DE JEUGD-KOER PARUS telt 8000 boeren I II im am ml om door J, D, v. Exter Wu Duri L even Prijsraadsel J 9 ooljeugd che Mij. van w Op 12 K.M. van de Notre Dame graast het vee Niet alleen't chagrijn van de pijn, Van nabij en verre Een pseudo-,.jonge moeder" kalmeeren zenuwen ABONNEERT U OP DIT BLAD luisteren naar.... Een vreemde slaapwandelaar HalloJongens en Meisjes! noorl" zitter- haar heer nings- s. Een voor, opma- tuindera De toe tuinders jan aan optimist open. werden secretaris bleek,' it. 1947 jaar. winter, slag toe- goed ging glas ging zomer. De aan grote de prijs lager dan iren er bij- jnder glas nen slecht, horseneren vorige of veel gingen coude kas- draaid, tot verden ge- wel goed tegen, dit jaar de heren in 1947 rma's, t.w. Gebr. Vis, 1454,90 eren was ningmeester tgaven met was over „pport had iningmeester uwe leden dat het ïtract af te O.I. Kers De heer J. ernstig ta devaluatie, oorvoelde en den de telers worden. Hij eging in het jen opnemen, veilig gesteld leken niet zo jeteerden on- Met de teelt verschillende :den zijnde V. Seven- irden her- ie enkele nagedach- van het en, die zo gedaan, vallen plaats :n bezetten, -d, dat het en gehouden J. Akker- ihuyt de ge il vervolgens nieuwe rege- kinderen der gesteld door heeft dan anuari plaats ur was er ten het ten op- jeugd na de had goed te jan erkennen, oed, al goed", filmvertoning en; de hoofd- ek", naar een zeer in de als de jonge- gen, als een rengt, dat hij uid meevoert jool heel wat ien: Russische en beren, enz. noten. Tijdens aarenboven ge- ia. telling bracht >r o. 1. school dank van allen lollandse Maat- heeft de heer igerwaard be id lid. In de af- roord-Hollandse lbouw werden le afdeling en es de heren C. ;n, P. Kistema- er te Koedijk; heren P. Kis- bos te Midden- ïissie de heer •horn; tuinbouvv isser te Koedijk e de heren P- toren en P H- (Van onze correspondent.) parijs omvat niet alleen de eigen- ijjlje stad met haar 26 bestuurs- districten, maar ook de rondom de stad gelegen voorsteden. Zij vor men tezamen een geheel, dat de Duitsers tijdens dé bezetting van Frankrijk „Groot-Parijs" noemden dat de Fransen bestuurstechnisch _et „Département de la Seine" aanduiden. Het Département de la Seine. Parijs dus, heeft ruim vijf jnillioen inwoners 'en strekt zich uit over een oppervlakte van 47800 hectaren, hetgeen evenveel is als de oppervlakte van de Noord- Oostpolder. Het merendeel der in- I woners verdient z'n dagelijks brood l jn de handel en de industrie. En zo klinkt het bijna ongeloofwaar- 'dig dat er heden ten dage in Parijs I nog bijna 8000 boeren en landarbeiders jjju zij leven van die 50.000 hectare I gronds, die nog niet door de industrie zijn opgeslokt. Wij vinden nauwelijks twaalf kilome- I ter van de kathedraal de Notre Dame verwijderd, in de nabijheid van de I voorstad Vitry, een echt dorp met een I kerktoren en een gemeentehuis en hofsteden, waarvan de grootsten zich I uitstrekken over een oppervlakte van I meer dan 200 ha. Een aantal boeren bedrijven zijn ook in de nabijheid van de voorstad Fresnes, die echter klei ner zijn. Het grootste heeft een opper- vlakte van nauwelijks iets meer dan 70 ha. In het Zuidoosten van de stad Parijs, in de voorsteden Montreu, Noisy-le-Sec. en St. Maur bevinden zich eveneens grote agrarische bedrij ven. Al deze boerenbedrijven zjjn met de ondergrondse