OUWEHAND'S Huize L.0.L Speciale Kerstaanbieding Suze Kuyper STRIJKIJZERS Jac.GroQthuizen Kerst- en Nieuwjaarskaarten Spartaan's voorsprong in gevaar A.F.C. van de onderste plaats ST0UTENBEEK - BEVERWIJK Abonneert U op dit blad De 2e, 3e en 4e klasje Nederlandse Biljartbond afd. Alkmaar Heiloo. Stompetoren. RST. AANBIEDING 865. 1450.— 695.— f 1550.— 1115.— Egmond aan Zee. Woningtoewijzing Noordscharwoude. Voor 't Btiz- Hof Vijf jaar voor de Bergenaar M. Raad Oierleek De brandspuit wordt verkocht Schoorl. met gepolijste zool f 13.85 Radio Techn, Bureau fa. Gebr. Kaal Alkmaar - Houttil 52 Alkmaarse Begrafenis- Vereniging „D, E. V." KLEINBR00D EN GROTE KADETTEN BAKKERIJ Mient 4. Tel. 2569 Plisseren van Strookjes en Rokken LUIDSPREKER Een PHILIPS TOESTEL G. CIJS MICROSCOOP FIGUURZAAGJES HUISVROUWEN 11 wringerrollen BRUNIB - HOORN imam Na twee achtereenvolgende overwin ningen kan Alcmaria Zondag van een welverdiende rust genieten en zullen de voetballiefhebbers naar de Wes- terweg trekken om de verrichtingen van de Alkmaarse Boys te aanschou wen. Het is nu wel duidelijk dat de Alkmaarse 2e klassers geen rol van betekenis zullen spelen in de kop groep. Integendeel er zal hard aange pakt moeten worden om een redelijk goed resultaat te bereiken. Alcmaria heeft na een teleurstellend begin in de laatste twee thuiswedstrijden laten rien, dat zij bezig is zich te herstel len en bezet, evenals de Boys, de derde plaats onderaan de ranglijst in haar afdeling. 2E KLASSE A. De Boys hebben een wedstrijd min der gespeeld dan hun naaste concur renten, Hilversum en S.D.W. Wanneer Z'i kans zien het bezoekende Water graafsmeer met een nederlaag naar huis te sturen, zal dit hun positie weer even verbeteren. Te meer daar Hilver sum nog lang niet van Hercules, dat iets beter in vorm schijnt te komen, heeft, gewonnen. Elinkwijk doet het goed in deze afdeling en of Volendam ook maar kans heeft op één punt menen wij te moeten betwijfelen. Z.F.C. krijgt be zoek van Vriendenschaar en het laat zich aanzien dat de Zaandammers wel weer reden tot juichen krijgen, even als de Kogers die wel in grote getale hun favorieten naar D.W.V. zullen ver gezellen. 2E KLASSE B. Hoe de strijd tussen A.F.C. en Z.VV. ook zal verlopen, voor Alcmaria maakt het t.a.v. haar plaats op de ranglijst geen verschil uit. Het zal wel zo af komen dat de Amsterdammers de rode lantaarn aan de Zaandammers over dragen. W.F.C. krijgt bezoek van de Spartaan, wat voor de leiders weieens puntenverlies kan opleveren. O.S.V. no teert de laatste weken alleen maar overwinningen en wanneer dit Zondag tegen West-Frisia ook weer het geval is, zullen de Oostzaners niet alleen hun positie verbeteren, maar spelen dan tevens Alcmaria in de kaart. Ogen schijnlijk is de ontmoeting UW Velox voor eerstgenoemde, maar het is een plaatselijke ontmoeting zodat van alles mogelijk is. 3E KLASSE A: Helder gaat op bezoek bij de Ger maan, die de beide puntjes goed kan gebruiken, hoewel het zeer twijfelach tig is of zij tot een overwinning in staat zullen zijn. Het zal voor het bezoekende I.V.V. een lastige opgave zijn om Hollandia op eigen terrein te verslaan, waar zij op eigen terrein ook al niet toe in staat bleek. Een gelijk spel zou bij de ont moeting DEMADO het meest nor maal zijn. 3E KLASSE B: H.R.C. zal zich zijn kampioensillusies niet door Q.S.C. laten ontnemen. Ook de leider, Zaandijk, zal met het vrij zwakke Kinheim geen moeite hebben. Terrasvogels dient op te passen voor De Alkmaarse elftallen ALKMAARSE BOYS: Kramer; Metselaar, Penninks; Bart, de Leij, Admiraal; v. Zon, v. Dok, Untied, Indri, Bakker. RANDERS: Blom; Zwakman, Temming; van Berkum, van Sol, P. Teigeler;, Groen, Stroet, Schot, Bakker, H. Bakker. R.K. A.F.C.: Kwant; Schoen, Stam; Bierman, Langedijk, Kleybroek; Tijm, Bu- ter, Stam, Heijnis, Meijer. 