Siad en Omgeving, Verkoop van weldadigheidszegels begonnen Bergen's Raad narn vele besluiten Slechte dal „Voor het Kind" „De spaak in 't wiel" Burgerlijke Stand Stichting „De Vrije Alkmaarder'' Opnieuw zeven jaar voor Hof DOS wint van WE 3 Lantarenpalen sneuvelden Ds. J. H. W. Warners legt zijn ambt neer AGENDA „Toendra" Salto Mortale Afhalen bonkaarten ABONNEERT U OP DIT BLAD Onderlinge wedstrijden van gymnastiekvereniging Lezing Jan Strijbos PORT .ALLERLEI Internat, wielerprogramma 1948 vastgesteld De Spartaan door O.S Vandaag is de Decembermaand be gonnen met al haar huiselijke ge zelligheid, met St. Nicolaas, 't Kerst feest, de Oudejaarsavond en nog ve le andere genoeglijke uurtjes. En dit alles vervult de harten van jong en oud met milde en warme gevoelens, ook voor de medemens, voor de velen die ons medeleven niet kunnen missen. In het bijzonder geldt dit wel het misdeelde kind, de duizenden mis deelde kinderen in ons land. Hoe machteloos staan wij vaak te genover hun eenzaamheid en leed en hoe dankbaar mogen wij zijn dat zo vele anderen gereed staan om hen op te nemen in hun huizen en inrich tingen, om daar vaak met het offer van een leven vol toewijding, licht en levensvreugde te brengen in hun bestaan. Thans, van 1 December af wordt ons allen weer de gelegenheid geboden ons aandeel in dit sympathieke en on misbare werk te nemen door het kopen van de bekende Weldadigheids postzegels cn Prentbriefkaarten „Voor het Kind". Reeds in de eerste week van De cember worden de bedrijven, banken en andere kantoren bezocht voor het plaatsen van de grote bestellingen. Iedere zakenman weet hoezeer de waarde van zijn correspondentie stijgt door het gebruik van deze bijzondere frankeerzegels en hoezeer deze in binnen- en buitenland op prijs wor den gesteld. Voorbeelden zijn te noemen van blijvende handelsrelaties als gevolg van het regelmatig gebruik van de Weldadigheidszegels „Voor het Kind" en in andere landen zal geen firma het daarom wagen het gebruik van Weldadigheidszegels achterwege te loten. En zo begon vanmorgen oni negen uur ook de verkoop ln de hal van het Alkmaarse postkantoor, waar de ere-presldente van het comité, mevr. Overtuigend spel, een goed gegeven en een volle zaal met toeschouwers, ziedaar in enkele woorden onze in drukken van de toneelavond, die ULVADERO Zaterdag gaf in 't „Gul den Vlies". Het stuk, dat werd gekozen, was van Jo v. Ammers-Kiiller en speelde zich af in een provinciaal fabrieksstadje. Twee broers leiden een fabriek. Zij worden onderhouden door hun beide zusters. De jongste broer, Lucas Valck, heeft een zoon, Willem. Hij verlangt echter opnieuw te trouwen. Zijn hu welijksaankondiging brengt het rusti ge leven der Valcks in opschudding. Als Lucas en Marie Louise de Neuville getrouwd zijn, blijkt dat hun karakters zeer uiteenlopen. Voor Lucas bestaat bijna niets anders dan de fabriek. Hü heeft geen belangstelling in de lief hebberijen van zijn jonge vrouw. Wil lem is de spaak in 't wiel. Hij studeert muziek wat hem volgens zijn vader een artistiek armoede-bestaan zal ge ven. Aanvankelijk was hij door het huwelijk van zijn vader geschokt, doch hij bemerkt de geringe belangstelling van zijn vader voor Marie Louise, De ze twee groeien nu naar elkaar toe. Lucas verdenkt beide er tenslotte van een geheime verhouding