„International 4 punten f Alkmaarscbe Boys- Vitesse '22 1 Alkmaarscbe Crt. ISCHEEI P C. C. Binkhorst! rfc Br' °nder n°- Stad en Omgming- Het ontstaan der Alkmaarse padvinderij Tijden van bloei en neergang Een beroep op Alkmaar's vrouwen Paastournooi V.V.V. Hervormde jeugdraad Uitspraken Meervoudige Kamer AGENDA PROMOTIE - COMPETITIE Welkom in het vaderland Passagierslijsten Diefstal van stroom „A. W. Goedkoop'' in de vaart De vrijwillige politie Alkmaarse BoysVitesse Burgerlijke Stand Beweging van Europese Federalisten Zeebanket y II BesteU en Vrachtauto's KENNEMER AUTOGARAGE VERGADERING Bureau voor Medische Sportkeuring UT! 3ffl 0| OfYl door J. D. v. Exter^ vragen Uw aandacht Resolutie van de E.V.C. Ergerlijke baldadigheid De economische rechter strafte M< M SCHRIJVER NAZOF li. De eerste sporen van een georganiseerde padvinderij in Alkmaar dateren van het jaar 1911, toen een dertigtal padvinders uit Zaandam in April onze stad bezocht. De Zaandammers hielden op het Alcmaria-terrein oefeningen, die door een groot publiek werden bijgewoond. Op de avond van dezelfde dag had onder leiding van de heer N. Kranenburg JeBse in de Harmonie een vergadering plaats van ouders, jongens en belangstellenden en staande de vergadering werd de Alkmaarse padvindersvereniging opgericht met on middellijk 30 leden. De Alkmaarse padvinderij was geboren, als afdeling van de Nederlandse padvindersbond met de heren Kranenburg Jesse, Nannes Gorter en kapt. v. d. Moer in het bestuur. De jonge afdeling telde twee troe pen met paarse en groene dassen, met tezamen zes patrouilles, n.l. de Honden, de Kangaroes, de Leeuwen, de Uilen, de Katten en de Otters. De oude chocoladefabriek van de fir ma Ringers aan het Varnebroek werd ingericht als troeplokaal. Een reeds in het zelfde jaar werd in de Schoorlse duinen het kamp gehou den. Vermoedelijk door overplaatsing van de leiders verliep de troep echter en na verloop van enige tijd moest de afdeling worden opgeheven. Er was destijds wel tucht in de troep, hoewel men het padvinderswerk, zo als wij dit nu zien, nog niet kende. En de indruk die die eerste afdeling naar bulten maakt was zonder enige twijfel goed te noemen. Onmiddellijk bij het begin der mobi lisatie van 1914 werd in Alkmaar een nieuwe, dus tweede afdeling opge richt, die een onderdeel uitmaakte van de Nederlandse Padvinders-Unie. De Unie was overigens niet zo'n geweldi ge organisatie, want de enige afdelin gen waren die van Utrecht en Alk maar. Kornet H. Hartwich was leider van deze troep. Er waren drie pa- ticuilles, n.l. de Vossen, de Tijgers en de Jachthonden. Kort na de oprichting maakte de troep zich al heel verdien stelijk, toen in Alkmaar honderden Eelgische vluchtelingen binnenstroom den, die naar Koedijk, Schoorl en Warmenhuizen verder werden ge transporteerd. De padvinders, waarvan er steeds een op wacht stond, sjouw den matrassen enz. naar de oude Am bachtsschool, waar de evacué's waren gelegerd. Het uniform van deze troep was van khaki-kleur en de hoed had een opgeslagen rand. Ook deze troep is verlopen. De leider verliet Alk maar en bovendien ontbrak de ware padvindersgeest. De troep was veel te militairistisch. DE ALKMAARSE AFDELING ONTSTAAT Toen eind 1915 de Vereniging De Nederlandse padvinders werd opge richt, maakte Alkmaar daarvan geen deel uit. Hier bestond geen organi- De Contact-Commissie