Stad en Omgeving. Het I.I.B. een charmante gastheer Wat de theaters brengen Jhéticaties Contact met burgerij steeds groeiende Heeft U al een vierkante centimeter Postharmonie in ongewone rol Schoencrême Wrijf was Poets-extract De maandelijkse Volkszang AGENDA Behoud Kaasmarkt en Vreemdelingenverkeer Vorderingen op voormalige Duitse weermacht. Ambtenaren vieren feest HARMONIE THEATER Zwevende gratie CINEMA AMERICAIN Bascomb. VICTORIA THEATER Vrouw tegen vrouw A.B.T. Het begon met een moord De Haagse Comedie behaalt een groot succes r ilAM STOOMT Depot J, Timmerman Predikbeurten Heiloo. Damclub Heiloo Koedijk. Bergen. A.T.V. Bergen" op de planken Schoorl. Konijnen- en pluimvee tentoonstelling ABONNEERT U OP DIT BLAD Drie weken is het geleden, dat wij schreven over de Alkmaarse burgers en hun soldaten, de mannen van het waartussen zo langzamer hand een band aan het groeien is, die steeds hechter en steviger wordt. Drie weken geleden kwamen de soldaten en de burgers bijeen in de Aula van het Gymnasium op een gezellige sa menkomst, U weet wel, met Heintje Davids en Sylvain Poons. De R.A.O. officier, de kapitein lir- kelens en de altijd actieve sergeant Koerts hebben dat groeiende con tact niet losgelaten, en zo geviel het, dat er gisteren een tweede avond volgde, maar deze keer in „eigen hlfis", in de Cadi-club aan de Koor straat. De verontschuldigingen van de kapitein Erkeiens over de onvoldoen de accomodatie waren feitelijk niet eens nodig. De jongens van het I.I.B. waren thuis en de gasten, de burgers? Och, vanaf het begin reeds was er een sfeer van gezelligheid, van zo-echt- onder-ons-zijn. Dat zat 'em niet in holle frasen of plichtplegingen, maar dat werd tot een haast, tastbare reali teit. En de paar koude voeten en de toch tende schuifdeuren werden al gauw vergeten toen het programma eenmaal liep. Want daar waren de Moonlight Serenaders die het muziek- en dans- minnende bloed sneller deden stromen, daar waren de twee allercharmanste Gezona's, twee meisjes en een guitaar, met een werkelijk bekoorlijk program en daar was de Friese Fakir, die bij de Burgerlijke Stand staat ingeschreven als Jan Riemersma. Riemersma heeft als sergeant aan meer dan 500 R.A.O.-avonden meege werkt, maar kan de jongens van de troep niet loslaten, nu hij met groot verlof is. Zo stond Jan daar op de plan ken, tezamen met zijn assistent André van Dijk Wat hij doet en wat hij kan? Juist datgene, wat U en ik niet kunnen. Jan Riemersma, de Friese Fakir, beschikt over ongewone gaven. Solide geblind doekt vertoont hij U verbluffende staaltjes van gedachtenoverbrenging door U in symbolen en letters na te tekenen en te schrijven, wat U hem vóórgeschreven hebt, tot getallen van' zes cijfers toe. Hij is psychometrist, hyp notiseur en telepaath, en de meest ver stokte weifelaars in de zaal staken hun gefluister en zitten verstomd. Riemers ma schiet met gesloten ogen (zijn hoofd is dan gezwachteld als dat des „On- zichtbaren mens") midden in de roos van een willekeurig opgestelde schijf en de jongeman, die de' schijf Vasthield, verspilde onnodig, zijn angstzweet, Riemersma zal h:em niet treffen. En tot besluit van zijn optreden heeft de Friese Fakir vijf personen tegelijk in zijn onzichtbare greep, vijf personen, waarmee hij doet wat hij wil. Zelf wil len ze het niet, weten ze niet eens wat ze doen. Wat Jan Riemersma presteert, is