P.O.Q. n.v., Payglop. r Kent U hem nog? I Stad m Omgeving- Echtelijk drama in de rechtszaal Alkmaarse Jeugdgemeenschap thans officiéél opgericht Het heeft gesneeuwd Gaat D.A.W. op idgeslagen weg voort? PARKER WATERMAN Vulpenhouders Competitie hoofdklasse AGENDA De kwestie-Van den Burg Nederlandse Biljartbond r Broek op Langendijk. Een ton stroop gestolen voor DRIE KWARTJES. Egmond aan Zee. Als d° poorten opengaan Zij moest hem niet meer St. Laurens' bronzen stemmen Noordscharwoude. Alg. vergadering V.V.V. Marktberichten Smqazmden Ergerlijke dierenmishandeling Geest van samenwerking uit bezettingstijd dient bewaard te blijven Het was gisteren voor de Alk maarse Jeugd een zeer bijzondere dag. Eindelijk dan zijn de handteke ningen geplaatst en is de officiële totstandkoming van de Alkmaarse Jeugdgemeenschap een feit gewor den. Wij kunnen ons levendig in denken, dat de heer KI. de Wilde, voorzitter, blij was dat het nu zover gekomen is, omdat wij weten dat jarenlang en volhardend werk hier aan vooraf is gegaan. „De ziekten der Nederlandse Jeugd gemeenschap zijn voorbij. Er is een organisatorische ombouw geweest, w'aardoor o.a. de stichting in een ver eniging veranderde en meer armslag kreeg", aldus de voorzitter. „Hier in Alkmaar begonnen wij reeds in bezet tingstijd. Onze bijeenkomsten toen wa ren prachtig. Na de bevrijding gingen wij verder. Wij denken aan de jeugd- meeting in de Muziektuin met 2000 deelnemers, de debat-avond in 't Gul den Vlies, het Oogstkamp 1945 de herdenking van de slag op de Java- zee op het Waagplein, doch er bleven moeilijkheden. Thans echter kunnen wij zeggen, dat velen ervan overwon nen zijn De jeugdbewegingen zelf dienen in de eerste plaats de belangstelling der leden te hebben. Doch daarnaast voe len wij ons geroepen tot samenwerken. We moeten ook eens over de schut tingen heen kijken om iets te verwe zenlijken van dat wat ons in de be zettingstijd in de geest voor ogen stond". Met de hoop, dat de Alkmaarse Jeugdgemeenschap moge werken tot meerdere bloei en in het belang van Alkmaars Jeugd, besloot de heer de Wilde zijn toespraak. Zjj die zich aansloten. Daarvoor waren met het plaatsen van de handtekeningen tot de Alk maarse Jeugdgemeenschap toegetre den: de NCJV; de Kath. Arb. Jeugd; de Kath. Jeugdbeweging; de Kath. Gidsen Beweging; de AJC; de Ned. Padv. Ver.; het Ned. Padvindsters Gil de en de CJMV Dit alles geschiedde op een verga- De winter is gekomen. Al dagen lang heeft een koude wind zo tussen West en Noord ons belaagd en regen gebracht en guur weer. De dagen wer den somber, als grauwe wolken ovei het land zeilden en soms sluiers van regen loslieten, die als flarden naar beneden hingen. „We krijgen sneeuw", zeiden de mensen, die het weten kun nen, „ik voel het in m'n rug. Sneeuw of hagel". Zij hebben gelijk gekregen. Nadat Zondagavond de wind door de smalle straten van de oude stad had gejoeld en tal van gaslantaarns had uitgebla zen de werklieden van de gemeen te, die er met hun laddertjes op uit trokken hebben genoeg gescholden kwam de Maandag met een hemel vol wolkenproppen, die zich naar het Oos ten haastten en af en toe plaats maak ten voor een stukje blauw met een treurig zonnetje. De schemer viel weer vroeg in en de sneeuw is gekomen, nat en akelig, maar de stad zag er opeens winters uit. Op 't Waagplein