Alkmaar van de Stichting Tentoonstelling „De Nederlandse Vrouw 1898 1948" brengt het volgende onder de aandacht van alle vrouwen in Alkmaar. Zoals bekend geacht mag wor den, zal van 18 Augustus tot 29 September 1948 in de Houtrust- hallen te Den Haag een tentoon stelling worden gehouden onder de titel „De Nederlandse Vrouw 18981948". Tot het bijeenbrengen van het bedrijfskapitaal der ten toonstelling zjjn couponboekjes ont worpen, waardoor iedere vrouw in de gelegenheid is tegen ontvangst van een couponnetje, waarvan de waarde varieert van 10 cent tot 10 gulden een gift te geven en haar handtekening te zetten in het ge denkboek. Dames, die haar medewerking wil len verlenen bij de verkoop van deze boekjes of die één of meerdere cou ponnetjes willen geven, kunnen zich hiertoe wenden tot de secretaresse- penningmeesteresse der Contact- Commissie Alkmaar, mej. Mr. D. Haremaker, Waerdendelstraat 9, tel. 3325. Het batig saldo zal Hare Ma jesteit ter hand worden gesteld voor een door Hare Majesteit te bestem men doel, vergezeld gaande van een album met handtekeningen van de geefsters. Het Hoofdbestuur te Den Haag heeft onze Commissie verzocht ook een bladzijde te willen verzorgen van het boek, hetwelk aan Hare Ma jesteit zal worden aangeboden. Onze Commissie stelt zich voor bovenaan deze bladzijde de naam Alkmaar te plaatsen met wapen en iets, wat deze gemeente typeert, het geheel ver lucht met tekening, spreuk of vers. De afmeting van de beschikbare bladzijde is 34 bij 45 c.M. en mag al leen aan de voorzijde gebruikt wor den, daar op de achterzijde de namen van de Contact-Commissie moeten worden vermeld. Ontwerpen voor deze bladzijde worden gaarne vóór 15 April a.s. ingewacht bij de secretaresse, Waerdendelstraat 9. Het leek de commissie een aar dig idee de Alkmaarse vrouwen in de gelegenheid te stellen haar krachten aan dit werk te geven. Enige geldelijke beloning is hier echter niet aan verbonden.. T.z.t zal door de commissie een keuze worden gedaan uit de bij haar in gekomen ontwerpen en zal een kleine tentoonstelling van deze ontwerpen worden gehouden. satie en het zou tot 1918 duren eer in deze richting weer pogingen werden ondernomen, zulks op initiatief van de heer Klinkenberg. Er ontstond een voorlopig comité en op 28 Maart 1918 werd in Café Central de ver gadering gehouden, waarover wjj in ons eerste artikel spraken, en die werd bijgewoond door een twintigtal personen, waaronder zo lezen wjj in de Alkmaarse Courant van 30 Maart 1918 enkele dames en een paar jongere knapen. Op die vergadering werden nog al wat bezwaren naar voren gebracht. Zo was daar de heer Pameyer, die, ge wapend met een stukje uit de Vlaar- dingse Courant, trachtte aan te tonen, dat die padvinderij toch eigenlijk maar een militairistische instelling was. Bo vendien had de heer Pameyer angst, dat er geen medisch toezicht zou zijn, zodat de jongens zouden worden afge beuld. De heer Klinkenberg wist ech ter al deze bezwaren te ontzenuwen, terwijl bovendien Dr. Wicherink waar nodig medisch toezicht zou uitoefenen. Toen bleken alle bedenkingen opge heven en de vergadering besloot tot oprichting van de afdeling Alkmaar van de Nederlandse vereniging van Padvinders. Er werd een bestuur ge kozen, bestaande uit de heren mr. A. K. Cohen Stuart, L. Wouters, W. F. Slinger, W. H. M. Pels, dr. J. W. Wiche rink en C. A. Klinkenberg. Onder