Plusfour Broeken Firma H.S.CLOECK Stad en Omgeving. Getuige werd in de cel gestopt De kermisexploitanten en ide kosten van lichtaansluiting De Molleboonen Zware straffen voor zwarthandelaars Fietsendieven lagen voor het grijpen Tandtechniker krijgt 300 boete Burgerlijke stand Uitspraken Tribunaal D.D.D. wint met 15-3 Ze is er bij AGENDA Broek op Langendijk. Uitreiking bonkaarten Egmond-Binnen Een geslaagde kermis Idealist Heiloo Bergen. Kunstkring Bergen Egmond aan Zee. Toneelvoorstelling Hensbroek De Rijp. Concert mannenkoor Orpheus Heer-Hupowaard. Slachtoffer van routine-werk Obdam Marktberichten de ideale winterdracht voor jongens. Laat 98-100 Alkmaar Alkmaar heeft weer een gelegen- heidskermis gehad, welke er zijn mocht. Paardenmarkt en Canadaplein wa ren geheel gevuic. en men vraagt zich onwillekeurig af, hoe het de moeite kon lonen voor twee dagen zulke grote inrichtingen op te bou wen. Evenwel, men heeft blijkbaar de ondervinding, dat dit financieel mo gelijk is, want de Alkmaarders en hun streekgenoten houden van feest vieren en vooral op 8-October Is het hek van de dam. Namens de kermisexploitanten heeft ons de klacht bereikt, dat deze mensen thans evenveel aan de Licht- bedrijven moeten betalen als voor een grote kermis, die negen dagen duurt. Men noemde ons bedragen van f 60, wat voor alle exploitanten gelijk zou zijn terwijl men in andere gemeen ten slechts een zeker percentage van de pachtsom moet betalen, welke na tuurlijk voor een tweedaagse kermis veel lager zou zijn. Wij hebben ons met deze klacht tot do Lichtbedrijven gewend, waar men ons een geheel andere lezing van het geval heeft gegeven. De kermisexploitanten moeten in derdaad een niet te klein bedrag stor ten, maar dit is uitsluitend een waar borgsom, waarvan het restant, na af trek van het verschuldigde, wordt teruggegeven. Voor de ene inrichting is deze som groter dan voor de andere, omdat een palingwagentje natuurlijk minder licht gebruikt dan een zweefmolen of een kijktent. Voor deze waarborgsom wordt de aansluiting gemaakt en een meter geplaatst. Er zijn nu weer voldoende meters beschikbaar, zodat ieders ver bruik nauwkeurig kan worden nage gaan. Vanzelfsprekend betaalt men dus voor een kermis van twee dagen in verhouding veel minder dan voor een van normale duur. De gemeente be rekent de aansluitkosten en het licht en krachtgebruik, zodat er naar haar mening voor de exploitanten geen en kele reden is zich te beklagen. OPVOEREN VAN „LAIDJES- ZANGER". De Grunneger verainen „De Molle boonen" begunt aankomende Zoater- dag heur winterseizoen bizunder goud: dizze raize komt de tooneelclub van de zusterverainen in Zaandam mit 't bliedspul „De Laidjeszanger". Dit heurt wel tot de beste stokken van de bekende schriever J. Bus. 't ïs ja nog nooit gebeurd, dat 't zulfde stök deur ain verainen goud tachteg keer Speuld is en ieder bod as dizze „laidjeszanger" op de plaanken kwam, har hai bizunder veul succes. Van 't veurjoar zól de „Grunneger Sproak", dei d'r 't eerst mit komen is, dit stok hier ook speuld hebben, mcar dat is dou mishottjet. Moar uut- stel is nog aaltied gain öfstel, docht :t bestuur van „De Moueboonen" en dou de Zaandammers dat stök ook al es mit groot succes speuld harren, wuir d'r votdoalek waark van moakt om 't pok hier in Alkmoar te kriegen en dat is gelókt. Aankomende Zoaterdag- oavond om haalf acht zei de opvoe ren wezen in 't Gulden Vlies. Wie du- ïen aalle Grunnegers