De wereld binnen vier houten wanden m ZWABTE iCKlAPPW 3 HAHEA£É1 AN NELLE Luchtverkeer aan banden Schiphol „zat dicht" NABIJ EN VERRE LUISTEREN NAAR.... DAMES,' Wij spelen Bridge Zwaar verkouden (Van onze speciale verslaggever). Rrhinhol in de prille morgen van een mistige voorjaarsdag. Op het grote veld daarbuiten is het stil. Duisternis hangt over de wijde uitgestrektheid en de gele lampen buiten aan de gebouwen werpen helle lichtsluiers tegen een muur van nevel, die alles, dat verder dan vijftig meter ver ligt, aan 't oog onttrekt. Binnen, in de douaneloods en het restaurant is het nog rustig, als wij arri veren Een ijzeren kachel midden in het vertrek rookt dat het een aard heeft en is klaarblijkelijk nog niet zo lang aangemaakt. Wij zouden om zeven uur vertrekken naar Basel, met een speciaal lestoestel, maar het werd twaalf uur eer er iets van kon komen. Schiphol zat dicht, zoals dat in het vakjargon 'heet, zó dicht, dat er niet gevlogen werd en niet geland. Alleen de Constellation naar Batavia vertrekt. Maar dat toestel gaat in één ruk door naar Rome en heeft dus geen last van mist op in de buurt gelegen vliegvelden naast de afstotende kilheid buiten de vensters. Het zonnige Zuiden lokt in een weelde van kleuren. Platen van buitenlandse luchtlijnen met voorstel lingen van verre landen. Geneve, Lu gano, Zuid-Amerika, RomeMaar voor de ramen staat nog de mist. „Het ijzeren gordijn" spot er één en dan dwaalt de blik naar de plaat van de Tsjechische Luchtvaartmaatschappij.... Het geluid van de pruttelende koffie en de tinkelende kasregisters heeft nu gezelschap gekregen en is ondergegaan in een stemmengeroezemoes, in een cacophonie van talen. Met iedere bus komen nieuwe reizigers, maar nie mand gaat er af. De uitgang naar het platvorm blijft hermetisch gesloten. In het restaurant wordt het voller en voller. De Engelse kinderen gaan krij gertje spelen, tot wanhoop van hun moeder. Maar zij ziet geen kans, om hen langer zoet te houden, in de luidspreker schreewt om mr. Gregor, die on the phone verlangd wordt. Dan inééns: „Passengers for Bankok, SinSgapore and Batavia are renguested to board their plane, passagiers voor Bangkok, Singapore en Batavia wor den verzocht zich naar het toestel te begeven Even lucht het op, vijftien, twintig mensen vertrekken door de deur aan het gindse einde. Alsof erop gewacht werd, barst onmiddellijk het gepraat weer los. De stoelen worden hard, overal be ginnen mensen rond te lopen. De obers hebben moeite, met hun volle plateau's tussen de menigte door te komen. Het wemelt nu van uniformen, marechaussee met rode petten, de grij ze douane-ambtenaren, het blauw van vliegers, een taxi-chauffeur brengt 'n bouquet bloemen. Het is nu ook niet vervelend meer, dit wachten. Het bekijken van de me nigte die rondhangt, in afwachting van het tijdstip van vertrek, is een studie op zich zelf waard OP WEG NAAR HET ZUIDEN. De mist, die nog altijd rond de ge bouwen golft, houdt een. cosmopoli- tisch gezelschap gevangen binnen vier houten wanden. Van heinde en verre zijn ze gekomen deze wereldreizigers, naar alle delen van de ganse aard- De douane stempelt onze passen en gelooft ons op ons woord, als we vertellen, geen deviezen te bezitten. Maar probeer maar niet, een grapje te maken, want dan zijn de heren niet voor de poes. Eén van de colle ga's maakt een paar schampere op merkingen met een van nature onschuldig gezicht en hij wordt prompt uitgenodigd mee te gaan. „Ja meneer, hier achter dit hek Later vertelt hij ons, dat hq zich had te ontdoen van al zijn textiel, alsmede van zijn schoenen en dat een, overigens hoffelijke douanier, hem „aan den lijve onderzocht". Zon der iets te vinden, overigens, want