/nsTEPLAns De laatste competitiewedstrijd voor de Boys en Alcmaria De Pampus-Piraat Herman Krebbers speelt Paganini A NAUTA's Brood T heeft voorrang! I Spoorstr. 8 Telef. 2315 Verslag van nuttig werk De medische sportkeuring in 1947 Invitatie-Tournooi Dicky Het festival te Bath Finale Kamp. Libre 4V26 Assurantiemensen, opgelet!'- Heiloo. Hij was te zwaar Geen liefhebbers Bergen. Met de ouden van dagen op stap PODIUM" DE Metro-Goldwyn-Mayer (de maat schappij met de brullende leeuw) „presenteerde" als première voor Ne derland in het City-theater „Waterloo- Bridge" en dit is een film, waaraan sedert lange tijd de faam reeds voor uitgegaan is. Moge het wereldpubliek dan lichtelijk beu zijn van oorlogsboe ken en -films, moge er dan een stre ven zijn zo snel en zo grondig moge lijk alle ellende en verdriet van de rampzalige jaren te vergeten, moge men zich dan een soort indigestie ge geten hebben aan alle mogelijke soor ten superieure en inferieure oorlogs-, LUISTEREN NAAR.... Voor de tweede maal de derby R.K. A.F.C.—Randers Marktberichten Bij alle bezorgers verkrijgbaar. Predikbeurten Meesterlijke vertolking Zo herleefde op dit H.O.V.-concert weer eens het oude virtuozendom, in al zijn schittering en oppervlakkigheid met het verbazend virtoos geschreven vioolconcert van Paganini. Deze dui velskunstenaar, die de viooltechniek grote diensten bewees, heeft alleen nog maar historische betekenis, zijn stuk ken vragen louter techniek en voor de rest niet veel meer. De violist, die dit werk moet reproduceren moet over een haast fabelachtige techniek be schikken, om de muzikale sensatie en acrobatiek recht te doen wedervaren en dan pas brengt hij zijn auditorium in verbazing' voor alles wat er nu wel op een viool is te verklanken, ken. Welnu, zo'n violist was nu Her man Krebbers, in één woord hij speel de meesterlijk en de dubbele tertsen, octaven, zelfs decimen, kwamen als het ware spelenderwijze onder zijn vingers vandaan. Bij het publiek een adembenemende spanning, gevolgd door stormachtig applaus. De solist betrok hierin zeer gul dirigent en or kest. Dit stuk. muzikaal vuurwerk, werd omlijst door twee orkestwerken, waarvan de bedoeling op veel diepere muzikale waarden berusten. Aange naam was de kennismaking met de „Fantasie pour orchestre sur deux airs populaires Angevins" van Leken, een geniaal componist en leerling van Cécar Franck. Deze componist, die slechts 24 jaar werd, had reeds oor spronkelijke ideeën en schreef ook de instrumentatie van het stuk zeer boeiend. Dirigent Hartvelt gaf er een fjjnzinnige en artistieke vertolking van. De Sinfonie „Uit de nieuwe we reld" van de Boheemse componist Dvorak, waarin de zinnen musische ver voering het voornaamste is, werd door het orkest spontaan en natuurlijk ge speeld, overeenkomstig het karakter van het stuk. Het publiek, dat in vrij bevredigend aantal was opgekomen, toonde zich zeer enthousiast en liet het aan welverdiende bijval niet ont breken. Op 2 April volgt nog een volkscon cert. MUSICUS. Verschenen is het jaarverslag 1947 van het Bureau voor Medische Sportkeuring te Alkmaar, dat een duidelijk overzicht geeft over het vele werk, dat door dit Bureau wordt verzet en van het grote be lang, dat de instelling voor de Sport wereld vertegenwoordigt. Daarom valt het ook te betreuren, dat nog altijd blijkt, hoe het aantal verrich te keuringen hoger had kunnen