De grote of St. Laurenskerk te Alkmaar Spoct Alcmaria probeert nieuwe mid-voor tegen West-Frisia Heiloo. Jaarvergadering DOVES Aanbesteding! Wijkgebouw Het Witte Kruis Foresters-nieuws H.S.V.-nleuws Burgerlijke Stand Individuele dressuurproeven Schoorl. V.V.V. N.-Kennemerland Noordscharwoude. Schaakmat klopt Andijk Broek op Langendijk. Burg. Schelhaas legde de eerste steen A.F.C.-nieuws Verschillende boeiende en belangrijke wedstrijden in de 3e klasse De Rijp. Burgerlijke Stand De Alkmaarse elftallen Marktberichten Er bestond voor de jaarvergadering van de gymnastiek- en athletiekver- eniging van DOVES behoorlijke be langstelling. vooral de jongeren wa len goed vertegenwoordigd, temeer nu #r vooraf enkele prachtige sportfilms werden vertoond. Allereerst vroeg de aandacht de film De Olympische Dag te Amsterdam. Hier viel vooral ep de vlaggenparade, de massale oefe ningen Vrede en Vrijheid en het num mer hindernisspringen voor ruiters. De tweede film betrof de opleiding en eefeningen van sportleiders en -leid sters in Zweden. Dit was een zeer mooie en leerzame kleurenfilm met o.a. ook prachtige na tuuropnamen. De derde film die vertoond werd be trof de interlandwedstrijd tussen de dames van Nederland en Frankrijk. Hierbij viel vooral op het bijzondere werk van de Franse dames op de evenwichtsboom en de hoge klasse van het ringenturnen van de Hollandse da mes. Tenslotte werd vertoond een film waarin door verschillende oefeningen van een Zweedse meisjesploeg duidelijk naar voren kwam tot welke hoogte de springnummers opgevoerd kunnen worden, Hierna zou worden overgegaan tot de uitreiking der prijzen gewonnen door de leden bij de onlangs gehouden wedstrijden. Daar de medailles, on danks herhaalde toezegging, niet tij dig waren gegraveerd kwam dit he laas te vervallen en vooral de jonge ren werden daardoor teleurgesteld, daar zij hun trofee niet in ontvangst konden nemen. Op de hierna gehouden jaarverga dering welke zich kenmerkte door een zeer vlot verloop, bleek uit het jaar verslag van de secretaris dat het le dental nog steeds toeneemt, vooral in de jeugdige afdeling. Uit het uitvoerig verslag van de afd. athletiek bleek dat in het afgelopen jaar door Dovesleden weer uitstekende resultaten waren be haald. Uit het verslag van de pen- ningmeesteresse bleek dat de finan ciële resultaten gunstiger waren dan het vorig jaar Bij gehouden controle door de kas-commissie bleken de boe ken prima in orde te zijn. Het bestuur kreeg van de vergade ring machtiging om maatregelen te nemen tot het komen van een afzon derlijk bestuur voor de athletlekafd. Verder geen bijzonderheden. Dezer dagen had de aanbesteding piaats van het nieuwe te bouwen Wijkgebouw van Het Witte Kruis, afd. Heiloo. De bedoeling is dat dit gebouw zal verrijzen aan de Holle- weg, alhier. Ingeschreven werd door: P. Kaan dorp f26.190; IJ. Kops f32.600; B. A. Holtes f33.320; G. Versteeg f29.800; Fa. Jens f30.050; P. Hoetjes f27.970; B. Kuijper f32.800; G. Heijne f30.785; Fa. Klaver f32.103; Gebrs. Kuijper f31.190; Fa. Langedljk f30.463; P. J. de Haan f28.814; Jan glas f31.745 en Fr de Geus (als laagste inschrijver) f25.985. Deze inschrijvingen waren allen zonder electra en schilderwerk. Voor het gehele werk, alles inbe grepen (schilderwerk, loodgieterswerk en electra) hadden ingeschreven: de Fa. Langedijk f 33.513; Co Feijen f 35.681 en de Haan en Reek f 35.800. Voor het schilderwerk