Stad en Omgwiiu}. Gerepatrieerden der December-razzia bijeen Techniek tegen enthousiasme ALCMARIA Ontspanningsavond in de Rustende Jager Het Vrije Toneel met Polletje Piekhaar Inbraken Afstand van gemeentegrond voor een monument Het eethuisje geopend Kerstverrassing voor ouden van dagen Burgerlijke Stand AGENDA Bonnen halen Snel bevroren GROENTEN FRUIT Een granaat in het plantsoen Uitvoering Crescendo Oud-stadgenoot op internationaal congres De dappere Jan Klaassen Zeven Hongaarse kinderen te Bergen aangekomen Extra treinen voor Kerstmis Bergen. Schoorl. K.F.C.-Alkm. Boys 3-1 Alkmaar-nieuws Zeevogels IIEV I 2-2 N.-Niedorp verrast Vrone en wint met 42 Benauwde RKAFCGrasshoppers Zaterdagavond werd in De Rustende Zager te Heiloo de ontspanningsavond gehouden vap de „Gerepatrieerden der Razzia 12 December 1944". Reeds bij onze binnenkomst constateerden wij, dat onder de aanwezigen 'n bizonder ge zellige sfeer heerste en uit alles bleek, dat vele vrienden elkander hier weer eens ontmoetten, die zoveel op die da tum van 12 Dec. 1944 en daarna geza menlijk hadden moeten ontberen en zich verheugden met het weerzien van vele vrienden en kennissen uit IJmui- den, die eveneens op dien dag door het zelfde noodlot waren getroffen geweest. In zijn openingswoord werd een en an der nog eens door de voorzitter, de heer C..Mooij gememoreerd en hij sprak er zijn blijdschap over uit, dat zovelen weer bij elkaar waren, maar herdacht tevens de in Duitsland achtergebleve nen en zij die gewond of ziek daarvan waren teruggekeerd. De slachtoffers van deze razzia werden door één minuut stilte in acht te nemen op treffende wijze door de aanwezige vrienden ge ëerd. Tevens deed de voorzitter een re pliek horen op het ingezonden stuk, dat een inzender Maandag j.l. in onze courant geplaatst had en gaf een dui delijke uiteenzetting van de gang van zaken hoe een en ander was tot stand gekomen, met het gevolg, dat de „Ge repatrieerden der Razzia 12 Decem ber 1944" nu in de Rustende Jager te Heiloo in feestvergadering bijeen wa ren. De aanwezigen stemden allen in met dit betoog en een hartelijk applaus kreeg de eigenaar van De Rustende Jager, die op zo voortreffe lijke wijze op korte termijn alles in orde had gemaakt om deze avond door te kunnen laten gaan. Van deze gelegenheid werd tevens gebruik gemaakt om de beide penning meesters ook in IJmuiden woont een deel der leden te huldigen voor hun vele en moeizame werk, dat zij steeds belangeloos hadden verricht. Aan de heer Harm Koeleman te Alkmaar en de heer de Haan uit IJmuiden werd daar voor een enveloppe met inhoud aange boden. Verder hoopte de voorzitter dat allen een genoeglijke avond zouden hebben en wij zijn er tot diep in de nacht ge tuige van geweest, dat het er inderdaad gezellig is toegegaan. Het bestuur had overal op uitmuntende wijze voor ge zorgd. Er is naar hartelust gelachen om het gezelschap Duo Wi-Jo en er is ge noten van de uitstekende band van Jan Engelsman. Het gezelschap Duo Wi-Jo had vooral veel succes met de beshaafde zang van Lies Morsch. Het Gebed voor de Vrede door haar ge zongen was uitstekend. De xylophoon- soli van Wim Lakeman hadden zo'n geweldig succes, dat hij niet aan een Willem van Iependaal's boek: Polle tje Piekhaar, is door Jan Lemaire Jr. voor het toneel bewerkt tot een spel in negen taferelen. Zondagavond gaf het Vrije Toneel, waarvan de artistieke lei ding berust bij Jan Lemaire, in het Gulden Vlies een opvoering van deze toneelbewerking. Zoals het meestal bij deze bewerkingen gaat, krijgt men een aantal scenes uit het boek, waarbij het verband niet altijd duidelijk is. Het eerste gedeelte, waarvan de fam. de Gibber het middelpunt is, geeft verder typen uit het misdadigersmilieu. Tonia Slingelaan onthult een deel van Polle tjes geschiedenis en wordt na de kerst avond plotseling gearresteerd wegens een niet gepleegd misdrijf. Een zekere Okkeleen speelt daarbij een lelijke rol met als gevolg drie jaar voor Tonia en ..onschuldig. In het tweede gedeelte van het stuk is weer Okkeleen één der hoofdfiguren, die door Polletjes wroeging wordt ge red met medewerking van diens eigen lijke vader mr. Stuimel. Voor de diverse scènes, soms korte taferelen, waren heel wat toneelveran deringen nog, waarbij men zich wel eens redde zo goed als mogelijk was. Als geheel was het stuk te fragmen tarisch, maar het werd vlot gespeeld en de typeringen waren meermalen uitste kend. Bijna alle medewerkenden ver vulden meer dan één rol. Jan Lemaire was als Sjeek zeer goed, scherp gety peerd. Cor Zwart als Nol, Rito ter Aar als Nel en Henk Hasebos als Balletje/ gaven de leden van de familie de Gib ber goed weer. Bert Botterman was verdienstelijk in de titelrol, evenals Marieke Prinsen als Tonia. G. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in een meubelfabriek aan de Schelphoek. De dieven sloegen aan de achterkant van het gebouw een raam stuk. Uit het kantoorlokaal werden 2 rollen bekle- dingsstof ontvreemd In een perceel aan de föennemer- straatweg werd ingebroken. Vermist worden een damesrijwiel, een heren winterjas en een hoed. IN STRIJD MET. Tegen een zevental winkeliers ter plaatse, die ter gelegenheid van St. Ni- colaas ten behoeve van hun klanten een loterij organiseerden, is proces verbaal opgemaakt zijnde in strijd met de Loterijwet. toegift ontkwam. Ook de één-acter „Luister enhuiver" sloeg geweldig in. Het Tiroler-tafereel, waaraan het gehele gezelschap Duo Wi-Jo deelnam was eveneens zeer geslaagd. De gooche laar Reminol, die na de pauze als tele- paath optrad en daarin verbluffende staaltjes te zien gaf, had eveneens veel succes. Een gezellig bal, eveneens onder lei ding van het gezelschap Jan Engels man hield de aanwezigen tot diep in de nacht bijeen enzij hebben zich niet verveeld, want er heerste een prachtige stemming. Het bestuur kan met recht trots zijn op het organiseren van deze avond. De meerderheid van B. en W. stelt voor, aan het Genootschap van de Stille Omgang alhier een gemeenteter rein in erfpacht af te staan aan de Voorhout teneinde daarop een monu ment te stichten, voorstellende „Chris tus als Vorst van de Vrede". In verband met de ruimte in deze editie voor Sportnieuws benodigd, ko men wij morgen uitvoerig op dat voor stel terug. De Alkmaarse Vereniging voor T.B.C. bestrijding zag Zaterdagmiddag een lang gekoesterde wens bewaarheid worden. Het eethuisje bij het dag sanatorium is officieel geopend. Een schaduw is over de plechtigheid gevallen door het overlijden van de heer A. Molenaar, die de vereniging steeds zo'n warm hart heeft toegedra gen. De voorzitter van de vereniging, Dr. Ten Kley heeft de heer Molenaar met gevoelvolle woorden herdacht in de redë, die hij uitsprak en die door tal rijke aanwezigen werd aangehoord. fJ Dr. Ten Kley noemde dit nieuwe eet huisje een unieke aanwinst. De patiën ten hebben nu een prachtige gelegen heid, hun middagmaal te gebruiken. Spr. richtte zich met welgemeende woorden van dank tot de heer Bult, die zich belangeloos beschikbaar had ge steld om dit eethuisje en het kinder paviljoen te bouwen. Dr. Looienga sprak namens het ge meentebestuur de verwachting uit, dat dit eethuisje in een leemte zal blijken te voorzien Na afloop van de plechtigheid werd de aanwezigen in het nieuwe eethuisje een kopje thee aangeboden. Een der hoogtepunten tijdens de vroe gere Autotochten voor Ouden van Dagen was het uitreiken der versnaperingen Van alle zijden waren deze binnen ge komen, van particulieren-, fabrikanten, de kaashandel, grossiers, enz., enz., een wa gen vol. Waar ook dit jaar de autotocht nog geen doorgang heeft kunnen vinden, zullen onze oudjes met de Kerstdagen toch schadeloos moeten worden gesteld door een kleine Kerstverrassing. Het Comité „Een Kerstverrassing voor Ouden van Dagen" heeft zich daartoe weer gewénd tot een grote kring van particu lieren, fabrikanten, hier en elders, gros. siers, winkeliers, bakkers en slagers om een bijdrage