of met de bus te be reiken. In Groot-Parijs worden ongeveer 500 ha. met tarwe bezaaid. De oogst levert per jaar ongeveer 17.000 centenaars op. Dat is onder de gegeven omstan digheden een aanzienlijke hoeveelheid, maar het is minder dan de reuzenstad nodig heeft om haar bevolking gedu rende een enkele dag te voeden. De voerbieten, die van de Parijse boerenbedrijven worden geoogst, wor den door de grondbezitters aan de boeren verkocht, die zich uitsluitend ep het zuivelbedrijf toeleggen. Er zijn in Parijs ongeveer 3000 melkkoeien, die dank zij een intensieve wijze van voedering en een bijzondere wijze van verzorging dagelijks 50 k 60.000 liter melk geven en aldus ongeveer 1/10 van het melkverbruik der stad dekken. De mest, die uit deze stallen komt, vindt op de talrijke groente- en bloe menvelden en fruitcultures, die in Pa rijs een oppervlakte van meer dan 600 ha. beslaan een uiterst nuttige aanwen ding. Uit deze aanplantingen rollen elke dag weer 's morgens vroeg hon derden hoogopgeladen vrachtwagens naar de Markthallen, de „Maag van Parijs", en van daar geraken deze heerlijke groenten naar de wereldver maarde keukens van de stad. Een bijzondere rol speelt de wijn bouw in de Parijse landbouw. Aan 't begin van de vorige eeuw waren er in „Groot-Parijs" nog 5580 wijnboeren, die per jaar rond 130.000 hl. produceer den. Deze productie is heden ten da ge tot ongeveer 30.000 hl. teruggelopen. Hier vinden wij nog slechts af en toe wijnbergen, waarvan de beroemdste die van Montmartre is. Daar wordt de wijnoogst tot op de huidige dag jaar lijks als een waar. volksfeest gevierd. Uw rheumatische pijnen met alle ge- I volgen slopen voortdurend aan Uw 1 hele gestel. Daarom moet ge U er I tegen te weer stellen. Met Kruschen I Salts. Duizenden deden dat vóór U en 1 zij zijn trots op de heilzame resultaten die Kruschen hun gaf. Iedere morgen de kleine dosis Kruschen maakt een ander mens van U. De aansporende werking van Kruschen doet Uw bloed ïj sneller stromen; de schadelijke zuren, die zich anders gaan vastzetten, worden medegenomen en verwijderd langs na tuurlijke weg. Dat is het geheim van Kruschen en daarom is het ook voor U de remedie om weer helemaal de oude te worden, fief en fit en vrij van pijn. Vraag Kruschen Salts bij Uw Apotheker of Drogist. (Ingezonden Mededeling) Massamoord op Japanse bank Elf van de zestien employes van een bank te Tokio zouden vermoord zijn door iemand, die zich had aangediend als ambtenaar van de gezondheids dienst en die alle leden van het per soneel had doen drinken van een kleurloze vloeistof als „desinfectiemid- del tegen dreigende dysenterie." De elf slachtoffers vielen terstond na het drinken versuft neer en overleden. De vijf anderen zijn in ernstige toe stand naar het ziekenhuis gebracht. Het is nog niet bekend of de bank beroofd is. daar men van de overlevenden nog geen samenhangende mededelingen heeft kunnen verkrijgen. De .Nederlandse Landstand" bestaat nog De Nederlandse Landstand, welke in 1942 o.m. de vermogens van de land- bouw-organisaties aan zich trok, is nog steeds niet geliquideerd. Scheen enige tijd geleden, dat de afwikkeling der liquidatie haar einde naderde en wel zodanig, dat de landbouworgani saties spoedig een groot gedeelte van hun vermogens terug zouden krijgen, thans heeft het Beheersinstituut van de Landstand aan de commissie uit de betrokken organisaties opnieuw be sprekingen voorgesteld en zulks op basis van een vroeger voorstel. 