zijn, zulks, doordat de opgeroepenen na laten te verschijnen. Zo werden er in Alkmaai^ in 1947 634 keuringen verricht, terwijl dit er 704 hadden kunnen zijn. Terecht at tendeert het jaarverslag de secretaris sen der verenigingen dan ook op het feit, dat zij volgens afspraak hun le den zouden opwekken, aan de oproe pen van het Bureau gehoor te geven. Voor een keuringsavond zijn vijf doktoren nodig, zodat het gemakkelijk valt te begrijpen, hoeveel werk er van geen nut is, als men niet verschijnt. De oprichting van bureaux in de omtrek wil nog niet erg vlotten. In Bergen is men nog niet veel verder gekomen, doch in Heiloo ging het beter. Dank zij de samenwerking van de geneesheer-directeur Dr. de Smet en de Broeders van de St. Willibrordus- stichting werkt men daar op volle toeren en heeft o.a. de beschikking over het keuringslokaal en de Röntgen- kamer. In totaal zijn er 674 keuringen ver licht met inbegrip van de keuringen ten huize van Dr. Cohen te Hensbroek. Toch doet het jaarverslag een beroep op de verenigingen, het grote belang voor de volksgezondheid vooral in te 2ien. Het jaarverslag brengt dank aan doktoren, bestuursleden, aan het Cen traal Ziekenhuis, de St. Willibrordus- stichting en aan al diegenen, die mee werkten om het werk te doen slagen, Het besluit met enkele cijfers, waaruit wij vermelden: Verrichte keuringen 674, goedgekeurd 592, voorlopig goed 31, afgekeurd 4. voorlopig afgekeurd 26, door de huisarts gekeurd 21. NEDERLAAG VAN JAN DE BOER ER ZIJN NOG VIER BEKER- CANDIDATEN De zeer mooie partijen, die gisteravond het Invitatie-tournooi zijn gespeeld, hebben de situatie al bijzonder spannend r Semaakt I Jan de Boer verlopr met 82 tegen 100 «n C van Lienen, waardoor er thans vier r,. kandidaten zijn voor de eerste plaats en i-dys ook voor de Beker Daardoor zullen alleen de twee parijten van heden- «vond: Schouten—Poetskoke en Van Lie- L hen—Jongbloedt, maar vooral die van I Zondagavond: Van Lienen—Poetskoke en Jan de BoerVan Dam van bijzondere betekenis zijn Doggenaar behaalde gisteren zijn tweede overwinning Uitslagen: De zon wordt vanmorgen een beetje vermoeid wakker. Haar ene oog, waarmee ze op dit tra nendal neerziet lijkt wat rood. Maar de klokken van de oude stad verwelkomen haar niet min der uitbundig dan anders en aan de kant van de vest staat heel stil en heel statig een reiger en peinst wijsgerig in het water. En door die reiger en door alweer een nieuwe stralende dag denk ik op eens aan Dicky, voor wie ge boorte een mooi sprookje is met een ooievaar en rose kinderlintjes aan lintenDicky is al een heel mens. Van onder en van boven komen zijn beentjes uit zijn broekje en' als hij op een stoof staat kan hij al over een turf heenkijken. En op net zo'n zon nige dag als vandaag heeft Dicky het grote geluk, in Artis voor de ooievaar te staan. Zo maar. vis-a- vis, met alleen de spijlen van het hek tussen hem en de vogel Dicky kijkt met ogen, die donker worden van verrukking door het hek. „Hé, ooievaarroept hij, maar hij moet wel vijf keer roe pen, voor de ooievaar zijn tweede poot neer zet en zich omdraait. En dan zegt Dicky een beetje ademloos: „Dag, ooievaar, ken-je me nog De reiger langs de Vest laat zich even doorzakken en zeilt met een sprongetje weg. De gedachte aan Dicky neemt hij met zich mee. Aan de overkant maakt hij een glijvlucht om te landen. Met een klap van zijn kar slaat een