journalisten zijn zonder uitzondering nette lieden, die zich niet aan de- vlezensmokkel schuldig maken. Het is alleen maar, dat de douane dat van niemand gelooft, ook van ons niet MORGENSTEMMING. In het restaurant hangt nog die ech te morgenstemming. De bloemenkiosk is nog gesloten. Alleen de bordjes han gen buiten: For flowers can be paid in foreign and Dutch currency". Hele maal goed Engels is het niet, een En gelsman zegt „The flowers can be paid for", maar wie daar op let, is een kniesoor! De obers zijn al goed wak ker en de koffie is heet en zoet en de broodjes met kaas gaan erin, als brood jes met kaas Het wordt zeven uur en de dag sluipt nader. Een grauwe dag, mistig en koud. Ons gezelschap hokt rond de kachel en kort de tijd met een rob bertje bridge. De stilte wordt verbro ken door het zachte kletsen van de kaarten op de tafel en het staccato getinkel van de kasregisters, telkens als een ober weer koffie heeft afgele verd. De ketels op de toonbank prut telen zachtjes. De mist staat als een muur rond de ramen De deur piept open en een aantal adspirant luchtreizigers komt binnen. Vcor Londen en Zurich, blijkens de labels op hun bagage. Een stentor stem door de luidspreker vraagt uit nodigend naar meneer Snijder. Me neer Snijder wordt aan informatie verwacht De koffie pruttelt en de kaarten kletsen. Een heldere lach parelt in 'n hoek, waar een gezelschap het zich behaaglijk heeft gemaakt. De tijd be gint te slepen. Ook bridge gaat verve len. Het onderwerp moppentappen wordt aangesneden. Een van ons komt terug na een afwezigheid van een paar minuten. Hij trekt een pijnlijk gezicht. „Ik ben gevallen", verklaart hij, „ik stond tegen de mist te leunen en die ging ineens opzijFlauw, maar als je je verveelt, lach je om alles WACHTEN DUURT LANG. „Mum ,want sweets! Look at that windmill! When do we go?" Een klein Engels jongetje wil van alles tegelijk. Zijn moeder, jong en aantrekkelijk, heeft haar handen vol met hem en zijn drie broertjes en zusjes. Wachten duurt lang en zeker met vier kleine kinderen. Negen uur, nieuwe golven mensen, nieuwe talen. Frans, Duits, Engels, Spaans, Zweeds en zelfs Maleis. He ren met diplomatenj assen en gele ac- tetassen, vrouwen in tailor-made of bont, modieus en koel, gom-kauwende Amerikanen met khaki-regenjassen en breedgerande hoeden. De bloemen kiosk is nu open. Tulpen, narcissen, fresia'sDaarnaast een bordje „Children's welfare" met, o wonder op de bovenste plank een rij Bols- kruiken als een uitdaging voor elk rechtaard vaderlander. De kleurige reclameplaten aan de door Jan Dirk van Exter CODVrtEtït R.D.P. Gelukkig, de Chef heeft weer iets gevonden, waarop hij zijn rusteloze geest kan concentreren. En wat hij aanpakt, pakt hij goed aan. Bestrij der der misdaad wil hij zijn. Maar aangezien hij zich nog niet kan per mitteren in het volle daglicht te ko men, moet hij zich tevreden stellen met een rol achter de schermen. Als een schaduw zgl hij optreden. Gelukkig heeft de Chef de beschik king over. een, aardig wagentje en daarmee begeeft ons tweetal zich nu naar de grensstreek. En evenals altijd, zal de Lange, die vroeger in de onderwereld lang geen onbekende was, proberen om wat in lichtingen te verkrijgen. De Chef heeft de auto gestald in een klein dorpje aan de grens en de Lange stapt een café binnen, zoals de grenstreek er zovele kent. De Lange kent de kastelein van dit kroegje nog wel van vroeger, maar de klanten zijn allemaal onbekenden voor hem. Er heerst ook niet meer diè ge moedelijke sfeer, die vroeger het ken merk was yan die kleine stamminee- kes uit het Zuiden. Integendeel. En als de Lange arge loos probeert een praatje aan te knopen, wordt hij met