DUC SCHUURPOEDER J De Mollebonen in het zilver Hersenschudding en een fietsendiefstal DeTournooibode Joost kon Stad en Omgeving. ad f 0.15 SCHUDT UW LEVER WAKKI Groninger Vereniging bestaat 25 jaar De dwalingen van het spiritisme Nulsspaarbank ie Alkmaar Gemeente-avond N.H. Kerk AGENDA Weest op uw hoede Ergerlijke handelwijze Van de politie SPAART ZEEP EN SCHUIMT Wu LUISTEREN NAAR Films over athletiek Export naar Duitsland en Canada Heiloo. Wedstrijden voor Zondag a.s. Ja Bergen. antje in Modderstad Kroniek der. „vergetelheid Groot-Schermer. Feestavond Floralia De Rijp. DE BRANDWEER IN BESPREKING Kampioenschap van Noord- Holland op de schaats Zuid-Scharwouie IJsclub „Ons Genoegen" Marktbericht Purmerend MIJHHARDT Ursem. „Rond de Schermer" jMQzamdm De rode lulp en de Oranje-kokarde Het scheerwonder geen wonder meer i En vooruit J u Dit jaar is het vijf-en-twintig jaar geleden, dat de tegenwoordige oud secretaris van de Grönneger Verainen „De Mollebonen" in een Amsterdam se krant een verslag las van een vergadering van Groningers, woonachtig in de hoofdstad en dat bij hein het denkbeeld rypte, of zoiets In Alkmaar ook niet mogelijk zou zjjn. Hij sprak er met andere Groningers over en het resultaat was, dat op 3 Maart 1923 een zaal van de Unie werd gehuurd, dat er een advertentie in de courant verscheen endat de spreker, de heer B. J. Frieling, oud-Veendammer, liwam spreken voor een stampvolle zaal. Diezelfde avond gaven zich CS in Alkmaar wonende Groningers als lid van de nieuwe vereniging op. Daarmede werden „De Mollebonen" geboren, en dat is vandaag dus precies 25 jaar geleden, al kwam de offi ciële oprichting eerst enkele weken later. De eers**» '"i-'- rv"-onder tekend door de heren J. C. Keyman, dr. M. N. <J. Mo.tzcr, <1. Muider, Ph. X. Bosseher en G. H. W. ter Hoeven. Op 14 Maart kwamen de 68 Gro ningers, nu reeds aangegroeid tot 85. weer bijeen en op 27 Maart werd een voorlopig reglement vastgesteld en een bestuur benoemd, bestaande lüt de heren Moltzer, Krak, Ter Hoeven, H. Jai^sonius en R. T. Ele- ma en de e—1* "'*"i Werkum en mevr. Hazeloop. De heer Krak werd voorzitter en bleef dit tot 22 Maart 1928. Er werd druk vergaderd. Die eerste tijd werden er vaak ver gaderingen gehouden met muziek en zang en af en toe een spreker en een hoogst enkele maal een toneelstuk. Voor het eerst werd een toneelstuk opgevoerd op 20 December 1923 in „De Graanhandel". En op iedere ver gadering kwamen er leden bij. Na een jaar waren er al 150. Toen begon men te merken, dat de Groningers te vaak bijeen waren. Steeds verschenen er minder op de bijeenkomsten en dit verschijnsel werd zo sterk, dat op 24 Maart 1924 werd besloten wat minder te vergaderen. Wat er aan de ene kant bijkwam, ging er aan de andere zijde weer af en zo sterk begon het ledental achter uit te lopen, dat op 8 December 1926 een voorstel kwam de vereniging op te heffen. Zo ver is het gelukkig ech ter niet gekomen, want door huis bezoek en vooral door aantrekkelijke avonden te bieden wist de vereniging er weer wat bovenop te komen. •De toneelvereniging. De toneelvereniging werd op 10 Mei 1928 opgericht en trad op 20 Decem ber van dat jaar voor het eerst op met „Onder ain dak". Er heeft ook een muziekclub bestaan en een zang club, doch geen van beiden heeft een lang leven gehad. Vooral door de ac tiviteit van de toneelclub ,,'t Gebels- kop" groeide toen het ledental zien derogen en op 1 Januari 1931 waren er 207 leden. Hoogtepunten. De Mollebonen hebben verschillende hoogtepunten gekend, zoals b.v. het twee lustrum, dat op twee dagen ge vierd werd, n.l. op 21 Februari 1933, toen de zustervereniging „Grunnen" uit Amsterdam het stuk „Ome Loeks" kwam spelen en op 22 April, toen de eigen toneelclub de grote revue „De Mollebonen bluit" opvoerde. Het tien de levensjaar ging de