Onverwachte productiviteit Alcmaria van Prestaties van Turnlust in stijgende lijn Siod en Qmggwmg, Z. V. V.—Alcmaria Vier doelpunten van de Buyzer AGENDA Bonnen halen! Wielrijders! Jong Holland-nieuws Hcsv 2 mtrg«weg hoek Groeneweg werH mf ?°°rn' uitwedstrijd Alkmaar-nieuws AVA—JHC 3—2 Kampioenschap op home trainers 2i°<& L1700^ groene k001 26«; HSV verliest opnieuw Loco-burgemeester Van Slingerland geridderd Als de drank is in de man Weer de Berger-overweg De Postduivententoonstelling in „Central" Uitvoering Selskip Friso Het Combinatie-tournoo Loop der bevolking over 1947 De Zigeunerbaron Verandering op postkantoor Burgerliike stand Heiloo. Vrijdag a.s. Raadsvergadering Burgerlijke Stand Bergen. Koedijk. Nutsavond Schermerhorn Tempo-tempo met de Spar Marktberichten De overwinning, die Alcmaria giste ren in Zaandam op ZVV heeft behaald, "reek* voor wat de verhouding der ciifers betreft, voor zichzelf. Hadden de Alcmarianen, overmoedig gewor den door hu# voorsprong, nog iets „er on de volle winst gespeeld, hun fc doelpunten zou in de dubbele -iifers hebben gelopen, intussen boekten de withemden n zeer nuttige overwinning, die^hun n heel eind van de onderste plaats heeft «Svoerd. Hoewel de Zaandammers de zege zeker niet cadeau hebben gege ven en tot de laatste minuut weer- hleven bieden, vertoonden zij zo- veef technische en tactische tekortko mingen dat zij ongetwijfeld als de ■L; ploeg in hun afdeling kunnen Ken beschouwd. Zelfs in de korte neriode waarin de stand nog blank was viel reeds duidelijk waar te ne men, dat Alcmaria deze ontmoeting zou winnen. Waarschijnlijk begrepen de Zaan dammer- dit ook en zochten zij naar een middel, dat hun tekortkomingen zou moeten aanvullen. Zij vonden dit in het buitenspel zetten van de Alcma- ria-voorhoede hetgeen ontelbare ma- len gelukte. ZVV verdiend een pluim voor haar faire spel in deze wedstrijd, van wel ke uitslag zo veel voor hen afhing. Dat de goede verstandhouding geen moment is verstoord, bewijst dat ook in een strijd om de onderste plaats te ontlopen, de sportiviteit geen geweld behoeft te worden aangedaan. De beide ploegen hebben het de scheidsrechter, die de teugels gpe^ in handen had, dan ook niet moeilijk ge maakt. Wanneer Alcmaria er in kan slagen, dit even vlotte als pittige spel in de resterende wedstrijden te handhaven, dan zal zij zeker een behoorlijke plaats cp de ranglijst innemen. DE EERSTE HELFT Bij Alcmaria was keeper Lingeman weer door Brouwer vervangen terwijl in de plaats van Badenhuizen, die een knieblessure heeft opgelopen, Pluy- rners het elftal completeerde. De halfli- nie: werd nu gevormd door Godvliet, Helderman en Wit. De withemden, die de toss gewon' nen hebben, trappen af met de zon c.i wind in de rug. Zij ontwikkelen direct een vrij hoog tempo en verplaatsen spoedig het spel naar de Zaandamse helft. ZVV moet zich dan ook bijna steeds tot uitvallen bepalen, die echter niet zon der gevaar zijn. Jammer is het, dat 't Alcmaria binnentrio in de beginperi ode het spel iets te kort houdt, want dan zou de score reeds eerdér ge opend zijn. Als steeds legt de witte- middenlinie het zwaartepunt in de verdediging. Nadat de strijd bijna een half uur oud is en goed werk van Pluymers en later ook van Schmidt nog niet met succes is bekroond, brengt Helderman de bal voor het ZW-doel, waar De Buyzer uit een scrimmage Alcmaria de leiding geeft (0-1). Nog geen twee minuten later stormt v. Wieringen op de bal toe en maakt er in zijn eentje 2-0 van. Na dat Pluymers tot vijf maal toe in de tuitenspelvai is gelopen, weet de ZW-linkshalf de achterstand tot 1-2 te vér kleinen. Na de aftrap zet Pluy mers goed voor en kogelt De Buyzer Alcmaria's derde doelpunt in 't Zaan damse doel. Nog vóór de rust glijdt midvoor Bijl vlak voor het Z.