Eerste 2 doe Siad en Omgming- Uit de Alkmaarse Raad r „Draag de zon in je hart" NIWIN-pakketten-actie geslaagd Verkeerszuilen herrijzen „Crescendo" behaalde een eerste prijs AGENDA Uitreiking bonkaarten De Molleboonen Om het zilveren biljart Burgerlijke Stand Alkmaar Packet 5 pet. Egmond Binnen Marktberichten Moderne Bedrijfsadm in istratie RESA-ARNHEM Egmond aan Zee. Schaakvereniging De Egmonden Broek op Langendijk. Jaarvergadering Mannenkoor Noordscharwoude. Moderne Tijd Botsing Oterleek. Vitess I j';: Nu de dames en heren van onze vroedschap elkaar wat langer ken nen en wat meer aan elkaar gewen a zijn, is de Raad weer één grote familie geworden, waarvan de pater familias lief en leed van elk zijner verwanten kent en voor ieder een woordje van gelukwens of deelneming weet te spreken. Er waren «ditmaal twee felicitates, één voor de heer Schouten, die na een Jeven vol moed, beleid en trouw een gouden medaille heeft gekregen er. één voor de heer Knuistingh Ne ven, waarschijnlijk de benjamin van het gezelschap, die in het huwelijks bootje gestapt was, zijn moed dus reeds heeft bewezen, maar zijn beleid en trouw nog zal moeten tonen. Opnieuw moest er een woningcom missie benoemd worden, maar Vader tje Staat kwam ditmaal om een hoekje gluren, zodat niet elke fractie weer een verlanglijstje kon indienen. De wet schrijft voor hoeveel of beter gezegd hoe weinig leden er benoemd mogen worden en aan welke eisen deze hebben te voldoen, zodat makelaars en vertegenwoordigers van diverse politieke volksgroepen geen kans meer kregen en de voordracht van B. en W. na enkele vruchteloze veranderingspogingen zonder hoofde lijke stemming werd aangenomen. De heren commissieleden, die zich op een terrein vol voetangels en klemmen gaan wagen, krijgen slechts drie gulden presentiegeld per verga dering, het beste bewijs, dat er in deze geldzuchtige wereld ook nog zelfopofferende mensen worden ge vonden. De Muziektuin is voorlopig voor f 1000 verhuurd, maar de gemeente is er aan het verbouwen, na afloop waarvan de pachter waarschijnlijk f 300 meer moet betalen. Die pachter zelf is ook al aan het knutselen geslagen en heeft speciaal de gemeentelijke stoeltjes onder han den genomen, maar hij moet van de Muziektuin leven en het is vanzelf sprekend, dat hij zijn geld niet in een onderneming gaat steken, welke hem na een jaar weer kan worden afge nomen. B. en W. wilden de tuin na het aanbrengen der gemeentelijke verbeteringen voor vijf jaar verhu ren, maar diverse raadsleden van de rechterzijde, die bij de begrotingsbe- schouwingen verkondigd hadden, dat er geen gemeentelijke dancing mag bestaan, vroegen zich met verwonde ring af waarom er thans met geen woord meer over een omzwenking naar de culturele kant werd gespro ken. Het resultaat was, dat er een motie-Hoytink verscheen, die de tuin slechts tot het aanbrengen der ge meentelijke verbeteringen zou willen verhuren, maar die vrijwel rechts tegen links wérd verworpen, waar mee een nader voorstel van de be trokken wethouder geaccepteerd bleek, .waarbij de tuin dan nog voor twee jaren op dezelfde wijze verhuurd wordt. Dit prachtige muziekpark is blijk baar alleen rendabel te maken, als men van Beethoven en Mozart op de Jazzmuziek overschakelt, een betreu renswaardig verschijnsel van deze tijd, maar een feit waarmee men rekening zal moeten houden. Wij blijven de enige goede exploita- tlemogelijkheid nog altijd zien in het maken van een ingang aan de Ken nemerstraatweg. De ervaring elders heeft geleerd, dat passerende automo bilisten gaarne even pleisteren bij een gelegenheid, die er gezellig uit ziet en waar een prima bediening tot herhaling van het bezoek noodt. Nu een derde deel van ons nieuwe LOU BANDY C.S. IN 'T GULDEN VLIES. U kent hem wel, de man