Uit het levei VOOR HOOI EN STRO J. BIJTJES Piano I Adverteert in dit Had IRE HALFWAY HOUSE Kleding w Maat A. SIJPERDA Zn. Stad en Omgeving. JUiMicaües ECHO Fa. D. Leeuwenkamp Wedstrijden IJsclub „Omval' een succes Biljarten Finale Kampioenschap 2e klasse DRANKWET Alkmaarse banketbakker thans door tribunaal veroordeeld Parenwedstrijden Ned. Bridgebond AGENDA „Het zijn net mensen" Theosofie, wegwijzer naar betere wereld Vrachtauto rijdt tegen een gevel I.v.A.O. en culturele ontwikkeling Een wandeling door Alkmaar in de 16e eeuw Waar kan ik gaan schaatsenrijden? Heiloo. Een duur uitstapje Bergen. Ijsbaan alleen open voor kinderen V A.R.A.-afdeling opgericht V/armenhuizen. Restauratie Ned. Herv. Kerk Heer-Hugowaard. TAVENU op de planken Groot-Schermer. Vergadering H. M. v. L. Oudkarspel. Ziekenhuisverpleging Nezifo Boekhandel Coster Wat SLINGER en Co. drukt is een prima product! DRUKKERIJ Fa. SLINGER en Co. SPOED Rijwiel-reparatie-inrichting CINEMA AMERICAIN Adres van Vertrouwen Voor Uw SCHOUTENSTRAAT Smyslov, jong m, volgroeid Durf ie Leve Van de zijde der schaatsrijilers bestond veel belangstelling voor de wedstrijden aan de Omval. Do Alkmaarder Meindert Hoog- schagen was alle matadors uit Noord-Holland op de schaats te vlug af, hoewel de beslissing eerst In de eindsprint viel. Jan Sleutel uit Alkmaar bezette de tweede plaats, terwiil Cor Heek uit Hel- loo goede derde werd, zodat de be langstellenden uit Alkmaar en omge ving wel tevreden kunnen zijn, te meer daar een dertig bekend» rijders uit Noord-Holland aan de 30 km. deelnamen. In hoog tempo werd er gestart en het waren S'eutel, Schipper en Reek, die het ee-st in Stomnetoren aan kwamen. Via Schermerhorn ging het met een snelheid van plus minus 36 km. weer on Stompetoren af, voor de wind, op welk traiect Sleutel en Punt, A'dam. een voorsprong namen, die echter bij de Omval weer teniet werd gedaan. Bij de tweede omloop kreeg Schinner een inzinking en Min kwam te va!'en, evmais Hoogscha- gen, waardoor deze riiders voor de eerste plaatsen werden uitgescha keld, De eindsprint bracht voor R. Hoogschaaen de overwinning, met J. Sleutel en C. Reek op de 2e en 3e plaats, waarachter de Amsterdam mer J. Punt vierde werd. Het ijs was in prima conditie en de organisatie was hiermede in over eenstemming. De matige wind en het al vrij sterke winterzonnetje werkten ook al mee, zodat de IJsclub „Om val" op een goed geslaagde dag kan terug zien. Voor de 30 km. werden enige jeugdwedstrijden georganiseerd, waar van de uitslag als het volgt is: 5 km., jongens tot en met 14 jaar: 1. J. v. Óoyen, Zaandam; 2. C. v. Wieringen, Alkmaar: 3. de Vries, Alkmaar; 4, K. Kuyper, Alkmaar; 5. Commandeur, Alkmaar. 10 km., jongens 15 tot 11 jaar: 1. T. Hopman, Egmond a. d. Hoef; 2. A. Groot, Limmen; 3. J. v. Gracht, St. Pancras; 4. J. Visser, Heiloo. SO km.: 1. R. Hoogschagen Alk maar, 1 uur 3 min.; 2. J. Sleutel, Alkmaar; 3. C. Reek, Heiloo; 4. J. Punt, Amsterdam. Woensdagavond werden in café A. de Wit, weer vier interessante partijen gespeeld in deze finale, waardoor mo menteel alle deelnemers drie partijen hebben gespeel^ C. de Boer wist twee nuttige over winingen te behalen en met fraaie ge middelden. Zijn partij tegen D. Wester beëindigde hij in 16 beurten, alzo. spe lend met een