vereniging In met 213 leden en 26 donateurs. Leden van de landelijke vereniging en afge vaardigden van zusterorganisaties wa ren aanwezig. Het tweede hoogtepunt kwam op 11 en 12 Juni, toen in Alk maar de landdag van de landelijke vereniging werd gehouden en De Mol lebonen op het stadhuis werd ontvan gen. Op 10 December '48 werd een tour nee naar de Wieringermeer gemaakt, waar terloops een kleine dertig leden werden geboekt. De oorlogsjaren. Gedurende de oorlogsjaren had de vereniging het moeilijk. Men kon niet vergaderen en het ledental liep achter uit tot 147 in 1944. Daardoor behoeft de kas van de Mollebonen zelfs nu nog dringend ver sterking, hoewel zich de laatste tijd wel weer wat nieuwe leden hebben opgegeven. Een van de oude Grunneger gebrui- l^n, die men graag in ere wil houden, maar waarvoor helaas zelfs onder de in Alkmaar wonende Grunnegers Wellicht zien we dank zij de activiteit slechts geringe belangstelling bestaat is het „Neutênschaiten" met Pasen, van „De Mollebonen" dit gebruik in de toekomst wel weer herleven. Wij wensen De Mollebonen van har te geluk met het zilveren feest en rekenen er stellig op, dat de vereni ging de Groningers in onze oude Kaas stad ook in de toekomst bijeen zal weten te houden met die sterke band, „zoas dat begund is en zoas dat aal- tied west het". Voor een overvolle zaal in Valk's lunchroom sprak Zondagmorgen de heer A. L. Constandse-voor de Dage raad, afd. Alkmaar, over het onder werp: „De dwalingen van het spiri tisme". In zijn openingswoord wees de voorzitter er op, dat thans ook de eigenaar van deze zaal van zekere zijde provocaties heeft ontvangen, waaraan hij zich echter niet wenst te storen. Trouwens tijdens een debat in Utrecht, dat een volkomen orde lijk verloop had, is wel gebleken, dat er voor ordeverstoringen geen vrees behoeft te bestaan, aldus spr. De heer Constandse zetde, dat een vrijdenker de spiritisten alleen be strijdt, om het onlogische in hun redenering aan te tonen. Ons voort bestaan, aldus spr., bestaat alleen In de gedachten van anderen voor de duur, die afhangt van de indruk, die we bij ons leven achterlieten. Deze opvatting achtte spr. etisch hoger dan die der onsterfelijkheid, daar dit in wezen slechts egoïsme is. De heer Constandse betoogde ver der, dat de zgn. spiritistische ver schijnselen voor een groot deel slechts geraffineerde trucs zijn. Men zou moeten kunnen uitmaken of de fei ten werkelijk bestaan, doch dit is ondoenlijk, daar honderd mensen op honderd verschillende manieren rea geren. Alle grote mediums zijn ten slotte ontmaskerd, zeide spr. Alles komt uit het meaiun. zelf voort en men kan er zeker van zijn. dat zon der levende mensen van vlees en bloed, er van dergelijke dingen nooit iets gebeurt, zo besloot de heer Con standse zijn inleiding. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd geen gebruik gemaakt. Maandoverzicht 1948 In de loop van de maand Februari werd op de spaarbankboekjes ingelegd 345.611,83 (v.j. 258.533,21) en terug betaald 234.026,98 (v.j. 229.537,43) alzo meer ingelegd dan terugbetaald 111.584,85 (v.j. 28.955,78). Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang van het jaar 10.396.293,63, bedraagt nu 10.630.618,50 (v.j. 10.334.315,47). Het aantal in de loop van Februari nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 182 (v.j. 173). Ingetrokken werden 108 (v.j. 85) boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes, bij de aanvang van het jaar 25606, bedraagt thans 25761 (v.j. 24643). Van dit aantal behoren 16.880 (v.j-. 