Siad en Omgeving, JnoüAtfoaftej&tiïïfc tanden/ Spu Jugezmden Bath hockey-elftallen zegevieren ten tweede male Prachtige expressieve danskunst Gemoedelijke stemming in de rechtszaal Kellners en caféhouders trapten ruim 900 gulden bij elkaar In de mixed namen de Alkmaarders revanche St. Nicolaas komt weer naar Alkmaar Het is zo ver KLACHTENBOEK De Engelse voetbalfilm Vislust vangt 56 baarzen AGENDA Alkmaarders repatriëren Clandestiene slachters op heterdaad betrapt Ballei des Aris de Paris Castricum—Alkmaar op dubbel spoor Burgerlijke Stand Verloting Randers Een hele rij mishandelingen ABONNEERT U OP DIT BLAD Komische voorstelling met tragische achtergrond De waarheid over T.B.C.-bestrijding Overzicht Alkma H.S.V. lijdt een nedi (Van onze speciale verslaggever) De 28 Alkmaarse hockeyspelers (sters) beleven onvergetelijke dagen ln het vriendelijke Bath, dat zich een uitnemend gastheer toont. Het rijk gevarieerde en met zorg samengestelde programma brengt de stad en prachtige omgeving nader tot ons en laat voldoende ruimte open om in de huiselijke kring van de gastheren de banden te smeden, die van grotere waarde zijn dan'menig diploma tiek contact. Rond het open vuur onder het genot van een kop thee, op Engelse wijze bereid, met een groot stuk cake leren Engelsen en Nederlanders elkander waarderen, de moeilijkheden van de beide landen begrijpen, kortom wordt de vriendschap gesloten, die in deze na-oorlogse tijden van verwarring van onschat baar belang zijn. De good-will versterkt De good-will tussen Alkmaar en Bath is door het bezoek van de A.M.H.C. aan de overzijde van de Noordzee weer nieuw leven ingebla zen. Dit is het belangrijkste resul taat van de trip en daarbij vallen de zware nederlagen die de A.M.H.C.- elftallen Zaterdag leden, in het niet. De dames gingen tegen hun sexe- genoten uit Bath met 60 ten onder, terwijl het herenelftal met 70 de eer aan Bath moest laten. De volgende dag volgde echter de revanche. De beide mixed werden resp. met 12 en 16 gewonnen al gebiedt de eerlijkheid te zeggen, dat Bath toen andere teams in het veld bracht. A.M.H.C. WERD OVER SPEELD. Op het fraaie veld van de Bath Hockey Club aan de voet van de eeuwenoude Abdij, die in de mor genuren was bezocht, traden Zater dagmiddag de dameselftallen van beide clubs aan om elkander in een snelle, sportieve wedstrijd te ont moeten. Het Alkma'arse elftal was danig ver zwakt, o..m door het feit, dat zijn doelverdedigster mevr. H. Grondsma- Blaauw op het laatste moment van deelname aan de reis moest afzien. Desondanks wist men aanvankelijk moedig stand te houden. De snelle combinaties der Engelse dames die in haar rechtsbinnen miss Biggs, die o.m. voor het Engelse nationale dameself tal uitkwam, een uitnemende kracht hadden, waren echter van dien aard, dat succes niet kon uitblijven. Na een kwartier werd het eerste Engelse doel punt geboren en vervolgens werd de stand voor de rust tot 40 opgevoerd. Zowel technisch en tactisch voerden de gastvrouwen de boventoon. De Alk maarse verdediging met „doelman" Mater aan het hoofd stond voor een zware opgave en heeft zich op loffelijke wijze van haar taak gekweten. Met nog t- ee goals in de tweede helft bezegel den de Engelse dames haar superiori teit. EEN SOORTGELIJK BEELD. Bij de ontmoeting tussen de beide herenelftallen viel hetzelfde waar te nemen als in de vorige wedstrijd. Het hoge tempo der Engelsen kon aanvan kelijk gevolgd worden, om na het eer ste doelpunt terug te vallen op een meer verdedigende taak. Met de rug tegen de muur speelden de onzen voor alles wat zij waard waren. De onver moeibare strijdlust, die geen ogenblik