Vandaag... TERRA INCOGNITA Schoorl's edelachtbaren bijeen Nieuwe school te Groet Uitgeest Locomotief ontspoorde op de overweg Wij spelen Bridge Heiloo „Welkom Binnen" Ernstig auto-ongeluk Groot-Schermer. Kleuterschool De Rijp. A.V.V.-nieuws Dreo-nieuws Egmond aan Zee. Zeevogels IV.V.B. I o-3) Oudkarspel Doodgewaande teruggekeerd Ernstige rel te Leiden Dronken student neergeschoten door J. D. VAN EXTER Een drama in twee bedrijven F. DE SINCLAIR yAN NABIJ EN VERRE De raad van Schoorl kwam Vrijdag- avoni in openbare zitting taeenonder voorzitterschap van burgemeester Mr. Jochems. Eindelijk een nieuwe school. 9 April 1940 kwam in de Raad aan de orde een voorstel van B. en W. om in beginsel te besluiten tot stichting van een nieuwe openbare school teGrom. De bestaande kon niet meer afdoende worden verbeterd. De kosten werden geraamd op 15000. Na de oorlog werd een houten nood gebouw gesticht. Nu was ingekomen een request van de oudercommissie te Groet en V.V.V. Groet-Camperduin om met het oog op de ingebrachte bezwaren tegen het hulpgebouw het bouwplan van 1940 urgent te verklaren. De Raad machtig de B. en W. de nodige voorbereidingen te treffen voor de bouw van een nieu we school. De kosten werden nu ge raamd op 100.000. Op verzoek van D. Verschuur en D. J. Kager om tegemoetkoming inde kosten van vervoer voor hun leer plichtige kinderen resp. naar Krab bendam en Alkmaar werd gunstig be- schikt. Vergunningen. Het verzoek van de heer Swaan om verlof voor het verkopen van alcohol houdende dranken bleek vóór 1950 niet voor inwilliging vatbaar. De heer Blankensteijn bepleitte in afwachting aan de heren Swaan en Klop een sei zoenvergunning te verstrekken. Die mogelijkheid zal worden onderzocht. Politieverordening Om het complex van voor het pu bliek bindende voorschriften meer overzichtelijk te maken en de politie- organen de controle op de naleving van de voorschriften te vergemakke lijken, stelde B. en W. voor een nieu we politieverordening vast te stellen. De raad ging accoord met het voor- Havenmeester. Tot havenmeester, belast met de in ning van de havengelden en het toe zicht houden op de vaartuigen in de Damsloot te Schoorldam, werd met al gemene stemmen benoemd de heer H. H. Koel, no. 1 van de door B. en W. opgemaakte voordracht. Gratificaties. De raad gin gaccoord met het voor stel van B. en W. om aan het ge- meentepersoneel een gratificatie van 2 pet. uit te keren met een maximum van f 50. De uitgaven waren voor Schoorl geraamd op f 450. De gemeentebode werd in verband met zijn vele extra werkzaamheden ten behoeve van de maatregelen op het gebied van het kamperen een gratificatie van f 100 toegekena. Nieuw parkeerterrein. De raad besloot het terrein langs de duinvoetweg tussen de oude school- voning en het rijwielpad in te rich- Gisterenmorgen om ongeveer 9 uur is precies op de overweg bij Uitgeest een locomotief van een goederentrein ontspoord. De schade viel heel erg mee. want er gebeurde feitelijk niets anders dan dat de locomotief (door tot nu toe onbekende oorzaak) plotseling met de voorwielen buiten de rails stond. Het verkeer ondervond hiervan evenwel veel vertraging, want het ge vaarte versperde de gehele overwg, zo dat alle grote verkeer van en naar het dorp via Castricum moest. Alleen de voetgangers mochten af en toe de over weg passeren. Ook het treinverkeer ondervond enige vertraging, maar