IPft a PROFESSOI Stad en Omgeving, mmgmjmg/n Districtsvergadering V.A.R.A. Een voüe kerk voor het „Zonnehuis" P.R.A.-personeel ziet de toekomst donker in Collecte Christelijke Militaire Tehuizen Concert Theo v. d. Pas uitgesteld Uitspraken ^i'dige Kamer Een avond van noviteiten AGENDA Uitreiking bonkaarten Belangrijke balletavond in 't Gulden Vlies Weinig interesse bij de beklaagden Zo was het eenvoudiger Een te rappe tong In „Meneer Vedder. kpmt U verder'' Slecht vissen in troebel water Contactavond Turnlust 't Fnidsen staat een huis De A.M.H.C. op j.l. Zondag Welpencompetitie 1947-1948 „Het Witte Kruis" slaat de vleugels uit Heiloo Stompetoren Plechtige herdenking bij het monument Obdam Ernstig ongeluk in smederij Zuidscharwoude. Zal zijn diepzee- Graft in rep en roer A.V.V.-nieuws Langedijk Marktoverzicht i-tkoverzicht Purmerend IVUi-'-thprfchten Zijn vrouw he vertrouwen VAN NABIJ ~ËN V Zondag kwamen in Alkmaar de afd.- besturen van de VARA in het district Noord-Holland Noord bijeen. Door de voorzitter, de heer N. Tj. Swierstra uit Hoorn, werd verslag uit gebracht van de laatstgehouden Ver- enigingsraadvergadering. Voor lid van het H.B. werd candidaat gesteld de heer M. Sluyser. Door de voorzitter van het H.B., de heer K. de Jonge, werd een inleiding gehouden over de ontwikkeling van de VARA en de radio-omroep in het algemeen. Ver schillende vragen werden tot genoegen beantwoord. Met algemene stemmen werd de vol gende motie aangenomen: Het District Noord-Holland van de VARA, op 12 October 1947 in vergade ring bijeen, kennis genomen hebbende van de stand van zaken op radiogebied; stelt nog eens uitdrukkelijk vast, dat hij instemt met de conclusies van het rapport over het omroepvraagstuk, zo als dit door een gemengde commissie van de leden van het N.V.V., Partij van de Arbeid en V.A.R.A. is vastgesteld; verder kennis ..enomen hebbende van het advies, onlangs door de Radio- raad aan de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen uitgebracht, over een nieuw radiobestel, waaruit blijkt, dat daarin de omroepverenigin gen slechts een ondergeschikte rol zul len spelen, en bovendien de omroep verenigingen hun gebouwen en verde re bezittingen zouden moeten afstaan; protesteert tegen dit advies en ver werpt het ten enen male, omdat de V.A.R.A. daardoor geen rechtsherstel zou krijgen, en verzoekt het Hoofdbestuur om met alle kracht bedoeld advies te bestrijden, overal waar dat dienstig kan zijn, en gaat over tot de orde van de dag. Over gebrek aan belangstelling hadden de organisatoren van de film avond ten bate van het „Zonnehuis" zeker niet te klagen. De Gerefor meerde kerk aan de Oudegracht was 0,1. vrijwel geheel gevuld. Ds. W. Wesseldijk opende de avond met een welkomstwoord tot de aan wezigen. Hij wees er op, dat niet al leen directrice en verpleegsters van het „Zonnehuis" een moeilijke taak hebben, neen, wij allen hebben een moeilijke taak. Want dit tehuis voor lijders aan chronische ziekten is lang niet groot genoeg om allen, die voor verpleging in aanmerking komen, op te nemen. „Wij moeten al het mogelijke doen om deze mensen te helpen." De film „Doortje Verkerk", die hierna werd gedraaid, werd in spe ciale opdracht vervaardigd en toonde ons het leven van een gewoon Neder lands meisje, dat ziek wordt en in uiterst hulpbehoeve Ve omstandig heden komt te verkeren. Zij wordt uiteindelijk in het „Zonnehuis" opge nomen, waar haar niet alleen een goede lichamelijke verzorging wordt gegeven, doch waar zij ook de weg naar God terugvindt. Onder het motto „Niet praten", dat kennelijk alleen voor het publiek goldt, wekte de administrateur van de vereniging „Het Zonnehuis", de heer v. d. Helm, een ieder op om, hoe dan ook, de vereniging te steunen. Een documentaire film van „Het Zonnehuis" gaf tot slot de aanwezi gen een overzicht van het goede werk, dat hier met grote liefde, toe wijding en opofferingsgezindheid wordt verricht. De P.R.A.