HERRIE DE Wilde R Staden Omgeving. am om door J, D, v. Exter %Micaties TWEE MUZIKALE EVENEMENTEN Nogmaalsde Black Business Company Twaalf ambachten, dertien ongelukken im |^aafsfe ^7i Internationale troepenmacht naar Palestina c: Concertgebouw-trio en een piano-avond AGENDA De economische rechter Firma voor de zwarte handel Een halfduizend Sjorsjes Slotuitvoerïng „Je Maintiendrai" De storm DISTRIBUTIE-NIEUWS De verkqop van het Damplantsoen „Schipper naast God" Meervoudige Kamer Ene gat met andere gestopt De aanrijding bij de Heilooërbrug De vechtpartij in de Houttil Van de politie 1 Castricum. Wederopbouw kan beginnen Marktberichten ieuws Ook Nederland aangezocht? Buziau gaat w< optreden Oplossing Kerstprijs Het jeugdconcert uitgaande van de Interscolaire Contactcommissie is wel een zeer groot succes geworden. De "Aula was vol met studerende jeugd en de concertgevers hadden er een uitermate dankbaar en aandachtig publiek aan. Het was weer eens merkwaardig te constateren, hoeve- len er ontvankelijk voor blijken te zijn, wanneer de kunst in geperfec- tionneerde vorm geboden wordt. Hier bij dachten we aan de uitspraak van Aristoteles (384332 v. Chr.t „Wat de arts is voor het lichaam, is de muziek voor de ziel". In het betrekkelijk' beperkte pro gramma was toch een grote veel zijdigheid bereikt, doordat er be halve twee trio's ook nog werken voor het solo-instrument werden uitgevoerd. Hans Henkemans (piano), Jan Bresser (viool) en Henk v. Wezel (cello) openden met het Trio in e kleine terts van Joseph Haydn. In dit en het eerste deel uit Beethoven's trio opus 1 bleek onmiddellijk, dat we met kamermuziek-spelers van de eerste rang te doen hadden, prachtig samenspel en zeer artistieke inter pretatie vielen te bewonderen. Voorts liet Hans Henkemans zich kennen als een pianist van groot formaat in een verrukelijk gespeeld „Rondo" van Mozart. De cellist v. Wezel boeide door een gevoelvolle voordracht in Elégie van Gabriel Fauré. De violist Bresser had wel een zeer bijzondere keuze gedaan door een andante te spelen uit een der zes voor solo-viool gecomponeerde sonates van Joh. Seb. Bach. Zoiets hoort men maar zelden, het werd uitnemend ge speeld, de meerstemmigheid klonk rein en, al was het minder opvallend, er lag ook in dit stuk een zware op gave voor de streek-techniek beslo ten. De te spelen werken werden inge leid door Piet Tiggers en w':l op een zeer heldere wijze, waarbij ook de „Note gaie" niet ontbrak. Dit droeg zeer veel bij tot het inzicht omtrent dit concert. Dit jeugdconcert vormde tevens het gezamenlijk pro gramma van de Ned. Radio-Unie, ver zorgd door de V.A.R.A. De kunstenaars hadden een storm achtig applaus in ontvangst te nemen als oprecht gemeende dank voor het sjblieme concert. fien vermeulen en coby van egmond—lankester Voor deze piano-avond was er in „Het Wapen van Heemskerk" een gro te belangstelling. Dit !zou men kun nen verklaren door de aantrekkelijk heid van de originele opzet, een con cert te geven voor twee vleugels, en door de artistieke bedoeling, geen plat getreden paden te willen bewandelen. Maar met dit al hebben de concertan ten zich een zéér zware opgave ge steld, en in artistiek opzicht een te hoge opgave. Immers Bach, Mozart en Schumann tot een levend gebeuren te maken, daar hoort nog al iets toe. Bleef het pianistenpaar in dit op- zicht beneden de maat, in technische aangelegenheden