met het smetteloze zomerpak, met de rode bloem in het knoopsgat, met de strooien hoed, de man van Louise en Marleentje, van ,,'k Ben een Schle miel" Zoals U hem kent kent ook heel Alkmaar hem. En dus was het gister avond in 't Gulden Vlies stampvol om te kijken en te luisteren naar Lou Bandy, en naar de Wama's en Cobv Beek en Greetje van Schaick en Frans du Mee en Ted Valerio en niet te vergeten naar Joop de Leur aan de vleugel. Omdat U Lou Bandy toch al zo goed kent, is het niet nodig U wat nieuws over hem te vertellen. Natuurlijk had hij de volle zaal méé en werd hij her haaldelijk teruggeroepen. Coby Beek heeft, hoewel haar repertoire nog wei nig variatie biedt, gewonnen aan tim bre en aan rust en ook zij incasseerde, evenals alle overigen een spontaan en warm applaus. Vöoral in de sketches waarvan het optreden van de nieuwe „meester" Zuurdeeg de beste was. trad Greetje van Schaick op de voorgrond en Ted Valerio zorgde voor de nodige instru mentale afwisseling tussen het gespro ken en gezongen woord. En dan de Wama's, met hun uit stekende accomnagnateur de Leur. Het program zou niet volledig ziin. als ze ook niet een liedje brachten en dan natuurlük het „Spookhuis". De Wama's hebben de kracht van het onverwachte. Hun interrupties, hun plotsoiin» nveroaan op een ander cha piter. zün momenten van kostelijke humn- 'n'- Zarsh Leander van de helft der Wama's was in één woord onbetaalbaar Honderden hebben van Rinket's Radiorevue „Draag de zon in je hart" f"n volle genoten. O. industrieterrein wordt opgehoogd en de grond voor f 5 per M2 verkrijgbaar gesteld wordt, zullen vele hier geves tigde bedrijven daarvan een dank baar gebruik maken. Ook nieuwe industriën vinden hier een unieke gelegenheid zich aan spoor en water te vestigen, maar het huis vestingsprobleem voor de werkkrach ten zal nog een grote handicap zijn. Wil Alkmaar industriestad wor den, dan zal men ook daarvoor bin nen de kortst mogelijke tijd een op lossing moeten vinden. In de versjes, welke wij op de -la gere school zongen, werd de komst van de dageraad altijd als lits bijzon- tier prettigs begroet, maar de vereni ging, welke die naam draagt, is hier op minder gezellige wijze ontvangen of beter gezegd, helemaal niet ont vangen. Diverse raadsleden van de linker zijde hebben daarover hun afkeuring uitgesproken en van aantasting der democratie getuigd en de loco-burge meester zat dan ook weldra tussen twee moties, als een herfstroosje tus sen de dorens. De wet geeft hem alleen de be voegdheid dergelijke bijeenkomsten te verbieden en wij kunnen niet anders zeggen, dan dat hij zich op een royaal standpunt stelde door de raad, des- crdanks, volop gelegenheid te geven zijn beleid te becritiseren. Natuurlijk werd hem verweten, dat hij niet kon voorzien of er ordever storingen zouden plaats vinden en wel kon begrijpen, dat de politie deze eventueel zou kunnen verhinderen en eveneens kwam tot uiting, dat -"co- burgemeesters in het algeme-1 sp*iet. beleid moeten voeren van d1* vnian die zij vervangen, maar het Was dui delijk, dat alle besprekingen geen resultaat zouden hebben, omdat do heer Van Slingerland geen enkele belofte deed en de raad hem daartoe ook niet zou kunnen dwingen. Een motie-Hoytink om de klacht voor kennisgeving aan te nemen werd met 14 tegen 11 stemmen aangeno men, waarschijnlijk tot verbazing van de loco-burgemeester, die zich de stemmenverhouding juist andersom zal gedacht hebben. Twee linkse wethouders lieten hun fractie evenwel in de steek, evenals de vertegenwoordiger van de libera len, waarschijnlijk omdat zij tot uiting wilden brengen, dat de raad in dit geval niet aan de burgemeesterlijke bevogdheid had mogen tornen. Zoolang de burgemeester ziek is, zal de Dageraad wel ondervinden, dat er voor haar