1G en AANBOD Siad m QmqevwQ. I? Veiligheidsraad neemt Amerikaanse resolutie aan Weerbericht Van het stadhuis te Bath wappert het rood-wit-blauw De Labourpartij verloor 643 zetels EXCELSIOR'S ZILVEREN FEEST J op aangeboden oop gevraagd ITUUT Maandag 3 Nov. '47 144e Jaargang No. 201 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Nederland niet als aanvaller gebrandmerkt Wederom geroofd diamant terug Aardbeving in Peru eist 41 doden Felle strijd in China Nieuwe bonnen voor fietsbanden Appelsap goedkoper Aan onze abonné's Engelse Gemeenteraadsverkiezingen Even grote winst voor de Conservatieven Cholera in Egypte breidt zich uit Bekroning van kwart eeuw arbeid De 8-0ctober-revue iligen. r geleden, dat dé van de overwin- Zembla hun fees eden in Amster- ïale monumenten- ictie aan voor een een op het Mid- geleden, dat het kije ten val werd Ivoort een begin bouw van een iarvan de kosten 3 millioen gulden, de opening plaats unapark van de ementsbedrijven. cht een congres e organisatie van lappelijk onder- ïd. verdekte tennis- outrusthallen te nd met een wed- Amsterdam, eleden, dat Hugo baanbreker der ig, overleed. GROENTENCEN- r 1947. kool 11.50—16.60, 7.60—9.20, 18000 kg .40, 115000 kg witte 10 kg andijvie 14— en 8.20—8.40, 10000 3 8.90—9.30, 1500 0, 400 kg bloemkool woorden f 1 ord meer 5 cent mantel met bont- Kenn.str - jongenspakje, lft. s rijbroek, lft 20 jaar, nversiering, regenpij J Te bevr. cï&tr. 69 alatenwisselaar met r. Prijs f 250. D O. Koedijk, tel. 232 wasmand, wasteil, enstoelen, sl.k.lamp, lie. Snaarmanslaan ledikantje met bedje, fietsmandje. Kenng- A 378, Heiloo. mantel m. bont r. kwaliteit, mt. 46, L 36, ngenswinterjas, leett. ar, en br, damesman- 4 Bleekerskade 5. Porteldisx (elec. met io dansplaten, ma's, f 55,—, 4 huis- zwaar eiken bekleding, f 75.—» zw. d.schoenen, mt v Scorelkade 13. elft's wandelwagentje J v Dok, Nieuw- n 125, Alkmaar. eiken buffet f 65.—, biljart m. toebeho- J. Schipper, Oude- 6. \ustralifese mantels en kken, regenmantel lames-ondergoed, zon en Stationsweg K 16, herenfiets met dito wentelploeg, Boeke nkoper No. 4. Ooster- 196, Heiloo ed spelende radio rs. ledikant met sp:- gr. inmaakpot f 5. laan 6 deg met babypop rtjes f 30, 2 stenen f 4 en f 5. Vo®elen- Alkmaar. goede staat verke- aard, billijke prijs, 116, Broek op Jk tieren 2—4 j., w o. winterjasje met bijbeh ainingspak enz., z. p. rstraat 5 v. wollen mantel met 40, f 25 en zw. avond- t lange handsch f 15. tr. 1 (Bergerhof). overcompleet een lkachel (Etna) en een et pijp, geschikt voor Westerweg 41 l peignoir, Stuartstraat 46. spelend Tungsram (nieuw) en 6 itrage. Br. No 108 dit blad. cwal. zwarte sport- gan, mt 44-46. Br. ur van dit blad. t kinderbox f 17.— Tuinstraat 55. tafels, klein- porcelein, aarde- >per, tin, zilverwer- ijten en antiquitei- van Dok, Nieuw- 125, Alkmaar. Tel. Rijwielen m. of l. Nier op, He®ren*tr*a« «27, 4.- p.m. Moderne Be- roor iedereen, geerte. el. 25972 Bureaux Administratie Voordam 9 - Telefoon 3320. Eidderstraat/hk Oudegracht Achterdam 20 - Tèl. 2274 Postgiro 434000 (t.n.v. N.V. Ver. Noord. Dagbl. i.o., Alkmaar). Bank: Hoornse Crediet- en Effectenbank, Alkmaar. Dir.: J. Bijlsma ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 14 cent per millimeter. „Waagjes" tot ib woorden 75 ct„ elk woore meer 5 ct„ uitsluitend contan Abonnementen: 1 1.10 per maand, f 8.25 per kwartaa Wrnd. Hoofdredacteur: Jac. Broersen. Rayonredacteur: W. Oliemans. Aandrang op overleg tussen beide partijen FLUSHING MEADOWS. Za terdag is aan de Veiligheidsraad een resolutie voorgelegd, welke de Nederlandse