VICTORY HOTEL Adverteert ie dit blad VOSSEKOP In Berlijn Van der Waals draait Oranjefilm in een Haagse woning C ZWARTE SCHAPUW Uw feest beeft Cachet!!! 3 Schipper naast God ENKELE KRACHTEN GEMEENTE ALKMAAR. Abonneert U op dit blad En verraadt illegale groepen in Haarlem, Apeldoorn en de Residentie Mevrouw Le Griep had voorgevoel Achter de schermen van de Oorlog Woningbouw landarbeiders Wu EMIGREERT U? MULLER en V. d. LANDE Firma SLINGER 6c Co., een nette Leerling GRATIS ite ENGELAND ISOBEL JAY, HOVE, ENGELAND Kent U de overeenkomst tussen bol dQJbcl Ad Mi Polder Obdam op zoek naar bemalingsmotor Transcolonnes oefenden op „Duin en Bosch" Generaal Clay: „WIJ BLIJVEN Zondag a.s. P.S.V.-Heerenvee en Go Ahead-Haarlem Nederland neemt deel aan Military WEERBERICHT JN DE WINTER VAN 1941 confe reert de 29-jarige Haagse café houder Johannes Frans Le Griep, "die een zaak heeft aan 't Spui 171, meermalen met de illegale werker Jan de Graaf. Een bleke, lange man, met harde, grijze ogen, smal le lippen en een onregelmatig ge bit. Hij heeft geen aantrekkelijk gezicht, die ondergrondse werker De Graaf, maar hii beschikt over beste papieren. En daar gaat het tenslotte om. Le Griep weet niet, dat Jan de Graaf, die altijd een z-"aar Mauser pistool in zijn lederen jas draagt, nie mand minder is dan Anton van der Waals. De spion loopt voor deze ge legenheid mank hij trekt wat met het rechterbeen en spreekt op de bezadig de toon van een wijs man. De conferenties vinden plaats in Haagse restaurants als Terminus, het Wachtje en Riche. Le Griep vertrouwt de man volkomen, maar mevrouw Le Griep denkt er anders over. Op een avond brengt haar man de nieuwe strijdmakker mee naar huis. Er is een XI kleine samenkomst van de verzetstroe- pen „Leve de Koningin" en „Neder land voor Oranje", waarin Le Griep een leidende rol speelt. Er worden vertrouwelijke mededelingen gedaan, er worden ervaringen verteld en gege vens uitgewisseld. En van tijd tot tijd zegt Van der Waals op bijna treiterig- langzame toon een voorzichtig woord je. Als de gasten vertrokken zijn vraagt mevrouw Le Griep: Wat voor een ke rel heb je nu toch meegebracht? Is die te vertrouwen? Volkomen, zegt Le Griep. Wat heb je tegen hem? Zijn ogen staan me niet aan, zegt de vrouw. Hij loert me teveel. En heb je gezien, dat hij 'n afkeer schijnt te hebben van kinderen? De anderen ma ken altijd een grapje, maar De Graaf kijkt ze niet aan. Als ik jouw was, zou <k die slome niet teveel verteHev I E GRIEP SLAAT die waarschuwing in de wind. Als De Graaf niet van kinderen houdt, moet hij dat zelf we ten. Net iets voor een vrouw, om de jongen dan direct te wantrouwen. Ove rigens: hij heeft Jan de Graaf al vol komen ingelicht. Er liggen contacten met Apeldoorn en Haarlem. In Apel doorn werkt een groep, waarin o.m. Jhr. Roëll, dr. During en kolonel Snij ders actief zijn; in Haarlem werkt de groep-Druijf. Als De Graaf een paar weken later komt waarschuwen, dat er in de groep-Haarlem een verrader zit en als het blijkt, dat de feiten kloppen, is ook het laatste restje twijfel bij Le Griep verdwenen. En dan komt Van der Waals ook de laatste geheimen van de ondergrondse organisaties te weten. Nog vindt Van der Waals het niet genoeg. Op een dag komt hij