TRIO Mondorgels W. KAMSTRA Gemeentebegroting biedt optimistisch beeld JACMTWATER Adverteren doet verkopen KINDERBOEKEN FRANKENBERG N.V., Egmond aan Zee. Schuldenpositie gunstig Burgerlijke Stand October Bergen. Kleuterschool van Volksonderwijs baart zorgen Rika Hopper voor de Kunstkring Graat-Schermer. Zou d.e goede Sint nog komen? Afscheid mej. v. d. Duim Spoct Zeevogels I—W.S.V. I 0—0 Marktberichten Egmondia-nieuws Vier ernstig gewonden bij auto-botsing op Afsluitdijk Van Boek iot Boek KETELBINKIE'S STUURMANSTIJD Den Bosch in carnavalstemming Fahners Lederhandel Gevraagd IJZERWERKERS in de scheepsbouw. Nic. Witsen en Vis, Alkmaar b.d. Vlotbrug. tldinistratieve Kracht (m.of vr.) Daar zijn ze weer i AANKOMENDE BEDIENDE (m. of vr. JONGEN of JONGEMAN Frisch Geurig Jachtwater N/ctiitcuJc kandAa^ kumlcteit PRENTENBOEKEN KLEURBOEKEN FRöBELMAPPEN LANGESTRAAT 28 TELEFOON 2394 PRIMA KRACHT, De begroting voor het jaar 1948, die onder de gegeven onzekere om standigheden, uitzonderlijk vroeg is ingediend, ademt een frisse geest. Er blijkt uit dat het gemeentebestuur niet bij de pakken neerzit, maar alle depressies ten spijt, een open oog heeft voor de toekomst van de bad plaats. Nog afgescheiden van hetgeen de plannen der commissie-Oud voor de gemeente zullen opleveren, vertoont de begroting reeds een aanmerkelijk 'gunstiger beeld, dan die voor het lo pende jaar 1947. Sloot deze laatste nog met 'n nadelig saldo van f 94.000, voor 1948 kon het tekort worden te ruggebracht tot f 40.000. Verschillen de omstandigheden werkten hieraan mee. Zo konden de belastingopbrengsten f 12.000 hoger geraamd worden, voor namelijk voor de personele belasting, de ondernemingsbelasting en de ver makelijkheidsbelasting. Voorts kon voor de gemeentebedrijven gas- en waterleiding als productiebedrijven en electriciteits-distributiebedrijf een totale winst geraamd worden can f 12.000, tegen een verlies van f 5000 in 1947. De subsidie voor Maatschap pelijk Hulpbetoon kon, tengevolge van het inwerkingtreden der Noodwet- ouderdomsvoprziening, met f 10.000 verminderd worden van f 47.000 tot f 37.000, wat intussen voor een ge meente van 3000 zielen nog een aan zienlijk bedrag is. Ware de armenzorg rijkszorg dan zou de gemeente zelfs al een sluitende begroting hebben, zon der verhoogde rijksuitkeringen inge volge het ontwerp-Oud! Subsidies verminderd Gezien de noodzaak om zuinig met de gemeente-financiën om te springen, zijn de subsidies zoveel mogelijk be snoeid. Zo is voor Het Witte Kruis uit getrokken f 800, (onveranderd), voor de vereniging voor vreemdelingenver keer f 500, tegen f 1000 in 1947, mede, omdat men van mening is, dat belang hebbenden in de eerste plaats zelf moeten zorgen voor 'n bloeiende VVV. Het centraal ziekenhuis te Alkmaar, Geboren: Maria, dochter van Jellina H. Propstra. Wilhelmus Antonius, zoon van A. Verver en Jansje Zwaan. Ondertrouwd: Cornelis Zwaan te Eg- mondbinnen en Dirkje Visser. Engel Glas cu Johanna Zwart. Pieter Slag ter te Alkmaa' en Eugelina Schol. Klaas Stam en Fijtje Zwart. Wil lem Dlzer te Alkmaar en Neeli-: de Gvatff. Getrouwd: Engel Stam en Neeltje de Groot. Jannis Jan Blok en Ca- triena Voorthuijsen. Willem A. Krab en Aukje van der Molen. Cornelis Zwaan te Egmondbinnen en Dirkje Visser Jacob Wijker en Johanna WijkeiGerardps Braak te Eg mondbinnen en Elisabeth Cornelia Gravemaker. Overleden: Johannes Groen, oud G5 jaar, wednr. van Dirkje Krab. Kniertje Wijker, oud 73 jaar, wed v. Maarten Visser. Kniertje de Groot, oud 68 jaar, echtg. van Arie Stam (overleden te Alkmaar). Guurtje Medik, oud 79 jaar. dat indertijd een subsidie ontving van f 