verflauwde, ook niet toen de Bath- voorhoede de score met de regelmaat van een uurwerk opvoerde, dwong de bewondering af van het Engelse pu bliek. Het verband bij de thuisclub was hechter en dit gemis kon niet al leen met enthousiasme worden aange vuld. Het tempo deed zich gelden in het laatste gedeelte van de wedstrijd. Alkmaar raakte uitgespeeld en meer dere spelers werden door kramp ge plaagd, zodat zij enige ogenblikken op non-activiteit waren. Men hield ech ter vol. Aan het slot van de wedstrijd die in een 70 zege voor Bath eindig de, was de mening van de Engelsen, dat het een „good game" was, een wel verdiend compliment. Nemen we daarbij het feit, dat in de gelederen van Bath meerdere internationals schitterden als Burrough en Stephenson dia resp. voor Engeland en Ierland speelden, dan is de nederlaag voldoen ds verklaard. DINER TE RERE VAN DE GASTEN. Hartelijke en waarderende woorden werden 's avonds gesproken aan het diner, dat de Bath Hockeyclub hun Alkmaarse vrienden in Forth's Restau rant aanboden. In de lange rij van sprekers ging Captain Amor voor. Hij bracht hulde aan de bijdrage, die ons land leverde in de strijd der geallieer den en wees op het belang der vriend schap tussen Alkmaar en Bath, Mr. Castle, aanvoerder van het Bath-elftal sloot zich hierbij aan, terwijl Mr. van Hilten, Mr. Leesberg en mej. L. Rolff woorden van dank spraken. Burge meester Taylor vereerde het diner met zijn aanwezigheid., De avond werd be sloten met een gezellig bal. Zondagmiddag regende het, toen de mixed-elftallen van de A.M.H.C. de gemengde teams van Bath, die uit speelsters en spelers van het twee de elftal waren samengesteld, resp. met 21 en 61 klopten. De doel punten werden gemaakt door Mr. Schuurman en de heer Schmidt en in de tweede ontmoeting door mej. L. Rolff en de heer Grondsma, die met vijf doelpunten de goalgetter van de dag was. Men schrijft ons: De Sint Nicolaascommissie van de Ned. Onderwijzersvereniging mocht vanuit Spanje bericht ontvangen, dat St. Nicolaas het voornemen heeft dit jaar wederom naar Alkmaar te ko men teneinde de feesten, die de com missie ter gelegenheid van Zijn ver jaardag organiseert, bij te wonen. Naar aanleiding van deze verheugen de mededeling worden thans de voor bereidingen voor dit grote gebeuren getroffen. Ongeveer 2600 leerlingen van alle Openbare Lagere scholen en kleu terscholen nemen deel. Natuurlijk gaat deze feestviering gepaard met hoge kosten. Om die te bestrijden ziet de commissie zich genoodzaakt 'n beroep te doen op de Alkmaarse in gezetenen. En natuurlijk willen die medewerken, waar het hier het kind betreft. A.s. Dinsdag of Woensdag zullen vriendelijke collectanten zich aan de huizen vervoegen teneinde U, Alk maarse ingezetenen (kindervrienden), in de gelegenheid te stellen uw gaven voor dit sympathieke doel in de bussen te deponeren. De Alkmaarse onderwij zers werken hard om de jeugd een mooi feest te bereiden. Thans is de daad aan onze stadgenoten! Mochten enkelen op het tijdstip der collecte afwezig zijn, dan kunnen zij hun gaven doen toekomen aan pen ningmeester N. de Jong, Ferdinand Bolstraat 22 of die afgeven aan één der scholen. Het 37ste St. Nicolaasfeest der NOV moet slagen! Onregelmatige uitgave De Lindenlaan heeft een asfalt- bestrating, maar één, die dringend voorziening behoeft. Wie per fiets zich op het wegdek waagt heeft alle moei te de putten en kuilen te vermijden. Nu er alom in de stad straten verbe terd worden, mag de Lindenlaan zeker niet vergeten worden! En om nog even bij het onder werp te blijven, er is nóg een punt, waar met even ingrijpen onheilen kunnen worden