de treinen konden spoedig worden omge legd. Met man en macht is er gewerkt om de wagen weer op de rails te krij gen, hetgeen buitengewoon veel moeite kostte. Wij vragen uw aandacht voor het volgende spel, dat op een kleine wed strijd viermaal werd gespeeld. Een maal moest 3 harten gespeeld worden door West ('t contract werd precies ge maakt). Tweemaal werd rondgepast en de vierde maal werd (wel een groot verschiltussen N-Z een contract be reikt van groot slam ruiten (geredou bleerd) te spelen door Zuid. kaartverdeling was als volgt: S. 9-7-6-3 H R. b-10-7-6-4-2 KI. a-h-6 S. H. R. KI. h-4-2 h-v-10-5-4-3-2 9-5 S. v-b-10-8-5 H. a-9 R. h. KI. b-10-7-5-4 S. a H. b-8-7-6 R. a-v-8-3 KI. v-9-3-2 West kwam uit met klaver 8 en hat spel verliep als volgt: le slag: kl. 8-aas-4-2; 2e slag: N. ruiten boer-heer-aas-5; 3e slag: ruiten vrouw- -2-sch. 5; 4e slag: schoppen aas-2-3-8' Se s ag: Zuid harten 6-2-N. ruiten 4-9: e slag: N. sch. 6-10-Z. ruiten 3-4- 7e slag: Zuid harten 7-4-N. ruiten G-aas; 8e slag: N. Sch. 7-boer-Z. ruiten 8-heer- 9e slag: Zuid harten 8-10-N. ruiten 7- Oost klaver 5; 10e slag: Noord klaver heer-7-3 en West harten 3; 11e slag: nu Noord ruiten 10 en Oost is in dwang. Gooit hij klaver weg, dan gooit Zuid harten boer weg en de twee laatste slagen zijn voor de klavers van Zuid Gooit Oost sch. vrouw weg, dan r aakt 0°rd eerst sch. 9 en daarna Zuid kl vrouw. ten tot parkeerterrein. Het aanzien \an de dorpskom zal aanzienlijk wor den verhoogd als het raadhuisplein niet meer als parkeerterrein zal wor den gebruikt. Het oude schoolgebouw zal worden gesloopt. De heer N. Kaag informeerde of dit niet bruikbaar gemaakt kon worden voor een eventueel op te richten lagere landbouwschool, maar wethouder Sel horst meende, dat dit veel geld zou kosten. Om het terrein rendabel te maken zou het ook als kermisterrein kunnen worden verpacht. Rondvraag. De heer C. Duin kon het niet goed vinden dat de onderneming die dit jaar zo haar best gedaan heeft voor 'n goede busverbinding Alkmaar—Camperduin nu beconcurreerd zal worden door de NACO die tot Groet zal rijden. De voorzitter wees op een reeds lang bestaande concessie. Dc heer Blankenstijn hoorde tot zijn genoegen dat er 60.000 stenen op komst zijn voor bestrating. In 10 jaar zal de hele weg vernieuwd zijn. De Laanweg zal verbeterd worden om te voorkomen dat het straks weer een rivier gaat lijken. Nadat verschillende leden nog hun verzoek om een lichtpuntje hadden zien inwilligen, ging de Raad in comité NEPTUNUS—VOLEWIJCKERS 3—2. Het eens zo machtige Volewijckers incasseerde zijn derde nederlaag in suc cessie door van Neptunus te verliezen. Een aanval op het Amsterdamse doel. houren de in de „Horeca", ver enigde hotel-, restaurant- en café houders, in 's Hertogenbosch een bondsdag; speelt de bekende Nederlandse pianist George van Renesse op een huisconcert bij de Nederlandse gezant te Oslo; doet de Amsterdamse tuchtrech ter uitspraak in de zaak tegen „De Bijenkorf"; worden de deelnemers aan de in ternationale luchtvaartrallye van België naar de Congo in Coster- mansstad verwacht; is 't de openingsdag van de krui denierstentoonstelling „U en Wij", die te Amsterdam in het R.A.I.