-personeelbond hield te Utrecht een jaarvergadering onder leiding van de heer H. J. Visser uit Alkmaar. Deze zeirte. dat de overheid in gebreke is geb'even de talrijke con crete toezeggingen aangaande de toe komst van het P.R.A.-personeel na te komen. Het personeel is in een steeds ongunstiger positie gedrongen. Twee- en-een-half jaar, zo zcide de heer Visser, heeft de overheid van de ar beid van goede vaderlanders geprofi teerd. Zij dient zich zeer goed reken schap te geven van de verbittering, die door deze houding is ontstaan, aangezien gewettigde vrees bestaat, dat dit personeel zeer binnenkort zon der meer aan de kont wordt gezet. De in de week van 1520 Septem ber j.l. gehouden collecte voor de christelijk militaire tehuizen heeft op gebracht bruto f 2017.01. Het plaatselijk comité van uitvoe ring dankt langs deze weg allen, die hun medewerking hebben gegeven, om tot dit prachtige resultaat te komen. Theo van der Pas, die morgenavond in Het Gulden Vlies zou concerteren, is door zeer ernstige ziekte van zijn vrouw genoodzaakt dit concert uit te stellen tot 29 October a.s. C. Morauw te Alkmaar (diefstal) 2 jaar gevangenisstraf met aftrek, door te brengen in de Bijzondere Strafgevangenis. C. Willemsen te Alkmaar (oplich ting) f 15 boete of 1 dag. Opname in i et gesticht te Helloo. H.O.V.-Concert in 't Gulden Vlies Dirigent Marinus Adam heeft de concert-bezoekers van deze avond een verscheidenheid geboden van zeer uiteenlopende muzikale waarden, maar daarom niet minder interessant. Het was voor Alkmaar een avond van noviteiten. Acht pakkende Rus sische Volksmelodieën, bijzonder fijn geïnstrumenteerd, en muzikaal ge speeld, vormden de introductie tot deze merkwaardige concert-avond. Hierna was het de taak van de pianist Iskar Aribo, het eerste piano concert van Tschaikowsky te vertol ken. Dat dit piano-concert ondanks de geniale invallen van de grote Rus, li. het algemeen, veel leven om niets is, zal iedere musici en ervaren con certbezoeker gaarne toegeven. De solist snapte dit blijkbaar heel goed en liet het aan virtuose show niet ontbreken. Forse klankenmassa's wer den de vleugel ontlokt en men kon oprechte bewondering hebben voor de wijze waarop Iskar Aribo de moeilijk en te boven kwfn, al was het dai ook niet steeds feilloos. Dirigent Adam wist met de orkestbegeleiding er nog een zéér muzikale omlijsting aan te geven. De pianist had groot succes en kreeg bovendien nog bloe men. Groot was de overgang naar de derde symphonie van de Nederlandse componist Hendrik Andriessen. Dit piachtig geconstrrca-de werk maakte 'n grote indruk en de inspiratieve kracht deed zich, althans op eenmalig horen, voornamelijk gelden in de Sonata en Sarabande. Voor de kennismaking met dit Nederlandse werk van bete kenis kunnen we de H.O.V. hoogst erkentelijk zijn. Het orkest werd ver diend in de bijvalsbetuigingen betrok ken. Voor een alleszins brillant slot van de avond was gezorgd met een perfecte uitvoering van de Ouver ture „Le Carnaval Romain" van H. Berlioz. Het publiek was opgetogen en bracht dirigent en orkest staande een ovatie. Velen zien weer met belangstelling uit naar de programma's van de vol gende concerten. Dat we met onze eigen componisten van betekenis ver trouwd raken is voor een goed in zicht in de nationale muziek-cultuur van ons land noodzakelijk. Daarom geven we een reprise van de derde symphonie van Hendrik Andriessen io ernstige overweging. MUSICUS. HINDERWET Heden is op de gem.