-doel van de bal. Het is even later Schmidt, die een door Pluymers voor 't doel ge plaatste bal opvangt en er 1-4 van weet te maken. NA DE RUST De eerste minuten van de tweede helft doen aan een opleving van ZW denken, doch geleidelijk aan neemt Alcmaria het spel weer in handen. Nadat Bijl een goede voorzet van Pluymers in handen van de ZW-kee- per heeft gedeponeerd, blijft de Z.- achterhoede bij een volgende Alcma- ria-aanval wegens vermeend buiten spel staan. Pluymers brengt het leer rustig op en geeft De Buyzer een prachtige kans, die door deze dank baar wordt benut (15). Enige keren kruipen de Zaandammers dan door 't oog van de bekende naald en wan neer er in de Alcmaria-gelederen wat kalm aan wordt gedaan, weet de Z.- linksbuiten door te breken en er 2-5 van te maken. ZW begint dan op te dringen. Het is weer De Buyzer, die hiervan profijt weet te trekken door de voorsprong tot 2-6 te vergroten. Er zijn nog circa tien minuten te spe len als Van Wieringen de gehele ZVV- defensie passeert en het laat ste doelpunt scoort (2-7). Op de mo menten, dat Alcmaria niet aanvallend is, komt heel ZW naar voren en als Brouwer eens ver is uitgelopen, ko gelt de Z.-midvoor buiten zijn bereik tegen de lat. Nadat Alcmaria nog diverse kansen onbenut heeft gelaten, breekt het ein de aan met een overtuigende 7-2 overwinning. MAANDAG. Gulden Vlies, S uur: R.K Vrouwenbond Gereformeerde Kerk, 7,30 uur: Openbare vergadering A.B. Kiesvereniging DINSDAG Galen Vliet, a uur: Abonnements-voor stelling: „Ze wisten, wat ze wilden" Wapen van Heemskerk, 7,30 uur: Buurt vereniging „Rochdale" BIOSCOPEN: Harmonie Theater, s uur: De Spelbrekers: 18 jaar Victoria Theater, 0 uur: Katie maakt car rière; tot 14 jaar onder geleide. Zij, wier familenaam begint met de letters B tot Blom moeten morgen, Dinsdag 27 Januari in het uitreikings lokaal, Ridderstraat, hun bonkaarten 804 afhalen, alsmede textiel- en extra- kaarten, schoenenbonnen en aanvraag formulieren brandstoffen. Uitreiking van 912 en 24 uur. Losse inwisse lingsbon van kaart 802 meebrengen. Is 't achterspatbord helder wit? Zorgt, dat er nimmer vuil op zit! Deelname aan districtskampioenschappen De eerste competitiewedstrijden in 1948 zitten er weer op. We kunnen te vreden zijn, want de twee vastgestelde wedstrijden leverden ons de volle winst op. Jong Holland 1 bel--aide in zijn uit wedstrijd tegen Dindua-2 een, verdiende 6—2 overwinning. Des te mooier is dit resultaat, omdat de Jong-Holland-ploeg met een vijftal invallers moest uitko men. Jong Holland 2, ook met meerdere 1flVihers" kreeg het in Andijk tegen Andijker Boys 1 niet cadeau. De uit slagl-o geeft dat wel aan. De ploeg heeft er hard voor gewerkt. Het programma voor Zaterdag 31 Ja nuari: Het eerste ontvangt op 't terrein wat valt o verloren, zodat er wel wat valt goed te maken. «tJ^t rni0ren. a gaan °ok weer van start. Een uitwedstrijd tegen BKC a nU lmw geen peuleschilletje. Er zal dus ook hier gewerkt moeten wor- I.nVtT t j PUnt,jes te bemachtigen. Lukt dat, dan zal de bovenste plaats op de ranglijst behouden blijven De adspiranten a krijgen het in Ber gen tegen BSV a ook zwaar te verant woorden. 