verbluffend. Het Nationaal Monument Plaatselijk Comité opgericht Zoals bekend heeft de Nationale Mo numenten Commissie voor oorlogsge denktekens het plan het terrein op de Dam te Amsterdam te verkopen ten einde daarop het centrale monument te plaatsen dat alle vormen van strijd en verzet van het Nederlandse volk zal symboliseren. Men heeft het voornemen ook op daarvoor in aanmerking komende plaat sen monumenten op te richten. Een deel van de daarvoor verkregen gel den zal worden afgestaan aan diverse stichtingen, welke de nagelaten betrek kingen der door het verzet gevallenen steunen. Zoals waarschijnlijk bekend is wordt het Damterrein voor f 0.50 per c.m.2 verkocht en ontvangt iedere koper een certificaat waarvan die boven een aan koop van 2000 c.m.2 op naam gesteld worden. Deze verkoopsactie is over het gehele land georganiseerd en ook in Alkmaar is dezer dagen een plaatselijk comité opgericht over wiens samenstelling en werkplan wij spoedig nadere medede lingen hopen te doen. Donderdag trad de Postharmonie op in een ongewone rol. Dat wil zeggen, niet het hele corps, maar slechts een tiental leden van de populaire vereniging trad in het openbaar op, en wel in de Langestraat voor het stadhuis. Nee, lezer, 't betrof hier geen aubade aan de burgemeester of de begelei ding van een zanghulde. Er kwamen zelfs geen koper-glanzende instrumen ten bij te pas. Wel waren de blazers en tamboers gestoken in compleet uni form met scharlaken pamfletten en witte handschoenen. Wat toch was het geval? Een der ambtenaren van PTT de heer Gerard den Das, zelf actief lid van de Postharmonie. trad in het hu welijk met mej. R. de Bood en tien leden van het corps vormden de ere wacht. toen het jonggetrouwde paar na de plechtigheid het stadhuis verliet. Keurig in de houding stonden zij daar. hand aan de klep van de pet, in een dubbele haag. Na het maken van enkele foto's behoorde het optreden, waarvoor grote publieke belangstel ling bestond, weer tot het verleden. De heer en mevrouw Den Das zijn hun huwelijk op waardige wijze be gonnen. Dat de zaal er evenzo over dacht, werd bewezen door het daverende applaus, waar ook de Gezona's en de „Moonlight Serenaders" ruimschoots hun deel kregen. De laatsten hadden na afloop van de show nog een belang rijke taak. Zij waren de ambassadeurs der muze Terpsichore, die hun melo dieuze en rythmische taak subliem ver vulden tot diep in de nacht. O- Contact, ja dat was er, tussen solda ten en burgers, en het groeit nog steeds, ongezien, maar sterk en hecht. En dat is goed! Evenmin als wij zonder onze soldaten kunnen, kunnen de jon gens van het I.I.B. het buiten de Alk maarse burgerij stellen. Die weten schap legt aan de burgers verplichtin gen op. Daarom zien wij met belangstelling uit naar volgende avonden, die onge twijfeld zullen komen! Beter dan ooit" Gisteren werd in de bovenzaal van het café „Centraal" de maandelijks Volkszang avond gehouden en een enthousiaste schare jongeren en ouderen hebben weer met groot genoegen onder leiding van de heer G C Pranger tal van mooie liederen gezongen. Het is een grote voldoening de groei ende belangstelling voor de Volkszang te kunnen constateren. En dit is zeker wel te verklaren door het feit, dat een ieder zieh op deze avonden als het ware thuis voelt. Inderdaad is men daar voor een paar uur één grote familie. Dit kwam vooral tot