in de Raad nog geen verandering zal dagen. Naar wij vernemen is de Niwin- pokketten-actie hier ter stede nog ver voor het tijdstip van sluiting scmtle- rend geslaagd. Zoals men weet, kon men a f 5 per stuk bij de plaatselijke Niwin-comité's een pakket bestellen, hetwelk dan onder vermelding van de naam van de schenker als Kerst-ge- schenk aan één onzer jongens over zee wordt gezonden. Alkmaar was voor het zenden van 800 pakketten aangeslagen. Dank zij de medewerking van ve len, in het bijzonder het personeel van de stands bij Vroom en Dreesmann en de firma Spruit alsmede van een on bekende milde gever, die honderd pak ketten liet reserveren, was het getal van de minimum-aanslag vijj spoedig bereikt. Dit betekent echter niet, dat het thans niet meer mogelijk zou zijn alsnog een pakket te schenken. Het landelijk Niwin-comité beschikt nog over enkele duizenden etiquetten, zodat eventuele schenkers via het plaatselijk comité, gevestigd Kenne- merstraatweg 103, nog tal van onze soldaten met Kerstmis met een packet kunnen verblijde-, Toen de Duitsers rekening moesten houden met een komende invasie, wer- c'.en op hun last alle verkeersheuvels met lichten in het gehele land verwij derd. Openbare Werken en de Lichtbedrij- ven zijn reeds tot herplaatsing van de verkeersheuvels met lichten bij 't ge vaarlijke kruispunt Geestersingel Geesterweg overgegaan, zulks in af wachting tot het aanbrengen van een automatische verkeerslichten-installa tie aldaar. Naar men ons mededeelt zal één de zer dagen ook de verkeerszuil op het eveneens gevaarlijke punt Geester weg, Westerweg en Scharloo worden herplaatst. De accordeonvereniging „Crescendo" behaalde gisteren in een door de afd. West-Friesland van het Verbond van Accordeonverenigingen te Hoorn ge houden concours een eerste prijs. De vereniging, die onder leiding staat van de heer A. v. d. Wolff is door deze prestatie van de derde naar de tweede afdeling overgegaan. DIERENBESCHERMING. Te Alkmaar zwerven drie honden, een ruwharige herder en twee glad- harige Foxhondjes, pl.m. 3 maanden oud. Men wordt verzocht geen dieren bij de Inspecteur te brengen, alleen ge wonde dieren worden aangenomen. Adres Inspecteur: C. Verwer, Baan- straat. Alkmaar, Als erkenning van de waardevolle dienst aan de Britse Natie bewezen gedurende de overstroming van het Fen-district in Maart en April 1947, is aan Dr. Ir. J. A. Ringers op de Britse Ambassade door Sir Neville Bland, de Britse Ambassadeur, het Commandeurskruis voor civiele diensten verbon den aan de orde van het Britse Imperium uitgereikt. BIOSCOPEN: Harmonie Theater, 8 uur: De Antiqua:r van Sly-corner; 18 jaar. Victoria Theater, 8 uur: Acht professoren en één meisje; 14 jaar. MAANDAG Gulen Vlies, 8 uur: Abonnementsconcert H O V. De uitreiking van bonkaarten 713, schoe nenbonnen (ook voor kinderen geboren in October-November 1945 en December 1945/Januari 1947), alsmede extra kaarten voor a.s. en jonge moeders, zal plaats vinden in het lokaal Ridderstraat van 912 en 24 uur voor hen, wie familie naam begint met de letter Helder tot einde H, I en J op Dinsdag 14 October 1947. 'n Mooie toneeioavend. Men schrijft ons: Dat 'r wel belangstellen was veur de toneeioavend van De Mollebonen wuir Zoaterdagoavend wel duudlek: de zoal van 't Gulden Vlies was hailendal vol, al wazzen dit din ook nait aalmoal Grunnegers, want d'r wazzen ook le den bie van de zusterverainens van de Fraizen en Overieselders. Gain wonder, dat de veurzitter, meneer Bonsemoa, tevreden was over de goie touloop en zien welkomstwoord wèl zo opgewekt was as 'n veurege keer, dou d'r hail wat minder belangstellen was. Hai hoopte nou allain moar, dat dizze gro- de belangstellen ook blieken zol uut 't toutreden as lid var 'n hail nust men sen uut de zoal. (Zooas ain lid van 't bestuur ons loater vertelde, hebben verschillende luu aan dei aandrang vol- doan Zooas bekend is, wuir opvoerd, „De Laidjeszanger," 'n bliespul in drei be- d' ieven van de bekende Grunneger schriever J. Bus. We kennnen nait aan- ders zeggen asdat de Zoandamse Grun neger tooneelclub dit stok goud speuld het, zodat 't slim insluig. 