-secretarie ter in zage gelegd een verzoek me bijlagen van de heer J Pannekeet, alhier, om vergunning tot het oprichten van een timmermans werkplaats (machinale houtbewerkings inrichting), waarin zullen worden gebe zigd 3 electromotoren resp. van 4, 3 en 2 pk, in het perceel Lindemaan nr 63. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize, monde ling op Dinsdag 28 Oct. e.k. te elf uur en schriftelijk vóór of op die tyd. Gedu rende drie dagen vóór gemelde dag kun nen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen stuk ken kennis nemen. Alkmaar, 14 October 1947. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, G VAN SLINGERLAND, lo.-Burgemeester. R. VEENDORP, Secretaris. nip): I Hef is nog wel lang geen Kerstfeest, maar toch worden er in de glasblaas industrie reeds maatregelen genomen om aan de eerstdaags komende vraag naar Kerstboomversierselen te kunnen voldoen. De tere pieken en ballen worden geschilderd. BIOSCOPEN: Harmonie Theater, 8 uur: De Antiquair van Sly-corner; 18 jaar. Woensdag matinée 2,30 uur. Victoria Theater, 8 uur: Acht professoren en één meisje; 14 jaar. Woensdag matinée 2,30 uur. DINSDAG Gulden Vlies: R.K. Vrouwenbond. WOENSDAG Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feest avond buurtvereniging Kanaalstraat. De uitreiking van bonkaarten 715, schoenenbonnen (ook voor kinderen geboren in October-November 1932 tot en met 1945 en December 1946 of Ja nuari 1947) zal plaatsvinden in het lo kaal Ridderstraat van 912 en 24 uur voor hen wier familienaam be gint met de letter K tot Koomen op Woensdag 15 October. Enige tijd geleden had de solistische dansavond van Marie Jeanne v. d. Veen, Mascha ter Weeme en anderen'n groot succes. In verband met dit succes wordt nu a.s. Vrijdag des avonds 8 uur een volledige ballet-avond gegeven, waar aan de hele groep van de Amsterdam- sche Ballet-Combinatie haar medewer king zal verlenen, t.w. Marie Jeanne v. d. Veen, Mascha ter Weeme, Florrie Rodrigo, Maria Goldstein, Greetje Don ker, Marijska Doom, Titia v. Teeseling, Max Doyer, Johan Mittertreiner, Karei Poons, Pieter v. d. Sloot. Aan de vleugel Dini v. d. Brom. Het programma bestaat o.m. uit de in Ko penhagen ter gelegenheid van het Ballet-concours met veel succes ver toonde „Verzet" van Florrie Rodrigo. Voorts dansen in oude stijl (Scarlatti), Chopin-Suite, Tarantella (Rossini) Dans-scenes en soli. In Amsterdam had deze groep met dit programma in de Stadsschouwburg groot succes. Bij de Politierechter Het was een lange rij vrij onbe nullige gevalletjes die gistermiddag in vlot tempo de politierechter pas seerden. Opmerkelijk was dat van 38 te behandelen gevallen ongeveer 15 personen bij verstek werden ver oordeeld. Wat de oorzaak van deze matige interesse is, weten wij niet. Voor het tempo van de te verwer ken rol was het in ieder geval wel bevordelijk daar bij absentie van de beklaagde de rechter mr. Al- blas en de officier mr. Holsteyn, zeer spoedig tot 'n vergelijk kwamen Wanneer men zelf geen kans ziet om rode- en witte koolplanten aan te kopen, is de meest eenvoudige manier, deze bij zijn buurman weg te halen. Wanneer dit echter geschiedde zonder diens toestemming is de kans groot dat de prijs voor die planten ietwat te hoog word. De officier was zeer streng in zijn requisitoir en trok de bewering van verdachte dat hij deze handeling in drift zou hebben uitgevoerd, in twij fel. Zijn eis, zes weken, deed J. P. uit Oudkarspel in tranen uitbarsten, wat mr. Alblas noopte, naast de bewering dat het niet meer zou gebeuren, deze zes weken in een voorwaardelijke straf met een proeftijd van drie jaar, om te zetten. De geldboete van f 250 scheen verdachte nogal gemakkelijk te accepteren en beschouwde dit waar schijnlijk als de prijs voor de 11500 verduisterde koolplanten. „Zelfs de moffen moesten je niet" en enkele