941, en waarvoor verhoging tot ruim f 1500 is aangevraagd, zal slechts f 500 ontvangen. Niettemin ademt deze begroting geenszins een conservatieve of bezui nigingsgeest. Zo is voor woningbouw niet minder dan f 368.000 geraamd, voor herbouw der gemeente is een half millioen uitgetrokken, terwijl voorts b.v. gerekend is op aanstelling van een sociaal werkster en schoolzwemmen voor de hoogste klassen van alle scho len. Van meer belang nog is de voor gestelde reorganisatie van gemeente werken, o.a. inhoudende aanstelling van een volledige gemeente-opzichter op een salaris van f 3000, een voorman werkman op f 2400 en 4 vaste werk lieden op f 2000, met aanschaffing van een vuilnis-auto, een 5-tons hydrauli sche 3-zijden kipper. Schuldenlast gunstig Gunstig is tenslotte, zonder twijfel, de schuldenpositie der gemeente. De totale schuld bedraagt f 107.000, waar van slechts f 45000 improductief is en f 62.000 geïnvesteerd is in de 3 gemeen tebedrijven. Ook deze laatste zijn zeker niet zwaar belast, het electriciteits- bedrijf met f 32.000, het gasbedrijf met slechts f 23.000 en het waterleiding bedrijf met niet meer dan f 7000. Het laatste bedrijf zal over 3 jaar zelfs schuldvrij zijn. De gehele leningsschuld is opgenomen tegen slechts 3 procent rente en is te allen tijde zonder boete vervroegd aflosbaar. Ook in dit opzicht ziet de toekomst der gemeente er dus niet donker uit. Rentegevende voorschotten? Een lo terij? Het bestuur besloot zich te wenden tot Burgemeester en Wethou ders: zou aankoop en verbouwing niet kunnen geschieden voor rekening van de gemeente en dan de inmiddels op gerichte Stichting „Exploitatie Kleu terschool" de Kleuterschool huren? Het bestuur heeft goede hoop, dat een voorstel in die zin eerstdaags het gemeentebestuur zal bereiken en de raad, overtuigd van het grote belang van goed kleuteronderwijs, z'n mede werking zal verlenen. Rest dan nog de laatste moeilijkheid: hoe de huur van ongeveer duizend gulden te ga randeren. Hiervoor riep de Stichting aile hens aan dek. Als alle kleuter vrienden toetreden tot de stichting en zolang dat nodig mocht zijn een jaar lijkse contributie betalen (als straks de Overheid de zorg voor kleuteron derwijs1 overneemt, zal 't niet meer nodig zijn), dan zal ook de laatste moeilijkheid overwonnen zijn. Verschillende aanwezigen gaven zich staande de vergadering reeds op voor de ledenwerving en meerderen zullen volgen. Alle hens aan dek voor de culturele opbouw! - De huisvesting van het bloeiende Kleuterschooltje bezorgt de afd. Ber gen van Volksonderwijs heel wat hoofdbrekens: de lokalen van de openbare school, waarin het thans is ondergebracht, zijn dringend nodig voor het gewone onderwijs. Waar heen met de kleuters? Zoals de heer J. Kaptijn Vrijdag avond in een bijeenkomst van de Stichting „Exploitatie Kleuterschool Bergen", de afd. Bergen van Volks onderwijs, de Oudercommissie v. d. openb. school en belangstellenden mededeelde, was reeds jaren geleden het oog gevallen op het z.g. Smeer- station. De in Sept. '45 gevoerde be sprekingen leidden echter tot geen resultaat. Januari '47 schenen de kan sen hoger in samenwerking met het Rode Kruis achtte men aankoop en verbouwing van dit gebouw mogelijk. De heer Kroone ontwierp een plat) waarbij rekening diende te worde:: gehouden met de wensen van beide partijen. Het plan kon bij nader in zien echter geen van beiden bevredi gen en toen het Rode Kruis zich terugtrok, maakte de heer Kroon een nieuw plan voor een kleuterschool, drie leslokalen en een speellokaal. Hiermee ging Volksonderwijs in zijn vergadering van 7 Mei accoord. Voor het financiële