VRC Stad m Omgeving- De Reisvereniging in het zilver Z'ivir «Vj len Oames Ondergoederen JUMicaties e agenda LINNEN BOORDEN GERARD WORM Negeert geen stopseinen! 0,92 Drukke receptie en goed geslaagd feest Aardappelactie voor Arnhem Wielrijders opgelet! Raadsvergadering Prikkeldraad - Burgerlijke Stand Geslaagd Bergen. Kunstenaarscentrum Bergen Jong leven Heiloo Onder muurtje bedolven Burgerlijke stand Langedijk. Politie zal niet dralen met het nemen van maatregelen Broek op Langendijk Ouderavond Chr. Nat. School Koedijk uit zijn isolement verlost Zuid-Scharwoiide De fiets kapot Heer-Hagowaard. Egmond aan den Hoef. Predikbeurten Marktberichten Ingezonden De ophaaldienst van de reiniging STRAATBEZEMS WERKBORSTELS CLOSETBORSTELS EMMERBOENDERS HANDSTOFFERS TAPIJTSCHÜIERS 1,54 U,bO KAMERVEGERS RIGEBOLLEN LUIWAGENS ZEILVEGERS SCHOENENBORSTELS KWASTEN WASKNIJPERS ELECIR. STRIJKIJZERS PEDAALVUILNISEMMERS 13,90 ROERZEVEN MET RQL IJZEREN LEDIKANTEN I Gisteren heeft dan het feest plaats ..gehad. Het feest van de Nederlandse Beisvereniging, afd. Alkmaar, die op X Januari j.l. vijf-en-twintig jaar bestond. Ruim twee maanden heeft het geduurd, eer de officiële viering een feit kon worden, maar' gisteren is het er toch van gekomen. Het be gon 's middags met een reeeptle in het Gulden Vlies, dat met de talrijke bloemstukken en de palmen langs de wand een feestelijke aanblik bood en waar het bestuur vele gelukwensen in ontvangst had te nemen. De avond werd gevuld met een cabnretrevue door Frans Nienhuijs en de zijnen waarna een geanimeerd bal de feest dag besloot en nog enkele uren in 'de nieuwe dag voortduurde. DE RECEPTIE. Zowel van de „N.R.V.-boekhandel" in- de Langestraat, die een speciale etalage had verzorgd, als van het Gulden Vlies hingen gisteren de blau we vlaggen met de grote witte letters N.R.V. als uitroeptekens achter de gedachte: „Vandaag viert de reisver eniging feest!" En in de grote zaal van hef Gulden Vlies ontving het bestuur, deukte handen en dankte temidden van talrijke bloemstukken, waaronder van de. afdelingen Leeuwarden, Amster dam, Dordrecht, Zaanstreek. Hilver sum en Rotterdam, van het hoofd bestuur van de N.R.V., van de afd. Alkmaar der Volksuniversiteit, de. Ned. Vereniging van Huisvrouwen, van Alcmaria V.V.V., van de Post- harmonie. de N.S. en Ulvadero, van de V.A., Boekhandel Van der Meulen en het Instituut van Arb. Ontwikkeling. Haarlem had een fikse fruitmand ge schonken, Groningen zond een aantal zilveren lepeltjes met de Martinitoren en het Groninger wapen. Groot in aantal waren zij, die kwa men gelukwensen, lang was de rij van sprekers, die, de een na de an der vriendelijke woorden bezigden om hun gevoelens van vriendschap en waardering tot uiting te brengen. Het gemeentebestuur was vertegen- -woordigd door de heer ,G. van Slin gerland, loco-burgemeester en rar. R. Veendorp, gem.secr., en ook wet houder Bakker gaf door zijn ver schijnen van zijn belangstelling blijk. De heren Voorthuizen en Kioos -kwamen namens de V.U., hoewel zij niet het woord voerden. ;Wij zeiden JieJj-eefls, laijg wafcde, rij-van sprekers,.magj- zonder, spder-; séheid, getuigden, hun woorden:"van rqedeleyen en gevoelens van oprechte vreugde. De heer Van Slingerland opende de rij, gevolgd door de algemeen direc teur der N.R.V.de heer J. Panman, die speciaal mej Roldanus