te hebben. Man en vrouw vinden elkaar eindelijk doch „De spaak in 't wiel" wordt voor lopig buitenshuis gezonden. Men ziet, hier zijn alle gegevens aanwezig om een boeiende vertolking te geven. En dat hebben de tonelisten van ULVADERO dan ook onder lei ding van regisseur Jos. Groenland uit stekend verstaan. Dick Haasbroek en Piet Kroon als Lucas en Daniël Valck gaven prima spel te zien. Truus Schot en Willy Ak kerman toonden als de beide oudere zusters een prachtige creaties van hun type, zó dat de zaal herhaalde malen moest schaterlachen. Tom de Munk als de zoon speelde vlot. Lies Blauw, zijn nichtje en meisje, vertoonde geen spoor van plan kenkoorts en was zo natuurlijk als men maar mocht verwachten. Riek Hoogland als de vrouw van Lucas Valck, was een goede toneelpartner. Loes Meijroos speelde Jansje, de dienstbode. ULVADERO heeft de aanwezigen 'n genoeglijke avond geboden. Een ge zellig bal hield hen daarna nog lang en prettig bijeen. Geboren: Anna M M, dochter van N P Peperkamp en C M Tromp. Jacob M, zoon van D van Doorn en A H de Rid der. Catharina A M, dochter van H C Droge en A K Roos. Margaretha A K M, dochter van M H Bolhuis en A C Bra_ kenhoff. Johannes A N, zoon van N A Komen en M E de Reus Getrouwd Durk Tiemstra en Cor nelia A Hoorns. Abraham van den Berg en Guurtje W de Rover. Overleden: Maarttfe Dekker, 84 Jaar. In da op Vrijdag j.l, gehouden vergade ring van de, Lezersraad is het bestuur van de Stichting „De Vrije Alkmaarder" aangevuld tot 5 personen, zodat het be stuur thans als volgt is samengesteld: K Kirpenteyn, voorzitter; A. Koster- Schouw, recretaresse; S StompsHartog; J Heemskerk; J. Schekkerman. Koelma plaats nam in de stand, die met de nationale en Alkmaarse kleuren een fleurig aanzien biedt, dat nog verhoogd wordt door de suggestieve affiches, die dit jaar ont worpen zijn. 5 Om even negen uur gingen de trommels met zegels en kaarten open en nauwelijks een paar minu ten later hadden mevr. Koelma en haar assistente de handen vol, om alle gegadigden te bedienen. En zo moet het blijven, vijf weken lang, tot heil van de duizenden misdeelde kinderen, die ons land helaas nog telt. Bijz. Raad van Cassatie Zaterdag werd voor de Bijzondere Raad van Cassatie het beroep behan deld van J. Hof uit Alkmaar. Wegens verraad was Hof door het Eijzonder Gerechtshof te Amsterdam tot zeven jaar gevangenisstraf met af trek veroordeeld. Hij had namelijk aan de toenmalige inspecteur van politie ten Bensel medegedeed, dat bij zijn buurman Bakker een Jodin was on dergedoken. Voor de Bijzondere Raad van Cassatie zeide requirant dat hij uit angst de mededeling had gedaan. De raadsman, mr. A. G. Maris te 's Gravenhage, merkte op, dat zijn cliënt inspecteur ten Bensel vertrouw de en dat hij deze gevraagd had voor de Jodin een plaats buiten te zoeken. De man was z.i. bang, dat de buren iets kon overkomen, omdat een Jood se dame in de buurt was ondergedo ken. De procureur-fiscaal requireerde tot verwerping van het beroep. Op 20 December zal de Raad uitspraak doen. Vervolgens stond terecht E. Nooder, eveneens uit Alkmaar, die door het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam tot 8 jaar gevangenisstraf was ver oordeeld wegens dienstneming bij de Waffen SS. De procureur eiste bevestiging van het vonnis. Uitspraak 3 Januari. Vrijdagavond