3. Moejes winnaar van de vijfkam» (pantathlonmet elechts één punt ver- scha op G. Wessels. Wessels scoorde de hoogste serie's n.l. 132 cadre 35/2, 181 en 2Ó§ libre. De eindstand luidt: Ripperda, dat de laatste weken verras send goed werk laat zien. Kansloos is Always Forward niet tegen het ont vangende H.F.C., maar het zal zijn beste beentje moeten voorzetten. 3E KLASSE C: Succes ontvangt D.E.C. dat nog nim mer van eerstgenoemde heeft kunnen winnen en wij zien geen reden waar om de Wieringers van deze gewoonte zullen afwijken. Swift lijkt ons niet in staat de Meteoor af te straffen, zo min als D.C.G. tegen V.V.A. een redelijke kans op de overwinning heeft. DE VIERDE KLASSERS: Het heeft lang geduurd eer de twee belangrijkste candidaten, Schagen en Berdos, elkaar ontmoeten. Morgen zal het eerste treffen in Schagen plaats vinden en van deze uitslag zal, voor het verdere verloop, in deze competitie veel afhangen. Verliezen de Bergena- ren, dan zal het een hele toer zijn om Schagen in te lopen daar zij dan af hankelijk zijn van de resultaten van andere ploegen. Texel heeft bewezen sterker te zijn dan J.V.C. en zal het de bezoekers vermoedelijk wel duidelijk maken ook. Watervogels zal het zelfde proberen met Wieringerwaard, maar of de roadbroeken dit in eigen veste wil len toestaan is een open vraag. Schoorl op eigen veld achten wij ster ker dan St. George en ook de West- Friezen geven wij tegen Oudesluis een redelijke kans. In 4B moeten de Randers van LSVV winnen willen zij in de running blij ven. Zij hebben echter de beste papie ren en zullen hun aanhang niet teleur stellen, evenmin als RK AFC dat bij de Rijp op bezoek gaat. Met belangstelling zien wij uit of Nieuwe Niedorp andermaal voor een verrassing zal zorg dragen, hoewel de mogelijkheden tegen WW weinig pers pectief opleverden. De overwinning van Vrone op Andijk lijkt ons vrij ze- kei. 4C H.S.V. is nog lang niet uit de ge vaarlijke zóne en het is dubieus of zij hierin, middels een overwinning op Zilvermeeuwen, hierin zal slagen. Ook Zeevogels, hoewel niet kansloos, heeft in Assendelft feen zware wedstrijd voor de boeg. Purmerend ontvangt het sterke V.V.B. en zal vermoedelijk de beide puntjes aan de gasten moeten af staan. U.S.V.U. behoeft geen achter stand op de leiders te krijgen daar zij een bezoek aan W.S.V. gaat brengen. Wanneer O.F.C. zo goed voor de dag komt als vorige week tegen Zilver meeuwen, geven wij I.E.V. weinig of geen kans. J. Moejes G. Wessels C. Honing A. S. de Wit (Verklaring 30 30 30 30 10 11 18 18 27,92 26,21 21,77 21,21 der cijfers; gespeelde partijen, gewonnen, remise, verloren, be haalde matchpunten en alg. proportio neel gemiddelde). Het proportioneel gemiddelde hebben we berekend aan de hand van het door de Nederl. Biljartbond vastgestelde schema voor vijfkamp-grootbiljart. Het in