in zijn hul diging betrok, daar zij 23 jaar lang de afdeling met hart en ziel diende als secretaresse. Spr. overhandigde mej Roldanus de penning der vereniging met inscriptie als blijk van waardering Dit is pas de zesde penning, die wordt uitgereikt. De heer Van Vliet sprak namens de afd. Rotterdam, de heer Dodenhuis namens V.V.V. en N.S., de heer J. G. Legelin naam van de Zaanstreek, de heer Roodenhuis voor Amsterdam, de heer Kohpert namens het I.v.A.O., de heer Zehnpfenning voor Dordrecht, gevolgd door de heer Van der Meulen "voor de N.R.V.-boekhandel, waarna de directeur van het Gulden Vlies de heer W.'Mooy, de rij sloot, en sympa thieke geste als jubileumgeschenk het vrije gebruik van de zaal aanbood. Vervolgens nam de heer A. Siets- ina, voorzitter van de Alkmaarse afdeling, het woord om zijn dank uit te spreken voor de talrijke vriende lijke woorden en stoffelijke blijken van hulde, die de N.R.V. geworden waren. Spr. huldigde op zijn beurt mej. Roldanus, en deed mededeling van het plan, haar tot erelid van de afdeling Alkmaar te benoemen. Ten slotte bood de heer Sietsma de trou- we- secretaresse het boekwerk „Win- terweelde in de bergen" aan. Mej. Roldqnus. dankte ontroerd voor de vele vriéndelijke woorden en ver raste-het-bestuur van haar kant met eén NiR.V.-autbvlag en mej. De Vries persoonlijk met', het boekwerk „Jane Eyre" welk laatste geschenk onder luid applaus met een hartelijke kus bezegeld'werd. DE FEESTAVOND. Gisteravond had in het Gulden Vlies, wederom in de grote zaal de feest avond plaats, met medewerking van Frans Nienhuys en zijn.gezelschap in de cabaretrevue „Men vraagt en wij brengen U". Het troepje heeft hard gewerkt, let terlijk in het zweet huns aanschijns. Njenhuys zelf trad als conferencier op en in sketches tezamen met Lily Rost,Tonny Bakkenes hanteerde zijn Vleugel zoals dat ejn goed begelei der betaamt, en toonde zich op zijn Stradivari een verbluffende virtuoos. Zo accordeonspelen is sléchts de groten gegeven. Wassïa Krenisky zong en danste zijn Russische liederen en dan sen, zoals wij dit van hem kennen, al heeft hij wel iets van zijn vitaliteit in geboet. Swips ten slotte was de clou van de avond met zijn snelteken-show, en zelfs de heer Dodenhuis, die Swips te vlug af trachtte te zijn, wérd door deze te kijk gezet! Goed was ook de sketch „Chinese Wraak", die de apo theose van de avond vormde. Het klopte allemaal als een bus .en tóch, toch ontbrak er iets. Er was op een of andere ondefineerbare wijze een vacuum tussen podium en zaal, dat zich maar niet wilde opvullen. En wij voelden de .oorzaak van dat vacuum aan gene zijde van het voetlicht, Dat neemt echter niet weg, dat de aanwezigen «luid applaudisseerde^ en zich wel voldaan gevoelden. Voor hen, die niet zo mochten reageren, was er altijd nog een gezellig bal, dat onder leiding van de heer Arendsen tot diep in de nacht de danslustigen bijeen hield. En toen de laatste gast huis waarts was gekeerd, kon een ver moeid, maar gelukkig bestuur terug zien op een waardige viering van het zilveren feest der Alkmaarse afde ling. De buurtvereniging Bloemwijk heeft besloten gehoor te geven aan de aard- appelactie-Arnhem, waarvoorzowel Pater'De Greve als Ds. Spelberg voor de radio een opwekking hebben uitge zonden. Hoewel de vereniging deze actie aanvankelijk alleen had willen