in geld of in natura, ten einde onze bejaarden van alle gezindten da volgende week met een „Kerstpak ketje" te verrasen. Nog lang niet allen hebben aan de op roep van het Comité gevolg gegeven en toch dient deze week bekend te zijn waarop kan worden gerekend; hoe zal men immers weten hoeveel pakketjes kun nen worden gemaakt en wat deze zullen bevatten. En dan, chocolade en koekwerk zijn alleen verkrijgbaar op versnaperings- of suikerbonnenWie heeft een of meer versnaperingsbonnen over? Ze worden door het Comtié met graagte tegemoet gezien, per adres: Langestraat 87 te Alkmaar, waar ook alle overige toe zeggingen kunnen worden bezorgd. Geboren: Nicolaas S„ z. van S. N. de Groot en A. van Diepen. Petrus S„ z. van P. Weel en E. M. Kraakman. Anna M„ d. van J. Dingerdis en C. M. Bakkum. Trijntje, d. van L. van Eodegraven en A. J. Hart. Willem, z van W. Aaij en T. Oud. Wilhelmus H. G., z. van H. J. Möring en E. W. G. de Jong. Helena. A., d. van A. J. Goudsblom en A. Rood. Agatha G. M„ d. van A. J. Brugman en C. Groen. Wilhelmina G. M„ d. van A. J. -V. de Boer en M. de Groot. Jan, z. van R. Alders en G. C. Bakker. Alida, d. van J. Habbé en A. Docter. Grietina W„ d. van M. de Raaf en G. Deen. Helena J„ d. van A. de Dijzer en G. E. van Tilborg. Ondertrouwd: Dorus K. van Nimwegen en Geesje G. Asjes. -Jan D van Stipriaan en Johanna T. Goed. Cornelis W. van der Meulen en Eli zabeth Dekker. Simon W. Louter en Geertruida C. Mors. Elbert H. de Jong en Catharina J. Uijldert. Fran- ciscus N. van Meene en Geertruida T. Kramer. Johannes A. Kareis en Giovanna A. Barbuio. Joost P. Wit en Geertruida W. Vriendjes. Overleden: Cornelia G. Hout,geh. met Z. Donker, 53 jaar. Elizabeth Zomerdijk, geh. met C. Zwart, 34 jaar. Wilhelmina C. Ackerman, geh. met F. J. C. Oostenrijk, 68 jaar. Maartje Nobel, wed. van O. Mol, 77 jaar. MAANDAG Gulden Vlies, 8 uur: Abonnementsvoor stelling:- „Miranda". DINSDAG Gulden Vlies, 8 uur: Film-avond R K. Apostolaat. Huize Westerlicht: 8 uur: V C J V „De Ster van Bethlehem" BIOSCOPEN: Harmonie Theater, 8 uur: Vergelding; 18 jaar. Extra: De huwelijksplechtigheid te Londen (in kleuren). Victoria Theater, 8 uur: Onze correspon dent meldt; 18 jaar. BERGEN, De Rustende Jager: Madonna der zeven manen; 18 jaar (tot en met Woensdag) de de Zij, wier familienaam begint met letters M en O zijn morgen, Dinsdag 16 December aan beurt voor het afhalen van nieuwe bon kaarten 802, schoenenbonnen en bonnen voor a.s. en jonge moeders. De uitreiking vindt plaats in het uit- Zaterdagavond werd de politie ge waarschuwd dat in het Clarissenplant- soen een granaat lag te branden. Het bleek een fosforgranaat te zijn. De granaat brandde geheel uit. Men stelt naar de herkomst van de granaat een onderzoek in. Zou het iets te maken hebben met de vliegende schijven? Zaterdagavond gaf de accordeonver eniging Crescendo voor een volle zaal in het Gulden Vlies een donateurs concert. Het lid de heer Boekei had zorggedragen voor een kleurig décor, waarvoor hem terecht alle lof toe komt. Duidelijk is weer eens gebleken, dat een accordeonvereniging niet te hoog moet grijpen met het programma. Marsen en walsen lenen zich uitste kend tot bewerking voor accordeon, doch een interpretatie van Beetho ven's „Menuet", zoals wij deze Zater dag hoorden, blijft beneden peil. Ook de „Succes-mars", waarin de heer Bosloper de xylofoonpartij speel de bleef onder de verwachtingen. Wij kregen de indruk, dat hier niet vol doende gerepeteerd was. Veel beter waren de kleine suite „Ans" en „Mondnacht auf der Alster' om maar enkele nummers te noemen. Crescendo heeft ongetwijfeld kansen (de eerste prijs in Hoorn werd niet voor niets verdiend), doch hard wer ken blijft geboden. Dat Crescendo dit wil doen, zal de vereniging in het ko mende voorjaar zeker bewijzen, als zij onder leiding van haar dirigent, de heer A. de Wolf, weer voor het voet licht treedt ter gelegenheid van het tienjarig bestaan. Architect Elte bouwt N H. Kerk