maakte de jeugd een glijbaantje en in stille hoeken bleef het witte dekentje lang liggen. De winter is gekomen. Wij zullen de motten vragen, of wij het restant van onze winterjas mogen hebben en wij zullen onze overschoenen te voor schijn halen. Want het heeft ge sneeuwd Het antwoord op deze vraag zal door het eerste DAW-zevental moeten worden gegeven, daar het hedenavond 8 uur in da Alkmaarse Overdekte een van de zwaarste wedstrijden van deze wintercom petitie zal hebben te spelen tegen het sterke Futen I uit Amstelveen. Doch gezien het feit, dat de polo-trai- nmg weer terdege is hervat en terugblik kend op de laatste wedstrijd tegen het eveneens sterke Neptunus uit Zaandam, welke een klinkende overwinning ople verde voor de Alkmaarders, mogen wij de conclusie trekken dat DAW het mor genavond niet cadeau zal geven. Zéér zeker verwachten wij een spannende en interessante wedstrijd, die velen tot een gang naar de Overdekte zal doen be sluiten. Naar wij vernamen zal het DAW zeven tal als volgt zijn samengesteld: Weck; Slikker, A Boxem, J Ooyevaar; De Ruy- ter, v d Pol, Bennekom. Reserve: B van Straaten. DE 8 OCTOBER-REVXJE Met stijgend succes worden de voor stellingen van .Iedere dag met een lach" voortgezet en gisteravond bij de vijfde opvoering was de stemming prachtig en speelden alle medewer kenden met grote animo. Het ge heel liep bijzonder vlot. Muziek en zang maakten veel indruk, vooral door de goede samenwerking met het or kest, dat uitstekend speelde De dan sen waren glansnummers, opvallend door frisse aankleding en de ernst waarmee zij werden uitgevoerd. De zang was een belangrijk en goed ver zorgd onderdeel. Om de ko" •u-die schetsen is onbedaarlijk gelachen en de heren Cloeck en Verhoeven waren ook nu weer de grote motoren, die de gehele revue op vlotte wijze naar 'n succesvol einde brachten. dering van afgevaardigden der jeugd organisaties, die in café „Kinheim" werd gehouden. Bij de aanvang der vergadering had de voorzitter reeds geconstateerd, dat de belangstelling voor de jeugd en haar problemen bij volk en overheid groeiende is. Dat blijkt o.a. uit de raadscommissie, die in de laatste ver gadering van de Alkmaarse gemeente raad werd gevormd. Deze commissie heeft tot doel na te gaan in hoeverre de overheid stimulerend kan werken om het jeugdwerk mogelijk te maken. Dit is heel belangrijk en op deze verga dering was dan ook een vertegen woordiger van de wethouder van So ciale Zaken aanwezig. Naast het huishoudelijke gedeelte stond een causerie van de heer Hof over het werk van de Stichting Fe deratie voor Sociaal-Cultureel Werk i.o. op de agenda. Het terrein, waar op deze stichting haar werk verricht en hoopt te kunnen verrichten, is zeer uitgebreid en heeft o.a. ten doel de geestelijke vervlakking van de mens tegen te gaan. De individu moet weer tot zeif-activiteit worden aangezet, daar deze meer en meer in gedrang komt. Men is passief In- plaats van als ophouwend element te dienen. Er is een provinciale contactcom missie opgericht, waarvan mevr. Rib- bius Pelletier voorzitster is. Er zijn in Noord-Holland vijf districten, van elk hebben twee afgevaardigden zitting in deze commissie. Voor Alkmaar de he ren Figee en Hof. Het contactadres voor Alkmaar is: Kennemerstraatweg 103. De causerie suggeerde weer enkele plannen voor de