Schreieder: Jullie worden allemaal door Londen verraden Sftilll# DE ZWARTE SCHADUW 3 SCHUDT UW LEVER WAKKER Van nabij Leo Poos levert twee Nederlandse geheime agenten aan de Duitsers uit Avontuurlijk verhaal van een paar dappere kerels Achter de schermen van de Oorlog en verre Nieuwe gezagsapparaat Wu luisteren naar.... Wij spelen Bridge IN DE EERSTE HELFT van 1942 heeft Anton van der \faals het zó druk met allerlei spionnagewerk, dat Schreieder gedwongen wordt een be langrijke zaak toe te vertrouwen aan Leo Poos. Vóór de oorlog was Poos een Haags politie-agent; hij is in de bezettingstijd terechtgekomen bij de beruchte documentatiedienst, heeft een paar mensen doen arresteren die in de Hoogbuurlostraat berichten van de Engelse zender verspreidden en dat is de aanvang van een meteoor achtige carrière. Hij brengt het tot kapitein der Staatspolitie en wordt bewoner van een groot, rijk gemeu bileerd herenhuis dat moet het nog gezegd worden? natuurlijk Joods bezit is. Leo Poos is sluw en zulke figuren kan de S.D. uitnemend ge bruiken. Het England-Spiel loopt prachtig voor de Duitsers. Londen seint vertrouwe lijke berichten, die uitgewerkt op de tafel van Kriminal-direktor Joseph Schreieder terecht komen. Heeft de Münchense politieman ooit in zijn een voudige woning aan de Schlieffen- strasse nummer 10 kunnen dromen, dat hij nog eens op zó geslepen manier de Britse en de Nederlandse geheime dien sten tegelijk zou bedriegen? LEO POOS .Schurk no. 2. i XII Eirgj April 1942 komt er een Engels radiobericht voor de agent Thijs Taco nis. Maar Taconis zit al zeven weken gevangenSchreieder wrijft zich over de kale schedel als hij leest, dat Taconis terl huize van Martens contact moet opnemen met de agent „Pijl" en binnen drie dagen aan Londen verslag dient uit te brengen van zijn weder varen. Wie Martens is weet Schreieder wel. Het is de sigarenhandelaar F. J. Martens aan de Doelestraat 33 te Haar lem; een adres waar de agenten zich kunnen legitimeren met de woorden „Pijl en Boog", waar ze welkom zijn en waar ze geholpen worden met alles, waarmee een gedropte parachutist maar geholpen kan worden. Loop jij er eens aan, zegt de Duit ser tot Poos. Zeg maar „Pijl en Boog", speel voor Engels agent, noem jezelf „Dicku, dat klopt een beetje bij je dikke kop, en zeg tegen Martens dat je binnen twee dagen contact moet heb ben met „Pijl", omdat Londen op de derde dag een radiobericht wil zien. Luiter nu eens goed, hoe je dat alle maal doen moet en laat maar 's kijken wat je d'r van maakt. Maar als je de boel bederft zal er een blauw wonder gebeuren! 's Avonds rapporteert Leo Poos dat hij ten huize van Martens niet „Pijl" maar een andere agent uit Engeland heeft getroffen, een zekere Leonhard Andringa, die zich „Akkie" noemt. Deze „Akkie" heeft met hem afgespro ken, dat ze de volgende middag samen naar „Pijl" gaan. Wie is „Pijl" en waar zit hij?, val de Kriminal-director weten. Een zekere De Haas, die op net ogenblik bij zijn ouders in Den Haag is, vertelt Poos. Hij weet zelfs de straat naam en het huisnummer te noemen. Uitstekend, beslist Schreieder. Dat spel wordt gespeeld. Jij gaat morgen weer naar Haarlem, je gaat vandaar met „Akkie" naar „Pijl" in Den Haag en ik zal met beambten klaar staan bij de dichtstbijzijnde tramhalte in de straat waar De Haas woont. Jij komt met de twee agenten naar buiten vertel maar dat je ze naar een nieuw contact-adres moet brengen waar een zender staat en bij de halte worden ze ingerekend. Laat eens zien wat je kunt, Poos. De volgende dag gaat Poos opnieuw met de trein naar Haarlem, Schreieder gaat per auto en neemt voor de veilig heid een paar handige schutters mee. Twee uur wachten ze in de Doelestraat nabij het huis van Martens. Eindelijk komt Pocjs naar buiten in gezelschap van Andringa; de mannen praten rustig en stappen stevig naast elkaar voort in de richting van het station. De zaak klopt, zegt Schreieder tot zijn chauffeur. Rijdt maar terug naar Den Haag. 