't Ainege, woar we wat op aanmaarken kennen, is, dat twei van de doames-speulsters nait aaltied goud te verstoan wazzen, teminste nait achter in de zoal. Zai harren 'n beetje haarder proaten mou ten. Noa elk bedrief wuir d'r stief in handen klapt en op slöt wuir 't eer- Keks 'n ovoatie. Dat was wel 'n bewies dat de luut in de zoal voldoan wazzen en 't vol de veurzitter din ook zeker nait stoer om de speulers te bedzanken. De doames kregen doar nog bloumen bie. Noa ofloop is d'r nog 'n poar uur ge zellig danst en dat hoast gainain eer der votgong asdat 't sloetenstied vas, zegt genog, dat de luu 'n mooie, ge zellige oavend had hebben. Ter ere van haar 25-jarig jubileum heeft de biljartvereniging „Excelsior" te Alkmaar een personele wedstrijd ge organiseerd, waarvoor acht van de sterkste spelers uit Noord-Holland zijn uitgenodigd. Als hoofdprijs is door de heer Hasselman te Amsterdam be schikbaar gesteld een klein zilveren biljart. De wedstrijden zullen gehouden worden in het clublokaal Hotel de Nachtegaal te Alkmaar. Er worden partijen gespeeld van 300 car. cadre 35—2. De uitgenodigde spelers zijn: D. Boe- kei en J. Peetoom te Schagen. J. Feeke te Burgerbrug, C. Slikker te Anna Paulowna, J. Moeyes te Heer-Hugo- waard. G. Wessels te Alkmaar en C. Heemskerk en A. Niessen te Amster dam. A.s. Vrijdag is de openingsdag, waar na de wedstrijd wordt voortgezet en besloten op Vrijdag 24 Oct., Zaterdag 25 October en Zondag 26 October. Gezien de grote belangstelling die er van de biljartsport thans in Alkmaar en omgeving bestaat, zullen velen dit sterk bezette tournooi willen bijwonen. Wie tenslotte nummer één zal worden is wel heel moeilijk te voorspellen. Geboren: Anna M, dochter van C Metselaar en M C Regeer. Cornells M zoon van S J van Straten en A van Schoo- ten. Elisabeth M, dochter van G B van Vliet en C Jaspers. Marianne A, doch ter van W Eenhoorn en M A Kramer. Dirk J, zoon van H Beukenhorst en A M Gastman. Sonja D, dochter van K Schot en D Harms. Johanna M C, doch ter van B Post en J M J van der Meer G e te? o u w d Adolf w h Fischer en Antje Krijgsman Pieter H Nordemann en Catharina la Fleur. Johannes H de Jong en Martha M Klaver. Overleden: Arian Kluwe, 68 jaar Een prachtig stuk werk is bij V. D. te zien Nauwelijks hebben wij de negen- daagse kermis achter de rug, gevolgd door een 8 Octoberdag met volledige kermis, of opnieuw wordt de aandacht van de Alkmaarders gevraagd voor 'n kermis-geluid. En waneer wij dit „ge luid" letterlijk zouden willen opvat ten, dan bedoelen wij daarmee de draaiorgelklanken die komen uit de miniatuur-geluidswagen, behorende bij het miniatuur van de stoomcaroussel van Anton Benner, dat bij Vroom en Dreesmann te bezichtigen is. Wij heb ben verscheidene miniaturen, óók van kermisinrichtingen, in ons leven ge zien. Maar dat, wat wij Zaterdag bij V. D. zagen, wekte wel onze grote bewondering om de minutieuze perfec tie waarin het is uitgevoerd. De heer Theo den Uyl, de caféhou der uit Gorinchem, die zes-en-een-half jaar ieder ogenblik van zijn vrije tijd besteedde aan het vervaardigen van dit miniatuur leidde ons, niet in, maar om de stoomcaroussel, die op gezichts hoogte staat uitgestald, heen. Hij ver telde dat zowel caroussel als de bijbe horende wagens tot in de kleinste on derdelen zijn nagemaakt naar voor beeld van het origineel dat, in 1872 gebouwd, in 1946 op de marine-kermis te Den Haag