ALASKA TERRA INCOGNITA door j. d. van exter instituut De betekenis van het „research"-werk Een drama in twee bedrijven FEEST echter ivallen op het natje Heiloo. Raadsvergadering iloma f 4.- p.m. springplank voor de aioombom Er zijn reeds 27 vliegvelden Huwelijksgeschenk van Nederland \/AN NABIJ EN VERRE Duizenden kinderen werd het leven gered PRACTIJKEXAMENS 1948 GLOBE - ALKMAAR diamant terug abonné's beid r-revue ivaart behandelde de mr. v. d. Wall Bake, verscheidene lichte officier, mr. Meischke, oed bij dit tempo aan ;al niet de moeite zijn iten. Het ging zelfs zo zitting enkele malen st omdat men steeds ima vooruit was. Nadat zaken uit de kop van waren behandeld, scheiden jongeman uit t matje. IT IETS RAAKS IN", r. Het woord sinjeur •dig een minder gun- en kan zeker niet als rden opgevat. De jon- id de euvele moed ge in een door hem ge itje te gebruiken, hier- p een officier van de enige tijd als boswach- dienst had gedaan. Tot :amp werd er nog aan bedoelde „sinjeur" a een eik kon onder- ieze misdaad was pro- iemaakt, daar genoem- klaarblijkelijk van me- „sinjeur" te zijn en •schil tussen eiken en ien moeilijkheden ople- i as het met de ziens lang niet eens en 't speet lat het lijden voorwerp kon verschijnen. Hij vrouw vooral de offi- slen wanneer haar man gen, daar deze „zaak" 't vergeetboekje mocht HELING. NL uit Alkmaar had op r gekocht welke, naar n diefstal afkomstig zich niet van de her oor op de hoogte had :t mogelijk, dat zij een nnen kopen, dat niet wijze in handen van de gekomen. Dit verzuim 5 of negen dagen ZIJ WAS BRUTAAL, zaak" Was die van de C. P. A. uit Alkmaar, iriop voor zijn dochter één der huursters bru- ken. Deze behandeling enkele scheldwoorden, doorgaans niet op zijn bleek dat niet alle waren gebezigd die ;te werden gelegd en naar vast te staan dat le baas de opmerking i gebruikt. Eis en uit vier dagen. es avonds om 8 uur dezer gemeente in ver- De agenda vermeldt ie agenda-punten: >t het opnieuw vaststel- irordening, regelende de t vergunningsrecht voor n sterke drank in het ming van een afgevaar- eente als commissaris voor Volkshuisvesting ie commissie voor open- i de plaats van de heer u-stel van B. en W. tot ling van een bedrag van de noodschool; de gemeente-rekening, rondbedrijf en van het aderen over het jaar '46 der geloofsbrieven van oemde lid van de ge- heer K. Hareman, we it de gemeente van de A. Arts. i maar droefgeestig spelde? iten is dan is het daar" :e kerels lieten daar ;t zo maar voetstoots n wensen te gaan en XXX speelden gelijk tegen van Teichler doet het 'n echte club van Ikaar. De club vooraan ze vereniging dan ook bij de pakken te gaan gendeel, daar in dat worden dingetjes uitge- we wel eens meer zul- XXX 'avond in Alkmaar. On onplezierige plaats nog ir toch rustig. We lezen :n. En met verbijsteren- e 't GooiVolewijckers fgela—Excelsior 40, Vatergraafsmeer 40, 5—1. onberekenbaar als de in daarom Alkmaarders itniet wanhopen! HERMAN ELFRQia auden, Moderne Be- nomie voor iedereen, e Wijsbegeerte. am - Tel. 25972 Achterdeurtje tussen twee werelden Toen Rusland precies tachtig jaar geleden Alaska voor 7.200.000 dol lar aan Amerika vrekocht, dacht men er waarschijnlijk in het Krem lin niet aan, dat men nog eens meer geld zou moeten besteden om na te gaan, wat Amerika in dit gebied verstopt. En toch is het zo. In Alas ka worden namelijk de atoombom men opgeslagen en er wordt ma teriaal gereed gehouden, waarmee de Amerikaanse legerleiding een tweede Pearl Habour hoopt te voor komen. honderd vierkante meter voor een cent. Dat de Amerikanen er destijds een voordelig koopje aan hadden, behoeft geen betoog. Immers, al spoedig nadat de 1.5 milliosm vierkante kilometers (te vergelijken met de oppervlakte van West-Europa) van eigenaar