Novemberbos Alcmaria's strijd voor zelfbehoud ALCMARIA—A.F.C. N J. SPRUIT Moeilijke opgave voor de Boys in Kuilenburg R.k. A.F.C. ontvangt M.F.C. De Rijp. Castricum. Forensen in buitengewone vergadering bijeen Grait. Zuid-Schavwoude Oudkarspel. Ook U kunt ziek worden... Broek op Langendijk. j_aaiste N teuws Verhoging Vermakelijkheidsbelasting tot 50 pet. Saneringsmaatregelen voor bloembollen gehandhaafd De Belgische koningskwestie Wie 't dichtst bij het vuur zit n is het goed NCHROOM I 2 - HOUTTIL kopje koffie en at denkt U van en een slaatje?? NENSTRAAT 2 OLA No. 3 sollicitaties aan: ;r fust, emmer en elke liter. Alkmaar Tel. 2588. 3 oil csf dte ge, mei erwebp AfiD. 5284 Het wordt Zondag voor Alcmaria wel een zeer belangrijke dag, want dan wordt de eerste helft der com petitie afgesloten met een ontmoeting tegen een mede-„gegadigde" voor de onderste plaats: het Amsterdamse AFC. Houden we er rekening mee, dat ZW thuis van UW verliest, dan zou de volle winst van Alcmaria kunnen betekenen, dat er een kans op ontsnapping is. Zou echter van AFC verloren worden, dan wordt de situatie zeer précair. Dan zal AFC zich vermoedelijk wel redden en is Alcmaria's enige hoop nog gevestigd op ZW. Ja, wat moeten we er van zegge»1? Natuurlijk moed houden! En vechten tot het uiterste. En er van verzekerd zijn, dat drie- tot vierduizend man ho pen op een overwinning. Komaan, Alcmaria, besluit de eerste helft der competitie nu eens met een overwinning! De Spartaan zal de mooie plaats wel niet in gevaar brengen en dus thuis van OSV winnen, terwijl Velox thuis wel van West-Frisia zal kunnen win- ren. Rest dan hier nog HVCWFC. Do Wormerveerders moeten zorgen voor een nieuwe overwinning, maar 't zal deze keer heel moeilijk gaan. In de tweede klasse A gaan de Alk- maarse Boys de verre reis naar Vrien denschaar maken. Een moeilijke uit wedstrijd, waarbij Kramer het heel druk zal krijgen. Op papier hebben de Alkmaarders geen kans, doch ze hou den nu eenmaal van verrassingen, zo dat alles mogelijk is. KFC behoudt de bovenste plaats door een overwinning op Hilversum, maar ZFC zal wel zorgen, geen ver- liespunten op te lopen, omdat de uit wedstrijd tegen SDW gewonnen kan worden. Volendam geven we niet veel kans tegen DWV, maar Hercules zou zo waar wel eens kunnen winnen van het bezoekende Watergraafsmeer. Hollandia wacht op revanche! Vitesse, dat de competitie begon met een daverende zege op Hollandia, moet och gereed maken, om datzelfde Hol- lixdia voor de tweede keer te bestrij en en geheel Castricum begrijpt wel, dat de strijd nu heel wat moeilijker zal zijn. Met alle respect voor Vitesse ver wachten we een kleine overwinning van Hollandia. Terzelfder tijd zal Hel der thuis wel weten te winnen van DEM, terwijl IVV het wel klaren zal tegen het zwakke Germaan. ADO staat voor een vuurproef, want het ontvangt APGS. De Heemskerkers zouden de andere clubs een groot ge noegen doen door voor een verrassing te zorgen. EnAPGS heeft nog lang niet gewonnen! GVO—DTS zal vermoedelijk wel cp een thuis-zege uitdraaien. In de derde klasse B moeten dé1 lei dende clubs kunnen winnen. HBC mag zich tenminste niet laten verrassen door Kinheim en Beverwijk zal toch wel te sterk blijken voor Ripperda. WE ont vangt Zaandijk en heeft dus ook niet veel kans. Alw. Forward maakt misschien een kansje tegen Terrasvogels en QSC lijkt qns thuis te kunnen winnen van HFC. Ofschoon het een uitwedstrijd moet spelen, zien we BKC toch een overwin ning noteren op DCG. Maar of Succes in de uitwedstrijd tegen VVZ ook een succesje zal kunnen boeken, betwijfelen we zeer. De Meteoor en Zandvoort- ffieeuwen zijn vermoedelijk wel in staat om hun tegenstander in het zand te doen bijten, te weten VTA en KW, Marktberichten ALKM. EXPORT VEILING. 