- n, dat er dit jaar belangrijk minder wintertarwe zal worden ingezaaid dan in voorgaande jaren. Zij achten de prijzen niet vol doende om tot een dragelijke exploi tatie van de met wintertarwe ingezaai de oppervlakten te komen. De Bijzondere Raad van cassatie beeft gister behandeld het cassatie beroep van de minister van Staat, oiid-minister-president Jhr. Mr. D. de Geer, die wegens hulpverlening aan de vijand door het Bijzondere Ge rechtshof te Amsterdam is veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf voorwaarde lijk met 3 jaar proeftijd met bijzon dere voorwaarden en 5 geldboeten van 4000. De advocaat-fiscaal, professor I.angemeyer, stelde de vraag of het juist geweest is, dat deze vervolging is ingesteld en beantwoordde deze vraag bevestigend. Ieder heeft de terugkeer en het schrijven der brochure als na delen voor ons volk geacht. Heel groot kwaad heeft intussen de brochure niet gesticht, nadat de terug keer van jhr. De Geer zijn gezag bij ons volk reeds danig verminderd had. Wat nu de strafmaat betreft, deze is moeilijk, omdat die moet passen zowel bit de waardering der feiten, als bij de leeftijd van de requirant. Bij dit zo rijk geschakeerde en tragische geval con cludeerde spr. tot vernietiging van de gewezen sententie en '-eroordeling tot een geldboete van f 13.300, subsidiair 4 maanden hechtenis. De uitspraak werd bepaald op 29 October. De heer De Geer heeft hierna nog een uitvoerig, ten dele juridisch be toog gehouden, waarin hij uiteenzette, dat de gevreesde gevolgen van zijn te rugkeer niet zijn ingetreden. Het motief van de brochure was ge richt op het belang van de staat. Jhr. de Geer trok 'n vergelijking met dc brochure-Colijn, waaraan hij zich destijds heeft geërgerd. Maar niemand zou het toch in z'n hoofd krijgen Colijn, zo hij nog leefde, wiens vurige vaderlandsliefde boven iedere verden king verheven was, te willen straffen. Hij hoopte, dat de Raad het aan hem aangedane onrecht zoveel als moge Hik is, zal ongedaan maken. Griekenland: 45.000 doden Volgens een mededeling van het Griekse ministerie van openbare orde hebben de communisten in de periode van 12 October 1944 (de Griekse be vrijdingsdag tot 25 September 1947 45.214 burgers gedood. Daarenboven zouden nog 316 officieren en 2715 man van de veiligheidstroepen door guerilla strijders terechtgesteld of gedood zijn. De militaire verliezen waren nog niet volledig vastgesteld. De gebieden waai de strijd het hevigst was, waren Attica, Saloniki en Boeotia. Daar zou resp 15.685, 1964 en 800 man gesneuveld zijn. Bijen pleegden suikerdiefsta De CCD werd dezer dagen betrok ken in een zeer ongewoon onderzoek. Een grosier in levensmidelen te Groes- beek, een oorlogsslachtoffer, was ge noodzaakt zijn zaak voor te zetten in een noodpakhuis. In de buurt hiervan stonden vele bijenkorven, welker be woners plotseling de lucht kregen van de suiker, die in dit pakhuis lag op geslagen. Met duizenden kropen de bijen door kieren en gaten en stortten zich op de suikerzakken, die weldra overdekt waren door een wriemelen de hoop suikersnoepers. De grossier zag dit met lede ogen aan en ging met een flitspuit de indringers te lijf. Ondanks de vele slachtoffers moest hij tot zijn verdriet vaststellen, dat hij 350 kg. suiker armer was geworden. De Britse premier, Attlee, heeft de Britse vakverenigingsleiders de verze kering gegeven, dat de regering niet van plan is over te gaan tot het in voeren van een loonstop of zich te mengen in vrijwillige onderhandelin gen tussen arbeiders en werkgevers. In een door Downingstreet gepubli ceerd communiqué wordt gezegd, dat loongeschillen nog steeds beslecht moe ten worden door beide partijen door middel van een daartoe geëigend on derhandelingsapparaat. Naar verluidt, heeft Attlee nogmaals gewezen op het gevaar van inflatie, dat zich zal voor doen, indien de lonen nog meer stijgen, terwijl de toevloed van goederen naar de binnenlandse markt door importbe perkingen en concentratie van de in dustrie op de export wordt vermin derd. li. VOOR-INDIË Het is voor de Westerling een uiterst moeilijke om niet te zeggen een schier ondoenlijke zaak zich in te wijden in de politieke, volkenkun dige en godsdienstige geschiedenis van het gebied, dat men kan samenvatten onder de naam Voor-Indië. Een deel van de wereld, dat als een der baker matten der beschaving wordt aange merkt, een beschaving die in de