ALKMAAR in dat voorbij het ging jaar, Caleidoscoop van stad en streek Het jaar in data Door lief en leed naar hoger niveau Jubilea. Wie ons door de dood zijn ontvallen. Muzikale festijnen. De stad in vlaggentooi. Verblijdende gebeurtenissen Rechtbank en rechtspraak. Een kort woord tot slot. JANUARI: FEBRUARI: MAART: APRIL: MEI: JUNI: JULI: V. Niet alleen een mens, maar ook een stad kent haar lief en leed en als wij terugblikken op het jaar dat achter ons ligt, zien wij allerlei belangrijke en minder belangrijke gebeurtenissen welke elk op haar tijd in brede kring belangstelling hebben getrokken. Beginnen wij bij de eerste burger onzer gemeente dan dient helaas ge memoreerd te worden, dat Prof. Koel- ma op 24 October heeft medegedeeld, dat hij door zijn gezondheidstoestand gedwongen is ontslag te vragen als burgemeester van Alkmaar. Zijn burgemeesterschap dateerde eerst van Augustus 1946 en op 24 Maart van dit jaar was het de laatste dag, dat hij zich aan zijn werkzaamheden ten stadhuize heeft kunnen wijden. Inder daad zijn burgervaderschap is maar van korte duur geweest, maar toch niet zó kort of hij heeft bij diverse voor onze stad belangrijke gebeurtenissen kun nen tonen, dat hij als geboren spreker en organisator uit het beste hout was gesneden. Bovendien liggen zijn dienst jaren als secretaris onzer gemeente in het boek der stedelijke historie opgete kend als een periode waarin Alkmaar een voortreffelijke secretaris gehad heeft, een man, die ons door alle ste den benijd is om zijn grote kennis van het recht op vrijwel elk gebied, om zijn werkkracht en werklust, om zijn voor treffelijke eigenschappen, een man, 3ie voor ieder toegankelijk was en die thans op een lange en eervolle loop baan in dienst onzer gemeente kan te rugzien. De beste wensen van alle stad- en streekgenoten voor hem en zijn gezin mogen aan het einde van dit jaar nog wel eens worden uitgesproken. Van de burgemeesternaardeRaad.il n'y a qu 'un pas. Wij zullen hier geen opsomming ge ven van al wat dit jaar in de Raad ge passeerd is. Het is Kerstmis geweest en wij zijn allen nog vervuld van de gedachte van liefde en verdraagzaam heid. Gelukkig kunnen wij constateren, dat deze Raad, deze verzameling van heterogene groepen van velerlei kleur schakering, over het algemeen in pret tige samenwerking voortreffelijk werk heeft gedaan. Het is niet doenlijk hier in kort bestek daarvan een overzicht te geven. Laten wij slechts enige be sluiten van algemene betekenis me moreren, zoals de vergroting van het Sportpark en de inrichting van een industrieterrein, dat hopenlijk zegen rijke gevolgen voor onze gemeente zal hebben. Verdienstelijke ambtenaren kwamen en gingen, de motoren knetterden weer op ons Sportpark en wij hebben als van ouds een kermis van negen dagen gevierd, welke heel wat guldentjes van onze stad- en streekgenoten naar de exploitanten, maar gelukkig ook naar onze gemeentekas heeft doen vloeien. De kermisgangers zijn dat alles kwijt geraakt, maar de in Juni verschenen gemeentebegroting had een tekort van meer dan een millioen en de gemeente kan het geld best gebrui ken. Het gaat met al die tekorten zo, dat men er langzamerhand aan schijnt te wennen en er niet meer zo van schrikt als dat vroeger het geval was. Ook dit jaar is niet voorbij gegaan zonder dat verschillende verenigingen gejubileerd hebben. Wanneer wij de bekendste daarvan mogen noemen zou den wij willen memoreren, dat de Keuringsdienst in het begin van Fe bruari zijn zilveren jubileum vierde. Op 29 Maart volgde de Nutsspaarbank, de zegenrijke instelling, die haar hon derdste verjaardag herdacht. In April volgde V.V.V.