Jeugdgemeenschap. Na bespreking kwam een einde aan deze mijlpaal op de weg van Alkmaars Jeugd. Geschraagd met aller steun zal de Jeugdgemeenschap zeer belangrijk werk kunnen verrichten. (Ingezonden Mededeling) zijn bijna niet te leveren. Toch verkopen wij een vulpenhouder met gouden pen onder volle garantie. PRIJS 15.50 Beperkt verkrijgbaar. De Alkmaarse schaakclub V.V.V. be gon gisteren de competitie van de K.N.S.B. Zij is ingedeeld in de hoofd klasse B. en wel met B.S.G. (Bussum), N.R.S.V. (Rotterdam), Hilversums S.G., V.A.S. (A'dam), „Max Eu we" (A'dam) en Het Centrum (Rotterdam. Zondagmiddag speelde V.V.V. thuis in het Wapen van Heemskerk en wel tegen het eerste tiental van het Bus- sumse S.G. V.V.V. heeft een zeer goede wedstrijd gespeeld en een gelijk spel bevochten 5—5. Zaterdag waren reeds twee partijen gespeeld, n.l. P. Hoekstradr. Donker 10, en P. SeewaldL. W. Schrijvers K-ki. Aan het eerste bord speelde D. Appel Jr. een mooie remise tegen de bekende hoofdklassespeler v. Doesburgh. C. Kieft en W. Kwak speelden beide ook remise, evenals E. Kayser. Jammer was dat W. v. d. Veen aan bord 7 in een winnende positie verloor. J. Boon speelde remise, terwijl P. Deugd verloor en P. Vreeker won, waardoor het eindresultaat 5—5 werd. De gedetailleerde uitslag was: V.V.V. B.S.G. 1. D Appel Jr. G. R. D. v. Doesburg y2 2. P. SeewaldL. W. Schrijvers y2A 3 P. Hoekstra Dr. H. J. C. Donker 10 4. C. KieftH. v. Hartingsvelt y2K 5. W. Kwak—A. M. v. Epen 6. E. Kayser—C. L. C. Dekker yK 7. W. v. d. VeenJ. J. Wiering 01 8. J. BoonW. Wiegers y2y2 9. P. DeugdM. Sonnenberg 01 10. P. VreekerW. Breevoort 10 5-5 V.V.V. speelde aan de oneven borden met zwart. Op 7 Dec. moet V.V.V. naar Rotter dam tegen dé N.R.S.V. SCHOORSTEENBRAND. De politie moest Maandagmiddag met een brandblusapparaat uitrukken, om een schoorsteenbrandje in de le Land- dwarsstraat te blussen. De sterke arm had in de kortst mogelijke tijd het vuur gedoofd. „DOORWERKEN" VERLOOT SCHILDERIJ. Het door de schildersvereniging Doorwerken" jaarlijks onder de kunst lievende leden gratis te verloten schil derij is dit jaar gewonnen door de heer Zijlstra alhier. DINSDAG Gulden Vlies, 7,30 uur: 8 October revue. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Lezing „Oud Alkmaar". Huize Westerlicht, 8 uur: Lezing Volks universiteit. Stedelijk Museum: Tentoonstelling Schil, dersprenten. Rustende Jager, Bergen, 8 uur: Jubileum Bergen's Harmonie. WOENSDAG Gulden Vlies, 2 uur: Filmvoorstelling voor de Jeugd. Waagplein e. o.: Schei-veemarkt. Stedelijk Museum: Tentoonstelling Schil- dersprenten. BIOSCOPEN: Harmonie Theater, 8 uur: Het gevangen hart; tot 14 jaar onder geleide. Woensdag 2,30 uur matinée. Victoria Theater, 8 uur: Arsenicum en oude kant; 18 jaar. Woensdag 2,30 uur matinée. Ook van de heer P. R. te Alkmaar ontvingen wij een ingezonden stuk aangaande de kwestie v. d. Burg. De hoofdzaak van zijn uitvoerig schrijven kunnen wij als volgt samenvatten: Een Christen moet de wet eerbie digen. hem gesteld door het boven hem staande gezag. Na de capitulatie van Nederland in 1940 leefden de Neder landers dus feitelijk en rechtelijk on der de Duitse wetgeving. Feiten, ge pleegd in de bezettingsjaren die niet in gingen tegen het toen geldende recht, kunnen thans, nu zij weer onder Ne derlandse jurisdictie staan, niet