Stad en Omgeving, Men had de Raad een lange en onvruchtbare discussie kunnen besparen Victory Hotel" JhMicaües Uit de Alkmaarse Raad Kroniek der onachtzaamheid Ze leren het nooit! Tafeltennis-stertoumooi Bonnen halen RavelMendelssohon herdenking Het ongeluk bij Vogelenzang Schaakvereniging V.V.V. De heer P. W. Groot (P. v. d. V.) Volkszang Zwijntjesjagers Gaf geen voorrang Burgerlijke Stand Predikbeurten HARMONIE THEATER CINEMA AMERICAIN Neem mijn leven Wat (3.0 tllCcltCrS brCR£J6Il Bijen krijgen angels VICTORIA THEATER De bronzen godin A.B.T. De deur met de 7 sloten Bchoencrême Wrïjfwas Poets-extract Openbare Leeszaal en Bibliotheek De Kaasmarkt Marktberichten HINDERWET. Het Genootschap van de Stille Om gang te Alkmaar had in de jongste raadsvergadering voor een minder aan gename situatie gezorgd. Het heeft onze edelachtbaren getest, niet op hun politieke overtuiging want die was bekend maar op hun godsdienstig inzicht en diverse leden van de Raad hebben als gevolg daar van een openbare belijdenis afgelegd. De Raad is altijd een politiek lichaam geweest waar diverse opvattingen wel eens heftig met elkaar in botsing kwa men, maar hij was hier nimmer een dispuutcollege over godsdienstige vraagstukken en hij behoort dat ook niet te zijn. Het is gelukkig alles heel rustig ver lopen omdat er een sfeer van hoor en wederhoor was, maar men voelde blijk baar allen, dat men hier op een terrein vol voetangels en klemmen was ge drongen. Een dergelijke demonstratie is vol komen doelloos omdat met grote zeker heid vaststaat, dat men het toch niet eens zal worden. Wanneer dogma en principe in openbare bespreking komen stuit men overal tegen een muur, welke niet doorbroken kan worden. Het Genootschap van de Stille Om gang wist uit informatorische bespre kingen, dat zijn voorstel geen kans had en daarom had het de Raad een lang en vruchteloos debat kunnen besparen. Men komt niet met een voorstel een Christusfiguur als beeld des vredes aan de openbare weg te zetten als men ge vaar loopt daardoor juist een heftige strijd te ontketenen. Wij kunnen niet anders dan eerbied hebben voor de wijze waarop de Raad op dit alles gereageerd heeft, in het bij zonder de communisten wien hier een prachtige gelegenheid werd geboden hun „godsdienstig" inzicht tegenover dat der katholieken te stellen. Zij heb ben zich tot een korte opmerking oe- paald en er op gewezen, dat men als men werkelijk den vrede wil eren beter een monument kan stichten, dat de samenwerking van beide groepen tijdens de verzetstijd in beeld brengt. Verscheidene raadsleden lieten uitko men dat een poging om een uitgespro ken protestants monument in Brabant of Limburg aan de openbare weg te zetten geen schijn van kans zou hebben en dat men zijn dankbaarheid op uit moment beter kan tonen door de nabe staanden van onze gestorven verzets helden te stepnen. ...„{.«a- Men heeft de meerderheid van B. ui W. o.i. ten onrechte verweten, dat zij met dit voorstel was gekomen, want nu bet Genootschap het niet had ingetrok ken moest het wel in bespreking ge bracht worden en wij kunnen ons be grijpen, dat men het niet als een on aangename verrassing voor een nieu we burgemeester wilde bewaren. De heer Venneker mocht nadat hij anderer meningen gehoord had zeer naïef met de verklaring komen, dat het hier alleen maar om een klein stukje grond ging, dat anderen vroeger ook wel eens hebben gekregen, de loco burgemeester gaf in zijn korte, blijk baar noodgedwongen verdediging van het voorstel blijk, dat hij over de afloop der discussies niet de minste verwach tingen koesterde en een handige jurist als de heer Leesberg de tweede voorsteller van het