16336) aan personen of instellingen té Alkmaar gevestigd: 5825 (v.j. 5415) aan personen elders woonachtig en 3056 (v.j. 2892) aan schoolspaarders. Onder de in Februari nieuw uitgege ven boekjes zijn begrepen 19 (v.j. 40) boekjes voor pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eer ste inleg van 1. In Februari bedroeg het aantal pos ten van inleg 3290 (v.j. 2435), dat van terugbetaling 1558 (v.j. 1393) tezamen 4848 (v.j. 3828). De lediging in de loop der maand Februari van 479 (vj. 340) spaarbusjes leverde een bedrag van 7118,91 (v. j. 4989,58) aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde busjes, bij de aanvang van het jaar 3663, bedraagt thans 3904 (v.j. 3726). In de reeks gemeente-avonden die de herv. gemeente van Alkmaar belegt om mee te leven met wat groeiende is in de herv. kerk en waarvan het ontwerp Kerkorde een zeer belangrijke poging tot vormgeving is, komt Vrijdag 12 Maart des avonds om 8 uur in de Ka- pelkerk dr. G. P. van Itterzon spreken over: De Kerkorde en wij, gemeente leden. Evenals de vorige maal, toen Dr. Gravemeyer sprak, zal er ruim schoots gelegenheid zijn om vragen te stellen over punten, die naar aanlei ding van het Ontwerp onze belangstel ling hebben. Ieder lid heeft, protestants gezien, het recht en de plicht om mee te bou wen aan de kerk, waartoe hij behoort. Alleen een kerkorde, die weergeeft het roepingsbesef en het belijden zoals dat door de leden gevoeld wordt, zal goed functionneren. WOENSDAG Gulden Vlies, 3 uur: Kinderfilm Dik Trom. Gulden Vlies, 8 uur: Zweedse film „Als de weiden bloeien, (beide georgani seerd door de A.B.B.) Victory Hotel, 8 uur: Ledenvergadering V.V.D. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Boeken week Bibliolympus. DONDERDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Feestavond jubi leum N.R.V. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Wonderman, 14 jaar. Woensdag 2,30 matinée. Victoria Theater, 8 uur: In vrede leven, 14 jaar. Woensdag 2,30 matinée. Cinema-Amerlcain, 8 uur: The Halfway House, 14 jaar. Woensdag 2,30 uur matinée. NACHTDIENST TAXI'S. Nassaugarage, Nassauplein tel. 3545. Kroniek der onachtzaamheid Over het tijdvak van 16 Febr. tot 1 Maart 1948. 1. Gedeponeerd aan het Bureau van Politie te Alkmaar en aldaar te bevra gen op Maandag, Woensdag en Vrijdag van 11.30 uur tot 12.30 uur: opplakvel met bonnen: diverse wanten en hand schoenen, kinderwantjes: huissleutel; Lipssleutel; kalender; manchetknoop; portemonnaie met inhoud; huissleutel met ring; zilveren hangertje; Lipssleu- tft; knop van autoportier; boord van Overhemd; dooï met schoenen; kinder- pertemonnaietje; 2 opplakvellen; Lips sleutel; dop van vulpen; paar manchet knopen; ring met dubbeltjes; rozen krans; huissleutel; sleuteltje; portemon naie met knopsluiting; kinderkousje; leren motorwant; zakwoordenboekje; rozenkrans; breinaald; portemonnaie met inhoud; bos sleutels; 3 muziekstuk ken; inlegvel; herenportemonnaie; kin derjekker; rozenkrans. 2 Als gevonden aan het Bureau van Politie aangegeven, alwaar, op boven genoemde tijden het adres van de vin der is te bekomen: herensjaal; diverse (kinder) wanten en handschoenen; pols horloge; padvindersriem; bril in étui; schroevendraaier; vulpen; nieuw over hemd; leren kindertasje; gymschoen; Maria-beeldje; duif aan komen vliegen; herenriem; textielpunten; portemon naie met inhoud; étui met rozenkrans; zakje suiker; rijwielbinnenband; étui met ritssluiting; vulpen; vulpen in étui; portemonnaie met inhoud; wollen das; zilveren rozenkrans rol touw; kruiwa gen; hanger van halsketting; vulpen; wollen kindersjaaltje; schaatsriem; por temonnaie met inhoud; paar kinder- schaatsen; dames blouse; linker schaats; armbandje: rozenkrans; kindertasje; onderschroefstuk van schaats; zakmes; passer; wollen shawl; Lipssleutel; auto ped; bankbiljet. Enige tijd geleden waarschuwden wij tegen de praktijken van de straat fotograaf C. A. D. Vermeulen, Van Woustraat 1841, Amsterdam, die zich schuldig maakte aan oplichting en deswege werd aangehouden. De man is thans weer op vrije voeten en blijkt zijn praktijken