en Republikeinse- strijdkrachten aanbeveelt direct of door bemiddeling van de commis sie van goede diensten in overleg te treden teneinde onmiddellijk uit voering te geven aan het bevel „staakt bet vuren", van 1 Augustus. Deze resolutie is gebaseerd op een door de V.S. ingediende resolutie, waar op Australië, China en België amende menten hebben ingediend. Deze amen dementen zijn door de subcommissie samengevat in de volgende formule ring: „De Veiligheidsraad geeft beide par tijen te kennen, dat de resolutie „staakt hef vuren" zo moet worden uitgelegd, dat het gebruik van de gewapende macht van een der beide partijen tot uitbreiding van controle door middel van vijandelijke actie over gebied, dat op 4 Augustus nog niet bezet was, niet te verenigen is met de resolutie van 1 Augustus". In de resolutie wordt aan beide par tijen voorts verzocht zich te onthouden van acties of aanzetten tot acties, wel ke in strijd zijn met het bestandsbevel. Mocht blijken, dat enige terugtrek kende bewegingen van de strijdkrach ten noodzakelijk zijn, dan moeten beide partijen volgens de resolutie zo spoedig mogelijk een overeenkomst sluiten, zo als bedoeld in de resolutie van 25 Au gustus, welke het bevel „staakt het vuren" herhaalt. In Nederlandse kringen is men te vreden over de uiteindelijke tekst der resolutie, daar Nederland hierin niet als aanvaller gebrandmerkt wordt. Bo vendien wordt geen eenzijdige terug trekking der troepen geëist, doch wordt hieromtrent overeenstemming van bei de partijen verlangd. Ook is men te vreden over het voorbehouden inzake vai. het competentievraagstuk van de Veiligheidsraad. Het wordt echter dui delijk geacht, dat de algehele oplos sing van het Indonesische probleem nog ver af is en dat er nog meer moeilijk heden kunnen rijzen. De republikeinse vertegenwoordigers verklaarden, dat zij hogere verwachtingen van de beslissin gen van de Veiligheidsraad gekoesterd hadden. Men verwacht dan ook, dat zij de beschermers der republiek zullen verzoeken de republikeinse zaak bij de eerste gelegenheid weer voor te bren gen. De Chinese afgevaardigde Tsjiang verklaarde, dat hij, ofschoon naar zijn mening de Veiligheidsraad in deze aan gelegenheid competentie bezat, er kende dat zij, die deze mening niet deelden, daarvoor goede grond hadden. Daarom trachten wij, aldus Tsjiang ons te onthouden van scherpe acties. Wij hebben de weg van gematigdheid en verzoening gekozen. Voor zover de Vei ligheidsraad weet, is de overeenkomst van Linggadjati nog bindend voor bei de partijen. Hij was er van overtuigd, dat de onderhavige resolutie het logisch resultaat van deze verschillende fac toren was en de zaak van de vrede en van de Indonesische onafhankelijkheid zou dienen. De Indiër Pillai toonde izch ingeno men met de voorgelegde resolutie. Voorts zeide hij, dat de Nederlanders tot de erkenning zouden komen, dat hun welvaart niet gebaseerd mocht zijn op de rug van een koloniaal volk, dat thans tegen hen rebelleerde. GROMYKO Gromyko verzette zich tegen de com promis-resolutie op verschillende gron den. Zij bevatte een verbetering op de originele Amerikaanse resolutie, welke verbood „het gebruik van de gewapen de macht van een van beide partijen om de omvang van het op 4 Augustus bezette gebied ingrijpend te wijzigen", hetgeen als. een sein was voor de Ne derlanders om gebied binnen- te ruk- WISSELEND BEWOLKT Matige, langs de kust krachtige Z.W. wind. Wisselende bewol hing met voornamelijk in het Noorden en Westen van het land enkele regenbuien. Vrij zacht. Vrijdag werd uit de Amerikaanse be zettingszone van