hadden verwisseld, werd ergoud gevon den; goud op een gebied, waarvan de 100 vierkante meters slechts één cent hadden gekost. Maar in de laatste tijd heeft Alaska een geheel nieuw uiterlijk gekregen. De jacht naar het waardevolle metaal is voorbij. De 60.000 mensen die er voor de oorlog woonden en practisch doen en laten konden wat zij zelf wilden, vormen nu haast een minderheid. In grote getale kwamen namelijk de man schappen van het Amerikaans leger. Binnen een jaar tijds worden nieuwe dorpen gebouwd, wegen aangelegd en, wat het belangrijkste is, ondergrondse opslagplaatsen gegraven. Alles werd in 't werk gesteld, om van dit grote Ame rikaanse schiereiland een voorraad schuur en, zo nodig, een militaire springplank te maken. Van Alaska naar Siberië zijn het namelijk slechts enkele kilometers. En al is het dan nog een lange weg naar de bewoonde wereld, toch moet men deze twee tegenover elkaar lig gende uithoeken als achterdeurtjes der twee werelddelen beschouwen. Vooral nu gebleken is, dat men een heel leger per vliegtuig kan vervoe ren, wint dit achterdeurtje aan bete kenis. Ook zuilen vanuit Alaska de Amerikaanse vliegtuigen, die zonder te landen en met een atoombom aan boord 7.500 km. kunnen vliegen, eer der onopgemerkt boven Russisch ge bied komen. En 7.500 km. is juist de afstand Alaska-Moskou-Stockhoim. Welke waarde Amerika aan deze springplank hecht kan men trouwens ook afleiden uit de grote bedrijvigheid, waarmede nu al 27 vliegvelden zijn ge bouwd. Het grootste meet niet minder dan 40 vierkante km. en heeft startba nen ter lengte van vijf kilometer. ook 's nachts een bril op De soldaten, die hier zijn gestatio neerd, vinden het nu niet bepaald pret tig in het hoge noorden werkzaam te zijn. Negen maanden van het jaar is 't er winter. En wanneer gedurende de drie zomermaanden de zon dag en nacht schijnt, moeten zij steeds een bril dra gen. In deze korte periode wordt dan ook dag en nacht gewerkt. De soldaten hebben echter nog meer klachten. Verlof b.v. wordt zelden toe gestaan. De aflossing laat soms lang wachten, aangezien iedereen, die naar Alaska komt, van communistische smet ten vrij moet zijn, terwijl ook spionna- ge moet worden tegengegaan. De leger leiding laat derhalve liever de vrouwen en de familie der soldaten naar Alaska over komen, dan steeds maar weer nieuwe troepen naar dit gebied te zen den. Men kijkt in Amerika niet op een dollar om de soldaten tevreden te stel len. Reeds heeft men uitgerekend, dat slechts voor uniform en de overige stukken die bij de uitrusting behoren per soldaat 1200 dollar wordt uitgege ven. Ook op andere wijze tracht men het leven van de soldaten zo aange naam mogelijk te maken. Hollywood-sterren komen en gaan, bioscoop-treinen staan er ter beschik- j en kleine houten huisjes wor- i den indien mogelijk van all<y ge- I makken voorzien. Maar toch zijn er I veel vrouwen, die na een kortstondig I verblijf wederom naar hun oude woon- t plaats terugkeren. WEDLOOP DER DESKUN DIGEN Een van de ongerievcn is de koude. Amerikaanse deskundigen Jiebben tot hun grote rchrik geconstateerd, dat zij -It runt r.-m-w ver gevorderd zijn Bsn de Russen. Bij tien graden onder nul voldoet ook de meest gecompliceer de uniform niet meer. Reeds bij deze temperatuur kan niemand in welke Amerikaanse uniform ook het langer dan 48 uur zonder beweging in de bui tenlucht uithouden. Maar de wetenschap staat niet stil. En de Amerikanen spannen alle krach ten in om de Russische collega's die zich reeds sinds de redding van de expeditie van Nobile, een kwart eeuw geleden, met de onderzoekingen van de Arktis bezig houden zo niet voor te komen, dan toch gelijke pas met hen te houden. Zij hebben nu al kunnen vaststellen, dat z.g. motor-sleeën, ver schillende