Stad m. Omgeving. Wat de theaters brengen Eerste ire Goede kans op eerste Boys-zege N.A.QO.-plannen Alkm. Concourscommissie Eindles tuinbouwvakscholen Diefstal in de Muziektuin Postdienst op 8 October Te dure vis N.S. actief als altijd Liefde tot God Bonnen halen AGENDA HARMONIE-THEATÜt Notorious VICTORIA-THEATER De koning der klaplopers CINEMA AMERICAIN Drie Jantjes op stap A.B.T. Ken Maynard, Tarzan en Binkie Nutsspaarbank Heiloo Ook AIcmaria lang niei kansloos Vitesse naar Helder.. DE VOLGENDE WEEK O.A. Foresters-nieuws H.S.V.-nieuws Damclub Heiloo Beemster. Burgerlijke stand Rundveefokkers vergaderen Tragisch ongeval Jisp. Koedijk fusie tussen zangverenigingen Predikbeurten V.S.V.'s Werelddieren Elders in dit nummer zal men kun nen lezen, dat de Naco-busdiensten met ingang van morgen, 5 October, worden uitgebreid met de zeer belangrijke lijn AlkmaarDe StolpenSchagen WieringermeerWieringenAfsluitdijk BolswardSneekJ oureHeeren veen. Op dat moment zullen er vanuit Alkmaar dus ongeveer twintig NACO- busdiensten stad en land van Noord- Holland vooral met elkaar verbinden. Alkmaar speelt hier dus als centrum plaats een zeer belangrijke rol. Het hoofdkantoor van de NACO, dat nu nog in Purmerend is gevestigd, zal dan ook zo spoedig mogelijk naar onze stad worden overgebracht. Als straks de uitbreidingsplannen van de NACO zijn voltooid, men hoopt over 170 bussen te kunnen beschikken, zal er in Alkmaar op het Stationsplein ook een overdekt busperron verrijzen, waar dertig bussen een plaats kunnen vinden. Indien particulier initiatief af wezig blijft zal men ook zorgen voor een cafetaria, W.C.'s en meer verlich ting. Daartoe zijn en worden plannen ontworpen door de gemeente, de NACO en de Ned. Spoorwegen. Tegen die tijd zal de NACO ongeveer 1100 man per soneel hebben. De busdrukte zal dan nog zeer toenemen. Reeds in Augustus gebeurde het dat er 's avonds om 8 uur 12 a 1400 mensen op de bussen stonden te wachten! Het grote belang, dat Alk maar in talrijke opzichten bij deze NACO-plannen heeft dient men dan ook niet te onderschatten. Zondag 21 Sept. j.l. werd een wed vlucht met oude en jonge duiven van af Mons (België) gehouden. De uit slag was: C. Rabeling (P) 1, 3; Pater de Geus (H) 2, 28, 34, 36, 44; C. Huiberts (S) 4, 15, 25, 26, 31; A. Doornekamp (P) 5, 24; gebr. Telleman (S) 6; De Best (S) 7, 16; H. Bakker (H) 8; H. Schipper (S) 9; J. Al (P) 10; T. Pronk (A) 11, 13; R. Middelburg (H) 12, 19, 29; H. Bielsma (P) 14, 38; C. Jansen (P) 17; H. Bouwens (A) 18; P. D. v. Tricht (H) 20, 22; J. Hoed (H) 21, 37; R. de Beer (P) 23, 43; F. Feijen (P) 27, 39; J. v. d. Idsert (S) 30; C. Striecher (S) 32; XI. Teerhuis (P) 33, 41; H. Pel (S) 35; N. v. d. Kamer (A) 40; J. Mannes (H) 42. P betekent: Postduif; H: Heiloo Luchtpost; S. Steeds in Spanning en A AIcmaria Victrix. In Hoorn vond in Hotel „De Kei zerskroon" de openbare eindles plaats van verschillende tuinbouw vakscholen. Onder de geslaagden waren uit onze omgeving de volgende personen: J. Marees, Beemster; H. Ritsema en T. Wals, Z.O.-Beemster; J. Bal der, H. Dekker, J. Kostelijk, Broek op Langendijk; C. J. Bruin, K. v. Nienes, Noord-Scharwoude; H. Dek ker, Warmenhuizen; C. J. Laas, Zuid- Scharwoude; F. Masteling, Zuid- Scharwoude; KI. Ploeger, St. Man eras; D. J. v. d. Woude, Oudkarspel; J. P. Koomen, Noord-Scharwoude; H. v. Baarden, Z.O.