Duitsland voor onge veer 6000 karaats aan diamant ter waar de van ongeveer 2 millioen gulden naar Nederland teruggebracht. Hiermede is vrijwel alle, destijds uit Arnhem ge roofde diamant, teruggekeerd. ken, dat op 4 Augustus niet onder hun controle stond. Anderzijds zou de voor laatste paragraaf de indruk kunnen vestigen, dat het gebruik van de ge wapende macht in gebied, dat vóór 4 Augustus bezet was, wel verenigbaar zou zijn met de resolutie van 1 Augus tus. De laatste paragraaf was niets anders dan een welluidende phrase, zonder dat deze de verplichting inhield om de troepen terug te trekken. Gromyko kon de resolutie niet steunen, doch zou zijn stem geven aan de Poolse resolutie. Hoewel de Australische afgevaardig de Hodgson teleurgesteld was, dat de Sovjet en Australische voorstellen niet waren aanvaard, verklaarde hij zijn steun te geven aan de nieuwe resolutie, welke het resultaat van een verzoe nend compromis was. De nieuwe reso lutie bevatte wel niet alle eisen van de Australische delegatie doch „een half brood is beter dan geen". DE STEMMING De Veiligheidsraad heeft de gecom bineerde resolutie met zeven stemmen tegen één aangenomen. Er waren drie onthoudingen. Polen stemde tegen de resolutie, de Sovjet-Unie, Colombia en Syrië onthiel den zich. De Poolse resolutie werd verworpen met vier stemmen tegen twee met vijf onthoudingen. Na de stemming werd de zitting verdaagd. Volgens te New York ontvangen radioberichten heeft zich Zaterdag in Peru een ernstige aardbeving voorgedaan, waarbij tot dusver ten minste 41 personen om het leven zijn gekomen, terwijl 100 werden gewond. Velen, die onder neerstor tend puin werden bedolven, zijn vermist. Bij de stad Satipo, waar de aard beving het hevigst was, veroor zaakte zp een aardverschuiving, die de loop van de rivier Satipo verstoorde. In de daardoor ontstane vloedgolf zijn vele personen ver dronken. Naar verluidt, nadert een sterke ie- germacht der Centrale Chinese rege ring, aangevoerd door eenheden van bet nieuwe eerste leger, dat door de Amerikanen voor de campagne in Burma was opgeleid en uitgerust, de Mandsjoerijse hoofdstad Tsjang-sjoen. De colonne zou zich 60 km ten Zuiden van Tsjangtsjoen bevinden en zich spoedig verenigen met de troepen, die zuidwaarts van die stad opereren. Nabij de ravitailleringsbasis Kirin duren de hevige gevechten voort. De regering gebruikt een groot aantal bommenwer pers en jagers om te trachten de com munistische artillerie tot zwijgen te brengen. In Sjantoeng voeren de com munisten guerilla. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat tot en met 31 De cember a.s. op de bonnen C 32 en C 33 van de insehrijvingsbewijzen voor vervanging van fietsbanden B.I. 612 resp. B.I. 701 een toerbui- tenband verkrijgbaar is. De bon D 43 en D 44 van de insehrijvings bewijzen voor fietsbanden B.I. 610 resp. B.I. 611 zijn t.m. genoemde da tum geldig voor een binnenband. Verder is eveneens tot genoemde datum op bon A 08 van het in- schrijvingsbewijs voor eerste mon tage een buitenband en op bon B 08 van dit inschrijvingsbewijs een bin nenband verkrijgbaar. Met ingang van 2 November 1947 mag appelsap (appelmost) tegen ten hoogste de volgende prijzen aan consumenten worden verkocht: per fles van 1000 cc: f 0.96, per fles van 750 cc: f 0.75, per fles van 700 cc: f 0.71, per fles van 375 cc: f 0.40, per fles van 330 cc: f 0.36, per fles van 300 cc: f 0.33, per fles van 280 cc: f 0.31, per fles van 250 cc: f 0.30, per fles van 230 cc: f 0.27, per fles van 190 cc: f 0.25 en per fles van 170 cc: f 0.23. Deze prijzen liggen 9 a 2 cent