't Zal ons benieuwen ofte wel winst te behalen is. De Alkmaarse gymnastiekvereni ging „Turnlust" heeft Zaterdag- en Zondagavond weer haar jaarlijkse uitvoeringen gegeven. Evenals vorig jaar werden de verschillende turndemonstraties af gewisseld door zang, schetsjes en muziek en balletten, waardoor uit voeringen aan aantrekkelijkheid hebben "gewonnen. Een en ander was beter verzorgd dan vorig jaar, doch wat vooral op viel, en ook het belangrijkste is, de tiirnprestaties zijn aanmerkelijk vooruitgegaan. Vooral de damesgroep is met sprongen vooruitgegaan en wat meer zegt een vijftal van deze „da mes" heeft nog de aanvallige leef tijd van 16 h 17 jaar, zodat dit voor. de toekomst van deze vereniging wel veel belovend is. Ook de prestaties van de heren waren wel iets beter, doch in tegen stelling tot de dames kenmerkt zich hier het verschijnsel van het ont breken van jong bloed. In zijn openingswoord heette voor zitter De Rie speciaal de loco-burge meester en genodigden van harte welkom en deelde verder mede, dat een aantal turnsters van Turnlust aan de districtskampioenschappen te Zaandam, die als voorwedstrijden van nationale kampioenschappen be schouwd kunnen worden, zullen deel nemen, waarna hij het woord en de daad gaf aan directeur v. Zoonen en zijn medewerker(sters). Aan deze openingsrede was de pro loog, waarin de gebruikelijke vaan- delgroet was verwerkt, voorafge gaan. De declamatie, goed door mej. Van Heugten gesproken, hield een propa ganda in voor het turnen, waarbij duidelijk naar voren werd gebracht, dat nog stéeds te veel jongelui zich onledig houden met swingen in roke rige dancings en daarbij de lichame irjke opvoeding wel heel sterk ver waarlozen. Een accordeonsolo van mej. Stam luidde de dames 2e graad in, die hun vaardigheid op de brug beproefden. Het schetsje, dat hierna volgde, was het minst geslaagde num mer van deze avond in tegenstelling tot de rhythmische oefening van de dames, dat een van de beste nummers was. Ook de staafoefening van de meisjes en het ringenzwaaien van de dames was heel goed. Voor het eerst maakte het grootste deel van het publiek kennis met de evenwichtsboom, een toestel, dat al veel eerder ingevoerd had moeten wordenen de oefeningen, die hierop keurig werden uitgevoerd, vielen bij 't publiek zeer in de smaak. Ook met de balletten was een voor uitgang te bespeuren, evenals de aan kleding, die goed verzorgd was. Spe ciaal willen wtj hiervan de Indische dans noemen. Veei waardering vond het nummer Circus Renz, en terecht, want dit was van aankleding en opzet zeer aantrek kelijk. De zang was ook ditmaal niet ver geten en werd door mej. v. d. Hurk en de heer Schots verzorgd. Met ge voelige stem zong eerstgenoemde enkele echt Hollandse liederen, terwijl de heer Schots enige nummers uit zijn repertoire van buitenlandse operette- en operanummers ten beste gaf. Het zou te ver voeren stuk voor stuk de 32 nummers van het program ma te noemen, doch wij kunnen niet besluiten zonder nog de aandacht te hebben gevestigd op de muzikale be geleiding van Tonny Willemse en zijn orkest, dat met de begeleiding van „Dichter en Bauer" op zijn best was. Nadat voorzitter De Rie de mede werkenden met eeii toepasselijk woord had bedankt en met bloemen enz. had gehuldigd, sprak de loco-burgemeester van Slingerland enkele woorden en zei, dat deze uitvoering zijn stoutste verwachtingen had overtrof fen. De gemeente. Alkmaar kan trots zijn op deze vereniging en spreekt de hoop uit, dat het Turnlust gegeven mag zijn tot in de lengte van jaren door te werken tot heil van de licha melijke opvoeding. Lang na middernacht herbergde 't Gulden Vlies een grote schare Tuni- lustleden en aanhangers, die op de