verbrandde. Het minia tuur bestaat uit 750 losse onderdelen, is gemaakt van sigarenkistjes en tri- plex-hout en kan door twee mensen in twee dagen tijd worden opgebouwd. Het is 30 maal kleiner dan zijn grote voorbeeld, maar alles is in precies de zelfde verhoudingen tot elkaar ge bouwd. Er zijn 1000 spiegeltjes aan wanden en plafonds aangebracht; de paardjes die boven de ingang tronen, ontbreekt het zelfs niet aan hoefijzers. De fijn-uitgewerkte bonte kleurscha kering van het schilderwerk en de klanken van een draaiorgel, die komen uit een, als klankbord fungerende ge luidswagen, geven op volkomen na tuurgetrouwe wijze de kermis-sfeer weer. Welk een vindingrijkheid van de maker wordt hier ten toon gespreid: de orgelpijpen van het draaiorgeltje zijn vervaardigd van verzilverde spij kers, evenals de bazuin van het engel tje boven de ingang een vergulde spij ker is. Dopjes van tandpasta-tubes werden benut als wieldoppen voor de wagens; de motor die, helemaal als „als in 't echt" de motorwagen lichte lijk doet bewegen, is een omgebouwde stofzuigermotor. Personeels- en direc tiewagen zijn niet vergeten en ook deze demonstreren de uiterste zorg die aan het bouwen van dit miniatuur werd besteed. Tal van autoriteiten, die door de directie van V. D. waren uitgenodigd het miniatuur te komen zien en waaronder wij opmerkten de loco-burgemeester Van Slingerland, de heer Dun, inspecteur van het L. O., en enkele politieautoriteiten, uitten hun bewondering voor het prachtige werkstuk dat verdient dat veel, héél veel Alkmaarders er eens een kijkje gaan nemen. Uit een winst van f 1.226 (22.046) de clareert de Mij. „Alkmaar Packet" over 1946 een onveranderd dividend van 5 Ip de eerste helft van het verslagjaar waren de bedrijfsuitkom- sten bevredigend. De tweede helft geeft minder reden tot tevredenheid. De oorlogsschade aan de schepen werd geheel afgewikkeld. De vergoedingen waren niet toereikend voor herstel der schade. Het vrachtautopark werd eni germate op peil gebracht. Een uit Duitsland teruggekomen passagiers schip werd op gunstige voorwaarden verkocht. Aan de reserve voor bijzon dere doeleinden werd toegevoegd f 1431. Deze reserve bedraagt thans f 24.179 en is nodig voor opvanging van het in de aanvang van 1947 geleden verlies als gevolg van de vorstperiode, alsmede voor belastingen. De aandelen noteren 122. EEN AL TE IJVERIG CAFéHOUDER Tegen een caféhouder die Zaterdag avond tot vèr over twaalven nog be zoekers in zijn etablissement had, is proces-verbaal opgemaakt. Ook de be zoekers kregen een bonnetje. ABONNEMENTSCONCERT H.O.V. Wij vestigen nog eens de aandacht op het eerste abonnementsconcert, dat de H O.V. hedenavond om 8 uur in «het Gulden Vlies zal geven, onder leiding van Marinus Adam en waar Iskar Aribo, piano, als solist zal optreden, Uitkomst voor de zieke huisvrouw Reeds eerder is bekendgemaakt, dat in Alkmaar de gelegenheid is openge steld voor jong meisjes van 19 jaar en ouder om een opleiding te volgen welke hen geschikt maakt om bij_ ziekte van de vrouw des huizes de zorg voor de huishouding op zich te nemen. In deze door een studiecom missie ontworpen opleiding zullen de meisjes gedurende 6 maanden op 2 dagen per week theoretische lessen ontvangen, terwijl 3 dagen per week practisch zal worden gewerkt in ge zinnen, tegen vergoeding. Deze voor- goeding voorkomt, dat de meisjes tij dens de opleiding geheel afhankelijk zijn van de ouders. Aanmelding is nog mogelijk bij de Sociale Raad, Lange- straat 87. Voor de R.K. meisjes is een oplei ding begonnen onder auspiciën van 't Wit-Gele Kruis, welke eenzelfde doel beoogt. Reeds thans kunnen zich meis jes opgeven bij het bureau van het Wit-Gele Kruis, Laat 194, voor een tweede opleiding, welke men zich voorstelt te geven. Binnenkort