bakker de Zaterdag open. Omtrent het festival der kunsten te Bath, dat dit jaar van 21 April tot 1 Mei gehouden wordt, veSnemen wij nog, dat daarbij onder meer toneel voorstellingen worden gegeven, en uitvoeringen van marionetten theaters. Het muzikale gedeelte wordt zoals gemeld, verzorgd door een aantal or kesten, zoals „National Youth", „The Boyd Neel", het BBC Symphony Or kest en het Londense Philharmonisch Orkest. Van de Mattheus Passion en de Hia watha wordt een opvoering gegeven terwijl de Engelse bewerking van Mo- zarts „II Seraglio" 6 maal ten tonele wordt gebracht. De „Sherek Players" brengen een nieuw drama. Het jeugdtheater speelt: „The Immortal Lady" van Clifford Bax en voor de jeugd wordt een inter- ternationaal filmfestival georganiseerd. De partijen van gisteravond brach- tten Overwinningen "voor* A. Vink, J. Mors Wz. en J. Haakman. Over het ge heel waren het spannende partijen, maar de gemiddelden waren beslist niet hoog voor deze klasse. Alleen Vink speelde met ruim 5. Uitslagen: car. brt. h.s. gem. Op Woensdag 17 Maart a.s. des mid dags om 2 uur, zal een belangrijke vergadering gehouden worden in het „Gulden Vlies" te Alkmaar, uitge schreven door het onderafdelingsbe- stuur van de grootste organisatie der assurantietussenpersonen, de welbeken de vereniging M.A.A. Er is de laatste tijd nogal het een. en ander gepasseerd in verzekerings kringen en het zal voor ieder belang stellende interessant zijn te vernemen hoe de toestand zich heeft ontwikkeld, Naar- het bestuur ons mededeelde, is de vergadering voor iedereen toe gankelijk. Wij, verwijzen naar de el ders in dit blad Voorkomende adver tentie. OPENSTELLING APOTHEKEN. Zondag 14 Maart zal de apotheek- Wanna op het Ritsevoort voor het publiek geopend zijn. In deze apo theek wordt gedurende de volgende week de nachtdienst gehouden. A. Vink 200 39 25 5.12 J. Timmerman 143 39 29 3.66 J. Mors Wz. 200 43 20 4.65 W. Zoon 171 43 22 3.97 J. Haakman 200 44 13 4.54 M. de Haas 167 44 30 3.79 De Alkmaarse vlotbrug heeft reeds me nigmaal voor puzzles gezorgd De be stuurder van de vrachtwagen, die gister avond om 11 uur de vlotbrug wilde pas seren, was echter zelf schuldig aan de ontstane moeilijkheden De brug verdraagt geen zwaarder gewicht dan 3000 kg, ter wijl de wagen met lading 5200 kg bedroeg, zodat het vlot gedeeltelijk zonk en dé wagen de oprit niet meer kon krijgen Met een kraanwagen werd de drenkeling op het droge gebracht Geruime tijd geleden trof de politie een onbeheerd damesrijwiel in de stad aan Do sterke arm ontfermde zich over do eenzame fiets in de verwachting, dat de eigenaresse wel spoedig zou opdagen- Tot heden is er nog geen vraag naar geweest ONZE PLAATSELIJKE VOETBALVERENIGINGEN. Voor de Foresters-senioren is het morgen een rustige dag. Niet één elftal moet morgen spelen. Alleen de adspi- ranten moeten aantreden. Om 10 uur ontvangt Foresters C Alcmaria Victrix E, terwijl om II uur Foresters A de Vrone A-tjes ontvangen. Foresters B maakt een uitstapje naar Graftdijk A. Deze wedstrijd vangt1 om 12 uur aan. Hedenmiddag is er een aardige ont moeting tussen de Randers-welpen en de Foresters-welpen t3 uur) op het Randers-terrein. Zaterdag 3 April wordt de algemene ledenvergadering in de Oude Herberg gehouden, terwijl de feestavond (alleen toegankelijk voor leden en donateurs) is vastgesteld op Zondag 4 April a.s. in de Rustende