tonen van het orkest van Tonny Wil- lemsen menig dansje maakten. Voor het eerste zowel als het tweede werden de terreinen afgekeurd. Het derde verloor van K.S.V. I thuis en wel met 4—0. K.S.V. heeft verdiend gewonnen. Hierdoor zijn beide clubs nu met een gelijk aantal punten aan de kop van hun afdeling gekomen, wat dus nog spanning zal geven. Een aardig gespeelde wedstrijd, die echter zwak door de scheidsrechter werd geleid. Het vierde moest uit haar meerdere erkennen in Foresters 4. En wel met 2-1. Het was een mooie wedstrijd, die vol gens ons beter tot zijn recht was ge komen met een gelijk spel. Deze spor tief gespeelde wedstrijd was in goede handen bij scheidsrechter Brinkman. De AVA-dames moesten het deze middag opnemen tegen één der leiders van dé afdeling en zoals uit de uitslag blijkt, hebben ze de wedstrijd tot een goed ein#e gebracht. JHC was na de rust erg gehandicapt door het uitvallen van één harer speelsters, waarvoor geen invalster beschikbaar was. Het was een aardige wedstrijd met afwisselend beide doelen in gevaar. Gré Hoed opende voor AVA de sco re, doch vlak voor de rust wist JHC gelijk te maken, doordat de keepster van AVA de bal in eigen doel sloeg. Hierna liep bij een botsing één der JHC-sters een kneuzing op aan de schouder; zij viel uit. Na de rust was het weer Gré Hoed die het doel der te genstandsters wist te vinden en na 20 minuten spelen kon zij nogmaals ir.et een fraai schot de keepster laten vis sen. Ondanks de kwantitatieve minder heid was JHC kwalitatief zeker niet de mindere van AVA en ook de spel opvatting zeker niet de mindere van AVA en ook de spelopvatting was goed. In de laatste minuut werd de achter stand verkleind, daarmede JHC loon naar werken kreeg. Het einde kwam dus met 'n 3—2 overwinning voor AVA Door deze uitslag is de spanning zeer gestegen in de bovenste regionen. Zondagmorgen organiseerde de Alk maarse Wielrenvereniging clubkam pioenschappen op hometrainers waar van de jeugdige H. Kokkes winnaar is geworden. Er werd gereden over af standen van twee maal een kilometer en twee maai twee kilometer. Op beide afstanden kwam Kokkes als wyinaar naar voren. Uitslag 2x1 kilometer: 1. H. Kokkes, 2. P. de Groot, 3. W. Wouters, J. Ot- tenbros, 5. R. Hiemstra, 6. J. Schipper. Uitslag 2x2 kilometer: 1. H. Kokkes, 2. J, Ottenbros, 3. P. de Groot, 4. K, Eenhoorn, 5. W. Wouters, 6. R. Hiem stra. Eindklassement: 1. H. Kokkes, 2. J. Ottenbros, 3. P. de Groot. 8<>KK?P,LANGEDIJK' 26 Jan' '48. 8900 kg rode kool 12—12,30; 500 kg gele 21000 kg Witte kool 12.7014.10: 200 ké witlof 23; 4700 kg uien 19.50—21.30. Alhoewel alle zeilen bijgezet werden iii de tweede helft, mocht 't niet ge lukken de achterstand van 20 volko men in te lopen. Toch heeft HSV goed gespeeld en de verwachting is, dat de laatste plaats wel zal worden verlaten, de 1ste helft was bijna volkomeh voor VVB, doch langzamerhand herstelde HSV zich. Toen de achterstand van HSV 20 was, werd de rechtsbinnen van HSV een goede kans geboden en net werd 2—1. Toen kwamen de HSV- ers eerst goed los, maar zoals zo vaak gebeurt, de start werd te laat ingezet en beide punten bleven aan WB. Onze waarnemend burgemeester, de heer C. van Slingerland, is door H.M. de Koningin benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. De heer Van Slin gerland wordt van- g daag 61 jaar en de eerste brief welke hü van morgen openmaakte was de kennisgeving van zijn benoeming tot Ridder. Het is wel een gelukkig sa mentreffen van ver blijdende gebeurte nissen geweest. Wij willen vanaf deze