wor den gestraft. Temeer daar een feit pas strafbaar wordt, wanneer tevoren een dergelijk feit strafbaar gesteld is. Dat deze dogmatisch-christelijk, ju- ristische beschouwing moeilijkheden op levert, moge zeker zijn. Zou men deze redenering volgen, dan zouden landwachters, verraders en collaborateurs en wat dies meer zij, met een beroep hierop, vrij uitgaan en zouden bijzondere gerechtshoven gn tri bunalen geheel overbodig zijn geweest. Deze consequenties zijn o.i. van die aard, dat inzender zelf die ongetwij feld niet gaarne voor zijn rekening zou willen nemen. FRAAI SUCCES VAN KLAAS BOOT. De Nederlandse keurturners hebben de revanchewedstrijden in Antwerpen met een tiental punten verschil gewon nen. De Halter was vertegenwoordigd door de jeugdige Klaas Boot, die bewees ondanks zijn militaire dienstplicht steeds beter in vorm te komen. In het algemeen klassement bezette hij de zesde plaats, doch hij was twee op de ranglijst der Nederlanders, welke plaats hij nog nimmer heeft kunnen bezetten. Bij het onderdeel paardsprong was .hij met ruim verschil eerste van alle deel nemers. AANRIJDING. Maandag, omstreeks 12 uur, kwamen twee vrachtauto's ter hoogte van de Heilooërbrug op de Kennemerstraat weg in botsing. De bestuurder die met zijn wagen van de Kennemersingel af kwam en naar de Heilooërbrug wilde rijden, lette niet op het van rechts ko mende verkeer. Beide wagens bekwamen enige scha de aan de voorzijde en de bestuurder die in overtreding was geweest liep enig letsel op. Nadat hij echter door de G.G.D. in het Centraal Ziekenhuis was verbonden kon hij weer met zijn wagen huiswaarts rijden, doch niet voordat de politie procesverbaal had opgemaakt. FILMMIDDAG VOOR DE JEUGD. ^Woensdagmiddag a.s. om 2 uur wordt er in 't Gulden Vlies een spannende kinderfilm vertoond, n.l. Jongens kamp Nederlandse geluidsfilm uit gebracht door Ciné-Holland. In deze boeiende film ziet U het leven van een kamp van jongens uitgebeeld, die er o.a. na veel avonturen in slagen een dief te ontmaskeren. De film wordt vertoond onder auspiciën van cultureel Contact. Het belooft voor de kinderen een prettige middag te zullen worden. Afd. Alkmaar Uitslagen dezer week zijn: D-klasse, groep I: Excelsior—Alcmaria A 4—6; Harmonie A—Optimisten 1—9; Lin- denhoek A—Driesprong A niet bekend D-klasse, groep II: Drie Ruiten B Lindenhoek B 64; Alcmaria BHarmo nie B 46; VolhardenOnder Ons 46. C-klasse: Gekroonde ValkDrie Ruiten 4—6; Onder OnsVolharden 46; Opti mistenExcelsior B niet bekend; Excel sior A—Z E K Z? 10—0. B-klasse: Onder Ons, CastricumDrie sprong, niet bekend; VolhardenOnder Ons, Castricum 64. A-klasse: Optimisten—Onder Ons, Alk maar 2—6. Panthatlon cadre 35/2: J Moejes—C Ho. ningh, niet bekend; G WesselsA J de Wit 2—0. Panthatlon libre: G Wessels—C Honingh 2—0; J Moejes—A J de Wit 2—0. STAND PER 16 NOVEMBER 1947. A-klasse: Onder Ons, A'maar 1718 292 10 6 20 Optimisten 2021 266 7 9 14 De Drie Ruiten 1825 292 7 9 14 B-klasse: Excelsior 2641 560 17 8 34 De Driesprong 2436 639 14 2 14 33 Alcrn. Victrix 2371 760 13 2 15 28 Volharden 2582 615 11 2 17 24 Onder Ons C'cum 2095 556 12 13 24 C-klasse: Excelsior A 2625 675 19 1 10 39 Excelsior B 2000 623 16 2 7 34 Onder Ons, A'maar 2375 861 16 1 13 33 De Optimisten 2031 691 15 1 9 31 Z E K Z? 1975 826 13 2 15 28 Volharden 1975 