voeren 'werd na bespreking besloten contact te zoeken met andere buurtver enigingen. Het bestuur der buurtver eniging Bloemwijk roept daartoe de besturen van andere buurtverenigingen op een vergadering bij te wonen, welke zal worden gehouden op Dinsdag 9 Maart te 8 uur in Het Wapen van Heemskerk. Eventueel gewenste inlich tingen worden gaarne verstrekt door de heer J. Jonker, Eikelenbergstraat 2, hoek Westerweg. Vandaag zet de politie weer eenver- keersactie in. Speciaal wordt hef zoge naamde „langzame verkeer" onder de loupe genomen. Oyertreders zullen bij een overtreding weer een pamfletje ontvangen waarop de belangrijkste ver keersregels voorkomen. Daar dit reeds eerder - is gebeurd en nochtans velen niet op de hoogte met de verkeersre gels zijn,- in ieder geval deze regels niet in acht nemen, ontvangen overtre ders naast het pamflet een proces-ver baal. Dus wielrijders, opgelet! VRIJDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Hoofdstad Ope rette: Wiener Blut. ZATERDAG Gulden Vlies, 2.30 uur: Kindermatinée Rochdale. Gulden Vlies, 8 uur: Feestav. Rochdale. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Adam had vier zonen, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: De weg naar Sacramento, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: De stad op stelten. Alle leeftijden. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zwitserse en tingelse import In het gemeenteblad van ALKMAAR nr. 1943 is opgenomen 4iet besluit van de gemeenteraad van 26 Februari 1948 tot vaststelling van een verordening regelende de wijze van afkondiging van plaatselijke verordeningen en andere stukken, ALKMAAK, 3 "Taart 1948. Burgei ster en Wethouders van Alkmaar. G. VAN SLINGERLAND, Lo. Burgemeester R. VEENDORP, Secretaris. Het ligt in de bedoeling van de Lo- burgemeester een raadvergadering te beleggen tegen Vrijdag 12 Maart a.s. te 14 uur, Langs het gymnasium is nieuw prik keldraad gezet. Voor de zoveelste keer. Dat zal zijn nut wel hebben, al is het nog zeer twijfelachtig, hoelang de nieu we afzetting zal standhouden, want de Alkmaarse jeugd staat voor niets. Maar in ieder geval kan men het doel waarvoor het geplaatst is, herken nen. Het beschermt het gazon achter het lege muurtje. Anders is het gesteld met het on ooglijke, verwoeste draadeven verder op, langs de verkeersweg. Dat staat daar gewoon te staan, het sluit niets af en het ontsiert het hele grasveld. De stangen zijn krom, het draad is verweerd en" food-uitgesiagen. Momenteel werken op het grasveld mannen met harken om de rommel op te ruimen. Och, toe, trek meteen dat prikkel draad tegen de wereld. We hebben vijf jaar lang overal prikkeldraad gehad, en kunnen het nu heus wel missen! per stuk. f 1.60 per 3 stuks f 4.50 in de HOUTTIL Herenmodes - Herenhoeden Herenkleding Geboren: Engélbertus G, - zoon van W Boots en J Smit Cynthia J, dochter van A Wesselius en H M den Engelsman Izaak G, zoon van G P le Feber en A de Jong - Johan, zoon van J Koppen en A Narold Cornelia J M, dochter van J B Geels en A Vestering Elisabeth M er. Margaretha J, dochters van J den Hou- dijker en J Kraakman Mariëtte, dochter van J Roos en A Schoonewil Catha rina M C, dochter van J K E Dusbaba en C Duif Johan, zoon van A P Lind en J C Glandorff Alice M C, dochter van J Buis en S van den Berg Getrouwd: Adrianus