Stad m Omgeving. %Micaües SpaU PHILIPS phiuShave Jaarvergadering Ijsbaan Heiloo Uitbetaling: voorschot pensioenen Hinderwet. Wij hebben ons verzekerd van 'N l\EUR VAN MEDEWERKERS HEEMI NOG HEDEN 'H MIMI or DE ALKMAARSCHE COURANT sinds 1798 AGENDA Bonnen halen Zeven jaar voor N.S.K.K.-man Het blijspel Miranda een groot succes De bonbonschaaltjes terecht Plechtige uitvaart H. Huiberts Oud-burgemeester Lovink overleden Bij een oud naambordje werd een nieuw schip gebouwd Antoinette W. Goedkoop van stapel gelopen Het gebrek aan woonruimte Wijziging Alg. Politieverordening Zilveren jubileum €en Itostgeëcfjenk voor „hem'-' Oprichting van een Christus-monument Wie trok de honderdduizend? Egmondia-nieuws Tribune-impressies Toen gisteravond voorzitter W. v. d. Vall de vergadering van de Ijsbaan Heiloo in de Oude Herberg te Heiloo opende waren van de 1799 leden er precies 20 aanwezig, het voltallige bestuur inbegrepen. Het 23e jaarverslag, door de heer M. A. Bosman uitgebracht, memoreerde nog eens 't ijsseizoen van '46-47, waar uit bleek, dat er 61 ijsdagen zijn ge weest, doch spr. hoopte, dat een derge lijke lange ijsperiode niet spoedig her haald zal worden. Dank werd gebracht aan de heren commissieleden die zovele dagen in het belang van de ijssport hun vrije tijd daarvoor hadden gegeven. Het materiaal is in prima staat en de toe voer van 't water is nu goed geregeld, waarvoor 't gemeentebestuur van Heiloo een woord van dank werd gebracht. De heer Olivier bracht een uitgebreid verslag uit van de moeilijkheden en de werkzaamheden verbonden aan het organiseren van wedstrijden. Alles is echter keurig verlopen. Het verslag van de penningmeester wees uit, dat de lange ijsperiode niet gunstig is geweest voor het exploiteren van de ijsbaan. Het kassaldo was dan ook iets teruggelopen. Gememoreerd werd, dat het saldo op 1 Nov. 1946 was 2585.42 en op 31 Oct. 1947 bedroeg 1196.38. Wel waren enkele afschrijvin gen Verricht. De balans sloot met f 9511.11 aan baten en lasten. Aan contributie werd ontvangen van 1799 le den 1983, aan entree's 246, aan dag kaarten 4583.95. Ongetwijfeld belang rijke posten, doch daartegenover staan de grote uitgaven die het bestuur heeft moeten doen voor prijzen, onder houd tent, afschrijvingen, reisgeld rij ders, rente, sociale verzekering perso neel enz. en als men dan weet, dat als loon aan sneeuwruimers e.d. f 3157.59 is uitbetaald dan krijgt men enigszins een denkbeeld van de vele beslommeringen- die verbonden zijn aan het exploiteren van de Ijsbaan Heiloo. Terecht merk ten de voorzitter en de kas-controleurs op, dat veel en moeliijk werk is ver zet, waarvoor de betreffende bestuurs leden veel dank der leden verdienen. De heer Kieft 'en mej. Groenveld werden als kasverificateurs benoemd. De bestuursverkiezing had een vlot verloop. De heren v. (d. Vall en Olivier, die periodiek aftredend waren, werden bij acclamatie herkozen. In de vacature ontstaan door het bedanken van de he ren Middenhoff en Kalff, werden geko zen de heren P. Greeuw en J. Koelman. Hierna werd mededeling gedaan van de inschrijving die het bestuur had ge houden van het buffet, kleedgelegenheid en rijwielstalling. Er werden twee in schrijvingen bekend gemaakt. De vroe gere exploitant had ingeschreven voor 10 per ijsdag vergoeding, terwijl de beer J. v. d. Kommer had ingeschreven voor f 20 per ijsdag. Aan laatstge noemde werd opgedragen het komen de ijsseizoen als exploitant op te treden. Uit de discussie die zich over deze gunning ontspon, bleek, dat 't bestuur grootse plannen koestert wat betreft de bouw van een nieuwe tent of gebouw op de ijsbaan wanneer de tijdsomstan digheden iets gunstiger worden, wat ongetwijfeld ten gerieve van de leden zal zijn.. Diverse vragen werden nog gesteld, oa. werd de wens geuit, dat de z.g.n. De directeur van het Post- en