norse gezichten weggekeken. „Wie ben jij?" bromt een onguur type, terwijl hij de Lange wantrou wig aanstaart. „Dit is een ongezonde streek voor vreemdelingen. Die ma ken hier vaak een ritje, waarvan ze niet meer terugkeren". En met een sinister lachje begluurt hij de Lange. Deze besluit om de kastelein maar eens op te zoeken. Bij deze gasten voelt hij zich niet thuis. kloot zullen ze afreizen. De KLM staat er borg voor, dat ze snel en veilig op de plaats van bestemming zullen wor den afgeleverd .De KLM wijkt voor niets, afstand en tijd hebben voor haar De stem geen betekenis, ook voor het weer gaat zij niet uit de weg. Deze mist zou zij gemakkelijk de baas kunnen worden. De vakkennis van piloten en grondpersoneel staan daar borg voor. Toch laat de KLM geen toestellen starten. Omdat het veiliger is, te wachten, tot het zicht beter wordt. Niet voor de KLM, maar voor de aan haar zorgen toevertrouwde luchtreizi- gers Maar zodra het enigszins mogelijk is starten de zilveren vogels naar de vier windstreken. „Het klaart op" zegt iemand. De wans is de vader van de gedachteOm twaalf uur klaart het werkelijk op en dan komt het ver trek nog onverwacht. De ijzeren hekken van het plat form openen zich en voor ons strekt wijd en effen het landingsterrein Schiphol. Tien minuten later hangen we op een paar honderd meter boven het polderland, op weg naar het Zui den 1 2V2 mille sleutelgeld De candidaat-huurder van een huis in Batavia deed bij de politie aangifte, dat een tussenpersoon, die hem het huis had aangeboden, een sleutelgeld verlangde van 12.500. Eendeneieren niet duurder dan 13 cent In verband met het feit, dat er te hoge prijzen voor eendeneieren worden gevraagd, deelt men van de zijde der vakgroep „groothandel in eieren" me de, dat de prijs voor eendeneieren, welke door de detaillist aan de con sument mag wórden berekend, ten hoogste. 13 cent bedraagt. Eendeneieren zijn voor cle consument ir. vrije verkóop verkrijgbaar. 165. De dikke biggenheer heeft juist negen ijsjes gekocht voor zijn kinderen. Daar komen Pim, Pam en Pom aan. Met één klap slaat Pom hem alle ijsjes uil handen. De biggenkindertjes begin nen te schreeuwen! En daar hollen va der Big met zijn negen kinderen ook al achter Pim Pam en Pom aan. Met alle anderen! Hoe moet dat aflopen? De kleurige reclameplaten aan de 166. „Kijk eens achter je", roept Pom houten wanden zijn een verkwikking L onder het lopen tegen zijn broertjes. „We hebben nu al een hele menigte achter ons. Het zijn er zeker al dertig". „Mooi", hijgt Pim. „Dan moeten we nu naar ons doel, De anderen volgen ons vanzelf wel". En zo is het ook. Pim Pam en Pom rennen naar het hol toe, waar Pam vannacht ingevallen is en een razende, tierende menigte volgt hen. In hun woede denken de dieren er niet aan, dat ze in de richting van het Spookkasteel op de Dennenheuvel rennen. Ouden van da gen in Friesland hebben in een bij eenkomst te Leeu warden minister Drees gehuldigd voor het totstand komen van de noodvoorziening ouden van dagen. De minister, die vergezeld was van zijn echtgenote, ontving een prachtige Friese stoeltjesklok. xDe begroting '48 van de Katholieke Volks partij vertoont een eindcijfer van 227.750. Daaruit blijkt, dat het leden tal gesteld wordt op 250.000. xIn de eerste maand van dit jaar zijn, vol gens voorlopige gegevens, 1914 nieuwe woningen 0ei -d gekomen, 195 daarvan zijn ingericht voor tijdelijke bewoning door meer dan één gezin. Op deze wijze is thans voor het eerst sinds de bevrij ding in een maand woonruimte voor mèer dan 20Ö0 gezinnen door nieuw bouw verkregen. xTruman heeft thans officieel medegedeeld, dat hij zich bij de presidentsverkiezingen candidaat stelt voor de