ons district verspeelde vijfkamp ge schiedde eohter op klein biljart. We vonden het echt jammer voor de heer Wessels dat hij zijn cadre 35/2 partij van de heer Honing niet kon win nen. Honing liet hem op 227 staan, zo dat Wessels er 73 tekort kwam. Wij zeggen juist, jammer, niet voor de heer Honing, want die heeft letterlijk voor de overwinning in deze partij „gevoch ten", doch voor de spanning had het beter geweest als Wessels de partij ge wonnen had. De laatste partij, de 400 libre tussen J. Moejes en G. Wessels was er een van nationaal allooi. Aanvankelijk stond Moejes op, winst, doch in de 6e beurt scoorde Wessels, in een prachtig en snel tempo een prachtige serie van 205. De stand was toen 220 voor Moe jes en 337 voor Wessels. Toch heeft Wessels nog 5 beurten over de laatste 63 punten gedaan en Moejes kwam toen nog tot 368. Moejes heeft ook nu weer getoond een stabiele spe ler te zijn en de overwinning komt hem dan ook volkomen toe. Van deze plaats wensen we hem nog met het behaalde succes geluk. Wessels heeft getoond ook één der sterkste spelers te zijn die zich gaarne met iedere speler van zijn klasse meet. Honing en A. J. de Wit hebben spel geleverd tot het einde toe en waren voor de twee kop-spelers soms zeer las tige tegenstanders, hetgeen wel blijkt uit het feit, dat Honing zowel als De Wit verscheidene winstpunten tegen over hen behaalden. We kunnen nu nog niet zeggen of er een volgend seizoen wederom een vijf kamp georganiseerd zal worden, doch mocht dit het geval zijn, dan hopen we dat de overige cadre-spelers met een moyenne van 9.01 en hoger zich even eens met deze 4 spelers zullen meten. We hebben in het district Alkmaar minstens zes van deze spelers en dan kan worden volstaan met een enkel Burgerlijke stand Geboren Hendrikus G, zoon van G A Kaandorp en L H Mersch. Frede- rikus A, zoon van A H Go dijn en C F Bek. Johan Chr, zoon van* M Hogen- stijn en G Kwak. Sylvester H, zoon var J Dekker en R C Bakker. Ondertrouwd: Albert Koster (te Velsen) en Afra Dunnebier. George F Sonnevelt en Petronella Kabel. Johan nes P Klaasse (te Uitgeesp en Johanna Brink. Getrouwd: Johan Asjes en Geertje Oud. Overleden: Johanna M Denneman, 1 dag. Antje Beemster, 68 jaar, onge huwd. ONZE PLAATSELIJKE VQETBAL- VERENIGIN GEN HSV heeft morgen over de gehele linie nogmaals een vrije dag om kerkelijke redenen, waardoor Foresters morgen het rijk alleen heeft Zij ontvangen Graftdijk I en kunnen daardoor weer twee puntjes rijker worden. Laat het echter niet op de laatste minutjes aankomen en zorgt er voor dat er van het begin tot eind hard wordt aangepakt. De overwinning kan dan niet uitblijven. „DAMCLUB HEILOO". De uitslagen van de in de twaalfde ronde gespeelde onderlinge wedstrij den luiden als volgt: Groep 1: H. Ver verJ. de Geus afgebr., A. Kroon J. Sprenkeling 02, K. TuinmanS. de Geus 20, C. AdrichemC. de Graaf 02, J. GeuzebroekA. Dekker 11. Combinatie groep 2 en 3: De GoedeWeyers 20. Alleman de Jong 11. C. de GeusHoutenbos afgebr., MarsmanP. Oud 20. Beu kersHoogeboom 20, MulderHel der 02, SmitVreeker 20, Lange- dijkMarsman 11. KERSTVERGADERING PLATTELANDSVROUWEN. Woensdagavond kwamen de Platte landsvrouwen te Stompetoren bijeen om de Kerstvergaderingte houden. De zaal was passend versierd met rood en groen en het kaarslicht bracht al dadelijk de goede