verzoek had blijkbaar begrepen, dat het verstandi ger was er aar helemaal over te zwijgen. Uit niets bleek, dat ook niet-katho- Gedeponeerd aan het Bureau van Po litie te Alkmaar en aldaar te bevragen op Maandag, Woensdag en Vrijdag van 11.30 tot 13.30 uur: wollen sokken, Yale sleutel, paar kinderwanten, diverse portemonnaies, leren kinderklompsokken, glacé hand schoen, zilveren manchetknoop, week- abonnem. N.S., zilveren broche, glacé herenhandschoen, zilveren .armband want, bonkaarten, broche, dameshoed, paar wanten, handtas, bruine ceintuur, want, rozenkrans, wollen ceintuur, re genjas, schroevedraaiertje, herensok, kinderautootje, katechismusboekje, rol kastpapier, bos sleutels, zwarte rozen krans in étui, dameshandschoen, glacé handschoen. Als gevonden aan het Bureau van Politie aangegeven, alwaar op boven genoemde tijden het adres van de vin der is te bekomen: rechter motorhand schoen, broche met steentje, wollen motorkapje, zilveren vulpotlood, groe he ceintuur, damesportemonnaies (di verse), gouden broche, zakmes met zil veren heft, bruine muts met speld, rode want, bril met licht montuuur, streng kraaltjes, paar kinderwanten, leren actetas, glacé handschoen, gummi bal, duimstok, mantelpak, klopboor, enve loppe met inhoud, rozenkrans in étui, houten pijp, doosje met gloeilampjes, vulpen, rozenkrans, broche, gouden ket ting, cape, plastic hoofddoek, vulpen, wantje (blauw), verzilverde broche, rijwielpedaal, zilveren broche, breipen nen met katoen, sigarettenkoker met sigaretten, lederen riem, portemonnaie met inhoud, sleutelketting, paar grijze sokken, rozenkrans, wieldop van Ford, leren handschoenen, padvindersriem, ring met fluit en sleutel, witte want, paar leren handschoenen, koperen arm bandje, portemonnaietje, dameswant, portemonnaies (diverse), gouden ver lovingsring, etui met tekenbehoefte, autoped, Indische shawl, achterlicht auto, 2 bonkaarten, kinder puntmuts. lieken adhaesie aan dit voorstel betuigd hadden. Integendeel, als vaststaande mag worden aangenomen dat diverse katholieke stadgenoten de indiening van dit verzoek betreurd hebben. Hulde aan de Raad, die deze pre caire kwestie zó behandeld heeft, dat men elkanders opvattingen rustig heeft kunnen aanhoren en er van een anti papistische stemming niets is gebleken. Het had ook anders gekund. Het is niet aan het Genootschap te danken, dat de lont welke in dit vat vol ont plofbare stoffen is geworpen niet tot een explosie geleid heeft. Voor de vele minder belangrijke agendapunten willen wij ditmaal naar het uitvoerige raadsverslag in ons vo rig nummer verwijzen. Aparte Lederwaren en Byouterieën Langestraat 21 Het gebeurde voor één der loketten van de distributiedienst tijdens het af halen van bonkaarten. Het personeel werkte vlot en feil loos en alles liep van een leien dakje. Maar het publiek liet zich weer van zijn slechtste zijde zien. In de eerste plaats was er nog steeds zeker de helft, die de inwisselingsbon nog aan de kaart had laten zitten, in plaats van deze af te knippen, zoals thans het voorschrift luidt. Die mensen moesten dan de rij uit, naar de schaar vragen, en zo bleef er van een nette file niet veel over. Gevolg! Twee ge gadigden tegelijk voor 't loket, waar van er een de eerste moest zijn. Dis puut, hoge- woorden, een dreigende armbeweging van de surrogaat-heer tot de echte heer: „Als je niet weg gaat,. sla ik je weg".,o. Voor een wolwinkel of voor, een bio scoop staat men uren in de rjj. Waar om dan niet bij de distributie wat meer geduld betracht? Sommigen leren het nooit! Het is Zondag voor de tafeltennis sport in Hollands Noorderkwartier een belangrijke dag. De tien sterkste