viel er zeer veel te waarderen, en moet men respect heb ben voor wat met de beschikbare ca paciteiten is bereikt. De Sonate in Es dur van Bach had zéér goede mo menten, evenals de Sonate in D dur van Mozart. De „Variations sur un théme de Beethoven" misten vooral op het einde de brillante virtuositeit. Zon der sterke contrast-wisseling verliep Andante und Variationen van Schu mann. Maar toch zou er een moment komen dat de muzen zich daadwerke lijk manifesteerden, en dit was in 't laatste stuk n.l. Scaramouche van de Franse compo nist Darius Milhaud. Coby van Egl mond die meer emotioneel schijnt te zijn dan haar partner wist hiev vaart en leven in te brengen, en althans dit werk tot een wezenlijk succes te ma ken. Om een ideaal pianistenpaar te vormen zijn jaren van samenwerking noodzakelijk en het is niet onmoge-- lijk dat de dames concertan ten hiertoe besluiten. De aanwezi ge luisteraars hebben het aan bijvals- min als aan de nodige bloemen. MUSICUS. DONDERDAG Stedelijk Museum: 104 en B-9 uur: Van Gogh-tentoonstelling. Gulden Vlies, 8 uur: Toneelvereniging „Ontwaakt". VRIJDAG Stedelijk Museum: 104 en 79 uur: Van Goghi-tentoonstelling. BIOSCOPEN: Harmonie Theater, 8 uur: Gevangenen van het verleden; tot 14 Jaar onder geleide. Vanaf Vrijdag: De vrouw met het geschonden gelaat; 19 Jaar. Victoria Theater, 8 uur: De wilde bloem; 14 Jaar. Vanaf Vrijdag: Danny Boy, tot 14 Jaar onder geleide. Extra: Kleuren film huwelijk te Londen. Bergen, de Rustende Jager, 9, 10 en 11 Januari: Gevaarlijke vrienden, 14 jaar. 12, 13 en 14 Januari: Caesar en Cleopatra, 14 jaar. Extra: kleu renfilm Londens huwelijk. Voor de economische Politierech ter stond Woensdag o.a. een vijftal verdachten terecht die leverden aan of betrokken van de „Black Business Company", de opzienbarende zwarte- handelfirma van de heren S. en K. uit Heiloo. Het waren echter zeer kleine schakeltjes uit het geheel die niettemin de zwarte praktijk van de heren S. en k. mede mogelijk had den gemaakt, zodat mr. Vellinga vrij strenge straffen eiste, waarmee de politierechter, mr. Stoffels, in de meeste gevallen één lijn trok. Cornelis S. uit Alkmaar had op de beurs appelstroop boven de markt waarde, doch zonder de daarvoor be nodigde coupures, gekocht. Deze appel stroop verkocht hij voor de normale waarde, maar hij ontving benevens geld ook suikercoupures en deze sui kercoupures werden aan de genoem de zwarthandelfirma verkocht. Deze manipulaties kwamen verdachte op f 2000 of twee maanden te staan. —o Arie A. uti Heiloo had 180 kg. cacao boter en een partijtje kunsthoning van de firma gekocht. Vóór de goederen echter waren afgeleverd bedacht A. zich, zoals hij ter zitting meedeelde, stapte naar de firma en deelde mede, dat zij de goederen maar aan iemand anders moesten verkopen. Daar hem ten laste was gelegd dat hij goederen in ontvangst had genomen, werd ver dachte vrijgesproken, doch met de be lofte dat spoedig een andere dagvaar ding zou volgen. o Willibrordus Th. L. had ook kunsthoning ook ontvangen, zodat weken gevangenisstraf eiste. Mr. Stoffels maakte hier f 100 of 2 maanden van met een voorwaardelijke straf van 2 maanden en een proeftijd van 3 jaar. Pieter H. J. V. uit Hoorn kwam er minder gelukkig af, want voor' het verkopen van meel- en broodbonnen aan de firma eiste de officier ook 3 weken, waarmee de rechter hier wel accoord ging. De rumoerige