Democratische Partij. xTe Mobile (Alabama) is een ne ger, die een blanke aansprak met „bud dy" (broeder) en hem uitnodigde naar zijn huis te komen om over president Truman's program voor de burgerlijke rechten te spreken, door de blanke doodgeslagen. xDe primaat van Spanje heeft aan de pastoors van zijn diocees verboden voetbalwedstrijden bij te wonen, „daar deze hartstochten opwekken, welke moeilijk te verenigen zijn met de waardigheid van de pries terlijke staat". xEen nieuw raket projectiel van de Amerikaanse marine heeft een hoogte bereikt van 125 km, met een snelheid van 4827 km per uur. Een tijdens de proefneming afgeschoten V 2 bereikte 'n hoogte van 183 km met een snelheid van ongeveer 5630 km per uur. —x— Een scholier te Loftus (York shire), die van het schoolgaan af wilde komen, stak de school in brand. De brand werd echter tijdig geblust en de dader kreeg 15 shilling boete. x De pleegbroeder van Adolf Hitler, Jo sef Mayerhofer, voormalig directeur van een verzekeringsmaatschappij, is te Wenen wegens hoogverraad tot achttien 'maanden gevangenisstraf veroordeeld. xVolgens Tass bedroeg aan het ein- ,de van de oorlog de jaarlijkse produc tie van de Russische vliegtuigindustrie 40.000 stuks. xAmerika zeldt 202 zeer kostbare schilderijen, die aan het Duitse rijk toebehoorden, naar Duits land terug. Van locomotief gevallen Dinsdagmorgen omstreeks half zeven viel de 29-jarige leerling-machinist B. Ensing te Coevorden van de locomo tief van de eerste die dag vertrekken de trein naar Zwolle. Hij raakte on der de wielen, waardoor zijn beide be nen geheel werden afgereden. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Coevorden overgebracht. Moordenaar heeft bekend Dinsdagmiddag heeft de 21-jarige M. W. uit Amsterdam, die verdacht werd van de moord op de 10-jarige Anneke Hagel en thans wordt ver pleegd, tegenover de officier van ju stitie bij de Amsterdamse arrondisse mentsrechtbank in het Wilhelmina Gasthuis een volledige bekentenis af gelegd. Tevens is komen vast te staan, dat het hier een zedenmisdrijf betrof. Een werkelijk fijn product ter verzorging van Uw handen is Een HamameJis product van Mijnhardt. XXII. Onverwachte moeilijkheden. Soms kómen er bij het afspelen van een spel moeilijke situaties voor, die men beter aanvoelt, als er de aandacht eens op wordt gevestigd. Let U eens op het volgende spel: S. 10-6-3 H- a-6-4 R. 8-5 KI. a-h-9-4-2 S. h-v-b-8-7 S. a-9-5 H. 9-5-3-2 H. 8-7 R. h-10-4 R. b-9-6-3-2 KI. 8 KI. 6-5-3 S. 4-2 H. h-v-b-10 R. a-v-7 KI. v-b-10-7 Tegen een vierharteneontract te spe len door Zuid, kwam West uit met schoppen heer, in N. de oost nam over met het aas, en 'e sch. 9 na. West nam met de vrouw en speelde sch. boer na. N. de 10, O. de 5 en Z.?? Wat deze nu moet doen isniet af troeven, maar ruiten 7 bijgooien. Wat West dan ook naspeelt, Zuid maakt altijd zijn 4-harten contract West. Gaat U dat even na. En bekijkt U ook even, dat Z. down gaat als hij in de derde slag met de 10 aftroeft. En ziet U dan ook nog eens voor U zelf na, hoe Zuid op het volgende spel 4 sch. speelt, bij uitkomst van West met harten heer en harten aas na. Noord: S. h-b-9. H. 8-6-5-4. R. a-h-3. KI. h-b-9. Oost: S. 7-6-2. H. v-b-7. R. v-10-8. KI. 6-5-4-3. Zuid: S. a-v-10-5. H. 2. R. 7-6-5-2. KI. a-v-10-2. West: S. 8-4-3. H. a-h-10-9-3. R. boer- 9-4. KI. 8-7. Wil HILVERSUM IL 415 m. Nieuws berichten om, 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. V.A.R.A. 7.15 Gr.- pl.; 8.15 Operette selecties; 8.50 Voor de huisvrouw; 9 Bekende orkestwerken (gr.pl.); .30 Waterstanden; 9.35 Mozart (gr.- pl.) V.P.R.O. 10.