^psp S. KROM N.V. DR. PLESh CENTR Scheepvaart komt weer op oude peil am ®E om door J, D. v. Exter TERRA INCOGNITA door j. d. van exter I im i 8Sfc; (ARS0TE RUB Flinke Kantoorbediende Oranjeen „Willem Ruys" regelmatig naar de Oost Nieuwe bouwopdrachten Noordscharwoude. Non-stop-avond £§81 "z!i Cïr^ FEUILLETON Durf te Leven Beemster. Burgerlijke Stand Hensbroek. De heer Kohnert spreekt WEERBERICHT De Rfo Burgerlijke Stand Jacht bij Terschelling in nood Abonneert U op dit blad DE KOFFIE- EN THEEZAAK GOED en SNEL Adverteert in dit blad Bij Burgerveei in de Haarlerr Min. Jonkman delegatie van Ongewenste praktijk WEERBEF L. (Van onze reizende redacteur). De „WILLEM RUTS" zal hoogst waarschijnlijk van nu al zes maal per jaar heen en weer varen tussen Rotterdam en Batavia in een dienst regeling, die synchroom zal lopen met die van het Amsterdamse nr.s. „ORANJE", zodat er voortaan elke maand een 20.000 b.r. tons mail schip van beide kanten zal vertrek ken, waarmee dan weer een begin is gemaakt met het herstel van de vooroorlogse regelmatige verbin ding tussen de beide belangrijkste delen van het Koninkrijk, aldus verzekerde mü desgevraagd de heer Th. A. W. Ruys, directeur van de Kon. Rotterdamsche Lloyd tij dens een onderhoud aan boord van het vlaggeschip, onmiddellijk na aankomst te Rotterdam. De lange reis zal in twintig dagen worden afgelegd. Dit is een zeer grote verbetering. Hoe de passagiersvaart zich op de duur zal ontwikkelen zal nu afhangen enerzijds van de omvang van het vervoer, dat de K.L.M. krijgt te ver werken, en anderzijds van de vraag of da scheepvaart-maatschappijen daar naast een plaats in het luchtruim we ten te verwerven. Tot nu toe zijn zij daarin niet geslaagd, omdat de rege ring, thans grootste aandeelhouders van de K.L.M., geen concessies voor andere luchtlijnen naar Batavia wenst te verlenen. Geheel afgezien van deze ontwikke ling ten aanzien waarvan nog niets te voorspellen valt, trachten de rede rijen zich ten spoedigste te herstellen van de verliezen, die zij in de oorlog hebben geleden, want de vrachtvaart Zal er niet minder om worden als er wat meer passagiers door de lucht worden vervoerd. Integendeel, ofschoon de Nederlandse Scheepvaartlijnen reeds de hele wereldbol omvatten, blijkt het nog steeds mogelijk en nut tig nieuwe verbindingen tot stand te brengen. Zo gaat de Lloyd op haar lijn van Java naar Canada nu behalve Zuid-Afrika ook Zuid-Amerika aanlo pen. En zij heeft nog meer plannen in petto Hoe de Lloyd vaart. Van de Lloyd-vloot, die in 1939 één- en-dertig schepen telde (meer dan een kwart millioen b.r.t.) zijn er negen tien tot zinken gebracht. Nu heeft deze rederfl weer twee-en-twintig eigen schepen. Dan heeft zij drie Li- bertyschepen van de regering in huur, die zij na drie jaar kan kopen. Voorts heeft zij twee regeringsschepen in be heer, te weten de „Zuiderkruis" en de „Waterman". Van de S.M. Rotterdam heeft zij het s.s. „Marken" gechar terd en van de HollandAmerika-lijn heeft zij de „Volendam" en de „Slo- terdijk" in gebruik. Vandaar, dat de scheepvaartlijsten dertig Lloydschepen plegen te vermelden, waarvan er 14 varen op de lijnen, die Nederland niet aandoen. Ondertussen is de rederij voortdu rend doende de strikt eigen vloot op peil te brengen. Zo meent zij te mo gen verwachten, d.at zij twee van de zes baby-lattop-schepen zal kunnen overnemen, die de Nederlandse rege ring op het punt staat in de N.S. aan te kopen. Dan komen er dit jaar nog twee Lloydschepen in de vaart, die nu nog bij de Nederlandse werven in aanbouw zijn. Daarvan zal de „Garoet" in Maart of April gereed komen, terwijl tezelfdertijd de „Slamat" van stapel zal lopen. Dit zijn 12000 b.r.tons vrachtschepen met beperkte passa- giersaccomodatie, type „Brastagi". De „Slamat" zal ook nog dit jaar in de vaart komen. Ten slotte' zijn of zullen dezer dagen drie bouwopdrachten worden verstrekt, ook aan binnenlandse werven. r HALLO v. CH-v. MET DE. MAAÖ? ■ze/s, rsi-r mi-iet nowru tr-icM nr achvam slapeh komt toch niets... euc 06embuvc kah e5. wat gebeuren. g5qte hemel de boel gaat kdqt en klein. 