-Beemster; C. Munt- jewerf, Alkmaar; F. J. v. Stiprlaan, Heer-Hugowaard; D. Wijnker, Oude- Niedorp. Door de exploitant van de Muziek tuin werd gisteren bij de politie aan gifte gedaan van vermissing van een hoeveelheid tafelzilver, handdoeken, zakdoeken en een bedrag aan geld. De voortvarende recherche wist nog diezelfde dag als verdacht van cit feit aan te houden de 39-jarige werkster van genoemde instelling. De Directeur van het Post- en Te legraafkantoor te Alkmaar brengt ter kennis, dat in verband met de festiviteiten op 8 Oct. a.s. de dienst als volgt zal worden gewijzigd: a. Voor de Postdienst wordt het kantoor te 13 uur gesloten; b. de tweede bestelling wordt op geheven; c. de buslichtingen van 18.15 en 22 uur worden niet uitgevoerd; d. quitantie-invordering vindt niet plaats; e. de busrechthouders kunnen hun correspondentie afhalen als op gewone werkdagen; f. de Telegraafdienst blijft ongewij zigd. VIJFKAMP ALKM. BILJARTBOND. Van deze vijfkamp, waaraan de spe lers J. Moeijes, G. Wessels, A. de Wit en C. Honingh deelnemen, werden gis teravond in hotel de Nachtegaal twee partijen gespeeld tussen De Wit en Ho ningh en wel de partijen cadre 35-2 en bandstoten. Cor Honingh was bijzonder op dreef en won beide partijen. In de partij cadré speelde hij met een gem. van ruim 13, en in de partij over band met een gem. van precies 5. Dat is in derdaad hoog. De Wit had er 125 in de eerste partij en 73 in de tweede. Cadre 35-2 (beide spelers 225 car): C Honingh 225 in 17 beurten gem. 13,11 A. de Wit 125 in 17 beurten gem. 7,3-5 Bandstoten (beide spelers 125 car.): C Honingh 125 in 25 beurten gem. 5. A de Wit 73 in 25 beurten gem. 2,92 (Hoogste serie van Honingh 21). EINDSTRIJDEN CLUBKAMP. VAN NEDERLAND. Heden (Zaterdag) en morgen hebben in A'dam de eindstrijden plaats om de clubkamp. van Nederland (drietallen.' Van Alkmaar komt daarin uit Excel sior met J. Moejes (375), C. Honingh '725) en P. Schouten (175). Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen een plaatselijke vishandelaar, die zijn gebakken bok king in plaats van voor de vastge stelde pr\js van 10 cent voor 15 cent verkocht. Het publiek wordt nogmaals op het bestaan van deze vastgestelde prjjs attent gemaakt. In verband met het gewestelijke jeugdfeest van de A.J.C. te Alkmaar laten de N.S. morgen. Zondag, een extra-trein lopen tussen Amsterdam en Alkmaar en terug, die om 9.06 van Am sterdam vertrekt, om 9.55 in Alkmaar arriveert en om 20.03 weer terugkeert naar de hoofdstad. Doen wij de mensen niet te kort, als wij God liefhebben? Hebben de mensen, voor wie het leven vaak zo inoeilijk is, onze liefde niet meer no dig dan God? Deze ernstige vragen werden ge steld op de discussie-avond van ker kelijke en buiten-kerkelijke jeugd door de Alkmaarse Inter-Kerkelijke Jeugdraad op 11 September j.l. in de Doopsgezinde kerk georganiseerd. Deze vragen bleven toen onbeant woord. Dat wil niet zeggen, dat er geen antwoord zou bestaan. De Bij bel laat ons in dit opzicht niet in twijfel en het antwoord, dat dit oude boek ons geeft, verzoent alle proble men op dit gebied. Over dit Bijbelse antwoord hoopt ds. P. C. Roodenburg, Evang. Luth. predikant alhier, te spreken in de jeugddienst op Zondag 5 October a.s., 7 uur n.m., in de Grote Kerk. Laten alle jongeren, die met deze vragen worstelen, daarom de gelegen heid aangrijpen en komen luisteren! Degenen wier familienaam begint met de letter A., C. of E kunnen Maandag 6 October a.s. zich vervoegen aan het uitreiklokaal aan de Ridderstraat, dat daartoe is ge opend van 912 en van 24 uur. Stamkaarten en aflopende bonkaar ten medebrengen. Uitgereikt zullen worden een levensmiddelenkaart No. 713. GESLAAGD Aan de Landbouwhogeschool te Wa- geningen slaagden voor 't candidaats- examen Nederlandse landbouw: J. C. A. va i Gijsen, De 200.000ste bezoeker van de Ten toonstelling Oostenrijkse kunst