sfeer. Er was een koortje dat Kerstliede ren zong. Enkele dames .declameerden een gedicht en als spreekster trad op mej. D. van Vliet uit Hoorn. Zij sprak vooraf een ernstig woord en vertelde daarna een 2-tal mooie Kerstverhalen. In de pauze was er chocolade en koekjes. In onze etalages hebben wij een tiental bijzonder mooie kamers geëtaleerd, die wij tegen speciale prijzen aanbieden. Enige voorbeelden t Eiken Old Finish slaapkamer, drie-dsurjge kast, lits x jumeaux, 2 nachtkastjes, tafel en stoelen J OCtVe Dito met 2 pers. ledikant 485.— Eiken Old Finish huiskamer, met dr^soir 200 cm. bi\, schuiftafel, 2 fauteuils en 4 stoelen met rugbekleding. Gestoffeerd mej; prima velours of epinglé Zwemmen of overreden worden De hper H. Sterringa overkwam tén dezer dagen een eigenaardig auto ongeval. De heer S. had in Akersloot een auto'tje geleend, maar op de weg langs het N.H. kanaal raakte hij de macht over het stuur kwijt. Het wa gentje maakte een paar schuivers naar links en rechts en de heer S. wilde het zekere voor het onzekere nemen en sprong uit de auto. Maar daar de wagen achter hem aan kwam, moest hij kiezen of delen en hij verkoos een duik in het kanaal boven een aanrijding. Niettemin kneusde hij toch nog ernstig zijn arm. Bloembollencultuur vergaderde Zware gothieke eetkamer, best; uit dressoir 220 cm br. met groot bordenrek, royale tafel met dubb bladen, prachtig garnit. stoelen, bekleed met wollen kelim Mahonie eetkamer: dressoir, tafel en. garnit. met kuip-model. Bekleding effen velours Palissander eetkamer: best. uit dressoir 250 cm. br.. prachtig van tekening en de deuren omlijst met blank ahorn. Tafel op kolon\voet, garnituur stoelen in kuipmodel en bekleed met velours d'Utrecht. Een zeer fraaie kamer Royale salon, 3 zitsbank en 2 clubs, met losse kussens „All spring'» binnenwerk Prima gobelin bekleding Al deze meubelen dragen onze gouden label voor 5 jaar schrift, garantie. Levering franco door geheel Nederland. De voorraad van deze meubelen is beperkt en niet alle kamers kunnen nabesteld worden. Brengt dus zo spoedig mogelijk een bezoek aan de 120 modelkamers van: Zes van de naar Egmond tien ge- De Egmonden Alvorens met spelen te beginnen hield de schaakvereniging De Egmonden in haar nieuwe clubhuis „Kamphuis de Wester - kim" een korte vergadering. Wegens vertrek naar elders van het be stuurslid C Visser werd met algemene stemmen de heer Stam tot bestuurslid ge- zen Tot wedstrijdleiders van afdeling I en II werden resp. gekozen de heren J. Koopman en H Franse. Het aantal leden is groeiende en mo; menteel tot nabij 30 gestegen. Geconsta teerd werd, dat de speelsterkte vooru»t ging. Een en ander zijn reden de toe komst van de club met optimisme tege moet te zien. Verheugend was het feit, dat verschillende nieuwe leden uit Eg mond aan de Hoef ingeschreven konden worden. Wanneer schaakliefhebbers uit. de dorpskom Egmond-Binnen weten, dat de laatste nieuwe leden uit de Hoefdiep en uit dë Egmondermeer komen, bestaat er voor hen geen reden meer om achter te blijven. Wie zal het eerste lid uit de dorpskom Egmond-Binnen zijn? De uitslagen van 18 Dec. j.l. luiden-. Eerste Afdeling: J Koopman—P Mante 1_0; Gvd Brink—A Heere 1—0; J van Den—J de Waal 1—0. Tweede Afdeling: J Zijp—H Bos^ 0—i; E Konijn—Genet 1—0; H Franse—Kraak man 1—0; P Zijp—Vendel 