spelers uit dit dis trict zullen dan namelijk eikaars krachten meten, waarbij het persoon lijk kampioenschap op het spel staat. De Alkmaarse tafeltennisclub zal daar door drie man, t.w. J. Brandse (kampioen van Alkmaar), P. Leering en C. Schouten, worden vertegenwoor digd. Wie de winnaar van dit tournooi zal zijn is een open vraag; wel is zeker dat Brandse en Leering, die tot de fa vorieten behoren, aan Beukman en Visser hun handen vol zullen hebben. BEVORDERD. Met ingang van 1 Januari 1948 is be vorderd tot adjunct-commies der Di recte Belastingen invoerrechten en Ac cijnzen ten kantore Alkmaar onze plaatsgenoot de heer B. Klinkert. ZATERDAG. Gulden Vlies, 11 u.: Vergadering Prov. Comm. uit de Veilingen. 8 uur: Personeelsver. PTT „De man, die terugkwam". Waakt en Bidt, 8 uur: 90-jarig bestaan C.J.M.V. „Zacheüs". Wapen van Heemskerk: Dansen. ZONDAG. Wapen van Heemskerk: Dansen. MAANDAG. Gulden Vlies, 8 uur: H.O.V. met Gijs Beths, viool. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Neem mijn leven, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur, Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 Uur. Victoria Theater, 8 uur: De bronzen godin, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur, Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Bergen, De Rustende Jager: Zat. en Zond. Grote Verwachtingen, 14 jr. Maand., Dinsd., Woensd.: Gekooi de jeugd, 14 jaar. Zij, wier familienaam begint met de letter V zijn Maandag 22 Dec. aan de beurt voor het afhalen van nieuwe bonkaart 802, schoenenbonnen en bonnen voor a.s. en jonge moeders. De uitreiking vindt plaats in het uit reikingslokaal, Ridderstraat, van 912 en van 24 uur. Zelfverzorgers uit sluitend op Zaterdag 3 Januari 1948. De inwisselingsbon van bonkaart 713 moet afzonderlijk worden meegebracht,' dus niet meer de gehele kaart Op Maandag 22 Dec. a.s. komt de Haarlemse Orkest Vereniging haar derde Abonnements-concert te Alk maar geven. Op dit concert zullen de resp. 10de en 100ste sterfdag van de componisten Maurice Ravel en Felix Mendelssohn-Bartholdy worden her dacht. Gijs Beths zal aan dit concert als solist medewerken met Ravel's Tzigane, waarmede hij tevens afscheid neemt als concertmeester der H.O.V. Zijn plaats wordt thans ingenomen door Jan Hesmerg, vóór die tijd als 2e concertmeester aan het orkest ver bonden. Het programmadeel vóór de pauze dat gewijd is aan werken van Ravel, vermeldt behalve de reeds genoemde Tzigane, tevens de Pavane pour une infante défunte en Ma Mère l'Oye. Na de pauze wordt Mendelssohn's Vierde symphonie, de z.g. „Italiaansche" uit gevoerd, waarmede Marinus Adam dit belangrijke concert besluit. I KERSTWIJDING. Op de eerste Kerstdag, des morgens om 6 uur, zal in de muziektuin een Kerstwijding worden gehouden door het Leger des Heils. De christelijke muziekvereniging „Soli Deo Gloria" die niet meer zoals vroeger op de omloop van de „Molen van Piet" speelt is bereid gebleken de ze Kerstwijding door muziekklanken op te luisteren. Des middags om 4 uur wordt een jeugddemonstratie gehouden evene vs in de muziektuin. Een advertentie in dit nummer geeft nadere bijzonderhe den. Naar aanleiding van het ongeluk, dat vorige week onder Vogelenzang ge beurd is en waarbij de heren A. Mole naar en H. Huiberts het leven verloren, zijn in de raad der gemeente Bloemen- daal vragen gesteld door het raadslid Brouwer (K.V.P.) De voorzitter, burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex, zeide dat de oorzaak niet bekend is. Remmen én stuurinrich ting waren in orde en remsporen zijn niet gevonden. Wel zullen ter plaatse enkele verbeteringen in het wegdek worden