20.000 aanvragen voor bestelauto's De algemene verladers- en eigen vervoers-organisatie (EVO) heeft er in een adres aan de minister van verkeer en waterstaat op gewezen, dat in totaal in Nederland ruim 20.000 aan vragen zijn ingediend voor toewijzing van een bestel- of vrachtauto voor eigen vervoer, welke aanvragen door de bevoegde instanties geacht worden urgent te zijn. Naar aanleiding hiervan dringt de EVO aan op ruime import van bestel- en vrachtauto's, die zij een „noodzakelijk stuk gereedschap" voor het bedrijfsleven acht. 2W1T5AL FABRIEKEN •APELDOORN In Zutphen is dezer dagen een geval van oplichting aan het licht gekomen, dat zich over een periode van onge veer 1% jaar heeft uitgestrekt. Gedurende deze periode heeft een vrouw kans gezien zich in het bezit te stellen van extra voeding en levens middelen, daartoe in staat gesteld door een vroedvrouw, wie zij op 5 October 1945 had medegedeeld in verwachting te zijn. Deze had haar een attest afge geven, waarop door de distributie- dienst extra levensmiddelen waren ver strekt. Op 2 Mei van het daaropvol gende jaar heeft de vrouw een vrien din in de arm genomen die thans beweert te goeder trouw te hebben ge handeld en deze Jjewogen op het be volkingsregister aangifte te doen van de geboorte van een zoon, die op 30 April zou zijn geboren. De nietsvermoedende ambtenaar heeft deze geboorte inge schreven en gelegaliseerd, waarna de „jonge moeder" op het distributiekan toor een stamkaart werd uitgereikt. De vrouw zal nu terecht moeten staan. De vriendin zal eveneens als medeplichtige worden vervolgd. In hoeverre de vroedvrouw in het com plot betrokken was, is niet bekend. Er schijnt een nieuwe invasie van wilde zwijnen uit Duitsland op komst. In het plaatsje Siebenge- wald werden er drie neergeschoten en eveneens in Afferden. Bij het voorma lige Casino aan de rand van Venlo wisjen de zwijnen aan de jagers te ont snappen. Het is niet de eerste maal dat wij een dergelijke invasie uit Duitsland krijgen. xDe voorzitter van het Amerikaans genootschap van katten- vrienden is van plan een millioen kat ten naar Europa uit te voeren daar het aantal katten hier door de oorlogsver woestingen onrustbarend verminderd is en het getal ratten en muizen dien overeenkomstig is vermeerderd. Ame rika zal alleen geselecteerde katten uit voeren. Het staat dus wel vast, dat we geen kat in de zak zullen kopen. Overi gens hebben wij meer behoefte aan Amerikaanse levensmiddelen dan aan katten. Er zijn hier al te veel mensen die last van een kater hebben. x De Britse militaire autoriteiten hebben besloten in de naaste toekomst al het vrouwelijk militaire personeel in de Britse sector van Berlijn naar de Britse zóne over te brengen. Men is blijkbaar van mening dat deze» vrouwen beter naar het Westen dan naar het Oosten kunnen verdwijnen. Er zjjn in de loop der geschiedenis meer vrouwen ge weest die tegen haar wil het verkeerde pad zijn opgegaan. xEen man, die geld van een erfenis onder een aantal /nede-erfgenamen moest verdelen heeft bij de recherche in Den Haag aangifte gedaan dat hij van een portefeuille met f 44.000 beroofd was. De recherche vond het geld terug in een zakje, dat onder het zadeldekje