- gebouw gehouden wordt. A Inderdaad een pracht titel. Maar wie gisteravond de lachschlager „Welkom binnen" gezien heeft, opgevoerd door het R. K. Gemengd Toneelgezelschap in het Brunogebouw, zol de de indruk hebben gekregen, dat hetwelkom bin nen alleen gold aan het slot van het stuk. Alled rie bedrijven waren vol komische en lachwekkende scenes, al was het alleen maar om de virtuosi teit waarmede Willem Terhave (Arie Borst) zijn gasten afpoeierde en waar mede hij de hand boven het hoofd hield van zijn nichtje Leni (Afra Wit). Willem Terhave een burgerlijk zakenman is gehuwd met een vrouw van standing en de gehele familie vindt vader Willem Terhave een te eenvoudig man, waaraan vooral mee doet hun dochter Mia (Elly Kroone). Steeds wordt hij gewezen op z'n niet in hun stand voorkomende uitlatingen en de heftige uitvallen werden goed gespeeld. Ook de vrijages gaven de werkelijkheid goed weer en hartelijk is er vaak gelachen om de complicaties die zich daardoor voordeden. Ook de z.g. bijrollen werden uitstekend ge speeld. Sterk speelde hierin vooral Claire Verhage (mej. Kitty de Wit) en Charles, de verloofde van Mig (Kees Borst). Het echte type van een misleide buttler, die de gekste dingen deed, werd uitstekend gespeeld door Jan Lammers. De regisseur Jean Ro bert Jr. heeft eer van zijn werk gehad en heeft door de R. IC. Gemengde To neelvereniging de stampvolle zaal van het Brunogebouw doen daveren van de lach. Het was echt 'n avond waar aan men in deze tijd eens behoefte kan hebben, want tijdens deze opvoe ring vergeet mij zijn zorgen. Zondagmiddag had een vrij ernstig auto-ongeval plaats,, hetgeen nog vrij goed is afgelopen en zich hoofdzakelijk bepaalde tot schade aan de beide auto's. De heer R. reed met zijn Fiat op de Rijksstraatweg ter hoogte van de Stationsweg, welke weg hij wilde inrij den. Een achterop komende auto wilde met grote snelheid de Fiat voorbij; deze had blijkbaar niet geconstateerd dat de richtingaanwijzer was uitgestoken. De Fiat werd zwaar geramd, juist toen deze de bocht naar de Stationsweg wilde nemen, waardoor deze auto kantelde. De inzittenden van beide auto's kwa men met de schrik vrij. De Fiat werd zwaar beschadigd, terwijl de Packard de andere auto alleen aan de voor zijde werd gehavend. Dokters-assisten- tie, die direct ter plaatse was. behoefde geen hulp te verlenen. De Rijkspolitie, die direct ter plaatse aanwezig was, regelde spoedig het verkeer en stelt een onderzoek in naar de schuld vraag. WARMENHUIZEN, 6 Oct. 1600 kg aardappelen: grove Schotse 7,90 en blauwe Eigenheimers 10,40; 13,900 kg rode kool 8,30—12,30; 35.300 kg witte kool 10,8011,40; 100 kg slabonen 85,00—95,00; 1350 kg bieten 5,00; 1500 kg andijvie 12,00—13,10. De plannen tot stichting van een kleu terschool beginnen vaste vorm te krijgen. Vrijdagavond kwamen de moeders der kleinen bijeen in de lagere school. Mevr Driessen—Bakker leidde ^ie besprekingen Mej. Nijholt is bereid gevonden om de voorlopige leiding op zich te nemen. Ge vraagd werd nu of de moeders genegen waren drie weken schoolgeld tg geven, zodat juffrouw Nijholt enige weken te Alkmaar naar een kleuterschool kon gaan om zich wat te oriënteren. Dit werd met algemene stemmen aanvaard. Er is geen meubilair, maar ieder kind za; iri mogelijk zijn eigen stoeltje of ta feltje meenemen. Dan de leermiddelen, er zal een inza meling in het dorp worden gehouden voor speelgoed, stoeltjes, tafeltjes, blok kendozen, eventueel schaartjes, enz. Geld is er' in het geheel niets in kas. Kom, inwoners van Groot-Schermer, keer uw huis eens met bezemen, voor dit