te Londen weer op Te Bridgewater (Engeland) kwam on der presidium van prof. C. van Eeste ren van de Technische Hogeschool te Delft het 6e C.I.A.M. congres bijeen, (congres van het nieuwe bouwen op architectonisch en' stedebouwkundig ge bied Tot de congressisten behoorden o.a. de beroemde Fransman Le Corbusier, de Hongaar Fischer, belast met de we deropbouw van Boedapest en de Tsjech Krejcar, die het door de- SS verwoeste dorp Lidice weer zal herbouwen. Tot de Nederlandse delegatie behoor de o.m. onze oud-stadgenoot, de archi tect H. Elte. De heer Elte, die in 1942 na een zwerftocht van een half jaar als Enge landvaarder in Schotland aankwam en sindsdien bij de Nederlandse troepen buiten Nederland diende, is thans be last met de voorbereidende werkzaam heden van de wederopbouw van de verwoeste Ned. Herv. Kerk te Londen. Voorafgaande aan de opvoering van Polletje Piekhaar gaf het Vrije Toneel Zondagmiddag een kindermatinée in *t Gulden Vlies, met het stuk „De dap pere Jan Klaassen". De zaal was slecht bezet. Zeker niet meer dan een honderd «kinderen hebben met spanning de avonturen ge volgd van Vader Piet en Moeder Roos, die met hun levend geworden Jan Klaassen, Katrijn en Moorkop de strijd aanbonden tegen de boze var- kensboer Dries en de politieagent. De jeugdige toeschouwers kwamen er he lemaal in en zongen en schreeuwden uit volle borst mee, "vaiiaf het begin tot aan de ontknoping, die vanzelf sprekend geheel in het voordeel van de belaagde partij uitviel. Aardige décors en frisse costumes droegen het hunne ertoe bij, om de voorstelling voor de kleinen tot een succes te maken. Zeven doodvermoeide Hongaarse kinderen zijn gisteravond om half twaalf vuil en slaperig op het station te Bergen gearriveerd, waar ze door hun pleegouders werden opgewacht. Sinds Donderdagmorgen hadden deze kinderen gereisd, dwars door hun ge boorteland Hongarije, dwars door Europa, om eindelijk Zondag om half vier aan het station Schaerbeek bij Brussel te arriveren. Naar aanleiding van het bezoek, dat de Budapester geestelijke Mgr. Dr. Kiibel maanden geleden aan Bergen bracht, bij welke gelegenheid hij in de R.K. kerk sprak, hebben zich 45 inwo ners opgegeven, om kinderen bij zich in huis te nemen. De uitzending vanuit Hongarije stag neerde echter, zodat het lang duurde eer 500 kinderen uit Hongarije vertrok ken. Van dit transport, dat met acht uur vertraging in 'Schaerbeek arriveerde, reisden 297 kinderen via Roosendaal naar ons land, waar ze op verschillende plaatsen zullen worden ondergebracht. In Roosendaal werden de kinderen ver welkomd door Mgr. Kübel, en de ont vangst droeg een buitengewoon harte lijk karakter. Een' deel der kinderen bracht op het Amsterdamse Centraalstation de nacht door. Deze groep ging vanmorgen ver der naar Volendam en andere plaatsen. De kinderen, bestemd voor Bergen, konden gisteravond echter nog juist hun nieuwe verblijfplaats bereiken. Het was de kinderen aan te zien, dat zij het in hun geboorteland nu juist niet al te best hadden. De „Nederlandse actie voor Honga rije" heeft het transport vanaf Brussel begeleid. Binnenkort zullen nog meei; Hon gaarse kinderen in Bergen worden on dergebracht. Met ingang van heden zullen in ver band met te verwachten druk reizigers vervoer een groot aantal extra treinen worden ingelegd op verschillende tra jecten in Noord- en Zuidholland. In hoofdzaak betreft het hier de lijn Am sterdamDordrecht, Amsterdam en Haarlem. Voorts zijn treinen ingelegd op de lijn AmsterdamCastricum. Op deze laatste lijn zullen extra treinen rijden, die uit Amsterdam vertrekken en die voor een deel als eindpunt heb ben Krommenie-Assendelft, voor een ander deel Castricum. Tenslotte is nog een trein ingelast tussen Castricum en Uitgeest. Voor vertrek- en aankomsttijden zie men de aanplakbiljetten op de stations. HET WITTE KRUIS Op de Zaterdag in het Wijkgebouw O' der voorzitterschap van de heer W de Vries gehouden algemene vergade ring vormde het bestuursvoorstel