probleem vond men geen oplossing. Hoe aan een bedrag van f 15000 te komen? Vrijwillige bij dragen Renteloze voorschotten Mevrouw Rika Hopper vierde haar 50-jarig toneel-jubileum en tegelijk haar 70ste verjaardag. In Amsterdam en Haarlem is de vitale en sympathie ke actrice op grootse wijze gehuldigd. Nu „Comedia" met het jubileumstuk „Het glazen paleis", dat geschreven door Sidney Howard en voor deze ge legenheid is bewerkt door Jeanne van Schaik-Willing, een tournee door het iand maakt, behoren de Bergenaren tot de eersten die de jubilaris in haar sterk, hartstochtelijk spel mogen bewonderen. In het stuk wordt zij uit stekend bijgestaan door Ank van der Moer, Henk Rigters, Lous Hensen en Gerard Rekers. „Comedia" is weer met iets bijzon ders voor de dag gekomen en de phe- nomenaal knappe regie van Cor Her mus (woorden van Rika Hopper op dc huldigingsavond) was daaraan niet vreemd.... Het Kunstkringbestuur prijst zich gelukkig deze bijzondere avond aan zijn leden te kunnen bieden. Men no- tere: Dinsdag ,25 November acht uur (precies) in „De Rustende Jager". Evenals andere jaren zal ook dit jaar weer een Sint Nicolaasfeest gehouden worden voor de schooljeugd. Reeds is men begonnen, gelden voor dit doel in te zamelen. Moge een ieder geven met milde hand, dan zullen er straks weer veel blijde en dankbare kinderharten zijn. Wij vernemen, dat de goedhei ligman van plan is om weer zelf op dit feest aanwezig te zijn en we hopen dat zijn reis voorspoedig mag zijn: 1 Vrijdagmiddag gaf mej. v. d. Duim voor 't laatst les aan de lagere school, wegens haar vertrek naar Indonesië als verpleegster. Daar zij voor alles een ruime belangstelling had, zal zij erg gemist worden. Wij wensen haar bij. haar vertrek het allerbeste toe. In haar plaats is benoemd mej. M. Boekei die uit deze omgeving afkom stig is. Mej. M. Boekei zal met Januari haar functie aanvaarden. In een buitengewoon spannende wed strijd hebben de Zeevogels de punten eerlijk gedeeld met WSV. Zeevogels speelden vóór de rust met wind, regen en hagel in de rug! Het veld was uiterst glad, zodat goed spel haast niet mogelijk was. De Zeevo gels deden zich het eerst gelden en hadden direct na het begin de leiding genomen, toen linksbuiten van Dam alleen voor de keeper kwam te staan. Zijn schot faalde echter jammerlijk. Het blijkt, dat WSV beter gewend is op een glad veld te spelen. De bal controle is heel wat beter dan bij Zee vogels. die hun gewone spel niet kun nen ontplooien en nogal eens mistrap- pen. Zonder dat één der partijen het doel weet te vinden, breekt de rust aan. Na de rust zijn de Zeevogels er vrij wel niet meer aan te pas gekomen. Ze kwamen nauwelijks een enkele keer over de helft en de keren, dat de WSV- lceeper moest ingrijpen, zijn op de vingers van één hand te tellen. Het was voor de Egmondse verdediging dan ook om wanhopig te worden, dat de voorhoede niet voor opluchting zorgde. Maar zij dacht daar zelf an ders over. De Wormerveerders werden er wan hopig van. Hoe zij ook vochten, steeds versperae een been de weg naar het doel en het doel der Egmonders bleef hermetisch gesloten. Soms werden vier corners achter elkaar keurig voor het doel geplaatst, maar gescoord werd ook daaruit niet. Langzaam verstreek de tijd. die voor de Egmonders uit komst moest brengen en dan fluit de scheidsrechter snoedie einde. Type rend is wel. dat de Egmonders jui chend het veld verlaten Terecht, want een zwaar bevochten geliik spel levert hun een winstpunt op. dat de verdedi ging verdiend heeft, die zich voor een 3—C nederlaag zeker niet had behoe ven te schamen. ALKMAAR. Opgave van het aange voerde vee op 15 en 17 Nov. 1947: Voor Centrale: 140 Vette koeien, 37 Pinken, 12 Graskalveren en 34 Nuchtere kalve ren: Verder: 9 Oude hoenders f 2 f 5.50; 36 Jonge hennen f 7f 12 en 31 Konijnen f 5f 12.50. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE. 25.000 kg rode kool 9.00—15.30, 12,000 kg gele kool 6.70—7.30, 130.000 kg groene kool 8.5022.90. 110.000 kg witte kool 913.30, 15.000 kg andijvie 19.30—25 30, 18.000 kg uien 18.10— 22.20. 700 stuks bloemkool 26.30. NOORDERMARKTBOND, 18 Nov. 700 kg Uien 19.70, drielingen uien 12.10 en nep 13; 20.000 kg Rode kool 14 14.60; 183000 kg witte kool 11.60—13.80; 4000 kg gele kool 6.807.90; 42000 kg Veldgele kool 88.10; 22.000 kg Groene kool 10.2026 en 6500 kg Andijvie 21.60—26.80. WARMENHUIZEN, 17 November '47 Roode kool 5.9012.50, Gele kool 7.90, Witte kool 912.50, Groene kool 5.808, Andijvie 19.3020.30. Aanvoer: 5400 kg roode kool, 5000 kg Gele kool, 25300 kg witte kool, 14000 kg groene kool 1400 kg andijvie. Het pas in gebruik genomen speel veld van Egmondia, was Zondag weer de gehele dag volop in gebruik. 's Morgens speelden eerst de adspi- ranten tegen die van Alkmaarse Boys. Als het waar is, dat aan de jeugd de toekomst is, dan ziet de toekomst er voor Egmondia niet donker uit De Egmondse jeugd liet zich tenminste danig gelden, overheerste over alle li nies en sloeg de jeugdige Boys met de duidelijke cijfers 40. Na afloop van deze match trad Eg mondia 2 aan tegen Foresters 3 uit Heiloo. Het werd een spannende wed strijd, zoals de uitslag 22 ook deed blijken. Ondanks het feit dat Egmon dia verscheidene invallers telde, werd aardig gecombineerd en een verzwak king betekende dit dan ook nauwelijks Anders was dit, toen 's middags om half drie Egmondia 1 met niet minder dan 5 invallers aan de start verscheen tegen Bergen 1. De verdediging was intact en wist dan ook lange tijd stand tc houden. De invallers-voorhoede wist zich echter nauwelijks kansen te scheppen en dat werd tenslotte ook de oorzaak van een zware nederlaag, daar de verdediging te zwaar op de proef gesteld werd. Nadat rust met 00 was ingegaan, kwam daarna een ware doelpuntenregen. Toen de Berge naren eenmaal het doel gevonden had den, was er geen houden meer aan. In enkele minuten werd de stand tot 30 opgevoerd en het einde kwam met een alleszins verdiende 50 over winning voor Bergen. Gisterochtend omstreeks half acht vond op het begin van de Afsluitdijk in de nabijheid van Den Oever een auto-botsing plaats, waarbij vier perso nen min óf meer ernstig werden ge wond. Een luxe-wagen met vier inzitten den, bestuurd door de heer J. Dijkstra, commandant van de brandweer te Gro ningen, botste tegen een ter hoogte van de spuisluizen stilstaande vrachtauto van de firma Beitsma te Harlingen. De gevolgen waren ernstig. De met een snelheid van 60 kilometer rijdende auto schoof gedeeltelijk onder de laad bak van de vrachtwagen, waarbij de voorzijde geheel in elkaar werd ge drukt. Twee der inzittenden, de dames M. R. Spanjaard en M. E. van Someren, bei den uit Groningen werden ernstig aan het hoofd gewond en klaagden over in wendige pijnen. De achterin zittende heer J. Kuipers, eveneens uit Gronin gen bekwam minder ernstige hoofd- en beenwonden. De bestuurder verloor enige tanden uit zijn bovenkaak en brak een zijner vingers. De gewonden zijn in de loop van de morgen naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. Omtrent de oorzaak vernemen wij nog, dat de bestuurder bij'gedempt licht met onverantwoordelijke snelheid heeft gereden, waarbij hij de stilstaande auto pas op het laatste moment in het oog kreeg Van de vrachtwagen werd de achter as