daarmee verband houdende scheldwoorden had mej. A. T. v. d. V. uit Alkmaar een jonge dame toege voegd. Welke belediging het meest griefde kwam tijdens de zitting niet tot uiting en doet verder ook niet ter zake. De f 40, die voor deze uitlatingen moesten worden betaald, 'zullen er in ieder geval wel voor zorg dragen dat mej. v. d. V. haar mening t.a.v haar sexe-genoten in het vervolg voor zich zal houden. Met de woorden: „Meneer Vedder, komt u verder" luidde mr. Alolas de middagzitting van de politierechter in, en meneer Veddor xwam vei der om de zaak tot te lichten van de goud smid H. S. die enige naar.den geleden enkele voorwerpen had gekocht die lal er van diefstal afkomstig bleken te zijn. Dit kon de officier niet goedkeu ren, doch het feit dat verdachte ver zuimd had deze voo-werpen in het rl i ar voor bestemde register inteschrij- 'ven vond hij ernstiger en eiste een boete van f 100. Nadat mr. Berkhou- ven vond hij ernstiger en hij eiste 'n wer duidelijk had gemaakt dat van 'n koop geen sprake was geweest, doch van een ruiling, waardoor het vrij las tig was om dit te registreren, besloot de rechter H. S. vrij te spreken. Te meer daar het uitgebrachte rapport van rechercheur Vedder voor ver dachte erg gunstig was. Het zich bevinden in andermans vaarwater is niet goed te praten, maar het goed praten van het vissen in andermans viswab— zonder ver gunning viel H. A. O. uit Langendijk ook lang niet mee. Zelfs het feit dat hij ter zitting met'n vergunning kwam aandragen die 2 dagen na het fejt. door de eigenaar was afgegeven, kon de officier, mr. Holsteyn, niet ver murwen en hij eiste f 50 of 25 dagen. Mr. Alblas nam met de helft of 10 dagen genoegen. Donderdagavond van 8—lo uur zal de gymnastiekvereniging Turnlust een con. tact-avond houden voor ouders en lera ren van de jeugdige leden, waar de be kende expert op het gebied van de licha melijke opvoeding, de heer Bervoets, uit Amsterdam, een inleiding zal houden. Deze contact-avond zal plaats vinden in de aula van het Murmellius-gymnasium. In 't Fnidsen staat een huis, faldera en daar verkoopt men wol, faldera.... Zo luidt, met een kleine variatie, een oud liedje. Die variant hebben wij eer lijk zelf bedacht, omdat het hier juist om de wol gaat, of liever om de gega digden voor die wol. Huismoeders, met hun buurvrouwen en hartsvriendinnen staan daar in een lange file op hun beurt te wachten, die ze misschien óók de kans geeft op zo 'n rood of geel of blauw draderigheidje. De lengte van de fi'^ is het ergste niet, maar wel de breedte. Het keuve lende en snaterende gezelschap beslaat namelijk het grootste gedeelte van het toch al niet te brede Fnidsen. Wij zul len de laatsten zijn, om baby's het recht te ontzeggen op een gebreid broekje, of charmante dames op een flatterend jumpertje, maar er zijn toch ook nog massa's mensen, die eveneens dringende bezigheden hebben. En zij kunnen er niet door! En als er dan een gelukkige de winkel uitkomt gaat zij haar schatten tonen aan buurvrouw, die een eindje verder staat, liefst een kin derwagen nonchalant met één hand be wegend. Dan is het helemaal hopeloos. Als al die dames zich nu eens opstel den op het open stukje straat naast de winkel, dat ervoor als geschapen schijnt, dan bleef het Fnidsen vrij voor zijn eigenlijke bestemming: het ver keer! Alleen, zet er dan 'n agent bij, want als dames iets móéten, doen ze het, maar met tegenzin. Heus, daarvan zijn we zeker. Wij zijn namelijk óók getrouwd! Heren: Prom. kl. B Amsterdam 2 Alkmaar 5—1. Tweede kl. E Alk maar 2Pinoké 2 01. Dames: Prom. kl. B KievitenAlkmaar 63. Vierde kl. E Alliance 3Alkmaar 2 0—3. Het was Zondag geen succesvolle dag voor de AMHC, die vorige week het eerste elftal zag winnen van Zand- voort, dat