Herweijer en Trijntje Cnossen Tjitte Zijlstra en An- thonia Doodeman Willem J Davidzon en Wijntje de Jong Carl A Visser en Aukje de Boei; Ov e r 1 e d e n Jacob Jonker, 82 jaar, weduwnaar van G Helder Ingeborg Greve, 7 maanden Gister slaagde aan dp Universiteit te Amsterdam tot doctor in de genees kunde de heer W. Uwager, geboren te Alkmaar, op proefschrift „Oestrogene stoffen en tumorvorming". Het K.C.B. organiseerde Woens dagavond in „Het Wapen van Ber gen" een filmavond en mocht zich verheugen in bijzonder grote belang stelling. Allereerst werd een bezoek gébracht aan de „National Gallery", het indrukwekkende museum voor beeldende kunsten, waar vele mees ters vertegenwoordigd waren. Het was alles groots en practisch. Vervolgens werd de „olieverfschil dertechniek" op het witte doek ver toond. De aanwezigen volgdeh met belangstelling het hele gebeuren van af het ontwerpen van een plan tot het volledig resultaat, een stilleven in lijst. Hierna werd de aandacht gevraagd voor de vervaardiging van anatomi sche modellen, die van zoveel waarde zijn bij de studie en de mensheid on schatbare diensten bewijzen. De „tempera painting" was weer bijzonder intéressant. De schilder in Novajo Country, bezield door zijn grote liefde voor de dierenwereld, toverde in korte tijd iets moois op het doek. De avond werd besloten met muziek en zang. De grote meester Toscanini, die zijn geliefd vaderland verliet, toen het fascisme de vrijheidszon verduis terde, dirigeerde een orkest en koor in Amerika, toen de donkere wolken waren weggevaagd. Het was een schitterend slot van deze kunstavond. Hillegonda, eerste premie-merrie van' de centrale keuring te Alkmaar, verraste dezer dagen haar meester, de hser G. Fransen, met een vosbles met drie witte voeten. Vader van dit hengstveulen is'de bekende kampioen van N.-Holland, Felix, eigendom van de hengstenvereniging Schagcn en Omstreken, Gistermorgen omstreeks 12 uur ge beurde er een ongeluk op de Wester weg even voorbij de Zeeweg, waar men bezig is met rioleringswerken. Waarschijnlijk door het tengevolge van de ontdooiing „werken" van de grond is een muurtje voor de woning van de fam. Maas ingestort, waar door een tweetal arbeiders onder zand en stenen bedolven werd. Een van hen kon zichzelf redden, de an der, de uitvoerder C. Holman uit Amsterdam, werd door de arbeiders uit zijn netelige positie beyrijd en naar het St. Elisabeth-ziekenhuis te Alkmaar overgebracht, waar bleek, dat hij een niet ernstige hoofdwond had opgelopen, zodat hij, na verbon den te zijn, naar Amsterdam kon vertrekken. Ook de electriciteitskabel knapte door, zodat een gedeelte van Heiloo zonder toevoer zat; doch ook dit euvel werd spoedig verholpen. -Geboren Marine H, dochter van J Schenk en K de Vrij Elisabeth, doch ter van D Hart en S Bos George P M, zoon van J M Dekker en H Ilsma Pe- trpnella M, dochter van C M Admiraal en P Uenselmans Henrica ACM, dochter van E Dudock en A C M Scheerman Theodora A Kt, dochter van J P M van Gijlewijk en G Bakker Susan Mar jan, dochter van M O Rootjes en E M Hugen Getrouwd Johannes P Liefting en Anna M Kaandorp Petrus Wijnandus van Zeist en Gertrudes J C Kroon Overleden: Jan Oostwouder, jaar (te Alkmaar) 77 ,DOKTERSDIENST OP ZONDAG. Zondag wordt de doktersdienst voor Langedijk en Sint Pancras waargeno men door J. de Wit, arts te Oudkarspèl (telefoon K 2260 - 524). Enkele weken geleden stond een arts voor de Alkm. politierechter terecht. Door een C.C.D.