naar Le Griep in gezelschap van een „uit En geland gekomen parachutist", die aan de schouder is gewond en dringend medische hulp behoeft. De gewonde strijder die natuurlijk ook een SD- er is wordt naar dokter Boelman aan de Nieboerweg gebracht, waar hij verbonden wordt en samen met Van der Waals een nacht verblijft. Dokter Boelman vertrouwt de mannen volko men. Hij zal het korte tijd later in Buchenwald met zijn leven boeten.. Maar wat weet Le Griep op dat moment van dit alles? Hij is in de wol ken over het prachtige werk van „De Graaf" en hij begrijpt zijn vrouw niet, die maar blijft waarschuwen tegen de slome. Le Griep vertrouwt hem vol komen. De spion weet dit vertrouwen te be lonen. Op een avond komt hij naar het huis van Le Griep met een projectie apparaat en een filmover de intocht van de Koninklijke familie in Amster dam. Er werd een laken gespannen cn voor een kleine groep van genodigden draait Jan de Graaf de film. Hoe kom je er aan? vraagt een der aanwezigen bewonderend. Per koerier uit Engeland, liegt de verrader. En toch vertrouw ik die slome niet, zegt mevrouw Le Griep een uur later tegen haar man. Ik sta voor hem in, is het ant woord. Wat heb je nu weer tegen hem? Hij heeft me vanavond in de keu ken gezegd: U zult ook wel veel na men horen uit het illegale werk. Maar ik heb geantwoord, dat ik me met al die dingen niet bemoei, omdat ik het druk genoeg heb ik mijn huishouden. IN DE MAANDEN Januari en Febru- ar' komt Jan de Graaf dikwijls op lopen in de woning boven het café. Er werden plannen beraamd, waarin de garage van de Haagse tram wordt ge noemd. En verder heeft Le Griep een bomaanslag in de zin, waarin Seyss- Inquart een beklagenswaardige rol zal spelen, voorzover er althans aan de heer Rijkscommissaris nog iets te be klagen valt. Op 4 Maart 1942 worden de Hage naars Lasooy, Born, Van Gils en „De Graaf" op heterdaad betrapt bij het plegen van de aanslag op de H.T.M.- garage. De S.D. heeft hen opgewacht. Natuurlijk wordt Van der Waals di rect na de schijnarrestatie weer los gelaten en twee dagen later komt hij bij Le Griep, zenuwachtig en gejaagd, om te vertellen dat de aanslag door onhandigheid is mislukt. Lasooy en Van Gils zijn gearresteerd, maar Born en hijzelf hebben kunnen ontvluchten. Waar is Born op het ogenblik? vraagt mevrouw Le Griep. Ondergedoken op een betrouw baar adres, liegt Van der Waals. De waarheid is, dat Born zit opgesloten in een cel van het Oranjehotel. En het is, of „De Graaf" de twijfel voelt, die er leeft in het hart van de ontruste vrouw, wier man hij schandelijk ver raadt. Hij praat er over met Schreie- dc.' en die weet er wel een mouw aan te passen. De volgende dag komen een paar Duitsers in de zaak van Le Griep vragen, of men soms een zekere Born en De Graaf kent. Le Griep weet van nietsmaar het is hem duidelijk, dat De Graaf een eerlijk illegaal werker is. De Duitsers zoeken hem immers? Maar Van der Waals is terzelfder tijd druk bezig, om de arrestatie van de overige Hagenaars en de groepen in In ons nummer van Dinsdag: Luitenant Taconis komt per parachute in Neder land De S.D. krijgt verbinding met Londen Apeldoorn en Haarlem voor te berei den. En op 21 Maart valt de slag! Poos, Johannsen en Haubrock halen Le