voorkomen. De Hoe- verbrug heeft houten trottoirs met een ijzeren band erlangs. Doordat de band op één plaats losgeraakt is hebben verschillende voorbijganers al kapot te schenen of winkelhaken opgelopen. Vooral in het donker is dit een ge vaarlijk obstakel. Het komt ons voor, dat met een paar stevige schroeven de zaak verholpen zal zijn! Het heeft lang geduurd, maar nu is het toch zo ver. De Alkmaarders kun- j nen weer over de brug komen. Schrikt 1U maar niet! Daarmee hebben nóch minister Lieftinck, nóch de gemeente lijke opcenten iets te maken! Wij be doelen het letterlijk. De Schapenbrug ligt weer over de Voordam. Gisteren werd de klep neer gelaten, nadat eerst de ballast was aan gebracht en de opgeschilderde leunin gen waren opgehangen. Eerst liep de zaak een beetje stroef, maar nu is het verkeer weer vrij, de hekken werden weggenomen en een obstakel is ver dwenen, juist op tijd voor de najaars veemarkt van vandaag. Op déze manier komen wij gaarne over de brug! De vreugde wordt alleen wat getem perd door de wetenschap dat de brug nog niet klaar is, en dus nog wel weer afgesloten zal worden. De voetbalver. „Alcmaria Vietrix" heeft voor Woensdag 5 Nov. beslag ge legd op de Engelse trainingsfilm, die reeds op meer dan 50 plaatsen in ons land heeft gedraaid. De film wordt vertoond in de zaal van ,,'t Gulden Vlies" en begint om 8 uur. Alle voetballers en liefhebbers van deze sport kunnen kaarten bekomen. Zie advertentie in dit nummer. Zondag 2 Nov. 1.1. organiseerde de Hengelsportvereniging „Vislust" een onderlinge wedstrijd in de Ringvaart te Oterleek. Er werd gevist op baars. In totaal werden 56 stuks gevangen. De eerste prijs werd gewonnen door R. Pe perkamp met 20 stuks. K. Erich Jr. ving de grootste baars 25 cm. Na af loop werden de prijzen uitgereikt door de voorzitter J. Burgering, in het club lokaal van de heer Jb. Koelemij. Het was een goed geslaagde morgen onder ideale weersgesteldheid. DINSDAG Gulden Vlies, 8 uur: Feestavond Buurt vereniging Spoorstraat. Harmonie (Dancing), 8 uur: ANWG-avönü Huize Westerllcht, 8 uur: Lezing Volks universiteit. Waagpleln e.o.t Najaarsveemarkt. WOENSDAG Gt.lden Vlies, 8 uur: Filmavond Alcmaria Vlctrix. Harmonie (Dancing), i uur: Lezing Nut van het Algemeen. Waagpleln e.o.: Najaarsveemarkt. BIOSCOPEN: Harmonie Theater, 8 uur: Soneoiiderfeng; 14 jaar Woensdag 3,38 uur matinée. Victoria Theater, 8 uur: Paniek; M Jaar. Woensdag 2,30 uur matinée. De militairen J. Smit, D. Wentel, W. P. v. d. Bosch en S. de Groot, allen woonachtig te Alkmaar zullen op 7 November a.s. met het m. s. „Kota In- tan" uit Indië in Nederland terugke ren. Morgen, 4 November repatriëert onze stadgenote, de Marva-schrijver le klasse H. M, A. Peet per m. s. „Jo- han van Oldenbarneveldt". Hartelijk welkom in het vaderland. wntrrrn (Ingezonden mededeling) Op vermoeden, dat clandestiene slachtingen plaats vondea heeft de po litie verleden week een inval gedaan in een woning aan de Hoeverweg al hier. De politie trof daar een vers ge slacht schaap, terwijl op het erf na onderzoek een aantal schapenhuiden werd opgegraven. Er was dus sprake van heterdaad. In deze zaak zijn een achttal perso nen aangehouden en wel de bewoners van het huis, twee slagers en later nog énige tussenpersonen. De slachtingen moeten reeds geruime tijd hebben plaats gevonden. Het vlees werd ver kocht in Alkmaar, maar ook in A'dam. In beslag genomen werden slagers gereedschappen en twee levende schapen. Voorts is in deze zaak nog proces-verbaal opgemaakt tegen en kele kopers en tegen de leverancier van de schapen. Na afloop van het on derzoek zijn drie personen overge bracht