Siad en Omgeving U moet die gezichten zien Jan's Jolige Journaal Jjtgezoudw Districtskampioenschappen te Krommenie „Rochdale" viert feest André Carrell c.s. in topvorm 12V2 jaar tussen de coulissen Verbouwing Stadstimmerwerf Hardrijderijen aan de Omval Geldlening Salarisregeling onderwijzend personeel Bijz. Voorber. L.O. Een vrachtauto voor Gemeentewerken Wiener Blut AGENDA Onze advertentiepuzzle De Pampus Piraat Nieuwe straatnamen Uit het politierapport „TREINREIZIGERS KUKEN KRANTEN MENSfety ACHTER DE BAL.. KANTONRECHTER Subsidie R. K. Lyceum Conversie geldlening Burgerlijke Stand Egmond aan Zee. Illegaal werker geëerd Comité Regeringsjubileum Turnen Baden Powell Dag Broek op Langendijk. NIWIN-avond Gevaarlijk ijs Vergadering Volksonderwijs Consumentencrediet De woningbouwvereniging „Rochda le" is een bloeiende organisatie met talloze leden. Toen dan ook de jaar lijkse feestavond op het programma stond, bleek het nodig, twee avonden te organiseren, opdat ten minste alle leden met één huisgenoot een plaats konden vinden. En zo was de zaal van het Gulden Vlies Zaterdagavond bijna geheel ge vuld met bewoners van Rochdale-Oost. Bijna, want tal van leden waren juist die avond naar Hilversum om een Va- ra-avond bij te wonen, en hadden ver zocht, overgeschreven te worden naar de tweede avond, op 6 Maart a.s. De heer C. Couwenhoven, de voor- zittei der vereniging, sprak een ope ningswoord, waarin hij de aanwezigen opwekte, de jaarvergadering te bezoe ken, en ook, om vooral op de daarvoor vastgestelde datum de kaarten voor de volgende avond af te halen, d.w.z. op Zaterdag 28 FeFbruari van half drie tot half vijf aan het kantoor der vereni ging. Op 6 Maart zal om Half drie ook een speciale kindermiddag worden ge geven, m.m.v. André Carrell en zijn ge zelschap. Staande werden de huisgenoten van de leden herdacht, die in Indonesië zijn gevallen. De feestavond van 6 Maart zal een bijzondér feestelijk karakter dragen, daar op die dag enkele jubilarissen uit het bestuur zullen worden gehuldigd, waarop wij echter niet willen vooruit lopen. Hiermede, was het officiële gedeelte geëindigd, en was het woord aan An dré Carrell met zijn troepje, die de aanwezigen tot laat in de avond bezig hield. André Carrell heeft dit, wat ve len van zijn confraters missen, hij heeft onmiddellijk contact met de zaal, en brengt een programma, dat uitmunt door beschaving en waarin ernst en luim elkaar op de juiste wijze afwis selen en aanvullen. En dan kunnen wij ook niet nalaten Carrell's medewer kenden met name te noemen. Daar waren de „Two Happy Days", twee meisjes met één guitaar, onlangs uit Indonesië gerepatri'eerd, waar zij In Niwin-verband onze jongens ont spanning brachten. Hun program, een voudige liedjes, die inslaan en het pu- blik weten te pakken, is gevoelig en keurig verzorgd. Wij hebben feitelijk slechts één bezwaar en dit Is het iets te grote aceent, dat gelegd werd op de tocht naar Indonesië. Ook zonder deze reclame zullen de Two Happy Days hun weg wel weten te vinden! Dan waren daar „De Vrolijke Jant jes" een lange en een korte, met een dwaas-komieke mimiek en volkomen op elkaar ingespeeld. Wat zij presteer den is een genre apart en steekt met hoofd en schouders uit boven het ge middelde in dit genre. Vooral het „Ik had haar zo lief" getuigde van een volkomen aanvoelen van de smaak van het publiek. Joop ter Weide toonde zich al even vaardig op het accerdeon als op de piano. Wat hij uit zijn Paolo Soprané te voorschijn tovert is verbluffend. En dit program, afgewisseld door sketches, die beter dan goed waren, werd dan aan elkaar gepraat en ge zongen door André Carrell, op de manier, waarop wij zeiden het reeds alleen André