776 13 17 26 Drie Ruiten 2356 787 11 1 18 23 Gekroonde Valk 2017 729 8 22 16 D-klasse, groep I: Drie Ruiten A 1663 766 15 1 9 31 De Optimisten 1603 782 14 2 8 30 De Driesprong A 1444 707 13 12 26 Alcrn. Victrix A 1545 777 11 14 22 Harmonie A 1458 745 10 1 14 21 Lindenhoek A 1282—«02 10 10 20 Excelsior 1331 791 10 15 20 D-klasse, groep II: Onder Ons, A'maar 1658 1005 19 11 38 Drie Ruiten B 1428 878 16 9 32 Harmonie B 1154 871 13 1 11 27 Alcm. Victrix B 1078 969 13 12 26 De Driesprong B 1290 986 11 1 13 23 Volharden 1394 788 10 15 20 Lindenhoek B 993 875 7 18 14 panthatlon: cadre 35/2 cadre 57/2 libre C- Wessels 659 52 576 62 1200 J Moejes 600 34 675 56 1140 C Honingh 450 41 573 67 675 A J de Wit 470 53 402 71 724 bandstoten 3-band matchpr.t 59 347 106 75 123 19 59 355 102 61 129 18 76 283 86 60 121 12 60 322 102 75 133 9 Dat men met stroop wel vliegen vangt maar geen politiehonden, wordt bewezen aan de Langedijk. Daar werd in de nacht van Zondag op Maandag ingebroken bij de grossier in levens middelen J. v. d. Molen, wonende op de hoek van de Nieuweweg. Hoewel de politie met behulp van een hond een onderzoek instelt, heeft men nog geen resultaaat gehad met het achterhalen van de pl.m. 1000 kg stroop en andere levensmiddelen, die verdwenen zijn. Thans in boekvorm verschenen. Spannend verhaal. .Fraaie tekeningen, „De Waterdemon" van het Alk- - maarder Meer maakt de lange win teravond tot een genoegen. Verkrijgbaar aan ons kantoor Voordam C 9 en bij enze be zorgers en agenten. Nog enkele exemplaren. Haast Uü Voor een stampvolle zaal in „De Vengulde Valk" voerde de Arbeiders Toneelvereniging „De Flierefluiters" uit Egmond aan Zee het toneelstuk „Als de poorten opengaan" op. De verwachtingen omtrent de presta ties van dit toneelgezelschap in ver band met de succesvolle opvoering van Stormeiland waren hoog gespannen, en men werd niet teleurgesteld. Het stuk, dat uit het volle leven gegrepen is, behandelt voornamelijk een con flict, dat zich afspeelt tussen de tex tielfabrikant Herman van Velsen en diens arbeider Willem Linssen. De heren Johan de Vries als fabrikant en C. Groen als arbeider speelden op werkelijke sublieme wijze hun rol. Zeer vermeldenswaard was de rol van mej. C. Guld als Tilly, het dochtertje van van Velsen. Zij belooft voor het toneelgezelschap een goede kracht te v/orden. De rol van mej. G. Verwer, als de gouvernante kan eveneens de tcets der critiek doorstaan. De overi- ger rollen werden zeer goed vertolkt door mej. A. Kap, als schoonmoeder van van Velsen, mevr. A. Arendseu Sloot als Linssen's vrouw en de heer W. Degen als Henk, de oude bedien o1^. Na afloop ontvingen de spelers van het publiek een stormachtige ovatie. Een verloting, waaraan als van ouds de winkeliers van Egmond aan Zee hun spontane medewerking hadden verleend en een gezellig bal ender leiding van de „Albertino's" be sloten deze zeer geslaagde avond. Bij de Politierechter Terwijl haar man zijn straf moest uitzitten welke hem door het Tribu naal was opgelegd, had mevr. E. v. S. H. uit Castricum, connecties met een andere man aangeknoopt. Niet het politiek verleden van haar man was hiertoe de aanleiding. Zoals zij op de zitting verklaarde, moest zij hem niet meer, omdat hij zich met een jong meisje had bemoeid. Daarom had zij een verzoek tot echtscheiding inge-' diend. Haar