aangebracht. Alkmaar is in het gelukkig bezit van 'n schaaktiental dat in de Hoofdklasse competitie van de K.N.S.B. speelt. Met Amsterdam en Haarlem zijn het de enige hoofdklasse-clubs in Noord-Hol land. Het spelpeil van het Alkmaarse tiental gaat nog steeds vooruit. In No vember werd tegen Bussum gelijk ge speeld en onlangs werden de Rotter dammers, van 't sterke tiental N.R.S.V., op eigen terrein met 6l/23l/2 versla gen. Ook in de onderlinge wedstrijden wordt verwoed gestreden, hetgeen uit de volgende standen blijkt. Stand na de 5e ronde: Hoofdklasse: 1. P. Deugd 4 p.; 2. P. Hoekstra 3l/2 p. a. p.; 3. W. Kwak 3 p.; 4. C. J. Kieft 1 p. 4 a. p.; 5. P. Seewald 2 p. 2 a. p.; 6. P. Vreeker 21/ p.; 7. E. G. Kayser 2 p. a. p.; 8. W.~v. d. Veen 2 p. a. p.; 9. W. Pie- terse 2 p.; 10. G. Boon ll/> p.; 11. A. W. Beemsterboer 0 p. a. p.; 12. J. Vink 0 p. (a. p. betekent afgebroken partij). Ie klasse: 1. Dr. F. Helder 4 p.; 2. A. Kirkenier 4 p.; 3. D. Appel Sr. 2% p.; 4. Ir. G. Cool 2Vi p.; 5. D. Weissen- born 2 p.; 6. G. Groenewoud 2 p.; 7. A. Tegel ll/2 p.; 8. G. Witteman iy2 p.; 9. A. Haksteen 1 p.; 10. P. Holzman 1 p.; 11. A. Vis l/2 p.; 12. J. Maats l/? punt. 2e klasse: 1. D. Oudes 3y2; 2. J. v. Til 3; 3. J. Bastiaanse 21/2; 4. J. van Ekeren 21/2; 5. P. de Lange 2; 6. W. Pijning Sr. 2; 7. J. Schuurman 2; 8. F. Hol U/2; 9. F. Bosch 1; 10. J. v. Dijk 1; 11. B. Veltman 1; 12. Kleen 0 punten. 3e klasse: 1. A. Schaaps 3; 2. G. v. d. Brenk 21/,; 3. A. Besse 2; 4. G. Locgher 2; 5. G. Smit 2; 6. T. de Vries 2; 7. W. Cornelissen HA; 8. G. v. Amstel 1; 9. J. Meiboom 1; 10. A. v. Meteren 1; 11. J. C. de Ruyter 1; 12. J. v. d. Sterre 0 punten. Een van onze correctoren heeft ons gisteren laten vermelden, dat de heer P. W. Groot, lid van de Partij van de Arbeid was. Deze zelf en wij trou wens ook hebben dat met verwon dering gelezen omdat het algemeen bekend is, dat dit raadslid al jaren lang een veteraan uit de vrijzinnige gelederen is. Waar hij op 't-ogenblik als 't ware de laatste der Mohikanen in de raad is hij gaat bij fractie-overleg rooit met de anderen de raadszaal uit omdat hij alleen maar met zich zelf zou kunnen spreken mag wel even nadrukkelijk gemeld worden, dat hij lid van de Partij van de Vrijheid en niet die van de Arbeid is. Vooral om dat hij thans de mening voor die par tij over het in de raad voorgestelde monument heeft verkondigd. Of de heer Groot binnenkort van po litieke zienswijze zal veranderen is ons niet bekend, maar we durven met gro te zekerheid voorspellen dat hij dan niet naar de P. vd A. zal omzwaaien. De in verband met de Kerstdagen vervroegde maandelijkse Volkszang avond vond Donderdag plaats in de bo venzaal van café „Central". Er was weer een grote belangstelling en de aanwezigen hebben onder Pran- ger's kundige leiding tal van Hollandse liederen met grote animo gezongen, waarbij de Kerststemming niet ontbrak. Op deze avond trad Pranger's dub- belmannenkwartet „Zang en Vriend schap" op, welk kwartet op de van haar bekende wijze ten gehore bracht „De Nacht" van G. Pranger, „Ons Lied" van Bern. Zweers en „Wat ik heb" van A. Zander. Het kwartet oogstte met deze Hollandse liederen een dankbaar ap plaus. t Voorts gaven twee jongelui een volks dans ten beste begeleid door zang van alle aanwezigen, hetgeen de stemming verhoogde. De avond was als geheel zeer ge slaagd en Volkszang gaat 1948 met de beste voornemens tegemoet. In de nacht van Woensdag op Donder dag is uit een schuur achter een der per celen aan de Nassaulaan één rijwiel ont vreemd, benevens één fietstas en hand warmers. Het weerbericht van gistermorgen heeft de dieven waarschijnlijk schrikt aange jaagd. Een vrachtwagen, komende uit de Snaar- manslaan, gaf gistermorgen geen voorrang aan een motorrijwiel, dat uit de richting Bergen kwam aangereden. Een botsing was hiervan het gevolg, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Geboren: Johannes W, zoon van N Visser en C Boon. Ondertrouwd Julius A G Goos- sens en Maria G Weisenborn. Willem Rasch en Laurentia T van der Meer. Getrouwd: Roelof Bosma en Eelkje Brandsma. Overleden: Maria de Heer, 80 jaar, weduwe van K Wit VOOR ZONDAG 21 DECEMBER. ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur, ds. Dikboom. Kapelkerk, 10 uur her denking 90-jarig bestaan Alkm. afd. N.J.V., sprekers ds. De Kluis en ds. Wesseldijk; 7 uur kerstsamenkomst voor iedereen, sprekers ds. Klein Was- sink en ds. Den Oudsten. Rem. geref. gem., half elf ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegr.), half elf, mevr. Mos- tertSchendelaar voor het Ned. Luth. Genootschap; 's av. 7 uur Kerstfeest Zondagsschool. Woensdagav. elf uur Kerstnachtwijding, voorgangers ds. Roo- denburg en de heer J. K. Schendelaar. Doopsgez. kerk," 10 uur, ds. Bierman, herv. pred. te 'Bergen. Geref. kerk, 10 uur dr. Polman; 5 'uur ds. Donner van Broek op Langendijk. Baptisten gemeente (in N. Doelen), 10.15 uur evangelist Hofhuis. Oud-katholieke kerk geen dienst. Herst. Ap. Gem Toussaintstraat, half 10 en 4 uur dienst. Ned. Chr. Gem.schapsb., in W. en B., 3 uur jeugdsamenkomst. Dinsdagav, half 8, bijbelbespr. Houtweg 8. Le ger des Heils, Limmerhoek 40, 10 uur heiligingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 8 uur verlossingsbijeenkomst o.l.v. ma joor Ter Telgte. Woensdag, half 4, Kerstfeestviering voor genodigde be- hoeftigen. Beide Kerstdagen zeer verzorgde diners in de feestelijk versierde „Marijke-zaal" MUZIEK GELIEVE TIJDIG UW TAFEL TE RESERVEREN ONDER No. 4321 v.h. PROOT Vanaf heden onder nieuwe directie Tot de uitgebreide staf van J. Ar thur Rank behoort ook een veelzijdig man, Ronald Neame. Neame heeft er varingen als productie-leider, als ca meraman en als assistent-director, in welke kwaliteiten hij o.m. maakte Blithe Spirit, Brief Encounter en Great Expectations, die wij ons stuk voor stuk als goede films herinneren. Met Take my life komt Neame naar voren als regisseur en vervaardigde 'n werk dat zeker waarde heeft als boeiende detective-thriller. De manier waarop hier verleden en heden door elkaar worden gevlochten, ontmoetten wij nog niet vaak in het verleden, en wij kwamen in de ban van de sugges tieve spanning. Neame koos zich Hugh Williams en Marius Goring als mannelijke hoofd rollen, terwijl Greta Gynt de rol ver vult van Philippa Shelley, die als mrs. Talbot niets onbeproefd laat, haar man te redden van de strop, die een mee dogenloos Officier van Justitie steeds nauwer om zijn nek legt. Greta Gynt, die uit Oslo stamt en 'n rijke sopraan heeft, waarmee ze zich lauweren verwierf in de wereld van de opera, bewijst in Take my life, dat ze ook acteren kan, zelfs heel goed acteren, wat van niet veel zangeressen kan gezegd worden. In feite is zij degene, waarom de film draait, en de toeschouwer wordt gepakt door haar spel en door haar waardige gratie. Take my life werd een detective verhaal. dat alle goede eigenschappen daarvan bezit, spanning, logica en een felle climax. Toch voelt men de oplossing juist vijf minuten voor het einde, maar dat is dan ook het énige zwakke punt dat wij konden ontdekken. Een belangrij ke factor is de muziek, die werd inge vlochten en die uiterst suggestief werkt. In het voorprogramma een uitste kende film van het Londens Sympho- nie-Orkest onder leiding van Dr. Mal colm Sergent, die zeker niet onver