uiting bij het zin gen van de „Boerenbruiloft", waarbij het zelfs demonstratief toeging. Men zong uit volle borst en St. Nicolaas werd daarbij niet vergeten. Mevr, Swager verzorgde als altijd op haar prettige wijze de planobegeleiding. Ter afwisseling zongen twee leerlingen van de heer Pranger, de meisjes Tiny Bloothoofd en Ans Bijlsma een duet „De Herder" van J Worp; terwijl de heer P Haasbroek ten beste gaf „Soldatenliedje" van H Zagwijn en „Ons Died" van Arn Spoel, welke afwisseling, blijkens het spontane applaus, zeer op prijs werd ge steld. De voorzitter besloot deze avond met de mededeling, dat de eerstvolgende zang avond in verband met de Kerstdagen ver vroegd is en nu zal plaats vinden op Don derdag 18 December a.s. DIERENBESCHERMING. Te Alkmaar zwerft een jonge don kere herdershond, pl.m, 10 maanden oud, reu, een geel hondje donkere snuit en een jonge blauwe poes. Voor de herdershond wordt alleen de eige naar opgeroepen. Adres inspecteur C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN. Zondag 30 November zal de apotheek Wanna op het Ritsevoort voor het pu bliek geopend zijn. In deze apotheek wordt de nachtdienst de volgende week waargenomen. Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 29 November 1847 lezen wij het volgende: Onder de steden, in welke de ziekebussen eene schromelijke uit breiding hebben erlangd, bekleedt het vorstelijk 's-Graven,hage voor zeker eene eerste plaats. Niet minder dan de tien soortgelijke inrichtihgen tellen ongeveer veertien duizend deelgenooten, die, behoudens eenige weinige uitzon deringen, een aanmerkelijk ge deelte van hun zuur verdiende penningen afzonderen, om, onder den schijn van te zorgen tegen den kwaden dag, aan directeuren eene rijke bron van inkomsten, voor luttele werkzaamheden te verzekeren. En deze directeuren doorgaans menschen zonder be schaving stellen de wet aan de geneeskunstoefenaren, die hunnen diensten togen een gering hono rarium verleenen, en alzoo een stand van zaken bevorderen, wel ke voornamelijk voor hen zeiven onaangenaam, ja, dikwerf grie vend is. Het 's Gravenhaagsche departement tot Nut van 't Alge meen, getroffen door de schande lijke misbruiken, welke er ten na- deele der mindere klasse in dit opzicht bestaan, heeft, eenigen tijd geleden, gemeend de handen aan het werk te moeten slaan, om daaraan, zooveel mogelijk, paal en perk te stellen. Eene com missie uit drie geneeskunstoefena ren en den voorzitter van dat de- p rtement zamen gesteld, houdt zich onledig met het beramen van een plan, ter bereiking van het beoogde doel. Men verneemt, dat zij hare taak weldra zal hebben volbragt en dat zij aan het ge noemde departement zal voor stellen het tot stand brengen, on der zijn beheer en toezigt, eener inrichting tot het verleenen van hulp, ingeval van ziekte en bij overlijden. Gister is in de raadkamer van het stadhuis te Haarlem eene al- gemeene vergadering gehouden van afgevaardigden uit de onder scheidene onlangs hier te lande gevestigde commissiën tot het ver zamelen van gelden voor de op richting van een metalen stand beeld van Laurens Janszoon Cos- ter te Haarlem. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordholland heeft besloten in het jaar 1948 een sub sidie van 500.te verlenen aan de Vereniging voor Vreemdelingen verkeer te Alkmaar, overtuigd als de Kamer is van haar ernstig stre ven tot het behoud van de kaas markt, welke van het grootste be lang voor het bedrijfsleven en het vreemdelingenverkeer wordt geacht. Hoe belangrijk dit vreemdelingen verkeer in 1948 vermoedelijk zal worden, blijkt uit een bericht in Economisch Statistische Berichten, meldende, dat het Amerikaans toe risme de belangrijkste en snelste bijdrage kan leveren aan vreemde Rijken, die een dollartekort heb ben Volgens dit verslag werd in de jaren 19291939 reeds gemid deld 400 millioen dollar door Ame rikaanse toeristen uitgegeven, ter wijl vele factoren voor een uitbrei ding van dit toeristenverkeer schij nen te pleiten. ZATERDAG: Gulden Vlies, 2.30 u. Filmmiddag V. U. Gulden Vlies, 8 uur Ulvadero „Een sp:< 'i 't Wiel". Wapen Heemskerk, 7.30 Dansen. Stedelijk Museum, Tentoonstelling Scjiildersprenten. ZONDAG: Gulden Vlies, 8 uur A.B.C.-Cabaret. Wapen van Heemskerk, 3 en 7.30 uur Dansen. MAANDAG: Gulden Vlies, 8 u. Feestavond „Nazorg" BIOSCOPEN: Harmonie-theater, 8 uur Zwevende gra tie, tot 14 j. o. g., Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 u. Victoria-theater, 8 uur Vrouw tegen Vrouw, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur', Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Tot dusver was het mogelijk om vorderingen op de voormalige Duitse Weermacht, ontstaan door verrichtin gen ten behoeve van de weermacht en leveringen van goederen of op regel matige wijze tot stand gekomen vorde ringen van goederen (tegen afgifte van een vorderingsbewijs) door de weer macht, te laten registeren bij het ge meentebestuur, zulks voor het geval dat later nog een regeling tot vergoe ding van deze bedragen mocht worden getroffen. Door de Minister van Financiën zijn thans nadere voorschriften hierom trent gegeven, waarin o.m. bepaald wordt: 1. Dat de uit deze vorderingen voort komende schaden vooralsnog niet ajfi oorlogsschade in behandeling mogen worden genomen; 2. Dat vooruitlopend op een definitie ve regeling met de registratie, enquê te en taxatie dezer schaden een aan vang kan worden gemaakt. Blijkens mededeling van de Scha de-enquête-commissie te Den Helder. Spoorstraat 112, dienen alle schaden, zoals bovengenoemd, bij dit bureau te worden aangegeven. De mogelijkheid bestaat hiertoe tot en met 15 Decem ber a.s. Degenen die reeds aangifte deden van soortgelijke schaden bij het ge meentebestuur, kunnen de door hen overlegde bewijsstukken ter gemeente secretarie weder ophalen, opdat ook zii zich in verbinding kunnen stellen met de schade-enquête-commissie te Den Helder. Ter vermijding van misverstand wordt de aandacht erop gevestigd, dat onder regelmatig gevorderde goederen niet begrepen zijn die, welke ter vol doening aan een algemene maatregel van de vijand door de houders zijn in geleverd, zoals radiotoestellen, koper, 'etc. Vrijdagavond werd het Wapen van Heemskerk bevolkt door ambtenaren van de Provinciale Voedselcommissa- ris en CCD. Schetsjes, muziek, toneel en een aar dige parafrase op 't begrip opera wis selden elkaar af en werden gebracht door de leden van het personeel. Opvallend waren de verschillende steken onder water, soms wel boven water, op de wijze waarop deze amb tenaren per ingang van 1 Januari hun Spaarfonds kwijt raken. Op 1 Januari wordt het personeel namelijk opgeno men in de Bedrijfschappen en komt dus zodoende in Rijksdienst met recht op pensioen. Hun spaarfonds zal