prachtige doel, ge hebt u zo vaak gróót getoond, dqe het ook nu. EERVOL ONTSLAG In de laatst gehouden raadsvergadering is eervol ontslag verleend aan mej F M v d Duin met ingang van 15 November a.s. Zij heeft gemeend zich te moeten melden als verpleegster voor Indonesië. Het mocht AVV niet gelukken de pun ten mee naar De Rijp te nemen. In een voor in het eerste gedeelte ge lijk opgaande strijd wist AVV het tot een 2—0 voorsprong te brengen, alhoewel Zoaven net voor de rust door een pe nalty de stand op 2—1 bracht. Na de rust had AVV weinig meer te vertellen en verloor op een nog al ge voelige wijze n.l. 52. Dit was niet mooi, doch de manier van uitgeleide was nog minder mooi. Het gaat niet aan om de gasten, door middel van het bekogelen met stenen, uitgeleide te doen. De jeugd van Lutjebroek heeft laten zien hoe het niet moet. Dit is niet pret tig, vooral als men zoiets al eens meer beleefd. Ingrijpen van het bestuur van Zoaven lijkt ons alleszins gewenst. AVV II schoot het beter af. Zij hebben de punten broederlijk gedeeld met Meer- vogels A II. Vóór de rust werd de strijd op het ge deelte van AVV gestreden en wisten de AVV-mannen met moeite de stand op 10 te houden. De thee deed hun echter goed, in de overtuiging, we kunnen winnen, werd er enthousiast gespeeld. Toch uitte dit niet in doelpunten. Door middel van een penalty wisten zij de stand op 11 te brengen. Jan Bakker liet zich kennen als de rots in de branding, terwijl ook Van Dalen een pluimpje verdiende. Dreo I—SVA I 4—1; EVC III—Dreo II 5—0; Groot Schermer II—-Dreo III 27; Dreo jun.—GVO jun 3—2; Dreo adsp.— Vitesse adsp. 1—5. Een beter resultaat dan verleden week dus. Nu kwamen 6 van de 10 punten binnen. Het eerste heeft in een goed gespeelde wedstrijd de punten thuis gehouden. He ren, nu er één schaap over de dam is, volgen er natuurlijk meer, hè. F.uststand 11. Na de rust pakte SVA goed aan. Dreo zat in het nauw. Het tweede doelpunt van Dreo bracht het keerpunt in de wedstrijd. SVA verslapte, met gevolg, dat de stand werd opgevoerd tot 41. Het tweede moest met een gehavend elf tal naar CVC en boekte dientengevolge een 5—0 nederlaag. Het derde schoot uit haar slof. vMet niet minder dan 7—2 werd Groot Scher mer II verslagen. Ga zo door,jongens. De junioren behaalde na lange tijd weer eens een overwinning. Dat is lang gele den, jongens. Nu volgen er zeker meer. De wedstrijd was het aankijken ten volle waard en had vooral voor rust een spannend verloop. Voortdu rend golfde het spel op en neer en om beurten moesten de keepers handelend optreden. De verdedigingen bleven meester van het terrein en zo kwam de rust met blanke stand en was de wedstrijd nog geheel open, toen aan de tweede helft begonnen werd. Na de pauze zat het de Zeevogels bepaald niet mee. Reeds na 5 minuten ontging hun een prachtige kans, toen 2 spelers alleen voor de Velser kee per stonden, maar de bal juist tegen hem aansprong. Enkele minuten later waren zij al heel onfortuinlijk. Links half Van Dam schoot juist tegen de scheidsrechter op. Prompt belandde de bal via hem bij de Velser-voorhoe- de en enkele tellen later lag de bal achter keeper Mannes! Aangemoedigd dood dit onverwachte succes kwamen de Velsenaren overdonderend opzet ten en met een vliegend schot scoorde de linksbinnen 0-2. Vlak hierop maakte keeper Manes een blunder. Hij liet de bal door zijn handen schieten en het