Jager. De dames-handbal-afdeling komt mor gen ir actie tegen Rood-Zwart 2, ter wijl het 2e thuis speelt tegen O.S.S. 2. Voor H.S.V. staat er iets heel bijzon ders op het programma. Zij ontvangen n.l. morgen om 12 uur Purmerend 1. Nu de onderste plaatsbezetters in deze afdeling het als een gewoonte gaan beschouwen steeds hun wedstrijden te winnen, zijn er momenteel vijf gega digden voor de onderste plaats. Iedere wedstrijd die gewonnen wordt is dus van dubbele waarde. Daarom ver wachten wij, dat H.S.V. morgen haar uiterste best zal doen om de ontmoeting tegen Purmerend 1 te winnen. Hedenmiddag om half vier speelt H. S.V. B tegen Vitesse C op het H.S.V.- terrein. MARKTBERICHT. WARMENHUIZEN, 12 Maart 1948. 25 kg uien 57; 53900 kg rode kool 21.40 -28.80; 34800 kg gele kool 9—12.20; 1300 kg witte kool 14.70—15.10; 1400 kg peen 16.70—17.60. Het was voor de oudjes, die zich gis teravond in grote getale in „De Rustende Jager" hadden verzameld, een genotvolle avond Het comité voor oudeir van dagen zijn pappenheimers kennende en we tende, dat zij in; tegenstelling met de jeugd, die droomt van de toekomst, zich gaarne bezig houden met herinneringen aan Det voorbije, aan die goeie ouwe tijd, bood zijn klantjes een filmvoorstelling aan Op het witte doek werden nog eens weer in herinnering gebracht de tochten, die de ouden van dagen hadden gemaakt in '37, '38, '39 en '47 en het was de toe schouwers aan te zien, dat zij nog eens -weer genoten-van die reisjes De muziek-, sport- en tekenfilms, die De Jong's Foto- bedrijf ter afwisseling vertoonde vielen -bijzonder in de smaak WC droeg ook het hare bij tot het welslagen van deze avond door het af staan van de film van het bloemencorso in '39, een schitterende herinnering aan de gloriedagen van Bergen Het was alles buitengewoon, maar aan alles komt een einde en dus.moesten de voordrachten, die de 69-jarige Piet Nanne rëeds had aangekondigd, vervallen De voorzitter van het comité, de heer Hopman, sprak tenslotte een woord van dank tot allen, die deze tochten en deze avond hadden mogelijk gemaakt en wend de zich daarbij in 't bijzonder tot de heren Diesfeid, De Jong, de schipper van de films, en de autobezitters Op verzoek van de heer Massee zon gen allen staande nog het Wilhelmus en toen was het huistoe, waar de oudjes verder net als de jongeren zullen dromen van de tocht, die hun straks wacht, van de reis, die het wakkere comité, gesteund door de ruime bijdragen en de medewer king van heel Bergen, weer zal organ! seren BEVOLKING Het aantal inwoners bedroeg op 1 Januari 8148 (3704 mannén en 4444 vr) en op 1 Februari 8154 (3706 m en 4448 vr) Geboren in Januari 30 - en overleden 6 Gévegtigd 56 en vertrokken 74 Wat onze voorouders schreven Wij lezen in dé Alkmaarsche Cou rant van 13 Maart 1848 de vol gende advertentie: De gezusters Schneider, sinds vele jaren als eerste Werksters op één der voornaamste MODES-MAGA ZIJNEN te Amsterdam werkzaam geweest zijnde, hebben de Eer de Dames te berigten, dat zij voor- nemèns zijn zich te Alkmaar te Etablisseeren tot het maken van HOEDEN, MUTSEN en COIF FURES etc.; alsook tot het maken van Dames KLEEDEREN en alles wat verder tot het Modes-vak behoort, zich in de Gunst en het „vertrouwen der Dames aanbe velende; terwijl zij, als de Model len voor het aanstaande Zomer- Saizoen gearriveerd zijn, de Dames hiervan dadelijk (met opgave van hunnen