Stad en Omgeving, JhMicaties Coöperatie Ontbijtkoek HU 20 cl. per stuk. De instrumenten van het orkest Alwéér een JEUGDIGE DELINQUENTEN VOOR HET TRIBUNAAL r PHILIPS ph/uShave Belangrijke lezing door Casper Höweler Hoe komt U aan die rode neus? Bloemenzaak of slagerij? Verbouwing aan het Postkantoor AGENDA Bonnen halen IN JONKER AFRIKA De T ribunaal-uitspraken Het eethuisje in De Hout Anatole France en de vrijheid van geest De brandweer geëerd prijsverlaging bij de Vordering van iarwe en hammen in naam der S.D. Gestorven door gasvergiftiging Twee brandjes Paedagogische politiemannen Van venter tot zakenman Jeugdcriminaliteit Bergen. Gaat „Helpt elkander" verdwijnen? De Maatschappij tot Nut van 't Algemeen hield haar tweede voordrachtavond in de Dancing van de Harmonie, en deze avond was volgens de woorden van Dr. Dege- naar Sr. een experiment ten op zichte van de keuze van het onder werp. In i'eite was het een geluk kige keuze, want in 't algemeen wordt in het kader van de cultuur de muziek inzake voorlichting hier ter stede wel stiefmoeder lijk bedeeld. Het was echter jam mer, dat de voortreffelijke musico loog Casper Höweler moest spelen voor een veertigtal toehoorders en daar kwam nog by, dat de genera tie, waarvoor deze avond by uit nemendheid geschikt was, zo goed als volkomen ontbrak. Casper Höweler slaagde er echter in door zijn geestige en bovenal prak tische voordracht de bedoeling van deze avond te verwezenlijken. De luis teraars, voor het merendeel de. mid delbare leeftijd gepasseerd, maakten een goede kans hun onbewuste muzi kale ervaringen bewust te worden, doordat het karakter van elk instru ment afzonderlijk, door miiWe'i van gramofoon en lichtbc'iten werd ge demonstreerd. Na de pauze werd het muzikaal op merkingsvermogen van de luisteraars op de proef gesteld, door de verschil lende instrumentengroepen in combi natie te horen, in meesterwerken uit de klassieke muziekliteratuur. Spre ker wees voornamelijk op het zeer belangrijke verband, wat bestaat tus sen vormleer en instrumentatie. Casper Höweler zeide ons een vluchtig kijkje te hebben laten nemen in de keuken van de componist, hoofdzakelijk wat de instrumentatie Economische techier De officier mr. Vellinga eiste Woens dagmorgen 14 dagen gevangenisstraf tegen de 68-jarige scharrelaar in roerende goederen, de heer J. B. „Wat heeft U hierop te zeggen", vroeg de rechter mr. Stoffels. „Ik ga niet in hoger beroep", zei B. op een toon alsof hij hiermee de zaak dacht te dwarsbomen. Volgens het uitgebrachte politierapport zou B. die zijn textielkaart had ver kocht, de opbrengst hiervan in handel in sterke drank hebben omgezet „Hoe komen zij daar toch bij, in 12 jaar heb ik geen sterke drank gehad", riep verdachte uit. „In April is U voor een soortgelijk feit veroordeeld en had men het ook al over sterke drank", zei de rechter. „Ze hebben het maar over sterke drank" was verdachte's repliek. „Hoe «komt u aan die rooie neus?" „Hoe kom ik aan de blauwe han den?" Van de kou natuurlijk". De rechter maakte een einde aan dit gesprek en stelde verder geen lastige vragen naar de oorzaak van de hese stem van verdachte, en de roodom- rande ogen. Mogelijk was het een ge volg van de mistige dagen. „In April is U tot 9 dagen gevange nisstraf veroordeeld, heeft U die uitge zeten?" „Nou. en wat lekker ook". De officier verkreeg na deze blijde mededeling het woord en eiste de reeds genoemde 14 dagen daar hij geen heil in een geldboete zag. Conform de eis veroordeelde de rechter. EEN SLOFFE BOEL. De distributiedienst in Warmenhuizen had een keer of tien op een ongeldige kaart distributie bescheiden uitgereikt aan de heer N. K. uit Schoorldam. Deze distributiekaart was in de oor log door de illegaliteit aan de zoon van verdachte uitgereikt. De rechter vond het geen stijl om op deze manier de geboden hulp thans te misbruiken. De eerste maal, zei verdachte, was het per ongeluk gegaan en kwam men pas tot de ontdekking