man had enig geld op de Rijkspostspaarbank staan en daar zij in geldmoeilijkheden kwam te staan had zij geld opgenomen doch hiervoor de handtekening van haar man ge bruikt. Aanvankelijk had haar man hier geen bezwaar tegen gemaakt maar Honderdtwintig nauwe treden wentelen u door het schijnbaar massieve torentje naast de ingang van de Grote Kerk om hoog, tot 'n laag deurtje u toegang geeft en ge op de houten omloop stapt die ter hoogte van de daklijst vlak onder het koepeldak hangt. Diep beneden u werken men sen. Als korte, gedrongen mannetjes ziet ge ze daar lopen. Ze hameren en zagen en slepen met de biezen kerkstoelen. Ze leggen de laatste hand aan 't interieur van onze St. Laurens. Ze eten hun boterham en zitten daar bij in de oude kerkban ken en later roken ze 'n sigaret, waarbij de as op de eerbiedwaardige pla vuizen valt. Een steile trap van zes en twintig treden voert to' boven het koepeldak, waar zware eiken binten uw hoofd belagen en ge slechts gebukt kunt gaan. om over een vlonder de dakruiter te bereiken. Daar staat in een klein, veelhoekig kamertje de tromme 1 van het speel werk en terwijl vier tre den hoger het uurwerk seconde na seconde de eeuwigheid inslingert met iedere kwart minuut er zacht ruisen, werken zwijgend drie mannen aan het mechanisme, om de trommel te versteken en nieuwe melodieën aan te brengen. Weggedoken tussen de assen zit Ben jamin en draait de moe ren aan, die de stiften op hun plaats moeten hou den, de stiften, door bei aardier Van der Veen in de juiste gaten gestoken en door Wesseling met zorg uitgeteld. De versteeklat bewijst goede diensten, die rij voor rij op de trommel wordt gelegd, en waarop alle tonen van het caril lon zijn geschilderd. Het principe is eenvoudig ge noeg. Wat op de noten balk boven elkaar wordt geschreven, staat hier naast elkaar en wat in muziekschrift naast el kaar wordt genoteerd, de maat dus, staat in de lengterichting van de trommel. Door in de ga ten stiften van verschil lend model te steken, worden op het juiste ogenblik enkele klokken aangeslagen, als de trom mel draaien gaat en de hefbomen de draden be wegen. Veel stiften zijn versle ten, sommige afgebroken en beiaardier Van der Veen moer vaak lang zoeken in de kist, om weer passende te vinden. Maar nieuw materiaal is besteld, al kan dat nog wel wat uitblijven. T ater klimt ge nog ho ger, langs nauwe steile ladders en ge wringt u tussen een wirwar van draden door en dan op eens reikt uw hoofd bo ven een zinken luik en de wind is in uw haren en regendruppels zijn op uw schouders en ge ziet wijd over stad en omme landen. Dan roept er iemand „draaien maar" en flauw hoort ge de motor aanslaan, die de trommel beweegt en dan staat het machtig geluid der klokken rondom u, zo machtig en zo zuiver, dat het u ontroert En ge staat hier, bijna tweehonderd treden bo ven het straatgewoel, dat niet meer is dan een zwak fluisterep in de diepte en luistert maar, luistert naar de bronzen zangen van de St. Lau rens, de Grote Kerk, die nieuwe liederen zingt uit de al-oude Valerius. toen na zijn invrijheidsstelling bleek dat zijn vrouw hem inderdaad niet meer moest, stond hij hier anders te genover, zodat de vrouw voor valsheid in geschrifte Maandagmiddag terecht stond. De officier, mr. Meischke, vroeg 3 maanden, doch mr. v. d. Wall Bake