menigte kinderen die gistermiddag na een beangstigend ge drang Het Wapen van Heemskerk binl nenstroomde, zeker vijf- of zeshonderd in getal, was daar gekomen om te ge nieten van de avonturen van Sjors, de voorzitter van de Rebellenclub, die niet alleen op de film (een film onder regie van Benno, en met goede filmische mo menten) doch ook in levende lijve op het toneel verscheen, in gezelschap van de onvermijdelijke veldwachter. De N.V. „De Spaarnestad" die op dracht gaf tot vervaardiging van deze film bood daarmee de Nederlandse jeugd iets aan, dat een grote plaats in neemt in de harten van onze spes pa triae. Tallozen kennen Sjors, en Dikkie en Pukkie en hoe ze allemaal nog meer mogen heten, en tallozen in het hele land trekken naar deze voorstellingen toe. Gelukkig had de politie bij de tweede opvoering gistermiddag voor een keurige file gezorgd. De regisseur kwam op de gelukkige gedachte niet uitsluitend de avonturen van Sjors en zijn vriendjes op het wit te doek te brengen. Gelukkig, want die avonturen vinden wij wel eens wat te Pietje-Bell-achtig. Maar de natuur opnamen, de scènes in Artis zijn ver antwoord en maken van deze film iets dat zich verheft boven het middelma tige. Een tweetal nieuwe Amerikaanse te kenfilms ging aan de hoofdschotel vooraf, terwijl ook Oom Koos (Kees Boecraad uit Bussum) de jeugd aan gename verpozing bracht met zijn sprekende pop Barendje Bolleboos. Het half duizend Sjorsjes, dat de zaal bevolkte, heeft de bewondering en het enthousiasme dan ook niet on der stoelen of banken gestoken. burgerlijke stand Geboren: Johannes, zoon van W. A. Out en C. Lenards. Catharina M., dochter van J. N van Baden en T. G. Nagelhout. Rudolf, zoon van J. Kor- ver en M. C. van Wonderen Gehuwd: Willem Rasch en Lauren- tia T. van der Mivr. fenbonnen op de opplakvellen, bestemd voor de distributiedienst, waren aan getroffen. Na een zeer levendig gesprek tussen verdachte en de rechter, waarbij het laatstgenoemde nogal eens moeilijk viel aan het woord te komen, wijzigde mr. Stoffels de eis van de Officier, f 30 of 18 dagen, in f 10 of 6 dagen. Zij pronkte met andermans veren. De zoon van mevr. Christina C. S. had trouwplannen en had zodoende van de distributiedienst verschillende toewijzingen ontvangen. Christina was echter op het lumineuze idee gekomen deze toewijzingen aan deze of gene te schenken of te verkopen, zodat deze personen waren gedagvaard voor het ongeoorloofd ontvangen van distribu tietoewijzingen. Gerrit J. O. kreeg f 20 of 12 dagen en Agatha M. M.—N. f 10 of 6 dagen. Aan mevr. Veronica A. H.K. had Catharina twee levensmiddelenkaarten in pand gegeven, wat mevr. V. H.—K. op f 25 of 15 dagen kwam terftaan. uit Castricum gekocht maar de Officier 3 Wilhelmina K.—V. uit Alkmaar had kunsthoning en suiker gekocht 'wat zij nodig had voor haar dieet. Mr. Stoffels kon zich niet begrijpen dat iemand in een jaar 200 kg. kunsthoning en 60 kg. suiker boven het normale rantsoen kon verwerken en meende dat een en ander wel vertrokken was naar de bakkerij van haar zoon. Ver dachte ontkende dit ten stelligste waarna de Politierechter besloot eerst nog enige inlichtingen in te winnen. o Valse bonnen. De procuratiehouder van een brand- stoffenfirma uit Alkmaar, de heer J. P. M„ stond terecht in verband met het feit, dat er enkele valse brandstof- Zoals gebruikelijk na een serie uit voeringen, werden er