hoopt Alkmaar dus te beschikken over een corps jonge vrouwen, aan wie niet alleen een goe de werkkring in uitzicht moet worden gesteld, doch die ook voor zichzelf de voldoening smaken mede te werken aan het op peil brengen en handhaven van de volksgezondheid. Intussen is een comité, samengesteld uit afgevaardigden van de bestaande verenigingen voor gezinsverzorging, de diverse vrouwenorganisaties, de Kruisverenigingen en andere belang stellenden, onder voorzitterschap van de wethouder van Sociale Zaken.Dit werk-comité heeft het vraagstuk be studeerd door welke instanties de op geleide meisjes in dienst kunnen wor den genomen en op welke wijze haar werkkracht ten bate van de zieke huisvrouw kan worden aangewend. Vooropgezet werd ,dat alle groepen der bevolking, in geval de vrouw des huizes wegens ziekteomstandigheden de huishouding niet kan voeren, in de gelegenheid "moeten worden gesteld van de hulp te profiteren. Het comité stelde zich op het stand punt, dat het verstrekken van huis houdelijke hulp bij ziekte in verband met de huidige schaarste van perso neel, wel van zodanig belang is voor de gezondheidszorg in het algemeen, dat deze tak van sociaal werk be hoort te ressorteren onder het ar beidsterrein van de Kruisverenigin gen, d.w.z. voor Alkmaar het Witte Kruis en het Wit-Gele Kruis. De ver dere ontwikkeling van de door het co mité ontworpen plannen werden over gedragen aan het Witte Kruis en het Wit-Gele Kruis die in onderling over leg, doch elk varende onder eigen vlag, de plannen uitstippelen, waar door het binnen afzienbare tijd mo gelijk zal worden op bepaalde voor waarden, welke voor de leden van belde instanties zoveel mogelijk een- luidend zullen zijn, hulp bij ziekte te verkrijgen. Dat is een stadsbelang en geheel Alkmaar zal het streven van de Kruis verenigingen mettertijd moeten steu nen. Meerdere meisjes zullen zich voor de opleidingen beschikbaar moe ten stellen, de hulp van vrouwen organisaties en meisjesverenigingen voor het voeren van een intensieve propaganda zal onontbeerlijk zijn. Wanneer meerdere bekendheid aan do te stellen voorwaarden voor deel name door de Kruisverenigingen kan worden gegeven, wordt verwacht, dat op ieders medewerking kan worden gerekend. heden Met ingang van zijn de telefoonnummers van het „DAGBLAD VOOR ALKMAAR" als volgt gewijzigd: Administratie 3320 en 3971 Directie 3902 Redactie. 2274 V.J BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornells v J, zoon van J Vlaar en A M Vlaar, Frederik M, zoon van M P van de Reep en H Duijn. Rogerlus J, zoon van W Kramer en A M Stoker. Martinus J M, zoon van J P Schuit en E A Orij. Hendrica G M, dochter van P de Waard en Cl E Burger Nicolaas B, zoon van J A Baart en I C M Roozen. Maria D G, dochter van C Groot en G M Dirkson. Ondertrouwd: Jacobus C van Westerop (won. te Heiloo) en Elisabeth Kraakman. Johannes Leuring (won. te Castricum) en Johanna van de Reep. Getrouwd: Gerardus Kool (won. te Alkmaar) en Maria Zentveld. Piet Vis ser (won. te Enkhuizen) en Cath. M Mannes. Overleden: Maartje Orij, 84 jaar. Rogerlus J Kramer, 3 dagen, zoon van "W Kramer en A M Stoker. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN Ingekomen: G Kool, van Alk maar; S Goudsblom, van Akersloot; Al Wester, van Akersloot; Th Aafjes, van Assendelft; GAM Garrltsen, van Epe; C I van Beentjes, van Amsterdam; W A G H Hendrikx en gezin, van Amsterdam; A Seis, van Hillegom; M van der Woude, van Schoorl; EMM Schoenmaker, van Deventer; P Andrlessen, van Doetinchem. Vertrokken: C G Zuuhbier, naar Bergen (NH); A C Zandbergen, naar Alk maar; Cath. Mannes, naar Enkhuizen; G J B Berkhout, naar Bergen (NH); R van Berg, naar Sittard; Cath. Druiven, naar Rosmalen; M Bommer, naar Velsen; Joh Belleman, naar Schijndel; G