schatten in het Rijksmuseum te Amsterdam, de heer J. L. Henne- man, tandarts te Beverwijk, ontving een fraai album. Rechts de heer Henneman. BIOSCOPEN: Harmonie Theater, 8 uur: Berucht (Nolo- rius); 18 jaar Zaterdag 7 en 9,30 uur Zondag 2, 4,30, 7 er£ 8,30 uur. Victoria Theater, 8 uur: De koning der klaplopers; tot 14 jaar onder geleide Zaterdag 7 en 9,30 uur. Zondag 2, 4,30, 7 en 9,30 uur. Cinema Americain, 8 uur: Drie Jantjes op stap; 14 jaar. Zaterdag 7 en 9,30 uur Zondag' 2, 4,30, 7 en 9,30 uur. A. B- T., 8 uur: Kleine Dolly; 14 jaar. Zondag 2, 5 en 8 uur. ZATERDAG Gulden Vlies 8 uur: Jubileum St. Joseph Parochie. Wanen van Heemskerk: Dansen. ZONDAG Gulden Vlies, 8 uur: R.K. Oratorium-ver<- eniging. Wapen van Heemskerk: Dansen. BERGEN: De Rustende Jager: ,,Het spook van de Opera; 14 jaar. ZONDAGS SLUITING APOTHEKEN Morgen is de Apotheek Schouten—Oeie in de Hoogstraat voor het publiek ge opend. In deze Apotheek wordt de vol gende week de nachtdienst gehouden. 4-OCTOBER DIERENDAG. Ontvangen van mej. v, M. voor het te stichten dierenasyl f 2,50, van de heer P. f 1. Adres Inspecteur: C. Verwer, Baan- straat. Ingrid Bergmann, Cary Grant, Claude Rains, Alfred Hitchock, Ben Hecht. Vijf namen, die tezamen „Notorious" hebben gemaakt tot een film van een apart genre. Een verhaal, dat er hele maal niet toe doet, hoe sterk het ook is, omdat de bezetting de aandacht af dwingt, omdat Hitchcock zijn camera mensen aanzet tot wonderbaarlijke dmgen, omdat Ben Hecht dialogen schreef, zoals alleen hij dat kan. Een gewaagd beeld, om de film kalmweg op zijn kop te zetten, maar treffend en juist! Zó ziet iemand die beneveld is! Koe goed zijn de draaiende kamers, de golvende wanden, gezien met het oog van de jonge vrouw, die allengs ver- gftigd wordt! Hoe fameus juist de ge baren, de fluisterende zinnen tussen de twee gelieven! En toch, zo ziet men ze zelden in een film, omdat de mees te films schromen, de waarheid te brengen! Dit zijn twee gewone men sen, die elkaar gewoon liefhebben. Dat men daarom lacht, is aleen maar stern! Hoe treffend zijn de invalshoeken van het camera-oog, hoe raak het plotseling terugwijken van het ap paraat, als Alicia, de menselijk-op- rcchte Alicia van Bergmann bezwijmt in een immense hall. Sommigen zullen deze film te gerekt vinden, velen zullen er om lachen. Zij allen hebben ongelijk. Dit is een film van een extatisch be leven van menselijke gevoelens en hartstochten. Het slot alleen al is een apart woord waard, omdat dat bijna zwijgend ver loopt en van een grote kracht is „Notorious" werd de vervulling van de verwachtingen, die vijf namen wekten Een echte Franse film, die de lier hebbers op kostelijke wijze zal ver maken. Mimille, de koning der klap lopers, de man die overal komt of is en nooit betaalt, wordt op inderdaad verbluffende wijze gespeeld door de acteur Rellys. Of men hem nu ziet bij de rennen, bij de bokswedstrijd bij de swingdanspartij met het niet betaalde souper, in het schoonheids instituut, bij de Zesdaagse of bij de sensationele rugbymatch, steeds weel hij op originele wijze voor de vrolijk heid te zorgen. En men zou gaarne over elk der onderdelen in bijzonder heden willen treden om de vele aar- enge scènes naar voren te kunnen fcrengen, zo b.v. bij de danspartij en bij de rugbymatch en in zijn strijd met de dikke suppoost. Men ga deze vrolijke ontspanning echter zelf zien om o-> ongedwongen wijze te genie'..n v. 1 de kostelijke dwaasheid. De film heeft vaart en wordt zeer vlot gespeeld. Twee interessante journaals gaan aan het hoofdnummer vooraf en wij noemen nog speciaal de mooie opna men van