Griep uit zijn huis en op hetzelfde tijdstip worden in Den Haag tal van andere verzetslieden gearresteerd. In Apeldoorn en Haarlem gebeurt het zelfde. Van der Waals heeft zijn kennis volkomen uitgebuit; niet één lid van de organisaties ontgaat de gevangen schap. En eer de herfstwind de bomen heeft ontbladerd worden allen, die persoon lijk contact met Van der Waals hebben gehad, ter dood gebracht. De spion neemt geen risico. Twintig goede va derlanders vallen als slachtoffer van zijn vuig verraad. Het zullen er dui zenden worden De Unie van Landarbeidersbonden heeft, teneinde de uitvoering van de landarbeiderswet en daarmee de bouw van z.g. plaatsjes (huizen met grond) te bevorderen, besloten een centraal orgaan te stichten. Dit orgaan zal tot taak krijgen: bestaande verenigingen en stichtingen ingevolge de landarbei derswet te doen samenwerken, nieu we plaatselijke organen op te richten en de overheid van advies te dienen inzake uitvoering en wijziging van de landarbeiderswet. LUISTEREN NAAR.... HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 10,30 uur. KRO: 7,30 Gramofoonpla- ten 7,45 Morgen gebed 8,15 Pluk de dag 9,00 Licht baken 9,30 Gramofoonmuziek 10,00 Wie komt er in mijn hokje? 10,15 In Operaland (gr.pl.) 10,40 PalabpDca (voordracht) 10,50 Gramofoonplaten 11,30 Als de ziele luistert 11,40 Lichte oi gelklanken 12,00 Angelus 12,03 Jan Voogt en Cor van Boven (tenor en piano) 12,30 Weeroverzicht 12,33 Melactrijio Stings (gr.pl.) 12,55 Zonnewijzer 1,25 Tipica-orkest 1.50 Bespreking van mu ziekliteratuur 2,00 Serie „Uit Neder lands Glorietijdperk'' 2,30 Onder ons 3,00 Cyclus: De ontwikkeling van het piano-kwartet 3,35 Gramofoonplaten 4,00 De Zonnebloem 4,30 Ziekenlof 5.00 Na schooltijd 5,15 Beroemde kin derkoren 5,45 De nieuwe staat ,.Pasoe- dan" 6,00 Very Lynn en Richard Tau- ber 6,20 Sportpraatje 6,30 Neder landse Strijdkrachten 7,15 Band of H M Grenadier Guards 7,30 Jonge mensen vragen 7,45 NIWI N-klanken 7,50 Wederopbouw 8,05 De gewone man 812 Het Omroep-Kamerorkest 8,30 In Jezus lijden —9,30 Cyclus: Orgelmuziek 9.50 Viool en piano 10,15 De goede week 10,45 Radio Philharmonisch orkest HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur AVRO: 7,15 Gramofoonplaten 7,50 Dagopening 815 Aubade 8,45 Lucette Discavis-Trio (piano, gr.pl. 9,15 Morgenwijding 9,30 Waterstanden 9,35 Arbeidsvitaminen 10,30 Van vrouw tot vrouw 10,35 Jon genskoren (gr.pl.) 10;50 Kleutertje luis ter! 11,00 Felix Mendelssohn—Bartholdy concert 11,45 Korte vertellingen 12,00 Het Lyra Trio 12,30 Weerpraatje 12,33 Ons platteland 12,43 Pierre Palla (orgel) 1,15 Les gars de Paris 1,45 Balalaika 2,00 Met naald en schaar 2,30 Radio matinée (gr.pl.) 4,25 Roger Machade (piano, gr.pl) 4,40 De schoolbel 5,00 Dat kan jij ook! 5,30 Radiodans-orkest 6,15 Tom Erich (piano) 6,30 Won deren en scheikunde 7,00 Het klokje van zeven 7,10 Verkeerspraatje 7,15 Dichterliebe 7,45 Gesprekken met dok ters 8,05 Doel en betekenis van de Prins Bernhard Stichting 8,15 Het Strijk orkest van Hugo de Groot 8,45 De zwa luwen (Radiospel) 9,40 Contact 10,1-5 Buitenlands overzicht 10,30 De sere nade in de Kamermuziek 11,15 Concert door Jan Dirk van Exter Cosrrubt a-D.P. De smokkelaars weten niet beter te doen dan het