vuurwapens en zelfs radar installaties bij lage temperaturen niet te gebruiken zijn. En men heeft ook vastgesteld, dat de Russen in de Arktis tenminste over 100 meteorologische stations beschikken, terwijl Amerika en Canada samen er slechts 39 hebben. Zo heeft dan vlak bij cte Noord pool een wedloop der deskundigen op militair-wetenschappelijk terrein plaats. Maar laat ons hopen, dat deze strijd uitsluitend tot het we tenschappelijk gebied beperkt blijft en niet tot vernietiging, maar tot ontwikkeling van een landstreek, die op verschillende kaarten nog met een vraagteken is aangegeven, zal bijdragen. Aan Engels Kroonprinselijk Paar Naar het ANP verneemt heeft de Nederlandse regering besloten aan Prinses Elisabeth van Enge land en Philips Mountbatten ter gelegenheid van hun aanstaand huwelijk een geschenk aan te bie den, dat bestaat uit een drinkser- vies, speciaal vervaardigd door de N.V. Ned. Glasfabriek Leerdam en uitgevoerd in hoge kwaliteit loodkristal. Het Franse Ministerie van Buiten landse Zaken had bekend gemaakt, dat aan Nederland 355.890 kilogram van het door de Nazi's gestolen goud was toegewezen. Naderhand bleek de toewijzing slechts 35.890 kilo te zijn. Men kan ook alles niet op een goud schaaltje wegen. Houdt U van een borrel? Ja? Welnu, dan zult U met leedwezen kennis nemen van het feit, dat in een voorstad van Londen een distilleerderij door brand werd verwoest, waarbij 9000 liter alcohol een prooi der vlammen werd. Het is om bittere tranen te wenen! Nu het toch over drank gaat: Een Engelse whisky-fabriek zal streptomycine pro duceren, dat bij de bestrijding van t.b.c., typhus en hersenvliesontsteking gebruikt wordt. Wie weet, welke per spectieven er nog zijn voor Schiedam. Duizenden Hamburgers juichten en lachten toen een luchtdoeltoren te Wilhelmsburg de grootste in het gebied van Hamburg niet bezweek onder het geweld van de explosie van ongeveer 12.000 kg springstoffen. De enigen, die dus sprongen, waren de Duitsers, zij het ook van misplaatste vreugde. Een simpel berichtje voor huismoeders, die wel eens kla gen over het levensmiddelenrantsoen: volgens een rapport van het Rode Kruis heerst in bepaalde streken van Roemenië algemene hongersnood, zo dat de bewoners er zelfs toe komen bladeren, boomschors en zelfs klei te eten. En dat met de winter voor de deur! De piloten van de Ameri can Airlines, die sinds 30 September in staking zijn, zoeken het hoger op; ze gaan namelijk weer vliegen. De Leidse lichtfabrieken, die dezer dagen zelf hun 40-jarig bestaan her dachten, vierden niet minder 64 ju bilea van leden van het personeel. Tussen twee haakjes: leest U wel eens van een jubilerende dienstbode? Sijtje Boer van Marken is Zaterdag per KLM voor één weekje naar En geland vertrokken. Waarschijnlijk wil zij haar geld daar besteden, waar zij het in de loop der jaren vandaan kreeg. De Staatsloterij is weer met haar trekkingen begonnen. Half Nederland waagt wederom een gok- kie. Veel geluk en bij voorbaat de honderdduizend. Tabé! VEN: (Van onze speciale verslaggever). Toen tijdens de jaren der bezetting het nog aanwezige voedsel niet meer het voor jeugdige kinderen en babies onontbeerlijke vitamine-C bevatte, was het aan het bestaan der labora toria voor Toegepast Natuurweten schappelijk Onderzoek te danken, dat het er toch kwam. Men stelde alles in het werk om dit vitamine langs kunstmatige weg te verkrijgen. De vi- tamine-C-tabletten kwamen er en dat betekende, dat het leven van duizen den jonge kinderen, dat zonder vita mine zeer fragiel zou worden, behou den kon blijven. Een en ander was weer zuiver te danken aan het feit, dat men er zich ook in ons land van bewust was ge worden, dat men de wetenschappelijke resultaten niet slechts als zodanig moest