ook aan het slot van Alcmaria's Revue „Je Maintien drai" bloemen aan de diverse leidende figuren aangeboden. Ook is het de ge woonte dat deze uitreiking met vrien delijke woorden en handgeklap ge paard gaat. Toch willen wij nog even stilstaan bij de Alcmaria Revue, waar Alcmaria trots op is. Want niet alleen Alcmaria mag trots zijn op deze revue. De wijze, waarop de heer G. Pranger de melo dieën heeft gecomponeerd, waarvan vooral het lied van de oude Waag- toren bijzonder goed was en beter dan menige schlager die men tot vervelens toe dient aan te horen; de manier waar op André Carrell teksten dichtte, de samenspraken schreef en het geheel voor het voetlicht wist te brengen, heeft ook ons hart, dat toch altijd met een tikkeltje Alkmaars chauvinisme klopt, goed gedaan. Daarom willen wij de bloemenhulde, de toespraak van de heer Bonsema en de ovatie die de zaal bracht, niet alleen zien als gebruikelijke plichtplegingen op een slotavond. Ze zijn zeker niet als zodanig bedoeld. Naa6t deze heren ont vingen ook mevr. Pranger, Jacques Amoureus en de heer D. Meelis een bloemstuk. De stormwind, die het water van de stadsgrachten over de kaden blaast, heeft vanmorgen om half elf een zwa re boom op de Westerweg ontworteld en omvergeblazen. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor, hoewel een jongen nét gepasseerd was. Meerdere bomen in de buurt staan te zwiepen onder het geweld van de westerstorm, zodat voorzichtigheid geboden lijkt. vereniging voor gezinsverpleging De Zusters verpleegden in de maand December 97 patiënten en legden 1172 bezoeken af waarvan: 310 betaalde, 696 voor 't AZA en 166 grais. Er werd 6 maal de laatste hulp ver leend bij het afleggen. De wijkkraamverpleegsters verpleeg den 17 patiënten, legden 256 bezoeken af en hebben 6 keer een dokter geas sisteerd. BETREFFENDE UW KEUZE-BR00DB0N wat kunt u daarop krijgen f o.a. 300 gram biscuits, of 400 gram koekjes, of 560 gram ontbijtkoek. wat kunt u nog meer doen U kunt uw keuze-bon in drie delen splitsen. .Op 1 deel kunt U ver krijgen 100 gram biscuits, of 133 gr. vanille koekjes, of 4 eierkoeken, of 5 bruintjes. Op 2 delen: 1 ontbijtkoek van 370 gr. Wanneer U één of slechts twee delen van uw bon wilt besteden, ontvangt U voor het restant een wisselbon, welke U het recht geeft, nog eens verse biscuits, ontbijtkoek, koekjes e.d. te kopen. Welk voordeel hebt u dus Dat U, door uw bon bfl C. Jamin te bestedén, steeds vers bakwerk hebt. Met Kerstmis waren wij totaal uitverkocht, zodat wij thans beginnen met VERSE VOORRAAD! Stand bij „Kofa" wordt ge opend. Het Alkmaarse comité Van de Natio nale Monumenten-commissie de ver koop van het Damplantsoen deelt ons mede, ''at morgenmiddag om 2 uur de 'stand bij „Kofa" in de Langestraat zal worden opengesteld. Ook hier zal een week lang gelegen heid worden gegeven één of meer vier kante centimeters Damterrein te kopen om de benodigde gelden bij elkaar te krijgen voor het stichten van enige mo numenten en het steunen van v^rzets- slachtoffers en hun nabestaanden. Iedere kopèr ontvangt 'n certificaat als bewij-, dat hij „grondeigenaar" in Amsterdam is geweest. Op Vrijdag 23 Januari a.s. zal in het Gulden Vlies het gezelschap van Cor van der Lugt-MelBert in een vrije voor stelling opvoeren Jan de Hartog's oor' spronkelijk toneelwerk: „Schipper naast God". Dit stuk, dat een aanklacht is tegen de behandeling die