hield rekening met de twee kleine kinderen van verdachte en nam met 6 weken genoegen. „DAAR HEEFT NIETS MEE TE MAKEN". zei de rechter toen getuige H. F., ga ragehouder uit Limmen, appelleerde tegen de lichte straf welke de officier eiste tegen de verdachten, W. J. S„ F. J. en F. J. W. allen uit Alkmaar. Deze verdachten hadden zich niet op verzoek van H. F. uit diens garage verwijderd en waren agressief gewor den en alleen omdat F., zich had kun nen beheersen, zoals hij verklaarde, is er geen moord en doodslag geleverd. Er was verschil van mening over 'n geleverde motorfiets aan de garage houder, waar op het oog niets aan mankeerde, doch later bleek dat niet alle onderdelen aanwezig waren. Mr. v. d. Wall Bake veroordeelde, na eerst getuige op zijn onbehoorlijke houding te hebben gewezen, conform de eis van de officier tot f 10 of 6 dg. OORLOGSBUIT. J. v. d. G. uit Bergen had een ver zoek tot uitbetaling van oorlogsschade ingediend daar vier auto's van hem door het Militair Gezag in beslag wa ren genomen, nadat eerst deze wagens door de Duitsers van verdachte waren afgenomen, v. d. G. had deze wagens vóór de oorlog tweedehands gekocht en kon geen bewijzen van deze koop overleggen, zodat het Bureau Oor logsschade niet tot uitbetaling was overgegaan. De man stond zelfs te recht voor valsheid in geschrifte, doch na een goed pleidooi van mr. Leesberg Jr., werd hij bij gebrek aan bewijzen vrijgesproken. WEL ZUIVERINGSMAATREGELEN. Vorige week hebben wij in een arti kel de naam van de politieman v. d. Mars genoemd, die in 1943 mede debet is geweest aan het wegvoeren van Ger- rit Meeldijk. Men verzoekt ons thans te melden, dat na de bevrijding in het kader van de zuivering op v. d. Mars, die thans als brigadier te Weesp fun geert, inderdaad maatregelen zijn toe gepast. De Ver. voor Vreemdelingenverkeer h-.eld Woensdagavond een algemene vergadering onder voorzitterschap van burgemeester Niele. Deze ver heugde zich over de grote opkomst. Het afgelopen seizoen memorerende, dat in alle opzichten goed was, vond hij het meest verheugend, dat Egmond daardoor grote bekendheid heeft ver werven. In de kascommissie werden geko zen mevr. de Graaff en de heer Van der Schinkel. Met bijna algemene stemmen werd de penningmeester, de heer A. van der Steen, herkozen. Zwarte Hjst. Hierna bracht het bestuur de in diening van klachten ter sprake. Deze worden zeer serieus onder zocht. Het bestuur heeft besloten, dat, als een klacht gegrond blijkt en het feit van ernstige aard is, het daarbij betrokken lid op de zwarte Ijjst geplaatst zal worden, daar het van het grootste belang is, dat Egmond zijn goede naam be houdt. De vergadering stemde hier mee met luid applaus volledig in. De secretaris, de heer Koeman, memoreerde vervolgens een en ander uit de geschiedenis der V.V.V. Deze is reeds op 15 Maart 1895 opgericht en bestaat dus al 52 jaar. Oprichters waren burgemeester Pranger en de heren G. E. A. van Hall, G. Ruige- waard, van Bommel, H. J. Conijn, v. d. Schinkel, Tysma en Larooij. De oprichtingsvergadering werd gehou den in het oude hotel Zeezicht. Het plan ging uit van de sociëteit Neptu nus. Bij de rondvraag bepleitte de heer Kockx betere aanmelding van de gas ten door de leden. De heer Jonker drong er sterk op aan volgend seizoen weer een eigen badbode te doen