-Alcmaria, aan welker activiteit wij het bezoek van zo vele toeristen hebben te danken. Ook de Kamer van Koophandel vierde haar zilveren feest en we zouden deze in stelling niet gaarne meer willen mis sen. Op 21 Mei werd het honderdjarig bestaan herdacht van het architecten en bouwbureau van de firma Ringers, een bij uitstek Alkmaarse onderne ming, welke hier zeker niet onvermeld mag blijven. Oud-Alkmaar herdacht op 28 Juni het feit, dat het 375 jaar ge leden was, dat Alkmaar zich voor de Prins verklaarde en al bestaat deze vooral uit historisch oogpunt zo nut tige vereniging dan zelf ook nog niet zo lang toch heeft zij blijk gegeven een grote plaats in te nemen in de harten van allen, die zich met trots burger van onze stad noemen. Ten slotte me moreren wij hier nog het jubileum der R.K. bakkerspatroons. Over de mu ziekverenigingen spreken wij in dit overzicht nader. Niet alleen verenigingen, maar ook personen hebben in het jaar, dat nu achter ons ligt gejubileerd. Op 16 Juli werd de bekende musicus Corn. Jonker gehuldigd voor alles wat hij op het gebied der schone klanken in Alkmaar en omgeving gepresteerd heeft. In dezelfde maand vierde Dr H J. M. Hofstee, directeur van de N.H. Levensverzekeringmaatschappij N.V. van 1891 zijn zilveren jubileum, in Augustus was het Deken Jacobs, die zijn veertigjarig priesterfeest herdacht en uit de grote belangstelling wel ge concludeerd zal hebben, dat hij niet al leen bij zijn geloofsgenoten, maar ook bij andersdenkenden ten zeerste ge waardeerd wordt. Memoreren wij ten slotte het gouden arts-jubileum van Dr R G C. Schroder, op 11 November. Hii heeft onze gemeente wel metter woon verlaten, maar hij is in Alkmaar zovele jaren een populair man ge weest. dat wij hem zeker niet mogen vergeten. Op 2 Februari overleed in Bergen de heer P. Boendermaker Czn., een bekend kunstbeschermer en kunstken ner, die door het schenken- en in bruikleen geven van talrijke schilde rijen, ook aan Alkmaarse gebouwen, voor onze stad en voor de kunst en de kunstenaars in het algemeen een zeer gewaardeerd man is geweest. Op 19 Februari is onze trouwe mede werker D. A. Klomp van ons heenge gaan, de man met wie wij zovele jaren hebben samengewerkt. Hij had zijn hart verpand aan onze courant, hij was een algemeen bekende en geziene persoonlijkheid, niet alleen in journa listieke kringen, maar in vrijwel alle kringen der bevolking, waarin hij door zijn langdurige werkzaamheid verkeerd heeft. Hij was daarnaast, vooral in zijn woonplaats Bergen, de man van het grote initiatief, die talrijke verenigin gen aan zich verplicht heeft, een ge boren spreker en organisator men denke slechts aan zijn organiserend werk voor de zozeer geslaagde bloe mencorso's en daarnaast een gevoe lig mens, tot wie ieder zich wendde die raad of steun nodig had en die door zijn opbeurend woord en directe steun als hij daartoe bij machte was velen tot een zegen is geweest. Onze ruimte laat niet toe op deze plaats vele verdienstelijke burgers in het bijzonder te herdenken. Wij noe men van de Alkmaarders nog slechts de heren mr. P. Langeveld, P. Schip per, G. A. Conijn. B. Hoek de grote man van onze plantsoenen Anke Servaes en ook de heer G. J. Lovink, die helaas deze Oudejaarsavond niet meer hebben mogen beleven. Zij hebben in stad en streek hun beste krachten aan de gemeenschap gegeven en zullen bij zeer velen in dankbare "herinnering blijven. Het leven gaat voort, er zijn dagen van leed en van lief en ook de blijde klanken hebben dit jaar in stad en streek niet ontbroken. Wij hebben reeds herinnerd aan het jubileum van Corn. Jonker, die op zijn feest de Arn hemse orkestvereniging gedirigeerd heeft, wij herinneren daarnaast aan het muziekconcours van de P.T.T.