per fles, al naar gelang der inhoudsmaat, lager dan de tot nu toe geldende. Een hartelijk welkom aan Alkmaarse hockeyspelers (Van onze speciale verslaggever) Van het fraaie stadhuis in het hart van de oude stad Bath wap pert onze driekleur. Het rood-wit- blauw hangt daar ter ere van dé Alkmaarse hockeyers, die Vrijdag morgen om 11.45 uur uit de laag hangende wolken kwamen vallen om op het vliegveld Whitchurch voet op Engelse bodem te zetten. De ont vangst, welke de Alkmaarders op 'l stadhuis van Bath is teri deel ge vallen, getuigt van de hechte ban den van vriendschap, die in de loop der jaren tussen deze twee steden zijn gegroeid, banden, die thans ge symboliseerd zijn in de wapens op de neus van de K.L.M.-Dakota F.H. T.E.U. De 30 Alkmaarse ambassadeurs van good-will en verbroedering zijn in Bath aangekomen na een geslaagde vliegtocht-. Kort rfa half tien startte gezagvoer der Van Ulzen zijn machine en zette de „speciale Dakota" koers naar Bris tol. Er heerste een gezellige sfeer bin nen het aluminium omhulsel, dat daar rustig boven de Noordzee hing. Deze stemming vormde het overtui gend bewijs van de goe„,j geest, die in de A.M.H.C. leeft. De K.L.M.-ser vice spreidde haar moederlijke zorgen uit over de magen van het gezelschap en bediende zich voor deze gelegen heid van mevr. Van Ulzen, die als gastvrouwe nieuwe lauweren voegde aan de uitstekende naam van onze luchtvaartmaatschappij. Tekeningen met de woorden „Everybody happy" en „Somebody downhearted?" prijkten langs de wanden van het vliegtuig en bleken populaire uitdrukkingen te zijn, stammende uit de dagen, toen de En gelse vrienden onze stad bezochten. Met een merkbare schok stapte de P.H. T.E.U. over de Engelse drem pel en onmiddellijk werd het uitzicht op 't Engelse landschap ons door laag hangende wolken ontnomen. Londen hield zich schuil onder de witte wol kenlaag en ook verder betoonde het weer niet die gastvrijheid, die men gaarne gezien had. In grandioze tegenstelling hiermede was de hartelijke ontvangst te Bath, om kwart voor twaalf prikte gezag voerder Van Ulzen zijn toestel uit de laaghangende witte deken op het vlieg veld Whitchurch, waar diverse dames en heren ter verwelkoming aanwezig waren. In 't raadhuis van Bath groei de dit gezelschap nog aanzienlijk. Hartelijke woorden van weerzien klonken over en weer. Het was als Bij het vertrek van Schiphol werd bovenstaande foto gemaakt van* de Alkmaarse hockey'ers op huil tocht naar Bath. Wij herplaatsen deze foto, die door technische moeilijkheden eerder slecht gereproduceerd werd. De gemeenteraadsverkiezingen voor bijna 400 dorpen en steden van Engeland en Wales hebben Zaterdag plaats gehad. Er waren 15 millioen stemgerechtigden. Het aantal zetels, dat door het jaarlijkse aftreden van een derde van het aantal gemeenteraadsleden vrij kwam, was 3266. Er waren 6478 candidate». De Labourpartij (regeringspartij) heeft een grote nederlaag geleden ten koste van de oppositie. Zij zag 643 zetels verloren gaan, terwijl de Conservatieven een winst van 617 zetels bogkten. De Onafhankelijken (sympathieserend met de Con servatieven) wonnen 35 zetels. De Communisten verloren 9 zetels. De Liberalen handhaafden zich. De Britse Conservatieve partij heeft een beroep gedaan op de Labourrege- ring om af te treden en accoord te gaan met het houden van nieuwe verkiezin gen voor het parlement, na de uitsla gen van de gemeenteraadsverkiezingen. De conservatieven en onafhankelijke rechtse candidaten hebben 650 zetels van de Labourpartij en Communisten gewonnen. Lord Woolton, voormalig minister van voedselvoorziening