-ambtenaar en een agent van politie in uniform was deze arts met een rood licht een stopteken gegeven. Dit gebeurde omstreeks 11 uur tn de avond op de Kennemer- straatweg nabij de Regulierslaan. De arts was echter doorgereden waarop de Rijkspolitie een schot loste. De wagen kwam tot stilstand, niet door het schot, en de arts kreeg een proces-verbaal. Tijdens de rechtzaak die hiervan net gevolg was, gaf de arts zijn ongenoegen te kennen over het schieten van de politie, daar hem dit zeer gevaarlijk toescheen. Door het feit dat hij kleu renblind was had hij niet gezien dat de agent een rode lantaarn zwaaide en hij voelde zich niet verplicht te stoppen. Ook had hij niet gezien dat de agent het uniform droeg van de Rijkspolitie. Naar zijn mening was .het een liftende militair) - De officier van justitie was eveneens de mening toegedaan dat het schieten niet pp zijn plaats was. maakte zijn mening ook kenbaar en gaf de ambtenaar in overweging een andere metbode voor het aanhouden van wa gens te zo.ekén, maarniet meer te Tcbietnn Wij hadden goed geluisterd maar hoorden niets over kleurenblinde auto bestuurders die toch meerdere malen met gekleurde .yerkeers- en stoptekens hebben te maken. De arts werd vrijge sproken daar 't ten laste gelegde niet bewezen werd verklaard. Een en ander is voor de Districts commandant der Rijkspolitie aanleiding geweest zijn mannen te instrueren en deze autoriteit maakt het publiek het volgende bekend: Bij sommige bestuurders van motor rijtuigen schijnt ten onrechte de me ning te hebben postgevat dat op een door de politie gegeven stopteken het motorrijtuig niet tot stilstandbehoeft te worden gebracht. Het kwam althans de laatste tijd nog al eens voor dat een bestuurder van een motorrijtuig op een door de politie ge geven stopteken zijn rijtuig niet tot stilstand bracht en meerdere malen zelfs met verhoogde snelheid doorreed, met gevolg dat later proces-verhaal werd opgemaakt wegens het misdrijf omschreven in art. 184 van het Wetboek van Strafrecht.' Op juridische gronden volgde een enkele maal tegen zo'n bestuurder een vrijsprekend vonnis. Bestuurders van motorrijtuigen schijnen uit het lezen van couranten commentaar op een dergelijk vonnis ten onrechte de conclusie te hebben ge trokken dat zij toch niet gestraft wor den indien zij niet op het door de poli tic gegeven bevel tot stoppen voldoen, met gevolg dgt enkelen doorreden tn de politie van haar vuurwapen gebruik moest maken om zo'n bestuurder tot andere gedachten te brengen. Dit feit deed zich inzonderheid des nachts voor, d.w.z. tussen een half uur na zonsondergang en een half uur vóór zonsopgang. Motorrijtuigbëstuurders maak ik er op attent dat ik mijn personeel instruc tie heb gegeven om tussen een half uur na zonsondergang en een half uur voor zonsopgang op navermelde wijze aan te geven dat een motorrijtuig tot stil stand gebracht moet worden. Het Rijkspolitiepersoneel, gekleed in uniform met witte rechter ondermouw, plaatst zich zodanig op de weg dat het in de lichtbundel van het motorrijtuig valt en geeft dan tijdig een stopteken met een rood licht gevende lantaarn, welke op en neer wordt bewogen. Mocht een motorrijtuigbestuurder niet aan het aldus