luid applaus werd burgemeester Ripping met algemene stemmen tot ere-voor- zitter benoemd. De directeur van de Cadettenschool verleende zijn mede werking, door vijf van zijn cadetten als vaandrigs te laten fungeren. Wel dra was de eerste troep voltallig en kwam er een tweede, met blauwe das sen. Bekende Alkmaarse namen komt men tegen bij het doorbladeren van die oude geschriften: Piet Cloeck. Ton Zwaanswijk, Nic. Slinger, zij allen wijdden reeds in die prille dagen hun beste krachten aan de padvinderij, die toen de Kraaien omvatte en de Otters, Vossen. Arenden en Honden, de Leeu wen, Tijgers en Kieviten. De troepen kregen de beschikking over een troep lokaal, in een vertrek van- het oude hotel „De Toelast" aan de Heul, daar waar nu de Nederlandse Bank staat. Alleen in de winter werd er niet hard aangepakt, opdat in dat troeplokaal niet kon worden gestookt, maar zodra het voorjaar in het land was, leefde het werk weer op. EEN STERKE KERN De troep der blauwdassen bestond voornamelijk uit jongens van onder de twaalf jaar. Deze troep wilde niet te best vlotten en men moest dan ook be sluiten, haar te ontbinden. Zodra de jongens uit deze troep twaalf jaar waren geworden, konden zij zich aansluiten bij troep I. Er wer den ook nog andere zuiveringsmaat regelen genomen, verscheidene jon gens werden ontslagen en andere aan gemaand, beter op de oefeningen te verschijnen. Zo werd de overblijvende kern sterk en gezond, hetgeen wel be wezen wordt, dat de troep uitgroeide en zichzelf vergrootte, om tenslotte de grondslag te worden van de tegenwoor dige padvinderij, zoals wij die nu nog in Alkmaar kennen. Aan de recente geschiedenis van deze padvinderij, alsmede aan de plan nen, die gemaakt zijn, om het jubileum een waardig karakter te doen dragen, zullen wij in een volgend artikel de nodige aandacht wijden. De actieve schaakclub VVV te Alk maar organiseert op 27 en 29 Maart a.s. in haar clublokaal Het Wapen van Heemskerk, grote schaakwedstrijden. Gespeeld wordt in 4 kampen, ver deeld in hofdklasse, 1ste, 2de en 3e klasse. Eén wedstrijd te spelen op Za terdagmiddag 2 uur en Maandag 10 uur, terwijl ook gelegenheid wordt ge geven voor hen, die niet op Zaterdag kunnen spelen, alle drie partijen op Maandag te spelen, deze spelers begin nen dan om 9 uur. De wedstrijden zijn opengesteld voor iedereen. Voor elke groep zijn twee fraaie prijzen beschik baar. Schakers kunnen hier hun hart ophalen. A.s. Zondag 28 Maart des n.m. 7 uur in de Kapelkerk, komt ds. J. Batelaan van Utrecht in de Jeugddienst spreken over het onderwerp: „Vergeet het niet!" Ds. Batelaan is voor f'kmaar geen onbekende, daar hij al eens meer een dienst alhier vervulde, ook zijn werk in Utrecht onder en voor de jeugd, de jongeren en buitenkerkelij- ken, heeft ieders bewondering en waardering, die daarvan kennis geno men hebben. Komt dus allen weer en moedigt uw vrienden en kennissen aan, om ook eens te komen luisteren. Gerbrand B., zedendelict, 7 maanden met aftrek, ter beschikking van de re gering. Johannes J. S., zedendelict, f 75 of 25 dagen; 6 maanden voorw. met een proeftijd van 3 jaar en ter beschikking van de regering. DONDERDAG. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Verkie zingsvergadering P.v/dA. BIOSCOPEN. Harmonie-theater, 7.30 uur: Het lied van Bernadette; tot 14 jaar onder ge leide. (Geprolongeerd). Victoria Theater, 8 uur: Zonen der Zuidzee, 18 jaar. Cinema Amerlcain, 8 uur: De andere, 18 jaar. Vanaf Vrijdag a.s. Harmonie-Theater, 8 uur: Mens, durf te leven, tot 14 jaar o.g. Victoria-Theater, 8 uur: Goodbye, mr. Chips, tot 14 jaar onder gelelde. Cinema Americain, 8 uur: Het ei en ik, alle leeftijden. NACHTDIENST TAXI'S. Adr. Louwe, Geestersingel 26, telefoon no. 2290. fc #i 4èi4iMtaiXiiêÉÉèiÉ< TWEEDE PAASDAG 2.30 UUR Voorverkoop Sigarenmagazijn Hartland, Nieuwesloot 97 en 2e Paasdag vanaf 12 uur aan de loketten. Met het m.s. Willem Ruys, dat op 2 April in Rotterdam zal arriveren, re patriëren uit onze omgeving o.m. de navolgende personen; P. Boot en P. J- S. BootCahen, Trompstraat 4, Alk maar; A. G. W. BransKleian, E. M. Brans, K. A. Brans, H. Brans, Bergen; W. H. G. Reijntjes, Rozenstraat 37, Alk maar. Wij vestigen er de aandacht op, dat deze lijst niet volledig kan zijn, daar verschillende evacuées vermeld zijn, zonder opgave van hun adres. Op ons bureau, Voordam 9 liggen ter inzage de passagierslijsten van de mo torschepen Willem Ruys en Kota Ge- deh, die resp. op 13 Maart en 4 Maart j.l. van Batavia zijn vertrokken en resp. op 2 April en op 10 April zullen arriveren, beide te Rotterdam. Het komt nog herhaaldelijk voor, dat inwoners van deze gemeente zich schuldig maken aan het onrechtmatig betrekken van electrische stroom. Naar men ons van de zijde der ge meente lichtbedrijven mededeelt, zijn juist weer twee gevallen geconstateerd en in handen van de politie gegeven. Men verzoekt ons er met nadruk op te wijzen, dat voortaan in deze geen par don meer zal worden gebruikt en dat bij het vaststellen van een dergelijke overtreding onverwijld tot gerechte lijke vervolging zal worden overge-. gaan. Hedenmorgen vertrok van de werf Nicolaas Witsen en Vis de aldaar ge bouwde sleepboot „Antoinette W. Goedkoop" naar Amsterdam. Een der directeuren van de sleep- vaartrederij, de heer J, Goedkoop Sr., was aan boord om de moedertrip mee te maken. Reeds eerder hebben wij de inrich ting van deze motorsleepboot, tevens bergingsvaartuig, onder de loupe ge nomen, met haar bemanning van vy'f koppen, ruime hutten en massa's bergingsmateriaal. Thans, nu de sleepboot afgebouwd en wel voor het vertrek gereed lag, werd onze eerst» indruk, dat hier een goed schip tot stand kwam, bevestigd. Rond hetmiddaguur stevende de A. W. Goedkoop onder commando van kapitein T. Boontje het kanaal op en wendde zich naar het Zuiden. Naar aanleiding; van een circulaire op grote schaal verspreid door de Amsterdamse politie onder de bevol king van de hoofdstad en waarin de gelegenheid wordt opengesteld, zich aan te melden voor de vrijwillige hulppolitie, hebben wij ons tot de heer Dreeuws, commissaris van poli tie alhier, gewend, teneinde te ver nemen, of ook in Alkmaar een der gelijke actie tegemoet kan worden gezien. Hoewel in verband met de stand van de voorbereidingen nog geen nadere mededelingen kunnen worden gedaan, wees de heer Dreeuws erop, dat in Am sterdam reeds een vrijwillige politie be staat. Bij de onthulling van het voor lopig monument op de Dam bijvoor beeld, werd de afzetting voor 't „.oot- ste deel gehandhaafd door vrijwillige politiemannen. De Amsterdamse actie moet dan ook niet direct gezien wor den als een uitvloeisel van de dezer dagen door de minister van Binnen landse Zaken voorgestelde uitbreiding van het