Joodse emigranten ten deel valt, heeft niet alleen in Lon den, doch ook in Amerika een enorm succes geoogst terwijl in A'dam bij de opvoering in het De la Mar Theater 't stuk buitengewone belangstelling trekt. Nog zeer onlangs weigerde De Hartog toestemming voor een weldadigheids opvoering van zijn stuk, daar hij geen politiek er om heen wenst te zien. De hoofdrollen worden vervuld door Cor van der Lugt en Johan Kaart, die beiden een sterke creatie geven. Door Pieter D. S. uit Bergen waren meerdere malen pogingen tot oplich ting gedaan, doch de officier van Ju stitie had, zoals hij ter zitting mede deelde, slechts een kleine bloemlezing van deze oplichtingen aan verdachte ten laste gelegd. Bij een verhuurinrichting had S. een fiets gehuurd welke hij na verloop van 'n week in pand had gegeven. Aan een familie uit Alkmaar had hü in de 'Zo mermaanden kamers verhuurd, waar voor hij een voorschot had geincasseerd terwijl de kamers reeds aan derden waren verhuurd. Van de heer G. de W. had hij f 100.geleend onder opgave van verkeerd adres en dit bedrag nooit terugbetaald. Bovendien had hij verscheidene ma len de naam van zijn vader, die in han delskringen behoorlijk credietwaardig was, misbruikt om hier en daar geld op te nemen. In zijn requisitoir zei de officier, dat verdachte uit een zeer behoorlijke fa milie kwam, doch dat verdachte het bekende aantal ambachten en ongeluk ken had gehad. Een te gemakkelijke jeugd was misschien wel oorzaak van de houding van verdachte. Mr. Meischke voelde niets voor het onder toezicht stellen, het leek hem beter een gevan genisstraf op te leggen en eiste dan ook een jaar met aftrek van de tijd in prefentieve hechtenis doorgebracht. De verdediger, mr. C. D. Thijs, zette in een uitvoerig pleidooi de omstan digheden van zijn cliënt uiteen en meende, dat het min of meer gemakke- i lijlj, leven van verd. en zijn luie aard tot fatale gevolgen hadden geleid. Ook de onenigheid met zijn vrouw had hier aan geen moed gedaan. Ons gevangenis systeem vervolgde mr. Thijs, is niet ge schikt om dit soort mensen te reclas seren en hij verzocht daarom een voor waardelijke veroordeling met bijzonde re voorwaarden. wanneeer de de man drank is in Nicolaas B. uit Uitgeest had zich ahn een diefstal bezondigd. Reeds meerdere malen had hij terecht gestaan, en net drinken van spiritus was daaraan niet vreemd. De officier eiste 6 maanden opneming in Avereest waarmee de ver dediger accoord ging. money is the root of ai.l evil De reclameschilder, Ferdinand J. R uit Heemstede, had bij zijn pateoon in Alkmaar, meerdere malen kleine arti kelen meegenomen, waarvoor 1 hij m verzekerde bewaring was gesteld. Ter zitting bleek dat hij door financiële moeilijkheden hiertoe was gekomen. Mr. Meischke vond het wenselijk reclasserings-rapport in te winnen en deelde mede dat wanneer de verdedi ger zulks verzocht, in afwachting hier van verdachte voorlopig op vrije voe ten te zullen stellen. De president, mr, van Regteren Altena verzocht de officier desondanks een straf te requireren, daar het mogelijk was dat de rechtbank het niet noodzakelijk vond een dergelijk rapport aan te vragen, waarna de offi cier 4 maanden met aftrek eiste. Hierna trok de rechtbank zich in de raadskamer terug en deelde enkele ogenblikken later mee, dat R. voorlo pig op vrije voeten kon worden gesteld. In deze zaken zal over 14 dagen uit spraak volgen. 