Carrell dat kan. De hulde, die voorzitter Couwenho ven aan het slot bracht en het warme applaus waren dan ook volkomen ver diend. „Rochdale" heeft de leden een be schaafde, goed geslaagde avond gebo den. Vandaag is het 12% jaar geleden, dat „Beftus" Valk als toneelmeester in dienst trad in de schouwburg „Het Gulden Vlies" alhier. „Bertus" is Amsterdammer van ge boorte en werkte eerst in Aalsmeer, voordat hij huisknecht bij Proot werd en kellner in de danstent van Swager aan de WilhelmlnalaSüi. Bertus is de hele dag in het Gulden Vlies te vinden waar altijd we! werk voor hem ligt, kleine herstellingen en dergelijke, want Bertus heeft - hart voor zijn werk en houdt zfln spulletjes keurig in orde. Vooral revues en operettes hebben zfln liefde, omdat hjj daariif zijn fan tasie de vrije teugel kan laten en zijn lichtschakelaars naar eigen smaak kan bedienen. En van zjjn vakkennis hebben al dui zenden bezoekers van het Gulden Vlies genoten, als rood of geel floodlight 't toneel bestraalde. Na afloop van de voorstelling heden avond zal het personeel van het Gul den Vlies Bertus te zijnen huize aan de Anjelierstraat komen gelukwensen. In verband met de uitbreiding van het technisch en administratief perso neel van de dienst der Gem. Werken is aan de stadstimmerwerf een tekort aan werkruimte ontstaan, waargan door inrichting van een werkruimte op de zolden van het bureau van Op. Werken enigermate tegemoet kan worden gekomen. Tevens moet een betere bergruimte voor het archief gemaakt worden. Enige kleinere werken zijn eveneens noodzakelijk. De kosten van een en ander bedragen 2475. B. en W. stellen voor daartoe over ts gaan. JUBILEUM. Morgen, Dinsdag 24 Febr., herdenkt Zuster H. J. van Randwijk, hoofd van de O. K., do dag, dat zij vóór 25 jaar haar intrede deed in het Stads, thans Centraal ziekenhuis. Woensdag 25 Febr. organiseert de Omval IJsclub grote wedstrijden voor alle leeftijden over afstanden van 5, 10 en 35 km. De start gaat van de Noor dervaart Omval. Voor jongens tot 14 jaar 5 km; voor jongens van 15 tot 17 jaar 10 km; voor heren boven 17 jaar 35 km. Voor deze laatste categorie hebben verschillende bekende rijders al inge schreven, o.a. K. Min, Jaap Schipper, S. Westra en Eob Admiraal. Wij verwachten nog meer bekende rijders. De tocht gaat van Omval Noorder vaart naar Schermerhorn. Deze tocht moet driemaal gereden worden met controle in Schermerhorn en Omval. De andere categorie gaat van Omval naar Stompetoren. Inschrijven bij J. Prijs, Omval 41, J. Schipper, Hoeverkade 10 en K. Koop- mans, Zeglis 128, Alkmaar. Men kan de Omval ieder uur berei ken met de NACO 15 minuten over het uur en vanaf de Omval 15 vóór het uur. B. en W. stellen de raad voor tot dekking van de tekorten van de ge wone dienst der gemeente-rekeningen over 1945, 1916 en 1947 een overeen komst van geldlening aan te gaan met de Rijksverzekeringsbank te Amster dam tot een bedrag van 1.080.000. tegen een koers van 100 procent. B. en W. zullen dan gemachtigd wor den de datum van opneming der gel den zomede andere bijkomende bepa lingen te regelen met dien verstande, dat de opneming uiterlijk op 1 Juni 1948 geschiedt. B. en W. stellen voor vast te stellen een nieuwe salarisregeling bij het Bijz. L.O. De jaarwedden bedragen voor de hoofden 2000.voor de onderwijze ressen 1500, de maxima resp. 2800. en 2300.welke salarissen door bij komende bevoegdheden en acten ver hoogd' kunnen worden. De datum van inwerkingtreding zal den 1 Januari 1947 zijn. Daar de oude vrachtauto van Gem. Werken niet meer geschikt is moet een nieuwe worden aangekocht, waar van de kosten 8500.bedragen. Deze Uitgave komt dan over een termijn van 5 jaar ten laste der gewone