de voetbalwedstrijd België Engeland, door de bezoekers met 52 gewonnen. In de Cinema Americain gaan drie jantjes op stap en het zijn levenslus tige knapen, die na langen tijd op een oorlogssschip te hebben gezeten ook wel eens uit passagieren willen gaan. Zij bezoeken cabarets en dangele genheden waar de schone Signorita's alleen maar Spaans spreken en zij be leven er allerlei dolle avonturen. Als zij de zuster van een hunner naar dè boot brengen waarmee het meisje een ris zal maken, kunnen zij niet tijdig meer van boord, maar zij weten een motorbootje te bemachtigen waarmee ze naar hun schip terugvaren. Dank zij Wein, Weib und Gesdng komen ze evenwel als Britse matrozen op een geheel verkeerd oorlogsschip terecht, namelijk op de Lüdendorf, welk slagschip juist door hun eigen oorlogsbodem gezocht wordt. Ze zijn te veel boven hun theewater om te be merken, dat ze op een Duitse oot zit ten en de scène waarin ze een wande ling langs alle hangmatten maken en overal de wijd geopende monden van de Duitse matrozen dicht drukken is een bijzonder geslaagd humoristisch gedeelte. Hoe zij ontdekt worden en er ten slotte in slagen met z'n drieën een ge heel oorlogsschip in handen van de Engelse marine te spelen moet men zelf maar eens gaan bekijken. Het publiek heeft zich bij deze vro lijke film kostelijk geamuseerd. Vooraf o.a. prachtige opnamen van den strijd welke zeedieren voor 't be houd van hun leven onder water moe ten voeren. Het nieuwe programma brengt twee hoofdnummers. Voor de sensa tie en de spanning zorgen de bekende cowboy-acteur KKen Maynard en zijn prachtig witte paard Tarzon in de film „Kom op, Tarzan!" En dan komt als verrassing de kleine actrice Binkie Stuart, eer meisje, dat door haar spel in de boeiende film Kleine Dolly aller har ten verovert en het geheel te' cc j succes maakt. Ve'on - 1 Maandoverzicht Sept. 1947. In de loop der maand September werd op de spaarbankboekjes ingelegd ƒ275.382.62 (v. j. ƒ322.208.94) en terugbetaald 280.595.80 (v. j. ƒ294.615.34), alzo minder ingelegd dan terugbetaald ƒ5.213.18 (v. j. meer ingelegd dan terugbetaald ƒ27.593.60) Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang van het jaar 10.235.063.33, bedraagt thans ƒ10.233.240.72 (v. j. ƒ10.099.140.18). Het aantal in de loop van Septem ber nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 195 (v. j. 220). Ingetrokken werden 147 (v. j.100) boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes, bij de aanvang van het jaar 24.455, bedraagt thans 25.044 (v. j. 23.289). Van dit aantal behoren 16.731 (v. j. 15.626) aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 5572 (v. j. 54791 aan personen elders woonachtig en 2741 (v. j. 2184) aan schoolspaarders. Onder de in September nieuw uit gegeven boekjes zijn begrepen 35 boekjes (v. j. 20) voor pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de spaar bank een eerste inleg van ƒ1. In September bedroeg het aantal posten van inleg 2232 (v. j. 2165), dat van terugbetaling 1767 (v. j. 1837) tezamen 3999 (4002). De lediging in de loop der maand September van 312 (v. j. 259) spaar- busjes léverde een bedrag van ƒ4491.29 (v. j. ƒ3381.61) aan kleine besparingen op. Het aantal in om loop zijnde busjes, bij de aanvang van het jaar 3731 bedraagt thans 3709 (v. j. 3730). Het eerste elftal gaat op bezoek bij WVSV en wij hopen voor de benja mins in ons dorp, dat de gewijzigde opstelling succes mag opleveren. Wij hebben er wel vertrouwen in. Het 2e elftal gaat naar S.V.V. Het 4e elftal speelt thuis en ontvangt Berdos III. De a-adspiranten, evenals de b-adsp. ontvangen resp. Bergen a