geheel ontzet. In de jeugdserie „Vrije Vaart", de jongensboeken welke bij de N. V. Uit geverij v. h. C. de Boer Jr. te Amster dam worden uitgegegeven, is een nieuw boek over Ketelbinkie versche nen. Het is dezelfde stoere knaap, die als jongen zijn zeemanstijd op de „Rijn stroom" doorbracht en die nu stuur man Jan van Leeuwen is geworden. Hij komt op de „Amsteldijck" te recht, een berucht smokkelschip, dat alcohol en opium in zijn ruimen heeft geborgen en welks bemanning meren deels uit het uitvaagsel van de haven wijken gevormd is. Anthony van Kampen, die ook dit boek heeft geschreven, is een man, die uit velerlei nuchtere historische gegevens een verhaal schep,t waarin hij zijn schrijversdrift kan uitleven, zcaat ouc! en jong geboeid de avontu ren van zijn helden volgen. Wat is er fantastischer en aantrek kelijker voor een Hollandse jongen dan de avonturen van een jeugdige koopvaardij-officier, die plotseling tot de ontdekking komt, dat hij op een smokkelschip in dienst is en die in veile zee de strijd tussen plicht en toekomstige rijkdom moet beslechten? Hoe spannend is de muiterij aan boerd beschreven als de slechte ele menten dei bemanning de overhand hebben gekregen en hoe machtig is het epos van de woedende golven van de Chinese Zee, die het machteloze scheepje van alle kanten bestormen. Geen ogenblik wordt de spanning verbroken en wie van bont avontuur, van zee en schepen houdt, zal dit boek met de grootste belangstelling lezen. Anthony van Kampen kent als wei nig anderen het leven van de zeeman, het volk. het schip en het water, hij kent de romantiek van het varen, maar ook de harde strijd welke van dag tot dag tegen de woede der ele ment wordt gestreden. Bach Schuurmans heeft dit boek rijkelijk van goede illustraties voor zien. Stuurman Jan van Leeuwen, de held van het verhaal, wordt kapitein, maar daarover zal de schrijver in een vol gend verhaal vertellen. Een boek van Anthony van Kampen is een kostbaar bezit voor allen die van varen en avontuur houden. Ad. Het is een aloud gebruik der Oetel- donkse club jaarlijks op de 11de van de 11e maande (het z.g. gekkennum mer) de „elf-elf'-avond te vieren. Het populaire feest waarop ZKH Prins Carnaval steeds in hoogst eigen per soon verschijnt, was dit jaar door om standigheden enige dagen verschoven en werd op Zondag in het Bossche Casino gevierd. Ook thans had Prins Carnaval „Ridder van het Reksum en heer van Oeteldonks watervrije moe rassen en deszelfs zandwoestijnen" Zijn winterpaleis verlaten, om enige dagen te vertoeven temidden van zijn onderhorigen. Het festijn viel samen met nog een ander gedenkwaardig feit in het Bossche Carnavals-leven, n.l. de viering van het 4de lustrum c!er Carnavalsclub „De Kikvorsen". Heden overleed in 'le ouderdom van bij na 83 jaar, onze lieve Moeder. Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, Mevr. de Wed. D. WAAL—WINKEL. Uit aller naam: Wed. A. SCHENK— WAAL. Leiden. 16 Nov. 1947. Tiboel Sfegenbeek- straat 7. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 19 Nov. a s., namiddags 14.30 uur op de Gemeente- Begraafplaats te Alk maar. Vertrek 14 uur Station Alkmaar. Net Meisje zoekt 'S MIDDAGS WERK ook thuiswerk. Br. onder no. A 192 bur. van dit bl. Biedt zich aan R. K. MEISJE als hulp in de huishou ding in burgergezin. Brieven onder no. A 85 aan Fa. A. .T. OSINGA, Bolsward. Gevraagd: OCHTENDMEISJE of WERKSTER, twee keer per week. Mevr. DE VBljES, Ko- renbloemstraat 10, Alk maar. Zo spoedig mogelijk gevr. ASSISTENT ACCOUNTANT Br. m. voll. inl. onder no A 193 bureau van dit hl. Aangeboden ZIT- en SLAAPKAMER en KOOKGELEGENHEID voor