266, dat moet ophouden de /levee. bafjjt al zowatdoe - me een plezier? we gaan eo v \llemaal mee naad de Bj.it'- sem hied-HalloTnosTeh zöh scheut jajem eh ik V allemaal mee naad de allot' jajem hou geen tdansfopniatot meed ovedï' BUREAU ADMINISTRATE Voordam 9 - Telefoc REDACTIE Achterdam 20 - Teh Postgiro 23400 (t.n.v. N.V. Dagl voor Noord-Holla Directeur: J. Bijli Zaterdagavond werd in Tivoli voor een stampvolle zaal een Non-Stop Bonte-avond gegeven door de Gymnastiekvereniging „Hercules-Hygiëa", onder leiding van de heer T van Essen De voorzitter, de heer J Molenaar, open de deze bonte-avond met enkele woorden Hij heette alle aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder de oud-voorzitter, de heer Boot en diens vrouw „Wij kunnen u geen revue aanbieden door de hoge kosten", zei de spreker,, „dus hebben wij er een Non-Stop-pro- gramma van gemaakt" Tot ónze grote spijt kan het stukje acrobatiek niet door gaan, omdat mej. Honk, wegens ziekte, is verhinderd. Het openingswoord werd met applaus beloond. Het programma bevatte een 24-tal num mers. Zowel de vrije oefeningen als die op het paard, brug en rekstok werden keu- 87. Het is maar goed, dat Pim, Pam en Pom niet weten wat hun boven het hoofd hangt. Want er staat inderdaad ergens een raam open. Ener hangt zelfs nog iemand uit ook. Iemand in een wit gewaad! Het spook, want dat is het, dat daar uit het raam hangt, schijnt te wachten op de dingen, die komen gaan. Komt er nu nog niemand? Ja hoor, daar komen drie dappere hondjes om de hoek geslopen. 88. „Daar, daar is een raam!" roept Pom, maar blijft verder in de zin ste ken. „Waar?" roept Pim ongeduldig. Hij Joopt vlak achter Pom aan. „D-d- daar!" storttert Pom. „Wat heb je nu weer", bromt Pim. Maar dan blijft hij ook stokstijf staan Zijn haren rijzen recht overeind van de schrik. „W-w- wat is dat?" bibbert hij. „Ach, dat zal het spook zijn", zegt Wetsnavel onver schillig. Door: HILLEGONDA VAN REENEN Hij wist thans hoe hij naar vrouwen van zijn eigen soort gehunkerd had, naar hun exotisme en verfijning, naar hun levenshouding, hun weelde. Lili an's bijzijn bedwelmde hem meer dan Osborne's wijnen gedaan hadden. Hij keek naar Osborne, weggezonken in zijn diepe stoel. Hij droomde inder daad, met wijd-open ogen naar 't vuur starend. John peinsde over Lilian. Wie zij was en hoe dikwijls zij elkaar ontmoe ten zouden. Wat Arthur's dood voor haar betekend had. En terwijl hij over haar dacht herinnerde hij zich het een en ander over haar. Had hij niet in 'n krant, waarin Dolly's pakjes altijd verpakt waren, onverschillig gelezen, dat de beroemde Downing Lady Lilian Preston's portret schilderde? Hij wist v/eer precies wat er in het artikel ge staan had. Hij had het gelezen, terwijl hij in het smalle bed lag en de naai machine snorde. Lilian's zilveren voetjes op de peda len fascineerden hem, klein en slank; maar evenals haar gehele gestalte drukten zij toch vastberadenheid en evenwicht en zelfvertrouwen uit. Net alsof die kleine voeten altijd en pre cies wisten waarheen zij gingen. Het zweet hem toen zij haar han den van de toetsen nam. Osborne ont waakte uit zijn droom. „Dank je, kind je", zei hij, terwijl hij opstond en zij trad op hem toe en kuste hem weer en zei: „Zorg goed voor