op dezelfde wijze voort te zetten. Men zij dus gewaarschuwd, voor zichtig te zijn, als deze man U ge kiekt heeft en betaling vooraf ver langt. Een huisvader alhier werd aange houden, die geruime tijd alle distributiebescheiden van zichzelf en zijn gezin (totaal vijf personen) te gelde maakte. Deze ergerlijke hande lingen strekken zich uit over verschei dene perioden. Ook een tussenpersoon, een Alk- maarse bonnenhandelaar werd gear resteerd. Een kaashandelaar heeft aangifte ge daan dat door verbreking uit zijn pak huis een hoeveelheid Goudse en Edammer kaas is ontvreemd. Proces-verbaal is opgemaakt tegen een restaurateur, die sigaretten zon- dei bon en tegen een te hoge prijs aan de jeugd verkocht. 'n Erdal-productdus goed Alle liefhebbers van athletiek en ze ker alle beoefenaren van deze fraaie tak van sport kunnen Donderdag in 't Wapen v. Heemskerk hun hart ophalen. Daar wordt n.l. door de R.K. Athle- tiekvereniging „Olympus" een bijzon dere filmavond georganiseerd, en zullen films vertoond worden, die o.a. een overzicht geven van wat athletiek ei genlijk is en boe de sport beoefend moet worden. Bovendien zal men de Wereld-athletiek-kampioenschappen '46 te Oslo op het witte doek kunnen be wonderen. Bij de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Alkmaar ligt voor belang stellenden een lijst ter inzage van de artikelen, welke de Amerikanen voor nemens zijn in 3 948 in Duitsland te im porteren. Tevens is bij het secretariaat der Ka mer het adres beschikbaar van een Canadees importeur, die interesse heeft voor de import van fabrieksproducten uit dit district. Op Zondag 7 Maart a.s. worden op het terrein van de Foresters te Heiloo twee proefwedstrijden ge speeld, zo meldt „De Nop" in het N.H.V.B.-nieuws Senioren Alkmaar en Omstreken tegen Senioren Zaandam en Omstre ken, aanvang 2.30 uur. Vooraf wordt er een Juniorenwedstrijd gespeeld om 12 uur tussen spelers van Alkmaar en Omstrekende Zaanstreek en Omstreken. Wij komen nog nader op een en ander terug. Voor de Gouden Kruiswedstrijden N.H.V.B. worden voor de le ronde gespeeld o.a.: De Rijp 2H.S.V. 2 en U.S.V.U. I—H.S.V. I voor de bekerwedstrijden N.H.V.B. Wegens het grote succes en waar bo vendien de eerste keer velen wegens plaatsgebrek teleurgesteld moesten worden, zal de kinderoperette „Jantje in Modderstad" door de leerlingen van de Openb. Lagere School nogmaals ten tonele gebracht worden en wel op Don derdag 18 Maart. Aan het Politiebureau Zijn in 'de week van 23 tot en met 29 Februari de vol gende voorwerpen als gevonden aan gegeven: Ceintuur voor damesjapon, kinderringetje (3 rode kraaltjes), schaats, 1 pr. grijzen wollen kinder wanten, bruine vilten dameshoed, ket ting met rood hangertje, 1 pr. bruine kinderwanten, handwarmer voor rij wiel, sleuteltje voor rijwielslot. De volgende voorwerpen werden als verloren aangegeven: zwarte wollen ceintuur, 1 pr. schaatsen, grijze wollen want (linker), gebreide blauwe wollen wanten, bruine ceintuur, zwarte vul pen. bruine herenportemonnaie met in houd. Inlichtingen te bekomen: Bureau Rijkspolitie te Bergen, elke werkdag tussen 1011 uur. Zondagavond heeft bovengenoemde vereniging een avond georganiseerd. Burgemeester Driessen sprak het ope ningswoord en heette allen welkom. Hiern. trad „Falkland" uit Heiloo op met het toneelstuk „Suikerfreule". De dames mevr. C. Speur-Jonker en Jo Rentenaar, die de rollen van Betje V. d. Kooy en Trude vertolkten, speelden heel vlot. Ook de heer Joh. F. Hoed als „Schuit" de vrijgezel en vriend was heel goed. In de pauze werd een verloting ten bate van de kas gehouden. Het geheel werd besloten met een gezellig bal. Meervoudig* Kamer Voor de Meervoudige Kamer werden Dinsdag onder meer enkele verkeers ongevallen behandeld, waarvoor ook de Alkmaarder Johannes Jacobus T, door de officier van