j.l. speelde DOS haar tweede competitiewedstrijd tegen VVV 3 en wist deze na een zeer spannende strijd te winnen. Na twee uur spelen was de stand 3'/s tegen 'fa in het voor deel van VVV. DOS gaf zich echter niet gewonnen en wist de overwinning uit het vuur te slepen. De eindstand was als volgt; K. Brinkhof (DOS)R. Pijning (V VV) 0—1; J. Kooi—Dr. Helder C. MazereeuwVeltman 01; J. Bak kerKirkenier 10; J. Molenaar Bosch 10; A. BurgertHol 01; J. SlikkerSchuurman 10; R. Pranger de Lange 10; A. v. VlietOudes 0-1; A. Nijmanv. Eekeren 10. Totaal 5'fa—i'h. Zaterdagmiddag werden twee lanta renpalen omver gereden. Eén op de Kruseman van Eltenweg door een slip pende vrachtauto en de grote lantaarn paal op het Waagplein. De bestuurder van de tweede wagen wilde op het Waagplein parkeren, doch sloeg geen acht op de paal die midden op het plein staat, met het gevolg dat de paal voor de wereld ging. Naar wij vernemen heeft ds. J. H. W. Warners, predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Apeldoorn, zijn ambt neergelegd. Ds. Warners, die in 1902 werd ge boren, werd in 1927 candidaat i. d. H. Dienst en aanvaardde dat jaar 't ambt in Geervliet. In 1932 werd ds. Warners predikant in Alkmaar en op 3 Augus tus 1941 deed hij intrede bij de Ned. Herv. Gemeente te Apeldoorn. Zijn besluit wordt gemotiveerd door overwegingen van persoonlijke aard, terwijl ook gezondheidsredenen zijn heengaan verklaren. MAANDAG Gulden Vlies, 8 uur: Feestavond „Nazorg" DINSDAG Gulden Vlies, 8 uur: Huize Westerlicht, 8 uur: universiteit. S.O.V.A. Lezing Volks- BIOSCOPEN; Harmonie Theater, 8 uur: Zwevende gra. tie; tot 14 jaar onder geleide. Victoria Theater, "8 uur: Vroi^w tegen vrouw; 18 jaar. Een vijftal culturele verenigingen uit Alkmaar, t.w. Volksuniversiteit, Neder landse Reisvereniging, Instituut voor Arbeidersontwikkeling, Natuur Histo risch genootschap en de Vereniging voor Huisvrouwen, organiseerden Za terdag gezamenlijk een filmmiddag in Het Gulden Vlies. Als vertegenwoordi ger van deze vijf verenigingen opende de heer Voorthuyzen met een kort woord. Spreker zei o.a. dat de vijf verenigingen ondanks de verschillen de belangen die zij hadden één ding gemeen hadden: de verheffing van de mens. Men tracht dit te bereiken door het organiseren van culturele avonden of middagen waarvan deze middag er één is. Als hoofdfilm werd gedraaid de film „Toendra" De film liet het moeilijke werk zien van een dokter in het .hoge Noorden, de ontzaglijke moeilijkheden waar mee deze mensen daar hebben te kam pen. De natuuropnamen waren wer kelijk frappant en een ieder zal zich, bij het aanschouwen van dit machtig filmwerk, opgenomen in een natuur reservaat in Noord-Amerika, wel heel nietig hebben gevoeld. De comedie van de variété Het ABC-cabaret van Corry Vonk en Wim Kan bracht Zondagavond voor een geheel bezet Gulden Vlies een op voering van Wim Kan's nieuwste idéé „Salto Mortale", een bonte afwisseling van een zestiental nummers, waarbij verschillende aantrekkelijke en origi nele. Toch zullen velen van de talrijke aanwezigen zich wellicht iets anders van deze opvoering hebben voorgesteld. Tot enthousiasme kwam het publiek niet en dit kan niet verwonderen. Want al waren er bijzondere echte ca barettaferelen en waren ook nummers bij, die nief zo insloegen. Na de originele