meld mag blijven. Katharine Hepburn, die wij hier in lange tijd niet op het witte doek heb ben gezien, is zeker één der merkwaar digste filmactrices. Wat het precies is, dat haar steeds onderscheidt van an dere bekende sterren, is niet gemakke lijk te zeggen. Maar, dat zij een zeer bijzondere filmactrice is, staat vast. Haar spel heeft iets wonderlijks dat boeit van 't begin tot het einde. In de titelrol van de hoofdfilm in het Vic toria-Theater geeft zij een uitbeelding zo vol variatie en verrassingen dat haar Tracy Lord, (de vrouw, die in 't begin van haar man weggaat en na tal van verrassende en originele taferelen, toch weer tot hem terugkeert, zij het wel enigszins veranderd, steeds weer de volle aandacht heeft. Zij wordt door Gary Grant, James Stewart en Ruth Hussey in dat rijk ge- ensceneerde werk op uitnemende wij ze ter zijde gestaan. Een paar mooie journaals leiden het hoofdnummer in, dat men vooral om de hoofdvertolkster niet mag verzuimen. Een film naar een boek van Edgar Wallace en men zal goed doen dat eerst even te lezen omdat men dan waar schijnlijk beter begrijpt wat zich eigen lijk op het doek afspeelt. Films als deze zijn eigenlijk een reeks grepen uit een verhaal en men moet het verband-zoe- ken dan aan de toeschouwer overlaten omdat het nu eenmaal niet mogelijk is iedere passage te verfilmen. Het is een gruwelijk verhaal en daar om natuurlijk boeiend. Het geeft de misdaden van een bende gewetenloze schurken, die er op uit zijn juwelen uit et grafkelder te stelen, welke met ze ven sleutels is gesloten. Om die sleu tels te bemachtigen moeten er enige mensen uit de weg geruimd worden en diverse andere misdaden worden ge pleegd. Het hoofd van de bende is een dokter, die er een museum van martel werktuigen op nahoudt waarin hij ten slotte zelf tot een bekentenis gebracht wordt. Er klinkt veel angstgegil in deze film, dat door koude rillingen van de toe schouwers wordt beantwoord en er wordt zo nu en dan een aardig partij tje gevochten wat voornamelijk de jeugdige bezoekers in dit theater met luide aanmoedigingskreten begroeten. Het schept de sfeer welke bij films als deze noodzakelijk is en die men daar om moet appreciëren. Vooraf o.a. interessante opnamen van gevechten op leven en dood in het do mein van grote en kleine zeedieren. Deze film, ,met in de hoofdrollen John Wayne en Susan Hayward, beeldt de geschiedennis uit van de Seabees, een naam, die werd afgeleid van de Engelse uitspraak van C.B.'s, Con structie Bataljons. Veel hebben wij in en na de oorlog gehoord van het prachtige werk, dat deze mannen onversaagd verrichten bij het aanleggen van havens, vliegvel den en olie-installaties. Vooral op de tropische eilanden in de Pacific heb ben deze kerels aan de gealliëerde oorlogvoering onschatbare diensten bewezen. Voor het zover was, dat zij goed georganiseerde en uitgeruste een heden vormden, moesten zij echter blootstaan aan de volle verschrikkin gen van de oorlog, zonder zich te kun nen verweren. De groei van de Seabees wordt in de film treffend juist uitgebeeld. De ge hele film is gespeeld, er zijn geen de len bij uit oorlogsreportages. Daarom is deze film echter niet minder adem benemend, want met een verbluffende realiteit werd de sfeer getroffen. Concessies, die aan de publieke smaak werden gedaan, brachten een romantische love-story in het verhaal, die er overigens niets toe doet. Voor wie nog niet genoeg heeft van oorlogs films heeft „Bijen krijgen angels" ze ker veel aantrekkelijks. Uw thuiswas kost arbeid, zeep en gas Daarom STAM STOOMT Sinds ook voor uw was Depot J. Timmerman Tel. 2231 Langestraat 4, Alkmaar ,Beterdan ooit" NIEUWE AANWINSTEN 1947 3e suppl. lijst 46. NED. LETTERKUNDE 810.4 P30 Pen en penseel. 