woonplaats) zullen kennis geven. c.q. verzetslectuur, -film, en -toneel onverstoord brengt de maatschappij- van-de-brullende leeuw een film, ge drenkt en doortrokken van de sfeer der jaren, die nauwelijks achter ons liggen. Als er dan toch een aanzien lijke belangstelling is voor zo'n film, dan komt dit, omdat deze is vervaar digd met alle kunstgrepen en psycho logische effecten die van tevoren voor 75% garanderen dat zoiets er „ingaat". En stellig als men de eerste rollen in handen geeft van grote kanonnen als Vivian Leigh, Robert Taylor en C. Aubrey Smith. En nog stelliger als men als filmmaatschappij het geluk heeft over een zó „dankbaar" scena rio te kunnen beschikken. Want dit is een film voor jong en oud, voor arm en rijk, voor de intelligentia en voor de horden die alleen maar bewegen de plaatjes aan hun ogen voorbij wil len zien rollen. Een kolonel, een vijf tiger, die vrijgezel is, een knappe jon- g^ vrouw, eveneens ongetrouwd en danseres, een conflict, een verlieslijst met de naam van de kolonel, de terug keer van de kolonel en, vanwege ze kere niet nader te noemen handelin gen, de zelfmoord van de knappe vrouw. Wandelend op Waterloo-Brid ge, in Londen, ziet ze duidelijk dat ze hem het Geluk niet kan brengen en dit is het motief dat ze zich onder de Legertrucks, die over de brug donde ren, werpt. Uit. Er is geen grein twijfel, of dit zal één der films der komende weken en maanden zijn, die tot de grote succes sen gaan behoren. Alles in dit verhaal werkt mee om een groot publiek op aangenaam-aangrijpende manier bezig te houden. Een fikse dosis sentiment, deskundig in celluloid verpakt, ge speeld en „gepresenteerd" door een stel knappe acteurs. In de, terecht, bekende kunsthandel De Alkmaarse Boys en Alcmaria spe len Zondag hun laatste competitie wedstrijd, waarvan de uitslag voor Alcmaria hoegenaamd niet meer van belang is daar zelfs een overwinning de withemden geen plaats hoger op de ranglijst zal kunnen brengen. Zo onbelangrijk de uitslag voor Alc maria is, zo belangrijk is het voor de Boys om, evenals j.l. Zondag de pun ten op Vriendenschaar te veroveren. Ondanks de grote moeilijkheden die de Boys in de loop van deze compe titie ondervonden bij het samenstel len van him elftal door vertrek van enkele spelers en spelers die door on gelukken werden uitgeschakeld, heeft deze ploeg iedere wedstrijd gespeeld met een enthousiasme en een door zettingsvermogen dat aller bewonde ring afdwingt. Laat ons hopen dat Zondag de pechduivel verstek zal la ten gaan en dat de twee punten mee naar Alkmaar komen. Dat het niet onmogelijk is werd vorige week aan de Westerweg bewezen. longbloedt .Schouten Kleverlaan van Lienen :n de Boer b hs gem IOO 34 14 2,94 95 34 14 2,79 100 24 16 4,16 93 24 20 3,87 100 26 15 3,89 82 26 13 3,15 En wie komt daar het aller laatste door de gang gerend? Dat is de veldwachter, die juist in het dorp is teruggekomen toen alles al gebeurd was. Van een paar biggetjes; hoort hij t een en ander. „Kijk daar gaan ze nog", zegt één van hen, in de richting van de Dennenheuvel wijzend. En de veldwachter, die zijn plicht kent, holt als een razende achter de menigte aan. Als dienaar der wet zal hij het zaakje eens gaan recht zetten. 