toen de bonnen in huis waren. Mr. Vellinga merkte op dat 'tinWar menhuizen wel een sloffe boel moest zijn, maar dat dit verdachte nog niet het recht gaf deze kaart te misbrui ken, die bovendien al lang ingeleverd had moeten wbrden. Conform de eis van de officier werd verdachte tot f 60 of 40 dagen veroor deeld. DRANKWET. Ingekomen is een verzoek van de heer J. P. v. d. Meer, alhier, om een verlof A. verlof voor de verkoop van zwak-alcoholische drank in het klein zowel voor het gebruik ter plaatse voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders in het per ceel Verdronkenoord no. 111. Binnen twee weken na dagtekening dezer bekendmaking kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het ver lenen van dit verlof indienen. G. VAN SLINGERLAND, Lo. Burgemeester. R. VEENDORP, Secretaris. Alkmaar, 10 December 1947. betreft. De quintessens van deze voor dracht was eigenlijK een voorberei ding tot het werkelijk concert-bezoek, m a.w. er werden perspectieven ge opend om de muziek meer doelbewust te ervaren. Het is te hopen, dat Cas per Höweler hier ter stede zijn uitne mende lezing komt herhalen, maar dan voor een grote schare van jongeren, oie de weg naar de concertzaal nog moeten vinden en alzo daar niet on voorbereid binnentreden. Dan pas komt de bedoeling „tot nut van 't algemeen" volledig tot haar recht. MUSICUS. Ridderstraat. 14. Daar is toch al jaren lang de slagerij van Henstra gevestigd? Hoe komt daar dan op eens een bloemenwinkel in? Een éta lage vol bloemen, een winkelruimte voi bloemen. Maar by aandachtige beschouwing valt er tussen de geu rende bloemenpracht toch nog wel iets anders te bespeuren. Daar liggen de metworsten en het rookvlees, daar hangen de achtervoeten aan de nik- kelglanzende haken. Dus toch een slagerij! Inderdaad een slagerij, en wel één van een kwart eeuw oud. Vandaar ook al die bloemen. Maandag 8 December j.l. was het vijfentwintig jaar geleden, dat de heer Henstra zaken ging doen in het pand, waar thans de fietsenstalling tegenover V. en D. gevestigd is. Drie jaar later, in 1925, kwam de winkel leeg, waar de slagerij thans nog ge vestigd is, en de heer Hénstra greep zijn kans. Slager Henstra is steeds een voor uitstrevend man geweest. Hij was de eerste, die een moderne koelkast in zijn zaak had, hij was de eerste die in zijn werkplaats een stoom-installatie liet bouwen. De automaten, bij talloze Alkmaar- ders welbekend, kwamen pas na de bevrijding, eerst in de deur, later in de zijgevel in de steeg. De slagerij van Henstra bestaat 25 jaar. De schat van bloemen, die de winkel siert, vormt het beste bewijs, dat èn middenstanders èn talrijke huismoeders hun collega en leveran cier een warm hart toedragen, waar toe de heer Henstra een kwart eeuw lang zeker alle reden heeft gegeven. Proficiat, jubilaris! Aan de achterzijde van het postkan toor, daar, waar het publiek nooit komt, omdat die zijde nolens volens wordt bewaakt door een grimmig uitziende schildwacht, compleet met stalen helm en stengun, wordt een kleine verbou wing uitgevoerd. Daar wordt n.l. een uitbouw aangebracht, waaronder de auto's met de letters PTT kunnen voor rijden om hun postzakken te laden en te lossen. Deze verbouwing is nodig geworden, doordat de schuifdeuren aan de zijde van het Waaigat onbruik baar werden, nu de bestrating ter plaatse omhoog is gebracht, in verband met de restauratie van de Grote Kerk. Vóór deze'schuifdeuren is n.l. een laag muurtje verschenen, en de auto's moe ten toch ergens kunnen af en aanrijden. Dus nu maar aan de achterzijde. Als dit tenminste goed is! Het is ons n.l. nog nooit goed duidelijk geworden, wat aan het postkantoor vóór, wat achter en wat opzij is. DONDERDAG Gulden Vlies, 8 uur: Propagartda-avortd „Jong Holland". Wapen van Heemskerk, 2 ui»r: St. Nico- laasfeest hoogste klassftn L.O. VRIJDAG Gulden Vlies, 8 uur: Propaganda-avond „Jong Holland" BIOSCOPEN: Harmonie Theater, 8 uur: De lafaard; 18 jaar. Vanaf Vrijdag: 