1—0; Genet— E Konijn Vs—V-; De Vries—Burnik 1—0; FranseH Bos 01. Het tweede tiental wist Dinsdag, 16 De- cember j.l., een mooie overwinning te be. halen op Venhuizen I. punten werden mee nomen. Gaat zo door. Voor de woningtoewijzing is een nieuwe regeling ingevoerd. Het parti culier initiatief wordt meer vrijgelaten. Daarom zal een gegadigde voortaan eerst zelf de toestemming van de eige- .naar van een leegstaande woning moe ten vragen. Eerst daarna verleent de gemeente vergunning. Waar tevens voor de aanvrage nieuwe formulieren in gebruik genomen zijn, zullen zijn, alle woningzoekenden een nieuwe aan vrage op deze formulieren moeten in dienen. Het Troelstra-oord Het Troelstra-oord aan de Boulevard, dat tijdens de oorlog geheel uitgesloopt was, zodat telleen het geraamte nog staat, wordt thans gerestaureerd. Dezer dagen wordt daarmede begonnen, zo dat men in het badseizoen 1948 althans een deel in exploitatie zal kunnen brengen:- Hiermede zal dan de laatste bouwval aan de Boulevard verdwij nen. AANBESTEDING. B. en W. hebben aanbesteed het op halen van huisvuil in 1948. Het werk is gegund aan de laagste inschrijver F. Tervoort te Egmond aan den Hoef voor f 8.90 per keer. Hoogste was A. Kok met f 10 per keer Schaakmat De laatste uitslagen in de competitie wedstrijd van Schaakmat hebben C. Langendijk de leiding gegeven. W. Kaan won op fraaie wijze van Gouds blom. Bierman en Witsmeer speelden weer eens remise, resp. tegen Konijn on Goudsblom. D. Konijn won van G. Keppel. In de tweede klasse legde Klooster boer het loodje tegen Jn. Leegwater en moest Warnders opgeven tegen Bou- wens. J. Kampen wón op J. Klinkert en speelde remise tegen C. J. Glas. In de derde klas versloeg Kroon J. S. Wagenaar en M. Groot moest in J. Bouwens zijn meerdere erkennen. De partij LoenenKaan liep op remise uit, de partij Glas—Koorn werd afge broken. In de vierde klasse heerste stilte, aangezien de spelers verstek hadden laten gaan. FABRIEKSBRANDJE Bij de Fa. Verburgt brak in de af gelopen nacht een brand uit.a Dank zij het kordaat optreden van de brandweer bleef de schade beperkt tct aantasting van een partij opge slagen goederen. Den Helder liet de punten in Langedijk Maandagavond speelde de Broeker Damclub tegen HDC uit Den Helder. Het le tiental wist'een fraaie 128 overwinning te behalen op HDC 2. De strijd had een zeer spannend verloop en tot het einde toe was de overwin ning onzeker. Het 2e tiental was lang niet opgewassen tegen HDC 3. Met niet minder dan 173 moesten de Lan- gedijkers het onderspit delven. Alleen P. Bakker en J. Bak konden enig suc- 'ces behalen. De gedetailleerde uitslagen luidden: Broeker Damclub I HDC II F. Slot—J. J. Vink 2—0; W. Strijbis— 0. E. Molema 20; D. v. d. Made S. Slort 2—0; Jstr Bak—Ottevanger 20 K. KaasBouma 02; J. Wage naarD. Groot 02; J. BakkerP. Kwast 20; P. OttoJ. Jagel 20; C. BakZijderveld 02; P. BalderPost 0—2. Broeker Damclub IIHDC III P. den HartighA. Vooien 02: P. Bakker—O. L. Simons 2—0; P. de KroonP. Verkerk 0—2; H. Balder— Brederode 02; J. Bak—A. Veen 11; Mevr. den HartighA. v. d. Sloot 02; A. Balder—A. Ouwens 0—2; J. Veen- stra—Bekebrede 0—2; P. Timmerman W. Ouwens 02; C. Timmerman Rietveld 0—2. PROMOTIE. Met ingang van 1 Jan. a.s. is Zr. V.'agenaar benoemd als Districtshuis- bezoekster voor het Groene Kruis te Friesland