Strijdkrachten trekken niet uit Indonesië terug Tfeëst VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN IN DE VEILIGHEIDSRAAD Russische en Australische resoluties werden verworpen Nieuw beroep op de republikeinen om de gewelddaden te staken Besprekingen met de Commissie van Drie Vast salaris voor de leraren De Staking bij de „Holland" Wcf consulaire s rapport diamant terug t abonné's rbeid ober revue Ingezonden mededeling.) amse citroenen, die fcier tj t 800 k 1 100 per kist we: I kostten aan inkoop slechiJ aan de citroenen werd h«| erdiend. x— De waterj Lek is abnormaal laag Lek zal toch niet ergenJ tonen? x— Te ZaandarJ aan aan de leerlingen vjrl chool zanglessen wordecl i krijgen dus binnenkorl tndelsreizigers! xE,| te Eindhoven heeft <jj dse Lucifersfabrieken to:| te veroordeeld, omdat lat niet meer dan f 25 J bieke meter mocht kosten I i betaald. Blijkbaar heeft I :n, dat het toch maar voorl estemd was. xDil ring heeft, door toe te ge l looneisen, een dreigende I cing afgewend. WaarschijrJ en hier voor de keuze, oil dan wel de regering zoel erangeerd. xDe C. cl ïlangs tot de ontdekking neente-ambtenaar te Hil-I Zijn collega's 12 varkeu| mlijke rekening hield, and nog altijd heel wal i dan wilde zwijnen. x-| vijnerij te blijven: in HilJ verd door de ambtenareal in bed aangetroffen. Datl aan het verhaal vanl 3rootmoe, wat heb je gro xDezer dagen reisdtl 16 maanden geheel alleen I ca. Thans gaat een 79-ja l it Deventer, die reeds I eder is, in haar eentje de rnemen. Oude vrouw naarl ■ld. xBü het uitdie-j oude vaart in het dorpje I is het skelet van een oer-l Men haalt hier dus weerl uit de sloot. xDel politie heeft twee daders I ijke katoendiefstallen ge-1 leren kunnen er op reke-[ le rechter ze aanstonds wel| n" zal geven. hij op zijn eentje niets imin tegen de exploitan- i de bezoekers. Bovendien idestiene gespeel op het secondair belang; het moordenaar van Jacques den. En wat te doen als i daar achter het scherm had zijn revolver, zeker, ig niet aan om die man c daar mee te bedreigen hij toch een vrij verve- il kon hij zich ook legiti- tuatie was vrij penibel, ïling scheen de man voor eroepen of gewenkt te t hoorde hem binnens- en en dan zeggen: „Wat I lan kraakten de schoenen I nu dadelijk weer door 't 1 baar dat het geval op het tje nog zo'n wending had zag op het gelaat van de upier ineens een uitdruk- gstige aandacht, de hand trekt was naar de draai- rouletteschijf. bleef even starring. een schel, scherp op- fel ratelend ;e croupier vloog van zijn (Wordt vervolgd) f 4.- p.m. Moderne Be- voor iedereen, Bureaux Administratie Voordam 9 - Telefoon 3320 Ridderstraat/hk Oudegracht Tel. 3971. Redactie Aehterdam 20 - Tel. 2274 Postgiro 434000 (t.n.v. N.V. Ver. Noord. Dagbl. i.o., Alkmaar). Bank: Hoornse Crediet- en Effectenbank. Alkmaar. Dir.: J. Bijlsma Zaterdag 1 Nov, le Jaargang no. 38 DAGBLAD VOOR ALKMAAR TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberichten 20 cent per millimeter. Vraag en Aanbod tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 ct., uitsluitend con tant. Abonnementen: 1.30 per maand, 3.90 per kwartaal EVEN: 14 cent per Vaagjes" tot It !t., elk woort sluitend contan a: f 1.10 per i per kwartaa ■w- ^^5 Mr. Van Kleffens heeft gisteren in de Veiligheidsraad de door de Sowjet-Unie en Australië inge diende resoluties, waarin wordt voorgesteld de strijdkrachten nit Indonesië terug te trekken, ver worpen. Hjj steunde de Ameri kaanse resolutie, die er op aan dringt de order „staact het vu ren" te herhalen, doch stelde daarbjj een aantal wijzigingen voor, die de resolutie zouden ma ken tot een beroep op de Repu blikeinen om de gewelddaden te staken. Volgens de Amerikaanse reso lutie mogen de Nederlandse troe pen in de gebieden, die zij op i Augustus bezet hielder blijven. De Sowjets els-n echter, dat de Nederlandse