tegen A'dam 2 gelijk speel de en nu door datzelfde A'dam met 51 werd geslagen. Alkmaar was wat minder snel en doortastend dan vorige week, hoewel het spel vóór de rust vrijwel gelijk opging. Ruststand 21 voor A'dam. Mede door zwak werk van zijn keeper raakte Alkmaar na de rust de kluts kwijt, zodat A'dam de stand op 51 kon brengen. Het tweede elftal ontving Pinoké 2 en was ongeveer even sterk als de Amsterdammers, hoewel de voorhoe de van de gasten iets gevaarlijker was. In de laatste minuten wist Pinoké uit een strafcorner het enige doelpunt te scoren. Het eerste elftal der dames aan vaardde de verre reis naar Kieviten en verloor met 63. Het tweede was te sterk voor Alliance 3. Ook dit seizoen is deze competitie weer in het leven geroepen gezien 't succes 1946-'47. De grote toeloop van elftallen was de reden dat er twee af delingen zijn gemaakt en wel de vol gende: Afdeling a: Alcm. Victrix a, Alkm. Boys a, RK AFC a, Bergen a, Fores ters a, Jong Holland a, Randers a. Afdeling b: Alcm. V. b, Alcm. V. c, Alkm. Boys b, Bergen b, RK AFC b. Randers b. De uitslagen van de eerste wedstrij den zijn: Afdeling a: Alcmaria a^— Bergen a 21, Alkm. Boys aFores ters a 70, Jong Holland aRanders a 30. Afdeling b: Alcmaria b Bergen b 20, Randers bAlcmaria c 1—0. Het programma voor a.s. Zaterdag luidt: Afdeling a: RK AFC a—Jong Holland a 3 uur, Foresters aAlcma ria a 3 uur, Randers a—Alkm. Boys a 3 uur, Afd. b: AFC b—Alcmaria b 2.15 uur, Randers b—Alcmaria c 2.15 uur, Bergen b—Alcmaria c 3 uur. DRANKWET Ingekomen is een verzoek van de heer A Dogts Jr., alhier, om een verlof A verlof voor de verkoop van zwak-alcoholi. sche drank in het klein, zowel voor het gebruik ter plaatse voor welke het ver lof geldt, als voor gebruik elders In het perceel Magdalenenstraat nr 2. Binnen twee weken na dagtekening dezer bekendmaking kan een ieder schrif telijk bezwaren tegen het verlenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 14 October 1947. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, G VAN SLINGERLAND, lo.-Burgemeester. R. VEENDORP, Secretaris. Maandag 27 October zullen in de ledenvergadering van „Het Witte Kruis" enige belangrijke voorstellen ter goedkeuring aan de leden worden voorgelegd. Met ingang van 1 Januari 1948 zul len de „vVijkverpleging" en „Huisver zorging" door „Het Witte Kruis" als oi,der-afdelingen in eigen beheer wor den genomen, waardoor men, door lid te worden van deze onderafdelingen en de betaling van een uniforme, pro gressief vastgestelde contributie, zich kan verzekeren van de hulp van een wijkverpleegster en een gezinshulp bij ziekte in het gezin, wanneer de nood zakelijkheid van deze hulp door de dokter noodzakelijk wordt geacht. De Alkmaarse Vereniging voor Ge zinsverpleging en de Commissie voor Huisverzorging zullen, wanneer de plannen van het bestuur doorgang vinden, worden opgenomen binnen het „Witte Kruis"-verband waarvan men niet alleen organisatorisch een grote vereenvoudiging In de administratie verwacht, doch tevens beoogt de so ciale positie van de wijkverpleegsters te kunnen verbeteren, terwijl wat de Huisverzorging betreft men door de aanstelling van een aantal vaste ge zinshulpen hoopt te voorzien in de thans zo dringende behoefte aan hulp in de huishouding bij ziekte van de huisvrouw. De contributies voor deze nieuwe atdelingen, die genoemd zullen wor den de afdelingen „Wijkverpleging" en „Gezinsverzorging" van het „Witte Kruis", zijn zo geregeld, dat het zeker voor ieder mogelijk zal zijn zich door het lidmaatschap van deze bijzondere en vaak onmisbare hulp te voorzien. Door de afdeling „Gezinsverzorging1 zal voor de verleende huiselijke hulp een bijdrage worden gevraagd volgens een tabel, die wel heel redelijk kan worden