ouverture, de ken nismaking met de verschillende artis- ten als leden van het orkest, trad Wim Kan op als zanger en zangeres (half om half). Deze leider toonde zich de gehele avond een artist van formaat in 't cabaretgenre. Vooral in zijn praatje na de pauzé, dat sterk politiek was ge tint, was hij best op dreef en ook zijn aandeel in verschillende andere scènes mag geroemd. Corry Vonk had weer vele goede momenten, o.a. in De fietsende tele- paath (met Wim Kanen in de intel ligentie-test tussen het volk (Corry Vonken de regering (Cruys Voor- bergh). Deze laatste is een uitnemend artist, maar wij zien hem liever als toneelspeler. De marionet van Prof. Sordini was een zeer geslaagd nummer. In Boudi Boum trad naast Leo de Hartogh op geestige wijze Wim Kan op met zijn woordenboek en intermezzi. In verschillende andere scènes werk ten Adrienne Canivez, Lya Sten, Teddy Schaank, naast de reeds eerder ge noemden, mee en meermalen op ver dienstelijke wijze, terwijl ook Leo de Hartogh de aandacht trok. De „juf frouw Schimmel" van Lya Sten kon den wij niet waarderen. Cor Lemaire was weer de uitstekende en gerouti neerde muzikale begeleider. G. Vandaag, Maandag, zijn zij, wier fa milienaam begint met de letters A, en E aan de beurt voor het afhalen van nieuwe bonkaarten 802, schoenen bonnen en bonkaarten voor a s. en jonge moeders, in het uitreiklokaal (Ridderstraat) van 9—12 en van 24 uur. Zelfverzorgers uitsluitend Zaterdag 3 Januari e.k. De inwisselingsbon van kaart 713 moet afzonderlijk worden meegebracht, dus niet weer de gehele kaart. Morgen, Dinsdag, is de beurt aan de letter B tot Blom. Heiloo. BOND VOOR STAATS- PENSIONNERING. Er is Zaterdagavond in de Rustende Jager weer hartelijk gelachen om de Stier uit Califonrnië, welk stuk door de Rederijkerskamer 't Ontluikende Roosje voor de leden van bovengenoemde bond ten tonele werd gebracht. Men had di rect het goede tempo wat een dergelijk stuk eist, te pakken en men hield het alle drie bedrijven prachtig vol. Er is inderdaad uitstekend gespeeld en het samenspel klopte als een bus. Een luid applaus was dan ook wel de beloning voor het gebodene. De voorzitter van de Bond voor Staatspensionnering, de heer A. Greeuw, die een kort openings woord sprak, dankte na afloop namens de leden en sprak woorden van dank aan de dames en heren van 't Ontlui kende Roosje voor hun medewerking. Mej. Regenboog werd eveneens harte lijk dank gebracht voor haar muzikale opvattingen aan de piano. Het was een uitstekend geslaagde avond. VISSERIJ. URK, 27 Nov. 1947. Door 28 vaartui gen werd heden aangevoerd; 2864 pond snoekbaars 5760 cent en 1390 pond rode baars en voorn 19—20 cent. Alles per pond. Subsidies voor de „Schoolvereniging", het „Witte Kruis" en „Bergen's Harmonie" De Raad kwam Vrijdagavond in cpenbarë zitting bijeen onder voorzit terschap van Burgemeester Dr. W. Huygens. Naar aanleiding van het verzoek van de afd. Bergen „Het Witte Kruis" om gemeentelijke subsidie voor uit zending van kinderen naar herstel- lings- en vacantieoorden besloot de Raad het subsidiepercentage voor iedere noodzakelijk geachte uitzen ding te bepalen op 50. Voor 1947 zou den f 300 ten laste van de gemeente komen. Voor de Berger Schoolvereniging werd een bedrag van f 1100 Deschik- baar gesteld voor de inr'chting van de rijwielbergplaats