politie-apparaat. Dit neemt echter niet weg, dat zeker in de naaste toekomst ook in Alkmaar een oproep in deze richting zal ver schijnen. Men denkt hierbij aan een uitbreiding tot een totaal aantal man schappen, g-lijk aan dat van het hui dige korps. Overigens hangt het van de plaatselijke behoeften af, hoe groot het corps zal moeten worden, terwijl ook wel degelijk een scherpe selectie en dat niet alleen naar leeftijd, zal worden toegepast. In verband met de geweldige belang stelling voor deze wedstrijd zijn extra maatregelen getroffen voor de verkoop der kaarten. In voorverkoop zijn kaarten verkrijg baar bij Sigarenmagazijn Hartland, Nieuwesloot 97. Bovendien zijn op 2e Paasdag vanaf 12 uur aan de loketten en op de vol gende 4 plaatsen kaarten verkrijgbaar: Westerweg 270 café Molenkamp; Wes- terweg Heiloo, 100 meter vóór het Boys terrein, Frederikslaan, tegenover het Boys terrein er 100 meter voorbij het terrein, richting; Heiloo. Van het bestuur van Vitesse is be richt ontvangen dat 4000 bezoekers uit Castricum kunnen worden verwacht. Het publiek wordt in eigen be lang aangeraden zich vroegtijdig van kaarten te voorzien om teleurstelling te voorkomen. Geboren: Andreas J., z. v. G. v. d. Heide en P. M. Dekker; Max, z. v. B. Koolwijk en G. Mizee; Wilhelmus P. J., z. v. S. G M. Bruggeling en M. C. Bruin; Simon J. P., z. v. S. Leegwater en C; Baltus. Overleden; Bernardus A. P. Boll. 29 jaar; Jan Muntjewerf, 91 jaar, wedn. v. M. Prins. Maandag 22 Maart j.l. vond in Alk maar een bijeenkomst plaats voor een aantal genodigden, waarin de heer Dr*. J. Meilof Yben, organiserend secretaris van de Beweging van Europese Fede ralisten een uiteenzetting hield over het doel dezer beweging. Spreker zette uitvoerig en op zeer overzichtelijke wijze uiteen waarom een Verenigd Eu ropa de oplossing biedt om ons we relddeel uit de chaotische toestand te redden, waarin het zich thans bevindt. Op deze inleiding volgde een gedach- tenwisseling, waaraan door de aanwe zigen met veel animo werd deelgeno men. Deze bijeenkomst zal binnenkort door een tweede worden gevolgd. ALKMAARSE EXPORTVEILING 24 Maart 1948. Spinazie 1928; winterpeen 717.60; worteltjes 933; rabarber 59; spruitkool 1040; rode kool 20—31.50; gele kool 69; uien 43 54; witlof 1540; radijs 912; sel derie 47; selie 21.50; sla 18; appels 3054; peren 60. De man van het haringkarretje op het Waagplein laat zijn nering geen ogenblik in de steek. Daar voor heeft hij ook geen tijd. Hij moet zijn klanten bedienen. Hij hanteert zijn meedogenloos mes met wreed gebaar. In snelle flit sen blinkert het in de zon. Voor en achter op zijn wagen liggen zijn slachtoffers, stil en roerloos, met glazige ogen. De man heeft vissen- handen, met schubben erop en kleine streepjes bloed. Zijn mes schittert en snijdt door de huid, zwiept met drie, vier be wegingen wat ingewanden bij de wriemelende hoop, die er al ligt, kraakt de kop eraf en vliegt dan weer met kracht in het plankje, waar het trillend blijft staan. Nu ligt daar alleen nog maar een vis, klaar om verslonden te wor den met het voorgeschreven ritu eel van grijpende lippen en achter overgehouden hoofd En, o ja. vergeet vooral niet de haring een slag rond te zwaaien, voor hij in tweeën wordt gereten. Dat ma nuaal verraadt de meester. Het ge baar van de meester naakt de haring lekker. En het gebaar van de handelaar strijkt geld