Justitie, mr. Meischke was gedagvaard. Verdachte vertelde dat hij met een snelheid van ongeveer 30 km uit de richting den Helder was komen rij den en dat hij ter hoogte van de Raad van Arbeid een dame had aangereden. Deze dame had staan twijfelen met oversteken en hij had haar een wenk gegeven om door te lopen. Doordat zij weer weifelde kon verdachte haar niet meer ontwijken. Tengevolge van de aanrijding geraakte de dame met een hersenschudding naar het ziekenhuis. Mr. Meischke eiste f 50 of 20 dagen en toewijzing van de civiele vordering die f 131 bedroeg. Mr. Berkhouwer die als vertegen woordiger optrad meende dat zijn cliënt de verkeersregelen .in acjit had genomen en dat de dame door haar weifelachtige houding zelf de oorzaak van het ongeval was. Verdediger meen de dat vrijspraak zeker op zijn plaats zou zijn. EEN NORMAAL MENS GELOOFT DIT NIET. Enige maanden geleden was bij de Nutsspaarbank een fiets ontvreemd van welke diefstal de Amsterdammer Theodorus Maria K. werd verdacht. De fiets was op de trein naar Amsterdam gezet, wie dit had gedaan is ter zitting niet komen vast te staan, maar in Am sterdam werd de fiets, met het daar voor vereiste re?u, door verdachte af gehaald. Door verdachte werd hiervan een verklaring gegeven waar de officier nogal twijfelachtig tegenoverstond. Des morgens had verdachte een bezoek aan Bergen gebracht om artikelen te ko pen die in Amsterdam niet waren te verkrijgen. Ook in Bergen gelukte dit echter niet en na zijn bezoek aan de laatste winkel, dit was ongeveer 12 uur, was hij Bergen en naaste omge ving doorgekruist om zich om onge veer half drie met de tram naar Alk maar te begeven. Op het station te Alkmaar geraakte hij in gesprek met iemand die een rijwiel per trein liet vervoeren. Er ontspon zich een gesprek en toen verdachte in Heiloo uitstapte om te trachten daar enkele inkopen te doen ging de man ook uit de trein. In Heiloo raakte de mannen elkaar kwijt doch op de weg naar het station zag verdachte, die in Heiloo wel met zijn inkopen was geslaagd, de man weer en tOen vroeg de man of hij geen interesse voor de fiets had. De fiets werd gekocht, op de trein gezet, het iegu veranderde van eigenaar, tegen inwisseling van f 65 en verdachte was in het bezit van een fiets. Door de drukte raakten zij elkaar op het Cen traal Station in Amsterdam kwijt, zo dat verdachte in zijn eentje naar de bagage ging om de fiets in ontvangst te nemen. De recherche uit Alkmaar was daar echter aanwezig en inplaats oat de man de fiets in ontvangst nam, werd hij door de recherche in ont vangst genomen. Dit was de lezing van verdachte, waarvan de officier zei dat een normaal denkend mens niets zou geloven, maar waarvan de verdediger, mr. van Hilten zei, dat de verklaring zeer logisch was. Dat zijn cliënt de verkoper van de fiets in Amsterdam kwijt raakte was zeer normaal want die verkoper had er geen behoefte aan mee naar de bagage te gaan omdat de ze op zijn vingers kon natellen, dat de recherche daar aanwezig zou kunnen zijn. De verkoper en dief van de fiets waren volgens mr. van Hilten syno niem. De officier eiste een half jaar en hierna pleitte de verdediger voor vrijspraak. Zaterdagmiddag kwam de Raad der gemeente De Rijp onder voorzitter schap van burgemeester Dalenberg bijeen. De heer S. Heinis was met ken nisgeving afwezig en had tevens be dankt als raadslid. Na de notulen en kleinere punten besloot de Raad eervol ontslag te ver lenen aan de heer Tentij, gemeente opzichter, zulks op zgn verzoek en onder dankzegging voor de verleende diensten. Voorts werd besloten, dat in de vervolge alle mannelijke personen van 1660 jaar verplicht kunnen worden sneeuw te ruimen en te assis teren bg gladde wegen. Voor pootgoed bij de aardappelteelt mag voortaan alleen door de N.A.K. gekeurd mate riaal gebruikt worden. De