22 NOVEMBER 1947. Andijvie 1131, Spinazie 45, Winter tten 4.20—8.40, Wortelen 713, Toma ten 12—52, Groene kool 7.5019, Spruit- kool 1258, Rode kool 615, Gele kool MöO, Prei 923, Uien 1317, Bieten '-10, Druiven 921.85, Druiven wit 230, Witlof 2965, alles per 100 kg; Witlof 2965, Bloemkool per 100 stuks !A 40, I 30, II 15—20, Boerekool per 100 stuks 6.50—17, Knolselderie 3—15, Wor telen 19—26, Selderie 6—9.50, Peterse lie 7.5010, alles per 100 bos, Sla per •®0 krop 1.6015, Appels per 100 kg "—30, Peren per 100 kg 1538. NOORDERMARKTBOND, 29 Nov. 124.000 kg. witte kool 9—13.20, 28.000 rode kool 6.30—12.40, 5000 kg. Sele kool 55.60, 8500 kg. groene kool 10.9015.10, 15.000 kg. andijvie I 22.6027.10, II 18.60—20.70, 14000 bieten I 6.30—8, II 2.20—5.90, 1500 kg. uien 19.70—20, grove 20.90, "fid. 14.50, nep 11, 2500 peen II 7.90 8.10, III 8.50—8.70. langedijker groentencen- IRALE, 29 Nov. 42.000 kg. rode kool 9.80—16, 35.000 kg. gele kool '•48—6.10, 30.000 kg. groene kool 1.1017.60, 50.000 kg. witte kool k-13, 20.000 kg. andijvie 17.30—27.50, 0 kg. uien 17.90—19.20, 8000 kg. Peen n 8.10—9, III 8.50—9.10. "ARMENHUIZEN. 28 Nov. 12700 rode kool 7.20—12.80; 8400 kg. gele kool 4.40—8.30 61800 kg. witte kool #7n 1600 kg' groene kool 5.20 «40; 3200 kg. andijvie 8.10—25.50; 900 peen 4.30—5.30. De Alkmaarse elftallen Alcmaria Viotrix: Lingeman; Maarsen, Hendriks; Badenhui- zen, Helderman, Godvliet; Bijl, van Wieringen, Schmidt, Wit, de Buyzer. Alkmaarse Boys: Kramer; Metze- laar, Krul; Bart, de Leij, Pen- nincks; Vermeulen, Indri, Untied, van Geelen, Admiraal. RK AFC: Kwant; Schoen, Stam; Bierman, Langedijk, Kleybroek; Tijm, Buter, Stam, Heynis, Meijer. Interessante 4e klas-ontmoetingen. In de 4e klasse A speelt Berdos thuis tegen Wieringerwaard, dat zeker geen te onderschatten tegenstander is. Maar Schagen krijgt het even moeilijk, want het moet op bezoek bij Sijbekarspel, waar de nodige voetangels en klemmen liggen. Oudesluis wint van St. George, de Watervogels kunnen Westfriezen kloppen en JVC zal misschien een puntje aan Schoorl moeten afstaan. Het Alkmaarse AFC krijgt bezoek van MFC, dat nogal teleurstelt en daarom geven we AFC een goede kans op de overwinning. Heel boeiend kan de half-plaatselijke ontmoeting LSVV Vrone worden met gelijkwaardige kan sen. En N.-Niedorp, op de weg naar herstel, geven we een kansje tegen de Zouaven! Andijkde Rijp wordt een overwinning voor de thuisclub. In 4C is ZeevogelsZilvermeeuwen wel een heel belangrijke ontmoeting en de bezoekende club zal op haar qui- vive moeten zijn. OFC ontvangt CSV, dat ons toch niet meevalt en nu einde lijk weer eens winnen moet. Ook HSV uit Heiloo stelt wat teleur, maar de thuiswedstrijd tegen WSV moet het in een zege kunnen omzetten, 't Wordt tijd ook, Heilooërs! Assendelft wint thuis van IEV en WBUSVU is een strijd met wisse lende kansen. Nieuw vaandel van L.T.B. ingewijd Donderdag 27 November zette de L T B afdeling