Tele graafkantoor te Alkmaar brengt voor zever nodig onder de aandacht, dat de pensioengerechtigden, in het bezit zijnde van een registratiebewijs, die zich daartoe nog niet ten postkantore hebben vervoegd, alsnog wordt aan geraden, aldaar te informeren, of voor hen een kaartformulier betreffende 'n voorschot op de toeslag op hun pensi oen ter uitbetaling aanwezig is. Hiertoe bestaat nog gelegenheid van Maandag 15 tot en met Vrijdag 19 December a.s., dagelijks van 8.3015 uur. Zij. die in of na 1945 zijn gepension- neerd, -komen voorlopig voor bovenge- doelde uitbetaling niet in aanmer king. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER. N. B. te Castricum f 10 of 5 cjpgen, voorw. ter besch. stelling van de rege ring, met een proeftijd van 3 jaar. A. O., Alkmaar, vrijspraak. J. W. B., Alkmaar, f 6 of 3 dagen. In het Gemeenteblad van Alkmaar Dr. 1930 is opgenomen het besluit van Burgemeester en Wethouders van 27 Augustus 1946 tot vaststelling van een verordening, regelende de bezol diging der ambtenaren in dienst der gemeente Alkmaar. Alkmaar, 12 December 1947. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, G. VAN SLINGERLAND, Lo.-Burgemeester. R. VEENDORP, Secretaris. Bij besluit van 12 December 1947 is aan de heer A. G. DE KORT, al hier, vergunning verleend tot uitbrei den van de moffel-, nikkel- en chroominrichting „Alcmaria", door bijplaatsing van 2 electromotoren in het perceel Lindenlaan nr. 50, alhier. Alkmaar, 13 December 1947. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar1, G. V. SLINGERLAND, Lo.-Burge" R. VEENDORP, Secretaris. kunstrijders 'n baan krijgen toegewezen verder op 't terrein gelegen en de hard rijders verplicht zullen worden op de hardrijdersbaan te blijven. Ook werd gevraagd de vergaderingen attractiever te maken, o.a. door het verloten van 'n paar schaatsen, waardoor het vergade- ringbezoek groter zal worden. Een pres- tatieprijs zal beschikbaar gesteld wor den voor het lid, dat in het komende seizoen de beste prestatie op de schaats verricht. Mede werd gevraagd een wed strijd voor leden uit te schrijven in het schoonrijden voor hen die nog nimmer een prijs hebben gewonnen. Ook werd nog medegedeeld, dat bij de heer Oli vier inlichtingen te bekomen zijn voor 't verstrekken van schaatsschoenen, spe ciaal voor, hen die aan wedstrijden deel nemen. Er is 100 gestort in het trai- r.ingsfonds. Te ruim half tien sloot de voorzitter onder dankzegging deze pret tig verlopen vergadering. K, die ieder op hun terrein er dagelijks voor zorgeii onze krant zeer lezens waard te maken. Ver zekert U zich van deza dagelijkse voorlichting. DINSDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Filmavond R.K. Sportclub. Huize Westerlicht, 8 uur: V.C.J.C. „De Ster van Bethlehem". Café Centraal, 8 uur: Filmavond Bloem- wijk. WOENSDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Filmavond R.K. Sportclub. BIOSCOPEN: Harmonie-Theater, 8 uur: Vergelding, 18 jaar. Extra: De huwelijksplech tigheid te Londen (in kleuren). Woensdag 2,30 matinée. Victoria-Theater, 8 uur: Onze corres pondent meldt (18 jaar). Woensdag 2,30 ^natinée.* Zij, wier familienaam begint met de letters P. OF Q. zijn morgen, Woensdag 17 Dec., aan de beurt voor het afhalen van nieuwe bonkaarten 802, schoenenbonnen en bonnen voor a.s. en jonge moeders. De uitreiking vindt plaats in het uit reikingslokaal, Ridderstraat, van 912 en van 24 uur. Zelfverzorgers uitslui tend op Zaterdag 3 Januari 1948. De inwisselingsbon van bonkaart 713 moet afzonderlek worden meege bracht, dus niet meer de gehele kaart. Tegen A. van Doorn te Alkmaar, die lid was geweest van het NSKK, de NSB en Verraden had, dat iemand een radiotoestel bezat, is voor de Bijzon dere Raad van Cassatie acht jaar ge vangenisstraf met aftrek geëist. Het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam had hem veroordeeld tot tien jaar met aftrek. De Bijzondere Raad legde hem nu 7 jaar gevangenisstraf op, piet af trek van voorarrest. LAATSTE WEDSTRIJD VAN „VISLUST" - Zondag 1.1. hield de hengelsportver eniging „Vislust" haar laatste onder linge wedstrijd van dit jaar, in de Ringvaart te Oterleek. De vangst was middelmatig, al was het mooi weer. In totaal wenden 18 stuks baarzen ge vangen. Het grootste aantal, 4 stuks, werd door J. Burgering gevangen. P. v. d. Gulik ving de grootste baars, 24 c.m., en legde beslag op een extra prijs. Uitstekend spel van het Residentie-Toneel Uitstekend spel van het Residentie-toneel. D§ laatste Gulden Vlies-abonne mentsvoorstelling van de A-serie bracht de geheel bezette zaal gister avond het blijspel „Miranda" van de Engelse schrijver Peter Blackmore. En men heeft zich kostelijk geamuseerd. Zo'n licht amusement doet inderdaad wel eens goed, vooral als 't zo boeiend gespeeld wordt en zo goed verzorgd is als by het Residentie-Toneel. De schrijver heeft inderdaad een origi neel idee gehad (wat voor een blijspel heusch niet altijd meevalt) en dit op vlotte en geestige wijze uitgewerkt. Dr. Paul Marten keert n.l. van een uitstapje naar Cornwall in zijn huis in Londen terug met een patiënt, die zijn toezicht nodig heeft. Deze patiënt blijkt een zeer aantrekkelijke patiën te, een jonge vrouw, die schijnbaar verlamd is, doch er zulke charmante eigenaardigheden op na houdt, dat tal van conflicten in dokters huis het gevolg zijn. De lieftallige Miranda windt ieder om haar vinger, verbreekt twee engagementen en brengt Clare Marten, de doktersvrouw, tot wan hoop. Doch wat lang verborgen is ge bleven komt ten slotte uit: Miranda was een zeemeermin, door dr. Marten uit de zee bij Cornwall meegenomen. Een komische fantasie van de auteur, die men ook als zodariig moet opvatten. Het Residentie-Toneel heeft er in derdaad een brillante opvoering van gegeven, vlot, geestig en beschaafd en met prima spel van de acht mede werkenden. Men had een keurig decor opgesteld en er waren mooie costuums Naar aanleiding van ons bericht van een dezer dagen over de verdwijning van 60 verzilverde bonbon-schaaltjes ten nadele van de firma S. aan het Fnidsen, kan thans worden medege deeld, dat na onderzoek door de po litie is aangehouden zekere L., 23 jaar oud, die in het bezit was van 59 schaaltjes. L. verbleef in een logement hier ter stede en had de schaaltjes als aflei dingsmanoeuvre onder het bed van 'n ander verborgen. L. werd aangehouden ter zake van verduistering. Bovendien wordt hij verdacht van de diefstal met verbre king in de meubelfabriek aan de Schelphoek. L. trachtte namelijk met een staaltje bekledingsstof deze stof in de stad te Eerkopen. Het onderzoek in deze laatste zaak wordt nog voortgezet. - Hedenmorgen vond in de H. Domi- nicuskerk aan de Laat de gezongen uitvaart plaats van de op Vrijdag j.l. op zo droevige wijze om het leven ge komen heer H. Huiberts. De plechtig heid werd in aanwezigheid van een groot aantal belangstellenden verricht door Pater Meijer. Hij sprak een troostwoord tot de familie naar aan leiding van het vierdé hoofdstuk van de brief van Paulus aan de Thessalo- nicenzen. Absoute op het kerkhof „St. Barbara" werd verricht door Pater Meijer. te bewonderen, niet het minst van Tilly PermBouwmeester en Lily Bouwmeester. Het vlotte samenspel mag ten zeerste geroemd worden. Tilly PgrinBouwmeester speelde de rol van de doktersvrouw op inder daad voortreffelijke wijze en Lily Bouwmeester als Miranda gaf weder om blijk van haar bijzonder talent. Vol charme en gratie was zij de verleide lijke zeemeermin. Mooi beheerst en fijn geestig was Matthieu van Eysden als dr. Paul Marten, terwijl Enny Meu nier weinig moeite had met Isobel. Een zeer goede aantekening verdient Diny