strijdkrachten wor den teruggetrokken tot de posi ties, die zjj voor het begin van de vijandelijkheden innamen. Bjj de stemming werd de Rus sische resolutie afgewezen met vier stemmen voor (Polen, Rus land, Australië en Columbia) vier stemmen tegen (Engeland, Verenigde Staten, Frankrijk en België) en drie onthoudingen (China, Brazilië en Syrië). Alvorens de Australische resolutie in stemming werd gebracht diende Gromyko hierop nog een amende ment in inhoudend het terugtrekken van de troepen niet tot op vijf kilo meter van de huidige posities, maar tot op vijf en twintig kilometer. Na enige discussies werd dit amendement door de Australi sche afgevaardigde overgenomen. Bjj stemming werd ook deze reso lutie afgewezen met vjjf stem men voor (Australië, Rusland, Polen, Syrië en Columbia) een stem tegen (België) en vijf ont houdingen (Engeland, Ver. Sta ten, China, Frankrijk en Brazilië) Australië Amendement. De Australische afgevaardigde stelde vervolgens nog een amende ment voor op de Amerikaanse re solutie, waar in de laatste paragraaf zou moeten gelezen worden: „De raad brengt ter kennis van de beide partjjen, van de drielanden-com- missie en van de consulaire com missie dat elke actie tot consolidatie of verovering van gebied, dat op vier Augustus niet door de betref fende partij was bezet, niet in over eenstemming is met de resolutie van Augustus j.l." China Amendement. De Amerikaanse afgevaardigde verklaarde zich bereid het amende ment van de Chinese vertegenwoor diger over te nemen, dat luidt: brengt ter kennis van de betrokken partijen, van de consulaire commis sie en van de drielanden-commis- sie, dat het gebruik van gewapende strijdkrachten om substantiële ver andering te brengen in de geogra fische situatie van vier Augustus niet verenigbaar is met de geest van de resolutie van een Augustus j.l.". Austin wilde dit echter zo verstaan zien, dat men stand houdt op de ingenomen plaatsen, maar te gelijkertijd toegegeven wordt, dat kleinere veranderingen van posities onvermijdelijk kunnen zijn. Austin stelde vervolgens voor aan een sub- Mist, later zonnig. Aanvankelijk zwakke en ver anderlijke wind, met vrij alge meen nevel of mist. Later naar Westelijke richtingen omlopende wind en vrij zonnig. Droog weer, met nog enige stijging van temperatuur. commissie de taak op te dragen om de verschillende amendementen met elkaar in overeenstemming te brengen om te komen tot een voor allen aanvaardbare formulering. Na vele discussies werd tenslotte een sub-commissie ingesteld tot uitvoe ring van deze zaak. Hierna namen zitting de afgevaardigden van Bel gië, China, Australië en de Ver. Staten. Het sub-comité vergadert hedenmorgen, waarna de Veilig heidsraad om vier uur (Ned. tijd) wederom bijeenkomt ter behande ling van de Amerikaanse resolutie. Vertegenwoordigers van het Koninkrijk door Dr. van Mook aangewezen Officieel wordt gemeld, dat de Lt. G.G., handelend namens de Neder landse regering, een voorlopige com missie van vertegenwoordigers van het koninkrijk beeft aangewezen om op t,e treden bij besprekingen met de Com missie van Drie. Het contactlichaam bestaat uit Raden Abdoelkadir, die be noemd is tot directeur-generaal van al gemene zaken en mede optreedt als vertegenwoordiger van de niet-rèpu- blikeinse bevolking van Java; Jhr. Mr. H. L. F. G. van Vredenburcb, Soumo- kil, minister van Justitie van Oost- Indonesië; Jhr. Mr. Ch. van de ViHe- neuve, waarnemend directeur van het kabinet van de Lt.G.G.Pangeran Kar- tanegara, waarnemend voorzitter van de Raad van Zelfbestuurders van Oost- Borneo en Mr. T. Dzoelkarnain, lid van de voorlopige Raad van de Daerah Oost-Sumatra. Secretaris is Jbr. A. Th. Baud. Voor de benoeming van een Neder landse delegatie bestaat geen aanleiding, zolang geen onderhandelingen worden gevoerd. Daarvan z'al dus eerste sprake zijn, wanneer het werk der Commissie van Drie er eventueel toe zou leiden, dat een basis zou worden gevonden voor onderhandelingen met de repu bliek, aldus de officiële mededeling. 