en b-adsp. Opgelet Heilooërs, bereik althans 'n beter resultaat dan vorige week! De dames-handbalver. Foresters II gaat naar Zaandam om Animo 1 te be kampen. De HSV-ers hebben over het alge meen een rustige Zondag. Alleen het le elftal heeft een uitwedstrijd te spe len tegen IEV te Velsen-Noord. De andere elftallen zijn vrij vanwege d» parochieële bedevaart naar Onze Lie ve Vrouwe ter Nood. De uitslagen van de in de 2e ronde gespeelde competitiewedstrijden van de Damclub Heiloo luiden als volgt: Groep I: J. de GeusH. Verver 1 1; J. SprenkelingA. Kroon 20; S. de GeusK. Tuinman 11; C. de GraafC. Adrichem 11; A. Dekker J. Geuzebroek 11. Groep II: SchramaBeukers 20; VerhageMulder 20; Vreeker-Mars- man 0—2; LieshoutHofman 20; Winterinkde Jong 11; HelderOud 02; de GoedeHoogeboom 20; SpaanMellema 20; G. de Geusv. d. Werf afgebr.; Houtenbos—Smit af gebroken. Geboren: Maria P C, dochter van N J Blekemolen en C H van Brugen. Johannes J, zoon van A Vesteririg en M E Rood. Getrouwd: Klaas Marrees en Geer trui Vink. Overleden: Jan Visser, 79 jaar, weduwnaar van G Regenboog. De Alkmaarse Boys hebben dan de twee eerste wedstrijden verloren, maar dat neemt niet weg, dat ze de toekomst niet al te somber behoeven in te zien. Want in beide gevallen was de nederlaag zo klein mogelijk en in beide gevallen ware een over winning bereikbaar geweest, als er maar geen paar zwakke momenten waren gekomen. Nog steeds puntloos dus. Maar ziet. de dag van morgen brengt een zeer goede kans op de gehele inzet, want Hilversum komt op bezoek! Hilversum, een club met niet al te veel speltechniek, een ploeg zonder groot homogeniteit zal weliswaar vinnig van zich afbijten, maar het is een spel van deze Gooiers, dat o.i. juist de Alkmaarse Boys ligt. En daarom menen we, dat hier een goede kans ligt, om beide punten thuis te houden. AIcmaria trekt naar Amsterdam om T.O.G. te bekampen. De withemdeh zijn nog niet in de gewenste vorm, zoe ken hoe merkwaardig het ook is nog wat naar een goede opstelling en een bepaald speltype en menen dat er in de tweede klasse anders gespeeld moet worden dan in de derde. Komt, Alcmarianen, speelt nu eens je eigen normale spel, hebt vertrouwen in el kaar en leg T.O.G. het tempo en het speltype op. Geen afwachtende hou ding, maar aanpakken en dan zal het wel gaan. T.O.G. is geen onverslaanba re ploeg; dat zult ge morgen merken! En zo zou het mogelijk kunnen zijn. dat de beide Alkmaarse ploegen mor gen elk twee puntjes in de wacht sle pen. Niemand zal er op tegen hebben! In de tweede klasse a trekt verdei de Zaanse derby Z.F.C.K.F.C. de aan dacht. De Koogse is uit vorm, r air de Zaanse is ook nog niet in die 1 orm ge komen, die verwacht werd. Het kan er dus spannen aan de Zaan en beide ploe gen hebben gelijkwaardige kansen. In de tweede klasse B vinden we ook een Zaanse wedstrijd, t.w. W.F.C. Z.V.V. De Wormerveerders zijn waar schijnlijk sterker dan Z.V.V., maar een Za&nse wedstrijd biedt vele mogelijkhe den, zodat we het beste doen met rus tig af te wachten. Benieuwd zijn we hier naar het re sultaat, dat West-Frisia uit tegen A.F.C. bereikt. Kansloos zijn de Enkhuizers zeker niet. En wat zal U.V.V. doen? De club met ernstige kampioensplannen. Ze krijgt het in Oostzaan heel moeilijk, zal technisch vermoedelijk wel de beste zijn, maar zal de afbrekende wijze van O.S.V. moeten beantwoorden rrist doel treffende aanvallen. Of dat mogelijk is?.4 «WWOH WS (WaU ij LET OP VITESSE! Het is leuk, om de verrichtingen van het pas gepromoveerde Vitesse te vol gen. De twee eerste wedstrijden lever den goede overwinningen op, maar nu Komt dan de eigenlijke