De Rijp, een kroon op het werk. Het door omstandigheden wat laat klaar gekomen vaandel werd ingewijd. Zo goed als alle leden waren aanwezig op deze voor de afdeling belangrijke bij eenkomst. Na een openingswoord van de voorzit ter en een bespreking betreffende een ingekomen schrijven, werd de Zeer Eerw heer pastoor Coppens welkom geheten. In zijn inleiding wenste pastoor Coppens alle aanwezigen van harte geluk met deze nieuwe aanwinst Hij zag het als een dub bel geluk In de eerste plaats voor bestuur en leden van de LTB en tevens voor de parochie. Hij sprak zijn bewondering uit over de uitvoering van het vaandel, maar tevens wat betreft de symbolische voor stelling. Deze* spreekt voor zichzelf en brengt op duidelijke wijze naar voren hoe wij, katholieken, rekenen op de zegen van boven. Hij hoopte, dat op de zo kunst rijke wijze tot uiting gebrachte gedachte ten volle zal worden verwezenlijkt. Hierna werd overgegaan tot wijding van het vaandel. De heer Visser dankte na afloop Zijne Eerw. heer Coppens voor zijn bereidwil ligheid en vooral ook de leden voor hun medewerking. Hij was van mening, dat dit kostelijk bezit volledig demonstreert, wat met samenwerking kan worden be reikt} en hoopte dat dit de belofte inhoudt dat in de toekomst iedere moeilijkheid, hoe groot ook, op dezelfde spontane wijze tot oplossing zal worden gebracht. Na nog enkele besprekingen van huis. houdelijke aard werd deze vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Het was voor de Vereniging van Forensen die haar onderafdelingen heeft in Alkmaar en.Heiloo een zeer belangrijke bijeenkomst, aangevraagd door een 30-tal leden ingevolge Art. 54 H.R. sub c.. Hoewel dit verzoek niet in het ge heel- voldeed volgens een publicatie in "Forensennieuws" aan de bij het Huish. Reglement gestelde voorwaar den heeft het bestuur toch gemeend de aanvragers geen moeilijkheden in de weg te moeten leggen, om aan de ondermijnende activiteit een einde te maken. De vergadering was druk bezocht en ook de afd. Heiloo was vertegen woordigd. De voorzitter de heer Beyersbergen van Henegouwen opende de vergade ring en heette de aanwezigen harte lijk welkom en bracht meteen het punt aan de orde waar het hier in hoofdzaak omging, n.l. het ontijdig sluiten der vorige vergadering tijdens de rondvraag. Hij gaf de verzekering dat hij hier geen speciale bedoeling mee had gehad maar dat hem geen langere tijdsduur was toegestaan daar hij sluiten moest op verzoek van de verhuurder der zaal. Daarna gaf de voorz. de heer Van Hensbergen de gelegenheid om als le ondertekenaar van het ingezonden schrijven dit toe te lichten. De heer Van Hensbergen bestreed dat hij de eerste ondertekenaar was. Hierna volgde een drukke discussie, waarna de voorz. nogmaals verzeker de dat er van opzet geen sprake is ge weest, en dit werd dan ook door de vergadering geaccepteerd. De heer v. Trigt legde er de nadruk op dat wij de geschillen die zich in de Vereniging voordoen moeten weg werken en dat het bestuur zich van inmenging moet onthouden. Dit werd door de voorz. ontkend maar als de zaken niet goedgaan is 't Bestuur genoodzaakt zich hierin te mengen wanneer de eer en de goede naam van de Vereniging dit noodza kelijk maken. De voorz. was en bleef van mening dat de leiding van feestcommissies en dergelijke behoort in handen van het Bestuur en temeer