was 0-3. Deze achterstand binnen 10 minuten v-as voor de Egmonders wel zeer te leurstellend. Het pleit echter voor hen, dat deze® onverdiende achterstand een stimulans was om er een schepje op te gooien. Zeer juist was het ook ge zien van aanvoerder Gouda om de uit nemende linksback Huiberts onder de ze omstandigheden in de voorhoede te zetten. Kleverlaan verhuisde naar achteren en ruimde daar uitstekend op. Van de voorhoede ging nu veel meer kracht uit en het duurde dan ook niet lang of. uit een afgemeten voorzet van Huiberts, scoorde links buiten De Waard, via de ruggen der Velser backs! 1-3 Dezer dagen is uit Duitsland terugge keerd de heer Jb v d Ham na een zeven jarig verblijf. Nader vernemen we nog, dat de heer v d Ham, gedurende lange tijd niets van zich had laten horen, zo dat zijn familie hem al dood gewaand had. Zondagavond te half tien heeft zich op de Stationsweg te Leiden een ern stige ordeverstoring voorgedaan. Op deze tijd werden twee aldaar surveil lerende agenten er door een onbekende man op attent gemaakt, dat op de Stationsweg een man liep, die onder de invloed van alcohol het publiek las tig viel, o.a. door burgers de hoeden van het hoofd te slaan. De agenten van politie troffen deze man inderdaad aan, doch deze weigerde te voldoen aan de sommatie om zich te verwijderen. Toen de agenten hem daarop wilden over brengen naar het bureau, verzette deze man, de 26-jarige student S., zich hier tegen. Hierbij ontstond een vechtpartij, waarbij zich ooi een aantal militairen en burgers mengden, die zich eensge zind tegen de politie keerden. De agen ten trachtten met een gummistok de orde te herstellen, doch het kwam zo ver, dat een der militairen een der agenten de gummistok ontrukte. Deze man werd later ingerekend. Intussen was S. bij zijn worsteling in het gelaat gewond. Nadat enige waarschuwings schoten gelost waren, konden de agen ten zich met hun arrestant naar de woning van een aldaar gevestigde arts begeven, om de arrestant te laten ver binden. Toen zij zich op de stoep van deze woning bevonden, drong het pu bliek in massa op om de student te ontzetten. Hierbij werden de agenten gescheiden en werd vanuit het publiek met stenen gegooid, waardoor een der agenten aan het hoofd werd getroffen. Deze agent trok daarop zijn pistool on loste een waarschuwingsschot. Direct daarop schoot hij weer, met het gevoig, dat zijn arrestant in het onderlijf ge troffen werd. Toen deze ineenzakte liet het publiek zijn aanvalshouding varen en trok zich terug. De getroffen stu dent S. werd naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd, waar hij in de nacht is overleden. Een der agenten, van wie het uniform gescheurd was en de lin kerarm gekneusd, werd eveneens in dit ziekenhuis verbonden. Clonvrlebt R.D.P JA., ALS ZE. HIER. OP DEZE LODEN PLAAT Z'JN VER DWENEN EN...NIETS IS VERANDERD SINDSDIEN, CAN ZULLEN WE ZE WEER VOORDE DA6 HALEN OOK H'MDAT VIND IK MINDER ERS, MAAR HU HEEPT M'JN ASSISTENTE MEE IN HET ONGELUK GESLEEPT, WOENSDAG 8 OCTOBER HILVERSUM I, 301 m., geeft Nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur, VARA: 7,30 Fred Astaire zingt. 8,18 Morgenklan ken. 9,00 Kamermuziek. - VPRO: 10,00 Morgenwijding. VARA: 10,45 Romance sentimentale. 11,00 Non-stop (gr.pl.). 12,00 Ensemble Vincentino. 12,38 Teno ren-parade 1,20 Ramblers. 2,00 „De rede pony" van John Steinbeek. 2,15 Jeugdconcert. 