gem. van 9.38. Zijn partij tegen H. van Wonderen won hij met 5.76.. J. Bus won van L. Hoebe met 150 tegen 136. Zijn gemiddelde was wat la ger dan in beide vorige partijen. M. v. d. Pavert zorgde ook voor zijn twee de overwinning, nu op G. eering (150 146). De gedetailleerde uitslagen waren: C. de Boer 150 26 40 5.76 H. van Wonderen 137 26 18 5.26 J. Bus 150 32 23 4.68 L. Hoebe 136 32 26 4.25 C. de Boer 1^0 16 29 9.37 D. Wester 94 16 19 5.87 M. V. d. Pavert 150 31 22 4.83 G. Leering 146 31 22 4.70 Stand na 3 partijen: 1 J. Bus 6 p. gem. 5.69; 2 Th. C. Schot Jr. 4 p. gem. 5.92; 3 C. de Boer 4. gem. 5.66. 4 M. vd Pavert 4 p. gem. 4.59; 5 L. Hoebe 4 p. gem. 4.07; 6 H. van Wonderen 2 p. gem. 4.93: 7 G. Leering 0 p. gem. 3.65; 8 D. Wester 0 punten gemiddelde 3.59. Ingekomen is een verzoek van de heer K. M. Henke, alhier, om een verlof B. verlof voor de verkoop uitsluitend van alcoholvrije drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel LINDENLAAN nr. 36. Binnen twee weken na dagteke ning dezer bekendmaking kan een ieder bezwaren tegen het verlenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 25 Februari 1948. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, G. VAN SLINGERLAND, lo.-Burgemeester. R. VEENDORP, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van ALKMAAR brengen onder de aan dacht van de belanghebbenden, dat houders van honden, die tot heden nog niet voldaan hebben aan de Ver plichting tot aangifte VOOr de hon denbelasting, nog éénmaal in de ge legenheid worden gesteld daarvan aangifte te doen. Deze aangifte behoort mondeling of schriftelijk te geschieden ten kan tore van de Chef der 2e afa. der ge meentesecretarie, afd. Belastingen, Breedstraat nr. 11 boven (geopend van 912 en van 24 uur). Mocht hieraan vóór 15 Maart geen gevolg zijn gegeven, dan wordt pro ces-verbaal opgemaakt en worden de overtreders gestraft met hechtenis van ten hoogste drie maanden of een geldboete van ten hoogste di'ehon derd gulden, terwijl de aanslag in de hondenbelasting tot het drievoud wordt verhoogd. Alkmaar, 24 Februari 1948 Burgemeester en Wethouders voornoeAd, G. VAN SLINGERLAND, lo.-Burgemeester. R. VEENDORP, Secretaris. IN JODENHUISKWESTIE VRIJGESPROKEN. Ten vierden male stond de Alk maarse banketbakker I. terecht voor het tribunaal, thans onder presidium van v Mr. Schenkeveld. Het bij het in terlocutoir vonnis van 23 December gelaste nader onderzoek, speciaal t.a.v. de aankoop van het winkel pand in de Langestraat van de Jood se heer v. d. L. had inmiddels plaats gevonden. Thans bleek dat, hoewel de heer v. d. L. uiteraard bezwaren had ge had tegen de regeringsmaatregelen, waardoor hij zijn eigendom moest verkopen, hij in 't geheel geen ran cune jegens J. koesterde. Integen deel bleek, dat de verhouding zeer vriendschappelijk was. Omtrent de koop van het huis was mondeling tussen I. en v. d„ L. overeengekomen, dat de koopsom na de oorlog zou worden betaald, terwijl I. gedurende de oorlog de heer v. d. L. ,zou onder steunen, hetgeen buiten de koopsom omging. De levering van zeer veel gebak aan de Duitse Wehrmacht werd door 1. erkend. Mede door deze leveringen bedroeg zijn kapitaal, dat in 1940 nihil was, in* 1945 111.000. Thans is dit echter, na ingrijpen van de fis cus, tot een negatief