daar wij ook onze vleugels wijder uitslaan dan ons dorp, schept dit een grote verantwoorde lijkheid. Mevr. Gerligs merkte op dat er al tijd .maar een klein gedeelte der leden op de vergadering aanwezig is wat volgens haar een bewijs is van het vertrouwen dat men in het bestuur heeft. (Applaus) Volgens de heer Sikkink bemoeit het bestuur zich met dingen die het niet aangaan. Spr. vond dat de voorz. zich te buiten ging aan Dictatuur. De voorz. vroeg feiten, doch verkreeg die niet. Er ontspon zich een druk dispuut tüSseli de voorz. en de heer Sikkink, waarna een druk over en weer ge- Burgerlijke stand Geboren: Catharina Cornelia, d. v. H. Nibbering en Th. J. Schwering. Margaretha, d. v. N. v. d. Gragt en A. Zomerdijk. Gehuwd: Jan Bakker te Urs. 1 en Anna Louise Oudejans. Overleden: Lourens Kaandorp, oud 63 jaar. Alida Cornelia Martina Mons, oud 8 maanden. Gemeente-avond N. H. Kerk Donderdag werd in de zaal Kramer een gemeente-avond belegd door de Ned. Herv. Gemeente. Ds. ten Brugge- cate heette alle aanwezigen hartelijk welkom, naarna de spreker van de avond, ds, Mullens uit Edam, 't woord kreeg. Spreker behandelde de verwil dering onzer jeugd, welke, zo hij zei- de, ook de kerk aangaat. De toespraak van ds. Mullens werd besloten met ge meenschappelijk gezang. Na de pauze werden enige zangnummers en decla matie gegeven. De zaal was groten deels, gevuld. Boerderij afgebrand Vermoedelijk door een petroleum lamp is gistermorgen brand ontstaan in een boerderij aan de Waarddijk be woond door de heer Molenaar. Toen hij aan het melken was zag hij vlam men door het zolderluik komen. Hij trachtte de brand nog te blussen, doch dat lukte niet. Toen sneed hij de koeien los. Een deel van de inboedel kon nog worden gered. De brandweer van Noord-Scharwou- de kon de boerderij, niet meer redden. Deze brandde geheel af. Het laatste nieuwtje op het gebied van sproeimachines werd te Kent (Eng.) gedemonstreerd. praat volgde met als gevolg dat de heer Meijer het voorstel deed om de kwestie van vertrouwen te stellen, wat even later dan ook gebeurde. De secretaris bracht in verband met het voorstel van de heer Meijer een ingekomen stuk naar voren nog heet van de naald van de Afd. Alkmaar waarin deze bij volmacht de secreta ris machtigde zich met deze 36 Alk maarse leden in ieder geval achter het Bestuur te scharen. De heer Meyer merkte op dat het bestuur er verstandig aan doet hier van geen gebruik te maken, omdat dit niet aan de reglementen voldoet. Men was het ook van bestuurszijde na deze opmerkingen eens en bracht Meyer's voorstel in stemming niet handopsteken en het bestuur boekte met een overgrote meerderheid een vol ledig succes. De voorz. zegde toe dat het bestuur in de leemte betreffende het stemmen der Afd. Alkmaar en Heiloo zal voor zien door voorlegging aan de juri dische adviseur om dit reglementair in orde te maken. Na nog enkele discussies volgde de Rondvraag waar een druk gebruik van werd gemaakt en deze Rondvraag gaf weer eens een demonstratie van de belangrijke plaats die deze vereniging bij haar leden inneemt. ANTI-STAKINGSMAATREGELEN IN FRANKRIJK Enkele van de door Sehuman aan gekondigde maatregelen om de sta king in Frankrijk tegen te gaan zijn reeds getroffen. Verschillende tele foon- en postkantoren te Parijs zijn door militairen bezet, „sitdown"-sta- kers zijn uit de