Sprock, die het dienstmeisje Betty bijzonder aardig speelde, evenals Jack Gimberg inderdaad iets maakte van de rol van Charles. Anny Leenders had als,zuster Cary een zeer geslaagd entrée en Gerard Schild wist de rol van Nigel Hood vlot te doen aanslui ten. Als geheel een voorstelling, die opgewektheid en vrolijkheid bracht op bijzondere wijze. G. Na een betrekkelijk korte ongesteld heid is te Alkmaar op 75-jarige leeftijd overleden de heer G. J. Lovink, die vele jaren burgemeester in verschil lende plaatsen in Noord-Holland is ge weest. De heer Lovink werd op 2 October 1917 geïnstalleerd als burgemeester en secretaris van Callantsoog, waar hij tot 1920 in functie is gebleven. Bij Kon. Besluit werd de heer Lovink met in ging van 1 September 1920 benoemd tot burgemeester van Anna Paulowna, waar hij tot 1938 werkzaam is geweest. De heer Lovink wp- daar tevens heem raad van de Anna Paulownapolder, voorzitter van de coöperatieve Boeren leenbank en president-kerkvoogd. Hij stond daar evenals in 'de andere plaatsen waar hij werkzaam is geweest bekend als een zeer humaan man, dié bij de bevolking zeer gezien was. In het bijzonder herinnert men zich in Anna Paulowna zijn actie voor de bol- lenkwekers, die in het rampjaar 1928— 1929 in de strenge winter zwaar ge troffen werden doordat hun bollen wa ren bevroren. Geen wonder, dat men hem geëerd heeft door zijn naam aan een straat te verbinden. De heer Lovink vestigde zich na zijn ambtsvervulling te Alkmaar, waar hij zich in de mobili satietijd verdienstelijk heeft gemaakt als bestuurslid van 't Gewest Alkmaar van de Bijzondere Vrijwillige Land storm. Na de vrede werd een beroep op oud-bUrgemeester Lovink gedaan om zich beschikbaar te stellen als waarne mend burgemeester van Bergen en Schoorl. In Mei -1945 aanvaardde de heer Lovink deze eervolle tqak en iS als waarnemend burgemeester van bei de gemeenten tot 15 Augustus 1946 in functie gebleven. Dat men hem ook daar zeer'gewaardeerd heeft is wel ge bleken bij zijn afscheid in de raadszaal en ook uit het feit, dat men daar een straat naar hem genoemd heeft. De overledene was ridder in de orde van Oranje Nasau. De teraardebestelling zal plaats vin den Vrijdagmiddag op de gemeentelijke begraafplaats Alkmaar. De stoet ver trekt om 2 uur van het sterfhuis. Een forse bijlslag, het touw knapt, 'even nog is het schip in ruste en dan glijdt de „Antoinette W. Goédkoop" vlot en met een luide plons in haar element. Glimlachend kijken de he ren Vis, directeur van de N.V. Scheepswerf „Nicolaas Witsen" en de directie van de Rederij Goedkoop toe. Er worden handen geschud en wensen geuit. Felicitatiesmet de vlotte stapelloop en beste wensen voor een goede vaart. Het werk op de scheepswerf „Nicolaas Witsen" werd gistermiddag even om derbroken. Voor enigei ogenblikken verstomde- het barnende leven op de werf. Een nieuw schip, de 18y2 meter lange motorsleepboot „Antoinette W. Goedkoop" zou van stapel lopen. Het werfpersoneel verzamelde zich bij het zwart glanzende schip, dat hel; rood- wif- en blauw in top voerdé en aan de waterkant „op de blokken stond". Dwarsscheeps werd het schip te water gelaten en hiermede werd weer een belangrijke stap afgelegd op het pad naar de voltooiing van een Alkmaars schip. De motorsleepboot had een qf- loopgewicht van 35 ton, heeft, zoals ge meld, een lengte van 1812, m, is 4,80 m breed op de spanten en heeft een holte van 2,14 m. Een 225 PK Meerless-motor met re ductie gear, een 10 duims pompinstal- latie voor bergingswerkzaamheden, een Cup hulp-dieselapparaat en een 3 duims hulp centrifugaal geven het schip een moderne technische outillage. De „Antoinette W. Goedkoop" zal het gelijknamige schip vervangen, dat tij dens de oorlogsjaren verloren is ge gaan en is de, enige motorsleepboot in dienst der rederij. „Wij hebben bij een oud