naar het Huis van Bewaring. Het internationale Concert- en Theaterbureau Ernst Krauss bracht gisteravond in het Gulden Vlies de reeds in ons land bekende: „Ballets des Arts de Paris" onder leiding van de bekende choreograaf Jean Weidt en al was de zaal niet vol, toch viel de be langstelling ons mee. En de aanwezigen hebben in een drietal grote balletten (het laatste in twee delen) kunnen ge nieten van fraaie expressieve dans kunst, die zodanig tot de toeschouwers sprak dat na elk der nummers een da verend applaus de uitvoerenden be loonde en zij meerdere malen werden teruggeroepen. De ernst overheerste in alle nummers maar ook de uitbun dige vreugde vond een boeiende ver tolking. De fraaie costuums, de mas kers en de volle overgave waarmee de optredenden in de diverse balletten hun kunnen demonstreerden, maakten het geheel tot een mooi succes. Veel indruk maakte reeds dadelijk het eerste nummer „Ode après l'orage". De vijand heeft het dorp verwoest, ge zinnen zijn uit elkaar gerukt. De oude ren zijn wanhopig, maar de jonge doch ter doet ondergronds werk, de twee zoons zijn vol hoop op een nieuwe toe komst. Zij voelen de noodzaak om weer op te bouwen en verder te leven. Mathilde Roelens en Jean Weidt gaven indrukwekkend de oude boeren, waar- n: Frangoise Michaud de dochter cn Paul Dougnac en Dominique Dupuy de twee zoons op schitterende wijze tot leven brachten, en na de spook verschijningen, alle jongeren de blijde toekomst indansten. Van allen prachtig werk. Een Indiaans ballet getiteld: La Vic- time (het slachtoffer) bracht op sug gestieve wijze in beeld de liefde van een prins voor een prinses van een vijandelijke stam. De tovenaar en de krijgslieden willen door een toverdans de prinses van gedachten doen veran deren, maar dit gelukt niet. Nu zal de prins tegen de krijgslieden moeten vechten. Hij delft het onderspit, de in rouw gedompelde prinses blijft alleen achter. De hoofdfiguren werden uitne mend uitgebeeld in 't bijzonder door Dupuy, Dougnac en Mathilde Roelens. Maar ook de ensembles maakten veel indruk. Na de pauze volgde 't tweedelig bal let: Abel et ses frères, waarin Abel, de zoon uit de negerfamilie met de andere jongens in de oorlog moet. Zijn blanke broeders keren uit de oorlog terug, alleen Abel niet. De terugkeren- den brengen 'n nieuwe wereld, een wil oi verder te leven, ook voor de lie.de. Inderdaad Jean Weidt heeft dit ballet dat zo intens veel uitdrukkingsvermo gen vraagt, prachtig opgebouwd en tot een eenheid gemaakt, waarin door alle medewerkenden, waarvan wij de mees ten reeds bij namen hebben genoemd, bijzonder doelvoelde uitbeedingen ga ven. Een enthousiast applaus riep alle uit voerenden met de leider vele malen terug, wat zeer zeker verdiend was, niet alleen voor de persoonlijke pres taties, maar vooral ook voor het ensemble werk. G. Het traject Castricum-Alkmaar wordt op het ogenblik alleen op enkel spoor bereden. Binnen enkele weken gaan de N.S. echter een begin maken met de aanleg van een tweede baan. Materiaalgebrek noopte de N. S. tol nu toe de aandacht hoofdzakelijk te besteden aan de Hoornse lijn, die se dert 1920 niet van nieuw spoorhout was voorzien, waardoor het beschik bare hout, waaraan het grootste ge brek heerst voor deze lijn moest worden gebruikt. Nu de voorziening iets ruimer wordt, zal het baanvak Uitgeest-Alkmaar worden hersteld. Geboren: Albertus, zoon van J Vis - ser en M C M Haring, Hermina J, doch ter van A Hoffman en B Volbeda. Cor nells, zoon van N Klarenbeek en A Schong Agatha M M, dochter vén N Vreeker en M C Doffer. Harmen J, zoon van H Bakker en A Brouwer. Getrouwd: Theodorus G Sinnige en Aafra M Breed. Overleden: Anna C Kruijer, 4 jaar Arie Roos, 79 jaar, gehuwd met A Ten- sen. Willebrordus Goudsblom, 68 jaar, gehuwd met A Groot. Op de volgende nummers zijn prijzen gevallen: 27 30 49 71 194 310 553 626 633 691 748 837 870 895. Prijzen af te ha len bij J. Dirks, kapper, tot 15 Nov. BEROEP AANGENOMEN. Cand. W. v. d. Lingen te De Lier (Z.