1947. Geïll. 810.5 L36 Leeuwen, van. Drie vrien den (M. ter Braak, H. Mars man, E. du Perron) 1947. 810.9 R65s Romein-Verschoor. Slib en wolken. 1947. GEDICHTEN 811 AlOg Aafjes. Gedichten. 811 V53v Verwey. Van het leven. 811 V14 Valkhoff. Zeven eeuwen Ita liaanse poëzie, 1946. OORSPR. NED. ROMANS A45.5 Assenbroek. Het geluk ligt in ons hart. B67.5e Boer. De erfgenaam. B70.5k Bomans. Kopstukken. B74.1bg Bordewijk. Bij gaslicht. B79.4r Bouws. Roer-omme. (J) C15.4 Capel. „Glück auf", Kom- peltje! C36.5md Corsari. De man die niet mocht terugkeren. F44.2 Frank, Anne. Het achterhuis H35.9m Havank (ps. van van der Kallen) Het mysterie van St. Eustache. 4120.5geb Iependaal, v. Gegist bestek K44.6 Klant. De geboorte van Jan Klaassen. K81.7 Kortooms. Liefde in Peel- land. M83.8 Mossinkoff. Waar het strij den zwaar is. N49.4he Nijnatten-Doffegnies. Henne. P94.4j Pulles. Juultje van Korte- naere. (J) R55.7 Rochefort Mulder, de. De Steenhaghe. S52.2gs Schuttevaêr-Velthuijs. Ge lijmde scherven. Z37.5g Zoomers-Vermeer. De grijze hoeve. is historisch, (J) is ook voor jongeren. De aanvoer op de Kaasmarkt bedroeg gisteren 250 kg, noterende f 72,— tot 173,— per 50 kg. Fabrieskaas op monster verkocht no teerde i 75,50 per 50 kg. GESLAAGD. Voor het Basis-diploma van de Ne derlandse Vereniging van Leeraren in de Engelse taal „Britannia" te 's-Gra- venhage slaagden onze plaatsgenoten mej. A Bossen, mevr. E. M. Mink— Stor, en de heren C. A. Roskam en C. N. Ruiter. Voor het Middendiploma A van deze vereniging slaagden mej. Enny Janse en de heer G. van Wier, beiden te Alk maar en de dames Cath. M. Sengers en Joh. C. Sengers, beiden te Heiloo. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN. Zondag 21 December zal de apotheek van de heer Hartong van Ark in de Langestraat voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de vol gende weëk de nachtdienst waargeno men. NOORDERMARKTBOND, 20 December. 45.000 kg Witte kool 9,00—15,80; 47.000 kg Rode kool 9,00—14,60; 18.000 kg Gele kool 6,00—6,10; 13,000 kg Groene kool 5,80— 15,20; 5.000 kg Andijvie I 43,0045,00 en II 35,80—41,00; 3.500 kg Uien 18,40—20,60, grove 20,60—21,20 en drielingen 17,00; 3.000 k* Bieten I 6,60—6,70. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Dec. - 20 000 kg Rode kool 9,10—13,70; 25.000 U Gele kool 6,00; 40 000 Groene kool 10,00— 24,40; 80.000 kg Witte kool 9.00—15,90; 3500 kg Andijvie 30,50—43,50; 1000 kg Uien 21,05 —21,50; 300 kg Bieten I 6,80. WARMENHUIZEN, 18 Dec. '47 3700 kg Uien f 19.80; 43700 kg Rode kool f 9—f 16.20: 700 kg Groene kool f 8.40- f 14.70; 55300 kg Witte kool f 9—f 14.40; 2300 kg Bieten f 7.60—f 7.90; 900 kg An dijvie f 24.30—f 34.30. W ARMENHUIZEN, 19 Dec. 1947. 16000 kg Rode kool f 9—f 14.90; 24000 kg Witte kool f 9—f 14.60; 1300 kg An dijvie f 29f 41.90. Bij besluit van heden is de beslis sing' op het verzoek van T. DE JONG en H. EVERS, alhier, om vergunning tot het oprichten van een timmer- manswerkplaats (machinale houtM' werkingsinrichting) in het perceel Julianastraat nr. 34, verdaagd. Alkmaar, 18 December 1947. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, G. v. SLINGERLAND, lo.-Burgemeesten R. VEENDORP, Secretaris. De Directeur van Openbare Werken. Afd Reiniging maakt bekend, dat w verband met de Kerstdagen het huis vuil in die week niet op Donderdag e Vrijdag zal worden opgehaald. De bewoners van de Donderdagse- e^ Vrijdagse wijk worden dan ook dn11 gend aangeraden de vuilnisvaten Maandag 22 en Dinsdag 23 Decern a.s. buiten te zetten.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2