tot noodlesdoxaal. Met het voorstal van B. cn W. om aan de Berger Schoo'vereniging voor het schooljaar 1 Sept. 1947 -1943 een bijdrage in het exploitatie-tekort de> Middelbare Meisjesschool te verlenen van f 51.11 voor iedere leer.ing uit Bergen, ging de Raad na langdurige discussie accoord. Verder besloot de Raad in principe om aan de Berger Schoolvereniging een geldlening van f 17.500 uit de gemeentekas te ver strekken. Met het voorstel tot aanschaffing van verschillende hulpmiddelen voor het onderwijs in lichamelijke oefening, waarvan de kosten waren geraamd op f 625, kon de Raad zich verenigen. Als blijk van erkentelijkheid voor de grote verdiensten met betrekking tot het gemeenschapsleven, besloot de Raad aan Bergen's Harmonie ter ge legenheid van haar 50-jarig bestaan een bedrag van f 100 toe te kennen. Ten behoeve van de dienst gemeente werken stelden B. en W. voor een tweedehands Jeep aan te schaffen, die I Met de krot-opruiming in Drente is daadwerkelijk een begin gemaakt. De burgemeester van Schonebeek en iemand van de Volkshuisvesting in Drente begonnen met de afbraak persoonlijk en installeerden later op de dag de bewoners van het krot in een hypermoderne woning. Nederlands initiatief op zijn best. dienst kon doen als reservetrekker voor de motorspuit, als sneeuwrui mer en voor algemene doeleinden. De kosten waren geraamd op f 2500. Geen bezwaren. VAN SMEERSTATION TOT KLEUTERSCHOOL. B. en W. stelden voor het voormali ge smeerstation van de Duitse weer macht, staande op het terrein van de openbare school, van het Bureau Oor logsbuit aan te kopen voor f 1250, het daarna voor rekening der gemeente te doen verbouwen tot Kleuterschool en het te verhuren aan de vereniging Volksonderwijs. Na enige discussie ging de Raad hiermee accoord. EEN GOEDE DAG VOOR DE KLEUTERS. Voorgesteld werd het subsidie-per centage voor de kleuterschool te be palen op 60. Volgens de „exploitatiebegrotingen" (de subsidiebedragen kunnen eerst de finitief worden bepaald na vaststelling en goedkeuring der „exploitatiereke ningen") zouden de subsidies bedra gen: voor de R.K. Fröbelschool St. Angela 60% van f 3426,85 is f 2056,11, voor de Kleuterschool der Vereniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs 60% van f 1850,62 is f 111037 en voor de Kleuterschool van Volksonderwijs bij huisvesting in de openb. school 60% van f 1,493,38 is f 896.03 (80 leerlingen) en bij huisvesting in de te stichten kleuterschool 60%'van f 4471,75 is f 2683,05 (120 leerlingen). Het voorstel werd aangenomen. Het maximum-bedrSg, dat per leerling kan worden uitgekeerd, zou nader worden bepaald. GEEN SPIJBELAARS MEER. Op voorstel van B. en W. stelde de Raad een verordening vast. waarbij ambtenaren der Politie worden ge machtigd leerplichtige kinderen, zij gedurende de schooltijd op openbare weg aantreffen, naar hoofd der school te brengen. UITBREIDINGSPLAN. B. en W. stelden voor te bepalen, dat de herziening van het uitbrei dingsplan in voorbereiding is. De voor zitter deelde mede, dat het feit der herziening overeenkomstig art. 36. 