hadden inge schreven: Dirk Oud f2031; Reek f 1488.90; Fa. Hoogland f 1569; Wil brink f1880; Nieuwpoort f1474 en G. Schipper f1985. Voor het loodgieters- en eleetra- werk had ingeschreven: J. Keuter voor f 1379. Voor het electrawerk: J. Keuter f 325; Zwaag f 235; Fantekoek f 224.20. De raming van de architect J. Rus Jr. was f 30.000. Natuurlijk rekenen we wederom op een versteviging van de bovenste plaats door de Foresters, nu Oudendijk op be zoek komt, Maar denkt eraan Fores ters, laat jullie niet verrassen. Oppas sen is dus geboden. De opstelling van het le elftal is iets gewijzigd en ziet er als volgt uit: doel: P. Keuris; achter: M. Kossen en C. van Dijk; midden. J. Roos, C. Postma en S. Meijer; voor: W. Otten, J. Rus, K. Komen, Jo Scher- Merts en A. Godijn. Het 2e elftal gaat naar Heemskerk om aldaar ADO 3 te ontmoeten, ter wijl Foresters 3 op bezoek gaat bij Limmen 3. Hedenmiddag spelen de Foresters-welpen tegen de Alcmaria Vietrix-welpen te Alkmaar. Het eerste elftal kan morgen eens zien wat het 2e elftal van HSV pres teert. Momenteel gaan de reserves aan de kop. Om 2.30 uur onvangen zij KW 2. HSV 3 gaat naar Alkmaarse Boys 5. De HSV-junioren ontvangen om 1 uur de Berdos-junioren en ook dat kan een ontmoeting worden waar spanning in zit. Hedenmiddag speelt HSV a tegen Ado a en Vitesse c ont vangt in Castricum de Ü1SV b-adspi- ranten. Geboren: Alida Katharina Maria, d. van W. F. Hoogeboom en C. A. de Munk. Franciscus Cornells Maria, z. van F, I. V. M. Engel en W. J. de Kruijf. Clasina Johanna, d. van Mattheus van Veen en P. den Boer. Marion Maria, d. van Jan Ouwendijk en C. J. de Groot. Ondertrouwd: Jacobus Min en Marie Margaretha Schouten. Overleden: Dirk Admiraal, 70 jaar (overl. te Alkmaar). Maartje Koster, 44 jaar. Grietje Mossel, 73 jaar, wed. van R. de Groot. Dinsdagavond werden in de manege „Hippos" voor het eerst na de her opening van het bedrijf individuele dressuurproeven afgenomen aan een aantal meest jonge ruiters. Achtereenvolgens verschenen onge veer een dozijn candidaten in de ma nege, die allen zonder uitzondering hun uiterste best deden om het hun toegewezen paard zo goed mogelijk voor te brengen. Het was uiteraard een licht programma, dat gevraagd werd, doch voor beginners zwaar ge noeg. De jury bestond uit de heren kol. H. Riem Sr. en P. de Jager, bei oen als zodanig in deze streek welbe kend. Er waren verscheidene prijzen uitgeloofd, zowel voor de heren als voor de dames. Het hoogste aantal punten werd be haald door mevr. Ris en wat de heren betreft door de heer van der Ven. Door de aankleding van de manege met vlaggen, de goede verlichting, de muziek en, niet te vergeten, de gast vrije ontvangst van een flink aantal genodigden als toeschouwers, werd een gezellige sfeer geschapen. Na afloop der dressuurproeven gaf een komische scène, gespeeld door tvee ongenode gasten, die er op ston den aanstonds van de directeur, de heer Burger, hun eerste rijles te ont vangen en daarbij de wonderlijkste kunsten vertoonden, heel wat ver maak. Tot slot werd door de heer Burger nog een sierlijke Arabische ruin voorgereden. Wat in korte tijd en onder moei lijke omstandigheden is bereikt, wet tigt zeker goede verwachtingen voor de toekomst. Ingrijpende contributiewijziging V.V.V. „Noord-Kennemerland" hield Maandagavond in De Rustende Jager van Nic. Schuyt een algemene leden vergadering. De voorzitter constateerde, dat 