8 uur: Vergelding, 18 jaar. Extra: Het huwelijk te Londen (in kleuren). Victoria Theater, 8 uur: Het portret; 14 jaar Vanaf Vrijdag: 8 uur: Onze correspon dent meldt; 18 jaar. Zij, wier familienaam begint mat de letters K vanaf Koomen tot einde K zijn morgen, Vrijdag 12 December, aan de beurt voor het afhalen van nieuwe bon kaarten 802, schoenenbonnen en bonnen voor a.s. en jonge moeders De uitreiking vindt plaats in het uit reikingslokaal, Ridderstraat, van 9—12 en van 2—4 uur. Zelfverzorgers uitsluitend op Zaterdag 3 januari 1948. De inwisselingsbon van bonkaart 713 moet afzonderlijk worden meege bracht, dus niet meer de gehele kaart. II plant liet nieuws zich op geheimzinnige en mysterieuze wijze voort zoals dit al sinds dui zenden jaren geschiedt. In Alkmaar gaat dit nu eenmaal anders. Wij buiten de moderne tijd uit en brengen het nieuws dagelijks op de moest snelle en objec tieve wijze.Neemtdus nu nog een abonnement op Alkmaorsche 4"7Qfi Courant sinds If Alke B., Alkmaar. Internering voor de tijd der detentie. Ontzetting uit de rechten. Beheer eindigt 1 Maart 1948. Sijbr. P. (wijlen) Alkmaar. Opleg ging van bijzondere maatregelen wel gewettigd. Wordt niet uitgevoerd. Gerrit van den A., Castricum. Inter nering voor de duur der detentie. Ont zetting uit de rechten. Beheer eindigt 1 Maart 1948. Allen, die hebben meegewerkt aan de oprichting van het „eethuisje" op het terrein van het Dagsanatorium De Lighallen", worden uitgenodigd bij de officiële opening, welke zal plaats hebben op Zaterdag 13 Dec., des namiddags 3 uur, ter plaatse van het sanatorium in De Hout. Lezing door Claude Aveline De Franse dichter, schrijver en cri ticus Claude Aveline sprak gister avond voor NederlandFrankrijk over: Anatole France et la liberté d' esprit. 16 April 1944 was het „Centenaire" van A. France; dit feest is later gevierd na de bevrijding. De talrijke artikelen, toespraken, enz. betreffende France zijn samengebracht in een „Livre d'or" France, die eigenlijk Anatole Thi- bauld heet, werd te Parijs geboren in 1844. Zijn pseudoniem heeft hij van zijn vader, die „le Père France" ge noemd werd, omdat zijn boekwinkel „Chez le père France" heette. Anatole was een goed leerling van het Collége Stanislas; hij hield van de boeken uit de winkel van zijn vader. „Le livre de mon ami" en andere werken bevatten zijn jeugdindrukken. France heeft veel geschreven, b.v. op 24-jarige leeftijd over Alfred de Vig ny, dan: „Thais" conté philosophique en het charmante: ,Le Crime de Sylvestre Bonnard". „Histoire contemporaine in 4 delen. In het 3de spreekt hij over l'affaire Dreyfus. Vele boeken volgen. Herinneren wij nog aan de schets: „Crainquebille". Bijzonder mooi is: „Les Dieux ont soif" over de Fr. Revolutie. Hij ont vangt de Nobel Prijs te Stockholm en sterft in 1924 na een lang ziekbed. France was een atheist en scepticus; later maakt zijn scepticisme plaats voor pessimisme. Tijdens- zijn leven heeft hij veel waardering gehad; een lange file mensen volgde zijn rouw koets maar dadelijk na zijn dood kwam de reactie. Veel aanvallen, beledigen de pamfletten enz. niets was meer goed aan France. Nu begint dit weer te veranderen. Dat men hem weet te waarderen bewijzen de artikelen van het Centenaire. Na een interessante gedachtenwisse- ling tussen spreker en voorzitter, sloot deze laatste de bijeenkomst, de spre ker dank brengend voor zijn lezing, die door een talrijk publiek zeer ge waardeerd werd. Gisteren werden door de comman dant, de heer F. H. Ringers, met een korte toespraak gedenkpenningen uit gereikt aan het personeel van de Alk- maarse brandweer. De korte plechtig heid had plaats in de brandweerkazer ne. Reeds lang bestond het plan in de boezem van de brandweer, om deze penningen te doen slaan, doch waar ook het personeel van de hulpbrand weer bedacht werd, heeft het enige tijd j geduurd, eer de honderdvijfentwintig penningen gereed waren. Door het uitreiken van deze fraaie