in Alkmaor, Hei- löo, Bergen en de Langedijk gerust aanroaden om te moaken dat ze doar bie binnen, 't Kost nait veul, 'n gul den per persoon. En din nog bal noa tot twei uur! Welke Grunneger zól nou in huus blieven kennen! Koarten binnen te kriegen bie de bestuursleden en 's oavens aan de zoal. Voor de economische politierechter te Haarlem hadden zich te verant woorden W. K. uit Heiloo en H. S. uit Alkmaar. Beiden hadden ze bonnen gekocht en verkocht, daarnaast een grote hoeveelheid levensmiddelen zon der bon. Ze „werkten" bijna in geheel Noord-Holland. Aan dit zaakje was duizenden ver diend. Bij de behandeling zei mr. Schenkeveld, dat een deel der afgele verde goederen distributievrij was, o.a. tarwe, griesmeel etc. De verdach ten hadden bovendien suikercoupures verhandeld. De Officier van Justitie requireerde, dat zolang hij economische zaken deed, hij nog nooit een zaak van der gelijke omvang had ontmoet, voor duizenden was er gekocht en verkocht en enorme winsten waren ermee be haald. Tegen de eerste verdachte werd twee jaar met aftrek van prefentief en 10.000 gulden boete geëist en tevens publicatie van het vonnis in het Dag blad voor Alkmaar en het vakblad voor vakken. Nadat mr. Stomps een goed woord voor de eerste verdachte had gedaan, werd deze veroordeeld tot twee jaar met aftrek en f 12.000 boete en publicatie van het vonnis. Van de tweede verdachte zei de Of ficier, dat deze een minder mooie rol had gespeeld, daar hij alle schuld op K. had trachten te werpen. Dezelfde straf als tegen deze werd 'gerequireerd en opgelegd. De politie heeft een man aangehou den, die een gestolen fiets bij zich had. Naar aanleiding van deze aan houding werd een inval gedaan in een logement, waar de fietsendieven voor het grijpen lagen. Er werden er na melijk drie van hun bed gelicht. Het kwartet had reeds geruime tijd in de kop van Noord-Holland geopereerd. Inwoners van Alkmaar, Den Helder, Anna Paulowna, Wieringen, Wierin- gerwaard, Breezand en Bergen wer den door hen van hun karretje be roofd. Hopelijk zullen de meeste slachtoffers hun eigendom weer terug zien, want er konden meerdere kar retjes worden achterhaald. Twee van de vier zijn uitgesproken zware jongens, die al heel wat vrij heidsstraffen achter de rug hebben. De Meervoudige Kamer deed Dins dag uitspraak in de zaak tegen de tandtechniker Hermanus M. te Alk maar. Deze werd wegens het ongeoor loofd verstrekken van tandheelkun dige hulp veroordeeld tot een boete van f 300 subsidiair 30 dagen, bene vens verbeurdverklaring van de praktijkstoel. Geboren: "Willem, zoon van R Nau- ta en G Mazereeuw. Anieta, dochter van M van Zwanenburg en A Franssen. Sjoerd, zoon van S Kracht en L Nauta Johannes B, zoon van C G Elswijk en E Timmer. Gehuwd: Johannes C A de Bruijn en Margaretha A Blankendaal. Jouke Wijkstra en Maria H Hijman. Petrus Th Pronk en Klazina Bruijns. Antonius L Bellekom en Johanna E Zagers. Overleden Catharina C Oudejans, 71 jaar, gehuwd met D Teel. Door de Eerste Kamer van het Tri bunaal werden Dinsdag j.l. de volgen de' uitspraken gedaan: Carél Hendrik en Gerrit H., Alk maar, internering tot 8 November a.s., geen verbeurdverklaring, ontzetting uit kies- en ambtsrechten voor de tijd tijd van het leven. Theodorus W., Bergen, beschuldi ging vervallen verklaard. Cornelis van der H., Oudkarspel, in ternering voor de tijd van 2 jaar en 9 maanden, tot 7 Februari 1948. Ontzet ting uit kies- en ambtsrechten. Voor