3 Gesneuvelden 6 Gewonden Van officiële zijde wordt medege deeld, dat de Nederlandse verliezen in Indonesië gisteren bedroegen 3 gesneuvelden en 6 gewonden. -1 Nu het weer kouder begint te worden gaat de jeugd in Duits land zich weer meer toeleggen op het stelen van kolen uit de kolentreinen. Hier een. foto waar een aantal jongens in Berlijn de treinen enteren. Voor de jongeren van bijzonder belang Naar wij vernemen heeft de be trokken regerings-instantie met de vertegenwoordigers der drie leraren organisaties op het gebied van voorber. hoger en middelbaar on derwijs over de salaris-kwestie ge confereerd en houden deze verte genwoordigers thans over de be reikte resultaten ruggespraak met de resp. hoofdbesturen. De afspraak is, dat er met de regering binnen enkele dagen opnieuw wordt ge confereerd, om dan tot een defeni- tieve regeling te komen. Vast staat in elk geval, dat niet aan alle wensen der lera ren voldaan zal kunnen wor den, want de regering staat op het standpunt, dat alléén de specifieke leraars-wensen voor inwilliging vatbaar zijn, het geen betekent, dat de voor zo- velen uitzonderlijk-ongunstige finantiëie regeling der leraars functie, tot uitdrukking komend in de betaling naar lesuren vervangen zal worden door vast salaris. Van deze nieuwe regeling zullen vooral de jon gere leerkrachten profiteren, die vaak moesten beginnen op een vergoeding, welke niet afweek van die der lagere schoolbezol- diging. De juiste verhouding keert dus weer terug. De toestand in Kasjmir Heden komt voor de eerste maal sedert het begin van de gevechten in Kasjmir de gemeenschappelijke defensieraad van India en Pakistan onder voorzitterschap van de gou verneur-generaal van India, Mount- batten, bijeen. Indische versterkingen begeven zich naar Srinagar, waar naar ver luidt de verdedigers in de minder heid zijn gekomen. Volgens enkele berichten zou de voorhoede der aan vallers de stad tot op 16 km. zijn genaderd. Andere berichten zeggen dat, ofschoon de aanvallers over een vijfvoudige meerderheid beschik ken, de Indische strijdkrachten, dank zij de hulp van de luchtmacht, nog vorderingen maken. De aanvallers hebben de stad Baramoela veroverd. De „voorlopige regering van het vrije Kasjmir" heeft medegedeeld, dat haar troepen in de voorsteden van de hoofdstad Srinagar zijn binnengedrongen en dat deze stad „zeker zou vallen". Staking te Tilburg verloopt De staking, uitgebroken in een tiental textielfabrieken te Tilburg, is gisteren bijna geheel verlopen. Van grote invloed is hierbij ge weest de toezegging der werkge vers een commissie in te stellen, welke de mogelijkheden zullen on derzoeken om bijzondere prestaties der arbeiders bijzonder te belonen. NOBELPRIJS VOOR DE VREDE. De Nobelprijs voor de vrede is toegekend aan de „Friends Service Council" te Londen en de „Ameri can Service Committee" te Phila delphia, beide Quaker-organisaties voor hulpverlening. De prijs be draagt dit jaar 146.000 Zweedse kronen en zal onder de beide orga nisaties verdeeld worden. VERMIST AMERIKAANS VLIEG TUIG GEVONDEN. Naar de Pan-American World Airways meedelen, is het wrak van een sinds Zondag vermiste DC-4 gezien op een berghelling bij Ket chikan in Alaska. Het toestel had 18 personen aan boord, over wier lot men nog in het onzekere ver keert, daar men het wrak nog niet heeft bereikt. Regering zal bij niet- opheffing, ingrijpen Op een bijeenkomst van stakers van de Meelfabriek „Holland" te Amster dam in „Krasnapolsky" heeft de heer M. J. Meijhuize namens de directie o.a. meegedeeld, dat wanneer de productie bij de „Holland" niet zeer spoedig wordt hervat, de regering genoodzaakt is in het belang van de