bevel van de Ghef op te volgen. „Kom, kom, een beetje voort maken!" De Chef praat op een zalvend-zoete toon, maar de smokkelaars hebben met één oogopslag gezien, dat het wapen, dat hij in de hand heeft, van het zwaar ste kaliber is. En als één van hen de handen een beetje laat zakken, horen ze meteen weer die zalvende stem: „Kom, kom, nu al vermoeid? Omhoog die handjes. Ik zou het zonde vinden om dat jasje te moeten beschadigen". De smokkelaar hoort echter heel goed de dreigende ondertoon in de stem van de Chef en met een ruk schieten zijn nanden weer in de hoogte. Hij voelt als bij intuïtie, dat deze politieman niet eerst een waarschuwingsschot zal los sen. Enfin, ze doen helemaal een beetje vreemd de agenten. De gevangenen worden zonder veel woorden ieder aan een boom vastgebonden en daarna ge blinddoekt. Het legertje agenten op de achtergrond blijft zwijgend toezien. En wat later horen de geblinddoekte smokkelaars het aanslaan van de mo toren. Ja, ook hun eigen wagen wordt aangeslagen, ze horen het duidelijk aan de motor en weldra zijn beide auto's verdwenen in de duisternis, de smok kelaars in de grootste verbazing en onrust achterlatend. Maar diezelfde nacht is nog iemand ten hoogste verbaasd. En dat is Rikki, die midden in de nacht een telefoontje krijgt van een on bekende, die haar mededeelt, dat ze drie smokkelaars „ergens" in het Zui den af kan halen. Getrouwd K. S. SLINGER en RIET HAYTEMA, die, mede namens weder zijdse ouders, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Terneuzen, 20 Maart '48. Scheldekade 49. Burgemeester en Wethou ders zijn voornemens aan te besteden op Dinsdag 6 April 1948, om 14 uur ten Stad- huize „Het uitbreiden van het Sportpark aan de Sportlaan" volgens bestek no. 1, dienst jaar 1948, met 6 tekeningen Bestek en tekeningen lig gen ter inzage aan het bu reau Openbare Werken, Keetgracht 1—3 en zijn al daar verkrijgbaar ad 15. per stel. Restitutie 12.50 voor onbeschadigde exem plaren, alleen aan inschrij vers. Inlichtingen tot en met 2 April 1948, v.m. 12 uur. WERK GEZOCHT voor de avonduren. Onver schillig wat. Br. no. A 207, bur. v. d. blad. WONINGRUIL. Aangeb. ben.woning, vrij Roht, tegen heel huis. SrPqr, A 206, bur. v. d. blad. Wij verzorgen regelmatig verpakkingen naar Indo nesië, Canada, Australië, Afrika enz. met de nodige offic. formaliteiten. Emballeer- en verhuisbedrijf Haarlem, Nw. Raamstraat 412, Tel. 11423. In huur of huurkoop gevr. LUXE- of BESTELAUTO. Br. no. A 208, bur. v. d. blad. GULDEN VLIES Woensdag 24 Maart, 8 uur 2e opvoering UITVERKOCHT. 3e opvoering 2e Paasdag. Kaarten v.a. Donderd. 11 u. Telef. na half één. Boek- en Handelsdrukkerij, Breedstraat 55 Schoutenstraat 8, vraagt om in het vak te worden opgeleid. 1 ons De Gruyter's biscuits (op bon) bij elke pot De Gruyter's jartv (geldig tot en met 24 Mrt.) Zoeki U een beirekking in Engeland? Wij verlenen onze bemiddeling voor vrouwen en meisjes tussen 18 en 50 jaar ter verkrijging van goed betaalde huishoudelijke betrekkingen bij aanzienlijke Engelse families, scholen, instellingen, enz. Reiskosten worden vergoed of voorgeschoten. Kennis der Engelse taal niet noodzakelijk. Brieven met pasfoto, persoon lijke gegevens en opgave van plaats en datum van geboorte