bedrag gedaald. Mr. Leesberg Sr. voerde de verde diging. Hij maakte het Tribunaal er op attent, dat juist dit ingrijpen van de fiscus I. een groot deel van zijn vrijheid had gekost. Toen hij n.l. na 6 maanden geïnterneerd te zijn ge weest voorwaardelijk in vrijheid werd gesteld, kon hij de f 20.000 boete, die hem hierbij werd opgelegd, niet voldoen enwerd dus weer opgepakt. Mr. Leesberg deed een verzoek tot onmiddellijke invrijheidstelling. Na in raadkamer te hebben overlegd, deelde de president mede, hieraan niet te kunnen voldoen. Wel werd meteen vonnis gewezen, waarbij de totale interneringsstraf werd bepaald op 1 jaar, benevens ontzetting uit de rechten. I. zal dus thans nog één maand in het kamp moeten door brengen. Gisteravond werd de derde en laat ste ronde van deze wedstrijden voor het district Alkmaar gespeeld in Café Central. De 1ste klas afdeling speelde nu in één groep van 14 paren (7 ta fels Howell) en de 2de klas afd. in één groep van 8 paren. Na inspannende strijd werden ten slotte de volgendj uitslagen verkre gen. Groep A, 14 paren. 1. Mevr. Kohier en Mej. Boom 92 p. 2. Hr. en Mevr. Eri'gels 83'/T p. 3. Hr. Kueter en Leek 83 p. 4. Hr. Groeneveld en Groot H.H.W. 82y2 p. 5. Van Eik en Klaassen 8IV2 p. 6. en. 7. gelijk. Hr. en Mevr. Kool en Hr. en Mevr. Slotboom 80 p. 8. Hr. Plas en Vink 79'/= p. 9. Hr. Visser en de Lange 79 p. 10. en 11. Hr. en Mevr. Veltman en Hr. en Mevr. v. d. Tooren 73 p. 12. Hr. Bakker en Peters 71'/« p. 13. Hr. en Mevr. Padt 68 p. 14. Hr. M. Teerink 64 p. De eindstand van deze groep, waar van de nummers 1 tot en met 7 worden geplaatst in finale en die berekend wordt volgens de som der over drie wedstrijden behaalde gemiddelden was: 1. Plas en Vink 171,79. 2. Mevr. Koh ierMej. Boom 164,33. 3. Hr. Wiertz en v. Elk 162,24. 4. Hr. VisserdeLange 157,36. 5. Hr. Kueter en Leek 154,83. 6. Hr. BakljerPeters 154,64. 7. Hr. en Mevr. Kool 152,85. 8. Hr. en Mevr. Slotboom 146,93. 9. Hf. en Mevr. Veltman 146,51. 10. Hr. en Mevr. Engels 143,40. 11. Hr. en Mevr. P.adt 140,74. 12. Hr. en Mevr. v. d. Tooren 140,73. 13. Hr. en Mevr. Teerink 132,16. 14. Hr. GroenveldGroot 131,26. In groep C, 2e klasse was de uitslag der 3e ronde. 1. Hr. RandshuizenLam- balk 53'/« p. 2. Hr. Maarleveld en Schoorl 51 p. 3. Mej. Pieterse en Hr. Keysper 43p. 4.'Hr. Kuys en Lute 39 p. 5. Hr. en Mevr. Koster 38'/s p. 6. Hr. Raat en Tesselaar 37p. 2. Mevr. Boom en Mevr. Ypma 37 p. 8. Hr. Does en Oudhuis 36 p. Eindstand (in gemiddelden). 1. MaarleveldSchoorl 180,35. 2. RandshuizenLambalk 175,58. 3. Raat en Tesselaar 151,19. 4. Mevr. Boom- Mevr. Ypma 145,84. 5. Mej. Pieterse en Keysper 144,65. 6. Hr. Küys en Lute 137,5J. 7. Hr. Does-en Oudhuis 133.93. 8. Hr. en Mevr. Koster 130,95. De «nummers 1 tot en met 5 zijn ge plaatst voor de finale, die Zondag a.s. wordt gespeeld. DONDERDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Non-stop gymn.- uitvoering „Jong Holland". VRIJDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Jóng Holland. Victory Hotel, 8 uur: Genootschap Ne derlandEngeland. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Volks universiteit Dansavond Saba. Stadhuis, 8 uur: Alg. ledenvergadering Rode Kruis. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Het spook huis, 14 jaar. Victoria Theater, 8 uur: De 7e misdaad, 14 jaar. Cinema Americain, 8 uur: Gentleman Jim; 18 jaar. (Vanaf Vcijdag a.s.) Harmonie Theater, 8 uur: Wonderman, 14 jaar. Victoria Theater, 8 uur: In vrede leven, 14 jaar. Cinema-Americain, 8 uur: Tne Halfway House, 14 jaar. Gistermiddag geviel het, dat een voor een kar gespannen paard op de Wester- weg plotseling stilstond en na een korte siddering over het hele lichaam ter plaatse neerstortte. Het dier dat sterk zweette en kennelijk niet weer over eind kon komen, werd in de berm vdti de weg. gelegd en toegedekt met kle den. Een ontboden veearts, die met een tussenpoos van enkele uren twee maai kwam kijken, constateerde „kinderver lamming". De eigenaar, die meewarig naar het dier stond te kijken, schudde het hoofd en zei: „Het zijn net mensen, meneer' Zo redeneerde hij overigens niet, toen het arme dier neerviel, want toen w 1 .1 met flink hard ranselen getracht, -iet paard te doen opstaan, zodat de top schouwers er schande van Een paard is niet zó menselijk, dat het opzettelijk een sit-downstaking or ganiseert. Dat had de voerman dienen te bedenken! Later op de dag werd het zieke dier op een lage veewagen getild en naar elders vervoerd. Hierover sprak Maandagavond bij Valk voor een geheel gevulde zaal prof. ir. J. N. v. d. Ley uit Amsterdam, namens de Blavatsky-Loge der Theo sofische Vereniging. Met grote aandacht volgden de aan wezigen zijn boeiend betoog, waarin spr. aantoonde, dat terwijl in de mid deleeuwen alle wetenschappelijk on derzoek zich moest voegen naar de dogma's der christelijke kerk, met het doorbreken van het onbelemmerde na tuuronderzoek tijdens de Renaissance een steeds wijdere kloof ontstond tus sen Kerk ,en Wetenschap. In de laatste decennia brengen de verschillende tak ken van wetenschap op grond van uitgebreid feitenmateriaal bewijzen ean voor de grootse, in wezen iden tieke kernleringen der grote wereld religies aller tijden. Terwijl de weten schap de uiterlijke vormen-wereld on derzoekt, tracht de theosofie doo- be grip van het inwonende, stuwende, modellerende leven („dat slaapt in het mineralen-, droomt in het plantgn-, wakker wordt in het dieren- en zich zelf bewust wordt in het mensenrijk"), van binnen-uit het wonder der dyna mische schepping te doorgronden. Zij is geen "onveranderlijke leerstelligheid, doch past zich evenals alle wetenschap, aan nieuwe feiten aan. Indien de wetenschap en theosofie op sommige punten nog niet tot de zelfde conclusies komen, is dat omdat de theosofie met factoren rekening houdt, die dit voor de wetenschap nog niet zijn. Een zware en lange vrachtauto van de heer Van Stralen uit Wognum, be laden met zakken cement, is heden morgen omstreeks kwart over tien, doordat de remmen niet wafen vast gezet, van de helling van de Mient ge gleden en kwam tot stilstand tegen het mr&azijn van huishoudelijke artikelen van de heer T. Wolzak. De botsing kwam natuurlijk niet zacht aan. Het voorstuk van de auto kwam in de pui ter linkerzijde van het etalageraam terecht, waardoor de pui enigszins ontwricht werd. De brede houten raamlijst werd gescheurd en de grote spiegelruit is totaal door barsten en scheuren vernield. De vrachtwagen is er blijkbaar nog het best afgekomen. Procesverbaal is opgemaakt. Het bestuur