-H.) heeft het beroep naar de geref. kerk (onderh. art. 31 D.K.O.) te Alk maar aangenomen. GESLAAGD. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde onze stadgenoot de heer A. P. II. de Lange voor het doctoraal-examtn rechtsgeleerdheid. DANKUUR VOOR HET GEWAS. Donderdagavond zal om half 8 in de geref. kerk het dankuur voor het ge was gehouden worden. Bij de politierechter Er heerste gistermiddag op de rechtszitting van de Politierechter een gemoedelijke stemming. De verdachten, vrijwel allen afkomstig van Alkmaa*r en omgeving, waren niet halsstarrig en bekenden direct of anders vrij vlot de door hen ge pleegde „misdrijven". Beledigingen en mishandelingen, die dagelijks voorkomen en waarvan zo af en toe weieens een geval voor de poli tierechter verdwaalt. De eerste klap Is een geeltje waard. Om kwart voor twee was de oud- Alkmaarder F. B., thans eigenaar van een eetsalon in Amsterdam, bij de politierechter ontboden. Op dit tijd stip was h(j door de deurwaarder naar binnen gebracht, doch de zetels achter de groene tafel waren nog ledig. Nadat hij tien minuten lang tegenover de deurwaarder en parket wachten hierover zijn ongenoegen had uitgesproken, trad het Hof binnen en kreeg F. B. gelegenheid om uit te leggen, waarom htj een klap had uit gedeeld. Op populaire wijze zette hij de gang van zaken aan Mr. v. d. Wall Bake uiteen en hoe het kwam, dat een z.kere H. hem tot razernij had ge bracht. „Wij zaten gezellig een borreltje te drinken in Hotel London en H., die aan onze tafel zat, dronk steeds van ons mee. Dat vond ik niet erg, maar hij zat steeds schuitjes los te maken tegen mijn schoonzuster, had het grootste woord en zat mij steeds uit te dagen. Toen hij moest afrekenen, was het er niet bij en ging ie het café uit. Ja Edelachtbare, ik wil het niet ci tkennen, het is best mogelijk, dat ik hem die klap heb gegeven, maar ik weet er niets meer van". De officier, mr. Meischke, achtte het ten laste gelegde bewezen en vroeg f 25 of 10 dagen. Op de vraag wat hij hierop had te zeggen, zei F. B.: „Ze zeggen weieens dat de eerste klap een daalder waard is, maar mi) kost ie toevallig een geeltje". Mr.„ v. d. Wal Bake vond de eis van de officier te licht en maakte er f'30 of 18 dagen van. „Wanneer U Wilt, kunt U gelijk aan de griffie gaar. betalen", aldus de rechter. „Als U het goed vindt, wou ik nog wel effies poffen", was verdachtes repliek en hij verliet met een brede grijns op zfln gelaat de rechtszaal. KIND, WAT WORD JE MAGER. De 34-jarige huishoudster C. v. T. uit Heiloo had in de oorlog een vriend. Dit ontlokte de buren diverse opmerkingen, waardoor de verhouding min of meer geprikkeld werd. Toen nu de dochter van buurvrouw enige maanden geleden passeerde, had mej. v. T. haar toegevoegd, „Kind. wat wordt je mager". De dochter der buren had dit als een belediging op gevat, temeer daar zjj in blijde ver wachting was. Zij kwam huilende bij haar moeder binnen en bracht het ge hele huis in opschudding. Verdachte werd hierop verzocht maar eens bin nen te komen, aan welk verzoek zij prompt gehoor gaf. Zij had echter nog geen twee voeten in de kamer gezet of zij werd er even prompt weer uit geschopt, daar, zoals de moeder ver klaarde, zij een mes in haar hand had en men niets van een snijpartij moest hebben. Verdachte was in de tuin aan het grassnijden geweest, waardoor het aanwezig zijn van dit mes werd ver klaard. Bovendien spraken de getuigen, moeder en dochter, elkaar tegen, zo dat de rechtbank geen termen aan wezig achtte om tot een veroordeling Tijdens voetbalwedstrijden zijn er wel eens komische situaties op het ge meentelijk sportpark geweest. De ont moeting van kellners en caféhouders, ten bate van de T.B.C.