aan: Elk schrijven wordt beantwoord. Geen kosten. Voor eenvoudig archiefwerk, n.l. het bijhouden van een kaartsysteem en/of 't opbergen van archiefstuk ken, kunnen geplaatst worden bij een financiële instelling te Alk maar. Dit werk kan ook geschikt zijn voor een gepension- neerde of dergelijke. Vereist is enige ervaring op het gebied van kaartsystemen of archiefwerk. Brieven met uitvoerige inlichtingen en verlangd salaris onder no. A 205, bureau van dit blad. IN DE INTIEME ZAUEN VAN EN DE PRIJS VALT MEE! UI Heel eenvoudig Bejden kunnen gemakkelijk van kleur veranderen, snel en zonder gevaar I Heeft U oude japonnen, die U al lang niet meer draagt? Verft ze eerst met Vossekop Kleerenverf. Met wat vindingrijkheid maakt U dan een japon, die Uw beste vriendin voor een nieuwe aanziet enhet kost U geen textielpunten I Volgt haar voorbeeld K L E i R IV i II I Donderdagavond kwam het colleg, van Dijkgraaf, heemraden en hoofdin- gelanden van de polder Obdam ij spoedvergadering bijeen o.l.v. burge meester de Boer. Medegedeeld werd f dat de oprit van de Aris-Witbrug ge. bracht zal worden op 120. In de vergadering, waarin besloten i werd een gemaal te stichten en daar- voor te aanvaarden een plan kostende f 35000, werd uitgegaan van de ver. onderstelling dat de motor door hei Rijk aangeboden, ook werkelijk gele verd zou kunnen worden, wat echter niet het geval is. Het Rijk bood moto- I ren en pompen aan uit Engeland ol Amerika afkomstig, als stellen, maar ook afzonderlijk. De eerste aanbieding kwam in 1945 van de Provincie en la. ter van de Rijkswaterstaat. Toen de polder Obdam op de aanbieding in. ging, deelde Rijkswaterstaat mede dat zij wel een motor wilde afgeven, maar dan gecombineerd met een pomp, an ders niet. Een bezoek van het polder- I bestuur, waarbij op de inconsequenti, van deze eis werd gewezen, leverd» geen resultaat op. Er werd medege. deeld dat nu de polder Obdam een vijzel wilde hebben, Rijkswater- staat zich niet verplicht achtte om een motor te leveren. Kostbare deviezen werden aangevoerd, etc., alle motie ven, die tot nog toe niet waren aan gevoerd en door het polderbestuur dan I ook niet ernstig konden worden geno men. Echter was momenteel geen mo tor beschikbaar, daar alle motoren naar Engeland waren gezonden om daar dienst te doen en als ze terugge zonden werden, moesten ze gerevl- seerd worden, waarna dan eindelijk I de polder Obdam een stel zou kun- nen bekomen. Vanzelfsprekend gevoelde het be- I stuur er niet veel voor om een motor aan te schaffen, die in Engeland reed» maanden heeft gedraaid, en waar schijnlijk meer gedraaid heeft, dan te Obdam in 10 jaar. Een andere methode, Thgns wordt aangeboden: 1. een nieuwe motor, gelijk aan dii I welke door het Rijk werd gepresen-1 teerd; 2. een Skoda-motor, te leveren over ongeveer 6 maanden. No. 1 is een 6-cylinder, 1200 omwen telingen, meer dan voldoende sterk, En no. 2 telt 4 cyl., heeft 750 omw, is nog veel sterker dan 1 en mag zich ook verheugen in een aanmerkelijk lange re levensduur, dank zij de geringe I hoeveelheid omwentelingen. Echter, en daar draait het altijd maar weer om, zijn de kosten van no. 1 f 5000 en van no .2 maar eventjes f 10.000 hoger dan van het plan ad f 35.000. Het verschil in