echtpaar, midd. leeft. Brieven onder No. A 190 bureau van dit bl. ASS. MIJ. „HET GROENE KRUIS" N.V., Alkmaar. De Jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeel houders wordt gehouden op Maandag 24 Novem ber 1947, 's middags om half vijf te Alkmaar St. Laurensstraat 7. De punten van behande ling liggen voor aandeel houders ten kantore ter inzage. Alkmaar, 15 Nov. 1947. NOORDi-HOLLANDSCHE LEVENSVERZ. MIJ. N.V. van 1891 ALKMAAR. Jaarlijkse algemene ver gadering van Aandeel houders, te houden op Maandag 24 November 1947, 's middags om 4 uur, in 't Hoge Huys te Alk maar. De aandeelhouders kun nen ten kantore der ven nootschap kennis nemen van de te behandelen punten. Alkmaar 14 Nov. 1947. Verz. Mij. „NOORD-HOLLAND" N.V. Alkmaar. De Jaarlijkse Algemene Vergadering van Aan deelhouders wordt gehou den op Maandag 24 No vember 1947, 's middags om 5 uur, te Alkmaar, St. Laurensstraat 7. Punten van behandeling liggen voor belangheb benden ten kantore dei- vennootschap ter inzage. Alkmaar 15 Nov. 1947. WONINGRUIL Bergen. Groot huis op goede stand aangeboden voor kleiner. Brieven onder no. A 189 bur van dit. hl AANGEBODEN hij dame zit-sl. of zit- en sl.kamer met ruimte voor keuken voor dame of echtpaar m.l. P.G. Brie ven onder no. A 191 bu reau van dit blad. LEKKERE j POFFERTJES I voor fijnproevers' Verdronkenoord ALKMAAR Juffr. vr. ged. gem. ZIT-SLAAPKAMER met pension, geen beroeps Mej. A. TIJMSTRA, Ko ningsweg 56, Alkmaar. Een z. g. a. nieuw 16 ELS KARPET te koop gevraagd door K. Meyer, A 14, Oterleek. Te koop gevraagd: een kruissn. PIANO. Wollebrandtstraat 14, Alkmaar. Te koop nieuw HERENCOSTUUM z. p., m. 48—50. N'ieuwe- sloot 2, na 6 uur. Te koop: HUIS en SCHUUR met ruim 1 HA. tuingrond waarop enige kippenhok kon. In ruil voor kleine vrijstaan.de woning met stukje grond. Te bevra gen bij F. HEUVEL te St. Pancras. Huigbrouwerstr. k voor Gebruikslederwaren OOK ONZE GOEDKOOPSTE LEDERWAREN zijn nog door en door gegarandeerd. Kinderportemonnaies 2931851209560 Damesportemonnaies 366224165120 Herenportemonnaies 8547425923843.92 Portefeuilles 1165—1134—1125—875—742—295 Rundleder jongensportemonnaies. hceiijzermcdel, speciale aanbieding 240 Broekriemen, alléén rundleder, speciale prijzen Actetassen en vakkenlassen 3750-2675—2450—2150—1950-1824—1073. ZWART EN BRUIN LEERBAND! hondenlijnen, kinderwagenriemen. hals banden, schakelgordels, worgbanden. FAHNER'S LEDERHANDEL. voor gebru'kslederwaren ALKMAAR. Wegens ziekte wordt gevraagd in tijdelijke dienst oen Br. met opg. van verlangd salaris aan de Direc teur van het' Gem. Slachthuis te Alkmaar. De slechts een kleine partij. Doet Uw inkopen spoedig Tevens hebben wij aan te bieden een goede Duitse kruissnarige eikenh. studiepiano, prijs f525.- GUITAREN vanaf f 42.- ACCORDEONS en andere muziekinstrumenten Piano-, Orgel-, Accordeon- en Muziehinstrumentenhandel KRAANBUURT 8 b.d. HUIGBROUWERSTR. ALKMAAR, TEL. 4554. HANDELSKANTOOR te ALKMAAR zoekt voor haar afd. BOEKHOUDING een accurate Br. met voll. inlichtingen omtrent opleiding etc. onder No. A 188 bureau van dit blad. GEVRAAGD: voor magazijn- en loopwerk bij de FA. YPMA, Langestraat 69 A, Alkmaar. Fabrikante: JAN DE VRIES N.V. CHEMISCHE FABRIEK „VRIESIA", ALKMAAR. ter onmiddellijke vernietiging van levend hoofdonrein, tot zelfs de onzichtbaarste kiemen. KO£K BESCHUIT BtSCUtTS CHOCOLADE GEBR. ROLFF'S HANDEL MIJ., Zaadmarkt 36, Alk maar, vraagt bekend met alle voorkomende kantoorwerkzaamheden, met commerciële aanleg en zelfstandig kunnende werken. Na gebleken geschiktheid flink salaris en goede vooruitzichten.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 4