Braak, naar Egmond aan Zee; Th Bommer, naar Am sterdam; A C Bommer, naar Amsterdam; A Wittebrood, naar Den Haag; A A Wit tebrood, naar Heiloo (NH); H Overpelt, naar Haarlem; Jac P de Waard, naar Sassenheirh. NOORDERMARKTBOND 13 Oct. 5000 kg aardappelen, Bevelanders 11,70—10,30: 9000 kg peen: II 8,60—8,70, III 7,30—7,50 en IV 5,30; 300 kg slabonen 87—126;3000 kg bieten: I 6,50 en II 3,30; 4500 kg rode kool 6,20—12,50; 40.000 kg witte kool 7,10—7,60; 2000 kg gele kool 7,90; 5500 kg groene kool 15,10—16,20; 5500 kg andijvie 11,70—13,80. WARMENHUIZEN, 11 Oct. 4200 kg. aardappelen: grove Schotse 7,80 en witta Eigenheimers 9,00; 2000 kg uien 14,80—15.0, idem drielingen 7,40 en idem grove 15,40; 24.000 kg rode kool 7,10—12,60; 8300 kg gel# kool 4,00—7,70; 67.000 witte kool 9,20—10,30; 2000 kg groene kool 13,80; 300 kg slabonen 77,00—104,00; 3800 kg bieten 5,40—5,80; 3300 kg andijvie 9,5010,70. BOVENKARSPEL 10 Oct. 4200 kg Groene kool 11,00—15,20; 850 kg Andijvie 10,70—13,10; 110.000 stuks bloemkool: I 0,34 —0.60, afw. 0,10—0,34 en stek 0,04—0,20; 10 zak Slabonen (enk.) 0,981,05; 18,500 kg Bieten: I 6,206,70, II 3,20 en modjo 1,70— 2,70; 11,000 kg rode kool 6,70—13,80; 2200 kg Gele kool 5,70—6,30; 9000 kg Witte kool 10,70 —13,00; 1100 baal Breekpeen: II 9,30—9,80 en III 8,10—9,10; 110 baal Uien: grof 16,20— 16,40, grote 15,50—16,20, drielingen 8,50—8,60 en nep 14,20—14,60. Geslaagd dank zij (Bekende Schriftelijke Cursus) De uitslagen van de clubcompetitie- wedstrijden van 9 October j.l. luiden: le afdeling: de Waalv. Veen 10 de Waalvan Don *hJ/I ManteGroen 01 v. Veende Waal '/s-rK Visservan Don 1o" 2e afdeling: StamFranse 01 G. Grootv. d. Brink 10 K. GrootBos 01 GenetValkering 01 De clubavonden zijn nu op Donder dag, inplaats van op Woensdagavond gesteld. Gespeeld wordt in de r.k. school aan de Wilhelminastraat te Eg mond aan Zee. De vorige week gehouden jaarvergade ring van het Mannenkoor ,,De Lofstem werd na de gebruikelijke opening, geleid door de heer H Vinke. Aanwezig 57 leden. De voorzitter gaf uitdrukking aan zijn denkbaarheid voor het herstel van de heer P Kok, directeur van het koor. Na vaststelling der notulen las de secre taris het jaarverslag voor en gaf de pen ningmeester een financiëel overzicht over het afgelopen jaar. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Alle aftredende bestuursleden werden her kozen. De rondvraag leverde o.m. op, dat de directeur tegen ziekte verzekerd zal wor den. Voor Nieuwjaar zal geen uitvoering worden gegeven. Alle krachten zullen ge concentreerd worden op de Nieuwjaars- Uitvoering. Hierna niets meer aan de orde zijnde, werd het huishoudelijk gedeelte der ver gadering gesloten. De avond werd besloten met een ver loting, waarvan de opbrengst voor de kaa bestemd was. Zaterdagavond gaven „De Komedianten" een opvoering van het blijspel „Moderne Tijd". Het stuk steekt Wat de draak met de toenemende socialisatie der bedrijven opgediend als de industriële democra tie waarin het niettemin he goede er kent. Het stuk is vlot geschreven, maar stijgt in geen enkel opzicht uTt boven wat de laatste jaren aan blijspelen op de planken werd gebracht. Soms geestig, somg erg grappig en met nu eens een volslagen natuurlijke en dan weer gezochte gang der verwikkelingen. De Komedianten, onder leiding van Jo- han Kaart hebben het stuk vlot gebracht Vooral Johan Kaart was goed, werkelijk het type van de Amerikaanse „business man". Ben Aarden was o.i. minder goed. Idealisme etaleren is iets anders dan idea-* lisme uitbeelden. Mimi Lintveld als Marwin Keiver was in alle opzichten de mindere der mannelijke rollen. Op de ke per beschouwd, gaf haar rol ook niet zo heel veel mogelijkheden en misschien lag het weinig voldoening-schenkende van haar spel hierin, dat