plaats de waarnemend burgemeester onze har telijke gelukwensen aanbieden. Hij heeft in een lange en moeilijke perio de getoond het zo omvangrijke en zo veel representatieve plichten met zich brengende burgemeesterschap op uitnemende wijze te kunnen waar nemen. Hjj is geestig en slagvaardig ook als voorzitter van de Raad een re denaar van opmerkelijke kwaliteiten, een man, die zich volkomen in alle gemeentelijke problemen heeft inge leefd. Door al deze eigenschappen heeft de heer Van Slingerland zich een waardig vervanger van onze bur gemeester getoond en wij zijn er van overtuigd, dat zeer velen zich over de hem toegekende Koninklijke on derscheiding van harte zuilen ver heugen. Een bloemenhandelaar uit Alkmaar was Vrijdag met zijn bestelauto in Haarlem aangekomen en had de wagen op een plein gezet. Daarna bezocht hij enkele café's en onder de invloed van sterke drank vervoegde hij zich op het politiebureau waar hij mededeelde, dat zijn bestelauto en een portefeuille, in houdende f 1100 gestolen waren. De politie stelde onmiddellijk een on derzoek in maar vond weldra de auto op het Klokhuisplein. De wagen was afgesloten en binnenin lag de porte feuille met het geld. Nadat enige dagen geleden een der sluitbomen van de Bergeroverweg bij een dalende beweging het dak van een auto had getorpedeerd, was het dezelf de boom. die gisterenmorgen na het vertrek van de trein van 11.10 dienst weigerde en er niets meer voor gevoel de de overweg weer vrij te geven. Het gevolg was, dat het bus- en an der rijverkeer geruime tijd moest wor den omgelegd via de Helderseweg. Te hulp geroepen technici hebben later het defect hersteld. De Alkm. Concourscommissie, omvat tende de postduivenverenigingen Alc maria Victrix, De Postduif, Steeds in Spanning en Heiloo's Luchtpost, hield Zaterdag en Zondag haar eerste ten toonstelling sinds haar bestaan in café Central. Deze tentoonstelling is geslaagd te noemen. Bij de opening memoreerde de voorzitter, de heer C. Rabeling, de prettige wijze van samenwerking in de ACC en hij hoopte dat deze bestendigd mocht blijven. De keurmeesters, t.w. de heren Visser en Bijlsma uit Enkhuizen hebben een moeilijke taak gehad om de pl.m. 450 duiven te keuren: De prijswinnaars vermelden wij mor gen. Voor de Friese Vereniging is hier ter stede Zaterdagavond in de aula van het gymnasium de bekende Friese dichter Fedde Schurer opgetreden, die er zijn dramatisch toneelwerk „Simpson" heeft voorgedragen. De heer Schurer, die op het ogenblik als een van Frieslands grootste dichters beschouwd wordt, heeft dat werk waarmede hij reeds --weel succes op bijeenkomsten van andere „selskippen" heeft geoogst op schitterende wijze voorgedragen. Hij typeerde de voor naamste persoonlijkheden op onnavolg bare wijze en gaf daarbij een overzicht van de loop van het stuk. In ademloze stilte werd dat alles aan gehoord en de voorzitter van Friso, de heer H. Brink die da spreker bij de aanvang had welkom geheten was dan ook aller tolk toen hij na afloop do heer Fedde Schurer hartelijk dank bracht voor diens meesterlijke creatie. De zaal was zeer goed bezet. Er is tegenwoordig een verheugende belang stelling voor dergelijke avonden. Van de het vorig jaar opgerichte „Christelijk Selskip uit Langedijk was een der tigtal leden per bus naar Alkmaar ge komen om deze voordracht bij te wo nen. Medegedeeld kan worden dat op 6 Februari het bekende Revuegezel schap Tetman de Vries zal optreden met de revue „Simmerwille". Men ver wacht dat ook dan de Friezen weer in groten getale van hun belangstelling