3,45 De Regenboog. 4,15 Kinder-programma. - 5,15 Johan Jong 5,35 Malando speelt tango's en rum ba's. 6,30 Ned. Strijdkrachten. 7,15 Joop de Leur en Tony Schifferstein. 3.15 Opera-muziek. 9,15 De dagen van je leven (hoorspel). 10,15 Isaac Stern (viool) en Alexander Zakin (piano) spelen de sonate no. 2 van Beethoven. 10.45 In de tuin der poëzie. 11,15 Licht avond concert. HILVERSUM 415 m., geeft Nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 en 10,30 uur. NCRV: 7,30 Koorzang. 8,30 Ochtend-potpourri. 9,35 Klassiek morgenconcert. 10.30 Morgendienst. 11,25 Populaire orkest werken. 11,45 Amati-trio. 12,3o Bij zondere dienst voor de bank- en zaken wereld. 1,15 „Sangh en Spel". 2,00 Orgelconcert. 3,00 Kamer-orkest. 9,0D_ Populaire piano-platen. 4,45 Voor onze jongens en meisjes. 6,00 Nederlands Ka merkoor. 6,30 Radio-Volksuniversiteit. 7,45 Engelse les. 8,15 Radio Philhar- monisch Orkest. 9,45 Gezellig program ma. 10,45 Avondoverdenking. - 11,00 Sweelinck kwartet. 11,30 Avond-pot pourri. door „Nee, dat begrijp ik wel. Dan zou je dat al wel dadelijk hebben gezegd. Maar wat er zo om het geval heen ge beurde. Hoe is dat vanmorgen ge gaan? De freule belde op nietwaar?" „Jawel". „Nam jij die telefoon op?" „Nee, toen ik., of jawel, zeker; ik begreep zo gauw niet wat u bedoelde. Ik nam die telefoon op." „Doe je dat altijd?" „Meerdal wel, behalve natuurlijk als ik niet thuis ben." „En wat zei de freule?" „Nou. dat ik dadelijk met de grote Packard moest komen en een paar dekens moest meebrengen, want dat meneer Jacques van zijn paard was gevallen en niet lopen kon." „En dat deedt je?" „Jawel Inspecteur. Direct toen...." „Direct toen?" „Vv'at zeit u?" Ja, ik begrijp niet. wat je wou - ggen. Toen reed je dus naar Am stelveen?" „Jawel, dat bedoel ik." „Goed. En toen?" „Nou, toen bij de Koenenkade trof ik de freule en die heeft me toen ge wezen, waar ik zijn moest, 't Was maar een lastig gedoe, eerst over die rulle weg en toen op dat bospad. Maar afijn, 't ging toch en toen lag daar meneer Jacques voorover op de grond en dood; een verschrikkelijk gezicht". „Ja, ja, dat spreekt, zoiets is erg schokkend. En toen hebben jullie het lijk samen in de wagen gedragen en hierheen gebracht?" „Jawel." „Haalmans, had meneer Jacques vijanden?" „Niet dat ik weet, Inspecteur." „Heb je enig idee, wie de dader zou kunnen zijn?" De knecht klemde de dikke lippen op elkaar en schudde dan het hoofd. ..Meneer Jacques was een stille man en een goeie vriendelijke man; ik kan me niet voorstellen, dat iemand hem naar het leven zou staan." „Maar die hem vermoordde dacht daar toch anders over." „Ja, dat is zo Misschien dat heb ik al gedacht verkeerde persoon voorgehad." ..Dat is mogelijk Hoe lang reed je er over van de g- sec tot de plaats waar het lijk zowat lag?" Precies twintig minuten; dat weet ik, want ik had op mijn horloge ge keken toen ik wegreed en toen was het kwart voor tien en toen ik bij de freule kwam sloeg de kerktoren aSn de Kalfjeslaan net tien uur; nou en toen was 't nog vijf minuten." „Juist. Nou, Haalmans dan heb ik je verder niets meer te vragen en kun je wel gaan. Dank je." „Tot uw dienst, Inspecteur" en Haalmans sloeg even zijn hakken te gen elkaar en verliet de kamer. Maar nog eer de deur dier kamer geheel gesloten was werd die al weer opengeduwd door het binnenmeisje, een vrij onbeschroomd juffertje van een jaar of