1947 een goed jaar was geweest voor Schoorl, dat zich had mogen verheu gen in een druk bezoek. Het bestuur had heel wat nieuwe leden weten te winnen. De duinwandelingen waren, dank zij de medewerking van het Staats bosbeheer, schitterend geslaagd. De door het Staatsbosbeheer aangelegde wegen waren van grote betekenis voor het vreemdelingenverkeer. De toegezegde halfuursdienst van de busonderneming Schalkwijk zal weer een grote verbetering betekenen en ook van de Naco verwacht het be stuur een goede verbinding. De aan de beurt van aftreden zijn de bestuursleden, de heren M. W. v. d. Garde en J. C. v. d. Plas, wer den herkozen. Tot leden van de finan ciële commissie werden aangewezen de heren Mayer en C. dè Leeuw. Begroting en contributie. De begroting 1948 sloot in ontvang sten en uitgaven met f 1400. Het bestuur had gemeend geen pos ten op de begroting te moeten bren gen, waarvoor geen middelen aanwe zig waren. Bij de besprekingen over herziening van de contributie kwam het bestuur met een plan, dat nog al ingrijpende wijzigingen beoogde. Voorgesteld werd de leden in 5 klassen te verdelen met een jaarlijkse contributie van 5, 10, 15, 20 en 25 gul den. Na enige discussie en nadat het bestuur het voorstel van d,e heer Ol denburg om de hoogste klasse van f 25 op f 30 te brengen, had overge nomen, ging de vergadering met het plan accoord. Het bestuur zal de leden in klassen verdelen. Een lid,- dat meent te hoog te zijn aangeslagen, kan zijn bezwa ren kenbaar maken aan het bestuur. Verwacht werd, dat door deze wij ziging de ontvangsten ongeveer dui zend gulden zouden stijgen. Waar het wachten op een nieuwe begroting op de a.s. voorjaarsvergadering niet wenselijk werd geacht, verleende de vergadering vrij mandaat aan het be stuur om de posten naar eigen in zicht te verhogen. Informatiebureau. De bureauhouder wees er in zijn verslag op, dat het kamperen, dank zij de maatregelen van het gemeente bestuur, weinig klachten had gege ven. Beantwoord waren 670 schrifte lijke en 515 mondelinge aanvragen; ingekomen waren 135 telefonische vragen en uitgegaan 51 antwoorden. De aanvragen waren afkomstig uit alle delen van het land: A'dam 209, Rotterdam 51, Groningen 35, Utrecht Sl5 Den Haag 16, Leeuwarden 11 enz. De wedstrijd tussen Schaakmat en Schaaklust uit Andijk werd voor de Andijker ploeg een nederlaag. Zij moest voor Schaakmat de vlag strijken met 46. De gedetailleerde uitslagen zijn: N. v. d. StalK. Bierman 01 KI. Pasterkamp—J. Krijgsman lh S. v. d. Blonk—A. Slink 0—1 P. PostmaJ. Leegwater 'h J. Vriend—C. J. Glas 'l—O A. KooijmanW. P. Groot 01 B. v. d. BraberJ. Kamper 01 B. PosveerD. Koorn 10 S. ZwagermanE. H.A. Warnders 01 F. Schenk—Jn. Moeijes 1—0 In een 'sobere plechtigheid heeft burgemeester Schelhaas Woensdag morgen de eerste steen gelegd van 't nieuwe woning-complex, dat op het Blauwe Zand zal verrijzen. De heer Schelhaas zeide hierbij o.m. dat de eerste steenlegging niet beduidde, dat er nu eerst aan het werk werd begon nen. Want er is al veel gedaan. Zoveel dat de vertegenwoordiger van de We deropbouw zijn bewondering te ken nen gaf voor de vlotte wijze, waarop de bouw voortgang vond. Aan de Langedijk bestaat een zeer grote behoefte aan woningen en spr. hoopte dan ook dat na voltooiing van deze eerste 20, er weer een aantal zou den kunnen worden gebouwd. Waar de woningbouwverenigingen tot fusie hebben besloten, had spr. niets dan lof voor de bestaande sa menwerking tussen deze lichamen en de gemeente. Voorts maakte spr. be kend, dat het in het voornemen van B. en W. ligt om de gemeenteraad vopr te stellen de nieuwe straat de Prinses Beatrixstraat te noemen. De heer P. de Geus sprak nog een kort woord van dank, waarna de werkzaamheden weer werden voort gezet. A.s. Zondag A.F.C. IV.V.W. I. Aanvang 2.30 uur. De A.F.Caers, die 1.1. Zondag N.