genoemd, terwijl van de minst draagkrachtige leden in het geheel geen bijdrage wordt gevraagd. Het ligt in de bedoeling de bijdrage voor de hulp van de wijkverpleegsters geheel te laten vervallen, zodat men door het enkele lidmaatschap dier af deling zich verzekert van kosteloze hulp van de wijkverpleegster. Wat ook dit betekent voor het gezin, waar ziekte mocht komen, behoeft waarlijk geen toelichting. Tenslotte wordt voorgesteld dat de leden van het „Wit-Gele-Kruis" op ge lijke voet zullen kunnen profiteren van het magazijn van het „Witte Kruis" en 't „Wit-Gele-Kruis" is blij- Kruis" zelf. Tussen de besturen van het „Witte Kruis" en het Wit-Gele-Kruis" is blij vend contact gelegd om gezamenlijk de contributies van hun verschillende afdelingen te regelen en ook ove- gens gezameliik op te treden om de gezondheidsbelangen voor de Alk maarse bevolking op de meest doel treffende wijze te behartigen. Voor wie zich voor het Kruiswerk interesseert is er dus veel belangrijks op de a.s. ledenvergadering. ZEDENMISDRIJF. Tegen een 23-jarige Alkmaarder is procesverbaal opgemaakt wegens over treding van Art. 247 (zedendelicten). Een nader onderzoek wordt ingesteld, terwijl de jongeman inmiddels ter be schikking van de justitie is gesteld. MERKWAARDIG NATUURVERSCHIJNSEL In de tuin van huize „Het Zaanse Molentje", aan de Kennemerstraatweg te Heiloo, staat een frambozenstruik, die dit jaar voor de tweede keer vruchten draagt. Op Vrijdagavond 11 October verzamel den zich velen bij het monument, gesticht ter nagedachtenis aan hen, die gedurende de bezettingstijd hun leven voor het va derland lieten. De voorzitter van de plaatselijke Ille galiteit, de heer N Waterdrinker, herdacht In zijn openingswoord de gevallenen en memoreerde hoe 11 October steeds als een droeve dag in de geschiedenis van het leven der Schermer-bewoners zal blijven gedagtekend. Immers werd toen de boer. derij van de familie De Boer verwoest en lieten zovelen van onze vrienden het leven. Hierna hield ds J M de Jong een gevoelvolle rede, waarin hij de aanwezigen opwekte zich niet door de teleurstellingen van het leven te laten terneerslaan, maar de schouders onder de opbouw van Ne derland te zetten. Vervolgens zong het Schermer Kerkkoor Gezang 282, waarmede deze vereniging tevens haar vroegere voorzitter D de Boer herdacht, die drie jaar geleden eveneens ls gestorven. Hierna kwam men bijeen in café Zwart waar de declamatrice, mej. Aafje Top uit Amsterdam, een schets naar voren bracht uit het Russische partisanenleven, welke schets de toehoorders zowel wat betreft inhoud als de wijze van voordacht, zeer kon bekoren. Na tot slot een declamatie van een drietal verzetsgedichtjes, werd deze bij eenkomst gesloten. De negentien-jarige W. Peereboom kreeg Maandag tijdens zijn werkzaam heden in de smederij van zijn vader te Obdam een gloeiend stuk ijzer tegen het linkeroog. De patiënt, die veel pijn leed, werd Dinsdagmorgen overgebracht naar Alk maar, waar dr. Wagenaar het oog zal onderzoeken en alles in het werk zal stellen, om het te behouden. AANRIJDING. Zondagavond werd de heer W. Mul der aangereden door een fietser, die onverwacht uit een steeg kwam. De aanrijding liep zo ongelukkig af dat de heer Mulder in het ziekenhuis op genomen moest worden. In een ogenblik van tijd was Vrij dagmiddag Graft in rep en roer. Een fiets werd gestolen van de heer St. De spoedig gealarmeerde politie ving een speurtocht aan en in het be zit van enkele aanwijzingen slaagde zij er in het karretje op te sporen. Het was n.l. al verkocht aan een zekere van T. die er voorlopig met een pro ces-verbaal afkwam. De dader is nog voortvluchtig. Het was weer geen goede dag voor de AVV-mannen, alhoewel de ongun stige uitslagen niet aan pech