4e lid der woningwet, officiëel diende te worden vastgelegd. De Raad ging met het voorstel ac coord. die de het DIERENBES CHERMINU Sinds enige dagen zwerft te Alkmaar een Bouvier, zwart, lange staat t reu en eer, klein hondje, licht van kleur, reu Ter beschikking enige Jonge hondjes. Men wordt er nogmaals aan herinnerd, dat geen dieren (uitgezonderd gevonden) bij de Inspecteur mogen worden ge bracht. Adres Inspecteur: C, Verwer, Baan. straat. Alkmaar Koedijk. De uitslagen van de door „Voorwaarts" in café Schuit gehouden wedstrijden zijn: Kleuters 4-kamp: le Reinie Otto 28'/i, le Peter Schuit 28l/2, le Henk Leek 28l/2, 2e Freek Raat 27'/», 3e Maijen v. Loenen 27 en 3e prijs Bram Raat 27 punten. Meisjes I 4-kamp: le Tinie Sloof 27'/i, 2e Gretje Keeman 26 en 3e prijs Ida Vennik 25 punten. Meisjes II 4-kamp: le Ina de Waal 29, 2e Agnis Masteling 28'/!, 2e Willie Dis sel 281^ en 3e prijs Annie Molenaar 23 punten.' Jongens I 4-kamp: le Jacob Boon 291,^, 2e Jac. Langedijk 28, 3e Jac. Har tog 27 en 3e prijs Wim v. Duin Dz. 27 punten. Jongens II 4-kamp: le prijs Piet Won der 33'/« punt. Adsp. dames 4-kamp: le Greta Nieu- wenbure 26'/>, 2e Annié Kooy 26, 2e Klaasje Tiesjema 26 en 3e prijs Annie Masteling 251^ punt. Dames le jp-aad 6-kamp: le prijs Nel Wonder 481/, punt. Dames 2ë graad 6-kamp: le T. JongsmaMasteling 40y2, le M. Koorn Bruinis 40'/i en 2e prijs M. Bloodhoofd- Rens 40 punten. Heren le graad 6-kamp: le prijs M. Barsingerhorn 49 punten. Heren 2e graad: le J. Haringhuizen 39i/„ en 2e K. Barsingerhorn 37 punten. Hoogst aantal punten adspiranten, wisselbeker, P. Wonder 33i/2 in 4-kamp. Hoogst aantal punten leden, wissel beker: M. Barsingerhorn 49, in 6-kamp. LAATSTE CURSUSMIDDAG KLEIN FRUIT UIT EIGEN TUIN. Uitgaande van de Stichting Maat schappelijke Voorlichting ten platte- lande onder de vrouwen, werd ten hui ze van de heer Jb. Modder onder lei ding van mej. Dijkstra de laatste cur susmiddag gehouden over bovenver meld onderwerp. De cursussen werden verzorgd door de heer Blaauw, ass. Rflkstuinbouwconsulent te Hoorn. Stonden de vorige bijeenkomsten in 't teken van planten, snoeien en ver dere verzorging der beplanting, deze laatste cursus werd speciaal gewijd aan de verschillende ziekten, het ont staan en de bestrijding daarvan. De heer Blaauw verstaat zeer zeker de kunst om deze voor de dames geheel onbekende stof bevattelijk en aanne melijk te - maken, zodat de cursussen met grote aandacht konden worden gevolgd. Mevr. Butter stelde nog de vraag of een dergelijke cursus ge houden zou kunnen worden voor de mannen, daar 't meer technische werk meer bij deze thuis hoort. De heer Blaauw kon hierop antwoorden, dat dit natuurlijk zeer goed mogelijk is, indien de mannen via een tuinbouw- vereniging een dergelijke cursus aan vragen. Deze cursus wordt dan gege ven op 5 4 6 avonden of middagen en is geheel kosteloos. Enige subsi die is daarvoor niet aan te vragen. Nadat mej. Dijkstra heeft gewezen op het grote nut van deze cursussen ook voor de dames, waardoor meer Heer-Hagowaard. Het Nutsdepartement, afd. Heer. Hugowaard, hield Vrijdag zijn eerste bijeenkomst in het seizoen. Voor de/e avond was uitgenodigd de heer J, Strijbos, die een en ander zou vertel len over zijn tocht met de Willem Ba- rendsz, verduidelijkt door enkele films. Oudergewoonte en dit wordt 'n lelijke gewoonte, opende de voorzitter de heer J. Biersteker te laat de bij eenkomst, heette alle aanwezigen en in 't bijzonder de heer Strijbos wel kom, bracht de leden onder de aan dacht, dat de secretaris tijdens :'.o