59. Hevig verontwaardigd kijken Pim, Pam en Pom naar de kraai. „Die ring is niet van jou! Die'is van Betty Big", roept Pam. ,Ja, dat kan wel", antwoordde Ger rit Kraai onverschillig en nu is hij van mij! Ik ben nu eenmaal dol op die glimmende dingetjes". 60. .Trouwens, ik ben ook dol op worst", vervolgt hij en voordat Pim, Pam en Pom weten, wat er gebeurt, heeft Gerrit Kraai de grote worst ge pakt die nog in het mandje lag. En hij vliegt er de boom mee in. Wij hebben gister de waarschuwing geuit, dat men door een auto-ongeluk getroffen personen niet in particulie re auto's moet vervoeren, maar op de ambulance-auto moet wachten omdat men op de laatste wijze alleen verze kerd is, dat het slachtoffer van het vervoer geen nadelige gevolgen zal ondervinden. In verband daarmede deelt ons de heer A. van der Wal, mede-eigenaar van de Wasserij „De Valk" en wonen de Kerkelaan 23 te Heiloo mede, dat, een van de mannen, die het slachtof fer met een legerauto hadden aange reden hem gevraagd had of hij deze man in de auto van de wasserij naar een ziekenhuis zou willen brengen. De heer v. d. W. verklaarde zich daartoe natuurlijk bereid en omdat 't slachtoffer niet op de weg lag maar op het trottoir stond, vermeende hij, dr-t de man slechts licht gekwetst was, zodat hij hem ook niet in zijn auto heeft gelegd, maar hem naast zich in de auto heeft laten zitten, waarna hij tijdens de rit naar het Sint Elizabeth ziekenhuis van 't slachtoffer zelf pas onige" bijzonderheden over de aanrij ding hoorde. In het ziekenhuis is daarna eerst ge constateerd dat de man drie ribben had gebroken. De heer Van der Wal ver zoekt ons dit mede te delen opdat niet de schijn zou worden gewekt, dat het aan zijn schuld te wijten zou zijn, dat een slachtoffer van een verkeersonge luk niet op de juiste wijze vervoerd is geworden. Wij tekenen hierbij aan, dat inwen dige kwetsuren soms eerst later pas na deskundig onderzoek aan 't licht tre den. Onbevoegden kunnen daarover niet oordelen en mogen ook niet af gaan op verklaringen van het slacht offer of op de uiterlijke schijn, zoals in het onderhavige geval duidelijk is gebleken. Daarom blijft het zaak eerst de komst van dokter of politie af te v/achten. Deze zouden zeker geen toe stemming hebben gegeven voor ver voer als hier .overigens geheel te goe- dr trouw) geschiedde. Naar aanleiding van ons berichtje in het nummer vat. gisteren, onder de kop Vrijpostigheid op straat" kunnen wij thans hieromtrent nog enkele mede delingen doen, die ons door onze zegs lieden waren onthouden, en waardoor een verkeerd begrip van de situatie kan worden voorkomen. Bij elke vechtpartij is nu eenmaal altijd een aanvaller en een aangevallene. De aanvaller in dit geval (S) heeft twee dochtertjes, voor één waarvan de aangevallene destijds een ongezonde belangstelling aan de dag legde, doch na vier maanden vóór arrest wegens gebrek aan bewijs werd vrijgesproken. Bij de toevallige ont moeting heeft de vader van het meisje zich zo opgewonden, dat hij zich niet langer kon inhouden en de ander een klap gaf. Wij wensen hier niet verder in te gaan op het interne van deze zaak, doch constateren alleen, dat zelfs al meent iemand het recht aan zijn zijde te hebben, het toch niet aangaat, dat maar in eigen hand te nemen, waarvan S. overigens ten volle overtuigd is. De kamphanen werden door een veld wachter gescheiden en ieder