Raad besloot verder de verma kelijkheidsbelasting te verhogen voor bioscoopvoorstellingen tot een bedrag van 35/20 van het thans gehevene, waarbij de heer Middelkoop geacht werd te hebben tegen gestemd. Aan het bestuur van de Noordein- dermeerpolder zal gedurende 25 jaar een subsidie verstrekt worden van ƒ100.per jaar voor onderhoud van de weg tussen Noordeinde en Groot schermer. De gemeenterekening werd met een bedrag op de kapitaaldienst van ƒ516.71 en op de gewone dienst van 11.254.95 goedgekeurd. Ais voorzitter van de „woningruim- tecommissie" werd gekozen de heer A. Caton, met de heer C. Taam als plv. voorzitter. Tot secretaris werd benoemd Graft's gemeentesecretaris, de heer N. Keyzer. l>e brandweer. De gemeenschappelijke regeling der brandweer bracht de tongen in bewe ging. De Raad was van oordeel, dat zij in deze kwestie onvoldoende was gehoord. Ombouw van de bestaande auto en aanschaf van een dubbele brandladder zal een bedrag" van ƒ11.400 vergen. 5/8 deel van dit be drag komt voor rekening van De Rijp en de rest 3/8 voor Graft. De heer L. Bruin meende, dat deze uitgave niet verantwoord was en stel de voor, in plaats van een autotrek ker te gebruiken, auto's te vorderen. B. en W. wezen er op, dat dit niet doenlijk is en ten slotte werden de voor gestelde maatregelen goedgekeurd, zij het, volgens wethouder P. Bruin met een bezwaard hart. Nieuw raadslid. Na ondèrzoek van de geloofsbrie ven van de heer J. Houtkoper werd deze als lid van de Raad geïnstalleerd in de vacature-S. Heinis. Bij de rondvraag kwam niets meer ter sprake. Zaterdagmiddag werd op de Rijper ijsbaan gereden om het kampioenschap van Noord-Holland. Zelden zal een dergelijk gebeuren plaats vinden in een temperatuur als het deze middag het geval was. Het was namelijk een zo merse dag. De vele aanwezige toeschou wers hebben dan ook een mooie mid dag gehad, hoewel het ijs in deze om standigheden te zacht was, zodat wat de tijd betteft geen abnormale prestaties werden geleverd. Toch zag de heer N. Rotgans uit Wieringen kans de 160 m in 16,2 sec. te rijden. Zeventien deelne mers namen aan de strijd deel, w.o. ver schillende heel bekende rijders. Kampioen van Noord-Holland werd de heer N. Rotgans uit Wieringen, tweede werd de heer N. Hartman uit Westzaan, derde de heer H. Bellekom uit Badhoevedorp en vierde de heer C. Boot uit Haarlem. Totaal werd f 300 aan prijzen uitge loofd. Bovendien zal aan de kampioen een gouden medaille worden uitgereikt en aan de overige prijswinnaars een zilveren. Na afloop werden in café Blok dijk de prijzen uitgereikt. De voorzitter van de Rijper IJsclub, de heer J. Dek ker, dankte alle rijders voor hun mede werking. Woorden van lof werden ge sproken door de heer J. Smit, secretaris van N.V.B.H.S. en de heer T. Boot na mens dte IJ.H.N. BURGERLIJKE STAND. G boren: Alida M. A., d. van J. E. Smit en E. Hoek. Margaretha E. M„ d. van J. M. Kaptein en E. M. Oude- jans. Olga A., d. van M. de Boer en A. M. W. Godijn. Ondertrouwd: Gerardus Vredc- voort en Catharina J. M. Bröring. Door bovengenoemde ijsclub werden Zaterdagmiddag wedstrijden voor all* schoolgaande kinderen georganiseerd. Er waren 79 deelnemers. Het ijs was maar matig. De uitslag luidt als volgt: Jongens 6, 7, 8 jaar: 1. J. Beemster- boer; 2. N. Bruin; 3. P. v. d. Welle. Meisjes 6, 7, 8 jaar: 1. Tini Koste lijk; 2. Annie Bakker; 3. Corrie Zijpe. Jongens 9, 10, 11 jaar: 1. J. Frede- riks; 2. L. Molenaar; 3. H". Pluijlaar. Meisjes9, 10, 11 jaar: 1. Truu* Koenis; 2. Gre v. d. Weert; 3. Henny Twisker. Jongens 12, 13, 14 jaar: 1. Andre d* Ntjs, 2. P. Kramer, 3. Bertus Kamp. Meisjes 12, 13, 14 jaar: 1. Ali Bek- ker, 2. Tini v. d. Vliet, 3. Ati Bruin." De wedstrijd werd gehouden op de PURMEREND, 2 Maart. Aange voerd 427 runderen, o.a. 24 vette koeien, 2 stieren, 1 pink, 645 nuchtere kalve ren, 8 vaarzen, 30 vette varkens voor de levering. 