voedselvoor ziening van het Nederlandse volk, in te grijpen. Door de regering zelf zullen dan maatregelen worden genomen om de „Holland" weer in bedrijf te stellen. De verklaring eindigt met de mede deling, dat alle arbeiders in de gelegen heid worden gesteld het werk te her vatten met uitzondering van een acht tal met name genoemde personen. De arbeiders kunnen zich bij de personeels chef melden. Hun wordt ernstig in over weging gegeven zich op hun houding te bezinnen, daar de fabriek, met of zonder hen, weer zal gaan draaien. Naar wij vernemen zal bij geen ge hoor geven aan de oproep het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening per advertentie vrijwilli gers oproepen. PAX-TABAK ZONDER BON. Het C.D.K. deelt mede, dat van i November a.s. af tabak van het merk „Pax" in veertig-grams-verpakking zonder inlevering van bonnen mag worden verkocht. Dit geldt zowel voor Pax-rooktabak als voor Pax-shag- en pruimtabak, benevens Pax-pruimrollen. Ook kunnen van af hedtn weer sigaretten, vervaardigd van Zuid-Ame rikaanse tabak (hetgeen op de verpak king is vermeld) vrij verkocht worden. Alle andere merken tabak en alle andere soorten sigaretten, met uitzondering van de Volksherstelsigaretten, mogen niet dan tegen in ontvangstneming van bonnen worden verkocht. TREIN VERWARMING EN -VER- LICHTING IN DE KOMENDE WINTER. Nu we de eerste koude dagen ach ter de rug hebben en de duisternis steeds vroeger intreedt, vragen vele reizigers zich af hoe het de komen de winter met de verwarming en verlichting der treinen zal staan. Nog ieder jaar baren deze de Ne derlandse Spoorwegen zorg, omdat er nog steeds een nijpend gebrek aan materialen en onderdelen heerst. Niettemin waren reeds ver leden jaar de grootste moeilijkhe den overwonnen en dit jaar zijn de vooruitzichten nog gunstiger. De stoomverwarming zal deze winter normaal bruikbaar zijn en de rij tuigen met gasverlichting zijn voor bet overgrote deel in orde. De ver lichting van het electrisch verlichte materieel zal belangrijk beter zijn dan verleden jaar. NIEUWE BANDENBONNEN OP KOMST Binnenkort zullen zo vernamen wij weer nieuwe bandenbonnen be kend worden gemaakt, welke zullen gelden voor nieuwe montage en voor vervanging. Dr. A. LOUDON LID VAN DE RAAD VAN STATE Naar wij vernemen is dezer dagen de benoeming te verwachten van Dr. A. Loudon, oud buitengewoon en ge volmachtigd ambassadeur van Ne derland te Washington, tot lid van de Raad van State. Het hefschroefvliegtuig, dat 6 November van Den Haag naar Brus sel vliegt en ter herinnering waar aan de poststukken met een bijzon der stempel zullen worden voor zien, zal op de terugweg eveneens een zending met een bijzonder stempel vervoeren. Onderwijl wordt door de Commissie van Drie voorbereidend werk verricht om nieuwe onderhandelingen tussen de Nederlanders en de republiek mogelijk te maken. In de Veiligheidsraad wordt ont stemming merkbaar over de lange duur van de procedure. Inderdaad het wordt de 'hoogste tijd, dat er een einde komt aan de negatieve toestanden in de Ar chipel. Het gezonde verstand moet hier spreken. Men bericht nog, dat als vertegen woordiger van het Russische persbureau Tass Georgi Afrin in Batavia is ge arriveerd. Moge ook zijn berichtgeving er toe bijdragen om de situatie op te helderen en een oplossing naderbij te brengen. Ad Interim. Sinds de dag, dat Soekarno zijn „Re- poeblika Indonesia" uitriep en de on aanvaardbaarheid van de nieuwe figuur als zodanig voor de Nederlandse re gering, daar het streven niet strookte met de verklaring van H. M. de Konin gin in haar bekende rede van December 1942, er in elk geval op vooruitliep, wordt de nationale politiek beheerst door de z.g. Indonesische kwestie. Het werd zelfs een internationaal probleem en de laatste tijd komt er practisch bij de Veiligheidsraad geen agenda ter tafel of de