-bestrijding, wel ke Zaterdagmiddag op het sportpark plaats vond, was een aaneenschakeling van de meest dwaze momenten. Het talrijke publiek dat de strijd tussen caféhouders en hun employé's was gaan zien, heeft zich dan ook kostelijk vermaakt. Bij iedere voetbalwedstrijd zijn er steeds twee uitslagen, de punten en het batig saldo. Uitgezonderd de pen ningmeester vindt een ieder de pun ten bij een competitiewedstrijd be langrijker. De voornaamste uitslag van Zaterdagmiddag was echter het batig saldo. Of liever gezegd, de inkomsten, want iedere cent die deze middag werd ingevangen, werd aan het Alkmaarse Comité ter bestrijding der Tuberculose overgedragen. Dit was mogelijk daar alle medewerking volkomen gratis v erd verleend. Wel hebben de kellners en café houders voor de overwinning gevoch ten, waardoor naast de komische situa ties ook nog spanning in de wedstrijd werd gebracht. De kellners in hun „klassieke" cos- tuum hadden aanvankelijk een 41- voorsprong genomen, ondanks de meer dan normale omvang van de doelman der kasteleins, die wij enige malen met „hup Toon" hoorden aanmoedi gen. Als spil fungeerde bij de kasteleins een figuur die veel overeenstemming met Ghandi bezat, uitgezonderd dat hij slechts enkele hoofden langer was, en met lange schreden in een wit gewaad, een geit als beschermengel mee sleu rend, over het veld dartelde. In de aanvalslinie zagen we de Alk maarse cocktailvirtuoos hopeloze po gingen in het werk stellen om de bal een bepaalde richting op te drijven, wat maar zelden gelukte. Ook het Rode Kruis moest deze middag nog in actie komen, want na de rust werd Ghandi gevloerd. Het geval liet zich eersi ernstig aanzien en dies werd hij van het veld gedragen, doch twee mi nuten later kwam hij „bepleisterd" de arena weer binnen. De kasteleins had den hun 4—1-achterstand omgezet in een 54-voorsprong, doch in de laatste minuut kregen de kellners een penalty toegewezen. De partijen zouden dus op gelijke voet gebracht kunnen worden, doch de midvoor der kellners was zo sportief de strafschop vriendschappelijk te nemen, Boze tongen beweerden echter, dat hij van plan was te solliciteren bij de doelman. DE ACHTERGROND. Deze komische voorstelling had ech ter een tragische achtergrond. Want het klopt toch niet, dat op deze manier gelden bij elkaar worden gebracht om één der gevaarlijkste tegenstanders van de Volksgezondheid te bestrijden. Het klopt niet dat de bestrijding der tuberculose nog steeds afhankelijk is uit de liefdadigheid van een gedeelte na-oorlogse tijd, waarin de T.B.C.- bacil zo angstwekkend snel om zich heen grijpt. Dat doet echter niets af aan het loffelijk initiatief van deze kellners en caféhouders, integendeel, zolang het Comité ter bestrijding der Tuberculose zijn baten moet betrekken van de liefdadigheid van een gedeelte der bevolking, is dit een idee, dat na volging verdient. Naar wij vernemen, hebben de Alk maarse IJsbereiders de winnaars van deze wedstrijd uitgedaagd, voor het zelfde doel een wedstrijd te spelen. over te gaan. Wel merkte de rechter nog op, dat die opmerking over dat mager worden nogal overbodig was. JE KENNE NOGAL GOED KINDEREN AFRANSELEN had J. B. tegen D., beiden uit