gebouwen van de voor naamste openbare diensten gedreven. De gehele dag heeft de gure najaarswind de bomen doen kraken. Zwiepend heeft hij de hoge takken omgebogen en het losgerukte herfstblad opgenomen en voortgejaagd als in een veilde warrelende dans. Nu is het stil geworden. De schemering daalt zachtjes neer, als een luchtig dansende fee, haar wazige sluier fijntjes spreidend tussen de donkere stammen en takken. Mijn voeten gaan over een brons- en goudkleurig tapijt van losjes opge stapeld blad, dat zacht meeveert bij iedere stap en boven mijn hoofd makqn telkens weer nieuwe bladeren zich los en dwarrelen neer met haast onhoor bare ritselgeluidjes. Nu belicht de scheidende dag nog zwak de kleuren van het herfstbos. Onder de verwarde, dicht in eengedrongen takken der lage eikenstruiken is de grond donkerbruin, bijna zwart van dorre ver schrompelde bladeren, maar het goudgeel voert de bo ventoon onder de statige imposante beuken. Won dermooi zijn de kleurscha keringen om mij heen. Maar het allermooiste van de herfst is, dat hij ons een belofte geeft. Want aan de kaalgeworden takken en twijgen zitten al weer heel kleine knopjes, waarin het leven zal sluimeren gedu rende de lange koude win tertijd. Het bospad ligt hier en daar bezaaid met vierpun tige bolstertjes van de glim mende bruine beukennoot jes. Aan de buitenkant zijn ze stekelig en hard, maar hoe mooi satijnzacht be kleed is de binnenzijde, die voor de rijpende vruchtjes eens een veilige besloten heid vormde Een bedrijvige merel woelt het neergevallen blad om. Dan komt de onderlaag bloot. Het is een kleverige, zwarte massa van rottende, op elkaar ge plakte bladeren, waarin hij met vlugge snavelpikken naar voedsel zoekt. Stil en plechtig staan nu de hoge bomen, zoals een mens staat bij een sterfbed, vol van een beklemmende verwachting, die haast de adem doet inhouden. Dan, plotseling, daalt uit de betrokken lucht een fijne regen neer. Het maakt een zacht ruisend geluid op het blad, om spoedig over te gaan in het tikkelen van grotere druppels. Een prikkelende geur van rottend blad stijgt op van de aarde. Het is alsof de natuur zich even ontspant, maar spoedig wordt het triest en donker in het bos. Dieper op de achtergrond is geen boom of struik meer te onder scheiden. Het is een zwarte muur geworden van een beklemmende duister nis. Ergens in de verte klinkt de angstschreeuw van 'n vogel en dan is er in de wijde eenzaamheid weer niets anders te horen dan het geruis van de regen. De paden worden donker en modderig. De takken druipen en langs de nat- glimmende boomstammen siepelt het water in straaltjes naar beneden. Dan dringen de geluiden van de verkeersweg tot mij door en tussen dé laatste stammen zie ik het licht van een lantaarn. Achter mij laat ik het Novemberbos, druipend en eenzaam in de scheme ring van een stervende herfstdag. POP ADEMA. Wie zal U dan helpen? Ook U kunt ziek worden en wanneer U niet in een zieken huis kunt opgenomen worden zullen alleen de wijkzusters van Uw kruisvereniging U vakkundig kunnen verplegen, terwijl U ook bij deze vereniging de vaak dure verplegingsartikelen in bruikleen kunt krijgen. Wanneer door ziekte van de moeder een huishouden dreigt te stagneren of wanneer er een nieuwe wereldburger op komst is, is het weer dezelfde vereni ging wier wijkverpleegsters en gediplomeerde