- Niedorp met 51 versloegen, Komen Zondag in het veld regen de bovenste :n hun afdeling. Dus dé wedstrijd van de dag, vooral daar er in Alkmaar verder geen competitiewedstrijd wordt gespeeld. Dus wilt U A.F.C. eens zien voet ballen, komt dan Zondag naar de Westerweg t.o. de Krocht. U zult er geen spijt van hebben, WELPEN-COMPETITIE. Afdeling A: Afdeling B: Alcmaria 3 6 Alcm. b 3 6 J. Holland 3 3 Randers b 4 6 Randers 3 2 A. Boys b 3 3 Randers 3 2 Foresters a 2 2 Bergen 2 1 Foresters a 2 2 AFC 0 0 Bergen b 4 2 Alcm. c 4 1 AFC bOO Programma hedenmiddag: Randers aBergen a, AFC aAlc maria a, Randers bBergen b, Alc maria cForesters a, AFC bAlc maria b. De 2e, 3e en 4e klassers A.F.C.'s tweede zege op komst? Met een voor vrijwel iedereen vol komen verrassende vondst Hen driks op de midvoorplaats! trekt Alcmaria Zondag naar Enkhuizen om de oude tegenstander West Frisia te bestrijden. Een van die historische ontmoe tingen, waar vroeger dagenlang over gepraat werd, die nu echter de gempederen pas in beweging brengt op Zondagmorgen. Meestal verloor Alcmaria in Enkhui zen; meestal won Alcmaria in Alk maar. De uitzonderingen werden als verrassingen genoteerd En deze keer? We willen het nog wel eens herha len: als de Alcmaria-voorhoede einde lijk eens weet te schieten, als deze li nie eindelijk de veldmeerderheid eens in doelpunten weet uit te drukken, dan kan Alcmaria voor ieder een zeer ge vaarlijke tegenstander zijn. Ook voor West Frisia! We weten van Hendriks als midvoor niets af. Dat weet trouwens niemand, want hij heeft dimmer op die plaats gespeeld. Daarom is die opstelling een greep in de duisternis, die misschien kan voldoen. Laten we er het beste van hopen. En laten we tevens hopen, dat de linkervleugel Zondag zo door tastend en snel is als de rechtervleugel verleden Zondag. ZVV krijgt bezoek van de Spartaan, die momenteel alleen aan de kop gaat. Men zou zo zeggen, dat het een nieu we zege voor de Amsterdammers wordt. Maar erg zeker zijn we daar nog niet van. AFC zal met zijn vrije dag rustig afwachten, hoe de twee de- gradatiecandidaten zich houden! Velox zal toch verstandig doen, om weer eens te winnen en al is WFC geen gemakkelijke tegenpartij, de thuisclub lijkt ons vrij veel sterker en heeft dus de beste kansen. OSV heeft een goede kans thuis te gen TOG, zodat alleen de wedstrijd UWHVC nog resteert, om onder de loupe te nemen. Het zijn twee gelijk waardige ploegen, zodat terreinvoor deel misschien beslissend zal kunnen zijn. In de A-klasse zal ZFC zijn boven ste* plaats wel houden, want de uit wedstrijd tegen Hercules mag geen moeilijkheden opleveren. KFC krijgt het heel wat moeilijker met het be- bezoekende Vriendenschaar, dat wel een zeer lastige tegenpartij is en best in staat geacht moet worden om een puntje mee te nemen uit de Koog. Watergraafsmeer ontvangt Volen- dam, dat steeds voor een verrassing kan zorgen. Het is maar de vraag, hoe de wijdbroeken er morgen over den ken. Maar spannend wordt het wel tussen die