te wij ten zijn. AVV 1 verloor van Vrone 1 met 39. Alleen het weer bezorgde ons een pracht middag, daar het een lust was hiervan te genieten. De wedstrijd was vooral het eerste gedeelte slecht. Al spoedig nam Vrone de leiding en wist de score op een gemakkelijke wijze op te voeren tot 1—6. De thee bleek de mannen goed gedaan te heb ben, zodat na de rust een aardig par tij voetbal werd gegeven, de toen ge maakte goals gaven de verhouding vrij goed weer. 2 voor AW en 3 vpor Vrone. AW 2 verloor van HSV 2. Dit was te begrijpen daar deze ploeg met niet minder dan 8 invallers moest ver schijnen. Toch was het een gezellige middag en de stemming was beter dan de uitslag. AVV JuniorenDFC Junioren ein digde met de uitslag 0—5. Jammer maar nu volgende keer meer succes. Over het algemeen verliep de week ion- der grote verrassingen. Wel waren de prij zen voor sommige producten iets lager. De aanvoer van aardappelen liep terug De prijzen bleven vrijwel onveranderd. Bevelanders tot f 10,—blauwe tot f9,90 en Eigenheimers tot ongeveer f8,50. De rode kool kon het maximum van de vorige week niet halen. De hoogste prijs bedroeg f 16,50, maar de meeste gingen voor f 10,— tot f 11,— De gele had een matige week, Noord- Scharwoude met f 2,30 tot f 8,30, Broek was hoger: f4,50 tot f 12,50. De witte, die vrij geveild werd, kon het evenmin tot het niveau van de vorige v/eek brengen, f 12,— was een goede markt Noord Scharwoude ging zelfs onder de fabrieksprijs. De groene kool noteerde tussen de f9,50 en f 12,50. De maximum-opbrengst bedroeg ruim f 20,maar deze prijs kon zich slechts één dag handhaven. De andijvie werd grotendeels los aan gevoerd, het bieten-tekort blijft groot. De prijzen waren zeer ongelijk: f4,— tot f 13,90 De wortelen deden het goed, sortering II en III stegen tot f 9,— Sortering I kon het met moeite boven de f 2,50 bren. gen. De bieten bleven vrijwel gelijk. Uien vonden de beste markt te Noord- Scharwoude, grove noteerden tot boven f 15,drielingen tot ongeveer f 7,50 en de nep ging tot f 14, Slabonen werden grotendeels te Noord- Scharwoude aangevoerd en bedongen weer fantastische prijzen, f 90,— tot f 95,was niet zeldzaam en voor enige partijtjes gtng de prijs tot boven de f 100,—. Bloemkool werd alleen te Broek aan gevoerd. De prijzen weken weinig af van vorige week, n.l. tot f 65,—. De aanvoer was goed en van sommige producten zelfs groot. PURMEREND, 13 Oct. 1947. Op de eerste dag van de najaarsmarkt van kalfdragend en jongvee was de aan voer slechts 75 stuks. Er waren in hoofdzaak pinken met een heel klein getal kalfdragende koeien en met enkele graskalveren. De gang was heel stil. Er waren dan ook in 't geheel geen veehandelaars uit andere provinciën aanwezig. De kalfdragende koeien werden nog het vlugst verkocht en brachten behoorlijke prijzen op, die de laatste weken gestadig blijven stijgen. Met het jonge vee wilde het niet zo vlotten of het moest al iets extra zijn maar anders brengen deze zo ongeveer dfc leveringsprijs op. De prijzen waren als volgt: kalfdragende Koeien f 500 f 650; kalfpinken f 325f 450; Gelde- pinken f 240f 360; Graskalveren f 130 f 210. ALKMAAR, 11/13 Oct. 1947. (Vee markten). Voor centrale: 200 Vette koeien, 40 Pinken, 14 Graskalveren, 54 Nuchtere kalveren en 159 Vette scha pen. Verder: 16 Oude kippen f 2f 4.50, 100 jonge hennen f 5f 12, 40 konijnen f 2f 10 en jonge haantjes f 0.75f 2. ALKMAAR, 13 Oct. 1947. (Alkm. Ex portveiling). Andijvie f 3f 17.50; Spi nazie f 35f 52; Postelein f 31f 41; Wortelen f 4.20—f 14; Tomaten f 22- f 59; Groene kool f 7.50f 19; Spruit- kool f 16—f 56; Rode kool f 7.50—f 20; Gele kool f 5—f 11; Prei f 9—f 20; Uien f 9f 17; Bieten f 4f 9; Druiven f 83f 120; Sperciebonen f 80f 145; Stoksnijbonen (kas) f 149; Pronksnijbó- nen f 42f 60; Bloemkool: IA f 55— f 70, If 35—f 50, II f 15—f 30; Kom kommers f 6f 24; Knolselderie f 6— f 15; Wortelen f 5—f 14; Seldlerie f 1- f 4; Peterselie f 3—f 6; Sla f 1.60—f Mi Aardappelen f 8f 11. (Alles per 100 kg, stuks, bos en/of krop). NOORD-SCHARWOUDE, 14 Oct. - 77 000 kg witte kool 6—11,90; 27.000 kg rods kool 5,20—13,80; 7000 kg gele kool 4—8.1»; 34.000 kg groene kóól 5,6014,40; 32.000 kg andijvie 9—11,80; 3000 kg slabonen 71- 1,26; 15000 kg uien 15,80—16,50; grove 16,40-17; drielingen 7,40—8.00 en nep 14,30—15. 