- korpsen in de Stedelijke Muziektuin, waar onze Postharmonie op schitte rende wijze gepromoveerd is. Op Za terdag 5 Juli herdacht deze populaire vereniging haar 10-jarig bestaan met een serie prachtig geslaagde feestavon den. Helaas ontviel haar, na een zeer korte ongesteldheid, op 19 Juli haar po pulaire voorzitter, de heer J. van Hou ten, de man die alle feestelijkheden op zo eminente wijze geleid had en waar door onze Postharmonie en daar door de gehele stad, die van haar klanken heeft genoten een zwaar verlies hebben geleden. Het is niet de bedoeling thans een uitgebreid overzicht van alle muzikale gebeurtenissen te geven. Wij herinne ren nog slechts aan de geslaagde op voering van de Mathhaus Passion in onze Grote Kerk op 12 April, aan het concours van Bergens Harmonie ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan en aan het grote concours van Excel sior, dat met vele blijde feestklanken herdacht is geworden. Wij hebben dit jaar naturlijk ook onze feesten weer gevierd. Goddank kon na de jaren van verschrikking ons rood, wit en blauw met de oranje wimpels weer vrijuit van torens en uit onze huizen wapperen. Zo hebben wij eendrachtig en met grote vreugde de geboorte van Prinses Marijke gevierd en zo hebben wij op 8 October bij het beeld van onze ge vleugelde stedenmaagd in het Victorie park met trots onze dappere voor ouders herdacht, die als eersten de grondslag voor onze vrijheid gelegd hebben. Wie herinnert zich niet de schitte rende optocht, welke toen door onze stad is getrokken, aan onze verlichte en versierde straten en wijken en de druk bezochte feestavonden, welke later ge volgd zijn. Wij hadden weer onze winkelweek en onze middenstanders konden daarbij demonstreen op hoe Velerlei gebied er toch langzaam maar gestadig vooruitgang is te bespeuren. Ons jaarlijks Landbouwfeest is weer met een keurcollectie van het beste groot- en kleinvee gevierd en de boe ren en ook de land- en tuinbouwers, hebben daarbij getoond, dat, ondanks de bezetting en alles wat daarin van ons vee verdwenen is, de beste krach ten te hebben ingespannen om ook op dit gebied het vooroorlogse peil weer te bereiken. Dank zij het feit, dat ook dit jaar onze kaasmarkt weer met regerings steun kon opengesteld worden, was Alkmaar weer een centrum van pu blieke belangstelling uit binnen- en buitenland. Talloos velen hebben op zomerse Vrijdagen onze wereldberoem de markt bekeken, hebben van de trans van onze prachtige Waagtoren Van het schitterende panorama geno ten en zich verlustigd in het steekspel der onvolprezen ruitertjes en het „hoorngeschal" van onze onvermoeide trompetter. De middenstand was daar mee ten zeerste gebaat en het is te hopen, dat de plannen om deze bezoe kers langer dan des Vrijdagsmorgens in onze gemeente te houden met succes bekroond zullen worden. Onze schilders uit stad en streek hebben weer als van ouds geëxposeerd en getoond, dat er uitstekende krachten onder hen schuilen. Mede werd het ge meentemuseum beschikbaar gesteld voor diverse exposities, als die van de 80-jarige kunstenaar J. M. Graadt van Roggen, voor de schildersprenten en nu weer voor de Van Gogh-tentoon- stelling. Het expositiezaaltje leent zich daarvoor uitstekend en grote dank kbmt daarbij toe aan de heer Wortel, onze stedelijke archivaris, die zich voor dat alles zoveel moeite heeft gegeven. Wij herinneren hierbij aan de goed geslaagde actie voor de Niwin-cantine- wagen en aan de vriendschapsbanden met Bath, welke verstevigd zijn door het uitwisselen van diverse geschen ken en niet het minst door wederzijdse bezoeken. Onze Alcmarianen en onze Hockey-spelers kunnen er van getui gen, dat zij, die ons daar geadopteerd hebben, gulle gastheren en gastvrou wen zijn, die het contact tussen beide stéden ten zeerste op prijs stellen. Het detachement West-Indië ging ons verlaten, maar het Instructie bataljon heeft de ledige plaatsen weer ingenomen. Er is een vriendschappelijk contact tussen burgers en militairen, welke laatste, naar wij hopen, nog lang in onze gemeente zullen vertoe ven. Het Witte Kruis en het Wit-Gele Kruis besloten tot