pauze een en ander-zou mt edelen om trent de opgerichte bibliotheek en gaf vervolgens het woord aan de heer Strijbos, die een leerzame voordracht hield over zijn reis naar de Zuidelijke IJszee. De spreker kreeg na het beëindigen van zijn filmpjes een hartelijk ap plaus. De te Parijs gespeelde landenwed- strijd FrankrijkNederland werd door onze handbalsters met 30 gewonnen. De Nederlandse ploeg speelde een zeer goede wedstrijd. In Bussum werd de landenrugbywed- strijd NederlandBelgië gespeeld. De Belgen behoren tot de sterkste ploegen van het Europese vasteland, doch ble ken deze keer niet opgewassen tegen Nederland, dat een zeer sterke voorhoe de had. De rust trad in met een 53-voor- sprong voor Nederland. Na de thee wil den de Belgen een gelijk spel forceren en begonnen zeer unfair te spelen. Zelfs werd een der Belgen uit het veld ge stuurd. De wedstrijd werd toen zeer ruw en ieder was blij, toen het eind signaal klonk. Zondagmiddag is op grootse wijze de hoofdconsul van de KNVB, de heer L. Boeljon, gehuldigd door de KNVB ter gelegenheid van diens 25-jarige dienst als hoofdconsul bij deze bond. Namens de bond overhandigde Karet Lotsy de jubilaris een enveloppe met inhoud en een gedenkboek met handte keningen van hen, die aan de inhoud van de enveloppe hadden bijgedragen. Het gedenkboek telde enige honderden bladzijden Bekerwedstrijden in dit seizoen? Naar wij vernemen zou het in de be doeling liggen van het bestuur van de KNVB dit seizoen bekerwedstrijden te laten spelen. Een definitief besluit c[aar- aaami uaa do sed isjtpa ubjj juajjuio datum worden genomen, aangezien een en ander afhankelijk is van het feit, of de gewone oompetitie niet te veel ver traging ondervindt van slechte weers omstandigheden of onbespeelbaarheid der terreinen. Jaarvergadering NVBHS. Onder voorzitterschap van de heer W. H. Ta conis kwam Zondag de NVBHS in haar 38e jaarvergadering bijeen. In een kort openingswoord bood de heer Taconis de prestatiebeker 19461947 aan Marius Strijbis aan voor zijn vestiging van het uurrecord op de baan te Amersfoort. Het voorstel tot contributieverhoging ingaande 1 Sept. 1947 voor juniores van 1.50 op 2.50 en voor seniores van f 2.50 op 3.50 per jaar alsmede voor beide groepen 0.50 voor het trainings- fonds werd in zoverre aangenomen, dat deze verhoging niet in 1947 doch op 1 Sept. 1948 zal ingaan. Een crediet van 200 ten behoeve van rijders die te ver van Amsterdam wonen om op uitnodiging van de T.C. de .kunstijsbaan te bezoeken werd goed gekeurd. Een tweede crediet ten behoe ve van de training van Herman Buyen, die niet in het Olympisch trainingteam is opgenomen, doch wiens vorm zoda nig is, dat het nader vast te stellen crediet ten volle is verantwoord, zal nader worden vastgesteld. 8 Febr. Internationale wielercross te Parijs; 15 Febr. Internationale wielercross te Luxemburg; 19 Maart MilaanSan Remo; 11 April Parijs—Brussel; 25 April Kampioenschappen van Zu rich; 24 April tot 2 Mei Ronde van Neder land; 15 Mei tot 6 Juni Ronde van Italië; 30 Mei Ronde van Vier Cantons te Zurich; 1 tot 6 Juni Ronde van Luxemburg; 12 tot 23 Juni Ronde van België; 14 Juni tot 11 Juli Ronde van Spanje; 27 Juni Nationale Kampioenschappen van verschillende landen; 30 Juni tot 25 Juli Ronde van Frank rijk; 7 tot 13 Augustus Olympische Spelen te Londen; 