gedenkpenningen eert de gemeente het vele werk, onder vaak gevaarlijke en moeitevolle omstandigheden door het personeel van brandweer en hulp brandweer gedurende de oorlog ver richt. De penningen zijn uitgevoerd als legpenning in verzilverd metaal. Aan de ene kant staan de woorden: „Dank der gemeente aan.met de naam van de eigenaar, terwijl de keerzijde de uit beelding draagt van een brandweer man, die een kind uit een brandend huis redt. Onnodig te zeggen, dat deze zo vol komen verdiende herinnering bij het personeel zeer gewaardeerd wordt. \iet om het gewin, maar voor het gezin De eerste kamer van het tribunaal onder voorzitterschap van mr. A. Schenkeveld had gister weer eens een aantal Alkmaarse zaken te be handelen. Gerardus Johannes Adrianus H., ge detineerd te Vught en aldaar in het ziekenhuis opgenomen, was voor dit verhoor per ambulancewagen naar Alkmaar vervoerd, daar hij lijdende is aan t.b.c. Hij was eens werkzaam bij de Ringers fabriek. Toen de ar beidsinzet kwam, werd hij door het Gewestelijk Arbeidsbureau naar Duits land gezonden. Daar kwam H. in een garage terecht. Hij zag echter niet in waarom hij voor de Duitsers moest werken en voerde niet veel uit. Zijn patroon sarde hem. Hij nam daarop dienst bij de S.S. in de hoop met ver lof in Nederland te kunnen ontvluch ten. Het gehoopte verlof kwam echter niet. H. werd naar het front in Hon garije gezonden. Drie maal heeft hij daar een ontvluchtingspoging aange wend doch werd steeds weer gepakt. Later geraakte hij in krijgsgevangen schap. In November 1945 werd hij op Nederlands gebied door een Engelse patrouille gearresteerd. Het bleek dat H. zijn ouders nim mer heeft gekend. Ook zijn pleegou ders zijn gestorven. Mr. Schuurman, die als verdediger optrad, schetste hoe deze jongen min of meer buiten zijn schuld in deze tra gische situatie is gekomen. Hij stond eerst als anti-Duits bekend en heeft stellig niet gehandeld uit sympathie voor de Duitsers. In de Duitse karna pen heeft hij bovendien t.b.c. opgelo pen. Het tribunaal besloot een onderzoek in te stellen waar deze H. na invrij- beidsstelling de nazorg voor zijn ziek te zal kunnen ondergaan. Een adres werd genoemd. Heeft het onderzoek het gewenste resultaat, dan zal hij in vrijheid worden gesteld. VERKEERDE INVLOEDEN Nog een jeugdig delinquent, ditmaal gedetineerd in het fort Erfprins te Den Helder, Andries A. E., liet duide lijk zien hoe sterk de invloed van het milieu op jeugdige personen kan zijn. Van beroep bankwerker was A. E. in 1943 werkzaam in de Ripperda-ka- zerne te Haarlem. Er werd zó sterk propaganda gevoerd voor de natio- naal-socialistische ideeën, dat E. zich zeer tegen de wil van zijn ouders aan sloot bij de Landstorm Nederland met alle gevolgen van dien. Hij verrichtte diensten in Weert, Veenendaal, het Belgische en het Waalfront. „Wij la gen steeds in stelling, werden steeds beschoten en hebben zelf niet gescho ten, aldus E. Hij verkreeg het Sturm- abzeichen in zilver. Mr. H. Scholten voerde het plei dooi. Hij schetste hoe de goede eigen schappen van E. in een verkeerde richting waren aangewend. Hij is af gedwaald doch heeft een goede kern. Spr. verzocht het tribunaal te beslui ten tot internering voor de duur van de detentie. E. het laatste woord verkrijgende, zeide dat zoiets met hem niet weer zal gebeuren. Ik zal voortaan goed wer ken. Uitspraak op 23 December a.s. DE HELDEN..... In Duits uniform en met z.g. S.D.