om het lidmaatschap van Het Witte Kruis te combineren- met dat van de Vereniging voor Huis- en Kraamver- zorging de hoofdschotel van de be sprekingen. Na enige discussie gingen de aanwezigen accoord met het voor stel. Het Witte Kruis zal geen nieuwe leden aannemen, die niet tevens lid zijn van Huis- en Kraamverzorging. Voor de oude leden brengt dit besluit geen verandering, zij blijven vrij in het al of niet toetreden tot Huis- en Kraamverzorging. Het verzoek van het Wit-Gele Kruis om als vroeger weer f 50 sub sidie te mogen ontvangen, werd inge willigd. Besloten werd om aan Hete- ren voor de heroprichting van een v/ijkgebouw een bijdrage van f 10 te verlenen. Medegedeeld werd, dat de in de vorige vergadering aangekondigde cursus gezinshulp zal kunnen door gaan. Tot slot werden nog als leden van de financiële commissie aangewezen de heren L. den Das en P. Leering. OLYMPIA-REVUE. De gymnastiekvereniging „Olym- pia" kwam dit weekend in de zaal van Nic. Schuyt met een programma, dat buitengewoon in de smaak viel. Zeus, de opperste der Olympisch» goden, het hoofd door weelderig ne- dergolvende lokken omgeven en da kin door een volle baard overscha duwd, troonde daar op de Olympus, die met zijn besneeuwde kruin boven lucht en wolken reikte. Hij zond de godin Venus naar de aarde om eens een kijkje te nemen in mooi Schoorl en een bezoek te brengen aan Olym- pia, dat zeer vereerd door dit zeld zame bezoek zijn beste beentje voor zette om toch vooral een goede in druk te maken. Venus en haar beide gidsen ver hoogden" niet weinig de feestvreugde. De ene verrassing volgde op de an dere en het werd weer een echt gym- avondje, waarmee de vereniging en haar directeur K. Boot alle eer inleg den. Het publiek was gul met zijn applaus en overlaadde de executanten met bijvalsbetuigingen. De balletten waren een lust voor het oog: mooie décors, schitterende costumes; gratie volle bewegingen. De Jantjes met bal let, de Olympia-Sterren, het Oosters ballet, het Winterballet, ontketenden een storm van applaus. De declamatie van mej. E. Boot bij ,de Parade van de Tinnen-Soldaten werd onder adem loze stilte aangehoord. Van de 26 in vlot tempo uitgevoer de nummers noemen we verder de brugoefeningen voor dames, vrije oefeningen voor meisjes, de oefenin gen aan het hoogrek, als steeds een dankbaar nummer, de evenwichts oefeningen door dames en de grond- gymnastiek door dames en heren met het. mooie slot. Onvermoeid kweet het Olympia-orkest zich van zijn moei lijke taak om alles te begeleiden. De voorzitter, de heer K. P. Zuur bier, die in zijn openingswoord een beroep deed, speciaal op de heren, om toe te treden als werkend lid, had geen beter propagandisten kunnen vinden dan de uitvoerenden zelf: Het was voor de Alkmaarse Boys geen gemakkelijke opgave tegen de leiders van hun afdeling, „de Grote Koogse" een zo goed mogelijk resul taat te behalen. Het zij tot de eer van de Boys ge zegd, dat zij voor dit resultaat ander half uur hebben gezwoegd en dat zij op het zware terrein ongetwijfeld eervol zijn ten onder gegaan dank zij cok het prachtige werk van hun doel- verdediger Kramer. De strijd zelf bood vóór de rust een totaal ander beeld als daarna. Was het eerste deel het aanzien ten volle v/aard, na de thee waren de Boys dikwijls de kluts kwijt. De gebreken kwamen toen wel heel duidelijk aan het licht. Ook de Kogers gaven blijk, dat zij niet onoverwinnelijk zijn. Niet temin beschikken zij over een behoor lijke, meest fors gebouwde ploeg van spelers. Overigens handhaafden de Kogerp'n oude traditie. Op hun veld werd al v/eer jaren geleden voor het eerst in Nederland het stopperspil-systeem in practijk gebracht en ook in deze wed strijd voerden zij het consequent door. De Boys trachtten een systeem te spe len, waarbij zij 't te veel in de breed te zochten en de middenlinie geen krachtige steun aan de voorhoefde gaf. Technisch waren de rood-blauwen ze ker beter, maar het heilige vuur, waarmede de Boys opereerden tracht te hun tekortkomingen zoveel mogelijk te maskeren. En voor dit heilige vuur van de rood-wit-geblokten, moet men iedere wedstrijd weer respect hebben. DE WEDSTRIJD De Kogers winnen de toss. Onmid dellijk nadat Untied heeft afgetrapt, blijkt er gang in het spel te zitten en de eerste duels vinden op de KFC- helft plaats. De Kogers verplaatsen dan het spel en vinden de Boys-defensie •met Kramer aan het hoofd paraat. "Fraai spel van Untied brengt de bal vcor het K.