170. Maar nu moeten we toch .eens even gaan kijken, wat Gerrit Kraai al die tijd gedaan heeft. Nu, Gerrit is erg tevreden. „Dat zaakje heb je aar dig opgeknapt", zegt hij tot zichzelf. „Je hebt een aardige hoeveelheid sie raden verzameld iri die korte tijd. Maar nu wordt het toch tijd, dat je opkrast. Verandering van de lucht zal je goed doen". Een paar van de mooi ste sieraden heeft hij om zijn nek ge hangen. „Vóór ik wegga, zal ik nig even afscheid van die drie stumperds nemen", mompelt hij en dan.... De concurrent SDW gaat bij ZFC op bezoek en wanneer de Zaankanters spelen zoals wij van haar gewend zijn is de uitslag van deze wedstrijd niet dubieus, zodat tenzij dat de Boys ver liest, SDW de eer geniet om haar twee de klasseschap tegen de 3e klassers te moeten vrdedigen. Alcmaria gaat naar HVC en ondanks de onbelangrijkheid van de uitslag zullen de Alkmaarders in Amersfoort hun huid wel duur verkopen. Gezien het protest van de Spartaan tegen W. Frisia is het kampioenschap van UW thans nog niet definitief, doch wan neer de Domstadbewoners Zondag van het bezoekende WFC winnen is aan alle onzekerheid een einde gemaakt. IN DE DERDE KLASSE A worden twee wedstrijden gespeeld waarvan de uitslag de degradatie-can- didaat zullen aanwijzen. DTS dat twee punten op de Germaan voor staat ont vangt IVV en de Germaan speelt in eigen home tegen APGS. Voor ds Langedijkers staan de papieren dus wel gunstig, daar de politiemannen wel in staat zullen zijn de punten mee naar Amsterdam te nemen. SCHAGEN zal in 4 A, middels een overwinning op Oudesluis, een gelijk spel is ook al ge noeg, het kampioenschap van deze af deling wel behalen en kan zich dus de komende weken gaan prepareren op de promotie-wedstrijden. De belang rijke ontmoeting JVCWest Friezen, zal vermoedelijk wel de beslissing brengen voor de definitieve bezetting van de laatste plaats, waarvoor JVC ook de meeste kans maakt. RK AFC—RANDERS is een -ontmoeting waarbij weer van alles mogelijk is. Het gelijke spel van vorige week heeft wel bewezen dat deze plogen vrijwel tégen elkaar zijn opgewassen. Wij zullen ons dan ook niet aan een voorspelling wagen. De ontmoeting in dezelfde afdeling tussep Grasshoppers en WW kan weieens de beslissing in 4 B worden, een beslis sing, die o.i. ten gunste van de bezoe kers zal uitvallen. Onderaan is de strijd nog open daar de Rijp, LSVV en MFC, die resp. tegen- Nieüwe Niedorp, Zou- aven en Andijk spelen, nog een vrij groot aantal wedstrijden moeten spelen In 4C is de strijd om de rode lan taarn te ontlopen de laatste weken toegespitst en het is nog niet te bekij ken wie met dat ongewenste ding wordt opgescheept. HSV ontvangt Purmerend. OFC krijgt bezoek van WSV, terwijl CSV bij Zee vogels op bezoek, gaat. U/.HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsber. om 8, 9.30, 1, 7 30 en 10.30 u. NCRV: 8.15 Brandenburgs concert; 8.30 Mor genwijding; KRO: 9-45 Gr.pl.; 10.— Hoogmis; 11.30 KRO-Trio; 12.— Ange lus; 12.03 Piano (gr.pl.) 12.15 Apologie; 12,30 Orkest Van Klaas van Beeck; 12 63 Zonnewijzer; 1.15 Vervolg Klaas van Beeck; 1.35 Kamermuziek (gr.pl.); 2.— Oppe Ringmuur (cabaret-programma) 2.30 Radio Phil, orkest; 3.40 Bacteriën in de landbouw; 3.50 Muzikale Tom bola; 4.10 In 't Boeckhuys; 4.25 2e Ves pers. NCRV: 5.Kerkdienst; 6.30 N-d strijdkrachten; 7.— De psalmen van Sweelinck; 7.15 Kent gij Uw bijbel? KRO: 7.45 Gr.pl. 7.50 Sportreportage; 8.05 De gewone man; 8.12 Het Metro- pole orkest; 8.40 Benhur; 9.45 De zil vervloot; 10.15 Avondgebed; 10.55 Het CNBC-orkest. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsber. om 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 8.18 Zin gende torens; 8.30 Voor het platteland; 8.40 Barcarole; 9.12 Sportmededelingen; 9.15 Men vraagt en wij draaien; 9.45 Geestelijk leven; VPRO: 10.— Zondags halfuur; 10.30 Kerkdienst; 11.45 Tot het hart van het volk; AVRO: 12.— Fanf- ccrps Sted. Orkest; 12.55 Boekenhalf uur; 12.45 en 1.15 The Avroleans; 1.30 Zo geniet U meer van muziek; 2.30 Gr.pl. 2.50 Interlandwedstrijd België— Nederland; 4.45 Gr.pl.; VPRO: 5.— Ge sprekken met luisteraars; 5.20 Een ge dicht; VARA: 5.30 Ome Keesje; 5.50 De derby der lage landen; 6.15 The Ram blers; 7—. Radiolympus; 7.30 Stradiva- sextet; AVRO: 8.15 Het kamerorkest; S.— Herinneringen van een nieman- dalletje; 9.15 Pierre Palla (orgel); 9.45 De kinderen van kapitein Grant; MAANDAG. HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsber. om 7, 8, 1, 7, 8 en 11.30 uur. NCRV: 7.30 Gr.pl.; 8.15 Te Deum Laudamus; 9. Piano (gr.pl.) 9.15 Ochtendbezoek bij onze jonge zieken; 9.30 Vragen aan voorbijgangers; 10.— Werken van Berlioz en Bizet; 10.30 Morgendienst; U.Suite en Rocaille; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; 11.35 Orgel (gr.pl.) 12.05 Sopraan en piano; 12.30 Weer- overzicht; 12.33 Amati Trio; 12.55 Het Bach koraal; 1.15 Metropole-orkest; 2. Voor de scholen; 2.35 Celesta-ensemble; 3.— Busch --ijkorkest; 3.30 Kamer- muziekensemble; 4.— Bijbellezing; 4.45 Concerto; 5.Het kleuterklokje klin gelt; 5.15 Cello-recital; 5.45 De weder opbouw in Indonesië; 6.Dubbel Vier; 6.15 Sport; 6.30 Ned. strijdkrachten; 7.15 Onder de NCRV-leeslamp; 7.30 Het actueel geluid; 7.45 Ned. vraagt ver keersvliegers; 8.15 Omroeporkest; 9.10 Totalitaire dreiging; 9.30 De kwintetten van Mozart; HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsber. om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. AVRO: 7.15 Gr.pl. 8.15 Lichte ochtendkost; 8.45 Gr. pl.; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Waterstan den; 9.35 Arbeidsvitaminen; 10.30 Van vrouw tot vrouw; 10.35 Gr.pl.; 11.Op de uitkijk; 11.15 Viool en piano; 11.45 Franse balletmuziek; 12.30 Weel-praatje; 12.33 In 't spionnetje; 12.38 Pierre Palla (orgel); 1.15 Gr.pl.; 1.30 Stafmuziek corps Amst. politie; 2.— Zang; 2.20 Wat gaat er om in de wereld?; 2.35 Jaap Drielsma Cpianó); 3.— Wij stellen U voor...."; 4.—Gr.pl.; 4.30 Hoogte punten uit de opera; 5.15 The Skymas- ters"; 5.45 Hoort zegt het voort; 6.15 Radio muziekjournaal; 7.— Het klokje van zeven en dus7.45 Inl. tot mu ziekbegrip; 8.05 Radioscoop; Santee Landweer aan de Keizers gracht (463) te Amsterdam exposeert van 625 Maart. J. H. Roggeveen zijn mooiste aquarellen en gedurende al deze dagen kan men die zien van 10 12.30 en van 35 uur. Ik zou u willen opwekken, als u dezer dagen toch eens in de hoofdstad bent, en u hebt een uur over, naar deze aquarellen te gaan kijken. In de eerste plaats omdat deze Bergense schilder onder zijn werk specimen heeft van opvallend artis tiek gehalte, doch daarnaast omdat 't goed is als men kennis neemt van de prestaties van een zeer bescheiden en maar heel weinig aan de weg timme rende kunstenaar. Roggeveen woont en werkt in Ber gen en een overwegend deel van zijn palet is gewijd aan dit Noordhollandse dorp, waar op menige plaats de Tijd zijn voornaam en edel stempel drukte op kerkmuren en oude gevels en welk stempel de schilder