huns weegs gestuurd. TRIBUNAALZAAK TEGEN GESNEUVELD KEURINGSARTS Woensdag j.l. werd door de Eerste Ka mer van het Alkmaars Tribunaal behan deld de zaak tegen de aan het Oostfront gesneuvelde Alkmaarder Gerrit M. Deze behandeling, waarvoor als bijzonder ver tegenwoordiger was gedagvaard de heer J Ph van den Berg van het Beheers-Insti- tuut, had voornamelijk ten doel de ver mogenstoestand van de nalatenschap der everledene onder de loupe te nemen. M., ais NSB-er, had zijn diensten aan het Natlonaal-Soclallstlsch regiem verleend, door als keuringsarts werkzaam te zijn, aanvankelijk voor de Jeugdstorm en later voor het Vrijwilligers Legioen. Welke maatregelen van verbeurdverkla ring genomen zullen worden, zal op 21 Januari a.s. worden bekend gemaakt. Op het bureau van politie alhier slaat al geruime tijd een damesfiets, die tot nu toe nog niet werd afgehaald. Wil de eigenaar (esse) zich even mel den. Op Vrijdag 2 Januari had op de hoek van de Kennemerstraatweg en de Ken- nemersingel een aanrijding plaats tus sen een wielrijder en een wielrijdster. Eventuele getuigen van dit ongeval worden verzocht zich te "vervoegen op het bureau van politie, afdeling ver keer. Heul en Hofstraatbrug zijn tot na der order wegens reparatiewerkzaam heden voor het verkeer afgesloten. ANP meldt uit Den Haag, dat het We- deropbouwplan onzer gemeente thans definitief is vastgesteld. NOORDERMARKTBOND, 8 Jan. '48. 120.000 kg. Witte kool f 10—f 16.70; 90.000 kg. Rode kool f 12—f 13.70; 25.000 kg. Gele kool f 6—f 6.20; 4500 kg. Groene kool f 22.90f 28; 3000 kg. uien f 23.10f 23.50; Grove f 22.80— f 24.—. LANGEDIJKER GROENTEN-CENTRALE, 8 Januari. 45.000 kg Rode kool 12—13,90; 15,000 kg Gele kool 6—6,10; 75.000 kg Witt» kool 9—16,70; 33.000 kg Groene kool 18— 32,60; 2300 kg Witlof I 17—20 en II 9—22; 600 kg Bieten 6; 6000 kg Uien 23—24; 150 stuks Bloemkool 36. WARMENHUIZEN, 7 Jan. 1948. 75000 kg Rqde kool X 9—f 15.50; 3Q800kgGele kool f 6—f 6.20; 40200 kg Witte kool f 9f 17.30; 9300 kg Groene kool f 8 f 32; 300 kg Andijvie f 54—f 62; 1500 kg Bieten 8 en 2300 kg Peen f 9. De Burgemeester der gemeente Alkmaar maakt bekend, dat de inge schrevenen voor de dienstplicht van de lichting 1948, van wie reeds een broeder voor liet vaderland is geval len, een verzoek kunnen indienen om tot buitengewoon dienstplichtige te worden bestemd. Aanvraagformulieren hiertoe zijn verkrijgbaar ter gemeentesecretarie, afd. militaire zaken. Aneta meldt uit Lake Success: „In de afgelopen tien dagen heeft Trygve Lie, de secretaris-generaal van de V.N., naar Woensdag verluidde, een aantal kleine mogendheden gepolst over de vraag, of zij bereid zouden zijn manschappen naar Palestina te zenden, wanneer ernstiger ongere geldheden zouden ontstaan naar aanleiding van het plan tot verdeling van het Heilige Land. Naar verluid de zouden Nederland, België, Zweden, Noorwegen en Denemarken voorkomen op de lijst van Europese landen, waarvan Trygve Lie gelooft, dat zij misschien manschappen ter beschikking zullen stellen wanneer de noodzaak daartoe zich voordoet. Geen der over deze kwestie geraad pleegde delegaties heeft nog defini tief antwoord gegeven". (Ongecorrigeerd.) VOORINLEVERING: BON 115 ALG. BON 615 ALG. 500 Gr. SINAASAPPELEN worden bezorgd. J. BIJTJES. Fruithandel, Achterstraat 50, hoek Magdalenenstraat,. Tel 2052. Door de E. A. Heer Rechter-Commissaris in het faillissement van G. ROOSLO.OT, Middengeestweg no. 21 te Bergen N.