samenwerking, er kwam een regeling voor wijkverple ging en Gezinshulp tot stand, het Cen- De ogen der gehele wereld waren gevestigd op het proces-Van Meegeren, uniek in de geschiedenis. Het prille 1948: „De oorlog is over, zei mijn voorganger, maar waar is de vrede? traal Ziekenhuis kreeg een tweede zusterhuis en de lighalien werden ver blijd met een eethuisje. Ook op me disch gebied zijn er dus verblijdende bijzonderheden te vermelden. Het kwam tot een officiële oprich ting van een Alkmaarse jeugdge meenschap en in Mei werden wij alle maal geteld. Men weet nu in Den Haag precies hoeveel mensen er in Alkmaar wonen, maar ook hoevelen daar nog onderdak behoeven en het probleem der volkshuisvesting is één der moeilijkste, welke in de komende jaren tot een oplossing moeten gebracht worden. Alkmaar kreeg in Mr. van Regteren Altena een nieuwe president van de Arrondissementsrechtbank en dat doet ons een ogenblik verwijlen bij onze rechtspraak in het algemeen, in het bijzonder bij het tribunaal. Het is op merkelijk en wellicht aan het tijd perk van bezetting en zedenverwilde ring te wijten, hoe velen ook in de loop van dit jaar weer voor hun gro tere of kleinere zonden bestraft moes ten worden. Wat de bijzondere recht spraak betreft in het bijzonder ons tribunaal zijn zeer vele verdoolden voor hun onvaderlandslievende daden ter verantwoording geroepen. Wij zouden niet gaarne de noodzaak daar van ontkennen, maar het is te hopen, dat de crisisrechtspraak geleidelijK verdwijnt en normale toestanden en verhoudingen de herinnering aan de zwarte bladzijden uit Alkmaars ver leden doen vervagen opdat wij ons weer met volle kracht aan een betere toekomst kunnen wijden. Onze ruimte laat ditmaal niet toe de omliggende gemeenten in den brede te bespreken. Wij kunnen slechts met vreugde constateren, dat overal, ook i de land- èn tuinbouwcentra, een gey stadige vooruitgang en een weer op bloeiend maatschappelijk leven is te con stateren, Bergen, Schoorl, Egmond en diverse andere recreatieoorden kunnen op een goed geslaagd seizoen terug zien. Koedijk verliest door het vertrek van burgemeester Pesman een voor treffelijke burgemeester, die gelukkig voor ons gewest behouden blijft door zijn benoeming in de Beemster. Heiloo, waar men de heer J. Kalff, de oud burgemeester van Krommenie, als bur gervader heeft gekregen, is een dorp, dat zich steeds meer ontplooit en op weg is een welvarende gemeente :e worden. Wij moeten, ook wat Alkmaar oe- treft, ditmaal de trieste opsomming van diverse ongelukken achterwege laten en willen, wat dit betreft, slechts een uitzondering maken voor een ge beurtenis die nog zo vers in de her innering ligt, het zo noodlottig ver scheiden van de heren Molenaar en Huiberts, die bij een autotocht om het leven zijn gekomen. 2 Bijzondere zitting van het Tribu naal. Benoeming van nieuwe leden 6 KI. Boot van „De Halter" in Na tionale turnploeg. 7 Centraal Ziekenhuis krijgt nieuw zusterhuis. 8 Luitenant Vink tot vijf jaar Ver oordeeld. 9 Jan Langendijk viervoudig lands kampioen op de schaats. Ex-burgemeester Swaalf van Hei loo voor het Tribunaal. 8 IJs in de Alkmaarse grachten goedgekeurd. Marine-tentoonstelling in de Ko renbeurs. 10 Nieuwe metaalwarenfabriek der fa. Kommer geopend. 14 Bevestiging en intrede ds. Den Oudsten. A. Groenewoud 25 jaar admini strateur van de Ambachtsschool. 16 Het Witte Kruis te Heiloo krijgt een nieuw wijkgebouw. 21 Eervol ontslag aan mr. Baron Tuyll van Serooskerken. 22 Brand in de R.K. Kerk te Bergen. 1 Opheffing werkzaamheden NVH en HARK. 2, De Bergense kunstbeschermer P. Boendermaker te Bergen overle den. 3 Een kwaVt eeuw Keuringsdienst van Waren en zilveren jubileum van keurmeester M. Deurloo. 13 tot en met 6 Maart Bioscopen ge sloten wegens kolengebrek. 17 Zilveren jubileum R.K. toneel vereniging Dindua. 