Roggeveen op zijn wijze weergeeft in zijn werk. Het is aanbevelenswaardig in de dagen die dreunen van Picasso, Breit- ner, Van Gogh en andere groten, ook eens te staan voor 't werk van een thans levend en werkend schilder, die meer dan eens op voortreffelijke wijze kans zag de schoonheid van een schoon dorp weer te geven. Met ogen die verrukt waren van de kleuren en vormen, met een gerijpte artistieke techniek maar vooral: met een hart, volledig geopend en ontvankelijk voor de schoonheid van de kleine dingen waarop al te velen van ons zich reeds langgeleden blindkeken. Correspondentie: Mevr. v. d. H. uit Alkmaar. U vraagt mij in uw brief of er geen mogelijkheid bestaat voortaan uitvoeriger op de nieuwe films en de premières van nieuwe toneelstukken in te gaan „omdat iedereen daarvoor belangstelling heeft". Ik geloof dat dit argument onjuist is. Er zijn veel minder mensen die in deze dingen belangstellen dan u denkt en u maakt de fout dat u uw eigen belangstelling ook aanwezig meent te weten bij anderen. Daarbij, er zijn zo veel onbelangrijke film- en toneelpre mières, dat het zonde van de tijd en verkwisting van 't kostbare kranten papier zou zijn, op allerlei halfheden in te gaan. Er zijn echter schitterende film- en toneelbladen, die u voor 'n ge ring bedrag kunt kopen. U heeft dan nog het voordeel dat u er mooie plaat jes bij krijgt. Veelal in kleur gedrukt. Met uitvoerige beschrijvingen van de complete inhoud. Annex pikante in- discretia van velerlei in en aan kunst doende dames en heren. ANTHONY VAN KAMPEN. ALKMAARSE EXPORTVEILING ALKMAAR, 12 Maart. Spjnazie 5272; winterpostelein 3035; wortel tjes 531; winterpeen 13.1018; boere- kool 213; spruitkool 1681; rode kool 1428; gele kool 610; prei 26 57; uien 4062; bieten 69; witlof 24 64; rabarber 51—57; radijs 23; selde rie 68.50; stoofperen 5567. N OORDSCHARWOUDE, 13 Maart. - 81000 kg. rode kool 19.9026.40, 117000 kg. gele kool 9.0013.50, 2000 kg. Deense witte kool 8.00 15.10, 2500 kg. uien 47.0053.00,: drieling 33.00, nep 20.00, 4700 kg. bieten I 6.00, 150 kg. witlof I 55.00, witlof II 45.00. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Maart 42,000 kg Rode kool 25,50—27,80; 21,800 kg Geie kool 9—13; 1500 kg Uien 52—55; 3000 kg Bieten 7,30—7,60; 900 kg Witlof 51,40 -60,10 loopt op z'n laatste gras, d.w.z., de voorraad is bijna verkocht. Wie nog zo'n leuk verhaal voor z'n kinderen wil kopen, moet er als de kippen bij zijn. De kinderen en de ouders hebben er pleizier van. En de prijs valt mee, f 0.60 per ex. Met de Waterdemon er bij betaalt U f 1.25, VOOR ZONDAG 14 MAART 1948. ALKMAAR, geref. kerk, 10 uur ds. Donner van Broek op Langendijk; 5 uur dr. Polman. HEILOO, geref. kerk in evang.geb. Kerkelaan, half 9, dr. Polman; 4 uur ds. Dbnner van Broek op Langendijk. EGMOND AAN ZEE, geref. kerk, 10 uur, dr. Polman; half 5 leesdienst. BROEK OP LANGENDIJK, geref. kerk, 10 en 3 uur, ds. Honig van Am sterdam. DIRKSHORN, geref. kerk, half 10 dienst; 2.15 uur ds. Telkamp van Ber gen. HEER-HUGOWAARD, geref. kerk, half 10 en half 3 ds. Bakker van Laren. NOORD-SCHARWOUDE, geref. kerk, 10 uur (bidstond voor gewas en arbeid) en 4 uur ds. Haitsma. SCHERMERHORN. geref. kerk, 10 en 3 uur ds. Visser. ST. PANCRAS. geref. kerk, 10 uur (voorb. H.A.. doop volwassenen en openb. belijdenis) en 4 uur ds. Middel koop.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5