bij de afd. rheumatiek-be- strijding. Als standplaats 1,eeuwarden toegewezen, promotie. is Een haar fraaie „Hebt U er nu nooit aan gedacht, dat u bij de vijand in dienst ging?", was een der eerste vragen, die de president van het Bijzonder Gerechts hof te Amsterdam, mr. v. Vugt. de veertigjarige landarbeider H. Mol uit Bergen stelde, die zich te Alkmaar, in Januari 1942, gemeld had om dienst te nemen in het Vrijwilligerslegioen Nederland. „Ik heb er niet bij stilgestaan", was het antwoord. De verbintenis was in een hotel te Alkmaar tot stand gekomen en goed; Voor de gehele duur van de oorlog. Om de strijd tegen het bolsjewisme ging hij er* volgens zijn zeggen bij, nadat hij in 1940 N.S.B.-er was geworden. President: „Hoe was U daartoe ge komen?" Ik achtte dit voor Nederland het beste. Een andere keer was ver klaard: „Om een betere betrekking te krijgen." In Maart 1942 was beschuldigde naar Leningrad gezonden, raakte er ver wond. In het voorjaar van 1945 ging hij weer naar het front ten N. van Dantzig. Hij was in Duitsland opgevoed en stamde van een Duitse moeder. Door de Russen gevangen genomen, zonden deze hem door naar de Engelse zóne. omdat ze om te werken niets aan hem hadden. Daar wist hij te ontvluchten, zodat hij pas 11 Februari 1947 in Nederland se bewaring was gekomen. Als getuige a décharge werd de Doopsgezinde predikant F. Kuiper ge hoord. Deze was vóór de oorlog in Alkmaar werkzaam geVeest en kende verdachte goed. Hij schetste beschul digde als een eerlijk, oprecht, maar onevenwichtig persoon. De moeder, „een echte moffin", had een sterk overwicht in huis. De procureur-fiscaal, mr. Keune, kon zich voorstellen, dat een dergelijk overwicht van een Duits vrouwentype stimulerend heeft gewerkt in dit ge val Daarmee wilde hij rekening hou den. en ook met verdachte's zenuwge stel. Hij eiste zes jaar gevangenis straf met aftrek en levenslange ont zetting uit de rechten. Onmiddellijk na afloop der zitting deed het Hof uitspraak en vonniste tot vijf jaar gevangenisstraf met af trek, vanaf 11 Februari 1947 en levens lange ontzetting uit de rechten, om bij de gewapende macht te dienen of een ambtelijke positie te bekleden. De Raad kwam Vrijdagmorgen in vergadering hijeen. De Voorzitter deelt mede, dat door Ged. Staten goedkeuring is verleend aan het raadsbesluit van 26 Septem ber j.I„ houdende het aankopen ten behoeve van de woningbouw van enige gronden. Tevens dat de aanbe steding der te bouwen woningen in middels heeft plaats gehad, terwijl de laagste inschrijver was de heer P Schotsman uit Schermerhorn. De Voorzitter legt vervolgens over een schrijven van de heer J. Schuurman, waarin deze mededeelt zijn benoe ming tot lid der Woonruimtecommis sie niet te aanvaarden. Het vermenigvuldigingscijfer ten be hoeve van de heffing van schoolgelden over het schpoljaar 1947-1948 wordt evenals het vorig dienstjaar wederom op twee vastgesteld. De brandspuit der gemeente Oter- leek, welke 'tengevolge van 't aangaan van een gemeenschappelijke regeling terzake van de brandweerzorg met de gemeente Alkmaar overbodig is ge worden. zal worden verkocht aan de gemeente Diemen tegen een koopsom van f 1800.