- papieren bij boer de Moei in Heer- Hugowaard het erf oprijden en daar 1400 kg tarwe, kaas, boter en hammen vorderen op eigen houtje nog nota bene, ziedaar een der daden waartoe een stel Hollanders in dienst van de vijand kon komen. Tot hen behoorde Gerardus Johannes H. (gedetineerd), los arbeider, die zich in 1941 aansloot bij de NSB. Voorts was hij lid van de motor-W.A. en werkzaam bij deWehr- njachts-Bezirksverwaltung te Alkmaar Later was hij door de NSB geroyeerd o.a. omdat hij het uniform misbruik te voor zwarte handel ten eigen bate. Heel veel werd door H. telkens weer ontkend, ondanks soms dubbele ver klaringen. Het tribunaal zal een en ander nog nader onderzoeken en 23 December een uitspraak te doen. s Hedenmorgen hebben haar huisge noten de vier-en-dertigjarige me vrouw Z., wonende in het Bergerhof, in bewusteloze toestand tengevolge van het inademen van gas in de keu ken aangetroffen. Politie en G.G.D. hebben langdurig kunstmatige ademhaling toegepast Ook werd nog zuurstof toegediend. Het mocht alles niet baten. De vrouw, die juist deze dag jarig was, is over leden. Tragische omstandigheden schijnen hier een roi te hebben ge speeld. Gisteren is in de Snaarmanslaan brand ontstaan, doordat een petro leumstel. dat brandend op de vloer stond, door een hond werd omverge lopen, zodat de brandende olie zich over de grond verspreidde. De gordijnen en de verf werden aangetast. Het brandje werd door de bewoners zelf geblust. Gisteravond is voorts bij een vis handelaar aan de Laat een schoor steenbrandje ontdekt, dat ontstaan was doordat de schoorsteen vervuild was. Dat de politie er niet is, om boeman te spelen, zelfs niet als we zonder licht rijden of op een verkeerde plaats par keren, weet iedereen al, sinds hij de jaren des onderscheids bereikte. Maar nooit kwam de opvoedende taak van de leden van ons politiecorps duide lijker aan het licht,'dan in de thans af gelopen zeven dagen, toen de actie „Vei liger verkeer door minder lawaai" werd gevoerd. Overtreders van be staande verkeersvoorschriften, vooral voetgangers, werden met vriendelijke doch vermanende woorden op de hoogte gebracht van de door hen begane fou ten, en bij voorkomende gelegenheden werd hen een papiertje in de hand ge drukt, niet met de uitnodiging voor de kadi te verschijnen, maar met aller lei raadgevingen en gulden regels. Door die op te volgen kan elk wegge bruiker ertoe medewerken, dat het op straat rustiger wordt en daardoor vei liger. Het is nu alleen nog maar te wensen, dat men zich ook iets zal aantrekken van de vermaningen, die deze week werden uitgedeeld. Want alleen als iedereen medewerkt kan men komen waar men wezen wil! KERSTPOTTEN VAN HET LEGER DES HEILS. Dat Kerstmis weer in aantocht is, vertellen niet alleen de etalages, maar ook de bekende kerstpotten van het Leger des Heils, die sinds heden morgen langs de straten staan opge steld. Door zijn gave kan men ook de ar men een goed Kerstfeest bezorgen. Men gedenke deze actie van het Leger wèl. Veiliger verkeer door minder lawaai Een aantal wandelaars, dat ge zellig met elkaar een praatje maakt op een voetpad, kan het voetgangersverkeer erg hinderen en oorzaak zijn, dat andere voet gangers over de rijbaan moeten lopen. Stoort op trottoirs en voetpaden het voetgangersverkeer niet! Wacht U op een autobus, sta dan niet op de rijweg maar wacht de komst van de bus af op een voetpad of op een vluchtheuvel. V. Natuurlijk, een bloemenventer is eigenlijk ook een zakenman. Maar za kenman en zakenman is twee, waar- meer wij maar willen zeggen, dat iemand, die in 12% jaar het weet te brengen van bloemenventer tot eige naar van een prachtige ultra-moder ne winkel toch wel een prestatie heeft erricht, om het traditionele petje voor af te nemen. De heer Nuyens heeft die prestatie volbracht. Vandaag heropende hij zijn gemoderniseerde zaak aan de Keune- merstraatweg, net over de Heilooër- brug. De oude situatie is niet meer te herkennen, zo grondig is de win kel veranderd. De werkplaats werd overdekt, er werd een kantoor ge bouwd, de trap naar de woning werd erplaatst. er kwamen vitrines, glan zende spiegels aan de wand, kunstzin nig beschilderde glas-in-lood-deuren, en er kwam een verlichting met heel bijzondere, artistiek uitgevoerde ornamenten. Het gehele interieur ademt een ge distingeerde geest, waarmee het bloe menmagazijn van de heer Nuyens niet onder hoeft te doen voor de bloe- nienpaleizen in de grote steden of zelfs in het buitenland. Een enkele exotische bloem in een teer glazen vaasje, eenzaam in een indirect ver lichte vitrine, maakt een voorname indruk, en ook wat het etaleren van zijn artikel betreft, toont de heer Nuyens zich een meester in zijn vak. De nieuwe bloemenwinkel vormt een aanwinst voor het Alkmaarse winke lend publiek. 