naambordje een nieuw schip ge bouwd", aldus merkte de heer Vis op, toen hij ons enige bijzonderheden van de sleepboot vertelde. Deze sleper is de enige Hollandse opfracht, welke de werf momenteel uitvoert. Alle overige schepen, welke gebouwd worden, zijn voor de export bestemd. In het kader van een gecombineerd bouwplan van 34 millioen gulden worden bij „Nico laas Witsen" schepen gebouwd voor Polen, Tsjecho-Slowakije, Indië- en an dere landen. De stapelloop geschiedde zonder eni ge plechtigheid. Er waren geen gillende stoomfluiten en er spatte geen cham pagne óp de boeg van de „Antoinette", maar de soberheid van de te water '.a- ting doet niets af aan de gerechtvaar digde trots, waamede directie en per soneel van de scheepswerf op hun werk kunnen terugzien. Nieuw vergunningstelsel Vóór 1 Januari 1948 moeten regelen worden vastgesteld inzake de te ver lenen vergunningen tot het in gebruik nemen van woongelegenheid. In de betrokken verordening wordt o.m. bepaald, dat woningzoekenden zich kunnen' laten inschrijven en dat deze inschrijvingen na een half jaar auto matisch vervallen tenzij ze verlengd worden. Vergunning voor het betrekken van woonruimte wordt in de regel bij wo- ningruii gegeven. Bij andere beschik- kingen gaan de meest dringende ge vallen voor. Wié zelf bouwt zal in de regel een vergunning tot het in gebruik nemen van deze woongelegenheid worden ge geven. Geen vergunning wordt ver leend indien de woningzoekende hier niet behoeft te wonen, de gemeente binnen redelijke tijd door een middel van openbaar vervoer kan bereiken of een woning beschikbaar heeft waar door hij bij ruil zelf over een woning kan beschikken. Voor inrichtingen voor logies en pen sions zijn uitzonderingen gemaakt. Deze verordening zal in de raadsvergadering van Donderdag ter vaststelling worden aangeboden. De minister van Binnenlandse Zaken acht het wenselijk de politieverorde ning te wijzigen wat betreft het h™j- den van sportwedstrijden, zodat daar voor ook toestemming verstrekt wordt wanneer ze op particulier terrein wor den gehouden. Waar op dit ogenblik ieder die dat' wenst als handelaar in oude materia len kan optreden, verdocht de onder vakgroep „Opkopers van oude materia len en afvalstoffen" de politieverorde ning in dier voege te wijzigen, dat zij door het optreden van anderen niet meer in hun bestaansmogelijkheid wor den bedreigd. B. en W, willen tevens op het vent- verbod een uitzondering voor het ven ten met gedrukte of geschreven stuk ken maken. Tevens wordt voorgesteld de politie- vèrordening te wijzigen in verband met enige verzoeken van de afd. Alkmaar van de Vereniging tot verbetering van het geitenras in Noord-Holland. Deze wijzigingen betreffen de voorwaarden waaronder bokken mogen worden ge houden. De raad zal daarover Donderdag be slissen. Donderdag 18' December a.s. her denkt de heer P. J. J. Geurts, chef de bureau bij de Rijksbelastingen', wo nende Brouwerstraat 16 alhier, de dag waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de belasting. De jubilaris 'die bij de belasting en bij het belasting-betalende publiek zeer sympathiek staat aangeschreven, zal het zeker die dag niet aan be langstelling ontbreken. Koop voor „hem" een „PHILISHAVE". Dat is een cadeau, naar het hart van iedere man. Dat herinnert hem iedere morgen weer opnieuwaan U! Electriscb droogscheerapparaat N.V. PHILIPS' VERKOOP-MI! V. NEDERLAND, EINDHOVEN Meerderheid van B. W, adviseert gunstig Het Genootschap van de Stille Om gang alhier heeft op 7 F.ebruari j.l. verzocht om een gemeenterrein zo mogelijk het middenterrein van de Juliana van Stolberglaan of van de Nassaulaan te willen afstaan óm daar op door dit genootschap een monu ment te sfichten voorstellend: „Chris tus als Vorst van de Vrede". Het Genootschap heeft kort na de oorlog dit plan gevormd omdat Alk maar voor vernieling en verwoesting gespaard is gebleven. Het meldt dat zijn initiatief weer klank heeft gevonden bij zeer vele burgers van verschillende richting, daar belangrijke bijdragen rhkwamen, zodat een kunstzinnig beeldhouwer het monument zal kunnen maken. B. en W. zeggen in bijlage 125, ,dat bij dit verzoek de volgende vragen moeten opgelost worden: le is de gemeente bereid hiervoor terrein af te staan? 