Indonesische kwestie vormt een der punten van behandeling. De bevoegdheid van de Raad zich met deze kwestie te bemoeien werd formeel door de Nederlandse regering ontkent. Volgens haar inzichten bracht het onderhavige probleem de inter nationale vrede niet m gevaar en was het een aangelegenheid, die zuiver be hoorde tot de competentie der betrok ken partijen. In de practijk heeft men echter gehoor willen verlenen aan de behandelingen en de adviezen van de Veiligheidsraad, omdat anderen een afwijkende mening waren toegedaan. Tenslotte wenst men ook niet voor eigenwijs of onwillig door te gaan. Een advies, dat bij zou kunnen dragen voor een spoedige oplossing der moeilijk heden is niet zonder betekenis. Boven dien behoudt de Nederlandse regering altijd het recht op suggesties al dan niet in te gaan. De besprekingen in de Veiligheids raad en de wandelgangen hebben in zoverre een gunstig resultaat gehad, dat de diverse gedelegeerden een beter begrip hebben gekregen voor een toe stand, die voor de niet volkomen in- gelichten wonderlijk, vreemd en moei lijk te doorzien valt. Was de afkeuring van de door de Nederlandse- en Ned. Indische regering gevolgde politiek in den beginne vrij algemeen, deze heeft zeker een wijziging ten goede ondergaan. Uitspraken van de afgevaardigden van België, China Engeland, de Ver. Staten en de I'hilip- pijnen bevestigen dit. De scherpste afkeuring komt van de kant der Oost- Europese staten en in mindere mate van Australië. Him meningen komen in genen dele die van de Ned. regering tegemoet. Daarvan getuigt weer de jongste resolutie door de Pool Kats- zucky ingediend tijdens het voortgè- zette debat in de Veiligheidsraad. Eisten de Russen terugtrekken der troepen op de uitgangsstellingen voor de politionele actie, de Pool ging zelfs zover voor te stellen dat de Raad terug trekking van de Ned. troepen uit het Indonesische gebied zal eisen. Bij niet opvolging daarvan zouden economische sancties moeten worden toegepast Voorts merkte hij op, dat de met Neder land samenwerkende regeringen van de staten Oost-Indonesië en Borneo niet de wil van het volk zouden vertegen woordigen. De Australiër Hodgson zegde voor de Russische resolutie te zullen stemmen. Intussen is dan het rapport der Con suls, die op initiatief der Veiligheids raad inzake de toestand op Java een onderzoek instelden, ter kennis van de Raad gebracht. De inhoud ervan is zeker niet on gunstig voor het standpunt der Ned regering. De feiten door haar steeds naar voren gebracht, vinden in het rapport hun bevestiging. De commissie constateert gebrek aan vertrouwen aan beide zijden. Aan de order „staakt het vuren" werd een meervoudige en afwijkende uitleg gegeven. De 'daar door ontstane botsingen duren nog voort en doen mogelijk vertrouwen af nemen en wantrouwen groeien. Het steunt op en komt daarbij voort uit het ander. Voorts werd in het rapport opgemerkt, dat de stemming niet zo zeer anti-Nederlands dan wel anti- het koloniale systeem is. Hieruit moet de gevolgtrekking worden gemaakt, dat de grote massa van de volkeren in de republiek niet op de hoogte is van de juiste Nederlandse bedoelingen. Dat blijkt ook uit het door de commissie geconstateerde feit, dat 95% der be volking geen zin voor politiek heeft. Inderdaad, zij houdt zich bezig met problemen, die de Indië-kenner weet en op een geheel ander terrein liggen. Ongetwijfeld treft hier de republiek schuld. Een juiste voorlichting van het Nederlandse standpunt door Djokja zou betekenis hebben. Intussen heeft de commissie het bij haar opmerkingen gelaten. Zij ziet vol gens haar zeggen geen middel, dat tot beëindiging der botsingen kan leiden. Het staat echter wel vast, dat dit rap port de sympathie van de meerder heid in de Veiligheidsraad heeft en de invloed ervan bij de komende stem mingen over de ingediende resolutie» zeker