beschouwen, doch ook moest trachten de successen uit studeerver trek en laboratorium dienstbaar te ma ken aan de mensheid. Dit soort werkzaamheid: toegepast natuurwetenschappelijk onderzoek, wordt aangeduid met de betiteling „research", waarmede op de beste wijze het begrip wordt uitgedrukt. Bovenstaande woorden werden Vrij dagmiddag gesproken iri de slotrede van prof. dr. H. R. Kruyt, voorzitter van de Centrale Organisatie T.N.O. voor het congres van de hoofdgroep Industrie en de Stichting van de Land bouw, dat met het onderwerp: „Het „research-werk" gedurende twee dagen in de stadsschouwburg te Utrecht werd gehouden. De rede van de professor klonk als een klok en liet een even glashelder als duidelijk geluid horen. Hij wees op de noodzakelijkheid van research juist voor ons land. Als een bedrijf, hoe klein ook, zich niet op de hoogte houdt van de resultaten der onderzoekin gen, gaat het ten gronde. Ook kleine bedrijven moeten zich althans met de resultaten der research op de hoogte houden. Is financieel eigen research- werk niet mogelijk dan moet men het aanpakken in samenwerking met an dere gelijk gerichte bedrijven. Men moet anders minstens een z.g. „con tactman" in zijn zaak hebben, die in staat is een vraag te formuleren en het ontvangen antwoord begrijpen kan. We moeten een offensieve research Instellen zelf het initiatief nemen en Flinke tube 30 et., zeer groote tube 45 et (Ingezonden mededeling). niet de resultaten alt het bnitenland af wachten. Wij moeten de moed hebbel brutaal te zijn. Wetenschappelijk zijl wij niet inferieur aan het buitenland integendeel. Offensieve research kan leiden tot het verkrijgen van basis octrooien en dan heeft men op de in ternationale markten eerst wat te ver tellen. Als men zelf iets aan te bieden heeft, telt men als volwaardig mee. Duidelijke voorbeelden Met enkele zeer sprekende voorbeel den lichtte prof. Kruyt zijn toespraak toe. Op het visserijproefstation wist men door onderzoekingen te bereiken, dat het want voor de haringvisserij doot koper zó werd verstrekt, dat het voor taan inplaats van drie jaar vier jaai mee zal kunnen. Hiermede wordt in één keer een millioen gulden uitge spaard. Het eiland Walcheren zou zondeï „research" enkele maanden langer on der water hebben gestaan. In het wa terloopkundig instituut te Delft werd een reusachtige maquette gebouwd. Het „eiland" lag in het water. Om de drie minuten was het „hoog" of „laag" wa ter. Men bestudeerde de stromingen en de toestand rondom de gaten in de dijken. Zodoende vond men in Delft de juiste wijze om de gaten te dichten. Mede hierdoor bracht Walcheren in 1946 weer een oogst voort. Tenslotte wees de spreker er op, dat elk bedrijf, dat nu met volledig succes werkzaam is, over tien jaar volkomen ineengestort zou kunnen zijn als men de kwestie der research naast zich neerlegt. Zes generaties lang werd een olie- molenbedrijf met goed gevolg ge dreven. Het ging goed van vader op zoon, als men zich degelijk gedroeg. De zevende eigenaar gaf zich over aan de „drank" en de zaak ging ten gronde. Dat ging vroeger zo. Nu komt men er niet meer met degelijkheid alleen. Bij het sluiten van het congres werd de suggestie geopperd, hierop aanslui tend een congres te houden met het on derwerp: Hoe bedrijven wij research? In een aantal artikelen hopen wij op enkele gedurende dit congres gehouden lezingen nader in te gaan. Mondelinge, Schriftelijke en Schriftelijk-Mondelinge Opleidingen Ned., Eng., Duits, Boekhouden verdronkenoord 59—61 (Ingezonden mededeling) f!or»vritfht R.D.P It'JICT U EENBWAT WE UIT DE GROP- CILTER HEBBEN GEHAALD .DOKTEÜ LEVER.? door F. DE SINCLAIR „Ik weet niet, waar je het over hebt" sprak ze, „maarV je zult zeker vel gelijk hebben". „Zoals altijd!" scherste hij. „Inspec teur, een sigaret?" „Graag", zei Bunt. Camels" zei De Vries. „Als u er maar niks bijzonders aan proeft". „Hoezo?" „Ze zijn gesmokkeld!" Bunt lachte. „Meneer De Vries, als u geen groter zc.nde op uw geweten heeft...." „Dan heb ik nog wel een kans, hé?" „Floep! Het hele geval maar even uitstorten", sprak mevrouw De Vries. Ze had de tas geopend en schudde de inhoud daar nu van uit op de tafel. O, hier is de hötel-rekening al van Parijs.... die loopt... 