107 melk- en kalfkoeien 525—850 (kalm); 253 geldekoeien 350— 525 (matig); 25 kalfpinken 300410 (kalm); 15 graskalveren 160220 (stil); 95 nuchtere kalveren (fokken) 3665 (iets beter); 681 schapen 40-110 (kalm); 79 bokken en geiten 10100 (stug); 336 biggen 4080 (matig); 60 paarden 250650 (heel stug); 3200 oude kippen en hanen (rode en witte) 2.402.75 p. kg.; 150 blauwe 3.754.00 p. kg.; 500 jonge hanen 3.603.90 p. kg.; 500 jon ge hennen 610 p stuk; 550 eenden 3.506 p. stuk; 300 konijnen 318 p. stuk; 80 ganzen 1215 p. stuk; 2 zwa nen 20 p. stuk. ALKMAARSE EXPORTVEILING ALKMAAR, 1 Maart. Andijvie 100106; winterpeen 515.30; boeren kool 29; worteltjes 723; groene kool 712; spruitkool 587; rode kool 5— 19; gele kool 67; uien 3246; bieten 612: witlof 1540; knolselderie 5— 12; selderie 2.505.00; selie 14; is verkrijgbaar aan ons kantoor ZENUWTABLETTEN kalmeren Uw zenuwen Bij de Zaterdag gehouden biljart wedstrijden om het persoonlijk kam pioenschap 1ste klasse, district „Rond de Schermer" werden de volgende re sultaten behaald: G. Jonker cadr. 450 C. Zomerdijk cadr. 600 W. de Boer 352 P. Oudejans 400 P Koelemeij 302 T. Zomerdijk 355 H. Stam 286 P Oud 338 De kolommen geven aan car., beurten, h.s. en gem. 45 64 52 63 58 76 65 77 35 50 29 38 23 22 19 18 10,00 9,45 6,76 6,34 5,20 4,67 4,40 4,38 Geachte Redactie In uw verslag van de begrotings-ver- gaderingen van de gemeenteraad, schrijft u in het nummer van Zaterdag 28 Febr. het volgende: „Wij kunnen zowel de Rode Tulp als de Oranje kokarde dragen en het Koninklijk Huis toegewijd zijn" Dit is niet juist weergegeven Ik heb mij als volgt uitgedrukt, daarbij bewust het woord „Oranje kokarde" vermijdend: „Wij kunnen het Wilhelmus meezingen omdat wij Nederlanders zijn en ons één voelen met het Nederlandse volk De Rode Tulp dragen we omdat we de- mocratisch-socialist zijn En het Huis van Oranje is het symboól van onze rechtsstaat en van onze consti tutionele monarchie" Gaarne zag ik deze rectificatie in uw blad opgenomen Bij voorbaat mijn dank Hoogachtend, M COERTS NASCHRIFT: De zeer vele sprekers in eerste en tweede instantie, bij de begrotingsbeschou wingen en de geringe ruimte, welke wij voor de verslagen van hun redevoeringen beschikbaar konden stellen, hebben ons tot de uiterste soberheid en -de meest mogelijke samenvatting van het gespro kene genoopt Wij kunnen evenwel begrijpen, dat wet houder Coerts bij de bespreking van het door de heer Hoytink aangesneden on derwerp „De rode tulp en de Oranje ko karde" als lid van de PvdA gaarne xo mogelijk woordelijk wil gepubliceerd xien wat hij daarover gezegd heeft en hebben daarom tegen opname van het boven staande geen enkel bezwaar RED. ALKM. CRT. Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van het ingezonden «tuk betreffende het scheerwonder in uw cou rant van 27 Februari, ondertekend door „Een lezer", zouden wij „Lezer" het vol gende willen antwoorden: Uw verontwaardiging kunnen wij best begrijpen Maar het is Inderdaad zoalh u reeds veronderstelde, concurrentiestrijd Onze firma had de alleenverkoop van de Novelet gekregen Bedoelde concurrent was hier ontstemd over, vroeg bij de importeur ook enige apparaten (pl.m. 12 stuks) en ging met deze enkele stuks concurreren De Importeur, die dit te horen kreeg, heeft de volgende dag het grootste ge deelte laten opkopen en zo was deze con currentie binnen een paar dagen ver dwenen Verder willen wij de schrijvende lezer het volgende voorstellen: Komt u een dezer dagen eens aan de zaak We zullen u het adres geven van de Importeur in Den Haag en u kunt deze (geheel op onze kosten) bezoeken en u van alles per. soonlijk op de hoogte stellen Hieraan verbinden wij slechts één voorwaarde, n 1 deze: dat u na dit bezoek uw bevindingen ook ter kennis brengt van de andere lezeri van dit blad t PARFUMERIE ROOS Hilversc Nieuwst 1, 7, 8 er KRO. 7.: gebed. 