jezelf, schat". „John brengt je wel even naar be neden". John bracht haar naar beneden, hulde haar in haar mantel. Ze zei: „Natuurlijk zien we elkaar spoedig te rug". En toen was ze weg. „Over practische dingen gesproken", zei Osborne geruime tijd later „waar is je bagage?" „Bij Stone, in de Jermynstreet". „Zo, hen je daar geweest?" „Ik heb hem vanmiddag gesproken, en hem in blakende welstand aange troffen. Die Stone!" Hij dacht ontroerd aan de oude be diende. „Dan zullen wij maar om je bagage telefoneren, John". „Heel graag, oom. Ik zal opbellen, dat hij mijn koffer stuurt". Osborne's ogen dwaalden onder zoekend naar de nog behoorlijke smo king en het enigszins gerafelde over hemd. „Je werkt met je handen, hé? Ik ben in elk geval blij, dat je niet gezakt bent, dat je nog wat van je kleren hebt. Zoiets is altijd een gun stig teken, vind ik". „Ben ik ook blij om. U hebt een he kel aanschooiers, he?" „Ja, dat heb ik!" Hoe goed had hij het ingezien en hoe goed had Stone het ingezien, dat Osborne zich vol afkeer van een ver waarloosde verloren zoon in lompen afgewend zou hebben. Dë verloren zoon, teruggekeerd na een dringende uitnodiging, uiterlijk verzorgd en niet zonder een zekere waardigheid, was iets heel anders. „Gladd zal Stone wel opbellen", zei Osborne, de naam van de nieuwe but ler onhullend. „Hij kan je koffers la ten halen". Men kon er op vertrouwen, dat Sto ne er voor zou zorgen, dat die koffer alles bevatten zou wat een heer nodig had als hij een nacht uit logeren gaat en tevreden en opgewonden bevond John zich tegen middernacht in de grote slaapkamer, waar hij in het gro te huis op Beverley Place altijd geslapen had. „Morgen zal ik bij Coutts' een re kening voor je openen", had Osborne gezegd, toen zü elkaar goedenacht wensten. Osborne, tenslotte toch door zijn ge voelens overstelpt, had zich naar zijn eigen kamer gehaast. John kon niet slapen, kon geen rust vinden. Het zou een schande zijn zulk een veelbetekenende nacht in verge telheid door te brengen. Hij schreef aan zijn moeder. Hij rookte talloze si garetten. Hij las een paar bladzijden van Willy, de Franse schrijver het boek dat op het nachtkastje lag. Maar tenslotte, toen hij alles overdacht had, toen hij zich voorgenomen had natuurlijk geld in een enveloppe te stoppen en 't aan Dolly te sturen, zodra de banken morgen open zouden zijn, trachtte hij tevergeefs de slaap te vinden. Hij ver langde naar slaap om het beeld van het hoofd met het donkerbruine, glan zende haar, gebogen over een zoemen de naaimachine te verdrijven. Maar toen hij sliep, droomde hij van haar. En toen hij ontwaakte, dacht hij ,de ochtend van mijn huwelijk", voor dat het tot hem doordrong waar hij was. Hij, John Riverside, Osborne's erf genaam. Staande in Arthur's schoenen, maatschappelijk, financiëel en op poli tiek gebied. Frank Newton had zijn rol gespeeld en had het toneel verla ten. John Riverside had nu zijn entree gemaakt. Maar toch, de ochtend van een hu welijk, is de ochtend van een huwe lijk. „Het was een prachtige dag, een zacht windje en een stralende zon." Zij zou' op zijn deur geklopt en geroe pen hebben deze ochtend als het de bijzondere ochtend geweest was, die zij verwachtte „Kijk eens! De zon, is het niet enig! Zijn wij geen geluksvogels!Een ketel warm water voor je, liefste". Een ander klopte op 'n andere deur. Osborne's bediende kwam met thee binnen. „Goede morgen, sir." „Goede Morgen." Inderdaad, een goede morgen. En toen later in de kleine werkka mer, die Arthur's heiligdom geweest was en waar thans de haard aange maakt was als een stille erkenning van een nieuwe bewoner, probeerde hij de brief te schrijven, die het geschenk in geld