van 's mans rij wiel was verborgen. Waarschijnlijk is dit een van de mpnsen geweest, die op hun geld blijven zitten. xEr zijn in de ziekenhuizen en ook daarbuiten tal loze patiënten die jarenlang aan hun bed zijn gebonden. Maar jn dat bed kunnen zij zich althans vrij bewegen. Samuel Hochsettler, een 75-jarige lei der van een landelijke religieuze secte in Indiana, is evenwel tot een half jaar dwangarbeid veroordeeld omdat hij zijn 41-jarige dochter 10 jaar lang met een touw aan haar bed had vastgebonden omdat zij zich niet aan zijn secte wilde binden. Het „meisje" heeft zich blijk baar meer aan het bed dan aan de secte verbonden r "_1-d. 91. Het spook stoot een vreselijk ge lach uit, als hij ziet hoe Pim, Pam en Pom de benen nemen. „Hoeii-oeiiü" klinkt het door het bos. „We moeten hier vandaan", roept Pim, „voor-ie ons te pakken krijgt". „Waar zijn de ande ren toch?" klaagt Pam. „Ach, die laf aards hebben ons geen van allen dur ven volgen", bromt Pim weet. „Waar moeten we heen?" roept Pam. „Dek king zoeken!" roept Pom. „Daar achter die bomen!" 92. Achter zich - horen ze nog het angstaanjagende lachen van het spook. In hun verwarring letten de drie broer tjes er niet op, dat ze de verkeerde kant oprennen. In plaats van de. rich ting te nemen, die naar het hek leidt, hollen ze nu naar het bos toe, dat zich achter het onbewoonde kasteel "uit strekt. En het spook? Dat grinnikt tevreden ais hij Pim, Pam en Pom ziet wegren nen. „Zo, die zullen me voorlopig wel met rust laten", zegt hij en sluit net raam. ZENUWTABLETTEN Wanneer G X in Noord-Holland? Terwijl in de provincie Zuid»Holland de nummerbewijzen voor auto's al ge ruime tijd zijn afgebeven met de voor letters ZZ geschiedt de afgifte van die bewijzen in Noord-Holland nog steeds met GZ. Ter proviniciale griffie vernam de NHC dat er thans ruim 92000 nummers in deze serie zijn afgegeven. Gemid deld worden er per maand 500 tot 600 nieuwe aanvragen behandeld, maar wanneer het voorjaar komt en de RAI haar deuren geopend zal hebben, wordt een hausse verwacht. Waarschijnlijk zal echter eerst het volgend jaar de GX brengen. De houder van een nummer- bewjjs heeft niet de verplichting het in te leveren wanneer hij er geen ge bruik van maakt. Zeer vele nummers zijn slapende. Wie iemand weet met een mooi nummer en het graag zou overnemen kan daartoe een aanvrage tot de griffie richten. De huidige eige naar moet schriftelijke toestemming voor overdracht geven en het origine le nummerbewijs moet worden over gelegd. FEUILLETON Door: HILLEGONDA VAN REENEN HOOFDSTUK X. Zij wist, nog voordat zij zijn kaartje met de joviale wensen zag, dat het mr. Simmons' huwelijkscadeau was. Zij stak het licht op en trok de gordijnen dicht. Zij wilde niet, dat de buren van de overkant zagen wat er weldra te zien zou zijn. Zij pakte de taart uit en zette haar op haar zilveren carton, midden op tafel. Met een hart overvol geluk keek zij er naar. Hoe heerlijk" was het le ven, hoe overstelpend heerlijk, hoe schoon! Ovèral om haar heen waren mensen, slechts van haar gescheiden door muren, die verteerd werden door angst en i wanhoop. Zij wist het. Zij wist, dat de smart en angst en vrees als loodzware lasten op hun zo goed als machteloze schouders lagen. Zij had het altijd wonderlijk en jammer gevonden, dat de mensen niet rechter op konden