twee. Hilversum zal verstandig doen door thuis van SDW te winnen, wat nog niet zo'n gemakkélijke opgave is en DWV moet hoog nodig thuis van Elinkwijk winnen, wat o.i. wel zeer goed mogelijk is. EN NU ADO'S KANS! Die 3e klasse A blijft ons interesse ren. Niet alleen, omdat Vitesse zo'n prachtig figuur slaat ze moet mor gen op bezoek bij GVO, wat lang geen gemakkelijke opdracht is en waar de Castricummers wel eens zouden kun nen struikelen! maar ook omdat ADO uit Heemskerk zo.n goed figuur slaat. ADO, dat de laatste paar jaren steeds in de onderste regionen sukke lend zijn derdeklasserschap handhaaf de, is sinds de voorzomer ineens her boren en behoort thans tot de betere ploegen. En dat ADO krijgt morgen IVV te bestrijden. Een moeilijke wed strijd maar een met perspectieven. Let eens op: dat kan een verrassing worden ten nadele van IVV! Van dit alles zou Helder kunnen pro fiteren, als het tenminste uit van APGS weet te winnen. En aangezien APGS uit misschien de allermoeilijk ste tegenpartij is, lijkt een Helderse nederlaag lang niet uitgesloten. DTS moet zorgen, dat van Germaan gewonnen wordt en Hollandia moet thuis kans zien om DEM te kloppen, al zal de tegenstand groot blijken. OPPASSEN ZAANDIJK! Verleden Zondag wist Beverwijk Terrasvogels de eerste nederlaag toe te brengen, waardoor de spanning in de 3e klasse B danig werd verhoogd. Nu is Zaandijk aan de beurt, om Ter rasvogels te bestrijden, maar Zaandijk moet als gast fungeren. Dat betekent dus een moeilijk probleem voor de Zaankanters, die toch met een puntenverdeling o.i. genoegen zullen moeten nemen. Tegelijkertijd zal Be verwijk wel weten te winnen van HFC, dat echter geen zacht kostje Héar geschiedenis en restauratie Geboren: Jan, z. v. M. Noë en J. W. Klooster. Gehuwd: Jan Slot, oud 29 jaren en Wilhelmina Gezina Nat, oud 25 jaren, II. GRAVEN EN GRAFZERKEN. Ten Zuiden van de kerk was het kerkhof en ten Noorden de begraaf plaats voor de armen en de misdadi gers. Van de oude wapenborden en blazoenen is slechts de rouwkas van Carel de Dieu - In 1780 gestorven overgebleven. Op vele grafstenen ziet men afbeel dingen, welke 'het beroep van de over ledene symboliseren en de emblemen van gilden waartoe zij behoorden. Een fraaie gegraveerde koperen grafplaat dekte vroeger de graven van Pieter Claeszoon Palinck en zijn vrouw Josina Willemsdochter van Fo- reest, welker namen bekend gebleven zijn door de stichting van diverse hof jes. De grafplaat toont het door enge len gedragen wapen van Jerusalem en men ziet daarop de overledenen .in hun doodskleren en leest in een om hen heen geslingerd lint de volgende woorden: Wy waren als ghi, nu ligghen wy hier, Denkt om sterven, ghy en weet niet hoe schier. Wat is er op deser werelt bedreven Als een roock is des mensen leven, In de kerk bevindt zich ook een onderdeel van het lichaam van graaf Floris V. De oude grafzerk daarboven lag oorspronkelijk in het koor. Thans dekt een gebroken -wit marmeren zerk een uit de eerste helft der 18e eeuw gedagtekende houten tombe, welke op de zijden versierd is met 't wapen van Holland en engelenfiguur tjes. Op de zerk komt het wapen voor met een onderschrift in 14e eeuwse letters, luidende: Hier onder ist inghewant grave Floris van Holland. Verslagen werd yan Gerrit van Velsen. Met latere karakters is daaraan toe gevoegd: Anna 1296 den 23 Juni. Tot de grafzerken van bekende per sonen behoren o.a. die van