middelen. De directie-van 't Gulden Vlies déelt mede, dat de kaartenverkoop en plaatsbespreking voorde operette „Wie ner Blut" op Vrijdag 5 Maart door de Hoofdstad-Operette Dinsdagmorgen om 11 uur begint. Ter informatie diene, dat hierin me dewerken: Fritz Steiner, Paul Harden, Ruth Rhoden, Chris Reumer, Claire Clairy, Tiny Alma, Herman Pfalzner en vele anderen. Orkest onder leiding van Pim de la Fuente. Regie: Otto Aurich. VERANDERING INRICHTING STADHUIS. In verband met het feit dat het per soneel van de belastingdienst in dezelf de localiteit werkt als het personeel der afd. financiën moet de z.g.n. besogne kamer daarvoor worden gebruikt. Er moet een aparte ingang voor het pu bliek komen en een kleine wachtkamer. Ook moeten vaste kasten worden ge maakt. De kosten bedragen 7200.en het maken van nieuwe archiefstellin gen op de zolder 2600. B. en W. verzoeken hen daarvoor een crediet van 9800.toe te staan. AANKOOP VAN GROND. B. en W. stellen de raad voor een per ceel bouwland ter grootte van 0.35.95 ha eigendom van de heer J. B. Geels over te nemen voor de prijs van 0.90 per ca. MAANDAG. Gulden Vlies, 7.30 uur: Abonn.voorstel- ling Richard de derde. DINSDAG Gulden Vlies, 8 uur: Prop.- en feest avond Bond voor Staatspensionne- ring. Paviljoen Kinheim, 8 uur: Lezing Ge nootschap NederlandFrankrijk. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Het spook huis, 14 jaar. Victoria Theater, 8 uur: De 7e misdaad, 18 jaar. Cinema Americain, 8 uur: Gentleman Jim; 14 jaar. Door onduidelijkheden in de adver tenties van Zaterdag j.l. kwamen enige nummers en letters niet voldoende naar voren. Wij geven ze hier weer: Nr. 1 letter A Haijtema. No. 4 is letter M geen firmanaam invullen. No. 1$ letter N Flandria. van heden af ook verkrijgbaar k ƒ0.60 bij onze agenten en bezorgers: ST. PANCRAS: J. v. Baar. BERGEN;. Postma, M. Wiegmanweg. LANGEDIJK (Streek): Boekh. P. Heertjes te Oud karspel en onze bezorger al daar. HEERHUGOWAARD: Inc.Bur Zut, Hondeweg. HENSBROEK: P. FOK Jr., A 94. EGMOND AAN ZEE: A. Zwaan, Voorstraat 21. SCHOORL, SCHOORLDAM, GROET: Bezorger de Vries, Laanweg,. Schoorl. In verband met de bouw van een com plex van 107 woningen voor de Vereniging voor Volkshuisvesting „Alkm'aar", moet aan een aantal aan deZuidzijde van de Uitenboschstraat aangelegde nieuwe stra ten een naam worden gegeven. Aan het in dat bouwblok gelegen plein willen B en W de naam geven'van P A de Langeplein ter herinnering aan de overleden voorzitter van de vereniging, die zich op het gebied der Volkshuisves ting in deze gemeente zeer verdienste lijk heeft gemaakt. Wat de andere straten betreft wil men aansluiten bij de namen van de andere hier gelegen straten, welke naar zeehelden zijn genoemd. Voorge steld wordt aan de nieuwe straten de volgende namen te geven: 1. Jacob van Heemskerckstraat; 2. Cornells Evertsen- straat; 3. Van van Galenstraat; 4. Kor- tenaerkacje. Bij een caféhouder is een hoeveelheid ongestempeld schapenvet aangetroffen. De politie, 'een onderzoek instellende, kwam tot de conclusie dat het vet af komstig moest zijn uit Wieringerwaard waar iemand zich bezig houdt met het clandestien slachten van schapen en wiens afzetgebied in Alkmaar en Scha- gen is gelegen. Dit weekend is tegen een drietal per sonen proces-verbaal opgemaakt we gens openbare dronkenschap. o Tijdens een controle in dancings en bioscopen zijn weer een aantal jeugdige personen uit diverse gelegenheden ver wijderd. van de jongelui, wanneer ze lezen in Vol spanning volgen ze de aaneenschakeling van de avontuurlijke gebeurtenissen En-de prijs van het boekje valt mee f0,60 per exemplaar NAAR DE TREINEN U AAN VERHUIST NAAR DE UNIE. B. en W. stellen de Raad