kraamverzorg sters de zorg voor moeder en kind en het huishouden op zich nemen. Zij staan voor U op de bres op het gebied van kinderhygiëne, zuigelingen, en kleuterzorg, be strijding van de t. b. c. en ge slachtsziekten en verzorging der geestelijke volksgezondheid. Zij geven voorlichting in haar diverse organen, zij organiseren moedercursussen enz. Men kan de hulp kiezen welke men heb ben wil en wie b.v. katholiek is kan een katholieke verpleegster en een katholieke gezinshulp ne men. Men geeft zich op bij „Het Witte Kruis" en wie katholiek is kan dat bij de katholieke kruisvereniging „Het Wit-Gele Kruis" doen. Beide verenigingen streven zelf standig en op eigen principiële grondslag hetzelfde doel na en ieder die bij een dezer aange sloten is kan van hetzelfde ma gazijn van verplegingsartikelen profiteren. Tot 1 April 1948 wordt ieder zonder entreegeld in de gelegen heid gesteld zich op een spoedig verschijnend biljet als lid van een dezer verenigingen op te geven. „Eén voor allen en allen voor één", is het devies en daarom moet men niet op het tijdstip wachten dat men zelf in nood verkeert. Aller samenwerking is nodig om het kruiswerk in onze stad, ten bate van aller gezond heid, zo krachtig mogelijk te maken. Twee aanrijdingen Woensdag werd de wagen van de heer De Waard door een NACO-bus aangereden. Donderdagmiddag kwam een vrachtwagen van v. Twuyver in botsing met een NACO-bus, op de hoek van de Prins Hendrikkade te Broek op Langendijk. De materiële schade was onbetekenend. Het aantal hekken, dat in elkaar gere den wordt, neemt niet onbevredigend toe. De verwachting is, dat in de ko mende maanden het aantal niet meer te wensen overlaat. Smeden en metse laars hopen van ganser harte, dat de huidige toestand gehandhaafd zal wor den. Het christelijk onderwijs Dr. G. P. Itterzon hield Donderdag avond een rede voor het Locaal Comi té der Unie „Een school met de Bij- de spr. de rechten van het Chr. onder- bel". In een boeiend betoog verdedig- wijs. Een school met een Bijbelse in slag, aldus spr. is niet voldoende; po sitief Christelijk onderwijs is noodza kelijk wil ons land niet in dezelfde moeilijkheden geraken, die zich thans allerwege in het buitenland laten gel den. Verslapping en lauwheid op dit gebied is een gevaar. De opkomst was niet zo groot als verwacht werd. Geen tabak meer naar Duitsland De Geallieerde Bestuursraad in Ber lijn heeft, met ingang van 1 Decem ber a.s., de invoer van sigaretten, ta bak en tabaksproducten, door middei van de postdienst, in geheel Duits land, verboden. Mochten, na die datum, in Duits land nog dergelijke artikelen b.v. in briefpakjes worden aangetroffen, dan zulen ze zonder meer in beslag geno men worden, zo deelt de persdienst van de PTT ons mede. De Minister van Binnenlandse Za ken heeft een circulaire tot de ge meentebesturen gericht, waarin o.a. wordt geschreven: Wil het terrein der vermakelijkhe- denbelasting in zijn geheel als belas tinggebied voor de gemeenten behou den blijven, dan is het noodzakelijk, dat zij de vermakelijkheidsbelasting verhogen en, voor zover zij deze be lasting nog niet heffen, tot het in voeren daarvan overgaan. Het hef fingspercentage zal in het algemeen op 50% dienen te worden gesteld. Aanvaring op de Noordzee (Eigen berichtgeving). Zo juist bereikt ons het bericht, dat het stoomschip „Kaupo" in de