vuurproef. De Castricummers moeten n.l. naar Den Helder, om Helder te bestrijden, de kampioen van verleden jaar. Dat zal niet meevallen. Maar we durven de jonge derdeklasser zowaar wel een kansje geven! Hun enthousiasme en wilskracht kan wonderen verrichten! A.D.O., verleden jaar heel zwak, heeft ook al twee overwinningen ge boekt. Morgen gaat het naar Hollandia, dat zeer wisselvallig speelt. Het hangt er dus voor een groot deel van af, of de Hoornse club wel of niet zijn dag heeft. D.T.S., al wil het nog steeds niet goed boteren, moet nu toch eens tonen, dat het onbevangen kan spelen. De Amster damse politiemannen zijn dit jaar niet zo krachtig als weleer en dus kan Oud karspel vermoedelijk juichen, i Een interessante afdeling, deze 3 A. AIcmariaH.V.C. HerculesAlkm. Boys Vitesse '22Germaan A.D.O. '20—D.T.S. OudesluisSchoorl AndijkRanders De RijpVrone H.S.V.—Assendelft De r und veefok vereniging „De Duinstreek" hield Vrijdagmorgen een algemene vergadering in café Hil- brand. De voorzitter, de heer N. Kaag, sprak in zijn openingswoord zijn voldoening uit over de grote op komst van de leden. Spreker wees op de moeilijke tjjd voor de veehou ders: regeringsmaatregelen houden de prjjzen van de producten zo laag mogelijk, terwijl de bedrijfsbeno- digdheden met de dag in prijs stij gen. In de strijd om het bestaan noemde spreker naast een rationele fokkerij een machtig wapen de coöperatie. Boerenleenbanken, coön. zuivelindustrie, coöp. inknopvereni- gingen enz. zijn voor de boer een grote steun. De voorzitter deelde mede, dat het met het nieuwe bedrijfsgebouw iets anders gelopen was dan men zich had voorgesteld. Het was nu verrezen op een perceel aan de spoorbaan, ter wijl er nu tevens .ruimte is voor even- tuëel bouwen van een woning voor de controleur. De kosten, oorspronkelijk geraamd op f 4500, waren hierdoor gestegen tot f 7000. Tot lid van de financieële commissie werd inplaats van het aan de beurt van aftreden zijnde en niet herkiesbare lid, de heer Y. Bruyn, verkozen de heer K. Veldt Pz. JAARVERSLAG Het jaarverslag van de Controleur- Stamboekhouder vormde weer de hoofdschotel voor deze bijeenkomst. Deze verzameling der resultaten van een heel jaar arbeid h®* volle b"1"i-"~t-'"'-- 1 t'' !,'"i T) bedrijven met 2091 melkkoeien en 1479 kuikalveren, stierkalveren, hokkelin- gen, dekstieren en vetweiders. In gebruik was 2290 H.A. grasland en 145 H.A. bouwland. Het bouwland wordt weer minder en de bedrijven krijgen weer hun oude aanzien. Het verslag waarschuwde ernstig te gen het houden van te veel vee: zo lang er nog niet kan worden beschikt over voldoende kunstmest en veevoe der is het financieël nadelig te veel te houden. Van de 132 bedrijven zijn er 86 aan gesloten bij de T.B C.-bestrijding. 67 hebben een t.b.c.-vrij bedrijf. De leden werden opgewekt allen mede te wer ken tot het bereiken van het ideaal: elk bedrijf T.B.C.-vrij. Omtrent de productie-resultaten gaf een uitvoerig cijfermateriaal de vee houders inzicht in hun bedrijven. Be droeg in 1941 de oobrengst per koe aan melkgeld gemiddeld f 399, in 1946 is die ondanks de daling in de produc tie door oorlogsomstandigheden, met ruim f 200 Bestegen tot f 645. De hoog ste oroductie bereikte Trijntje II van S. Meereboer, die haar eigenaar in '46 ruim f 1250 aan melkgeld opbracht. Ofschoon de verleiding groot is nog meer te vermelden uit het uitvoerige, leerzame jaarverslag, moeten we het hirbij toch laten. Met een hartelijk applaus werd de heer Jb. Broerion dank gezegd voor hierbfl toch laten. STIERENVERKOOPDAG Het besfcur verzocht de mening van de leden te mogen vernemen over