2e Zo ja, welk terrein verdient de voorkeur? 3e In welke vorm moet de afstand geschieden? 4e Moet de gem. medezeggenschap hebben t.o.v. de keuze van de ontwerper van het monument en de vormgeving er van? De meerderheid van het, College -yvil de eerste vraag bevestigend beantwoor den. Men wenst slechts luttele meters openbare gem. grond voor het berei ken van een alleszins prijzenswaardig en verheven doel, waaruit welhaast de plicht volgt om die medewerking te verlenen. Alkmaar is arm aan openbare monu menten zodat de mogelijkheid om een kunstzinnig monument rijker te wor den dankbaar behoort te worden benut. De meerderheid van het College ver klaart gaarne dat zij met de bedoeling der aanvragers instemt. Ons volk is 'n christelijk volk, wat kort geleden nog tot uiting kwam in de oprichting van Sint Willebrord te Utrecht, welke stad daarvoor een harer schoonste pleinen afstand en het monument als stadsmo- nument aanvaardde. Het oprichter van een Christusmo nument verdient in deze gedachten- gang toejuiching. Ook het verband met de oorlog verdient instemming, omdat Christus' leerde wereldvrede voor houdt als het hoogste goed, terwijl juist nu ieder weldenkend mens de vrede nastreeft gedachtig aan het ge weldige leed zo kort geleden onder vonden. Over de tweede vraag zijn adviezen ingewonnen van de dir. van Openbare Werken, de Comm. v. politie en de Comm. v. hijstand voor de openbare werken en plantsoenen, welke advie zen er toe strekken het genootschap een deel van het terrein in de Voor hout, waar zich nu nog een bunker be vindt beschikbaar te stellen. Verder konït het de meerderheid van B. en W. voor, dat «de vorm van erfpacht 'tegen een jaarlijkse casson van t fde meest aangewezen wijze van ter beschikking stelling is. Geoor deeld wordt dat het op de weg der gemeente ligt zich de nodige waarbor gen te verschaffen voor de kunstzinni ge uitvoering van het plan en het Ge nootschap uit te nodigen een prijsvraag uit te schrijven en de ontwerpen te toetsen aan het oordeel der Alkmaarse Schoonheidscommissie. GESLAAGD. Voor het Basis-examen van de Ne derlandse Vereniging van Leraren in de Engelse taal „Britannia" te 's-Gra- venhage slaagde onze plaatsgenote mevr. M. ElderingPeltenburg. S02e Staatsloterij, 5e klasse, 14e lijst. ƒ100.000— 13765 18932 1.000.— 5906 65^7 400.— 2836 11307 14016 18425 200.— 3128 3971 8397 14101 15821 17105 20231 100.— 4263 6368 6924 11028 12809 14365 16140 16830 De adspiranten van Egmondia bon den Zondagmiddag om 1 uur de strijd aan tegen" de jeugd" van Egmond aan den Hoef, de adspiranten der Zeevo gels. Hoewel op het terrein der Zee vogels gespeeld werd, lieten de jeug dige Egmondianen zich niet intimi, deren en met een gedegen 30 over winning keerden zij huiswaarts. Het is maar te hopen', dat ook hier het spreekwoord bewaarheid zal wor den, wie de jeugd heeft, heeft de toekomst! Want wat Egmondia I 's middags om 2 uur op eigen veld tegen Winkel I presteerde, was maar v/eer bitter weinig. Deze wedstrijd was voor beide partijen van groot belang, voor de bezetting van de laatste plaats. Want Winkel had punten en Egmondia geen enkel, daar de enige winstpunten, uit een Overwinning op S.V.W. uit Heerhugo- waard, verloren gingen. Deze wed strijd is namelijk ongeldig verklaard, wegens opstelling van een speler, die niet gerechtigd was voor Egmondia uit te komeii. Over de wedstrijd zelf kunnen we ra* deze