staan, niet dapperder door het leven konden gaan. Vrouwen, die er altijd opnieuw met haar over kon den praten en haar met een blik van afgunstig verlangen en onderwerping aankeken, zeiden altijd: „Voor jou is het heel wat anders. Jij hebt je eigen kamer. Jij behoort aan je zelf, om zo te zeggen". En zij had altijd begre pen wat zij bedoelden. De weelde van aan jezelf te beho ren! Maar ook de weelde van aan Frank te behoren! Zij kon zich niet voorstellen, dat hij haar ooit verdriet zou doen, haar ooit teleurstellen zou, ooit haar geestkracht breken zou. Ondanks de voorspellin gen van al deze vrouwen zou het le ven voor haar meer schoonheid, meer glans dan ooit hebben. Toen nam zij de mand van de tafel, omdat zij zo in het geheel niet naast de taart stónd en zag Frank's brief. Zij legde de appels in haar kast en opende de brief. En toen zij hem op nam, scheen de liefde niet alleen haar wangen in brand te zetten, doch haar gehele lichaam. Zij voelde de warmte. Toen: „Dolly, liefste, Ik kan evengoed kort zijn en je zonder omhaal zeggen wat ik je te zeggen heb. Je hebt zelf zoveel tem po, je bent zo flink, dat is misschien de reden waarom ik jou dit beter durf te schrijven, dan ik het een ander meisje had durven doen. Het zou ver keerd zijn. Het zou ons nooit gelukkig maken dit huwelijk. Je weet, je hebt het zo dikwijls zelf gezegd, dat ik tot een andere wereld behoor dan jij, Dolly. En ik kan mij niet goed in andere omstandigheden schikken. Je weet of liever gezegd, je weêt 't niet; daarom vertel ik het je nu dat ik niet in werkelijkheid Newton heet. Ik heb mijzelf zo genoemd, om dat ik nog fatsoen genoeg bezat om mijn familie buiten mijn ellende te la ten. En nu heeft mijn oom mij geroe pen, Dolly; hij wil mij een kans ge ven om tot mijii leven van vroeger te rug te keren. Ik heb weer een toe komst. Het is waarschijnlijk erg ge meen, maar negen en negentig van de honderd mannen zouden doen wat ik doe; zij zouden teruggaan. Zij zouden proberen hun fouten te herstellen. En dat wil ik ook. Vergeef mij het. Je bent ongelooflijk goed voor mij ge weest. Ik heb van je gehouden, Dolly. Maar nu mij deze kans geboden wordt, moet ik haar aangrijpen. Het is als een gratieverlening. Ik heb dat nooit zo be grepen als toen ik de brief van mijn oom kreeg. Vergeet mij, Dolly. Ik hoop, dat je mij gemakkelijker zult kunnen verge ten dan ik jou. Jij zult iemand altijd in herinnering blijven. Bij Simmons heb ik altijd de gehele dag aan je ge dacht. Maar wij kunnen elkaar beter vergeten veel beter. En nog wel bedankt. Ik dank je met heel mijn hart voor alles wat je voor mij gedaan hebt. Het zou werkelijk niet goed gegaan zijn. Ik geloof, dat Drake het al die tijd geweten heeft" En toen hjpld hij plotseling op, tekende alleen met „Frank". Met de brief tegen haar borst ge drukt liep zij de kamer op en neer, bleef, als haar plotseling iets te bin nen schoot, staan, om daarna haar tocht door de kamer te hervatten. Hij was weg! Hij was voor haar verloren. (Wordt vervolgd) TERRA INCOGNITA Door onvoorziene omstandigheden hebben wij heden het vervolg van het stripverhaal „Terra Incognita" niet ontvangen, zodat wij met de publicatie één dag moeten over slaan. Met ingang van morgen zal men deze strip weer regelmatig op de bekende plaats in de krant kunnen aantreffen. HILVERSUM X, 301 m.Nieuwsber. om 