-doel doch Wevers be zweert het gevaar. Bakker moet dan de Koger-ploeg verlaten en wordt door C. Molenaar vervangen. Hoewel de Boys hard werken zijn tempo en balbehandeling bij hun tegenstanders toch beter. Als na een kwartier de eerste hoekschop op het B.-doel wordt genomen, ontstaat er een hachelijk situatie. Tenslotte belandt het leer bij Untied, die met heel KEC achter zich weet door te breken, een ferm schot lost, dat volkomen buiten bereik van Klokkemeyer tegen de paal ketst. De bal tolt nog in de klei voor het doel, doch de ahnval van Admiraal is te on stuimig en wordt met een vrije trap bestraft. Nadat Bart een hachelijke si tuatie heeft geschapen, redt Kramer enige malen meesterlijk. Wanneer één der K.-backs de bal goed aan Lamie afgeeft, geeft deze op zijn beurt op 't juiste moment aan Baljet door, die na een kwartier spelen, Kramer weet te passeren (1-0). In een moeilijke situ atie werkt Metselaar de bal bijna in eigen doel doch Kramer redt op het laatste moment. Nadat Kramer een keihard ingeschoten bal van Baljet heeft gestopt en Klokkemeyer een goede door v. d. Meulen genomen hoekschop onschadelijk heeft gemaakt, breekt de rust aan. Na de thee blijkt het snelle tempo der Kogers te zijn teruggelopen. Het spel wordt nerveuser en ruwer, het publiek begint zich te roeren doch de scheidsrechter verliest geen moment de leiding. De strijd speelt zich nu grotendeels op der Boys-helft af. Als er nog 25 minuten te spelen zijn, is het weer Lamie, die goed doorgeeft en na diverse mistrappen is het dan Hessing, die de voorsprong tot 2-0 vergroot. Nog komt mid voor Molenaar alleen voor Kramer, die de aanval af slaat. Het valt niet te verwonderen, dat de Kogers van het niet voldoen de wegwerken van de bal door de Boys achterhoede uiteindelijk weer profijt weten te trekken en door Hes sing de stand op 30 brengen. Dit is echter de Boys te erg. Als er nog 8 minuten te spelen zijn, forceren de Boys een doorbraak, vlak voor het Koger doel wordt de bal omhoog ge trapt en als deze terugvalt, kopt Un tied het leer over Klokkemeyer's han den in het doel en wordt op volkomen verdiende wijze de eer van de Boys gered. Nadat Baljet zich wegens kramp heeft laten vervangen, ondergaat de stand geen wijziging meer en heeft een dapper strijdend Boys-team het onderspit moeten delven. Alkmaar I ging naar Den Helder met twee invallers. Precies om 12 uur werd begonnen, op een goed verzorgd veld. Zeemacht won de toss en ging het al direct proberen met open aanvallen, waar goals uit moesten komen.'t Geluk was niet met de onzen totdat'n keiherd schot door de keeper van Zeemacht wel werd gestopt, maar achter de doellijn. 01. Tot aan de rust bleef de stand zo. Na de rust zette Zeemacht alle zei len bij, met als resultaat een goal, die voor ons het sein gaf om er nog een schepje op te doen. De scheidsrechter was een liefhebber van fluiten al nam hij ons inziens wel wat rare beslissingen. Zo kwam het einde van een voor beide mooie wedstrijd, met een 1—1 gelijk. Jongens het gaat goed zo en zorg voor spanning tegen Bergen I a.s. Zon dag. Ons tweede wist de punten in de wacht te slepen tegen Hugo Boys 2 en wel met 20. Een mooie wedstrijd en verdiend gewonnen. Het derde wist ook al te winnen met 10 van N.