twintig met een brutaal wipneusje en heldere blauwe ogen, dat lachend naar Bunt knikte. „O, dat is zeker Leentje," zei Bunt. „JawelHelena Hendrika van Oort oud 23 jaar ongehuwd en nooit gehuwd geweest, beroep dienstbode kamenier bij Baron de Raet, Keizers gracht nummer „Ja, ja, 't is al mooi, hoor!" viel Bunt haar in de rede. „Hoe zee ik dat, meneer?" „Buitengewoon!" prees Bunt lachend. „Ik zou haast denken dat je erg veel met de politie in aanraking bent geweest!" „En of! Ik ben op de bon geslingerd door die smeris op de Leidsestraat omdat ik door het stoplicht ree 'n Echte commenist, dat loeder. Nou en toen most ik later voorkommen op de Weteringschans. Drie gulden boete. Afijn dat viel nóg mee, ze had den mij al gezeid dat je er 'n week voor moest zitten op 't Rooie Dorp. Maar 't was toch vals van die knul want me vriendin „Ja, ja, dat gaat zo", onderbrak Bunt nu maar de woordstroom, „maar vertel me eens Leentje; ik kom hier natuurlijk naar aanleiding van dat verschrikkelijke geval met meneer Jacques. Wat heb jij daar van mee gemaakt?" „Meegemaakt? Nou, meneer, eigen lijk niks anders dan dat juffrouw Tromp tegen me zee: Dirk mot met de wagen naar Amstelveen, want me neer Jacques is in ene niet goed ge worden." „En toen?" „Nou, en toen most ik Dirk zoeken en die was in de garage." „Wat deed hij daar?" „Ja, wat dee-ie daar? Hij was bezig met de kleine wagen van de Freule". „Maar toen je dat gezegd had van meneer Jacques?" „Toen is-ie sebiet/met de grote wa gen weggegaan." „Schrok Dirk niet toen je dat zei?" „Nou, die is niet zo schrikachtig." „En toen wat later kwam de wagen terug met het lijk?" (Wordt vervolgd Te Bazel zal van 5 tot 8 October een congres voor medici uit Nederland, België, Luxemburg en Zwitserland ge houden worden. Waarschijnlijk is dit een van de weinig congressen, waarop niet zal worden gebazeld. De Friese fokstier Aukje's Eduard, die voor 40 mille naar Zuid-Afrika is verkociit, zal 11 October scheep gaan. Het schijnt, dat het dier aan deze zeereis stierlijk het land heeft. In een van de bla den wordt de vraag opgeworpen, of er nog een kankervraagstuk bestaat. Mén behoeft er slechts de verslagen van de besprekingen in de Veiligheidsraad op na te lezen om deze vraag bevestigend te kunnen beantwoorden. De ver wachtingen voor de viering van Alk- maars Ontzet zijn hoog gespannen. Het belooft, zo bet weer meewerkt, ontzet tend druk te worden. Op het schiereiland van Sorrento is een bus met 22 passagiers van een 135 meter hoge helling naar beneden gestort. Veertien personen werden gewond in de ziekenhuizen opgenomen, blijkbaar uitsluitend buspatiënten. De Rot terdamse politie heeft in de Atjehstraat een Chinese opiumschuiver gearres teerd. Er kon juist de hand op hem worden gelegd voordat hij ging schui ven. Een aantal tippelaars heeft met het weekend een wandeling van Brussel naar Rotterdam gemaakt over een afstand van 150 km. Er zijn nog altijd mensen die zich het vuur uit de sloffen lopen. Uit de Ver. Staten wordt gemeld, dat waarschijnlijk de eerste tijd de atoomenergie het'brand stoffen gebrek in Europa niet zal kun nen 'oplossen. Dan doen we het In de komende winter nog maar weer met turf. Tot slot nog goed nieuws: Nederland gaat motorrijwielen bouwen. In Amsterdam komt een fabriek met 250 man personeel. Met volle vaart vooruit!

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3