's kijken.... ja tot üf eerste. Toen zijn we naar Brussel gegaan tot gistermorgen...." Bunt keek eens naar de tasinhoud; het was een echt rommeltje, rekenin gen, verfrommelde papieren francs, enkele nikkelen stukken, een blijk baar nog schone zakdoek, een hand schoen, een sigarettenkoker, entrée- biljetten van theaters of bioscopen, wat knoopjes en touwtjes, een stop- étuitje. „Tja, maar nu de rekening van Ho tel des Colonies", sprak ze zoekend, „want daar gaat het juist om. Heb jij die soms, Bert?" „Nee hoor" antwoordde hij „die rom mel bewaar jij allemaal". „Deze handschoen" sprak Bunt ter- vijl hij die opnam en bekeek. „Me vrouw dat is alleen de linker. Waar is de rechter gebleven?" „Die zal ook wel ergens zijn", ant woordde ze, steeds zoekend in de rommel, „ligt hij hier niet bij?" „Nee", antwoordde Bunt en dan een pakje uit zijn zak halend. „Maar ik geloof, dat ik hem heb. Kijkt u maar 6 3/4 Peau de Suède". „Ja!" kreet ze. „Hoe komt u daar aan?" „Mevrouw De Vries" sprak Bunt. die han/dschoen heb ik gisterenmor gen gevonden in het bospad, vlak bij de plaats, waar uw broer vermoord werd". VII Op die woorden van Bunt voer een schok zowel door het lichaam van De Vries als door dat van zijn vrouw. „Maar dat is een mystificatie!" kreet De Vries. „Dat kan nooit mijn handschoen zijn!" kreet zijn echtgenote. „En hier...hier...hi, hi,„." riep de Vries, die al even bezig was geweest om zijn portefeuille na te snuffelen Hier heb ik de rekening al van het Hótel des Colonies. Je had toch gelijk, Georgette... kijk... kijk... inspecte ,r, en voor betaald afgestempeld op giste ren! Op welk uur is de moord be gaan?" „Half tien ongeveer. Staat het uur, waarop u die rekening voldeed er op?" „Nee". „Maar het was ongeveer acht uur",' sprak mevrouw De Vries. „De trein ging van de Midi om vijf vóór ne gen. We kwamen hier aan het Cen traal Slation om half vier aan". „Heeft u op reis soms iemand ont moet, die u kende?" vroeg Bunt. .Nee, niet dat ik weet", antwoorddr pe Vries. „Mevrouw De Vries, wanneer heeft u deze handscnoenen vt-cr het laatst gedragen?" „Gisteren in Brussel. Toen we het hotel verlieten had ik ze aan. Ik heb ze daarna uitgetrokken toen mijn man in het station kaartjes nam en ze teen verwisseld tegen grijze zijden reishandschoenen, want deze peau de suède zijn me in de trein te warm" „Ho es!" kreet De Vries. „Hi, hi, de reis... de trein... we hebben geluncht in het restauratierijtuig... de kwitantie van die lunch!" „Die ligt daar wel ergens tussen", sprak mevrouw De Vries, die weer ijverig tussen al de rommel speurde. „O, hier... asjeblieft, inspecteur... de rekening van de lunch in het restau ratierijtuig!" en ze reikte "Bunt een papiertje toe van de bekende vodde- rige soort met het gewone hierogly- phen, waarin de hoofdkellner daarop zijn notities pleegt te stellen. Bunt bestudeerde het even en knik te dan glimlachend. „Erg legsbaar js het niet", sprak hij. „maar ik onderscheid toch twee zeer belangrijke dingen, de datum op gis teren en het woord Déjeuner". „Dus?" vroeg De Vries. „Dus", „sprak Bunt, „schijnt dit do cumentje te bewijzen, dat u op het ogenblik, dat de moord gepleegd werd, in de D-trein zat". „Schijnt te bewijzen, nee bewijst!" riep De Vries. „Mevrouw en meneer De Vries", sprak Bunt, „ik wens u geluk