de ontdek kingsreiziger Frederik Houtman en van de „Alkmaarse wees" Wollebrand Gleynsz, die volgens het opschrift: „Raet in Oost Indien ende Comman deur en directeur in Persien" is ge weest. HET INTERIEUR. Wij zullen van het fraaie interieur slechts een korte beschrijving kunnen geven. Het koorhek vertoont prach tig snijwerk, evenals de in 1655 ver vaardigde preekstoel. De verlichting geschiedde merendeels door koperen kronen, waarvan er enkele door ka piteins van de Alkmaarse schutterij werden geschonken. Het mooiste schilderwerk, dat thans weer in het bezit der kerk is en bij de restauratie weer op zijn oude plaats werd gebracht, is een vborstel- ling van „Het laatste oordeel", dat wordt toegéschreven aan Cornelis Buys en zijn broeder Jan van Oost- zanen, leerlingen van de bekende schil der Jan van Scorel. In de consistoriekamer is de gewelf schildering weer geheel hersteld door de restaurateur Jansen en zijn mede werker Wim Koster. Dank zij een schenking van de meubileringscommis sie is dit vertrek thans van een tien tal prachtige gebrandschilderde ramen voorzien, Hier prijkt ook een antieke schouw, waarvan de tegels een ge schenk zrjn van burgemeester Van Kinschot. Een beroep wordt gedaan op allen, die iets voor het kerkinterieur willen bijdragen om voor de consistoriekamer zo mogelijk enige tinnen voorwerpen af te staan. Zerk op de tombe van Floris V. Ook de vroegere Librye werd her steld en eveneens het fraaie 1.70 lange fregat, dat het opschrift draagt: „De Ruyter is mijn naam, Anno 1667". Het is gerestaureerd door de Alk maarse bakker H. Elfring, die in zijn vrije tijd vele oude scheepsmodellen heeft vervaardigd. Een oude wijzerplaat, welke een na gebootste rode mensenarm met een vergulde hand tot wijzer had en tijde lijk in het gemeentemuseum was on dergebracht, is bij de restauratie weer %an het gewelf bevestigd. In 1501 werd aan de Zuidzijde van het kerkgebouw een klokketoren of klokhuis gebouwd, dat in 1587 werd afgebroken. BRANDBEVEILIGING. Thans wordt de kerk verwarmd door hete lucht, welke door roosters in het gebouw gebracht wordt. Bij de restauratie heeft men naast de kerk op een 100 meter diepte voldoende wa ter aangeboord om het te kunnen op pompen in een door het gehele ge bouw aangebracht leiding. Bp een verhoogde temperatuur heeft een smeltproces plaats waardoor een alarmsysteem in werking treedt en de pomp in actie komt, waardoor op de bedreigde plaats het vuur door een sproeier wordt aangetast. Wanneer men dit beveiligingesysteem vroeger gekend en algémeen toege past had, zouden heel wat mooie ker ken in ons land voor het vuur ge spaard zijn gebleven. Over het verval en de restauratie van het bouwwerk spreken wfl in een slotartikel. Alcmaria Victrix: Brouwer; Maas- sen. Helderman; Badenhuijzen, ten Herkei, Godvliet; Bijl, Schmidt, Hendriks, Wit, de Buyzer. Randers: Blom; Zwakman, Tem ming; v. Berkum, Schot, P. Teyg- ler; J. Teygler, Stroet, Sol, H. Bakker, Th. Bakker. R.K.A.F.C.: Kwant; Schoen, Stam; Biermaa, Langedijk, Kleybroek; Tijm, Buter, Stam, Heynis, Meijer. blijkt te zijn. En de vierde gegadigde voor de ereplaats, HRC, zal intussen korte metten moeten maken met WE. Wat kan. QSCAlw. Forward en Kinhelm Ripperda noteren we voor de ont vangende clubs. BKC, dat zich zo wonder-goed houdt in de nieuwe omgeving, is het aan zijn stand op de ranglijst verplicht, om de uitwedstrijd tegen Swift tot een goed