19 De heer D. A. Klomp, redacteur van de Alkmaarsche Courant overleden. 21 Militaire auto botst tegen tram te Koedijk. 31 C. Kramer Glijnis te Stompeto- ren ten grave gedragen. 3 Oud-commissaris Walraven krijgt drie jaar internering. 10 Negerballet o.l.v. Bert Pasuka in Alkmaar. 15 Luchtvaarttentooiistelling in de Korenbeurs geopend. B Hoek, oud-directeur Gem. Plantsoenen overleden. 17 G. A. Conijn, firmant van de houthandel G. A. Conijn en Zn. in de ouderdom van 65 jaar over leden. De bode Stoorvogel 40 jaar in gemeente-dienst. 19 Politieman Staats krijgt vier jaar internering. 20 Het ijs in het N.H. Kanaal door ijsbreker „Ijsbeer" gebroken. Gezelschap Indr. Kamadjojo brengt Indische danskunst. 24 Alkmaarse jeugdgemeenschap op gericht. 29 Minister Drees spreekt op gewes telijke vergadering P. v. d. A. in de Muziektuin. 30 De Nutsspaarbank te Alkmaar- bestaat 100 jaar. 4 De Alkmaarse Kamer van Koop handel bestaat 25 jaar. Nieuwe telefoonverbinding met Leeuwarden tot stand gekomen. 9 Vereniging voor Vreemdelingen verkeer „Alcmaria" bestaat 50 jaar. 11 De heer N. P. Andriesma, oud redacteur van het Nieuw Noord hollands Dagblad en lid der ge meenteraad, overleden. 12 De heer L. W. L. Beekman 25 jaar gemeente-opzichter. De heer C. Ellis, boekhouder bij de Gem. Lichtbedrijven viert gouden jubileum. Matthaeus-Passion in de Grote Kerk. 20 Alcmaria Victrix wordt kampi oen in de derde klasse KNVB. 21 De heer A. J. Klaver, dir. Ned Credietbank 25 jaar in dienst. 22 Ir. J. v. Bueren benoemd tot Rijkslandbouwconsulent in alg. dienst. 28 15-jarig bestaan der schaakver eniging D.O.S. 30 De Amerikaanse gezant, mr. Ba- ruch bezoekt Alkmaar. Bij de stierenkeuring te Alkmaar komt de beste stier ter wereld in de ring. I Alkmaar bouwt weer. Bouw van 23 woningen aan de Uitenbosch- straat begonnen. 6 De heer C. J. Burger 40 jaar in gemeente-dienst. Bergen biedt schilderijen aan op Britse, Amerikaanse en Russische ambassades. 9 Pésie's Natuurbad geopend. 10 Alkmaarse sintelbaan geopend. II Zomerbad geopend. 12 Mr. P. Langeveld, agent van de Ned. Bank, overleden. 16 De heer J. Kalff, burgemeester van Krommenie, benoemd in ge lijke functie te Heiloo. 21 Arch, en Bouwbureau Ringers herdenkt 100-jarig bestaan. 24 tot en met 15 Juni: Expositie J. M. Graadt van Roggen in het Sted. Museum. 1 Dodelijk ongeval bij Koedijk. De heer W. Zandbergen uit Amster dam het slachtoffer. 5 Bij het opruimen van bunkers te Egmond aan Zee vliegt een stuk beton de woning van de heer Blok aan het Pompplein binnen. Geen persoonlijke ongelukken. 11 25-jarig bestaan van boekbinderij R. de Vries. 15 Muziek-concours te Bergen. 17 Gemeente-begroting 1947 inge diend. Tekort f 106.049.98. 18 Doodstraf geëist tegen v. d. Spek. 21 Circus Mikkenie-Strassburger in Alkmaar. 22 Alcmaria Victrix terug in de 2e klasse KNVB. 25 Landwachters Jonker, Mayer en Alders ter dood veroordeeld. 28 „Oud-Alkmaar" viert feest. 375 jaar geleden verklaarde Alkmaar zich vóór de Prins. 1 Dr. A. J. M. Hofstee 25 jaar di recteur van N.H. Levensverz. Mij. van 1891. 3 Tien jaar geëist tegen Melchert Schuurman. Het Huis met de Kogel wordt be woond museum. 4 Dr. J. Degenaar gepromoveerd. 7 Alkmaarse Postharmonie viert 't tweede lustrum dat op 5 Juli viel. 10 Alkmaar wordt weer garnizoen- stad. 14 Churchill en Eisenhower dan ken Bergen voor het aangeboden geschenk. 16 Cornelis Jonker 25 jaar toonkun stenaar. 19 De voorzitter der Postharmonie, de heer Van Houten overleden. 20 Jan Pronk Ned. kampioen stayers. 21 De Alkmaarse reddingsbrigade herboren. 26 Zijn patiënten nemen afscheid van dr. Louis. 