van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling heeft dezer dagen een bespreking gehad met de directeur van het Nederlands Volkstoneel, waarbij overeen werd gekomen, dat de leden van het I.v. A.O. en bij de Alkmaarse Bestuur ders Bond aangesloten organisaties een aanmerkelijke reductie kunnen genieten op de entreeprijzen voor „Eva Bonheur". Op Vrijdag, Zaterdag en Zondag kunnen deze leden voor zich en hun huisgenoten op vertoon van hun lid- maatschapkaart aan 't Gulden Vlies plaatsen voor deze voorstelling reser veren. Besprekingen zfln nog gaande om voor de leden van deze organisatie het prachtige toneelspel „De wacht aan de Rijn", eveneens voor sterk gereduceerde prijzen te laten opvoe ren. Op deze manier wil het bestuur van het I.v.A.O. de culturele ontwik keling van haar leden bevorderen. JEUGDIGE VANDALEN. Het hoofd van de Theresia-kleuter- schooi diende een dezer dagen bij de politie een klacht in, daar een zestien tal ruitjes van de leslokalen vernield waren. Zes jongens, die hieraan schul dig bleken te zijn, werden in het bijzijn van de diverse moeders op het politie bureau streng onderhouden over dit vandalisme. De schade zal door de ouders moeten worden vergoed. Het was een talrijk gezelschap dat, gis teravond, verzameld in de grote zaal van Hotel „Victory", onder prettige leiding van de heer C Knaap, in fantasie een wan deling maakte door het Alkmaar van de zestiende eeuw. Alvorens te starten, ver welkomde de voorzittar van de Vereniging Oud-Alkmaar", waarvan he initiatief tot deze „wandeling" was uitgegaan, de heer H Ringers, alle aanwezigen hartelijk Na een korte inleiding geleidde de heer Knaap zijn gezelschap vanuit de richting Haarlem de stad Alkmaar binnen Daarbij passeerde men eerst het gehucht Nieuwpoort en het, ter hoogte van de te genwoordige muziektuin staande leprozen huis, dat in 1573 door brand werd ver weest De hier gehuisveste melaatsen moesten door middel van een ratel hun nadering aan de overige burgerij bekend maken. Eens per jaar mochten zij één dag in de stad collecteren met een zakje aan een lange witte stok. Ondanks het feit, dat» Alkmaar een gezonde stad ge noemd wérd, waren er enkele „pesthui zen'' 'en „dolhuizen" gevestigd In de pesthuizen werden alle soorten besmette lijke zieken saamgebracht. Vooral iii de zomer was het gevaar voor besmetting groot, want de „riolering" waren de groot, want de „riolering" bestond uit de ten en allen samen kwamen in een sloot met een minder welluidende, doch zeer toepasselijke naam, gelegen ter hoogte van de tegenwoordige Breedstraat 'Slechts enkele straten waren geplaveid Overtreders van de wet moesten veelal hun bceten betalen met een aantal stenen, waarmee dan het aanzien van de stad werd verhoogd Ter hoogte van het Ropjeskuil en bij het Waaigat werden ter dood veroordeel den terechtgesteld. Diverse kloosters, o a van de Clarissen en de Bagijnen bevonden zich in de stad; het' eerste was gelegen aan het „Rijsen- oord" (Ritsevoort) De Oudegracht vormde de meest zuide lijke grens van de stad Op geestige wijze liet de heer Knaap de toehoorders kennismaken met bet toen malige muntstelsel en strafrecht, waar door een goed inzicht werd verkregen in de leefwijze van de oud-Alkmaarder% Voor een ieder van ons oude stadje houdt (en wie doet .dat niet?) was het een bijzondere interessante „wandeling" en de belangstelling voor wat in vroeger eeuwen' gebeurde op de plaats, waar nu wij leven, zal bij de aanwezigen zeker zijn verhoogd Vele Alkmaarders zien n\et popelend hart uit naar het ogenblik waarop het ijs in singels en grachten zal worden goedgekeurd. Helaas is dat op 't ogen blik nog niet het geval. Op alle singels en grachten is het na keuring onbe trouwbaar «gebleken. x Wèl is het ijs goedgekeurd op ver schillende kaden. Liefhebbers van het schaatsrijden kunnen dus naar harte lust hun geliefde sport beoefenen, en wel op de Nic. Beetskade, de Ruysdael- kade, de Jan van Scorelkade, de Blee- kefskade en de Graaf Jankade. De wakken die zich in hetgoedge keurde ijs bevinden zullen door ge meentewerken worden afgezet en red dingsmateriaal zal bij het ijs worden geplaatst. Een dringend beroep wordt gedaan op het publiek om dit reddingsmateri aal niet weg te halen! Toen een ingezetene uit Heiloo zich langs de Limmerweg per rijwiel naar Uitgeest begaf, werd zij vergezeld door een bouvier. De hondbleef zijn vrouw niet volgen, maar sprong plot seling over een sloot en zette een wil de jacht in op een twintigtal schapen, die rustig in een weiland liepen te grazen. Enkele dieren werden min of meer ernstig gewond, terwijl de ove rige een goed heenkomen zochten. De eigenaresse van de hond kreeg een proces-verbaal. Het bestuur van de Berger IJsver. heeft inderhaast weer een electrische pomp in werking gesteld en de ijsbaan voorzien van een pl.nj. 25 cm. hoge waterlaag. Het plan de baan ook voor volwassenen open te stellen, kan dooi de onzqkere weerstoestanden niet door gaan. Wel wordt de baan voor kinde ren opengesteld. Rondom het Oude Hof en op de Mos selenvijver is druk gereden. Doordat zich aan de achterzijde van het Hof een groot wak bevond, kon niet rondom worden gereden. Aan de voorkant had men veel last van kroos. In de Hertenkamp vermaak ten de jongeren zich, maar de ijspret moest hier stopgezet worden, omdat men de hertjes blijkbaar niet met rust kon laten. Maandagavond is in de „Oude Prins" een afdeling van de VARA op gericht. Er is een voorlopig bestuur gekozen bestaande uit de heren M. H. Beeker, G. Reimer, A. Nieuwenhuis. C. Pauls en W. C. Mol (secretaris) Een definitief bestuur wordt op de jaarvergadering van de VARA geko zen. Het stichtingsbestuur zal binenkort bijeenkomen ter bespreking van de gereedgekomen plannen. De architect van het Rijksbureau van de Monumen tenzorg, de heer Jan. de Meijer, zal op deze vergadering de nodige toe- en inlichtingen geven. Zondag 22 Februari 's avonds te 8 uur hield de Gymnastiekvereniging T.A.V.E. NU. haar non-stop-uitvoering, in de grqte zaal van de heer K. Rus. De zaal was niet geheel gevuld, tegen de verwachting in. De heer J. de Groot, voorzitter, opende met een enkel woord de avond, waarna de vaandel- groet gebracht werd. De uitvoering zelve stond onder lei ding van de heer C. Korver, terwijl verder de heren Lou Dekkers, accor deon-virtuoos en de heer Harry de Waard met guitaar-liedjes de avond op luisterden. Alle leeftijden namen deel aan de gymnastiische uitvoering: kleu ters nog niet schoolgaand, schoolgaande jongens en meisjes, verder de oudere leden. Bijzondei' in de smaak viel bij de