— Morgenwijding; V.A.R.A. 10.20 Onder de Italiaanse zon (gr.pl.); 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Liederen van Ned. componisten; 11.10 „Het broos geluk" (voor dracht); 11.30 Gr.pl.; A.V.R.O. 12 Pierre Palla (orgel)12.30 Weer- praatje; 12.33 Sportagenda; 12.38 The Ovroleans; 1.15 Het Vaudeville Or kest; 1.45 Fats Waller (piano); 2 Kookkunst; 2.20 Sopraan en piano; 2.45 Gr.pl.; 3.02 Ons volk in zijn dichters; 3.22 Gr.pl.; V.A.R.A. 4.Hij, zij en de piano (gr.pl.); 4.30 Tussen twaalf en zestien; 5. Johan Jong (or gel)5.20 Wij en de muziek; 6.15 De V.A.R.A. feliciteert; 6.40 Silvestri- kwartet; 7 Denk om de bocht; 7.15 Nederland op zee; 7.22 Appèl ex-pol. gevangenen; V.P.R.O. 7.30 Cursus; 7.50 Tien voor acht; 8.15 Variatio- nen; 8.30 Cursus; V.A.R.A. 9 Men vraagt en wij draaien; 9.30 Schuldig of onschuldig? 9.50 Op vleuglen van muziek; 10 Buit. weekoverzicht; 10.15 Swing and Sweet; V.P.R.O. 10.40 Vandaag; 10.45 Avondwijding; V.A. R.A. 11.15 Gr.pl. HILVERSUM I, 301 m. Nieuws berichten om: 7. 8. 1 7. R en 11 u. N.C.R.V. 7.30 Suite evocatrice; 7.45 Een woord voor de dag; 8.15 Gewijde muziek; 8.30 Tsjaikofsky; 9.15 Och tendbezoek bij jonge zieken; 9.30 Mu ziek bij het werk; 10.15 Gr.pl.; 10.30 Morgendienst; 11 Kwintet; 11.15 Viool; 11.45 „De Varianten"; 12.15 Omroeporkest; 12.30 Weeroverbicht; 1.15 Ensemble Lachman; 1.45 Gr.pl.; 2 30 Van oude en nieuwe schrijvers; 2.40 De „Microstars"; 3 Opgewekte discoklanken; 3.30 Hollands strijktrio; 4 Voordracht; 4.20 Poème; 4.40 Ka merorkest; 5.25 De vijf Zapakara's; 5.45 Cyclus Claude Debussy; 6.15 Het evangelie en esperanto; 6.30 Ned. strijdkrachten; 7.15 Geestelijke lie deren; 7.30 Het actueel geluid; 7.45 Christ. Middenstandsbond; 8.15 orgel concert; 8.45 „De vluchtheuvel"; 9.30 „Vrjj en blij"; 10 Vragen aan voorbijgangers; 10.30 N.C.R.V.-kwar- tet; 10.45 Avondoverdenking; 11.15 Avondpotpourri. J) Neem onmiddellijk I Brengt i.recl verlichting N.V. SPATULA LOSSES' (O) OOOl tjeeod adema 1) HOOFDSTUK I „Murderer." „Merkwaardig zoals de jongen op U lijkt", zei dokter Van Bremen terwijl hij naar de staalblauwe ogen van de achtjarige Nico de Wit keek. „Wat moet je worden, mijn jongen?" De knaap haalde een beetje besluiteloos de schouders op en glimlachfe tegen de bezoeker. „Ik denk net als vader", zei hij, „maar ik zou veel liever roverhoofdman willen worden." Dokter van Bremen lachte zo hartelijk, dat zijn .dikke buik er van schudde. „Misschien zou dat wel zo voordelig zijn", zei hij, „ofschoon. Hij brak de zin af en keek eens rond zich in de ruime salon waar alles van weelde getuigde. Makelaar De Wit, een forse man van vijftig jaar, die tevens een der voor naamste grossiers uit de provincie was, stond in wijde Kring bekend om zijn gastvrijheid. Na de dood van zijn vrouw had zijn zuster Marianne de plaats van de vrouw des huizes ingenomen. Het was algemeen bekend, dat tante Marianne in dit huis nummer één was, maar men wist ook, dat De Wit en zijn zuster in goede harmonie leefden en dat zij al haar best deed de liefde an de enige zoon te winnen en in alle opzichten zijn voortreffelijke verzorgster was. Vanavond, op de vijftigste verjaardag van de heer des huizes, waren er vele gasten. Er was in de eetkamer, welke men door haar afmetingen beter eetzaal kon noemen, een voortreffelijk diner gegeven en nadat de heren in de studeerkamer een goede Manilla of een Bulgaarse sigaret hadden gerookt, was men in de grote salon tezamen gekomen om er, zoals Hildebrand dat zou noemen, het avondje verder op gezellige wijze te passeren. Dienstertjes, die een levende symphonie in wit en zwart waren, serveerden gebak en de huisknecht, die voor deze gelegenheid zijn wit en rood gestreept jasje voor een rok hadverwisseld, ging met een gehuurde kellner met grote presenteerbladen