Lange- dijk, gezegd, maar nou mot je dat mijn maar es flikke. D. had het ondeugende zoontje van B onder handen genomen, waar laatst genoemde bezwaren tegen maakte. Een vechtpartij was hiervan het gevolg, waarbij de arm van D. uit de kom geraakte. f 15 of 10 dagen waren het gevolg van dit hardhandig optreden. DE LIEFDE. J. de G. uit Castricum had zich op het pad der liefde begeven en h(j stond op zekere avond met zijn uit verkorene in innige omhelzing in een der straten van Castricum. Dit ont lokte enkele passerende opgeschoten jongens een paar opmerkingen, waar op het meisje repliceerde: „Heb Je weieens een klomp voor Je hersens gehad". Dat hadden ze nog nooit, maar heel spoedig kregen ze van de ver liefde jongeling een paar gevoelige klappen, waar deze thans voor terecht stond. De rechter was van mening, dat de opmerkingen van de slachtoffers zeer ongepast waren, maar desondankB werd de G. met f 15 beboet of hij moest regen dagen gratis logies accepteren. GEWOGEN EN TE LICHT BEVONDEN. Een pensiongast uit Bergen had een pond paling gekocht van C. H. uit Bergen. Hij had de paling gewogen en te licht bevonden, waarop h(j ver ontwaardigd terugkeerde naar de palingkraam van H. Deze ontstak hierover in woede en sloeg z(jn klant met de paling links en rechts om de oren. Zonder paling liep de klant naar de politie en H. gistermiddag naar het gerechtsgebouw, waar hij voor deze daad tot f 25 of 15 dagen werd veroordeeld. DRANKWET Ingekomen is een verzoek van de heer J C Boots, alhier, om een verlof A verlof voor de verkoop van zwak-alcoho- lische drank in het klein zowel voor het gebruik ter plaatse voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders ln het perceel Lombardsteeg nr. 17. Binnen twee weken na dagtekening de zer bekendmaking kan een leder schrif telijk bezwaren tegen het verlenen ren dit. verlof inc'lenen. Alkmaar, 3 November 1947. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, G VAN SLINGERLAND, lo.-Burgemeester. R, VEENDORP, Secretaris (Buien verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur. Als dit een verhaal zou zijn, zou iJc als titel kiezen, „De Waarheid bezijden de waarheid". Dit is echter geen verhaal, maar werkelijkheid. Althans zo oordelen de t.b.c.-patiënten wanneer zij straks de resultaten zullen zien van een inspiratie die voordien veroordeeld was Ik geef toe, jnen heeft altijd kaf onder het koren tussen kellners, caféhouders, maar ook onder journalisten. Toen ik het Dagblad „De Waarheid" onder ogen kreeg en daarin las, welke opinie de schrijver had omtrent de te spelen voetbalwedstrijd, dacht ik bij mijzelf: waarom veroordeelt men een handeling, die in principe voor een zekere categorie mensen een weldaad kan zijn! Het komt hier op neer, dat het Dag blad „De Waarheid" reeds bij voorbe schouwing van de te spelen wedstrijd tus sen de Alkmaarse kellners en hoteliers de mening te kennen gaf, dat hier meer sprake zou zijn van een overtollig drank misbruik dan van een voetbalfestijn ten bate van de t.b.c.-bestrijding. Is deze man zich wel bewust van wat hij schreef? Hij wist toch niet, ondanks de slechte reputatie, die de spelende men sen in sommige kringen hebben, hoe hun houding zou zijn? Ik heb liefde voor mijn vak, evenals dr Ten Kley, die de aftrap verrichtte, met daarnaast liefde voor de lijdende mensheid en derhalve heeft het mij en met mij ook vele anderen ten zeer ste gegriefd dat tegen deze, op zichzelf tcch mooie geste van de Alkmaarse kell ners en caféhouders reeds bij voorbaat werd geageerd door een dagblad, dat on der ogen van vele Alkmaarse inwoners komt. Er zullen immers onder de lezers van bedoeld blad velen zijn, die zich hier door hebben laten beïnvloeden en dien tengevolge deze wedstrijd ten bate van de t.b.c.