in de zak van zijn voorschot, zomaar, met een enkele veeg. In het water achter het karretje jagen een paar meeuwen geluid loos op afval. De man grijpt al weer naai' het mes, want een vol gende klant zoekt naar zijn porte- monnaie. J. C POUWELS ALKMAAR Gisteravond vond in'het Wapen van Haarlem de jaarvergadering plaats van het Bureau voor Medische sport keuring, onder voorzittersschap van de heer Th. Uuttenbogaard, die de bij eenkomst opende met een woord van dank aan het college van B. en W. Voor het beschikbaar stellen van f 400 subsidie. De financiën baren n.l. nog steeds zorgen, vandaar ook, dat in de ze vergadering een voorstel uitging, de keuringsgelden te verhogen. Waar wij reeds uitvoerig stilstonden bij de verrichtingen van het Bureau, in verband met het, verschijnen van het jaarverslag, vermelden wij hier slechts, dat uit het financiëel verslag 1. Ja, dat hebben Pirn, Pam en Pom niet gedacht, dat ze na hun avontuur met Gerrit Kraai plotseling zo be roemd geworden zijn. In het begin keek iedereen hen aan en alle dieren wilden met hun een praatje maken. En steeds weer moes ten ze vertellen hoe ze Gerrit Kraai nu wel te pakken hadden genomen. Nee het verveelde de drie honden da nig en ze waren blij toen ze elke dag naar de school van meester Uil moes ten.' 2. Maar nu hebben ze Paasvacantie! De school van meester Uil is gesloten en Pirn, Pam en Pom kunnen de ge hele dag buiten spelen. En wil je ge loven, dat ze het niet eens zo leuk vinden? Ze vervelen zich een beetje. „Ik wou dat ik hiet zo beroemd was", zucht Pom. „Overal waar Ik m'n neus Iaat zien, staren de dieren me aan en altijd moet ik dat verhaal weer op nieuw vertellen. Bah, ik heb er schoon genoeg van". j bleek, dat er een grote contributie achterstand bestaat, daar verschillen de, met name genoemde verenigingen, tot nu toe in gebreke bleven, hun pen ningen af te dragen. De penningmees ter, de heer J. Jonker, was echter van mening, dat hieraan weinig te doen zal zijn. Men kan de mensen toch niet dwingen. De heer Mol, afge vaardigde van de Alkmaarse redding brigade, deelde deze mening niet en stelde voor, wanbetalers af te voeren van het lidmaatschap van het bureau. Dan moeten de leden in hun huishou- dsiijke vergaderingen hun besturen maar op hun plichten wijzen, zo vond de heer Mol. Bestuursverkiezing. Het gehele bestuur trad af, doch was herkiesbaar. In verband met drukke werkzaamheden stelde het be stuur voor de heer Uuttenbogaard te benoemen tot 2e voorzitter en Dr. J. Degenaar Jr. als eerste praeses. Bo vendien was er het voorstel, het be stuur met twee leden uit te breiden, met als candidaten de heren H. J. ten Berge (AFC) en C. Jongbloed (Alkm. Boys). Waar beide laatstgenoemden zich bereid hadden verklaard en er ook geen tegencandidaten waren ge steld, werd bij acclamatie het bestuur conform de voorstellen gekozen. De heer Degenaar nam de voor zittersplaats in en sprak een dank woord uit voor het in hem gestelde vertrouwen. De vereniging Turnlust werd vervolgens benoemd in de kas- commissie, waarna het laatste punt van de agenda ter sprake kwam, n.l. het verhogen der keuringsgelden van f 0.80 tot f 1.25 voor jongens tot zes tien jaar en van f 1.50 tot f 2.00 voor ouderen. De tekorten moeten nu een maal gedekt worden, hetgeen kan ge schieden met de invoering van deze nieuwe keuringsgelden. Er ontspon zich enige discussie