de hoofdklasse-competitie van de N.D.B. speelde gisteren in café Ha ring alhier het eerste tiental van de Alkm. Damclub D.D.D. tegen Boven- karspel I en na een spannende strijd wisten de Alkmaarders met 155 te winnen. Voor de speler van bord 4 van D.D.D., de heer Hemels, schijnt men enige angst te hebben, want ten tweede male in deze competitie kwam de tegenstander van de heer Hemels niet op. Aan bord 7 keerde de kans wel op verrassende wijze. De Alkm. speler stond eerst flink achter, maar wist plot seling de kans geheel te doen keren pn twee punten voor Alkmaar te verove ren. Van Alkm. zijde werd geen partij verloren. Een mooi resultaat. De gedetailleere uitslag was: D.D.D. Bovenkarspel 1. L. RavestijnJ. de Boer 2 H. KruiderJ. de Boer 3. N. Oud—P. Kamp 4. M. Hemels 5. J. SchuitF. Groot 6. L. VerverJ. Groot 7. G. WoonijkJ. Jong 8. P. J. SmolenaarsJ. Oud 9. H. TimmermanH. v. Leyen H. J. ToepoelG. Schaper 10 1—1 1—1 2—0 2—0 1—1 1—1 20 1—1 2—0 2—0 15—5 H. O. V. Gedurende het winterseizoen 1947/ 43 geeft de Haarlemsche Orkest Ver- etniging wederom een serie Abonne- ments-concerten in ,,'t Gulden Vlies" te Alkmaar. Op deze 6 concerten zul len de volgende vooraanstaande solis ten optreden: Gijs Beths en Herman Krebbers, viool; Iskar Aribo, Pierre Palla en Theo v. d. Pas, piano, als mede onze meester-hoboïst Jaap Sto- tijn. De concerten zullen onder leiding staan van Marinus Adam en Kees Hartvelt. Het eerste concert van deze serie zal plaats vinden op Maandag 13 Oct. a.s., waaraan de pianist Iskar Aribo zijn solistische medewerking zal ver lenen met Tschaikowsky's piano-con cert. Marinus Adam laat het concert openen met Acht Russische Volksme lodieën van Liadow, terwijl tenslotte nog op het programma staan de Derde svmphonie van Hendrik Andriessenen de Ouverture Carnaval Romain van Berlioz. De oplichters van de stofzuigerhan delaar, waarover wij enige tijd ge leden schreven, is achterhaald. En het was een goede vangst, want deze dame had een heleboel op haar kerf stok, o.a. diefstal, oplichting en be roving, waarvoor zij nog gevangenis straf te goed had. NOORD-SCHARWOUDE, 9 Oct. 1947. 141000 kg Witte kool f 7.10—f 12.10; 34000 kg Rode kool f 8.60—f 12; 8000 kg Gele kool f 2.30f 7.10; 16000 kg Groene kool f 9—f 15.70; 15000 kg Andijvie f 5.90—f 10.40; 12000 kg Uien f 14.40— f 14.90, grove f 14.70—f 15.60; 1800 kg Slabonen f 87f 115; 16000 kg Bieten: I f 5.10—f 6.50 en II f 2.60—f 3.10; 40000 kg Peen: II f 8.10—f 9. III f 7.60—f 8 70 en IV f 5.20f 5.90; 18000 kg Aardappe len: Bevelanders f 8.20f 10 en Blauwe eigenheimers f 9.80. W ARMENHUIZEN, 8 October. 10.000 kt aardappelen: Voran 7,70 en Bevelanders 9.60—9,70; 1500 'tg uien 15,30—15,40, gele nep 12,40, drielingen 7,30 en grove 15,50; 20.000 kg rode kool 8.4012 80; 4300 kg groene kool 13,20—14,10: 66.000 kg witte kool 9 80 —12,00; 150 kg slabonen 71,00—88,00; 3200 kg bieten 5,10—5,70; 4800 kg andijvie 10,50 —12,00. DONDERDAG BIOSCOPEN: Harmonie Theater, 8 uur: Berucht, 18 jaar Peense witte 114 ke. Victoria Theater, 8 uur: De koning der klaplopers; 18 jaar. GEWICHTSGRENS WITTE KOOL De gewichtsgrenzen van witte kool, bestemd voor zuurkool, zijn thans officieel vastgesteld op: herfst- witte kg; succes-wite 2 kg en Gulden Vlies, 8 uur: School der dapperen Wapen van Heemskerk, 8 uur: Filmavond over Suriname. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: De antiquair van Sly-corner; 18 jaar. Victoria Theater, 8 uur: Acht professoren en één meisje; 14 jaar. Gulden Vlies: Ciske de Rat. BERGEN: De Rustende Jager: Het gevecht der Spoorwegen; 18 jaar. De uitreiking van bonkaarten 713, sc.hoenenbonnen (ook voor kinderen geboren in October/November 1932 tm. 1945 en December 1946 of Januari 1947) zal plaats vinden in het lokaal Ridderstraat van 912 en 24 uur voor hen wier familienaam begint met de letter D en F op Vrijdag 10 October. MOTORONGELUK. Woensdagavond kwam de heer P. de Wit te vallen in de bocht bij de Prins Hendrikkade. Ondanks de be hoorlijke snelheid, waarmee de heer de Wit reed, kwam hij er zonder letsel af, evenals de duo-passagiere, mej. A. de G. Door prachtig weer begunstigd mag de kermis te Egmond-Binnen (dorpskom) in alle opzichten geslaagd genoemd worden Het was er gezellig en druk De bezoe kers waren volop in de gelegenheid van alle soort vermaken te genieten, terwijl de exploitanten in doorsnee goede dagen maakten. In de café's dansten de jongelui, terwijl de oudjes keken. Er werd een goede borrel getapt, waar flink ge bruik van werd gemaakt, zodat Maandag de gehele dag een ouderwetse dorpsker misstemming heerste. Egmond-Binnen blijft zijn oude niet te loven— ge woonte getrouw. Bjj de Dinsdag j.l. gehouden Tri bunaalszitting was een zaak, die zo verwarrend en wonderlijk was, dat de heren achter de groene tafel, ondanks hun ergenls, het lachen niet konden laten Achter het hekje stond de vroegere postbesteller Jan B. uit Heer-Hugo- waard. Hij had geen diensten bewe zen aan de vijand, was geen lid ge weest van de gewraakte organisa ties, alleen was hij van plan geweest N.S.B.-er te worden en hij had vaak onenigheid met zijn baas, de P.B.H. Fr. B. werd er van beschuldigd, dat hij de (inmiddels overleden) groepsleider van de N.S.B. Elzinga had opgestookt tegen de heer Fr., waarna E. aan het hoofdbestuur van de P.T.T. meld de, dat Fr. vaak over politiek sprak, communist was, en het personeel er gernis veroorzaakte. Er waren drie getuigen opgeroepen, waarvan als eerste Fr, werd gehoord. B. had reeds gezegd, dat de verstand houding tussen Fr. en hem slecht was, en nu legde de heer Fr. uit hoe dat kwam. Hij had een hekel aan B. gehad, omdat hij „geen vis en geen vlees was". Fr. zeide, vaak te hebben gezien, dat B. met de N.S.B.-er E. stond te smoezen en dat iedereen wist, dat E. bij B. in huis kwam. B. ontkende dit heftig. „Wat zeg jij, vrouw?" Welnee, zei de vrouw: „Hij kwam a'leen aan de deur voor de R.V.S." Maar Fr. dacht nu eenmaal, dat B. er wel achter had gezeten, want toen hij persoonlijk aen E. vroeg van wie hij de gegevens had en E. in bij zijn van besch. uitriep „van B.", had B. niets terug gezegd. Het verhoor van deze getuige kon normaal worden genoemd, doch wat zelden vertoond zal zijn, was het op treden van de twee andere getuigen, Aris van B. en Hermanus B. Beiden v/aren bij het onderhoud met E. aan- v.ezig geweest, hadden voor de P.R.A. sappige verhalen verteld, en nu wisten ze van toeten noch blazen. Vooral getuige B. maakte het bont. Hij haalde de Tribunaalsleden der mate het bloed onder de nagels van daan, dat mr. Wynne bevel gaf ge tuige B. in de cel te stoppen wegens het plegen van meineed. Waaraan de politie terstond voldeed. En toen ging de zaak verder. Ge tuige Fr. wist plotseling nog een paar duiten in het zakje te doen, waarop mr. Buiskool uitriep: Fr. is zelf als politiek delinquent onder verdenking geweest en misschien nog wel In zijn