een wijzi ging in de subsidieverlening aan het R.K. Lyceum voor in dier voege, dat, te rekenen vanaf 1 Januari 1947 de sub sidie verleend wordt tot een bedrag dat verkregen wordt door het zonder gem. subsidie bestaande tekort op de exploitatie van het Lyceum te verme nigvuldigen met een breuk waarvan de teller wordt gevormd door het aantal in Alkmaar wonende leerlingen en de roemer door het totaal aantal dat in het desbetreffende kalenderjaar het Ly ceum heeft bezocht, onder nader aan te geven voorwaarden. B. en W. stellen de Raad voor het restant ad ƒ57000.van de bij raads besluit van 20 April 1945 vastgestelde geldlening, oorspronkelijk groot f 75000, op 15 Mei vervroegd af te iossen en een nieuwe geldlening aan te gaan van ƒ57000 tegen een koers van 100 procent te voldoen op 15 Mei 1948 op nader aangegeven bepalingen. Geboren: Cornelia G., d. van S Dikkeboom en C..G. Asma. Ronald, z van H. Elte en N. Rodrigues. Fre- dericus P., z. van P. C Wortelboer en S. Egbergen. Wietse, z. van L. Poel man en A. Setz. Getrouwd: Pieter N. de Ruiter en Everdina Peppel. Overleden Antje H. Glasstra, ge huwd met J. G. Gevelaar, 66 jaar. PUZZLERUBRIEK. Voor 50 verticaal leze men: vrouw van Augustus, moeder van Tiberius. BENOEMING LERAAR GEM. AVONDSCHOOL VOOR LAGER NIJVERHEIDSONDERWIJS. B. en W. stellen voor te benoemen tot tijdelijk leraar in de wiskunde aan de Gem. Avondscho 1 voor Lager Nij verheidsonderwijs voor het tijdvak van 1 November 1947 tot en met 30 Sep tember 1948 de heer F. J. M. Nuijens. Op 19 Februari was het een jaar ge leden dat de oud-illegale werker E. de Vrij te Egmond aan Zee overleden is. Uit waardering voor datgene wat hij in de bezettingstijd voor zijn vaderland gedaan heeft hebben enkele vrienden uit de illegaliteit dezer dagen op .de begraafplaats te Egmond aan Zee ^en steen met een passende inscriptie op zijn graf geplaatst. Een woord van dank komt daarbij toe aan de opzichter van gemeente werken en de heer Dekker van de Alg. Begraafplaats, die belangeloos tot het plaatsen van deze gedenksteen hebben medegewerkt. Op initiatief van mevrouw Niele, die daartoe als echtgenote van de burge meester was aangezocht, is ook te Eg mond aan Zee een, plaatselijk comité gevormd, ter ondersteuning van de nar tionale actie ter, aanbieding van een huldeblijk aan H. M. de Koningin bij het 50-jarig regerigsjubileum. Dezer dagen zal met de inzameling van gelden en handtekeningen worden begonnen. Hare Majesteit zal t.z.t. een bestemming aan het bijeengebrachte bedrag geven. Een opwekking voor dit sympathieke doel is wel niet nodig. Drie Halter-dames moesten verstek laten gaan daar zij die aan de Olym pische training deelnemen, niet op wedstrijden mogen uitkomen, en mevr. WeimarMadderom had bij het eerste onderdeel aan de ringen tot tweemaal toe pech, waardoor zij op dit onderdeel geen punten kon halen. Zij turnde daarom de verdere wedstrijd bulten mededinging mee. De einduitslag bewees hoe funest de ze mislukking voor haar geweest was, want zij behaalde over de ge hele wedstrijd het hoogst aantal pun ten, zodat zij zonder pech districts kampioene van Noord-Holland en Utrecht zou zijn geworden. Haar pech en het niet deelnemen van de drie beste Halter-dames waren dus oor zaak, dat de Turnkring Alkmaar zelfs geen derde plaats kon bezetten op dit nummer. De districtskampioenschappen, die te Krommenie werden georganiseerd, waren voor de nationale kampioen schappen, waaraan door hen die een bepaald aantal punten zouden halen mocht worden deelgenomen. Onze Alk- maarse verenigingen weerden zich goed, zodat op de nationale kampioen schappen Alkmaar behoorlijk zal zijn vertegenwoordigd. De wedstrijdleiding was in handen van