einde te brengen en het zou voor de polderbewoners wel eens een extra goede dag kunnen worden, want de kans is niet uitgesloten dat Zandvoort- meeuwen thuis aan de Meteoor de eer ste nederlaag toebrengt! Succes zal zich nodig moeten herstellen en mis schien is de thuiswedstrijd tegen WA juist een gelegenheid, om weer eens twee punten te verzamelen. De twee andere wedstrijden zijn KW DCG en WZ—DEC. Wat deze laat ste betreft zijn we nieuwsgierig, of DEC zich inderdaad hersteld heeft van de zware inzinking. BERDOS OF SCHAGEN? Hoe de stand er op het ogenblik ook uitziet, in feite gaat de strijd in de 4e klasse A voorlopig hoofdzakelijk tus sen Schagen en Berdos met resp. 1 en 2 verliespunten. Beide ploegen spelen Zondag een uitwedstrijd en wel resp. tegen Wieringerwaard en St. George. Op papier heeft Berdos de moeilijkste van de twee wedstrijden, maar Wie ringerwaard schijnt in vorm te komen, zodat Schagen terdege zal moeten'uit kijken. Intussen voorzien we over winningen van beide kampioenscandi- daten. Watervogels zullen thuis wel van JVC winnen, Oudesluis heeft thuis te gen Texel een goede kans en Schoorl krijgt de gelegenheid om weer op adem te komen, nu Sijbekarspel op bezoek komt. Maar meevallen zal dit partijtje niet! In de 4e klasse B krijgt het Alkmaar se AFC bezoek van de leiders, die nog slechts één verliespunt noteerden tot nu toe. Dat wordt een lastig geval voor de Alkmaarders, die echter nog net in staat geacht moeten worden om voor een kleine verrassing te zorgen. Doe dat eens AFC-ers! De Grasshoppers zouden er dank baar voor zijn, vooral als ze weten te winnen van Zouayen. wat echter nog lang niet zo gemakkelijk is. VroneRanders heeft iets weg van een plaatselijke wedstrijd en aange zien het krachtsverschil zeer gering is, lijkt pns een puntenverdeling lang niet uitgesloten. AndijkN. Niedorp belooft een ze vende nederlaag van N. N. te worden, terwijl MFCLSVV misschien weer eens een overwinning kan betekenen voor de gastheren. Misschien In de 4e klasse C zal Purmerend nu toch thuis wel van de Zeevogels kun nen winnen. Belangrijker lijkt ons de wedstrijd WSVAssendelft, waarbij de thuisclub een goede kans krijgt, om beide punten te veroveren. En nog belangrijker is de ontmoeting VVB Zilvermeeuwen. Twee vrijwel gelijk waardige ploegen, die het elkaar zeer lastig zullen maken. CSV wint thuis van IEV. HSV en USVU zijn vrij, de laatste omdat de wedstrijd USVUOFC is uitgesteld. ALKMAARSE EXPORT VEILING 7 November. Andijvie f 5.5021.50. Spinazie 860. Postelein 28. Wortelen 516. Tomaten 42103. Groene kool 5.5019.00. Spruitkool 1268. Rode kool 519. Gele kool 15. Prei 922. Uien 923. Bieten 39. Druiven 1.191.85. Bloemkool I A 45—60, I 30—42, II 15— 25. Knolselderie 511.50. Wortelen 7 19. Radijs 6.50. Selderie 14. Peterselie 36. Sla 1.6015. Aardappelen 8.50 9.50. Appels 1538. Peren 1555. WARMENHUIZEN. 7 Nov. 2800 kg andijvie f 19.90—20.90. 35500 kg rode kool 7.70—10.60. 7100 kg gele kool 15.10 —16.60. 30500 kg witte kool 7.70—14.00. 500 kg groene kool 12.1017.00. 400 kg bieten 7.10. 1200 kg een 5.807.00. r&Si wtezoMjj, ^„een zorg, waaraan U gaarne zo goed mogelijk wilt voldoen!' >Par> sluit U ook eert studie* of uitzetver- zekering foij „De Centrale" de maatschappij, die belang rijke financiële steun ver leende op sociaal gebied, o.a. aan ontwikkelingswerk. Den Rijndt»»* 28

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 5