pleidooi noemde mr. Buis kool dit hele zaakje een kleinzielige dorpsplagerij. Hij was van mening, dat Elzinga de gegevens over Fr. niet van B. had gekregen, omdat B. naar Alkmaar moest om het adres van het Hoofdbestuur op te vragen. Als hij de tip van B. had gekregen, zou deze hem ook wel aan het adres hebben ge holpen. Dat weet iedere PTT-man. Er zat volgens de raadsman een bijsmaakje aan de onkreukbare va derlandsliefde van de heer Fr. „Hij is namelijk bezig politiek-delinquent te worden, omdat hij in de oorlog Joden- goederenwaarbij van twee kan- Dinsdag verscheen voor de tweede maal voor het Tribunaal Willem V. uit St. Pancras. Op 4 Juni van dit jaar was in zijn zaak een interlocutoir von nis gewezen aangezien een psychia trisch onderzoek nodig werd geoor deeld. Thans was het rapport van de psy chiater, dr. Desmet gereed gekomen, waaruit bleek, dat V. een idealist is, die meermalen in geestelijke overspan ning heeft verkeerd. Dat er enkele beschuldigingen zijn geuit welke van nul en gener waarde zijn, bleek wel bij de behandeling van de zaak tegen de echtgenote. Er werd beweerd, dat het echtpaar V. tijdens de oorlog de trouwringen had verwis seld voor metalen, terwijl de vrouw triomfantelijk haar brede, gouden ring aan de heren kon tonen met de woorden: die is nog nooit af geweest. Mr. dr. Berkhouwer verzocht de be schuldiging tegen de vrouw vervallen te willen verklaren en in de zaak te gen V nc« dezelfdp dag uitsr„-p«k te doen. Het Tribunaal kon aan dit ver zoek geen gehoor geven zodat V. nog moet wachten tot 15 October. ten geïnterrumpeerd werd, door Fr. met een „dat neem ik nieten door mr. Sohenkeveld met een „Asje blieft niet. Er komt zulk een gespan nen verhouding." Tenslotte deelde pl„ die vervallen verklaring van de beschuldiging vroeg, mede, dat B. door de illegali teit in zijn woonplaats als politiek be trouwbaar werd aangeduid. Op 15 October zal de laatste acte van deze comedie worden opgevoerd, EEN RADIO-REVUE MET O.M. LOU BANDY IN HET GULDEN VLIES. Zondag 12 October 8 uur kan men een door Herman Rinket's Variété uitgebrachte Radio-Revue „Draag de Zon in je Hart" bewonderen. Deze re vue bekend van de Bonte Dinsdag- avondtrein is gemaakt door de be kende auteur Hans Nesna. Tal van eerste artisten o.a. Lou Bandy, Frans du Mee, De Wama's, Coby Beek, Joop de Leur, Ted Valerio en Greet van Schaik werken hieraan mede. Dit be looft weer eens een echt vrolijke avond te worden, die doet lachen en de zorgen doet vergeten. INENTING TEGEN DIPHTHERIE B. en W. van Heiloo maken bekend, dat zij op het verzoek van het Mini sterie van Binnenlandse Zaken gele genheid zullen geven tot kosteloze in enting tegen diphtherie. Zij, die hiervoor in aanmerking wil len komen, dienen zich in de weëk van 13 t.m. 18 October a.s. ten Gemeentehuize (bodekamer) aan te melden tussen 9.30 en 12.30 uur v.m, waarna zij een oproeping voor inenting zullen ontvangen. Deze aanmelding is onnodig voor schoolgaande kinderen. Deze zullen vanwege de schoolartsendienst worden in geënt. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Antonius Petrus Johan nes, z. v. J. M. Teunisse en F. M. Wou ters. Petrus Henricus Nicolaas, z. van P. H. A. Groot en C. E. S. van Saats. Paulina Helena Hendrika Maria, d. van C. Schrama en A. G. Broeders. Greetje, d. van M. Reek en G. van 't Veer. Tineke, d. van M. Reek en G. van 't Veer. Johan na, d. van G. de Waard en H. Bier steker. Ondertrouwd: Pieter Jan Ja cob Burger en Anna Catharina Korver. Getrouwd: Petrus Adrianus Meijer en Catharina Schouten. Sij- brandus Harkema en Afra Clasina Zoon. Hendrikus Antonius Ranzijn en Clasina Engelina Berger. H.S.V.