rond waarop een keus kon worden gedaan uit de meest exquise dranken, welke de wijnkelder van dit huis blijkbaar in ruime mate bevatte. „Nu moet je naar bed, Nico", zei tante Marianne. De jongen ging gehoorzaam de kring rond én luisterde, wat vermoeid glim lachend, naar de complimpntjes van de mannelijke en vrouwelijke gasten. Hij kende ze bijna alle, maar er waren er ook, die hij nog nooit gezien had en zijn belangstelling ging voornamelijk uit naar een oude heer in een wagentje, die door een knecht was binnengereden en zo raar praatte, dat er bijna niets van te verstaan was. „Josientje!", vroeg hij toen hij de trap naar de eerste etage opliep, „waarom kan die meneer niet praten? Hoe komt het, dat hij in een wagentje zit? Is hij bij het diner daar ook in gebleven?" Josientje, het kamermeisje van tante Marianne, knikte. „Die meneer heeft toen hij jong was een verlamming gekregen", zei ze, „en nou moet hij altijd in dat wagentje zitten." „Ja maar, Josientje, waarom praat die menéer zo raar?" „Hij is verlamd, hij kan niet lopen en ook niet goed praten", zei het meisje. „Hij woont bij meneer Dupois. Je vader heeft hem meegevraagd, maar ik geloof, dat de stakker veel liever thuis zat. Bij het diner Is hij in zijn wagentje gebleven en zijn knecht heeft hem gevoerd, maar hij heeft bijna niets gegeten." „Gossie", zei Nico. Hij vond het belachelijk, dat een man, die zeker vijftig of zestig jaar was als een klein kind gevoerd moest worden. Het was eigenlijk een beetje griezelig. Hij dacht aan de ogen waarmee die meneer hem had aangekeken en hij hoopte maar, dat hij niet van hem zou dromen. Hij moest maar ergens anders aan denken, aan dokter bijvoorbeeld, die zo groot en zo sterk was en je zo kneep, dat je mond van pijn open ging als je hem een hand gaf. Of aan meneer Van Heerde, die zo vreemd praatte, dat je je stiekum in 't been moest knijpen om niet te lachen als je hem goeden nacht wenste. „Welterusten, meneer Van Heerde." „Ne maer, daer hébben we de zoon des huizes. Gae je slaepen, baste jon gen? Hoe oud bén je nu al?" „Acht jaar, meneer." „Wal, wal, dan ban je ontzattend groot veur je leeftijd!" De jongen ging zijn kamer in en glimlachte bij de herinnering. „Hoor eens, Josientje", zei hij toen hij in zijn pyama stond, maar Josientje had vanavond wel iets anders te doen dan naar zijn verhalen te luisteren. „Nou kruip j' d'r onder", zei ze streng, „en je past d'r op, dat we je niet meer horen." „Hoor eens Jos. Het meisje keerde zich op de drempel om en keek naar het lachende gezicht van de candidaat-roverhoofdman. „Nou, wat is er dan?" „Wil je asjeblieft tegen Antje zeggen, dat ze wat van die soezen voor me weghoudt? Anders eten ze vanavond alles op. Je weet wel, met die room." Het meisje knikte glimlachend en sloot zachtjes de deur. Zij moest op de garderobe letten want het zijkamertje in de gang hing vol en je kon nooit weten of sommige gasten niet vroeger vertrokken en tevergeefs naar hun jassen of mantels zochten. Maar het was tien uur en aan vertrekken dacht blijkbaar nog niemand. In de gang hoorde zij, dat de vleugel bespeeld werd en toen zij in de salon kwam zag zij, dat mademoiselle Dupont, de Franse lerares, juffrouw Schaafsma begeleidde. Het meisje studeerde zang op het conservatorium en had het ver erend verzoek niet durven weigeren voor het gezelschap te zingen. „Da stand das arme Veil.heilchen Haar stem was even schraal als haar figuur en zij was kennelijk nerveus, maar de gasten applaudiseerden beleefd en tante Marianne gaf in het voorbij gaan een knikje aan haar broer als bewijs, dat het avondje haars inziens uit stekend zou verlopen. (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5