-H. is bepaald, dat de termijn, binnen welke de schuldvorderin gen moeten zijn inge diend, zal eindigen de 14 Februari 1948 en dat de vesificatievergadering zal gehouden worden op Vrijdag. 5 Maart 1948, des voormiddags te 11.30 uur in het Gerechtsgebouw te Alkmaar. Mr H. LESTERHUIS, Ritsevoort 2, Alkmaar. 6 Januari 1948. Dezer dagen bezocht me vriend, die me verslag deei belevenissen in Heiloo, waai onvolprezen zomer zijn vac; doorgebracht. Ik ken hem al stig, maar enigszins eigenzit en luisterde met aandacht verhaal van zijn avonturen. „Aardige mensen, maar i kelijk eigenwijs. Hebben h maar over Heilóó (klemto lettergreep). En of ik ze oo derd keer zei, dat het Héili toon eerste lettergreep) mi geen sprake van, dat iemand wilde luisteren. Het was en Heilóó. Jij doet zo'n beetje I taaldingen; zeg jij nou een: [gelijk of niet?" Ik heb mijn vriend geantv Ifcij eigenlijk wel gelijk, m eigenlijk ook weer ongelijk «jaar ik zijn licht ontvlam' noed. a!é het om kwesties of ongelijk gaat, terdege kei arie gehaast, dit ietwat dut antwoord toe te lichten. Mog ook de andere partij, de van Heiloo, en de lezers van belang in mijn antwoord, dal om hier laat volgen. Het woord loo is uit onze dwenen, behalve dan in eni [soons- en plaatsnamen; oors; jbetekende het bos, eigenlijk i [in een bos, 'n begrip, waar wi Iwoord meer voor hebben (I fiére). Vgl. het Duitse Loh Loh moeras, veen; voor c Se vergelijking bestaat te gr ■leiding, daar ook het midi lloo de naam kon zijn voor e |(bij een bos). Begrijpelijk is, dat deze oj [ken in een met bossen - (streek tot vestiging uitlokti I begrijpelijk is, dat deze vi [dan naar de naam van het Iden genoemd. Aldus is de r Naar wij vernemen zal Bi jaar weer gaan optreden. Ho contract nog niet is getekend, het zeer waarschijnlijk, dat d deel zal uitmaken van het eei de Bouwmeester Schouwspel, nen Buziau dan na een afi zan vijf jaar weer op de plan nen begroeten. Of Stoethaspel deel zal uitmaken van het ge Hierover konden wij geen in] verkrijgen. Er is een nieuw jongetje gekomen, een klein jongetji bruin gezichtje, verward do tn bruine armen en benen hij en hij komt helemaal ui Rolf is al dadelijk heel kinderen, die nieuw komen. Hij zit niet met ve draaide ogen in zijn bank, h bedeesde antwoorden en h maal niet bijzonder goed op Dadelijk in het eerste spi als de jongens op de spee springen, doet Rolf mee en klein en tenger, hjj blijkt g nig te zijn. Niet minder succes dan Nicolaasprljsvraag, had di prijsvraag. Weer werd ik dolven onder de goede op En weer waren er zoveel keningen en gezellige en verhaaltjes bij, dat er om de extra prijzen ook - loot moest worden. De uitslag Is als volgt: GEWONE PRIJZEI YNEKE DE WIT, Uitenbi 31, Alkmaar. PIET GROOT, H 104, Hei WILLY SCHIPPER, Heei weg 133, Beverwijk. INEKE KNOL, Pension A hoeve H. 11, Texel. klaas bakker, ki. j F 11, Wognum. EXTRA PRIJZEI* HELM JANSEN, Leeuwer 23, Alkmaar (verhaal). TINY GOEDHART, Wil B 290> Nieuwe Niedorp TOOS KLOMP, Dijk 111 linkhout (verhaal). RIA LANGHENKEL, K< 32, Den Helder (gedicht). ALI WILNER, Vlamings Den Helder (tekening). Alle kinderen, die prüzer, nen hebben krijgen boek stuurd. OPLOSSING. EDUARD'S VADER wasK Hij was in ROME en Eduard DRIE BOEKEN, roodvonk, innen, effen, b: weer, ezel, kanaal, ekster

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2