het eventuëel organiseren van een stieren- verkoopdag of veiling van jonge en oude stieren. Uit de toelichting van de stamboekhouder bleek, dat het hoofd- doel WO«S O*-»-! r1-1 - r.J'f1 - Voor ons veel boeiender dan 3 B, waar Beverwijk van Q.S.C. gaat winnen en Zaandijk thuis Ripperda klopt. Als Rip- perda tenminste zijn opwindende sup porter thuis laatH.R.C. moet op bezoek bij H.F.C. en de Helderse club is een der allersterksten en moet dus ook deze klip in Haarlem kunnen om zeilen. In de 3e klasse C verwachten we o.a. een overwinning van B.K.C. op de Me teoor en krijgt Succes een kans, om thuis K.V.V. te kloppen. SPANNENDE WEDSTRIJDEN IN DE VIERDE KLASSE. Is Sijbekarspel werkelijk zo sterk? Verleden week wist het tegen Schagen gelijk te spelen. Dat was geen slechte prestatie. Maar daardoor is Berdos, dat morgen op bezoek komt, gewaar schuwd. En Berdos lijkt ons nu niet be paald een ploeg, die zich zo maar laat kloppen. Op een puntenverdeling mo gen we o.i. tenminste wel rekenen, Bergenaren! Schagen zal intussen verstandig doen, om wat goed te maken en de wed strijd tegen I.V.C. geeft daarvoor een mooie gelegenheid. Mogen we ook een overwinning van Wieringerwaard op St. George ver wachten? En zullen we er maar op rekenen, dat Schoorl het zal klaren tegen de Westfriezen? Lansedijk. WITTE KOOL-PERIKELEN Om te voorkomen, dat de export de markt zodanig zou leegzuigen, dat de zuurkoolfabrieken er hinder van zou den ondervinden, is de maatregel ge troffen, dat 70% van de witte kool- aanvoer wordt toegewezen aan de fa brieken tegen f 9. De overige 30% wordt vrij geveild en bedingt f 11 f 12. Donderdagmiddag is een jongentje van ongeveer 3 jaar, die met zijn moe der nog maar een paar dagen in de gemeente woonachtig was al spelende in het Noord-Hollands Kanaal gevallen en jammerlijk verdronken! Ondanks alle moeite die werd gedaan door om- monende en anderen mocht het niet mer gelukken de levensgeesten van 't ventje op te wekken! Moeder en kind kwamen uit Hoorn en onbekendheid met het vele water aldaar, maakt dit verdrinkingsgeval nog tragischer. De zangvereniging „Zanglust" St. Paneras en de in rust verkerende zangvereniging „Zanglust", Koedijk, hebben met algemene instemming der leden van beide verenigingen besloten tot het vormen van één vereniging on- dei leiding van de bekende directeur Corn. Jonker. In een voorafgaande be stuursvergadering werd als hoofdpunt besproken de goede zangkwaliteiten voor beide verenigingen. De plaats waar de repetities worden gehouden is St. Paneras, waarheen de leden van Koedijk worden vervoerd per auto. De naam van de vereniging is „Zang lust" St. PanerasKoedijk. Dinsdag avond j,l. vond de eerste repetitie plaats. De beide voorzitters der resp. verenigingen hebben de directeur en leden hartelijk toegesproken met toe voeging van de beste wensen Voor de toekomst. Ook de directeur sprak zijn grote voldoening uit over de genomen beslissing, verwachtte een groot en goed koor en deed daarvoor een be roep op de leden. ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur, ds. Van Wijk; 5 uur ds. Wesseldijk. Ka- pelkerk, 10 uur, ds. Den Oudsten. Rem. geref. gem., half elf, ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegracht), 10 uur, os. Roodenburg. Doopsgez. kerk, 10 uur, ds. v. d. Sluis (coll. Bouwfonds") Geref. kerk, 10 uur dr. Polman; 5 uur ds. Visser van Schermerhorn. (Coll. evang. in België). Geref. kerk (art. 31 K.O.), in Waakt en Bidt, half 10 en half 6, ds. A. Veldman van Enschedé. Baptisten gem. (in N. Doelen), 10.15 uur, ev. Hofhuis. Oud-kath. kerk, half 9, dienst in de ev. luth. kvk, Oudegracht. Herst. Ap. Gem., Tous- saintstr., half 10 en 4 uur en Woensdag avond 8 uur dienst. Ned. Chr. Gem.