-Niedorp 3. Een rare wed strijd die volgens ons met een gelijk spel beter tot zijn recht was gekomen. Het vierde moest te Stompetoren met een gelijk spel genoegen nemen, hoewel het vóór de rust veel sterker was dan SSV 2. De eindstand werd 3—3. De adspiranten waren deze week vrij. Het programma voor volgende week: Bergen 1Alkmaar 1. Aanvang 2 uur. Alkmaar 2Berdos 2. Aanvang 2 uur. Alcmaria 7Alkmaar 3. Aanv. 10 uur. Alkmaar 4RK AFC 5. Aanv. 12 uur. Adsp. Alkmaar a—Alcmaria d. Aanv. 10.30 uur. De training begint Woensdag voor de ouderen om 8 uur. De adspiranten gaan voortaan Zaterdags op het veld trainen om 2.30 uur. Aller opkomst gewenst. In een spannende wedstrijd hebben de Zeevogels de punten eerlijk gedeeld met IEV, waarmee de Egmonders wel iets meer kregen dan hun toekwam. Over het algemeen waren de Velsena- ren sterker. Hoewel IEV van meet af aan sterker was, waren de uitvallen der Zeevogels gevaarlijker. De voorhoede stichtte ge regeld verwarring in de IJmuider de fensie en het verwonderde dan ook nie mand toen een half uur na het begin midvoor Van Dam uit een doelworste- ling de Egmonders de leiding gaf. I.E..V zat hierna zo mogelijk nog fel ler op de bal, maar Zeevogels had meer geluk. Uit een ongevaarlijk schij nende aanval belandde de bal bij Man nes, een listig tikje naar de vrijstaan de Kleverlaan, die niet aarzelde, maar van' zeker 10 m afstand de bal in- de uiterste rechterhoek van het doel ko gelde. 2—0. Met deze voorsprong begonnen de Egmonders na de rust kalm aan. IEV zette alles op de aanval, maar voor lopig wist de Egmondse defensie alle gevaar te bezweren. Naarmate de tijd verstreek, leek het een kalme Egmond se overwinning te worden. Maar 10 mi nuten aróór tijd, had een aanval der IJ- muidenaren over rechts succes. Scherp werd de bal vór het doel geplaatst en onhoudbaar scoorde de vrijstaande linksbinnen. 21. Nu was de strijd plotseling weer open en zo waar, spoedig daarna wist IEV gelijk te maken. Keeper1 Mannes, die zijn doel keurig verdedigde had bij een doelworstseling de bal niet klemvast en daarvan wist de IJmuider rechts binnen gebruik te maken om de baf in het net te trappen. 22. De spanning was er nu weer volop in en beide partijen zetten er alles op om de overwinning te bevechten. Nog kregen de Egmonders daartoe een kans eerst uit een corner en even later, toen de keeper uitgelopen was pn Kleyer- laan op het lege doel schoot. Zijn schot ging echter juist langs de verkeerde kant van de paal en zo kwam het ein de van deze nogal harde wedstrijd met een gelijk spel, waarmede de Zee vogels zeker tevreden mogen zijn, hoe wel hun een strafschop onthouden werd, toen de scheidsrechter in de tweede helft een duidelijk geval van hands in het strafschopgebied van de IJmuider linksback-over het hoofd zag. De tweede helft der competitie werd goed ingezet door de Niedor- pers. Wat maar weinigen hadden dur ven hopen, geschiedde: de kampïocns- candidaat Vrone kreeg met 4—3 klop, en verdiend ook. Nieuwe Niedorp zagen we dit seizoen nog ijiet zo op dreef als tegen de aloude tegenpartij Vrone. Vrone trof he: wel heel slecht, dat juist de thuisclub tegen hun elftal zo goed los kwam. Spoedig na de aftrap is het duidelijk, dat er verwoed om de punten zou worden gestreden. Druif wordt enige malen op de proef gesteld, de wijze van optreden is echter dermate safe, dat N.N. daar over wel gerust kan zijn. Als er 19 min. zijn gespeeld neemt Faus een vrije trap, de bal komt bij Jes die even op drijft om daarna met een berekend schot over Schuit, 'Nieuwe Niedorp de leiding te geven, 10. Kort hierop krijgt Jes de kans er 20 van te ma ken, doch nu is z'n schot meters naast. De Niedorper verdediging heeft niet over werk te klagen; de bezoekers ko men veelvuldig in de gevaarlijke zone. Faust doet als spil nuttig werk, hij is de man die het spel verdeeld. Vrone krijgt enige meters van doel een vrije trap te nemen, welke echter niets op levert. Ongeveer een kwartier in de tweede helft een schermutseling voor het St. Pancrasdoel, Kramer houdt goed vol, waardoor Vonk de kans krijgt van dichtbij Schuit te passeren. Door dit succes aangemoedigd gaat Nieuwe Niedorp steeds beter spelen. Vrone komt er