de haar aangewezen rol te weinig mogelijkheden biedt. Joh, Valk was voortreffelijk in zijn cre atie van meesterknecht, de zaal heeft dankbare ogenblikken door hem beleefd Ontegenzeggelijk was de opvoering een succes en was het applaus verdiend. Zaterdagmiddag te ca. 5 uur kwam de motorrijder J. Kalverboer, op de kruising DorpsstraatWaarddijk in botsing met een uit de richting Alk maar komende luxe wagen. De snel heid, waarmede eerstgenoemde reed. was gelukkig niet hoog, zodat hij met de schrik vrijkwam. Zowel het motor rijwiel als de luxe auto liepen belang rijke materiële schade op. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer T. Zijp. slaagde bij een te Amsterdam gehou den examen voor 2e machinist ter koopvaardij. Randers, Vrone en winnen Voor Alkmaar was h< tweede klassers betreft, e wel en wee. I>e Alkm. Bo voor een prettige verra ln Utrecht verdiend van i winnen, waardoor twee bare puntjes werden vei dat nog wel zonder Appel met een Kramer eindelij I vorm Alcmaria daarentegen i aanhang teleur, niet alle verliezen, maar meer no wijze, waarop verloren w Zorgde men in de eerste i 'jwerrassingen, onze tweed bleven niet achter. Want wi „en denken, dat West-Frisi veld van WFC zou verliezer met zeer duidelijke cijfers we toch begonnen zijn met we eveneens op de fraaie pri Velox, dat O.S.V. met 3 terwijl TJ.V.V. ook al een n jwinning noteerde op het bare A.F.C. (6—3). De Sf T.O.G. deelden de eer. W.F.C4 3 ^■Spartaan 3 2 ^■Velox 4 2 West-Frisia 3 2 O.S.V4 2 U.V.V3 2 T.O.G3 1 H.V.C2 1 Z.V.V3 0 A.F.C4 3 Alcm -Victrix 3 0 j In 2A klopte Volendam niseh goed spelende S.D.W K.F.C. een verdiende 4 Elinkwijk te behalen. Ook 2 wat verwacht werd en ver tergraafsmeer op Amsterda met 31. Hilversum daaren niet opgewassen tegen E ging met 03 roemloos one Watergraafsmeer 4 3 Z.F.C4 2 K.F.C4 2 D.W.V4 2 Vriendenschaar 3 1 Volendam 3 2 Hilversum 4 1 S.D.W3 1 Alkm. Boys 4 1 Hercules 3 0 Elinkwijk 4 0 Vitesse blyi Dat Castricumse Vitesse rustig door. Nu weer werd maan naar huis gestuurd 35 nederlaag. En of dat n: is, hielpen andere clubs de ren. I.V.V. door Helder me kloppen en G.V.O. door Holl, een nederlaag naar huis 1 A.D.O. doet het ook best en Nu werd D.T.S. het slachtof de 21 nederlaag is zeker n Vol. A.P.G.S. ten slotte wi: met 3-1 te kloppen. De stand is nu: Vitesse 4 4 A. P. G. S4 3 A. D. 04 3 G. V. 04 2 V I. V. V3 2 ?V Helder 4 2 Hollandia 4 2 f D. T. S4 0 f D. E. M3 0 Germaan 4 0 In 3B won H.R.C. de moe moeting tegen Zaandijk r waardoor de spanning hier hoogtepunt bereikt heeft. E meer, waar Kinheim volgens len der kunst H.F.C. de eer laag toebracht. Overigens w slechte dag voor de thuisclu' verloor van Terrasvogels, J word kon het lang niet bolw gen Beverwijk en Ripperda eer en de inzet aan WE lat< In 3C deed B.K.C. uitstek? KW ging op eigen veld ten onder! Helaas liet Succi Zandvoort volledig verrassi 15-nederlaag is wel er D.E.C. herstelde zich en wo V.V.A., terwijl De Meteoc klopte. Swift en V.V.Z. di punten. Schoorl vvlni Schoorl beschikt momentec betrouwbare ploeg, die ma door gaat met het winnen strijden. Gisteren was het c bij Oudesluis en kwam terug 1—2-zege. Ook Schagen bei mee te tellen en klopte ui vogels (1—2), wat zeker prestatie is. J.V.C. was niet sen tegen Sijbekarspel (1 Westfriezen bleken te sti Wieringerwaard (41). st moest na spannende strijd d V,< Texel laten, dat met een naar het eiland terugkeerde De stand is nu: Watervogels 4 3 c Schagen 3 2 1 DES 4 1 3 a Schoorl 4 2 1 St.George 4 2 1 West-Friezen ..4 2 0 Oudesluis 3 1 j ■éxel 3lc 4 1 0 :-ie.rdos 1 0 1 ■Wrermgerwsard 4 0 0 Ja de 4e klasse B st; scheidsrechter de wedstrijd dorp—Grasshoppers en nam een wel wat te snelle besli Randers bleven voortgaan

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2