de kosten wordt I echter uitgeschakeld, omdat de levens duur van no. 2 zoveel langer is. Ge-1 zien no. 1 hoogstwaarschijnlijk a.t. I zomer geplaatst kan worden, wat met I no. 2 niet het geval is, stelde het be-1 stuur voor om tot de aanschaffing van no. 1 over te gaan. Dit voorstel werd door de vergade ring aangenomen, echter onder de uit-1 drukkelijke voorwaarde dat de motot| vóór 1 Oct. '48 geleverd zal worden. Naar aanleiding van dit besluit zal de af te sluiten lening vergroot wor den. Castricm, Begunstigd door prachtig weer hebben I zeven transportcolonnes van de afdeling I Kennemerland van het Nederlandse Rod« Kruis, Zaterdagmiddag op het terrein van I het Provinciaal Ziekenhuis „Duinenbosch" I een. groots opgezette oefening gehouden. De deelnemende colonnes waren Castris I cum-Limmen-Uitgeest (één afdeling), Be-I verwijk, Zandvoort, Heiloo, Alkmaai, f Bergen en Haarlem De burgemeester van Limmen, de heerl J J Nieuwenhuysen, heette de genodig* I den en deelnemers welkom en sprak «I zijn voldoening over uit, dat de kring I Kennemerland weer eens een oefening I in groot verband kon houden Daarna wall het woord aan dr J J F Brugman, die I de inhoud van de 'oefening uiteenzette Sri werd verondersteld, dat Paviljoen Hl ge-I teisterd was door ontploffingen, waarbijl grote ravage werd aangericht In totaal! moesten zestig slachtoffers in het door! brandgevaar bedreigde gebouw zijn acfcl tergebleven De commandant van dll Transportcolonne Castricum-Limmen- Uit-I geest kreeg opdracht de slachtoffers ttl bergen en hierbij assistentie te vragen van de andere colonne's. De leidster derl helpsters, zuster M P Vos, kreeg op- dracht een noodziekenhuis op te richten I Direct na deze explicatie kwamen de I dames en heren in actie Ondanks del „verwoestingen" in het gebouw werden I de gewonden in een vrij snel tempo naarl buiten gebracht De bovenverdieping le- V verde enige moeilijkheden op, maar nil enig beraadslagen werden die ook over-1 wonnen Op het terrein heerste een groti I bedrijvigheid, evenals in het nood-zieken-1 huis Onder leiding v§n zuster Vos hier echter spoedig orde geschapen e#l kenden alle gewonden worden geplaatst I Na afloop gaven de begeleidende doktoren I commentaar op de verleende hulp Hierbij bleek dat er enkele kleine foutjes waren I gemaakt (o.a was er te weinig rekening I gehouden met de rookontwikkeling, maarl over het algemeen was er keurig gewerkt I Geconstateerd mag worden, dat Ken* I nemerland over prima transportoolonne* beschikt, dde uitmunten door paraatheid] en geoefendheid JUBILEUM-UITVOERING Het Fanfarekorps „St. Aloysiut" gee# op Donderdag 1 April een jubileum-uit» I voering in verband met zijn vijf-en-twin tig-jarig bestaan HUISVUIL Inplaatg van op Goede Vrijdag Don derdag a.s. het huisvuil worden opgehaald BEDANKT De heer J C Dingerdis heeft, wegens drukke werkzaamheden, bedankt als voor-1 zitter van de plaatselijke afdeling der Ka- tholieke Volkspartij BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Telefoon 332 REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 227 Postgiro 234000 (t.n.v. N.V. Dagblad voor Noord-Holland) Directeur: J. Bijlsma „Hoewel het zeer duidelijk wordt, dat de geallieerde b iaad definitief als practisch orgaan kan worden afgeschre men ook in hoge geallieerde alhier nog in twijfel over de gevolgen, die de demonstratie tocht der Russen zou hebben. 