—. Vervolgens wordt besloten met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten te 's-Gravenhage een rekening-cou rantovereenkomst aan te gaan tot een bedrag van maximaal f 7500.onder vaststelling van de rentepercentages respectievelijk voor het debet op 3 lij pet. en voor het credit op 1/4 pet. Tegen aansluiting van de gemeente Oterleek bij de Adviescommissie der Noord-Hollandse Gemeenten voor Bouwontwerpen en Uitbreidingsplan nen had de raad geen bezwaren, zodat overeenkomstig werd besloten. De behandeling der begroting volgt f Maandag. Hervormde Jongerenkring „Het kleine Kerstspel'' De Kerstsamenkomst, uitgaande van de Ned. Herv. Kerk, die in de Ad- ventsweken overal in het land gehou den wordt, vond Vrijdagavond voor Schoorl plaats in het oude kerkje. Werden vorig jaar op deze avond bo venal Kerstliederen ten gehore ge bracht, ditmaal werd een Kerstspel ge geven door de Hervormde Jongeren kring. Nadat ds. C. M. de Jong een inlei dend woord gesproken had naar aan leiding van het evangelie van Lucas, traden Jozef en Maria, een rij Enge len, de herders, de 3 Koningen, een boer en een kind het kerkgebouw bin nen en werd het kerstverhaal op so bere wijze plastisch uitgebeeld. Onder ademloze stilte werd de boodschap aangehoord, die de aartsengel bracht aan Maria, en volgden de aanwezigen het hele gebeuren. Indrukwekkend klonken de liede ren, begeleid door de heer Corn. Jon ker, orgel; mej. Jonker en de heer Coenen, viool. De gemeente nam deel aan de ver toning door het zingen van verschil lende gezangen met begeleiding aan 't orgel door de heer Pot. De eenvoudige plechtige viering maakte een diepe indruk. Pracht bruine VILTHOEDJES 17-95 22.50 12(95 Leuke grijze VILTHOEDEN. Aparte zwarte HOEDEN met Voile's 21.95 22.50 enz. HOUTTIL 60. „De zaak waar U slaagt-" Opgericht 1914. Uitvoerders: J. S. RUITER, Ridder straat 18a. Tel. 4118. B. VERHOEVE, Kapel steeg 2. Tel. 4368, Nog steeds IETS FIJNS heeft een GROTE COLLECTIE ook met Eng. Tekst. KERSTBALLEN en PIEKEN KAARSJES, enz. SPEELGOEDEREN, BIJOUTERIE. GESCHENKEN. HUIGBROUWERSTR. 6, ALKMAAR TEL. 4298 TH. G. KREYERMAAT VAN BESUYEN ét Co. maakt het in orde! Mient 1 Alkmaar Telefoon 3256 Dyn. merk in prachtige org- uit- Te koop Electr. Philips voering. te koop waarin nieuwe lampen geplaatst moeten worden. Westerweg C 290a, Heiloo Een gebroken gebit, met 1 dag weer in uw bezit. Tand-techniak Bergen. Bui gem. Lovinklaan 9. Alkmaar Woensdags 24 uur Café „Centraal" Hofplein. EERSTE klas werk ge garandeerd. U bouwt uw eigen huis zonder kapitaal. Het bedrag dat U thans aan huur betaalt, is vol doende om in uw eigen onbelast buis te wonen. Vraagt vrijblijvend inlich tingen te onzen kantore, Boompjes 2, Rotterdam, tel. 28361, postbus 133 N.V. Bouwkas Herrijzend Nederland Ter overname ge vraagd een goede micros coop, zo mogelijk met olie-immersie en Kruis- tafel, ook afzonderlijk. Br o. no. H.A. 564 bureau van dit. blad. ÏJZERMAGAZIJK „DE MAGNEET" N. Zomerdijk 35 cent p. dozijn HOUTTIL 46. ALKMAAR. WIJ MAKEN UW oude en afgesleten weer als nieuw L.ubbtrbedrijf. Achterom 115 Wij leveren zonder vergunning: Sportrijwielen 140; Damesrijwielen 99.50 Hecenrijwieïen 99.50 Herenrijwielen met remnaaf 135.— Transportrij wielen, compleet, alles met banden. VOOR WONINGRUIL binnen of buiten uw woonplaats slaagt U bij: „DE ZAKENBEURS", Spoorstraat 51, tel. 3226, Alkmaar. Tevens koop of verkoop van zaken en bedrijven.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 5