blijk zullen geven. VERPACHTING STANDPLAATSEN KERMIS 1948. De kermis zal dit jaar gehouden wor den van Zaterdag 21 Aug. tot en met Zondag 29' Augustus. De openbare ver pachting vindt plaats in het stadhuis op Dinsdag 17 Februari te half twee. In schrijvingen voor standplaatsen dienen op laatstgenoemde datum vóór 1 uur Cs middags) in een bus staande Afd. I gemeentesecretarie gedeponeerd te zijn. De verplichte voorwaarden, die be langrijk gewijzigd zijn, verplichte in- schrijvingsbiljeten, alsmede alle' inlich tingen zijn te bekomen bij d; Commis saris van Politie, bureau van Politie te Alkmaar Kamer 9. Zaterdagmiddag en -avond en Zon dagavond werd dit tournooi in café Venneker voortgezet onder veel be langstelling. Zaterdagmiddag wist Watertor zijn clubgenoot Vink juist op de eindstreep te kloppen. Hij won n.l. met 200198 in 29 beurten. Wel een zeer spannende partij. Watertor 200 29 b. h.s. 33 gem. 6.89 Vink 198 29 b. h.s. 19 gem. 6.82 Ook D. Buisman en J. Burger speel den een mooie partij. Lange tijd ging de strijd gelijk op, maar in 't laatste deel der partij liep Buisman uit en won met 200167 met een gem. van 10. Buisman 200 20 b. h.s. 40 gem.10. Burger 167 20 b. .h.s. 33 gem. 8.33 De partijen van Zaterdagavond had den de volgende uitslagen: Van Linge 200 34 b. h.s. 25 gem. 5.88 de Haas 200 34 b. h.s. 20 gem. 5.88 De eerste remise partij van dit tour nooi: Wijkhuizen 200 23 b. h.s. 36 gem. 8.69 Vink 132 23 b. h.s. 21 gem. 5.70 Een goede partij van Wijkhuizen, de Haas 200 23 b. h.s. 44 gem. 8.69 Schouten 130 23 b. h.s. 26 gem. 5.65 Een goede, niet direct verwachte overwinning van de Haas,"die best op dreef was en een "mooi gemiddelde maakte. Zondagavond werd het tournooi on der grote belangstelling voortgezet en wel met de volgende resultaten: Watertor 200 22 b. h.s. 36 gem. 9.09 Schouten 146 22 b. h.s. 39 gew. 6.68 Een goede partij: Buisman 200 18 b. h.s. 35 gem.11.11 Smit 87 18 b. hjs. 20 gem. 4.83 Een uitstekende partij van Buisman, v. Lingen 200 30 b. h.s. 30 gem. 6.66 Burger 199 30 b. h.s. 21 gem. 6.63 Een merkwaardige spannende partij. Toen v. Lingen de partij uitmaakte, moest Burger nog 21 car. Hij had de nastoot en struikelde over de laatste car., doordat de ballen „dedans" bleven. De bevolking dezer gemeente be droeg per 1 Jan. 1947: 18150 (17713) mannen en 19321 (18843) vrouwen, to taal 37471 (36556). Zij vermeerderde ge durende het afgelopen jaar door: ves tiging van 1221 (1556) mannen en 1505 (1937) vrouwen, totaal 2726 (3493). Het aantal geboorten bedroeg 537 (560) mannelijke en 511 (519) vrouwelijke personen, totaal 1048 (1079). Zij ver minderde gedurende het afgelopen jaar door vertrek van 1178 (1497) man nen en 1440 (1795) vrouwen, totaal 2618 (3292) en door het overlijden van 181 (182) mannelijke en 169 (183) vrou welijke personen, totaal 350 (365), Op 31 December 1947 bedroeg de volking dus 18549 (18150) mannen en 19728 (19321) vrouwen, totaal 38277 (37471). Het geboortecijfer bedroeg per 1000 inwoners der gemiddelde be volking 27.67 (29.15). Het sterftecijfer bedroeg per 1000 inwoners der gemid delde bevolking 9 24 (9.86). In 1947 zijn in deze gemeente 411 (441) huwelijken voltrokken, waarvan 219 (169) kerke lijk zijn ingezegend. In 1947 werden 36 (35) echtscheidingen ingeschreven. De cijfers welke tussen haakjes ge plaatst zijn geven de getallen aan over 1946. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling van het Bestuur van het Alkmaarse Operette Gezelschap „Odeon", om, in verband met de overgrote belangstelling die er be staat voor de door haar eerstdaags voor het voetlicht te brengen Operette *De Zigeunerbaron" van Johann Strauss, een extra opvoering te geven op Zaterdag 7 Februari a.s. Wij twij felen er niet aan of de vele teleurge- stelden zullen van deze gelegenheid een dankbaar gebruik maken. Gezien het grote succes van genoemd gezel schap van het vorig jaar, toen het de buteerde met de „Vogelkoopman", menen wij er goed aan te doen, de liefhebbers van Johann Strauss' mu ziek aan te raden zich tijdig van plaatskaarten te voorzien. Op het Postkantoor zal binnenkort weer een verandering plaats vinden, waarvan het publiek overigens niets zal merken. De sorteer-afdeling zal worden overgebracht naar een vleugel van het ROG-gebouw aan de Gasthuis straat, waar thans het magazijn is ge vestigd. De vrijkomende ruimte zal worden benut om andere afdelingen wat meer armslag te geven. Want het personeel heeft evenveel last van de slechte verhuizing als het publiek. Geboren: Aaltje G„ d. v. H. A. J. van Schenk Brill en G. A. Scheer; Johanna M„ d. v. J. Peereboom en A. T. Jongejan; Adrianus J. P., z. v. P. J. Groen en W. Buur; Alida, d. v. B. Filipsen en A. van der Helm; Petrus B„ z. v. B. J. Telleman en G. A. 'Mul der; Anke G., d. v. M. Akkerman en M. M. van Riel; Paulina A. J., d. v. N. Keijzer en M. A. Klaver. •Overleden: Jan O. de Groot, 81 jaar; Gerritje van Beek, 61 jaar, geh. pi. F. B. Timmer; Jacobus J. Smeets, 57 jaar, geh. m. P. Booij; Aagje Beere- poot, 89 jaar, wed. v. G. Veldman; Jacobus Slot, 65 jaar, geh. m. T. Dijk stra; Diderika J. F. M. Stam, 71 jaar, wed. v. J. Boldewijn; Alida M. Admi raal, 75 jaar, geh. m. T. Pronk. EEN LASTIGE CAFé-BEZOEKER. Zondagavond werd de assistentie van de politie verzocht in café N. aan het Luttik Oudorp. Een van de bezoekers, die irj staat van dronkenschap verkeer de, dronk de borrels van andere be zoekers op en was bovendien in een vechtlustige stemming. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de glazen bol van de verlichting en twee ruiten van de glazendeur sneuvelden. De twee vech tenden werden naar het bureau van politie overgebracht. Tegen de lastige bezoeker werd proces-vèrbaal opge maakt en hij werd ter ontnuchtering ingesloten. In de Vrijdag a.s. te houden raadsver gadering komen de volgende agenda punten aan de orde. Voorstel van B. en W. tot conversie van een geldlening; idemtot aanstel ling in vaste dienst van de gemeente werkman, J. Leering; een voorstel tot benoeming van een onderwijzer a.d. Ulo-school ter voorziening in de vaca ture, ontstaan doer het ontslag -aan mejuffrouw A. J. S. Vahl; 'n voorstel tot onteigening van gronden, gelegen in het uitbreidingsplan „Centrum". Een voorstel tot voorlopige vaststelling der gemeente-rekening en die van het grondbedrijf, over het jaar 1946; idem tot het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaffing van leermidde len- voor de RK Jongens- en Meisjes school; en een voorstel tot aankoop ve^ een perceel grond gelegen in het uit breidingsplan Centrum van L. M. van der Sluijs. Geboren: Henriette Clara, dochter van A. W. Holsteijn en M. C. de Court Onderwater. Petronella Maria The- resia, dochter van W. J. N. van dei- Horst en P. M. C. Stokman. Catha- rina, dochter van D. Koelemeij en T. Betlem. Wouter Jacques, zoon van A. K. M. Keller en van J Klop per. Hendrika, dochter van E. van der Zee en S. de Groot. Hubertus Nicoiaas, zoon van J. N. Lenting en A. M. Groot Ondertrouwd: Arend J. Bouhuijs en Maria Catharina Regnera de Cock. Jacobus Johannes Versteeg en Elisa beth Slikker Overleden: Geertruida Maria Enge- ring, wed. Reiker, 81 jaar. Willem Bruul, 67 jaar Jan de Jong, 57 jaar KOSTELOZE INENTING. De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat er gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting tegen pokken vap kinderen beneden de leeftijd van 1 jaar, op Woensdag 28 Januari 1943, des namiddags 3 uur, in de RK Jongens school aan de Westerweg, alhier. HET AANTAL INWONERS Het aantal Inwoners, dat op 1 December lï47 8151 bedroeg .