de heer Verbeek die zijn taak goed Door het Intern. Padvindersbureau is ingesteld een internationale gedenk dag, een Baden Powell-dag, en wel op de Zondag, volgende op 22 Februari (geboortedag van wijlen Lord Baden Powell of Gilwell, Chief Scout over de gehele wereld). De bedoeling is om deze dag in godsdienstige zin te her denken, en dus in het gehele land spe ciale padvinderskerkdiensten te hou den, gewijd aan de nagedachtenis van de Stichter der Padvindersbeweging. Op Zondag 22 Februari, op welke dag dus B. P. dag dit jaar viel, werden overal in den lande deze specia1» diensten gehouden. In Alkmaar was f* door bijzonder eomstandigheden niet mogelijk. Hier zal echter deze dienst gehouden worden op Zondag 29 Febru ari a.s,., vm. half 12 in de Kapelkerk, onder leiding van de Ass. Districts commissaris Iagoo Koster uit Leiden. Alle verkenners en voortrekkers (dus niet de Welpen) uit het District N.- kwartier omvattende Alkmaar, Ber gen, Schoorl, Castricum en Beverwijk, en de padvindsters (niet de kabouters) uit deze plaatsen, met de gehele lei ding van NPV en NPG worden in de ze dienst verwacht. Verder zijn wel kom de Plaatselijke Commissies, Groepscommissies. alle ouders der pad vinders en padvindsters (dus ook wel pen- en kabouter-ouders) en ten slot te alle belangstellenden in het padvin- derswerk. volbracht, maar toch zagen wij op een dergelijke wedstrijd een duidelijker overzicht van de punten-bekendmaking Hieronder de uitslagen van de tur ners (sters) die werden geplaatst voor deelname aan de Nederlandse kam pioenschappen. Damesjeugd, A. Veerman 63.8, De Halter, H. Stek 65.9. Turnlust C. M. Wiese 66.1, N. vd Wardt 69 (2e pr.), N M. Prins 63. Heren-Jeugd: ^De Halter" J. Janne- man' 78.8 (3e prijs). Dames: „Turnlust", mevr. Weimar Madderom 86.8. Heren: „De Halter" W. Veldstra 76.8, M. Volkers 82.3, K. Boot 90.9 (2e pr.). Zaterdagavond werd iai de Gerefor meerde kerk een Niwin-avond gehouden De kerk was voor driekwart bezet Mede werking werd verleend door het bekende „Broeker Mannenkoor". Jan Timmerman, orgel, Klaas Kok, tenor, en declamatie van de heer Jan Stins. Burgemeester Schelhaas sprak een ope ningswoord. Spreker heette alle aan wezigen hartelijk welkom. Juist nu op deze avond, gaan onz£ gedachten uit naar onze Jongens over Zee. Burgemeester memoreerde het heengaan van J Leeg water, die in Indië gesneuveld is. Spreker zei voorts, dat de opbrengst van deze avond geheel ten bate komt van de Hospitaalactie. Na deze woorden werden staande twee coupletten van het „Wilhelmus" gezongen Het Mannenkoor zong verschillende lie„ deren. In het bijzonder „Domine salvam fac", dat met orgelbegeleiding uitgevoerd wetrd, kwam zeer goed tot zijn recht. De organist Jan Timmerman toonde ook deze avond weer een meester op het orgel te zijn. Veel waardering ondervond Toc cata van Th Dubois. De tenor Klaas Kok, zong enkele liederen met orgelbegelei ding. Het was beter geweest, als de heer Kok bi.i het orgel gestaan had, terwijl het orgel ook even te luid was. Als laatste trad op de declamator, de heer Jan Stins, die „Maarten de Visser declameerde. De voordracht, die jeen ern stig karakter droeg, werd zeer goed ver tolkt. Burgemeester Schelhaas dankte hierna allen, die meegewerkt hadden aan het welslagen van deze Niwin-avond. Met het gezamenlijk zingen van „Blijf bij hen Keer, want d'avond is nabij", werd de avond besloten. Dat het ijs op vele plaatsen onbetrouw baar is, bleek wel toen drie jongens zich ZJaterdagmidag op het ijs begaven. Precies onder de brug van het Manden pad zakte het drietal door het ijs. Na enige benauwde ogenblikken wisten zij zich weer op het ijs te klauteren. Zo kwa men ze er nog met de schrik