nu niet aan te pas. Na een half uur spelen mag Faus weer een vrije trap nemen, hij doet 't goed ook; de bal komt bij Kater en deze knalt met een strak schot nummer drie in de touwen. Nog is de geel-zwarte doel- puntenhonger niet gestild, wapt vlak hierop wordt het 40 als de vrije trap- specialist Faus een kogel afvuurt die voor Schuit niet te houden is. Hierna werden de Niedorpers op eigen helft teruggedrongen en kwamen maar weinig meer aan bod. De eind spurt bracht Vrone nog twee goede goals van midvoor Segers op. De Alkmaarse Boys hebbe kans gezien de zegetocht van gers te stuiten, doch gelukl hen leden ook SDW en Hi nederlagen, zodat hun posii is verzwakt. Naast de volkoi diende overwinning van I had ook deze ploeg niet ovc te klagen, want ook hier le naaste concurrenten nederlag 2e KLASSE A ZFC heeft Volendam, dat o terrein zo vaak een struikelblo bleken, geen kans gegeven, z beide Zaanse ploegen nog ste leiding bezitten. Elinkwijk, teizoen zo slecht was b£ heeft zich volkomen hersteld v laatste vijf wedstrijden leve punten op. Thans was het SI er aan moest geloven. Het geli van Vriendenschaar en DW wondert ons niets evenals de winning van Watergraafsmeer versum, hoewel 3-0 wel iets m dan de Amsterdammers toekw K.F.O. 11 9 l Z.F.C. 11 8 3 Elinkwijk 11 5 3 Watergr.meer 11 6 0 D.W.V. 10 4 2 Vriendenschaar 10 3 4 Volendam 10 3 2 Hilversum 11 3 2 Alkm. Boys 10 3 1 S.D.W. 11 2 2 Hercules 10 1 2 2e KLASSE B De overwinning van TOG zi lcpig aan de eventuele kampic sies van Velox wel een einde gemaakt. De Amsterdamse derl taanAFC werd een benauwd winning voor de roodbroeken de overwinning van Alcmaria positie van ZVV niet beter ge temeer daar zijzelf van hét be de OSV een nederlaag te kreeg. Met een wedstrijd mint speeld dan de leiders staat UV een gedecideerde overwinnii West Frisia, thans •p de tweed De Spartaan 11 7 3 U.V.V. 10 6 2 W.F.C. 11 6 2 T.O.G. 11 5 4 O.S.V. 11 6 1 Velox 11 5 2 H.V.C. 10 3 4 West-Frisia 11 4 1 Alcmaria 11 3 1 Z.V.V. 10 1 2 A.F.C. 11 1 2 IS DE DERDE KLASSE heeft DTS de opmars van Vitei kunnen stuiten al heeft het n; gescheeld. IW heeft klaarblijk moed nog niet opgegeven en door een overwinning tegen d maan, geen achterstand op Vite kregen. Vitesse 11 9 0 A.P.G.S. 10 5 4 G.V.O. 10 6 2 I.V.V. 10 6 2 Helder 10 5 1 Hollandia 10 4 2 A.D.O. 10 4 1 D.E.M. 10 3 1 D.T.S. 11 0 3 Germaan 10 1 0 IN 3B won Beverwijk van WE en daardoor in de running Zaandijk 10 7 2 HRC 10 7 0 Beverwijk 11 6 2 Terrasvogels 10 5 1 WE 11 3 4 HFC 10 4 2 QSC 10 4 1 Alw. Forward 10 3 1 Ripperda 10 3 0 Kinheim 10 2 1 Op het laatste moment we 3A de wedstrijd BKCZan In een goede wedstrijd is hi Grasshoppers gelukt revanche men voor de j.l. Zondag gelede derlaag, zij het dan met de mogelijke cijfers (1—0). Ofschc fel gestreden is, werd er toch ken gevoetbald. De talrijke bez zijn getuigen geweest van een "Tijd, die dikwijls op derde I'ml stond. A. F. C. is het -mei de aanval geweest, doch doo: verdedigen, somtijds met het elftal, wisten de Gr. doelpunte voorkomen. Onder deze omstan den is het de enige weg het spe maten open te gooien. Dit were de Alkmaarders te weinig geda: zochten daarentegen de weg door het midden, met het gevo! ..Gr--verdediging met succes k Emjpen. Vóór de rust was het een gélij gaande strijd met AFC iets ir meerderheid. Een kogel van K elke we 'reeds telden, werd ver het doel geschoten. Jamme pat daar zo'n eerste doelpunt zi vloed kan zijn op 't verdere vi W een wedstrijd. Aan de a l Werd kort daar°P Pit een door de l.buiten ineens ingek v ldooi doelpunt en onhou v°or Kwant. zeblde rust kwam AFC geweldi zetten en verwachtte iedereen d Jkmaker te zien scoren. Met hun y dgwerk wisten de Gr. e der J SChoon te houden. En Wedstdiderer,d08lpUnten eindiSde goed vdA scheidsrechter 1 strijd Y 1® aanvang van de Kennm éen minuut stilte in g nomen er nagedachtenis van week' C d ?,er Hdiberts. die z° noodlottig om 't leyen k

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2