buurt van de monding der Humber in aanva ring is geweest met een onbekend vaar tuig, welk schip tengevolge van deze aanvaring ten Noorden van Spurn Head aan de grond moest worden gezet. Zoals men zich herinneren zal heeft de Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur (met 185 tegen 160 stem men) besloten tot aanneming van het voorstel van de afdeling Grootebroek om aan de regering afschaffing te vra gen van alle bestaande saneringsmaat regelen in het bloembollenvak met in gang van het plantj aar 19471948 en 't aansluitende export-seizoen. Naar het Haarl. Dbld verneemt heeft de minister van Landbouw op dit ver zoek afwijzend beschikt. Wel zal een onderzoek worden ingesteld naar de wenselijkheid van wijzigingen van de staande bepalingen. Naar thans bekend is geworden, zijn Woensdagmiddag tussen de katho lieke ministers en vertegenwoordigers van het Nationaal Comité tot oplos sing van het koningsvraagstuk be sprekingen gevoerd. Donderdagmor gen hebben Van Zeeland, Lohest, de Sdhrijver en Vleeschauer een langdu- ig onderhoud gehad met minister Spaak. In verband hiermede deed het be richt de ronde, dat de Kath. Volks partij bij de regering heeft aangedron gen op het zoeken naar een spoedige oplossing. In sommige kringen meent men zelfs te weten, dat de katholieke ministers met ontslag - hebben gedreigd voor het geval hun socialistische col lega's hun standpunt niet zouden wij zigen. Donderdagavond hebben ver scheidene ministers der Katholieke Volkspartij besprekingen gevoerd met leden van hun partij over de konings kwestie. (Van onze Indische correspondent). In Indische ambtenaarskringen is grote verontwaardiging gewekt over 'n regeling, die in 't Nederlands-Indische staatsblad is verschenen en die inhoudt een nieuwe pensioenregeling van een aantal hoge ambtenaren, welke tot stand is gebracht door de luitenant- gouverneur-generaal in samenwerking met de Raad van Departementshoofden. Deze heren, waarmee bedoeld zijn bij voorbeeld de directeur-generaal van Algemene Zaken, van het kabinet van de Gouverneur-Generaal, hoofden van Departementen, de procureur-generaal van het Hoge Gerechtshof en de alge mene secretaris, behoeven niet meer te voldoen aan de bekende verplichtingen van twintig jaren diensttijd en de leef tijd van vijftig jaren, doch komen, wan neer zij bij wijze van spreken vandaag benoemd zijn, reeds de volgende dag voor een pensioen op een basis van minstens duizend gulden per maand in aanmerking. Deze voortreffelijke zelf verzorging, die een sterk anti-sociaal karakter draagt, wanneer men haar vergelijkt met de povere regelingen voor de grote schare van ambtenaren, die met zo weinig genoégen moeten nemen, heeft in ambtenaarskringen grote beroering gewekt. Men verwacht met alle stelligheid, dat deze kwestie spoedig in de Tweede Kamer aanhangig zal worden gemaakt. Onderzoek naar Franse communistische Kamerleden De Franse ministerraad heeft gis termiddag twee commissies benoemd, die belast zijn met het onderzoek naar de eis om opheffing van de parlemen taire onschendbaarheid van twee com munistische leden van de Nationale Vergadering. Deze twee communisten zijn David, die betrokken is geweest bij de on lusten te Marseille, en Soubaya, die zich aan anti-nationale activiteit zou hebben schuldig gemaakt.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 5