verschijnen. Op voorstel van de heer de Waard besloot de vergadering zich tot het gemeentebestuur te wenden om in voering te bepleiten van vastrecht voor electriciteitsverbruik. Naar aanleiding van vragen van de heer Wijker kon de voorzitter de verheugende mededeling doen, dat de mijnopruimingsdienst bereid gevonden is en reeds bezig is getuige de vele kapotte ruiten aan de Boulevard enkele dagen geleden om alle ver sperringen, die nog in zee staan, volledig op te ruimen. De heer de Vries pleitte sterk tegen het toelaten van kampeerders. De vergadering bleek hier grotendeels mee in te stemmen. De heer Kockx waarschuwde er ook ernstig tegen en wees op Bakkum, dat het, zolang er ge kampeerd wordt, nooit een behoor lijke badplaats zal worden. De voor zitter beaamde dit laatste volledig. Ook de burgemeester van Castricum is zelf die mening toegedaan. De heer v. d. Steen deelde onder applaus mede, dat juist bericht geko men was van de Naco, dat vanaf 15 Nov. elke dag een bus zal rijden om 23.10 uit Alkmaar en 23,30 uit Eg mond. CLUB-COMPETITIE DE EGMOND EN De uitslagen van de club-competitie wedstrijden van de schaakvereniging De Egmonden, luiden: Eerste afdeling: BlokKoopman 0—1; v d VeenVan Don 01; Mante Heere 01; ValkeringKoopman 01. Tweede afdeling: FranseBos afgebroken; Stam—De Graaf afgebroken; K Groot—J zijp 0—1; Vendel—Conijn 1—0; Genet—P Zijp 0—1. ALKMAAR, 17 Nov. 1947. Andijvie f 10—f 28; Winterpeen f 6.20—f 9.20; Boerekool f 2f 15; Worteltjes f 3 f 18; Tomaten f 20f 80; Groene kool f 7.50—f 16.50; Spruitkool f 12—f 58; Rode kool f 4f 12.50; Gele kool f 4 f 5.50; Prei f 12—f 28; Uien f 12—f 19; Bieten f 4f 10; Druiven f 119f 196; Witlof f 39—f 80; Bloemkool; IA f 25 f 32, I f 15—f 22 en II f 5—f 12; Knol- selderie f 4f 15; Wortelen f 10f 26; Selderie f 5f 10; Peterselie f 7f 12; Sla f 1.60f 9; Aardappelen f 7f 11; Appels f 15f 45; Peren f 12f 40. Al les per 100 kg, stuks, bos en/of krop. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) Mijnheer de redacteur. Ik was de mening toegedaan en U waarschijnlijk met mij dat van veehouders verondersteld mag wor den, dat zij liefde voor de aan hun zorgen toevertrouwde dieren bezitten. Ook al is het vee tot een handelsobject geworden, zal iedere rechtschapen veehouder of handelaar in koeien paarden e.d. een „vee"-waardige be handeling geven en zich niet verlagen tot het peil van dierenbeul, zoals wij gistermiddag op het Waagplein consta teerden. Aldaar trachtte een veehandelaar een koe in zijn vrachtauto te loodsen, hetgeen moeilijkheden opleverde, daar het dier kennelijk angstig zich wat onwillig toonde. De wijze, waarop de man vervolgens de koe met een stok afranselde, wekte de ergernis van allen op. die het onverkwikkelijk toneel gadesloegen. Deze veehande laar verlaagde zich op de meest weer zinwekkende wijze tot een beul en het zou te wensen zijn geweest, dat de politie hem met een fiks proces-ver baal aan het verstand had gebracht, dat hij veehandelaar en géén vee mishandelaar is. Hoewel wij ervan overtuigd zijn, dat deze gevallen tot de uitzonderingen behoren, zou ik toch de vraag willen stellen, of ook na afloop van de markt de politie niet een oogje in het zeil kan houden, om dergelijke sjaaltjes van dierenmishandeling te voorkomen. W-

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2