loop der eeuwen via het Hellenisme en de Romeinse cultuur haar stempel drukta op Europa's geest en ontwikkeling. Hier leven binnen zekere staatkun dige grenzen ruim 300 millioen men sen, dat is niet minder dan één vijfde deel van de bevolking van de gehele wereld. Eén gedeelte stond tot vóór kort onder direct bestuur van de En gelse kroon (zoals bekend zwaaide een onderkoning de scepter), het andere viel uiteen in een zeer groot aantal kleine onafhankelijke staten, wier vorsten zich hadden geplaatst onder het oppergezag van de Engelse ko ning, die zoals bekend tot voor kort de titel „keizer van Indië" voerde. Het valt buiten het kader van dit artikel op deze uitgebreide en zeer interessante materie in te gaan, al is dat voor een goed inzicht in de zo moeilijke situatie practisch onont beerlijk. Wij zijn genoodzaakt ons hier tot de momentele gebeurtenissen te bepalen en dan valt direct te consta teren, dat de wereld ook hier weer staat voor een erfenis van Engels be leid, dat schijnbaar tot resultaten, doch zichtbaar tot een mislukking geleid heeft. Op 15 Augustus van dit jaar ver wierven de direct onder Engels gezag staande provincies hun zelfbestuur in de vorm van twee nieuwe dominions: India met voor het overgrote deel 'n Hindoebevolking en Pakistan met 'n merendeels Mohammedaanse bevol king. George VI van Engeland staat hier nog in naam als koning van alle dominions boven. Voorts heeft Enge land afstand gedaan van de souverei- niteit over de meer dan 500 kleine In dische staten, waarbij hun vorsten in de gelegenheid worden gesteld zich al dan niet bij de gevormde dominions aan te sluiten. De eerste dag van de verkregen vrijheid werd in de hoofdsteden van de nieuwe staten met geestdriftige be togingen en statige plechtigheden ge vierd. Pandit Nehroe, de leider van Hindoestan, prees de schier legendari sche figuur van Gandhi als „de archi tect van onze vrijheid" en met recht! Die dag moet een bekroning geweest zijn op zijn tientallen jaren gevoerd lijdelijk verzet tegen de Britse over heersing. Doch de Mahatma is een wijs man. Hij kent zijn volkeren, zag op de dag der vrijheid in de toekomst en er moet op dat moment een trek van zorg op zijn gelaat zijn versche nen. De tegenstelling tussen de voor naamste bevolkingsgroepen der beide staten: Hindoes en Mohammedanen, eertijds een der steunpilaren van En- gelands macht, bleef. Zij zit onbegrij pelijk diep geworteld en zou, indien er geen verzoening wilde komen, deze economisch op elkaar aangewezen sta ten uiteendrijven ten nadele van bei de partijen. Gandhi besloot het goede voorbeeld te geven en gaf te kennen zich als Hindoe in de Mohammedaanse staat Pakistan te zullen vestigen. Wat daar van geworden is, is tot op heden niet bekend. Wel weten wij, dat zodra de Britse troepen zich naar patria had den ingescheept, de onderlinge strijd in hevigheid losbarstte en de dag der vrijheid werd tot het startsein van bloedige gevechten, waarbij het getal der doden dat der gesneuvelden van de Amerikaanse strijdmacht gedurende de laatste oorlog nabij komt Natuurrampen in de Pendsjaab, één der provincies van Pakistan, vergroten de ellende. En Gandhi, de eeuwige vechter tegen het geweld, neemt zelf het woord oorlog in de mond.... Pakistan heeft intussen een beroep op Engeland gedaan. Maar de Engel sen zijn vertrokken, alleen Lord Mountbatten, de voormalige onderko ning, bleef als gouverneur-generaal op een eenzame post. Waar moet het heen, nu het hek van de dam is? De ze volken verkregen zelfbestuur, doch zelfbeheersing en nivellering van fa natieke haat zullen nodig zijn, willen de honderaen millioenen niet voortdu rend bevreesd zijn voor verlies van lijf en goed. Engeland heeft hier nog een taak. Ten Noordwesten voorts ligt de Sov jet-Russische Unie en Moskou's blikken reiken ver. Nationalisme waar ook ter wereld, ondervindt steeds haar steun en Pandit Nehroe heeft ook wel eens eeis blik naar het Kremlin geworpen. Factoren, die hier ongetwijfeld mee tellen. Dat overigens de Aziatische wereld is ontwaakt, werd Dinsdag in New York weer bewezen. Pakistan en de Arabische staat Yemen traden toe tot de Ver. Volkeren en India (Hindoestan) favoriet voor een zetel in de Veilig heidsraad, wat overigens paradoxaal klinkt nu het niet 'jens in staat is de veiligheid in eigen huis te bewaren.... AD INTERIM.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 1