over de vraag wanneer men zou moeten beginnen, daar het als een onbillijkheid gevoeld werd, dat zij. die zich reeds lang ge leden opgaven voor een keuring, thans het nieuwe tarief zouden moeten be talen. De penningmeester toonde ech ter aan, dat er geen andere weg is, daar men anders toch het tekort niet zou dekken. Met algemene stemmen werd daarom besloten de keuringsgel den te verhogen overeenkomstig het voorstel van het bestuur en wel met ingang van 1 April. Hiermede was het einde gekomen aan deze vergadering, die door 25 e' -aardigden werd bij gewoond. A 4 punten zullen ertoe W bijdragen dat ook U abonné wordt op Welke punten dat zijn, verneemt U morgen Men zendt ons de volgende reso lutie: De Plaatselijke Raad der Eenheids- vakcentrale, afdeling Alkmaar, in vergadering bijeen op 23 Maart 1948, kennis genomen hebbende van de schandelijke handelingen van de Rot terdamse scheurmakers, van oordeel, dat een dergelijk optre den ten scherpste dient te worden veroordeeld, verklaart zich eenstemmig accoord met de besluiten door de Landelijke Raad der E.V.C. te dien aangaande genomen, spreekt eenstemmig haar vertrouwen uit in het beleid van de Landelijke Raad en het Hoofdbestuur der E.V.C. en gaat over tot de orde van de dag. STENEN DOOR DE RUITEN VAN DE GROTE KERK. De baldadigheid van de jeugd neemt soms ergerlijke vormen aan. Iedere Alkmaarder is trots op het pas gerestaureerde monument, onze Grote Kerk en men verlustigt zich in de prachtige glazen,, welke weer als van ouds het kerkgebouw sieren. In verloop van de laatste vijf of zes maanden hebben vernielzuchtige kna pen zich niet ontzien om van de prach tige glas-in-lood ruitjes een 35-tal stuk te gooien. Dit geschiedde aan alle kan ten van het kerkgebouw en als men bedenkt, dat het inzetten van de bo venste ruitjes niet minder dan f 60 kost omdat daar steigerwerk voor moet worden aangebracht dan kan men wel begrijpen hoezeer er gezocht is naar de baldadigen, die zich niet ontzien hebben dit unieke pas gere staureerde bouwwerk moedwillig te yernielen. De vorige week zijn niet minder dan 10 ruitjes int het Zuider transcept ver nield en gisteravond - tijdens een re petitie van de Matthaus-Passion kwamen opnieuw de stenen door de ruiten. Enkele jongeren, die aan de uitvoe ring van de Mattaus-Passion hun me dewerking verlenen, snelden naar bui ten en wisten enige knapen te grijpen, die waarschijnlijk leerlingen zijn van de Aloysius school aan de Molenbuurt. Proces-verbaal zal worden opge maakt en de kosten welke niet ge ring zullen zijn zullen op de ouders verhaald worden. Het is te hopen, dat er op deze wij ze definitief een einde gemaakt kan worden aan een vernielzucht, welke in dit geval wel alle perken te buiten ge gaan is. In de rij van overtreders van econo mische wetten verscheen Woensdag middag voor de bijzondere politierech ter, mr. Peereboom, de Hagenaar Jo- sephus L. H. L. beschuldigd van het niet stoppen op een daartoe, door CCD ambtenaren gegeven sein. „Jae, mijnheer de -presidant, mijn on derbewustzijn zei mij det er gevaer dreigde" zei beschuldigde en stak in vlot Haags een speech af over het stop pen ,,'s avonds laet op dankere wegen", hetgeen volgens hem een „gevaer veur ons, automobilisten was". De politierechter meende dat 's avonds om half zeven, onder het licht van de stationslampen bij Uitgeest, nu niet direct zoveel gevaar te vrezen was. „Als u mij vereurdeeld, zou mijn rechtsgevoel hogelijk onbevredigd zijn" zei verdachte nog. Dit scheen mr. Pee reboom vrijwel koud te laten want zijn vonnis luidde 40.boete. HIJ STOND ER NIET BIJ STIL. Lambertus L. uit Heiloo had ook de stoptekens van CCD-ambtenaren gene geerd en was doorgereden. „Waarom stopte u niet?" vroeg de rechter. „Ik stond er niet bij stil dat het CCD kon zijn". Deze geestelijke en lichamelijke „doorrijderij" kwam hem echter op 50.te staan. 