- schapsb., in W. en B., Donderdagavond 7.30 uur de heer Van Oostveen; Zon dagmiddag 3 uur, jeugdsamenkomst Houtweg 8. Het Leger des Heils, Limmerhoek 40, 10 uur heiligings- dienst, 12 uur Zondagsschool, 8 uur verlossingsbijeenkomst, leider majoor Ter Telgte. HEILOO, herv. gem., 10 uur, ds. Bier man van Bergen. Evang. Kerklaan, 10.15 uur, ds. Snethlage van Amster- ''••m Gc-ef ke-k dn -vlebriuw), b-i" i-.ir lr;r iiw.t. C v- i'. ii Met de grootste grote Ajax verleden te winnen. Terzei Haarlem zijn tweed winning ten koste Men zou zo zeg£ ren van Haarlem staan. Maar dan Haarlem won, dan! spel van Neptunus we Fortuna. Hoe 't ook zij, de uit Haarlem en Am ten elkaar morgen keer in deze compe er dus om, wie met zal hebben. Mét VSV. Want dez maximum winstpunten wel in staat geacht wo kloppen. Maar Ajax—Haarler open vraag. De Ha lijkt ons doortastender der. De Amsterdamse ter beter voetbal. Al nummer één, als vech de Haarlemmers hoger Echt een wedstrijd Neptunus, thuis spe Volewijckers, geven wi een kans op de volle is het geval met HDVS burgia ontvangt. De jor mers züllen eerst nog in de eerste klasse moe Rest hier dan nog RF Rotterdamse wedstrijd lijke kansen. FEIJENOOR Daar zijn altijd van die buitengewoon in grote massa en een e: wel de Rotterdamse der Sparta. Het toeval wil, gen tot de sterksten bel we bij de aanvang der zouden Sparta een goe Echter, Feijenoord is p: hoek ftekomen met en: strijden en het heeft bl ling een productieve voc gen. Juist) daarom mene schaal morgen zal door ste van de gastvrouwe. H ogen zullen deze weds tri Rekening houdende me dat Excelsior tot de zwa hoort, die het vrijwel all thuiswedstrijden moeten we ADO, dat deze Rotte: vangt, een redelijke kan winst. Hetzelfde kan gi van DFC, dat thuis veri te sterk zal zijn voor de Kraak, hoe goed deze z verdedigen. Verder rekenen we op van DOS op het teleurste Wit maar de vorm k terug komen! en ver: DWS ook een kans hebb zet, nu DHC de tegenparti NEC EN GO AI MOEILIJKE TA In 't Oosten staan NEC beide voor een lastige op horen tot de leidende ploi hen zijn de punten dus h En nu hebben ze allebei uitwedstrijd voor de boeg Vitesse en Go Ahead tege In beide gevallen zijn de 1 MIJNHARDT T Heh ideale Laxeern (Ingezonden Mededeli 4 October: De Ned. Ver. tot Beschi Dieren schrijft: Op het Internationaal Cc Dierenbescherming te Weer Mei 1929) werd een resoh nomen tot het instellen vai Dierendagen of -weken. werd genomen een Werel te bepalen op 4 October, c ringsdag aan St. Franci Assisi. Hart en verbeelding weri intensiever gewonnen door ge figuur van Franciscus door zijn geboorteland, prei goeddoende mens en dier, oat dier vogels en vier het schepsel Gods, dat hij ii ae opnam. Ook de Nederlandse Dier ming toonde op de Werelc sinds 1929 door herdenkings tes en lezingen, enz., waar naar voren komt, dat het lend voor de mens is, wann dieren mishandelt, resp. niet de verzorging geeft, die hen Dierendag wil zijn een ro velen, die in het drukke le niet kunnen verdiepen i, of ven aan de maatschappelijk der Dierenbescherming, zor zich georganiseerd heeft actieve organen. De verenigingen, waarondei oerlandse Vereniging tot ming van Dieren, richten i een appèl op het geweten Nederlandse volk. Dit is ze in deze na-oorlogse tijd var Gering en verruwing. Dierenbescherming is geen berijtje van sentimentelen. n heilige mensenplicht, en d een sociale plicht, waarin i w-elke omstandigheden ook dachten, woord en daad het doen.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2