met de ze twee documenten, die ik met uw goedvinden tot me zal nemen: de ho telrekening uit Brussel en de kwitan tie van het restauratierijtuig. Maar daarmee is het raadsel van de verlo ten handschoen nog niet opgelost. Zegt li mc nu eens mevrouw De Vries: Is dit uw handschoen, ja ol nee?" (Wordt vervolgd) Vrijdag werd uit de Amerikaanse be zettingszone van Duitsland voor onge veer 6000 karaats aan diamant ter waar de van ongeveer 2 millioen gulden naar Nederland teruggebracht. Hiermede is vrijwel alle, destijds uit Arnhem ge roofde diamant, teruggekeerd. meer de politieke overtuigingen de- democratische meerderheid vertegen woordigt en een ander mandaat moet zoeken". „Ik geloof, dat de voornaam ste reden voor deze verschuiving deze is, dat het volk van dit land het ver trouwen heeft verloren in het vermo gen der regering, niet alleen om haar beloften, op ©rond waarvan zij werd labour. Labour heeft ook in de industriële gebieden een aantal verliezen gele den. In meer dan twintig gemeenten, waar labour de meerderheid had, heeft zij deze verloren. Hiertoe behoren o.m. Birmingham en Manchester. De ver kiezingspropaganda was scherper dan gedurende vele jaren en er werd ook De cholera-epidemie in Egypte breidt zich nog steeds uit. Het Egyptische ministerie van ge zondheid maakt bekend, dat in de voorafgaande 24 uur 374 personen aan cholera zjjn gestorven en dat 739 nieuwe gevallen zijn gerapporteerd. uuae scatr'een wentuiii neetc un-gerbe- pen. De uitslagen. Zaterdag verloren de Alkmaarsc heren met 70, de dames met 60. Zondag daarentegen was het resul taat beter. Gisteren n.l. won A.M. H.C. beide mixedwedstr\jden met 2—1 en 6—1 na goed spel. 14 cent per iagjes" tot tb elk woort Uitend contan f 1.10 per per kwartaa k te Alkmaar het Dagblad n de oude en jedaan is ge- AGBLADEN. na de laatste n. Muziekvereni- izaal van „Het laar 25-jarig be- tnt de zaal was tinnen bevatten, tukken, die alien toespraken naar en, was de zeer gingen, de sleven inneemt, ^Excelsior" heeft, eliciteerde, maar larf, om een zo le van Muziek- eliciteerd, sprak mens het ere- 'e voorzitter ex- if wat spr. zeide et Wilhelmus 'dag der bevrij- cer diepe indruk l cadeaux aan in ook nog namens z, oud-voorzitter, rden deed ver- yoorzittershamer, lis Rochdale, de de voetbalver, heer Lous na- nd en Alkm.be- tr Couwenhoven 3P drievoudige ir van de Partij ns de woningb. ens de Arbeids- sprak als voor- r. en memoreer- van, hartelijke werking die Ex- a. ligde namens de en de K. A. M. :rt gelukwensen rgen ophaalde, (oor Arbeidsont- de heer Schin- 3poor- en tram- namens Alkm. r namens Eens- Groot (St. west N.-H. Ned. irst (Alkmaarse pheus)Meyer d), A. Blom en Wetsteijn hun felicitaties aaie bloemstulc- -Jèr enveloppe cn Gememoreerd, dat in hun huldebe- ook betrokken e heer Ander directeur is der tie Excelsior bij heeft daarna heer Kamp al- dank gebracht de aan de Ver- laar directeur, zich van zijn tend gekweten eentebestuur en icht. gelegnheid om omen dat al is uit de naam itwikkeling op het wezen van. nderd. Zij staat ar blijven staan sn op democra- rvoor staat het Voor diverse Kamp nog een l ook wat be- ideaux en de n. tijd gezellig Excelsior een beloning voor „De Bonte Spe- I October-Vereni. even van hun agmet een 14, 15 en 17 Nov. opvoeringen zijn lOrgen, 4 Novem- uur in de grote ■i-VIiés. Daar zijn dan L- - voor elk der vijf avonden één. Kaarten zijn allen verkrijg baar op vertoon der diploma's (lid 2, huisgenoot 1). Verdere uitreiking van kaarten heeft niet plaats. Dit geldt ook voor eventuele nieuwe leden, die zich nog aanmelden. Plaatsen kunnen besproken worden al leen op de dag, waarvopr men toegangs bewijzen heeft en wel van 11—12 uur in Het Gulden vlies.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3