en thans voor zitter van de Conservatieve partij, ver klaarde: „Ik geloof, dat de regering moet inzien, dat het Lagerhuis niet meer de politieke overtuigingen de- democratische meerderheid vertegen woordigt en een ander mandaat moet zoeken". „Ik geloof, dat de voornaam ste reden voor deze verschuiving deze is, dat het volk van dit land het ver trouwen heeft verloren in het vermo gen der regering, niet alleen om haar gekozen, na te komen, maar ook om 't land door de stormachtige wateren, waarin wij thans te vechten hebben, te leiden." Hij keerde zich voornamelijk tegen de beperkingen. Lord Woolton voegde er aan toe, dat de verkiezingen bewezen hebben, dat de kiezers geen vertrouwen meer in de regering zouden hebben, de conser vatieve partij is in het gehele land her leefd en heeft zijn kracht bewezen. In een aantal -grote steden zijn de meer derheden ongewijzigd gebleven: Liver pool is conservatief, Newcastle on Tyne labour, Huddersfield liberaal, Leeds labour. Labour heeft ook in de industriële gebieden een aantal verliezen gele den. In meer dan twintig gemeenten, waar labour de meerderheid had, heeft zij deze verloren. Hiertoe behoren o.m. Birmingham en Manchester. De ver kiezingspropaganda was scherper dan beloften, op grond waarvan zij werd gedurende vele jaren en er werd ook meer gestemd dan bij vele voorgaande gemeenteraadsverkiezingen. DE MENING VAN LABOUR Morgan Philips, de secretaris van de Britse Labourpartij heeft verklaard, dat de uitslagen van de gemeenteraadsver kiezingen teleurstellend zijn voor de Labourpartij, doch geen politieke ver schuiving betekenen. Hij noemde de veronderstelling fantastisch, dat 'n om zwaai van 5 pet der gemeenteraads zetels in Engeland en Wales een af wenden op grote schaal van de Labour partij zou betekenen. In November 1945 won de Labour partij niet minder dan 1359 zetels en sinds de algemene verkiezingen heeft zij ruim 2000 gemeenteraadszetels ge wonnen, aldus Morgan Philips. Dc Britse conservatieve leider, Win ston Churchill juichte het succes van zijn partij toe als „een schitterende overwinning over de verkeerdgerichte krachten, die het land reeds ver op de weg naar de vernietiging hebben ge leid." De cholera-epidemie in Egypte breidt zich nog steeds uit. Het Egyptische ministerie van ge zondheid maakt bekend, dat in de voorafgaande 24 uur 374 personen aan cholera zijn gestorven en dat 739 Dieuwe gevallen zijn gerapporteerd. Door een beslissing van de President van de Arr. rechtbank te Alkmaar zijn wij genoodzaakt, de uitgave van de fusiekrant, dus het Dagblad voor Alkmaar, tijdelijk te staken. Wij kunnen met stelligheid verzekeren, dat de fusie tussen de oude en nieuwe pers door de beslissing van de President niet ongedaan is ge maakt. Wij komen hierop dus binnenkort terug. DIRECTIE N.V. VER. NOORDHOLLANDSE DAGBLADEN. De Alkmaarse Arbeiders-Muziekvereniging „Excelsior", die na de laatste bestuurswisseling en de organisatie op breder basis Alkm. Muziekvereni ging „Excelsior" heet, hield Zaterdagmiddag op de bovenzaal van „Het Wapen van Heemskerk" een receptie ter gelegenheid van haar 25-jarig be staan. En het is een buitengewone receptie geworden. Want de zaal was bijna te klein om alle vrienden en belangstellenden te kunnen bevatten. Bovendien zag men een groot aanta van de fraaiste bloemstukken, die ahen de sympathie uitdrukten, die men voor „Excelsior" heeft. Ruim twintig sprekers voerden het woord en wat in alle toespraken naar voren kwam en wat de aanwezigen zeker zal getroffen hebben, was de zeer vriendschappelijke verhouding met andere