ech ter grotendeels nodig zijn voor inkoop van dit pensioen. Een gezellig bal, de muziek was ook al weer met eigen krachten, besloot deze avond, waarvan de PVC, de heer De Veer, zei dat deze zo goed zijn voor de band tussen 't personeel, dat uiter aard over de gehele provincie is ver spreid. In de prachtige kleurenfilm „Zwe vende Gratie" heeft Sonja Henie weer eens haar buitengewone capaciteiten op de gladde ijzers getoond. Doch niet alleen op de schaats bewees zij goed thuis te zijn, w\j konden haar ook als danseres bewonderen. Het moet ons alleen van het hard, dat haar spel, evenals dat van de mannelijke hoofd rolspeler Michael O' Shea, zeer ma tig was. De ijsshows in deze film, nog verhoogd door de kleurenpracht, zijn echter van hoog gehalte, zodat de be zoeker het matige spel op de koop toe neemt. Deze film is dus voor de liefhebbers van shows zeker een gang naar het Harmonietheater waard. Bascomb is leider van een rovers bende, die de bevolking terroriseert en een groep militairen wordt door de staat gezonden om hem te arres teren. Hij is zo wordt aan de lei der van de opsporingsgroep medege deeld, kenbaar aan een litteken aan zijn hals, omdat men al eens gepoogd heeft hem op te hangen, waarna zijn bende hem juist op tijd kwam ont zetten. Na een hevig vuurgevecht weten Bascomp en zijn plaatsvervanger te ontsnappen en zij komen terecht in een mormonenkaravaan, die op weg is naar Utah. De beide mannen doen zich als broeders voor en worden in de gemeenschap opgenomen, waar Bascomb Wallace Beery weldra een leidende positie krijgt. De-oude bendeleider blijkt onder zijn ruw uiter lijk een hart van goud te hebben en terwijl zijn vervanger hem telkens aanspoort de karavaan te bestelen en daarna te vluchten, hecht hij zich steeds meer aan de vredelievende mormonen, van wie een klein meisje Margaret O'Brien zijn vrien dinnetje wordt. Zij is het ten slotte, die hem op het rechte pad houdt en als de plaatsvervanger met het geld van de karavaan vlucht en de India nen ophitst tegen de blanke mannen, is het Bascomp, die dwars door de gelederen der rode broeders naar het militaire kamp rijdt. Het gevolg is, dat na een spannende strijd, waarbij mannen en vrouwen het kamp tegen de Indianen verdedigen, de bevrijders juist op tijd komen om de karavaan te omzetten. Bascomp wordt herkend en weggeleid, nagestaard en betreurd door zijn vriendinnetje en alle „zus ters" en „broeders" en het enige on bevredigende van de film is, dat nie mand te weten komt hoe het verder met hem afloopt. Dank zij het schitterende spel van Wallace Beery heeft deze prachtig geënsceneerde film tal van aantrek kelijke en vaak komische momenten. Deze film brengt ons een verhaal van echtelijke harteloosheid en jaloe zie; buitenechtelijke liefde en opoffe ringsgezindheid en wordt voor de be zoekers van het Victoria Theater inde rolprent „Vrouw tegen vrouw" ver toond. De man, om wie de strijd tus sen de twee vrouwen gevoerd wordt, is, treedt in 't begin van de tweede we reldoorlog in Geheime Dienst; verlaat zijn vrouw en zijn ongelukkig huwelijk in Londen om met een geheime op dracht naar het vaste land te vertrek ken. In Parijs ontmoet hij een ballet danseres die voor hem de juiste vrouw blijkt te zijn. Hij moet echter zijn plichten voor zijn vaderland vervullen en laat zijn geliefde in Parijs achter. De jaren gaan voorbij en door de wre