merkbaar zal worden. Vrijdag werd uit de Amerikaanse be zettingszone van Duitsland voor onge veer 6000 karaats aan diamant ter waar de van ongeveer 2 millioen gulden naar Nederland teruggebracht. Hiermede is vrijwel alle, destijds uit Arnhem ge roofde diamant, teruggekeerd. ïiivic-i m/aeu, uar ~uec~ juagermns -met meer de politieke overtuigingen de- democratische meerderheid vertegen woordigt en een ander mandaat moet zoeken". „Ik geloof, dat de voornaam ste reden voor deze verschuiving deze is, dat het volk van dit land het ver trouwen heeft verloren in het vermo gen der regering, niet alleen om haar beloften, op grond waarvan zij werd jawour, -irooaeianexu Iiuc. n.ii, labour. Labour heeft ook in de industriële gebieden een aantal verliezen gele den. In meer dan twintig gemeenten, waar labour de meerderheid had, heeft zij deze verloren. Hiertoe behoren o.m. Birmingham en Manchester. De ver kiezingspropaganda was scherper dan gedurende vele jaren en er werd ook Kf t oiut &rvn Egypte De cholera-epidemie in hreidt zich nog steeds uit. Het Egyptische ministerie van ge zondheid maakt bekend, dat in de voorafgaande 24 uur 374 personen aan cholera zijn gestorven en dat 739 nieuwe gevallen zijn gerapporteerd. oude stad een welkom heeft toegeroe pen. De uitslagen. Zaterdag verloren de Alkmaarse heren met 70, de dames met 60. Zondag daarentegen was het resul taat beter. Gisteren n.l. won A.M. H.C. beide mixedwedstryden met 2—1 en 6—1 na goed spel. ink te Alkmaar het Dagblad sen de oude en ingedaan is ge- DAGBLADEN. die na de laatste ikm. Muziekvereni- renzaal van „Het haar 25-jarig be- Want de zaal was kunnen bevatten, tnstukken, die alien ie toespraken naar lebben, was de zeer renigingen, de fingsleven inneemt, e „Excelsior" heeft. 1 feliciteerde, maar e durf, om een zo LJnie van Muziek- jefeliciteerd, sprak namens het ere- j de voorzitter ex- trof wat spr. zeide 1 het Wilhelmus de dag der bevrij- jreker diepe indruk een cadeaux aan in dit ook nog namens l. Artz. oud-voorzitter, voorden deed ver in voorzittershamer, tmens Rochdale, de as de voetbalver, ie heer Lous na- sbond en Alkm. be heer Couwenhoven op drievoudige litter van de Partij rmens de woningb. lamens de Arbeids- k. nge sprak als voor- Vei-. en memoreer- en vanhartelijke edewerking die Ex- ende. huldigde namens de 'ara en de K. A. M. ihnert gelukwensen leringen ophaalde, lit voor Arbeidsont- nog de heer Schin- an Spoor- en tram- [unk namens Alkm. •uiter namens Eens- de Groot (St. (Gewest N.-H. Ned. Horst (Alkmaarse (Orpheus), Meyer bond). A. Blom ■uit) en Wetsteijn :n hun felicitaties 1 fraaie bloemstuk- onder enveloppe cn gememoreerd, dat :ers in hun huldebe- sior ook betrokken X de heer Ander laar directeur is der ;r wie Excelsior bij s. uur heeft daarna f de heer Kamp al- Ik dank gebracht hulde aan de Ver en haar directeur, eft 'zich van zijn :stekend gekweten ïemeentebestuur en ebracht. nde gelegnheid om uitkomen dat al is Iers" uit de naam ontwikkeling op als het wezen vatv /eranderd. Zij staat klaar blijven staan nissen op democra- Daarvoor staat het irg. Voor diverse ieer Kamp nog een ■oord ook wat be- 1 cadeaux en de ikken. inige tijd gezellig lor Excelsior een een beloning voor 5n. allen „De Bonte Spe- der 8 October-VerenL Jn geven van hun re dagmet een 13, 14, 15 en 17 Nov. leze opvoeringen zijn Dp morgen, 4 Novem- i'4 uur in de grote Vlies. Daar zijn dan 'Vijf 'uitTeiKDureaüx, voor elk der vijf avonden één. Kaarten zijn allen verkrijg baar op vertoon der diploma's (lid 2, huisgenoot 1). Verdere uitreiking van kaarten heeft niet plaats. Dit geldt ook voor eventuele nieuwe leden, die zich nog aanmelden. Plaatsen kunnen besproken worden al leen op de dag, waarvopr men toegangs bewijzen heeft en wel van 11—12 uur in Het Gulden Vlies.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 1