verenigingen, de bijzondere plaats, die „Excelsior" in het Alkm. verenigingsleven inneemt, haar steeds bereid zijn tot helpen en de vele vrienden, die „Excelsior" heeft. Niet alleen, dat men de jubilerende vereniging hartelijk feliciteerde, maar men bracht haar vooral ook hulde voor de moed en de durf, om een zo belangrijk concours te organiseren. Receptie in een weelde van bloemen Hartelijke woorden sprak allereerst de heer G. van Slingerland de loco burgemeester van Alkmaar namens 't Gemeentebestuur. Hij betreurde 't dat mr Koelma dit thans niet kon doch en wenste deze, zoals ook later de heer v. d. Vall, deed, het allerbeste toe voor zijn gezondheid Spr. dankte Excelsior voor alles wat zij voor het Alkm. gemeenschapsleven had gedaan, door steeds bereid te zijn medewer king te verlenen bij bijzondere gele genheden. Nadat de heer Gregoor, een ontmoeting tussen oude vrienden, die elkander in maanden niet gespro ken hadden en zich beiderzijds op het weerzien verheugden. Oude herinne ringen aan prettige-dagen in Alkmaar werden opgehaald en eensgezind waren de Engelse gastheren van plan zich in de komende dagen te revancheren. Woorden van waardering. Nadat alle deelnemers(sters) aan de trip in de burgerzaal aan mevr. en de heer Edward Taylor, burge meester van Bath, waren voorge steld, verzamelden Engelsen en Ne derlanders zich in „The Eed House" aan de lunch, welke door het ge meentebestuur van Bath werd aan geboden. Aan deze lunch zaten o.m. aan mevr. en de heer Taylor, mr. Wills, de motor van het BathAlkmaars contact, mr. Castle, captain van de hockeyclub Bath, vele leden van deze club, alsmede de gastvrouwen en -heren. Mr. Taylor bracht een toastt uit op Z.M. de Koning van Engeland en H.M. Koningin Wilhelmina, om vervolgens waarderendewoorden te wijden aan de prettige dagen door zijn stad genoten in Alkmaar doorgebracht. Wij zullen thans trachten U even vreug devolle dagen in Bath te bezorgen. Ik heet U hartelijk welkom en hoop, dat wij in onze plannen mogen slagen, aidus mr. Taylor. Mr. G. A. van Hilten, voorzitter van de A.M.H.C., dankte de burgemeester voor zijn hartelijke woorden en het welkom, dat zijn club was bereid. Hij was er van overtuigd, dat het vijfdaags verblijf in Bath onvergete lijk zou zijn. Uit erkentelijkheid en aank bood hij de burgemeester 'n smaakvol uitgevoerd clubvaantje aan. Mr. Taylor dankte voor dit geschenk dat hij een ere-plaats in zijn woning zou geven. Bij de woorden van welkom sloot zich ook aan de captain van de hockeyclub Bath, mr. Castle. Na de lunch begaven de gasten zich naar hun respectievelijke tijdelijke woningen om daar oude vriendschaps banden weer op te vatten of nieuwe aan te knopen. Ereplaats in de pers. De komst van de Alkmaarders nam in het avondblad van de „Bath and Wilts Chronicle and Herald" de ereplaats op de voorpagina in. In grootse opmaak met een drie koloms foto van het Alkmaarse hockeyge- zelsehap voor het K.L.M.-toestel op Whitchurch wordt de komst van onze stadgenoten aangekondigd. Onder de kop „De schakel, die bindt" schrijft onze Engelse collega o.m. getroffen te zijn door het sym bool der aaneengeschakelde wapens op de neus van het K.L.M.