de oorlog verliezen de geliefden elkaar uit het oog. De balletdanseres gaat mèt haar zoon, waarvan de veel om streden man de vader is. naar Londen en komt daar, onbewust, in kennis met zijn vrouw. Wanneer hij, na jaren uit Duitsland terugkeerd. tevergeefs in Parijs naar zijn danseres zoekt, ver trekt hij teneinde raad maar weer naar Londen. En op een door zijn vrouw georganiseerd tuinfeest, ziet hij haar weer. De vreugde van het weerzien is van korte duur; door de emoties van het weerzien krijgt zijn geliefde een hartaandoening en verlaat dit aardse tranendal. En de wettige echtgenote, die denkt, dat nu weer het terrein voor haar vrij ligt, wordt ook in haar verwachtingen teleurgesteld, want malief verdwijnt met z'n zoon naar ^Parijs. Het geheel kon ons maar matig be koren. Wederom trekken in dit theater twee grote films de aandacht. De Mexicaanse Rovers voeren de bezoe kers naar het land van romantiek, liefde en muziek en met Jimmy Wa- verly in de hoofdrol wordt het een aantrekkelijk filmwerk. Het eigenlijke z.g. hoofdnummer is getiteld: Het be gon met een moord en deze titel zegt al dadelijk heel veel. Want als het met een moord begint, zal deze moord ook opgehelderd moeten worden en natuurlijk wordt men hierin ook niet teleurgesteld. Dan Jagger en Kim Hunter zijn zeer goed in de hoofdrol len. Als geheel een afwisselend prO' gramma. Een boeiend stuk, prachtig gespeeld De abonnementsvoorstelling, gister avond in het Gulden Vlies gegeven, is tot een groot succes geworden en.... volkomen verdiend. De opvoering die de Haagse Comedie" (dir. Cees La- seurheeft gegeven van het Engelse stuk; De Grote Race, heeft de geheel gevulde zaal in alle opzichten grote voldoening geschonken welke zich vooral aan 't slot uitte in een daverend applaus, waarin alle medewerkenden terecht mochten delen. „De grote race" is het stuk genoemd omdat het zijde lings in verband staat met de meest beroemde hindernisren ter wereld „de Grand National" die elk jaar te Ain- tree bij Liverpool wordt gehouden. Het stuk speelt zich n.l. af vlak na deze nationale gebeurtenis op rengebied. De hoofdfiguur Gerald Coates zelf één der beste rijders begint dan n.l. zijn eigen grote race naar het geluk. Veel hinder nissen moet hij overwinnen, maar hij durft veel en rekent op zijn veine. Hij wordt verdacht van moord op zijn vrouw, de aan de drank verslaafde Babs Coates. Bijna had het spoorkaar tje in de zak van de regenjas van zijn vriend, de detective Ayling doen triomferen, maar Gerald heeft geluk en hij kan met Joyce Penrose 'n nieuw leven beginnen. Dorothy en Campbell Christie hebben inderdaad een boeiend stuk geschreven, dat thet in de ver taling van Caro van Eyck uitstekend deed. Het bijzonder geslaagde décor, 'n gedeelte van Geralds studeerkamer, werkte ten zeerste mee. Maar een woord van hulde komt vooral toe aan de regisseur Paul Steenbergen, die met de uitstekende krachten, waarover hij beschikte, een verrassend sluitend ge heel heeft weten te verkrijgen. Dat was werkelijk een ensemble! En het behoeft dan ook geen verwondering te wekken, dat naast het stuk, het spel algemene bewondering wekte. Paul Steenbergen zelf als Gerald be heerste zijn rol volkomen en was het middelpunt. Caro van Eyck gaf in de proloog zeer goed de vervallen vrouw. Dat een bekwaam acteur van een be- dienderol iets schitterends weet te ma ken, toonde