ouders het werk der kleuters. Grappig was de hulp die sommige kleintjes aan hun mede-genoten bij de ringen verleenden. In alle opzichten was het werk van jongeren en ouderen af te noemen. De aanwezigen* genoten met volle teugen, terwijl de goede stem ming verhoogd werd door het sublieme spel van de heer Lou Dekkers en de mooie liedefen van de heer De Waard. Een gezellig bal onder leiding van de heer Toon Schermer hield velen tot het einde bijeen. „FALKLAND" KOMT. Op uitnodiging van „Floralia" zal de toneelvereniging „Falkland" uit Heiloo op Zondag 29 Febr. een uitvoering ge ven van „Suikerfreule" in café van Twuijver. Kampioenwedstrijden korte baan Ijsbond Hollands Noordex-kwartier meldt: Zondag 29 Februari wordt te West- zaan, Ijsbaan Lambert Meliszn. n.m. uur het Nederlands Kampioenschap op de korte baan mannen onder aus piciën van de Federatie van IJsclub» verreden. Hier komen de snelste rij ders der verschillende provincies. Prij zen f 450.-, benepens de bondskampi- oensprijs. Bussen aan station Zaandam. Voor toerrijders geldt, dat de wate ren in Noord-Holland en Noord-West- Utrecht onbetrouwbaar zijn. Veel wak ken en bemaling zijn oorzaak, dat de IJ.H.N. geen banen uitzet en geen dor- pentochten organiseert. Zaterdagmiddag vergaderden in café v. Twuijver de Holl. Mij. v. Landbouw, de Coöp.. Veeafzet en het Onderlinge Veefonds. De heer P. Schermerhorn sprak een kort openingswoord. Aller eerst volgde een bespreking, over het verkrijgen van puntenvrije werkkle ding, beschikbaar gesteld door de Stichting voor de Landbouw. De ^4?r F. Wiedijk opperde een plan tot net komen van een coöperatieve aankoop van landbouwmachines. Besloten werd een deskundige uit te nodigen om dit <iunt nader toe te lichten. Door een mis verstand arriveerde de spreke)* voor deze middag, de heer E. Dz. Govers, een uur te laat. Deze hield een zeer uitvoe rige lezing over tbc-bestrijding bij rundvee, en afzet en inkoop van vee op coöperatieve grondslag. Er werden nog enige vragen gesteld die, door de spre ker duidelijk werd toegelicht. In zijn slotwoord dankte voorzitter P Schermerhorn de heer Govers voor zijn interessante lezing. Maandagavond werd ten huize v«n de heer P. de Ruiter, de 23ste jaarver gadering van bovengenoemde vereni ging gehouden. De voorzitter de heer L. Kalverdijk opende de vergadering met een woord van welkom. Medegedeeld werd dat de prijs in het Centraal Ziekenhuis was verhoogd van f 3.50 op f 4. Van de Bond was bericht binnengekomen om de contri butie te verhogen met 2 cent per week. Het bestuur achtte dat funes voor de vereniging, gezien de concurrentie van het doktersfonds. Uit het jaarverslag bleek dat het af gelopen jaar niet gunstig wai geweest. De heer Kalverdijk wilde de afdeling nog in stand houden. Vooral worden wij bedreigd door het doktersfond», zeide spreker. Bij de bestuursverkiezing moesten aftreden de heren K. Kat en P. K. Vol kers. Beiden werden met algemen» stemmen herkozen. De secretaris la» vervolgens een gedeelte uit het ver slag van „Nezifo". Bij de rondvraag deelde de voorzit ter mede dat de heer Rootjes bedankt als bode. Het bestuur had het voorstel om de secretaris-penningmeester de heer Volkers tevens tot bode te be noemen. Deze nam zijn benoeming aan. Dit zal zeer zeker tot het welzijn der vereniging bijdragen, zei de heer Klif fen. Hierna sluiting. WARMENHUIZEN, 25 Febr. 1948. 