(3705 m en 4446 vr), liep in December terug tot 8148 (3704 m en 4444 vr). Donderdagavond hield het Nut een ge zellige bijeenkomst in zaal Schuit Een 8- tal dames en heren verzorgde deze ayond het programma. De oud-burgerfteester, de heer J A Pesman, hield een openingsrede en heette alle aanwezigen, in het bijzon der de medewerkers(sters), hartelijk wei- kom. Een zestal nieuwe leden werd aangenomen, terwijl de scheidende voor zitter door de heer Reinders als herin-* nering een boek werd aangeboden Het programma werd voortgezet met een accordeon-solo en nog 18 nummers volgden daarna. Het was een programma niet een lach en een traan. Alle nummers stenden op hoog peil en vol aandacht volgden de aanwezigen het gebodene De heer Slooten oogstte vooral succes met Zijn lied over de plaats waar eens onze kerk stond en nu een koe liep te grazen. De voorzitter deelde in zijn sluitings woord nog mede, dat op 26 Februari een avond ,zal worden gehouden waar een spreker het onderwerp Radar zal behan delen en vróeg medewerking voor de Vrouwenavond Een gezellig dansje sloot de avond. VAN WIE IS DEZE POSTDUIF? Bij Aris Langedijk A 53 Koedijk is aangekomen een postduif merk Hol land 47 ringnummer 594797. „De Spar", een organisatie, welke in Nederland vijftien afdelngen heeft en waarbij ongeveer 1600 zelfstandge krui deniers zijn aangesloten, organiseerde Donderdagavond in de zaal van de heer P Treiture, alhier, een feestavond' voor klanten van de Spar. Na een kort inleidingswoord van de heer 7 Doets, werd een film gedraaid over de Sparzomertocht 1947. Uitbundig is er genoten van deze film, speciaal toen de inwoners' en inwoonsters uit Schemerhorn op het witte doed ver schenen. In de pauze werd een serie kruideniers- artikelen gratis verloot. Deze artikelen waren door diverse fabrikanten ter be schikking gesteld Na de pauze was de beurt aan de Spar- Revue Tempo-Tempo van het gezelschap Herman Tholen Herman Tholen deed de naam van de revue eer aan, want in een vlot tempo werden de nummers afgewerkt Zo zagen wij achtereenvolgens Lizzy Valesco, die de zaal wist te boeien met haar eenvoudige liedjes, de Annebelles en Ko van de Heiden—Wij ma, die lachend en zingend een groot succes oogstten. Pim Tholen, die overal was waar men hem nodig had en tenslotte de leider van het gezelschap Herman Tholen, die door zijn beschaafd optreden en vlotte manier van werken de stemming der aanwezigen tot grote hoogte opvoerde. Na de tempo-finale „De Goede Oude Tijd", kwam er aan het applaus haast geen einde. NOORD-SCHARWOUDE, 26 Januari 14 000 kg Rode kool 12—12,20; 6,000 kg Gele kool 6; 2300 kg Veldgele kool 9,10—11,50, 22,000 kg Witte kool 11,70—15,50; 4000 kg Gioene kool 22,60—24,50; 2000 kg Uien 20,40 en idem grove 24,40 WARMENHUIZEN, 24 Jan. 1100 kg. uien 21.20, id. grove 22.80; 6000 kg. veevoer gele 1.50; 60500 kg. rode kooF 12—13.90; 8700 kg. gele kool 6—7.10; 41300 kg. witte kool 12—15.80; 1900 kg. groene kool 11—17; 12000 kg. bieten 7; 8500 kg. peen 8.50.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3