-vliegtuig. Evenzeer zijn wij getroffen door de gevoelens van warme sympathie, waarmede Bath ons in haar mooie oude stad een welkom heeft toegeroe pen. De uitslagen. Zaterdag verloren de Alkmaarse heren met 70, de dames met 60. Zondag daarentegen was het resul taat beter. Gisteren n.l. won A.M. H.C. beide mixedwedstrijden met 2—1 en 6—1 na goed spel. voorzitter van de Unie van Muziek- ver. hartelijk had gefeliciteerd, sprak de heer v. d. Vall namens het ere- comlté, waarvan hij de voorzitter ex cuseerde. Bijzonder trof wat spr. zeide over het spelen van het Wilhelmus door Excelsior op de dag der bevrij ding. Dat had op spreker diepe indruk gemaakt. Spr. bood een cadeaux aan in enveloppe en deed dit ook nog namens de Ambtenarenbond. Volgden de heer Artz, oud-voorzitter, die zijn hartelijke woorden deed ver gezeld gaan van een voorzittershamer, de heer Zeegers namens Rochdale, de heer Zwager namens de voetbalver. AIcmaria Victrix, de heer Lous na mens Sigarenmakersbond en Alkm. be- stuurdersbond. De heer Couwenhoven huldigde Excelsior op drievoudige wijze, n.l. als voorzitter van de Partij van de Arbeid, namens de woningb. ver. Rochdale en namens de Arbeids- pers: Het Vrije Volk. De heer C. de Lange sprak als voor zitter van de 8 Oct. Ver. en memoreer de na het uitspreken vanhartelijke gelukwensen, de medewerking die Ex celsior steeds verleende. De heer Fischer huldigde namens de Postharmonie, de Vara en de K. A. M. waarna de heer Köhnert gelukwensen uitsprak en herinneringen ophaalde, namens het Instituut voor Arbeidsont- wikkeling. Volgden nog de heer Schin kel namens Ver. van Spoor- en tram wegpersoneel, de Munk namens Alkm. Klein Orkest, de Ruiter namens Eens- ge,zindheid Heiloo, de Groot (St. Caecilia), Scheffer (Gewest N.-H. Ned. Muziekver.), v. d. Horst (Alkmaarse Boys), Velthuys (Orpheus), Meyer (Alkm. Bestuurdersbond), A. Blom (Sportcomité Vooruit) en Wetsteijn fSoli Deo Gloria) De sprekers deden hun felicitaties vergezeld gaan van fraaie bloemstuk ken of geschenken onder enveloppe cn eht mag zeker wel gememoreerd, dat nagenoeg alle sprekers in hun huldebe tuigingen aan Exclsior ook betrokken Excelsior's directeur de heer Ander- sone, die bijna 25 jaar directeur is der vereniging en zonder wie Excelsior bij na niet denkbaar is. Het nieuwe bestuur heeft daarna door zijn voorzitter de heer Kamp al le sprekers hartelijk dank gebracht voor de gebrachte hulde aan de Ver eniging Excelsior en haar directeur. De heer Kamp heeft 'zich van zijn moeilijke taak uitstekend gekweten en in 't bijzonder Gemeentebestuur en Erecomitè dank gebracht. Spr. vond afdoende gelegnheid om duidelijk te doen uitkomen dat al is het woord „Arbeiders" uit de naam weggevallen. Voor ontwikkeling op bredere grondslag als het wezen van Excelsior niets is veranderd. Zij staat klaar en zal steeds klaar blijven staan voor alle gebeurtenissen op democra tische grondslag. Daarvoor staat het nieuwe bestuur borg. Voor diverse sprekers had de heer Kamp nog een afzonderlijk dankwoord ook wat be treft de geldelijke cadeaux en de prachtige bloemstukken. Men bleef nog enige tijd gezellig byeen. 't Was voor Excelsior een prachtige middag, een beloning voor 25 jaar hard werkèn. Zoals men weet zullen „De Bonte Spe lers" voor de leden der 8 October-Vereni- ging vijf opvoeringen geven van hun nieuwe revue: „Iedere dagmet een lach" en wel op 12, 13, 14, 15 en 17 Nov. a.s. Kaarten voor deze opvoeringen zijn alleen verkrijgbaar op morgen, 4 Novem ber, van 912 en 24 uur in de grote zaal van Het Gulden Vlies. Daar zijn dan vijf uitreikbureaux, voor elk der vijf avonden één. Kaarten zijn allen verkrijg baar op vertoon der diploma's (lid 2, huisgenoot 1). Verdere uitreiking van kaarten heeft niet plaats. Dit geldt ook voor eventuele nieuwe leden, die zich nog aanmelden. Plaatsen kunnen besproken worden al leen op de dag, waarvoor men toegangs bewijzen heeft en wel van 11—12 uur in Het Gulden Vlies.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 1