gegeven stopteken vol doen, dan moet wel worden aangeno men dat opzettelijk om enige duistere reden wordt doorgereden. De politi.e zal er dan toe overgSan om met ge bruikmaking van alle ten dienste staande middelen (zo nodig ook vuur wapenen) dc motorrijtuigbestuurders te dwingen hun motorrijtuig tot stil stand te brengen. In dit geval zal de verontschuldiging „ik dacht met lifters te doen te hebben" ook niet opgaan. De .belangrijke diefstallen en andere ernstige feiten van de laatste tijd, waar bij practisch steeds gebruik werd ge maakt van motorrijtuigen, noopt de politie tot deze strenge maatregel over te gaan. Opgemerkt zij, dat de politie des daags bij deze controle geen witte ondermouw zal dragen, daar zij dan voldoende kenbaar is aan haar uniform. Heiloo, 4 Maart 1948. De districtscomm. der Rijkspolitie De kapitein, Mr. J. P. v. d. STEUR. Terwijl men in de Ben Yehoeda-straat te Jeruzalem nog bezig is met puin ruimen, hebben Joodse verzetslieden een nieuwe aanslag gepleegd op een Britse trein, waarbij 26 Engelse soldaten het leven hebben verloren. Dinsdagavond werd in de twee boven lokalen van de Chr. School de jaarlijkse ouderavond gehouden. Deze werd be zocht door 289 personen. De bijeen komst werd geopend met het gezamen lijk zingen van Ps. 1451 waarna de voorzitter van het schoolbestuur, de heer G. Ven een gedeelte las uit de bijbel en voorging in gebed. In zijn openingswoord heette hij alle aanwe zigen hartelijk welkom, spr. hoopte op een aangename avond. Door de onder wijzeres mej. Bekkering werd een in leiding gehouden over „De bijbelse ge schiedenis op de school", welke met grote aandacht werd gevolgd. Voorts werd het woord gevoerd door de hoofdonderwijzer de heer J. E. Aartsen. Deze deelde mede dat hij de gelegenheid wilde geven aan de ouders on de lessen in de school bij te wo nen. De tijd daarvoor zal nader worden bekend gemaakt. Tijdens de pauze werd het werk der kinderen bezichtigd, dat keurig op de banken lag. „Het minder begaafde kind" werd vervolgens behandeld door de heer Verweel. Verscheidene malen werden allen ge- tracteerd op thee, koffie en koek. Tot besluit sprak de voorzitter een woord va: dank, aan allen die hadden mee gewerkt tot het welslagen van deze mooie leerzame en tevens gezellige ouderavond. Nadat de avondzang was gezongen, en de heer Aartsen een dankgebed had uit-' gesproken, behoorde deze ouderavond weer tot het verleden. In opdracht van veiling Broek op Langendijk is de vaart naar Koedijk van ijs vrijgemaakt. De motorschipper de heer Jac. Arends is er in geslaagd met zijn motorschuit het ijs te breken. Hoewel het ijs nog op vele plaatsen pl.m. 10 cm dik is in het Geestmer- ambacht, wist deze schipper in een tijd van 3 uur Koedijk te bereiken. Nu kunnen de tuinders per schuit de vei ling weer bereiken. Dinsdagavond reed de heer A. Gouds blom op zijn transportfiiets met een doos voorop, toen hij in de Dorpsstraat ter hoogte van de heer Leeuwerik twee dames moest passeren. Hij raakte met zijn doos even de dames en verloor zijn evenwicht. Hij viel tegen de juist pas serende Naco-bus, met het gevolg dat zijn fiets geheel werd vernield. Hij zelf kwam met de schrik vrij. EEN LEEUWERIK BROEDDE IN EEN HOOIKLAMP. Op het veehoudersbedrijf van de heer N. J. Blaauw in -' de Berkmeer stond een klamp hooi op een 25 HA land. Het weer was voor het naar de boerderij halen van dit hooi zeer gun stig en er werd besloten dit met paard en wagen o$> te halen. Reeds was een gedeelte van het hooi geladen toen de heer J. Weel in het hooi een nestje van een leeuwerik vond met 4 eitjes. Dit mag zeker een unicum genoemd wor den. BENOEMD. Aan de RK Meisjesschool alhier is met inang van 1 April a.s. benoemd mej. C. van Don, uit Utrecht. ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur, ds. Dikboom. Kapelkerk, 10 uur, ds. Den Oudsten (H.Doop); 5 uur, ds. Wessel- dijk. Rem. geref. gem., half elf. ds. Modderman van Amsterdam. Luth. kerk (Oudegr.), half elf, ds. Rooden- burg. Doopsgez. kerk, 10 uur. ds. F. Kuiper van Amsterdam. Baptisten- gem. (.in N. Doele), 10 uur, de heer Hof huis. Oud-kath. kerk. half 9, dienst in'de luth. kerk, Oudegracht. Herst. Ap. Gem., Toussaintstraat, half 10 en 4 uur en Woensdagav. 8 uur, dienst. Ned. Chr, Gem.schapsb., in W. en B„ .1 uur jeugdsamerkomst; Woensdag en Donderdag half 8 de heer Lucardie van Zeist. Leger des Heils, Limmerhoek 40, 10 uur heiligingsdienst, 12 uur, Zon dagsschool, 8 uur verlossingsbijeen komst o.l.v. majoor Ter Telgte. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, 10.30 uur Zondagsschool; 5 uur Godsdienstbijeenkomst (in Valk'» lunchroom, Houttil 5). Rozekruizersfj genootschap, Oudegracht 114, half elf, tempeldienst, de heer A. v. d. Kuyp. AKERSLOOT, 10 uur, ds. Van San ten. BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur, ds. Bierman (extra collecte voor de kerk voogdij). Geref. kerk, 10 en 5 uur, ds. Telkamp. Maranatha, half elf, ds. Bremer. BROEK OP TANGENDIJK, herv. gem., half 10 ds. Bijlsma (H.Doop); half 4 ds. Den Oudsten van Alkmaar. Ge ref lierk (art. 31), 10 en 3 uur, ds. v. d. Lingen. Chr. geref. kerk, half 10 en 3 uur, ds. Henstra. EGMOND AAN ZEE. herv. gem., 10 uur, ds. Roobol. Oud-kath. kerk, voorm. 8 en 10 uur en nam. 7 u. dienst. GROET, 10 uur, ds. De Jong HEILOO, herv. gem.,. 10 uur, ds. Van Wijk. Evang.Kerkelaan, 10.15 uur, ds Waardenburg van Haarlem. Ned. Christ. Gemeenschapsbond, Donderdag 3 uur bijbelbespreking, Stationsstraat 69. HEER-HUGOWAARD, herv. gem., half 3, ds. Van Wijk van Alkmaar. HENSBROEK, geen dienst. KOEDIJK, 10 uur, de heer Slager. LIMMEN, 2 uur, ds. Dikboom. OBDAM, 10 uur, de heer J. Ciere- mans. OOST-GRAFTDÏJK, av. half 8 ds. Boekee. OUDORP, 10 uur, ds. Bosch. SCHERMERHORN, herv. gem., geen dienst. STOMPETOREN, 10 uur ds. Leen- dertz. Evangelisatie, 10 uur de heer van Zetten van. Schagerbrug. URSEM, half elf, ds. Kastein. VEENHUIZEN geen dienst. WARMENHUIZEN, half 3, ds. Appel. WARMENHUIZEN, 4 Maart 1948. 50 kg Uien f 48.50; 77800 kg Rode kool f 12—f 19.90; 198500 kg Gele kool f 7— f 9; 1000 kg Bieten f 6.40. NOORD-SCHARWOUDE, 5 Maart. 9000 kg witte kool f 17.20—f 19.40; 53000 kg rode kool f 14.40—f 24.10; 226000 kg gele kool f 7—f 9.30; 3400 kg uien f 49.50—f 50.70, grove f 52.30—f 53, drie lingen f 24.80 en nep f 15.70; 1000 kg witlof: I f 26—f 35, II f 19—f 22 en III f 12. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Maart. 28000 kg rode kool 14.50—19.80. 250000 kg gele kool 7—7.40. 4000 kg peen II 17—17.20. peen III 18.50—19. 3900 kg bieten I 6.70—7.10. Bieten II 6.—. 