'n Ideaal cadeau: de „PHIUSHAVH* Staalbaard, het electrische droog- scheer-apparaat van Philips, dat een man iedere ochtend weer van mes, zeep en kwast bevrijdt - en de vrouw des huizes van kapotte handdoeken en warm water maken. Electrisch droogscheerapparaat N.V. PHILIPS' VERKOOP-Mli V. NEDERLAND, EINDHOVEN Er wordt op gewezen, dat de crimi naliteit onder de jeugd weer hand over hand toeneemt. In dit verband moge ook opgemerkt worden, dat bij controle herhaalde malen jeugdige personen uit de bios copen moeten worden verwijderd, die daar ondanks scherpe contröie van het personeel, in de drukte weten binnen te sluipen. Hier ligt een taak voor ouders en opvoeders! Meermalen worden jeugdige boos- ctoenertjes op heterdaad betrapt bij diefstallen uit winkels of markt- kraampjes. Gistermiddag heeft een 10-jarig jongetje, wiens signalement slechts vaag bekend is, het al heel bont ge maakt. Een pak, inhoudende 60 ver zilverde bonbonschaaltjes ter waarde van 600 gulden, was per van Gend en Loos onderweg naar de firma S., goud- en zilversmid aan het Fnidsen, alhier. Daar de besteller het erg druk had en hij het juiste adres niet zo vlug ken vinden, gaf hij het pak in het Fnidsen aan het knaapje, dat voor bezorging zou zorgdragen. De waar devolle zending is bij de firma S. ech ter nooit ontvangen. De politie stelt een krachtig onder zoek in. De vereniging voor ziekenhuisver- pleging „Helpt Elkander" hield Dinsdagavond een algemene verga dering in „De Oude Prins" onder voorzitterschap van de heer L. den Das. Als enig punt van bespreking vermeldde de agenda: voorstel van het bestuur tot ontbinding der ver eniging. De voorzitter lichtte de vergadering uitvoerig in omtrent de motieven, die tot dit ingrijpende voorstel hadden ge leid. Toen ruim 20 jaar geleden de he ren Dr. Blok, L. den Das en Leering het initiatief namen tot oprichting van Helpt Elkander", waren' de omstan digheden heel anders dan nu. Zieken- huisverpleging bracht toen heel wat narigheid en de Berger vereniging heeft heel wat leed kunnen helpen verzachten. Nu is de hele ziekenzorg veel beter geregeld en na de verschil lende ziekenfondsbesluiten daalde het ledental zoetjesaan van 1600 tot 581, waardoor het zelfstandig bestaan van de vereniging, die eens in een drin gende behoefte voorzag, niet wel meer mogelijk was. Dacht men eerst aan 'n federatie van verenigingen, waarbij d« kleintjes zouden kunnen steunen op de groteren, later bleek, dat van er kenning alleen sprake kon zijn bij 'n volledige samenvoeging van verschil lende verenigingen. Men had zich de gang van zaken nu zo voorgesteld: alle verenigingen liquideren vóór 1 Januari, en alle leden, ook de ouderen, gaan met behoud: van alle rechten, die ze hadden, over naar Alkmaar, derde klasse. Zo'n grote vereniging biedt veel meer mogelijkheden, waar van de leden kunnen profiteren, zo zij dat willen. Ook omtrent de toe komstige leiding gaf de voorz. enige inlichtingen. Er zal worden gevormd een ledenraad (1 lid per 200) die een bestuur benoemt. De penningmeester deelde mede, dat het saldo momenteel bedroeg f 7783 en gaf een overzicht van de te ver wachten contributieregeling, waarvan de leden nader bericht zullen ontvan gen. Na uitvoerige gedachtenwisseling besloot de vergadering met algemene stemmen tot ontbinding der vereni- ging. Waar volgens reglement alleen tot liquidatie kan worden overgegaan als 3/4 van de leden ter vergadering aan wezig zijn, is dit besluit niet bindend. Over 14 dagen zal daarom nog eens worden vergaderd en dan is 3/4 -■>* de dan uitgebrachte stemmen voldc«i de voor een bindend besluit.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2