7, 8, 1, 7, 8 en 10.30 uur. KRO: 7.30 Morgengebed; 8.15 Pluk de dag! 9 Voor de vrouw; 9.05 Grlpl.; NCRV: 10 Leger des Heils kwartier; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gr, pl.; KRO: 11 Zonnebloem; 11.45 Orgel; 12.03 Piano; 12.30 Weeroverzicht; 12.55 Zonnewijzer; 1.20 Welk boek?; 1.45 Hors d'oeuvre; NCRV: 2 Strijkorkest; 2.40 Voor de vrouw; 3 Victor Mixed Chorus; 3.15 De nationaliteit in net strijkkwartet; 4 Bijbellezing; 4.45 Rhap- sodie Espagnole; 5 Radio Jeugdjour naal; 5.30 Het moderne Franse lied; 6 Diversimento; 6.15 Land- en tuinbouw; 6.30 Reg. uitzending; 7.30 Actueel ge luid; 7.45 Reg. uitzending; 8.15 Studio- steravond; 9.30 De vaart der volken; 11 Symph. avondconcert. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsber. om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. AVRO: 7.30 Gr.pl.; 8.45 Strijkkwartet; 9.15 Morgen wijding; 9.30 Waterstanden; 9.35 Arb.- vitaminen; 10.30 Van vrouw tot vrouw; 10.35 Caspar Cassado; 10.50 Kleutertje luister; 11 Vrouwen in de omroep; 12 Negerospirituals; 12.30 Weerpraatje; 12.33 In 't Spionnetje; 12.38 Dansorkest; 1.15 Strijkorkest; 2 De vrouw binnen en buiten haar huis; 2.20 Solistenconcert; 3 Voor zieken en gezonden; 4 U kunt het geloven of niet; 5 AVRO-kaleidos- coop; 5.20 Welk dier deze week; 5.50 Reg. uitzending; 6.15 Sportpraatje; 6.30 Onder Hollandse vlag; 7 Klokje van zeven; 7.15 Gr.pl.; 7.30 Radio Volksmu ziekschool; 8.15 Kamerorkest; 9.15 De dichter (hoorspel); 9.30 Le piano Ro- mantique; 9.45 De stetii van de tjjd (hoorspel); 10.15 Metropole orkest; 10.40 Prof. Geyl over „Vrede van Mun ster"; 11.15 Gr.pl. Melodieën van Billy Reid en Richard Radgero (gr.pl.) Cobi lag al bijna twee uur in bed en had nog geen oogje dicht gedaan En niet omdat ze geen slaap had; ze viel er bijna van om. Dat had moeder Juist doen besluiten haar vroeg onder de wol te stoppen. Met twee vinger tjes in de mond scheen ze dan ook heerlijk onder zeil te gaan, toen ze een heel zacht tikken gewaar werd. Het scheen van de overloop te ko tten. Scherp luisterde ze toe; haar oor aan de rand van het bed. Ja, wa rempel, daar had je het weeren nu hog duidelijker. Zou het dan toch «aar zijn, wat Theo, haar broer, van avond vertelde, dat er soms bij geslo ten deuren vreemde slaapwandelaars f1"13 komen? Ze had het aan tafel Beloofd, toen hij tegen vader KNpoogde, maar nuGriezelig, dat Wu 200 het Zijn? ze was wnnafu, noolt ban§' maar als er ars °P de overloop kwamen, w«* nm °w eerder had ontmoet; dat was om kippenvel van te krijgen ha°d Tl7aS 26 nleuwsSierig ook. Wat veerkamer nm? de hele avond in de S eten dnen? Zij mocht er niets van weten. Een geheimnie fcrV™inFi' 'aChte hij' toen ze naar vroeg. Flauw, dat was gekheid was 'et3 bijzonder, maar wat? voetstaPPen langs haar deur kruinen N g °nder de dekens kruipen Na een paar minuten werd t n d°odstil. Nog nooit had ze in oih h geroepen. Moeder ad niet gezegd: „Cobi, spoken bestaan bing te n°0it h06ft een braaf kin" z^ nm tf1JVr bed"' Maar nu bad ze °m hard te gaan gillen. Ferm hield ze echter haar hand voor de mond, en zonder precies te weten hoe ze het zo maar dorst, deed ze heel zacht de deur op een kier. En ja, in óe flauw verlichte gang werd ze iets gewaar, iets dat half koning, half ka bouter leek, tegen de witte muur ge drukt. Hij scheen verschrikt voor zich uit te staren. De sneeuwwitte baard; zwarte puntschoenen en bontpels de den haar aan Klaas Vaak denken, Zou hjj het misschien zijn! Ze sloot de deur en draaide deze vlug in het slot. Gelukkig, wie het ook was, nu zou haar toch niets kunnen gebeuren. Eindelijk, doodmoe, viel ze in slaap. 