1 bestast de vierzijdige controle toe' in Yalta besloten werd on\ derd voort. De bestuursraad is waar het hoogste, doch in ell niet het enige orgaan van het le-apparaat. Ook wanneer de hebbers het niet meer wenselij den achten bijeen te komen voor het horen van eikaars besi gingen, dan nog zouden de lage ganen voorlopig kunnen doorw Na het instellen der zelfstandig sturen voor West- en Oost-Dui zullen de vierzijdige bureaux a ware een langzame natuurlijke kunnen sterven. Alleen in het menlijk bestuur der stad Berliji len zij zonder de hier geldende quo geweld aan te doen niet kunnen worden. Het is daarom, bij de beoordeling van de Rus: stap minder aan de bij voorbaat schreven Allied Control Autl wordt gedacht dan wel aan de of de Russen inderdaad op korte mijn streven naar een vertrek Westelijke geallieerden uit Berlij: ONRUST IN BER: De ernst van het Russische ge en de wijze, waarop het offi Sovjet-nieuwsbureau Zondag tegei Westelijke bevelhebbers is te veld trokken, hebben opnieuw een hc onrustige stemming te voorschijn roepen. In Westelijke geallieerde! gen daarentegen heeft men de onverwachte demonstratie zeer ri opgenomen en men neemt aan, da Russen in Berlijn voorlopig zeker verder zullen gaan dan te streven i een scherpe scheiding tussen de toren. CLAY OVER DE GEBEÜRTENISS Generaal Lucius Clay, Amerika militair bevelhebber in Duitslt In overleg met de betrokken clt werd Maandagavond door de KN1 de programma's vastgesteld voor competitie om het kampioenseh van Nederland. Aangezien nog niet in alle distri ten de kampioenen bekend zl heeft men voorlopig slechts di programma's samengesteld. 29 Maart (Tweede Paasdag) Ein hoven PSV-Heerenveen; Devente Go AheadHaarlem. 4 April, Olympisch Stadion Amste dam: HaarlemEDO; Heerenveei HeerenveenGo Ahead; Den Boscl BWPSV (eventueel). 11 April, Haarlem: EDO—Heerer veen; Eindhoven: PSVHaarlem; De venter, Go AheadBW of Eindhc ven. Onderling werd besloten noch o Eerste Paasdag, noch op Eerste Pink sterdag te spelen. Naar wjj vernemen ligt het in de be doeling aan de Olympische Zomer spelen te Londen deel te nemen aan de military, waarin ons land tot drie maal toe op de Spelen heeft uitge blonken, en aan het zware springcon cours, de z.g. landenwedstrijd. De algemene indruk is, dat een Neder landse equipe voor de Military met een zeer goed gemiddelde kan worden sa mengesteld. Het ligt niet in de bedoeling om deel te nemen aan de dressuurwedstrijd, daar Nederland hiervoor niet over de verschillende noodzakelijke combinaties beschikt. Hier voelt men het steeds Weer als een om-echt, dat de amazones van de Olympische wedstrijd zijn uitge sloten. Ware dit niet het geval, dan zou er nog een redelijke kans zijn geweest om hiervoor een goede- equipe samen te stellen. Weersverwachting geldig tot Dins dagavond: KOUDE OCHTEND Koude ochtend. In de loop van de dag stijgende temperatuur en toe nemende bewolking, doch vrijwel overal droog. In het Noorden meest matige in het Zuiden meest zwakke wind uit richtingen tussen Noord-West en West.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 4