-NIEUWS HSV 1 ontvangt Zondag het onge slagen Assendelft 1. Dit belooft een interessante ontmoeting te worden. HSV, dat Zondag j.l. won van IEV, wil nu Zondag thuis eens laten zien waartoe zij in staat is en zal er alles op zetten een goede wedstrijd ten bes te te geven. HSV 2 ontvangt de Rijp 2 om 12 uur en HSV 3 speelt om 12 uur te Alkmaar tegen AFC 4. HSV a junioren gaat bij Vitesse a junioren te Castricum op visite, terwijl HSV a adspiranten Zaterdagmiddag om 4 uur thuis speelt tegen Ado a adsp. uit Heemskerk; eveneens om 4 uur speelt te Uitgeest HSV b adsp. tegen USVU b adspiranten. SERIE VOORSTELLINGEN BEGONNEN. De toneelgroep Comedia gaf Dinsdag avond voor de Kunstkring Bergen een boeiende en welverzorgde voorstelling van „Candida", een mysterie in drie bedrij ven van G Bernard Shaw in de vertaling van M 's Jacob. De grote dramaturg leidt ons binnen in het huis van dominee James Morell (mét kracht en overtuiging gespeeld door Gijs- bert Tersteeg), de gevierde redenaar, voor wie Candida (prachtig vertolkt door Mary Dresselhuys), de grootst© schat op aarde is ,de volmaaktheid van de liefderijke vrouw. Dan komt een 18-jarig jongmens (Fons Rademakers), dichterlijk aangelegd, met een moeilijke, eenzame jeugd achter zich, zijn huis binnen en komt het conflict. Is het mogelijk, vraagt deze verliefde knaap, dat een vrouw dominee Morell lief heeft, een man, die maar preekt en preekt en er niet aan denkt, dat zijn vrouw haar handen vuil maakt met allerlei huishou delijke bezigheden? Haalde dominee Morell eerst z'n schou ders op voor wat hij als een ongevaar lijke „Kalverliefde" meende te mogen be schouwen, tenslotte begint het hem toch te verontrusten en brengt het zijn ver trouwen aan het wankelen. Wat moet hij denken van de houding van Candida? In het boek te lezen, dat Vrouw heet, kan een exquis genot zijn, helaas is het maar al te vaak, zoals een schrijver het eens uit drukte, geschreven in spijkerschrift en bij wijze van Kruiswoordraadsel. Morell wil de waarheid. Candida moet kiezen tussen hem, die haar zijn kracht en positie aanbiedt, en de jongeling, die n.'éts heeft dan zijn zwakheid en een zaamheid. En Candida kiestde zwak ste van de twee, dat is James Morell, die nu zelf inziet, dat zijn vrouw van hem heeft gemaakt, wat hij is, zij, de volmaaktheid van de liefderijke vrouw. Cor Hermus maakte een pracht crea tie van de oude rakker Burgess, de schoonvader van de dominee. Comedia kan met grote voldoening op deze door Joan Remmelts geregisseerde opvoering terugzien. Het publiek gaf met een hartelijk applaus uiting aan zijn grote waardering. LOOP DER BEVOLKING Aantal inwoners per 1 Augustus: 3673 mannen en 4354 vrouwen, totaal 8027; aan tal Inwoners per 1 September: 3685 man nen en 4374 vrouwen, totaal 8059. Dezer dagen werd ln de zaal van de „vergulde Valk" door het gezelschap van de Nederlandse Theater Combinatie te Amsterdam opgevoerd: „Moeders Jon gen", een toneelspel in vijf bedrijven door Henvo. De tot ln de uiterste hoeken gevulde zaal genoot ten volle van dit spel, dat een greep uit het Amsterdamse Volks leven voorstelde. In dit stuk zien wij hoe groot de gevolgen kunnen zijn van on enigheid tussen twee broers. De slechte zoon, vertolkt door de heer