36.000 kg peen II 8,30—9,10. 7,60—8,50 el» IV 5—5,30: 15.000 kg bieten I 4,90—6,70 el» II 33,20: 30.000 kg aardappelen: Be»'e- landers 9.2010,00, blauwe Eigenheimer» 9,60—9,90 en Koopmans blauwe 10,10. (Van een U.P.-correspom „Jule Verne's geestelijke k zoals hij wel schertsend j[ wordt, de Belgische profes Zwitserse-afkomst Auguste staat aan de vooravond i nieuw, gedurfd experimei diepzeetocht. Vijftien jaar bracht Piccard de wereld wondering voor zijn bal naar de stratosfeer, naar eei van 17.720 meter. Thans het in de diepte zoeken. Tezamen met zijn jarenlange vriend, professor Max Cosijns dezer dagen uit naar de Golf nea om daar in zijn „bathys te dalen tot 4000 meter benedi spiegel. Tot dusver is de Beebe de man die het diepst zee is afgedaald, tot op 906 mi Piccard en Cosijns willen ve gaan. Hun „bathyscaphe" afg het Grieks: diepteschip, is door de Henricot Staalfabr Saint Etienne en is vol van vernuftige instrumenten. Zo card zelfs de beschikking hel een electrisch gecontroleerd den, met hengelstok en al. 1 hij deze visserij-op-afstand z ven, zal zijn collega Cosijns zijn indrukken vast te legger taphone, het contact onderho het moederschip (de splin Scaldis, van de Belgische rege middel van kortegolf gespre zal de schalen der talloze insl aflezen. Dit zijn er zoveel Zweedse collega, die de b mocht bezichtigen, uitriep: „A goochelaar kan hier werken". Piccard heeft de laatste tijd leges aan de Universiteit va gestaakt om zich geheel te w zijn diepzee-voorbereidingen troetelkind, de bathyscaphe, derdeel, ieder instrument het van malen beproefd om er te zijn dat er niets kan gaan 4000 meter onder water. HOE PICCAR i Overigens leeft Piccard e Ml bestaan in een wonderlijk c in een der chicste wijken vai •gische hoofdstad. Hij gaat, i Duitsland gaat binnenkc films exporteren en wel in levensmiddelen. Duizend mett tiek voor één wagon varke Mrs. Lucy Bowie, een Londe vrouw, was koopster van h millioenste geïmporteerde ei. denken kreeg zij een houte opschrift aangeboden en w een grootse hulde gebracht, den zeggen: veel gekakel Ken ander nieuwtje u: is, dat daar een anti-vrouw schap is opgericht. Het doel zijn, de vrouwen wat meer ii houden. Wij zouden wel ee weten, wat er na afloop va gaderingen thuis wordt geze Blijkens een bericht uit Bati hoofdredacteur van „De Ni benoemd in een hoge functie geringsvooriichtingsdienst. zal hij in zijn nieuwe baan nieuwsgierige mensen kunm digen. Tanganjika zal, ses Elisabeth het goedkeurt, mant als huwelijksgeschenl den. Mocht de Prinses het o niet goedkeuren, dan weter wel enige candidaten. nep heeft men de vorige arend gezien, die enige tijd en daarna weer in de ricl Duitsland is verdwenen. Waa de Duitse adelaar, die zich in mat niet meer thuis voelt. - Engelse oliemaatschappij hei boringen verricht in de omgi Londen. Waarschijnlijk he daar enige lieden gezien, d olie" waren. Een 20-; piste heeft in Arcachon in ruim 37 km. per fiets afge typiste, die waarschijnlijk no met haar voeten dan met gers kan werken. In c ...mijn Emma te Hoensbroek z kort de grootste ventilator land worden aangebracht, mijnwerkers een ware oplucl

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2