-bestrijding niet serieus beschouwd hebben. Ik kan de schrijver mededelen, dat noch zijn insinuaties, noch zijn gedachten om trent het resultaat „waarheid" bevatten. De slordige duizend gulden, bijeenge bracht door medewerking van mensen, die in de ogen des schrijvers alleen maar aan spiritualiën denken, hebben toch wel een klein lichtpuntje gebracht in het duistere bestaan der minder bedeelden, wat hun gezondheid betreft. Hiermede daag ik de schrijver uit een dergelijk resultaat te bereiken, zonder braak mijnerzijds voordien. EEN OBER-KELLNER' Alcmaria-oi Alcmaria 2 herstelde de vorige week geled „en Helder 2. Zij vers 2 met 3-1. Nadat de i de leiding genomen ht even voor de rust gel de tweede helft zag A heid beloond met 'n ln de stand geen ven kwam. Ook het derde behie jes in Alkmaar. Het 1 winning op Purmerste rust met de stand 1— gelukte het alleen Alcj scoren. Het vierde kon het Boys 3 niet bolwerkei •waren de pijnlijke verf scheidsrechter van inv slag. Drie Alcmaria-doi nl. om onbegrijpelijke nuleerd. Met de rust hadden een 20 voorsprong, tweede helft tot 21 ceerd, waarna ln de andering meer kwam De strijd Randers 2 digde in een 1—0 over: bewoners van het Ooit Het zesde boekte aai een flinke 4—1-zege op rust was met een 2— de Alcmarianen ingegt D wedstrijd SVW 3- verde een 2—1 overwir op. ALCMARIA H WON Des morgens hebbei aardigste wedstrijd va reserves gezien. Fris combinaties en doorze boventoon. Ook de speelden lang niet ge nlsch wellicht Iets bet minder snel. Alcmaria na de rust kwam de ge voor de tweede keer hemden het v(jandel(jP den en wonnen de wed Zoals gezegd, een met behoorlijk spel. man, die stijl had. J de gaten. Maar ook met ei die hopeloos was. 1 alleen in het veld isoleerd. Die traag geerde. Maar de reserves tige competitie spel goede plaats op de als de zaak ten einde Handbal. Alkmaarse Boys 2 meerderheid in vier drukken, waar de zee liezer Zilvermeeuwen genover kon stellen. Alkmaarse Boys 3, kantje af van Alcm 2—1. Bij Alcm. V. spei ste elftalspeler Bijlsm: derlagen begint Boys herstellen. Boys 4 kwam óók ten uit Bergen terug spannende wedstrijd 21 overwinning op vuur te slepen, in de wist de Boys-doelman doelpunt te voorkome: Boys-junioren hielde: ten in Alkmaar. West onderspit delven met Boys, wèèr twee kostl Boys adsp. b hadde zier van hun tr Foresters a schoot e: met 91 kregen de grotere adsp. a de ko Adspiranten c ver wedstrijd van de 20 hebben met 50 vai Volgende keer beter, ren vèèl te groot voc Nu met het eers' punten van de 14, 't Hoewel het spel dat beter was dan vorig ons toch nog niet wordt vastgehouden waarvoor de juiste sp De le speelhelft ein stand doch het was van de wedstrijd. Er kanten fanatiek gespe vallen van H.S.V. we opgezet, terwijl die wijk) daarentegen werden, doch daar over links werden oud-internationaal lvuc nu linksbuiten, voorh< mot een knieblessure bal daardoor steeds de goed spelende Zo Michel weer goecL gevaar kwam nu ste Als hij kalm voorzet Meijer onhoudbaar kwartier spelen krijgt bal verkeerd op zijn 0—2 voor V.V.B. Dit cji zij komen gevaar! G Bolten een goede schiet Schuit onhouc H.S.V. blijkt nu sterke punten komen aan waar Michel op kal H.S.V.-ers omspeelt, doel lokt en het is Michel nogmaals midvoor maakt er dan nog plm. een H.S.V. «blijft aanvalle moet de V.V.B.-keep min. voor het einde man, die nu midvoor tot 24 en even late er zelfs 34 van te mnuten houdt H.S.V mocht niet gelukken het vuur te slepen.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2