8.15 „Pit 9.Voor NCRV. 905 Ochtendconcert, wijde muziek. 10.15 Morgendi Orgel. KRO. 11.— „De Zor 11.45 Gr.pl. 12.— Angelus. 12. overzicht. 12.33 Het orkest i cUng van Klaas van Beeck. newijzer. 1.25 Vervolg danso Hors d'oeuvre. NCRV. 2.I ten. 2.30 Orgel. 2.40 Voor de v •Ré Koster, sopraan. 3.30 Ne kwartetten. 4.Bijbellezing, damnation de Faust" 5.— Rac journaal. 5.30 Praagse koren. 5 recital. 6.15 Land- en Tuinb Ned. Strijdkrachten. 7.15 NC! tet. 7.30 Het Actueel geluid. Voorlichtingsdienst. 8.15 I Italia. 9.30 Familie-competil Met Band en Pla^. 10.15 De volken. 10.45 Avondoverdenk Hilversum n, 415 m. Nieuws l om 7, 8. 1, 6, 8 en 11 uur. AV I Gr.pl. 7.30 Ochtendrhythme. I opening. 8.15 Gr.pL 8.43 Vioi I S 15 Morgenwijding. 9.30 Wate 9.35 „Arbeidsvitaminen". 10.; I vrouw tot vrouw. 10.35 Richa zingt. 10.50 Kleutertje luiste I Franz Schubert concert (gr.p I Orgelconcert. 12.30 Weerpraat; I ,In 't spionnetje". 12.38 Piano. I kwintetspelers. 2.De vrouw en buiten haar huis. 2.20 Gr I Voor zieken en gezonden. 4. tot vijf". 5.— AVRO. Kalefdosc I Wc-lk dier. 5.30 Radio dansorl I „Wij slaan op de tong-tong. 6.1 I praatje. 6.30 „Les Gars de Pa: I Het klokje van zeven. 7.05 He I mei. 7.15 Negrospirituals". Gr, I Radio Volksmuziekschool. 8.0 van de dag. 8.15 Radio Philh. 9.— „De twee brillanten" 3.45 tation a la danse!" 10.15 Liver] blin-Glasgow. 10.45 „Spreekt U taal". 11.15 Om het wereldka schap schaken. en ti zult morgens wee: kiplekker nit bed springen Elke dag moet uw lever een liter uw ingewanden doen stromen, ande teert uw voedsel niet het bederft l verstopt wordt humeurig en loom. Ni plantaardige CARTER'S LEVERPILL om die liter gal op te wekken en uw vertering en stoelgang op natuurlijk: te regelen. De schoolbel luidde en na ogenblikken werden de deuren v lokalen wijd opengeworpen en stroom van jongens en meisjes de gang door naar de buitendeu Fijn, joh, vanmiddag weer ij juichte Henk Bakker en van plezi hij zijn vriend Joost een vriends pelijke por in zijn ribben. „Zeg Joost, ik heb jou gisteren op de ijsbaan gezien. Ben je er ni< weest?" Joost kreeg een kleur. „Natuurlijk wel", zei hij ha „maar ik ben wat later gegaan o ik een paar boodschappen moest d Gelukkig merkte Henk de verh heid van Joost niet op en hij ver geestdriftig over zyn gekrabbel 01 5j?:. Henk was een jaar tevoren ui dië gekomen en van schaatsenr bracht hy nog niet veel terecht. „Ik kan er. nog geen steek van, i ik hoop dat ik het net zo goed za ren als jij het doet", zei hij verlanf Joost mompelde iets onverstaanbaa: nam bij een straathoek vlug afsc onder voorwendsel dat htf nog naar zijn grootouders moest. Hé, "Vervelende Henk, dacht hij" onder naar huig lopen. Vanmiddag werd natuurlijk op de ijsbaan verwachl daar zouden Henk en Jap en wit S n°g-hoeveel jongens uit xias zijn. Had hij nu maar niet zo geschept oyer zijn prestatie's. H moest eens weten dat hij heel niet *hen.Wat Z0Ude" de 5ongens 1 i°,e? Joost 's middags van t opstond klonk de bel door het huis stapte Henk de huiska: mnnen gevolgd door moeder it w, Joost". zei Henk opgew: J" 36 rnaar halen om naar de baan te gaan". zint.ri' tr3d We' door de grond wil redden? moest hij zich bier en"?.aliS pretti& Henk", zei moe srhna? n oosk »Pak maar vlug schaatsen en trek je trui aan". was geen ontkomen meer aan ■irm„ minuten later wandelden T gfns in de richting van de ijsba z»m WrrS Stil en hii ,ieP steeds lai 'ar' Henk vertelde druk over het en de koektent. V^e? Joost. Jan en Martien zijn ook. Wil jij ze leren om achteruit •rijden?" vroeg hij plotseling. «oost kreeg het steeds benanwd: maar probeerde zich nog groot teho itótterd'e hij. 6enS k«ke:

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2