vergezellen moest. Maar hij verscheurde het ene epistel na het andere en nadat hij het geld in bankbiljetten alleen in een aan Dolly geadresseerde enveloppe gestopt had, nam hij het er weer uit en stak het in zijn zak vol schaamte. Had zij ooit, door woord of blik, geld van hem verlangd? Was er ooit iets, ook maar iets in de trotse, onafhankelijkheid van haar blik geweest, dat hem zou kunnen doen denken, dat hij zich op deze manier verontschuldigen kon? Het was wat vele mannen gedaan zouden hebben, maar vele mannen wa ren ploerten, idioten, beesten zonder rede. Toen moest hij, vreselijk beschaamd en ontdaan, terwijl hij zichzelf voor hield verstandig te zijn, vóór alles verstandig! aan vier narcissen denken in een glazen vaasje bij zijn ziekbed en aan de wijze, 'waarop zij ze bewonderd had, terwijl hij ziek en verbaasd, aan de bloemenwinkels in de Bondstreet gedacht had, waar le lies en rozen en camelia's elke ochtend vers ontloken. Hij plantte zijn hoed op zijn hoofd met het gebaar van een man die de wanhoop nabij is en die ongelijk heeft, en ging weg. O, de zonneschijn. O, de kleurigheid en de onberispelijkheid van het West-End. Er waren kleine seringenboompjes in potten, azalea's in potten, grote bossen langgesteelde rozen, boeketjes viooltjes. Hij kocht zonder er bij na te denken, gaf een bedrag uit, waar Dol ly's omgeving versteld van zou staan. Hoe kon hij ooit aan geld gedacht hebben! Geld, koud, onverschillig en hard, voor haar, die zo de schoonhe id aanbad! Zij moest bloemen hebben. Geen geld. Het geschenk van een geliefde, geen afkoop en dit zou het einde zijn. (Wordt vervolgd) rig uitgevoerd. Onder de henen-leden merkten we op de heer M Strijbls (een bekend schaatsenrijder). Alle nummers werden begeleid door een klein orkest. Als accordeonnist trad op de heer Arie Rootjes, die het programma en. kele malen afwisselde met vlotte stukjes muziek Het eabaretgedeelte stond onder lei ding van de heer J Klinkert. „De vro lijke koster" was de titel van een zang stukje. Ook hersengymnastiek was in het programma verwerkt Aan drie dames en heren werden vragen gesteld. De over winning werd behaald door de heren. Na de pauze werd het programma ver volgd met gymnastiek, zang en muziek De heer P Tromp bracht enkele zang nummers ten gehore. Met de heer Klin kert zong hij samen een lied Beide num mers werden prachtig uitgevoerd. Tegen middernacht was het program ma afgewerkt Het bestuur kan, zowel als de leden der vereniin, teruzien op uitstekend geslaaged avond. Na een kort dankwoord volgde sluiting Geboren: Gerardus Johannes Her- manus, z. v. C. Meijer en C. Gouds blom. Gerritje Bernards, d. v. H. A. van der Meij en J. Bosch. Maria Amalia, d. v. M. de Bakker en M. R. Giele. Maarten, z. v. G. W. Grote- boer en H. van Dusschoten. Maria Antonia, d. v. H. Jonk en G. J. M. Huiberts. Ondertrouwd: Johannes Petrus Knook, oud 30 jaren en Veronica Ma ria Ruijter, oud 26 jaren. Overleden: Neeltje Schoehuijs, oud 47 jaren, echtgenote van M. Noome overleden te Alkmaar. Jan Klerk, oud 88 jaren, weduwnaar van T. Bood. St. Pancras. NATIONALE MONUMENTEN COMMISSIE Daar enkele Inwoners de kolenbonnen ten Gemeente-huize kwamen brengen, wordt het volgende medegedeeld: De ko lenbonnen kunnen uitsluitend opgezonden worden naar Den Haag, Machtiging 1947, en men ontvangt per post het certificaat Gehoopt wordt dat men daar veelvuldig gebruik van zal maken, want het is voor een zeer goed doel. Verder zijn er nog steeds certificaten vanaf f 0,50 aan het Gemeentehuis te verkrijgen, uitsluitend 's morgens. Aangeraden wordt zo'n cer tificaat te kopen. Het is later een mooie herinnering en men kan zeggen: „ik heb nog een stukje grond in Amsterdam". Woensdagavond trad voor „Ontwikke ling en Ontspanning" op de heer Kohnert uit Alkmar met een lezing over de ont wikkeling der aarde met al wat er op leeft en streeft. Op zeer onderhoudende, vaak geestige wijze heeft spreker zijn talrijk en aan dachtig gehoor zeer vele interessante we tenswaardigheden verteld Het succes voor de heer Kohnert was bovendien, dat de bijeenkomst een flink aantal deelnemers had verzameld voor een op initiatief van „O.