50 kg Uien f 36.50; 53200 kg Rode kool f 12—f 13.90; 22900 kg Gele kool f 6— f 6.30; 5900 kg Peen f 10. NOORD-SCHARWOUDE, 26 Febr. '48. 3000 kg Witte kool f 11.20f 19.40; 85000 kg Rode kool f 12—f 18.50; 170000 kg Gele kool f 6—f 9.10; 1700 kg Witlof I f 36—f 39 en II f 23—f 26; 1200 kg. Üien f 39.40f 40.50 en grove f 41. De nieuwe ■211 de jongste aflevering van NEDERLAND IN OORLOGSTIJD (Orgaan van het rijks instituut voor Oorlogs documentatie). Verkrijgbaar bij Voordam 9. naar het van ouas bekende adres Nieuwesloot 2 Tel. 2*30 ALKMAAR Stro op toewijzing direct leverbaar SINAASAPPELEN en CITROENEN. zijn rijk aan vitaminen, maar nog niet zonder bon NIEUWE BONNEN. Levert daarom Uw bonnen no. 238 Alg. en 738 Alg. Ook voor Citroenen No 224 ties en 227 Res. in bij FRUITHANDEL DE BLAUWE DRUIF, Achterstraat 50. Tel. 2052. die fijne Goudreinetten verkoopt voor 3 pond voor 1. TE KOOP gevraagd Brieven onder No A 105 Bureau van dit blad. T Speciaal voor handel en industrie kleuren- en familiedrukwerk. Wij dienen U gratis van advies- Breedstraat 55 Schoutnnstraat 3 ALKMAAR TEL. 4054 TE KOOP GEVRAAGD: of iets dergelijks met woningruil Winschoten of alleen woningruil. Brieven onder no. A 104, bur. v. d. blad. Van 27 Februari t.m. 4 Maart: met: MERVIN JOHNS, TOM WALLS „Het vreemde avontuur in de geheim- zinnige herberg dwong hen een andere levenskoers te gaan volgen". VOORSTELLINGEN: Elke avond 8 uur. Zater dag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur. Toegang boven 14 jaar. (JMYSLOW is de benjamin het tournooi. Hij werd op Maart 1921 te Moskou geborer wordt dus tijdens de kome wedstrijd 27 jajr. In zijn mist hij alle eigenschappen var jeugd. Men verwacht een lex dig speler, die nu eens bril speelt, dan weer slordig, zo als Keres. Men verwacht Smyslow de onstandvastigl van de jeugd. Maar niets van alles. Hier is een grootmee aan het werk, die helemaal groeid is, die weinig meer te le heeft en slechts nog in erva: NOG SLECHTS ENKELE E wereldtitel neemt een aanvx NOG SLECHTS ENKELE I TOURNOOIBODE verschijn! Geeft U nog heden op en U de titanenstrijd in Den Haaj NAAM: ADRES: WOONPLAATS: FEUILLETON Door: HILLFGONDA VAN REENE „Er is een zeker oude hertogin Duchess of Hampton die de 1 grote receptie van het seizoen een der laatste dagen van Juli heb haar al mijn doeken belooi zult er ook zijn, Dolly, vier d van jou, jij zult op de wereld deze mensen, die zo blasé zijn, lo men en hen wakker schudden. H de apotheose van het feest zijn werk. En jij zult er ook persoonlijk Dolly, in een toilet, dat ik zelf vc ontwerpen zal. Divinite kan hei ken. Ik zal je den volke tonen, Do] heb het de hertogin beloofd. Het kon Dolly niet veel schele deze weken en maanden, overal zij kwam, had zij naar Frank ge In straten en trams, in bussen h; gezocht Soms had zij bijna Dox gevraagd, of de zeer jonge man, d'e haar op die theemid, in het atelier zo aanstaarde: K iemand die....?" Maar ten slotte de zij hem slechts in het kleed de moede. Hij was misschien heel, nders nu. En zij kende zelfs naam, die als middelpunt van vraag zou kunnen dienen. Tegen eind van het seizoen kon zelfs d<

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2