29 De Langedijker Groentenveiling bestaat 60 jaar. Zie vervolg pag. 3. Een jaar vol lief en leed is over ons heengegaan en ook Alkmaar heeft daarvan zijn deel gekregen. Op dagen als deze past niet alleen een terugblik op het verleden, maar ook een vooruitzien naar datgene wat ons staat te wachten. Er is veel waaraan wij niets kun nen veranderen, maar daarnaast ge noeg, dat wij met menselijke kracht, door eendracht en samenwerking kun nen bereiken. Mogen wij op een volgende Oude jaarsavond kunnen vaststellen, dat Alkmaar door gemeenschappelijke ar beid van hoofd en hand weer verder uit het moeras is gekomen én het wel vaartspeil onzer gemeente in zeer vela opzichten hoger is dan aan het einde van dit jaar geconstateerd kon worden. Wat onze voorouders schreven Dat onze voorouders ook aam- dacht aan de schone kunsten schonken kan blijken uit de vol gende advertenties, die wij-in de Alkmaarsche Courant van heden voor 100 jaar, dus 27 December 1847 vonden. Met permissie van het Edel.Achtb. Bestuur dezer Stad. SCHOUWBURG. Ingang Lombartsteeg. Onder directie* van den Heer G. P. de Beste en Mejufv. W. Geer- lings (Buitengewone voorstelling). Op Zaturdag den I sten Januarij 1848. De hut in het Zwitsersche geberg te, vrolijk Blijspel met Zang, in een bedrijf. Daarna: De Loods, Scheepstimmerman en Het Gar- nale Meisje, vrolijk Blijspel met zang, in 2 bedrijven. Tot slot: Het Kamertje van een Waschmeisje, kluchtig Blijspel met Zang, in een bedrijf. Aan vang ten 6ure. .J AN NABÏJ EN VERRE De scheidsrechter van de voetbal wedstrijd Bari— Genua werd door de politie een half uur lang tegen een woedende menigte, die hem Wilde lynchen verdedigd. Zeven politie-agen- ten werden daarbij gewond, maar men wist hem in veiligheid te krijgen. Waarschijnlijk zal deze scheidsrechter wel concluderen, dat het politieteam er een goede wijze van verdedigen op na hield. Het instituut van de Haute Couture te New-York heeft de titel van „de elegantste vrouw van 1947" aan de Hertogin van Windsor toegekend. Waar schijnlijk zal zij ook wel een van de beste klanten zijn geweest Een toeschouwer bij een rugbymateh te Oldham (Eng.) werd door een kogel getroffen. De politie deed een oproep te melden, wie een pistool had, doch geen der 14000 toeschouwers heeft zich gemeld. Waarschijnlijk zal het een verkeerd schot van één van de spelers zijn geweest. Toen te Winston een koe dood in de weide werd gevonden, gelastte de politie een lijkschouwing. Tot ieders verbazing haalde de veearts een jong konijn uit de keel van het rund. Je kunt toch nooit weten hoe een koe een konijn vangt. Op het strand van Schiermonnikoog is een dode potvis van 3000 kg aangespoeld. Het dier, dat acht meter lang is, ver keerde reeds in staat van ontbinding, zodat het bij zijn dood geen traan heeft gelaten In diverse couranten vinden wij klachten over hef plotse ling verdwijnen van katten. Wij vrezen dat er vele onder valse naam op de kersttafels zijn verschenen. Nu het koud begint te worden, zullen ook de „pelsjagers" wel weer in actie komen. Wie zijn poes lief heeft, houde haar thuis. Een zoon var wijlen presi dent Roosevelt heeft kerstbomen, af komstig van het landgoed van zijn vader voor één dollar verkocht, om van de handelaren „christenen" te maken. De grondbezitter Clarke Danlei gaf ieder, die een bijl meebracht, ge legenheid gratis een kerstboom '9 hakken, naar hij zeide „om een chris ten van Eliott Roosevelt te maksn. Men wacht nu in Amerika op de ban ketbakker die de taarten gratis thuis bezorgt om een christen van Danlei te roaken. Zekere K. uit Zaandam heeft bij de N.V. Hilko Zeep- en parfu- meriefabriek aldaar 45000 rantsoenbon nen gestolen. In elk geval een zaak waar een luchtje aan zit. Het zal deze onbetrouwbare zeepdief zeker niet ge lukken zijn handen in onschuld te wassen. Een voorspoedig een nieuwe Stud gewenst door LAAT 48—45 B. J. v. d. POL en A. J. v. d. POL Laanstr. 46, Baarn wensen fa!milie, vr bekenden een vo nieuwjaar. Wij wensen a gelukkig niei

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2