en een nat pak af. Dit is een waarschuwing voor anderen want er zijn veel wakken in het ijs. Vrijdagavond vergaderde de afdeling Egmond van Volksonderwijs onder voorzitterschap van de heer J. Gorter. Na bespreking van de belangen van Volksonderwijs, besloot nifiji een krach tige propaganda te gaan voeren voor een bloeiende afdeling, hetgeen zeer goed mogelijk werd geacht, gezien de grote bevolking der openbare lagere school. Direct na Pasen zal een gecom bineerde .feestavond worden gegeven van de oudercommissie met volkson derwijs, op welke avond men de be schikking zal zien te krijgen over de propagandafilm, terwijl mogelijk een propagandist de doelstellingen van volksonderwijs nader zal uiteenzetten. Men was het erover eens, dat èe open bare school in Egmond aan Zee welis waar momenteel bloeit, maar dat dit ook in de toekomst zo moet blijven en dat daartoe actie nodig is, terwijl ooh landelijk de goede zaak gesteund moet worden. In het bestuur werden gekozen de heren C. Wijn, voorzitter, J. Gorter, secretaris en J. P. Wagner, penning meester. Mijnheer de Redacteur, Mag ik de heer A. Vroegop in uw blad antwoorden, om verdere misver standen te voorkomen? Bij voorbaat mijn dank. De bonnen hebben inderdaad èn voor u èn voor de winkelier dezelfde waar de als geld. U kunt bij alle bona-fide winkeliers hiermede terecht. Wanneer een groot-winkelbedrijf uit gesloten wordt zal daar een gegronde reden voor geweest zjjn. U wilt echter op de strafbepaling vooruit lopen en dat gaat nu eenmaal niet. Bovendien zijn er meer groot-win kelbedrijven en vooral nog vele klein bedrijven, waar u werkkleding, aarde werk enz. kunt kopen. Wanneer u een uwer kinderen straft, is dit voor uw andere kinderen toch geen reden, boos op u te zijn, omdat ze nu niet mét z'n vieren kunnen spelen. U zegt dan Wel licht zeer terecht: dan verzin je maar 'n spelletje, dat je met z'n drieën kunt doen. Fietsen mogen alleen voor werkdoel- einden gekocht worden en zijn dus niet als luxe bedoeld. Maar al Voedt u uw kinderen nog zo goed op, ze springen stuk voor stuk wel eens uit de band. Dit doet dus ook èn de winkelier, die tegen de voorschriften verkoopt èn de credietnemer die' tegen de voorschrif ten koopt. Controle wordt zoveel mogelijk ge houden, maar u wilt toch ook hiervoor geen leger ambtenaren? Wanneer de winkeliers niet uit winstbejag alléén verkopen, doch me dewerken aan de sociale strekking van het consumentencrediet, dan kan er onmogelijk gebeuren, wat nu gebeurt. Aan wie dus de schuld? Last not least wanneer u voor uw gezin van vier kinderen 600.heeft ontvangen, dan is de bedoeling, dat u hiervoor noodzakelijke verbruiksartike- len koopt. Was er geen consumenten crediet geweest, dan waren heus de lonen niet omhoog gegaan en had u voor dit bedrag niet of niet zo gemak kelijk kunnen kopen. Omdat u nu zoveel noodzakelijke, d.w.z. dringendste aankopen hebt kun nen doen, heeft u het geld wat u an ders uit eigen middelen er af had moe ten nemen besnaard pn hiervan kunt u dan wel nodige, maar niet allernood zakelijkste artikelen kopen. Als u b.v. twee dingen nodig heeft: een costuum en een wandelwagentje, dan koopt u het eerste als u niet voor beide geld heeft. Dit eerste kunt u kopen op uw bonnen, het tweede zal dan óf niet óf uit eigen middelen ge kocht moeten worden. Ook degenen, die geen consumenten crediet hebben gekregen, omdat hun inkomen jui. iets te hoog was. kun nen niet alles kopen, zelfs niet eens wat u nu wél heeft kunnen aanschaf- fen. Er is nu eenmaal niets volmaakts in het ondermaanse, maar we mogen het vele goede niet voorbijzien omwille van een enkele teleurstelling. SMITS.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2