A Schotanus, blijkt weinig begrip te hebben voor het gebod: „Eert Uw Vader en Moeder", want hij laat ten eigen bate zijn oude moeder uit haar huisje zetten en naar het arm huis' overbrengen. Mevrouw Erfman—Sos- bach geeft hier tn de rol van Moeder een buitengewoon goed spél, tijdens haar ver blijf tussen de vier muren van haar ka mer in het armhuis. De vrolijke noot in dit stuk wordt verzorgd door de schoen maker met zijn knecht, die menigmaal de zaal deden schaterlachen. Alles komt tenslotte weer terecht, als de goede zoon, Moeders jongen, terug komt uit het buitenland en de slechte zoon aan zijn Moeder vergiffenis laat vragen Treffend en zeer goed gevonden is voor al het goede, dat de moeder steeds nog ziet in de daden van haar slechte zoon. De rol van het zoontje wordt gespeeld door de 9-jarlge Charley Nalbach, die, evenals de andere medespelers, goed spel E Tussen de bedrijven gaven de schoen maker en z«.n knecht nog enkele stukjes ten beste, die de entre actes zeer be kortten. UITSTAPJE OUD-KATHOLIEK KERKKOOR Voor het eerst sinds zeven jaar maakte een 35-tal leden van het Oud-Katholiek Kerkkoor weer het jaarlijks uitstapje. Reeds vroeg in de morgen verliet het gezelschap Egmond. Een bezoek werd ge bracht aan het vliegveld Schiphol en daarna aan Amsterdam. De dag werd be sloten in het Leldscheplein Theater met het A B C-eabaret. Diep in de nacht ari- veerde het gezelschap weer ln Egmond, BURGERLIJKE STAND. Geboren: Lieuwe, z. van P. v. Door nik en A. Apnel. Annie G., d. van P. Schenk en T. Koning. Pieter J., z. van PP. C. Wi' en G. Anema. Ondertrouwd: P. A. van Alphen te Haarlem en M. Spruyt. Getarouwd: Jac. Bas en N. Kossen. SCHOUW. Door het polderbestuur zal de jaar lijkse schouw op kroos e.d. in de polder Hensbroek worden gehouden op 29 October a.s. ERNSTIG ONGEVAL. De heer A. Groen, woonachtig te Alkmaar, werd door een fietser te Hensbroek zodanig aangereden, dat hij met gebroken dijbeen en hersenschud ding moest worden vervoerd naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. Maandagavond werd door het man nenkoor „Orpheus" uit Alkmaar een concért gegeven in de Ned. hervormde kerk te de Rijp. Het voor de Rijp niet onbekende koor mocht zich verheugen in een grote belangstelling, daar het prach tige kerkgebouw geheel was gevuld. Onder de bezielende leiding van haar directeur de heer Karei Böhne uit Amsterdam, heeft dit klankrijke koor met zijn 120 zangers, ons een paar uur hoogstaande kunst gebracht. Het zeer gevarieerd programma bood voor ieder wat wils. Er werd geopend met Litaney van Schubert, bewerkt door Fred. J. Roeske. Dit aan het koor hoge eisen stellende mooie werk werd keurig uitgevoerd, prachtige samen zang, gepaard aan evenwichtigheid van stemmen. Bespreking van alle werken zou ons te ver voeren, wij volstaan daarom met te vermelden dat door het koor, ongetwijfeld geinspireerd door het ge heel gevulde kerkgebouw, in uitstekeu de vorm de werken van diverse mees ters smetloos werden uitgevoerd. Als een gemis werd gevoeld, dat er geen tekstboekjes waren, (jaar veel van de gezongen tekst in het klankvolle ge bouw verloren ging. Mevrouw R. L. de BoerHarder uit Santpoort aan het orgel begeleid door de heer P. Kist uit Alkmaar, zong in de pauze enkele liederen van Mozart, Handel, Andriesen en Frank. De begeleiding liet o.i. wel wat te wensen over. Men vroeg zich, na de kleurloze en weinig zeggende improvisatie, af: is dit nu het orgel