's Morgens, later dan gewoonlijk, werd ze door de rinkelende melkwa gens ineens klaar wakker. Haar eer ste gedachte was de slaapwandelaar van 's nachts. Waar zou hij nu zijn; verdwenen? ofzacht gleed ze uit bed, sloop naar de deur, draalde de sleutel om en keek heel voorzichtig weer om een hoekje. Hoe bestond het? Hij was er nog precies zo als de vorige avond. Vreemd, vond ze. Ze kreeg meer moed, kwam wat naar voren en ontdekte een prachtige car- tonnen pop, met mooi gekleurd papier beplakt, die stijf tegen de muur scheen gedrukt; „Moeder", gilde ze, „kom eens kijken!" Moeder, vader en Theo, allen kwamen aangehold. En nu was de slaapwandelaar gauw op gehelderd. Theo had voor het aan staand schoolfeest deze pop gesneden en beplakt en had zelfs de vorige avond laat er nog wat aan moeten bijspijkeren, zodat hij kon blijven staan. „Jij was dus die slaapwandelaar", zei Cobi boos. „En ik heb wat een schik gehad, dat jij alleen maar door een kiertje van je deur dorst te kij ken", zei Theo la chend, „en jezelf daarna opsloot. Maar flink was je toch. Je hebt niet gegild. Hier heb je wat voor de schrik". En samen peuzelden ze een reep kwatta, terwijl de „koning" mocht toezien. Deze week werden de prijzen ge wonnen door: ALI BONTEKONING, Bobeldijk D 35 (gem. Berkhout). MARTHA STOLK, Gravenstraat 51, Den Helder. WIJB SCHERMERHORN, Kanaaldijk E 2a, Alkmaar. TOOS KLOMP, Dijk 114, Schellinkhout. CARLA KALWIJ, Oostertuinen 37, Beverwijk. DIE IEDER EEN BOEK KRIJGEN TOEGESTUURD. De oplossing was: Rust roest (rakker, uitstap, schip breuk, tijger, roven, orgel, ekster sabel, twisten). EN HIER IS HET NIEUWE RAADSEL: Verborgen getallen. In elke zin is een getal verborgen. 1. „Haal mijn hoed", riep Jan. 2. Ik reken op slecht weer. 3. De dokter heeft Tine genezen. 4. Ik zag Marie en riep haar. 5. .Maak zusje niet wakker, Iaat ze slapen. 6. Ik werk in de vacantie niet. De oplossingen moeten uiterlijk Maandag a.s. gezonden worden naar de „Jeugd Koerier", p.a. Bu reau van deze krant. Duidelijk op de adreszijde schrijven „Jeugd Koe rier". ONDER DE MEISJES EN JON GENS, DIE GOEDE OPLOSSIN GEN INZENDEN, VERLOOT IK WEER BOEKEN. SCALDIS GRIEPPOEDERS zijn bekend om hun voortreffelijke werking. 30 ct. per etui van 6 st BRASKAMP N.V. F ABRI KAKTE VAN Er liggen weer grote stapels briefjes van jullie op antwoord te wachten. Ik zal dus maar gauw beginnen. Bap Kieft, ik was blij met de sigarenbandjes. Hoe gaat het met de witte muizen? Yneke de Wit, zo heb je het boek dan toch ontvangen Groeten voor je vader, die ik wel ken. Ellen van Lienen, bedankt voor de sigaren, bandjes. Ja, soms zijn de puzzles wat moeilijker. Maar jij vindt ze toch wel Lea Schagen, keurig was die tekening! Greetje Pool, ik kan me best voor stellen, dat jij veel van Dlcky houdt. Kan hij al „oom Wim" zeggen? Nelly Kuiper, geduld, meisje! Er wordt eerlijk om de prijzen geloot Stientje Beu- nier, ik wil de postzegels graag hebben. Geri Wesselius, ik ben echt blij van jou weer iets te horen. Hoe gaat het nu met je? Ria en Ella de Raat, keurig