Henri Eerens, die van Morton een creatie gaf, die terecht na de scène met Ayling de detective ap plaus bij open doek kreeg. In de rol van Joyce zag men Elisabeth Andersen een van onze jongere actrices. Haar spel trok zeer de aandacht en is veel belovend. Kostelijk was het type dat Jan Retel van de vriend Darling wist te maken. En welk een levendige fleu rige uitbeelding gaf Ida Wasserman van Pinkie Collins! Detective Ayling was een verdiend succes voor Bob van Leersum, die zich op vlotte wijze van zijn taak kweet, goed geassisteerd door Gerard Hartkamp als sergeant Gibson. De rol van Jan van der Linden was de minst dankbare, maar paste zeer juist in het geheel. Ensemble, fraai samenspel dat was de grote factor van het succes. Een opvoering, zoals De Haagse Comedie van De Grote Race gaf moet de liefde en belangstelling voor het toneel sterk doen toenemen. G. sinds 1902 (.angestr. 4, Alkmaar, Tel. 2231. SALTO MORTALE. Men verzoekt ons te willen mede delen, dat de voorstelling van het A.B.C.-cabaret met Wim Kan en Corry Vonk in verband met de lengte van het programma precies om acht uur begint. VOOR ZONDAG 30 NOV. 1947. ALKMAAR. Geref. kerk, 10 uur ds. Boeijinga van Haarlem (voorb. H.- Avondmaal); 5 uur ds. Hoekstra van Sassenheim. Extra coll. diaconie. Oud-kath. kerk in de Luth. kerk, Ou degracht, half 9, dienst (verbeterde op gave). BROEK OP LANGENDIJK. Geref. kerk, 10 en 3 uur ds. Veenhuizen van Amsterdam. DIRKSHORN. Geref. kerk, half 10 en 2.15 uur, ds. Van der Sluis. EGMOND AAN ZEE. Geref. kerk, 10 uur ds. Hoekstra van Sassenheim (voorb. H.Avondmaal)half 5 lees- dienst. Extra coll. diaconie. HEILOO Herv. kerk, 10 uur ds. Kas- tein van De Rijp. Geref. kerk (in evar4:.gebouw Kerkelaan), half 9 ds. Hoekstra van Sassenheim (voorb. H. Avondmaal); 4 uur ds. Boeijinga van Haarlem. Extra coll. diaconie. HEER-HUGOWAARD. Geref. kerk, half 10 ds. Von Meijenfeldt van Alk maar; half 3 ds. Visser van Schermer- horn. NRD.-SCHARWOUDE. Geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Haitsma. SCHERMERHORN. Geref. kerk, 10 uur ds. Visser; 3 uur leesdienst. SINT-PANCRAS. Geref. kerk, 10 uur (voorb. H.Avondmaal) en 4 uur ds. Middelkoop. WARMENHUIZEN. Herv. gem., 10 u. ds. Wiegers van Sint-Pancras. (Verbe terde opgaaf). De uitslagen van de in de negende ronde gespeelde onderlinge wedstrij den luiden als volgt: C. AdrichemJ. Geuzebroek 1X J. SprenkelingK. Tuinman 1x A, KroonA. Dekker afgebr, C. de GraafH. Verver afgebr, F. de GeusJ. de Geus uitgest. Combinatie groep II en III. Oudde Goede 02 Horman—Schrama 0—2 De JongBeukers 0—2 MarsmanAlleman 2—U LieshoutVreeker 20 HelderSmit 2u HoogeboomWeyers 20 WmterinkMellema 2—0 HofmanHoogeboom XX WeyersHoutenbosch 20 De stand in de combinatie groep II -III luidt thans als volgt: 1. De Goede 11 8 3 0. 19 2, Oud 9 5 3 1 13 3. Marsman 8 6 1 1 13 4, Helder 10 6 1 3 13 5. Winterink 8 4 3 1 11 (i. Hoogeboom 10 3 5 2 11 7, Houtenbos 7 4 2 1 10 S. Lieshout 10 4 2 4 10 9. Spaans 8 3 8 2 9 10. Alleman 10 3 2 5 8 11. Verhagen 6 3 1 1 7 12. LangedijK 5 3 1 1 7 13. de Jong 8 2 3 3 7 14. Weyers 9 3 1 e 7 15. Hofman 9 3 1 5 7 16. Mellema 10 2 8 5 7 17. Vreeker 6 2 1 3 5 18. C. Geus 7 2 1 4 6 3 9. Beukers 8 2 1 5 8 20. Schrama 10 2 l 7 8 21. Smit 6 1 0 5 2 22. Hosmus 2 0 1 1 1 23. Mulder 6 0 0 6 0 BURGERLIJKE STAND Geboren: Frederik H, zoon van A Koning en A Appel. Geertruida