21-22 Augustus Wereldkampioenschap pen op de weg (Valkenburg); 23 tot en met 29 Augustus Wereld kampioenschappen op de baan (Am sterdam) 28 Augustus Ronde van het Meer van Geneve; 3 tot 5 September ParijsBrest en terug; 19 September Grote Prijs der Naties te Parijs; liefde wordt gekweekt voor de plan ten, zegt deze de heer Blaauw harte lijk dank voor zijn inleidingen en spe ciaal ook voor de wetenschappelijke kennis, die hij de dames heeft bijge bracht. Namens de dames werd de heer Blaauw vervolgens wat rook gerei aangeboden. De heer Blaauw dankte daarop de dames hartelijk en zeide, dat het een voorlopig afscheid is, want a.s. zomer komt de heer Blaauw eens kijken hoe de dames het er hebben afgebracht. Het programma van klassers is deze keer gr afgewerkt. De veld blijkbaar de gevallen water en sneeuw niet Nu is het niet erg, &i Zondag wordt overgesls competitie heeft tot nu vlot verloop gehad. A: kant nemen we, dat m< gauw tot terreinafkeu overgaan, omdat de er verleden jaar geleerd h winter nog al eens sto treden. In de tweede klasse A winning van Hercules op 4e Watergraafsmeer een het gevolg is, dat onderaa de zaak heel wat spann. den is. Bovenaan bleef bestaan, doordat ZFC m cijfers van SDW won en cies gelijk staat met KFC Al de andere wedstrijde gelast. ZFC KFC Elinkwijk Watergraafsm. Vriendensch. DWV Hilversum Alkm. Boys Volendam SDW Hercules In de tweede klasse B WFC een goede dag. Zei Wormerveerders de lasl strijd tegen HVC met 1 lijkertijd werd de Spartaai geklopt door OSV en dal eigen omgeving Velox deed ook al verl zich thuis verrassen door kenbare West-Frisia, d: weer eens een goede bui 12, maar dat was voor d voldoende om de volle bv halen. De Spartaan WFC Velox TOG OSV UW West-Frisia HVC ZW AFC A1 cm. Victrix Slechte dag voor Het was voor Den Hel bijzonder slechte dag, i derde klassers verloren. Helder zelf speelde thui: en moest een 02 neder ren. Een nederlaag, die v. verwacht hadden. Dat w; een gelukje voor Vitesse, veel moeite van Hollandia had bovendien nog gelu haar bedreigende APG£ Heemskerk met een geli noegen nemen. Een uitstel tie van de -ADO-ers. De stand luidt thans: 10 7 9 7 10 4 10 5 8 3 9 4 9 3 9 3 8 2 10 2 10 1 10 6 10 6 10 5 9 4 10 5 8 4 9 4 9 3 9 1 9 1 9 1 Vitesse 10 8 APGS 10 5 GVO 8 5 Helder 10 5 IW 8 4 Hollandia 10 4 ADO 10 4 DEM 8 3 DTS 9 0 Germaan 9 1 In de 3e klasse B was 1 in Beverwijk met 2—1 zwakke Kinheim klop kre heeft blijkbaar het gevaar is eens uit een ander vaat pen. Ook Zaandijk verloor ee het speelde de uitwedstrijc gelijk. De verdedigers wa voor de voorhoeden zodat doelpunt werd. Zaandijk 10 7 HRC 10 7 Beverwijk 9 5 Terrasvogels 9 5 VVE '0 3 QSC J 4 HFC 9 3 Alw Forward 9 2 Kinheim 10 2 Ripperda 9 2 In de 3e klasse C liet BI DCG verrassen en verloo Een paar zeer kostbare pu alzo verloren. De Meteoor speelde thu gen WA. Al de andere w deze klasse werden afgelas De Meteoor 10 9 BKC 10 6 VVA 10 5 DCC 10 5 Berdos nad In de 4eklasse A wist zeer moeilijke wedstrijd te gerwaard op het nippertje an aangezien Schagen vri. dat het veld van Sijbekarsi gekeurd, is de Bergense clc zeer dicht genaderd. De Watervogels lieten kloppen door de Westfrie; verloor zowaar van Schoo van de duinbewoners in heid meevalt. De stand luidt hier: Schagen Berdos

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2