van de vermaarde Utrechtse orgelbouwers J, Batz en Co? Op dit gebied is men het in de Rijp anders gewend. De glans van de avond heeft echter de door ons misschien wat scherp ge- critiseerde tekortkoming doen verble ken. Allen keerden dan ook voldaan huiswaarts, en waren vol lof over het gebodene. Op 6 Mei van dit jaar werd door het tribunaal uitspraak gedaan in de zaak tegen Arien V., tijdens de bezetting o.m. wnd. burgemeester te Heer-Hugowaard. Hy werd veroordeeld tot een in ternering van drie jaar, met ver beurdverklaring van f 1000 en ont zetting uit kies- en ambtsrechten voor de tijd van het leven. Op deze uitspraak was door de Ho ge Autoriteit het fiat geweigerd en moest de zaak door een andere samen gestelde kamer opnieuw behandeld worden. V. had zich schuldig gemaakt aan 't r.oemen van mensen, die voor de vij and moesten werken en van een R.K. jeugdleider, die clandestien was door gegaan met het jeugdwerk. In meerdere gevallen was dit echter te wijten aan de ongeschiktheid van V. om burgemeester te zijn. Hij had namelijk enkele brieven gedachteloos getekend. Ook waren enkele misstap pen te wijten aan het gedrag van de fanatieke secretaris Van B. De zwaarste beschuldiging was wel, dat V. de namen zou hebben doorge geven van boeren, die hun paarden niet wilden afstaan, tengevolge van welk schrijven de boerderijen zouden zijn verbrand. Besch. verklaarde, dat hij de namen had opgeschreven nadat de huizen verbrand waren. Een vrij zwakke verklaring van Fred Groot suggereerde, dat V. wel schuldig zou zijn, doch mr. dr. Berk houwer vestigde tijdens zijn pleidooi de aandacht op de onbetrouwbaarheid van deze schrijver. Hij noemde vele misstappen gevol gen van het routine-werk. V. had ook verscheidenen gewaarschuwd, waar onder mevr. Sutman-Meijer. Mr. Berk houwer verzocht het tribunaal, de ge dane uitspraak te willen bekrachti gen. Op 21 October zal in deze zaak opnieuw uitspraak worden gedaan. DE BAGGERMACHINE. Eindelijk zullen de hoofdvaarten in de polder Obdam worden opgeknapt. De baggermachine ligt reeds in de pol der. Nu de schuiten steeds meer door motorische kracht worden voortbewo gen is deze verbetering zeer welkom. BROEK OP LANGENDIJK 9 Oct. 7600 kg Aardappelen: Bevelanders f 7.80; 25000 kg Rode kool f 8—f 13; 38000 kg Gele kool f 4.80—f 9.30; 57000 kg Groene kool f 8.90f 12.90; 14500® kg Witte kool f 9—f 12.30; 16500 kg Bieten f 6.30—f 7.10; 1000 kg Uien f 15.20—f 16.10; 19000 kg Peen II f 8- f 9.50, III f 7.80—f 8.80; 20000 kg An dijvie f 7.90f 13.90; 2600 stuks Bloem kool f 47—f 64. BURGERWOONHUIS kost nieuw 17.500,— als deze worden gebouwd Woonschip, goed inge richt, kamer, keuken en 1 of 2 slaapk.. W.C., hall,, water en electr. licht enz vanaf 6000.incl. 5 iaar garantie en leverbaar. Wilt U meer weten, abon ïeert U dan op de Woon- chepenkrant, schepen voor bedrijven en particu- 'ieren in huur, koop en huurkoop. Tng. Bur. JUNIOR VLA HING Prins Hendrikkade 48, Amsterdam, Woon arkenbouwers. AANGEBODEN ruime pest, zitkamer en slaapkamer met str. wa ter met pension voor heer of dame te Heiloo, op goede stand. Br. no. 461 bureau van dit blad. Gevraagd prima vakman MEUBELMAKER. JAN BUIS, Laat 148. Alkmaar. Te koop aangeb. 1. q. st. z JAARSMA HAARD. v. DUIbTs Melkhandel. Voorstraat 77, Egmond aan Zee. Adverteren doet verkopen In grote sortering aanwezig voor de leeftijd van 7 tot 15 jaar. Kledermakers

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2