-en O." door hem te geven serie lezingen over een natuur wetenschappelijk onderwerp. Muzikale medewerking werd op ver dienstelijke wijze verleend door de heren N Pluister, piano, en C Saai, viool De heer De Vries bracht een komische West-Friese voordracht, terwijl de dames Sloots, Bas en de heer Sloots gezamenlijk een tweetal liederen ten gehore brachten De volgende bijeenkomst is bepaald op 19 Februari. De bekende declamatrice, Aafje Top, zal dan een der werken bren gen van Multatuli, en 's middags voor de leerlingen der lagere school sprookjes vertellen. Weersverwachting, geldig tot he denavond: TOENEMENDE WIND. Toenemende Zuid-Oostelijke wind. Meer bewolking met hier en daar nevel of mist en later plaatselijk enige regen. Weinig verandering van temperatuur. Geboren: Jacobus J, zoon van Tromp en A Schotten. Ondertrouwd: T L W L Hietbrink Overleden: G Duin, genote van G J M Beerse van Oosten e 28 jaar, ech-'H Een jacht, van Pools originie mr vier personen aa~ boord heeft giste avond noodsignalen uitgezonden, (ijjl zijn opgevangen door het Deense u „Julius". Het jacht, dat water maakte, verzot: assistentie van een loods om naar i dichtstbijzijnde Nederlandse haven i varen. Het Deense stoomschip bood aan k jacht naar Borkum te slepen, doch 4 aanbod werd door de opvarenden g weigerd. Radiografisch heeft het sj „Julius" het kustwachtstation IJmuids toen gewaarschuwd. Hierop is om hi acht de motorstrandreddingboot „Brat daris" van de NZHRM uitgevaren, i het jacht op sleeptouw heeft genome naar Terschelling. f Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de ge boorte van ons Dochtertje en Zusje BERNARDA WILLY. W. JOOSTEN. I. JOOSTEN— KLEYMEER. JAN WILLEM. Alkmaar, 25 Jan. 1948. Oudorperdijk 17. Tjjdelijk: Centraal Ziekenhuis. Heden overleed in het Centraal Ziekenhuis, na een korstondige on gesteldheid, mijn lieve Vader, de Heer JOHANNES ADRIANUS VAN MIDDENDORP, Wèdnr. van Anthoinetta Petronella Persoon Broskij, in de ouderdom van 81 jaar. G. M. v. Middendorp. Alkmaar, 24 Jan. '48. Kennemerstr.weg 156. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Woensdag op de Ge meente Begraafplaats. Vertrek van het Cen traal Ziekenhuis nam. drie uur. Heden overleed tot onze grote droefheid onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer CORNELIS KORTSCHOT, Wedn. van GRIETJE HEIKENS, in de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam, Amsterdam: A. J. KORTSCHOT. Heiloo, 25 Jan. 1948. Kennemerstr.weg A310 (pension P. Bakker). De teraardebestelling zal plaats hebben te Heiloo Donderdag 29 Jan. op de Nieuwe Be graafplaats. Vertrek sterfhuis 2 uur n.m. Biedt zich aan voor alle voorkomende werkzaam heden in Alkmaar of om geving ongehuwd ARBEIDER, 39 jr., in bezit rijbewijs A. Br. onder no. A 460, bur. van dit blad. Gevraagd een net DAGMEISJE, van 83 uur of werkster, Nassaulaan 13. Biedt zich aan: NAAISTER voor Heiloo of Alkmaar a ƒ5.per dag. Br. onder no. 10, Boek handel Bakker, Heiloo. Gevraagd: BEKWAME LOODGIETERS, zelfstandig kunnende wer ken. Reiskosten van en naar het werk worden ver goed. Fa. B. P. LUCAS, Wij- kerstraatweg 215, Velsen- Noord. Aangeboden in burger gezin een NET KOSTHUIS, omtr. Friese brug. Br. onder no. A 459, bur. van dit blad. ƒ2.25. PRIMA KOLENKITTEN. VRIESMAN Zn., Verdronkenoord 85. Heer, midd. lft., heeft halve dagen ter beschik king voor cöntrölewerkz.