M, dochter van N Klaver en J Beemsterboer Jacobus Th, zoon van J Rood en P Waij. Floris G P, zoon van C Hooge boom en C C M de Waard, Getrouwd: C Maijer en J de Rui ter. C J Butter en K M A Bokma. Overleden: J van Baar, 72 jaar. C Groothuizen, 74 jaar. De Arbeiders-Toneelvereniging „Ber gen" gaf Donderdagavond voor een lang niet uitverkochte zaal in „De Rustende Jager" een opvoering van Cor Hermus' komedie „Pension Zonneschijn". Tegen een aardig décor speelden zich de verschillende scènes af tussen de pen sionhoudster, haarzoon en de gasten, een manicure, een actrice, een onderwijzeres, een filmondernemer en een dokter, elk met z'n eigen geaardheid, elk met z'n eigen moeilijkheden, „Verdriet schijnt Pension Zonneschijn erg genegen te zijn", meende de zwaar beproefde moeder en schijnbaar terecht. Ofschoon alle spelers blijk gaven van ernstige studie en speelden met gehele overgave, wisten ze toch niet de echte spanning te bereiken, behoudens enkele prachtig gespeelde momenten. Het oor deel van het publiek was dan ook niet onverdeeld gunstig, al klonk er na elk bedrijf een hartelijk applaus. Had de ATV bij de keuze van dit stuk de wenk „grijp niet te hoog" te veel uit het oog verloren?" De door de Konijnen- en Pluimvee vereniging „De Duinstreek" georgani seerde tweedaagse clubtentoonstelling wérd een succes. In de voor dit doel zo geschikte zaal van de heer P. Duin kwamen de dieren prachtig uit. De bezoekers hebben tal van fraaie die ren kunnen bewonderen en een idee kunnen krijgen van de resultaten, die de fokkers van De Duinstreek in enke le jaren hebben weten te bereiken. Keurmeester Hannema waardeerde de 98 inzendingen als volgt: Het beste dier dezer tentoonstelling was de Wit Wener Ram van J. Zander met Z.G., op de voet gevolgd door de Castor Voedster van H. Bredewout, ook met Z.G. Verdere uitblinkers waren: de gele Vlaamse Reus met G van L. Burge ring, de Chincilla Ram met GG van Kwinkelenberg, de Chincilla Ram met GG van P. Wit; enige Wit Weners en blauwe Weners met G van Zander; twee Rijnlanders met G van Zander; de Zilvervos-voedster met G en Ram met GG van Bredewout; de blauwe Rex met GG van Bredewout; de Blac and Tan, ram en voedster met G van Burgering; de Hollander, ram met G van Jb. Timmer; de 3 Angora's met G van M. Jansen; de Exsque Leghorn haan en hen van van Bredewout en 2 Wit Leghornhennen van J. Winder. In het Gemeenteblad van Alkmaar nrs. 1924, 1925, 1926, 1927, 1928 en 1929 zijn opgenomen de besluiten van de Gemeenteraad van 13 November 1947 en 29 Mei 1947 resp. tot a. machtiging aan Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het tarief voor de levering van gas door de gemeente-gasfabriek; b. vaststelling van een verordening tot wijziging der algemene salaris- verordening voor de ambtenaren; c. vaststelling van een verordening tot wijziging van het Ambtenaren reglement; d. vaststelling van een verordening tot wijziging van het werklieden- reglement; e. vaststelling van een verordening tot wijziging van de verordening, houdende bepalingen omtrent het toekennen van wachtgeld aan ambtenaren en werklieden in vaste dienst der gemeente Alkmaar; f. verhuring standplaatsen op ge" meentegrond. Alkmaar, 28 November 1947. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, G. VAN SLINGERLAND, Lo.-Burgemeester, R. VEENDORP, Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2