die bloementekeningen. Elly Koning, ik heb je ook op de lijst gezet. Bedankt voor de sigarenbandjes. Benny Schotten, welkom! Doe je trouw mee? Teresa Terpstra, ik had je een paar maal gemist Doe je nu weer geregeld mee? Fijn, dat je een goed rapport had! Tlnie Engelvaart, ik wil graag een teke ning van je hebben. Geesje en Tin! Boom, gelukkig, dat je moeder weer beter is. Jullie staan op de lijst voor sigarenbandje^. Alie Beets, heb je alles op school nu weer ingehaald? Anton Mol, is je verjaardag al voorbij of moet die nog komen? Helm J&nsen, ik heb gehoord, dat je het ontvangen boek al had Je mag het ruilen, Helm. Jij schrijft maar gezellige brieven! Jopie Muys, natuurlijk mag je ook mee doen. Bedankt voor de sigarenbandjes en het versje. Nellie Nyveld, mijn dank voor de postzegels. Han de Ligt, hoe was het feestje? Jetty Scheuer, natuurlijk sta je ook op de lijst voor sigaren bandjes Ik zou best eens willen horen, hoe goed jij viool kunt spelen! Miesje Belterman, bedankt voor de raadsels. Henny Braas, schiet je al op met de tas? Elsje Schweitzer, bedankt voor de nagekomen postzegels. Dieuwertje Munter, ik vond het gedichtje heel aardig. Hermina Bijkerk, ik ben blij, dat je de oplossingen van de raadsels geotourd hebt Dat van die namen kon ik niet vinden. Dieuwie Waiboer, ik wil graag postzegels hebben. Ja, ze zijn voor dat doel. Gerrit Mooy, je gaat dus al vroeg naar school En hoe laat ben je er met de bus! Rein van Zandwük, dat zal een mooie tochj; worden met de voetbalclub naar Gelderland. Tini Goedhart, ik denk, dat je het boek nu al wel ontvangen zult hebben. Je hebt me een gezellig briefje ge stuurd, Tini Thea Rijken, mijn dank voor de raadsels. Siem en Teun Paarl- berg, ik heb jullie ook op de lijst voor postzegels gezet. Elly de Koning, je was erg laat met je vorig btfiefje, maar nu was je op tijd. Bedankt voor de mooie tekening van mij als voetballer. Ik lijk sprekend! Ineke Booy, fijn, dat je ook mee doet. Kan ik geregeld op je rekenen? Ineke en Hans Kiewiet, bedankt voor de sigarenbandjes Alie Kiewiet, jij ook bedankt. Wat heb je gezellig postpapier. Je vriendinnetje mag ook mee doen, Alie Tom Poes, wat heb jij de vorige prijsvraag alleraardigst opgelost. Bedankt voor de sigarenbandjes en postzegels Elly van Baars, bedankt voor het versje en de tekening Janny Nieuwhoff, waar vind je het fijner, in Den Helder of in Hilversum? Mientje Kries, schrijf je me ook eens een groter briefje? Henny Kramer, bedankt voor de sigarenbandjes en postzegels. Nellie in 't Veld, 'k heb .je toch heus al vaker geantwoord. Kijk je de namen goed na? Jantje Leydeckers, wat een leuke tekening heb je me gestuurd! Alie Wilner, je hebt het boek zeker nu ontvangen? Bedankt voor de tekening Ria Rotgans, ik had je, al enige tijd gemist, maar nu heb je de schade ingehaald. Wat een lange gezellige brief! Dank je wel voor het verhaaltje. Atie List, fijn, dat je ook mee doet. Kan ik geregeld Op je rekenen? Tineke Alexander, wat jammer, dat je broertje de krant verscheurd hafti Je moet nu flink aanpakken op school, Tineke! Op welke school ben je? Willy Noors, geregeld blijven mee doen, dan win je vast ook eens een prijs. Er wordt eerlijk geloot om de prijzen, Willy! En nu weer tot de volgende week Dag allemaal! OOM WIM.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3