'T KOMT DIK IN ORDE. De timmerman Leendert H. de K. uit Oost-Graftdijk gaf zijn werknemers geen vacantiebonnen. Toen in Aug. j.l. een controleur op dit verzuim atten deerde. zei hij: ,,'t Komt dik in orde" maar in October had hij nog niet aan deze sociale plicht voldaan. Hij werd hiervoor veroordeeld tot 100.boete. Ditzelfde bedrag moest de bejaarde Schoorlse ingezetene Hendrik de G. be talen omdat hij tezamen met zijn zoon een varken had geslacht. FRUIT: Goudreinetten. Present van Engeland. Stoofperen. Moesappelen. Zoete appelen. VRUCHTEN OP SAP: Pruimen op sap 1.45 - Mirabellen Peren Kersen met pit 85 - 1.40 - 1.90 - Kersen z. pit 1.95 - Eerste Paasdag verloven zich: JENNY SCHOUTEN en MART VAN ESSEN. Alkmaar, Houttil B 32. Den Helder, Vosstraat 12. Receptie 4—6 uur Vos-1 straat 12. Den Helder Verloofd: LOUS RAAT en Ir. H. C. DONCAN w,l Alkmaar, Cabeljaustraat 8. Amsterdam, Middenweg 115 29 .Maart 1948. Ondertrouwd: L. J- DEGENAAR med, drs. en ANNE-MARIE SCHOO- lluwelijksvoltrekking op Donderdag 15 April a.s. 11 uur ten Stadhuize. Huwelijkswijding in de Doopsgezinde Kerk, Paleisstraat 8, 's Graven- liage Alkmaar, Wilhelminalaan 2. 's Gravenhage. Dedelstraat 6, M Mooi me Iets 1 43 lieden overleed, zacht en kalm, onze gelief de Man, Vader, Be huwd-, Groot- en Overgrootvader, de lieer JAN KAAL, in de ouderdom van 73 jaar Alkmaar, A. KAAL—BLOM. Zaandam. G KAAL F. KAAL— KARSSEN- Alkmaar, A. HEINER KAAL. W. HEINER. T. OBBES—KAAL L J. M. OBBES. W. SET.TBEI KAAL. D. SEIJBEL Den Helder. J. KAAL. L W. E KAAL- VAN ESSEN. Kleinkinderen en Achterkleinkind. \lkmaar. 2i Maart '48- Kennemersingel 5 De begrafenis zal plaats hebben a.s. Za terdag op de Gemeen te Begraafplaats. Vertrek van het sterf huis voorm elf uur Zi F: Fi Fl H VV M AI St< ARTS, VRIJDAG en ZATERDAG TYPISTE GEVRAAGD met behoorlijke opleiding en ervaring, liefst voor spoedig indiensttreding. Brieven met opgave van verlangd salaris,, waar gewerkt, wanneer be schikbaar en verdere ge gevens onder no- A 217, bureau van dit blad. Gevraagd een nette huishoudster in klein gezin op boer der" Adres: G. YVAIBOER W ogmeer, Spierdijk. plaatsing gezocht voor meisje, ruim 16 jaar, als hulp in de huishou ding. hefst met huiselijk a 210 bureau van dit bl. Sollicitanten worden op geroepen naar de betrek king van ter gemeentesecretarie te Alkmaar. Jaarwedde op 21-j. leef tijd 1400.voor jonge ren jeugdaftrek. Vereist ls ontwikkeling, gelijk aan H.B.S. 3-j. cur sus of U.L.O.-diploma. Indienstneming op ar beidsovereenkomst. P Sollicitaties in te zenden aan de gemeentesecretaris vóór 6 April a.s. Bij be 1948 is drijf W 1873 NV ning ve richten manstve gebezigd electron: P/t P.K Heul ni Alkmaa; i W G VAï 1 R. VEE WEI I lieeft in van jon op te w De pit bediende Rtjw Ind. Mien TOl TE KO Damesmt Austra ponnen e maat 38. Spoorst

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2