700 kg witlof 39.10—40.30. Mijnheer de Redacteur Kort geleden las ik in verschillende bladen een artikel betreffende de enorme deviezen-besparing door het ophalen van het voedseiafval langs de huizen en de verwerking hiervan tot veevoeder Hoewel de inhoud van dit artikel juist is, stel ik er tegenover dat, althans in Alkmaar, door het niet behoorlijk func tioneren van deze dienst, een behoorlijk bedrag aan deviezen verloren gaat Ik zal trachten u dit aan te tonen: Hoe de afhaaldienst in Rotterdam pre cies geregeld is weet ik niet, doch wel weet ik, dat dit op alle werkdagen ge schiedt In Alkmaar geschiedt dit tweemaal per week; bij mij in de huurt op de Dins- en Vrijdagen Een der gevol'gen hiervan is, dat de emmers overstromen, een groot gedeelte op straat terecht komt en met het straat- vuil op de vuilnisbelt terecht komt. Een ander gevolg is, dat de huisvrou wen. wanneer de afvalemmer vol is, de afval in de vuilnisbak deponeren Bij ervaring is mij gebleken, dat de af val ook lang niet steeds op de daarvoor bestemde dagén wordt opgehaald. De redenen hiervan zijn te zoeken ln de te grote ophaalwijken en het ontbreken aan behoorlijke contróle Wanneer de wijken kleiner worden ge maakt, de ophalers de verplichting tot dagelijks ophalen wordt opgelegd en er vanwege de gemeente-reiniging een con tróle wordt ingesteld, dan ben ik er van overtuigd, dat het wekelijks kwantum aan afvak met minstens 1/3 zal stijgen Ook zal hierdoor, vooral, in het warme jaargtijde, veel minder door verrotting verloren gaan, waardoor mede 'de volks gezondheid gebaat zal zijn en tevens het kwantum bruikbare afval nog meer ver hoogd zal worden In de hoop, dat deze aangelegenheid door u onder de aandacht van de des betreffende' autoriteiten zal worden ge bracht, teken ik, Hoogachtend. EEN BEWONER VAN DE SPOORSTRAAT In plaats van kaarten. Verloofd: TINY WELKER HEIO NIEHAUS Paul Krugerstraat 13, Alkmaar. Dorpsstraat 9» Bergen. Geen rec'eptie GER DE JONGH "n BEP JONKER geven U kennis van bun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking bepaald op Woensdag 24 Maart a.s. 2 uur n.m. te Grootschermer. Akersloot Westelijk 3(53 Z en N. Schermer, Menigweer B 24, 3 Maart 1948. Receptie op de trouw dag van 3 tot 5 uur in zaal „Zonnelust" van de Heer J. Zwart te Stom- petoren. Toekomstig adres Model boerderij „Spoolde". Beukenallee A 37. Zwolle Hierbij zegik al mijn vrienden en kennissen in Alkmaar en omgeving hartelijk vaarwel bij mijn vertrek naar California, a/b. m.s. Nieuw Amsterdam BERTHY VELTMAN, v. d. Meysfraat 16, Alkmaar. Ni lijdt Elis te J heei liefc der, ger F F in d 45 jt Den I C 1 1 1 a Alkm B E Den E II A II II Dm I Javi De t vindt 8 Maa gemen te Hu Javast div. soorten, zeer ,terk J33 1,70 1,55 'j uld, pi 0.5I"M4 0,29 HANOENBORSTELS in verschillende O 1H maten, reeds vanaf UjlU goed gevuld, prima cocos sanitair model, nu zeer goede kwall- a teit, nu UjDI ook in zuiver haar A 2,49 1,- U,/U div. modellen n in zuiver haar en gemengd 4 17 4 3,85 2,80 flinke maten, haar j en cocos 1 1(1 3.64 'J div. modellen en A «in vullingen n qr 2,13 1,74 UjUÜ prima zwaar ka- toen 1,33 1,72 haarvulling, vanaf 0,98 Amerikaan.. ,m. 1,82 1,35 UjwU met prima veer, A ir per 20 stuks ||)Tu 110 en 220 volt; nu Q Qfl slechts öf^ wit gelakt met bin- nenemmer; allee; BI KI PA^ 5 i AFW zwaar vertind slechts *waar vertind; nu Q Qjj LEPE 94X190 cm 36,90 BLAZI

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2