beschouwing kort zijn. Het vroeger zo vurige enthousiasme ont brak bij Egmondia weer geheel. Reeds spoedig wist Winkel de leiding te ne men uit een strafschop, toen rechts back Broek geheel onnodig vlak vóór het doel duidelijk de bal met de hand speelde. Na de rust bleek weer het gqprek aan uithoudingsvermogen doqr onvol doende training. Zonder veel moeite veerde Winkel, dat toch werkelijk ook nog wel wat leren moet, de stand tot 50 op, zonder dat de Egmonders kans zagen ook maar de eer te red den. Tot overmaat van ramp deed zich nog een onverkwikkelijk incident voor. De rechtsback van Winkel gaf de Egmondse linksbuiten een trap, waarop deze van repliek diende, zo dat beide hun jasje konden gaan aan trekken. Mismoedig verlieten de Eg mondse spelers en hun supporters het veld. Zó gaat 't niet Egmondia! En dat nog 'wel voor een club, die het vol gend seizoen het schitterende Eg mondse.^ sportpark moet bespelen. Beter deed ook nu weer Egmondia 2 't dat'met een 31 overwinning uit Akersloot terugkeerde en in deze competitie nog slechts één keer de rederlaag leed. Adspiranten en reser- es, zij t vormen Egmondia's enige hoop Daar zat op de ere-tribune een bonds- official van de KNVB. Hij woont in Haarlem en kwam deze keer eens kij ken bij de wedstrijd AlcmariaWFC. In de rust had hij gelegenheid om even op adem te komen en toen bleek hij enthousiast te zijn over het ver toonde spel van de Alkmaarse withem- den. Daar zat tempo in! Daar was een intelligent spel van het hele team en daar was een behoorlijke opvatting van het stopperspilsysteem. En-zie je wel, zo merkte fyj terloops op, dat het stopperspilsysteem niet afbrekend be hoeft te zijn? En waafom staat dat Alcmaria zo akelig laag op de rang lijst en WFC zo onbereikbaar h<y>g? Want de beste ploeg tracht zich zo ver mogelijk van de onderste plaats te verwijderen en de minste beste loert naar de bovenste Ja, dat is allemaal onbegrijpelijk voor de out-sider. Maar de ontembare wil om te winnen zit er sinds een een paar weken eindelijk in en er werd "deze keer al beter systeem ge speeld dan de vorige week. En zo kon het gebeuren, dat de wit- hemden bi# het ingaan van de rust een daverend applaus kregen vanaf de tri bune. Het was ten volle verdiend. Ze hadden hun tegenstanders het tempo opgelegd en ze hadden drie gave doel punten gemaakt, waarvan de, tweede wel zo van klasse was arls we zelden zien. Na de rust was het spelbeeld wel even anders en vooral in de laatste 20 minuten was het wel eens angstig Voor het Alcmaria-doel. waar» eigenlijk teveel corners werden weggegeven. Het slot was een verademing doch kwam met een alleszins verdiende overwinning voor de 50-jarige. Gelukkig, dat de sigaren van de bon zijn, want verschillende oud-Alcma- rianen zaten hun sigaar op te kauwen, en groot was de spanning. Ook onder de massa, die 90 minuten lang de stembanden geforceerd heeft!- Die zich roerde als nooit tevoren, zelfs niet toen de promotiewedstrijden ge speeld werden. Bravo Alcmaria! J. WERKMAN. Fën aanranding der sDortiviteit Volgens de Alkm. courant van Maan dag 15-12-'47 hebben enige personen, die zich Boys-supporters noemen, zich verlaagd om een hond als propaganda middel te gebruiken voor de Alkm- Boys. Als echte Boys-mensen staan wij pal tegenover dergelijke praktijken. Zulke lieden willen wii niet in een naam met de echte Boys-supporters noemen. Zij schaden de goede naam van onze vereniging meer dan zii er goed aan doen. Helaas weten wij de namen niet. anders zou het bestuur, als he leden zijn, ongetwijfeld zeer strengs maatregelen nemen. Zii die dit bedre ven zijn geen sportmensen, die^ien op de vlakte durven wagen. Tracht sportief te blijven en weest niet zo laf om je achter een onschuldige hond te verschuilen. P.P.C. BOYS-KOERIER-

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2