- heden of dergelijke. Liefst verantwoordelijk werk. In het bezit van auto met rij vergunning. Br. onder no. 0835, boekh. Firma Zwaan Co., Ged. Nieuwesloot 77, Alkmaar. HUWELIJK. Arbeider zoekt nette vrouw voor kennismaking, liefst met eigen home, lft. 45 tot 55 jr. Br. onder no. A458, bur. van dit blad. EEN KAMER AANGEBODEN op goede, stand. Brv onder no. A 461, bur. van dit blad. 776 MOFLEve«A*CIE« CHEM. WASSERIJ EN VERVERIJ ALKMAAR Tel. 4041 (3 lljiei) Langesitraat 64. Telef- 2160. Bestrijd gevatte kou van 2 kanten tegelijk! Met Karsote Rub V de weldadige balsem, waarmee ge de gevoe lige organen van bulten af te hulp- komt. De verlichting brengende dampen zuiveren boven- dien de ademhaling^, organen van kwade kiemen en nemen ver. stopping weg. Vooral voor kinderen zo prettig en zeker In 't gebruik. Bestrijdt hardnekkige kou ran tweo kortten tegelijk J CITY-GARAGE GEBR. KLEEN, Paternosterstraat 8, vraagt tegen half Februari voor haar administratie een Liefst vrjj van dienstplicht. Typen vereist. Dr. A. Plesman, di; KLM, hield Maandagai van de Nederlandse Ecc gchool te Rotterdam op de Vereniging voor Stu lezing getiteld: de on het internationale luch; Na een overzicht te van het door de KLM net, zoals zich dat in si bevrijding heeft ontwik breiding van de vloot, hoe een luchtvaartma de goede keuze van ma exploiteren van enige luchtlijnen, door een go personeel en een gede eerst ten volle rendabel In het tweede deel va: sprak dr., Plesman de van een centrale lucht] derland. Hoe sneller m hoe groter d; frequent men centrale luchthave: afstand van elkaar, da: ploitatie veel kostbaard ductie per ton-kilomete gelijk te maken en zo gelijk te werk te gaan concentratie een eerste Een luchthaven op op Schieveen, door van elkaar verwijderd baar worden en 150 méér kosten dan 't l centrale luchthaven Plesman, zou 'n centi noch op Schiphol noc doch daartussen geit gunstige oplossing zijr Plannen daartoe w< KM, maar ook door de 'zeer diepgaand onder? pen, zoals men ook d een nieuw Schiphol en bij Rotterdam bestudee: van kaarten, die het i brachten, lichtte Dr. plannen toe. Een centraal vliegve Haag en Rotterdam, ha> dacht in het zuiden ve mermeerpolder bij Bu: zou dan bestaan uit dri elkaar evenwijdige star AmsterdamRotterdam, terrein loopt, zou dan c een tunnel onder het worden geleid. De kv grond in Burgerveen dje van Schiphol. Spo PTT en industrie zijn v Door een der aanwe: vraagd of dan een ten dam niet voor een een In aansluiting op de de delegatie van Curag begin der Rijksconfer verlangens bij de Nedei klemmend naar vor brengen zonder inwl ke verlangens de deleg zou zijn, aan de Rijkst te nemen verneemt de leden der delegatie 10,30 uur door de min: zeese gebiedsdelen zijn Het onderhoud duurde Na afloop was de deleg een verklaring af te le deelde men desgevraagc Dinsdag hoogst waarsci opening van de Rijksct wezig zal zijn". Ambtenaren van de p Utrecht hebben proces maakt tegen de heer 1 ,aen Haag, die overal ir en textielveilingen org ft Gebleken is, dat reec aan de veilingen voora Sen de meeste goeder werden verkocht en da k g^Ssten 1x1 rekenini bracht. Naar schatting 1 ze practijken ruim zes «.hïft pr?visie geinca f^leken, dat goederen geveild, waardoor een ln het geheel niets kre werd hem een ander te artikel af te leveren Weersverwachting ge] dagavond: OVERWEGEND Overdrijvende wolk, vrijwel overal droog ge, tijdelijk krachtig later uit Zuidelijke Weinig verandering i tuur.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 4