's Middags worden Andringa en De Haas bij een Haagse tramhalte gear resteerd. Poos heeft weer een staaltje verraderswerk geleverd. ^OG DEZELFDE AVOND begint het lange, afmattende verhoor. U bent verraden en verkocht door Londen, zegt Schreieder. Wij zijn van alles op de hoogte. Kijk eens: U hebt uw opleiding daar-en-daar gehad; de Engelse baas is major Blunt en die ken nen wij bijzonder goed; de Nederlandse chefs zijn kolonel De Bruyne en kapi tein Lieftinck. Dat klopt, nietwaar? De mannen geven tenslotte toe. Deze Duitser -weet tóch alles. Er schijnt ver raad te zitten in EngelandZij we ten immers niets van de arrestatie van Lauwers en Taconis? Andringa vertelt. Zijn verhaal is een roman op zichzelf. Hij is in de nacht van 9 op 10 Maart 1942 per parachute gedaald in de buurt van Assen, samen met de marconist Molenaar. Maar Mo lenaar kwam met het hoofd op een veedrinkbak terecht, kreeg een zware verwonding en is 's nachts in de armen van zijn kameraad gestorven. Het lijk heeft Andringa achter moeten laten. Hij had geen radioverbinding, heeft in Am sterdam gezworven tot hij contact kreeg met de illegaliteit en is vandaar naar Martens in Haarlem geloodst. Het verhaal van De Haas is nog avontuurlijker. Hij heeft samen met 'zekere Ab Homburg tot midden 1941 illegaal gewerkt in Nederland, waarbij de winkel van Martens reeds als con tactadres diende. Toen zijn ze samen naar Engeland gegaan. Hoe kwam u daar?, wil Schreie der natuurlijk weten. Met een vissersboot, vertelt De Haas, Homburg en ik en nog een stuk of wat illegale jongens zijn in de zo mer van 1941 op een vissersschuit ge kropen. De schipper wist van de prins geen kwaad. Op volle zee zijn we te voorschijn gekomen, we hielden onze revolvers onder zijn neus en hebben hem verteld, dat hü koers had te zet ten naar Churchill of naar de haaien. De keus was aan hem. Nou, toen heeft- ie Churchill gekozen en zo kwamen we in Engeland. En toen?, vraagt Schreieder. Toen werden we opgeleid voor agent. Ik_kwam begin Maart 1942 met een snelboot in "Nederland aan, maar de zender is in het water gevallen en raakte defect. In de herfst van 1941 was Homburg me al vooruitgegaan naar Nederland. Hij was de agent „Boog", en ik was „Pijl". We hoorden bij elkaar. Maar Homburg is reeds vóór ik aankwam door de S.D. gepakt en in de Cellenbarakken op Scheveningen opgesloten. Daar is hij in December '41 weer uitgebroken en nu is 'ie zoek. Ja, zegt Schreieder, hij is zoek. Maar u weet wel, waar ik hem vinden kan. Neen, beweert Akkie. En daar blijft het bij. Nou, zegt Schreieder, die Hom burg krijgen we nog wel. Jullie wor den door Londen toch allemaal verra den. In ons nummer van Zaterdag Van der Waals en Poos werken eendrachtig en u zult 's morgens weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden'doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijs vertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. samen Gerooide schilderijen teruggevonden Naar Salzburg (Amerikaanse zonfe van Oostenrijk) zijn dezer dagen vele schilderijen overgebracht, die in de Amerikaanse zone van Duitsland wer den teruggevonden. Het betreft hier doeken, die gesignaleerd zijn door Vlaamse* Hollandse, Franse, Spaapse en Italiaanse meesters uit de 16de, 17e en 18de eeuw en die een zeer grote waarde vertegenwoordigen. Bij besluit van de It.-gouv.-gene- raal is vastge steld een regle ment. dat 't mo gelijk maakt een kort dienstverband aan te gaan bij het Indische leger.,xIn 'n .modelspin nerij van de Japanse regering is een zijdedraad samengesteld, die serker en elastischer zou zijn dan nylon. x Het Utrechtse tribunaal adviseerde tegen mr. G. J. Couvee, gewezen pre sident van de Utrechtse rechtbank en raadsheer bij het economische hof te Den Haag, vroeger subst griffier aan de rechtbank te Alkmaar, een interne ring tot 4 Oct. 1948 en verbeurdver klaring van f 15.000. xDe Bergen op Zoomse politie hield onder verden king van smokkelarij vier Rotterdam mers aan. Bij fouillering kwamen niet minder dan 700 vulpenhouders, ruim 2500 inktgeleiders en andere vulpen benodigdheden voor de dag. xIn gaande 2 April zal, gedurende drie maanden onder de naam Z-(zuinig heids) campagne een actie worden ge voerd voor de vrijwilige beperking van het benzine-, banden- en onder- delenverbruik. x— De boerderij van de heer J. Borgman te Winsumermee- den, nabij Eenrum (Gr.), is geheel in vlammen opgegaan. 15 Koeien zijn in het vuur omgekomen. x:De Kota Gede van de Kon. Rotterdamse Lloyd, die binnenkort te Rotterdam wordt verwacht, brengt de eerste na-oorlog- se palmolie uit Indonesië meé. x Een in Duitsland woonachtige Neder lander bleek bij controle aan de grens nab'ij Venlo tien ampullen morfine bij zich te hebben. xTe Mobie (Ala bama) zijn vijf militaire vliegers van een hoogte van 300 meter uit hun de fect vliegtuig gesprongen, dat even later neerstortte. Zij liepen slechts lichte verwondingen op. xHet Amerikaafise Huis van Afgevaardig den heeft bij acclamatie een voorstel aangenomen tot onmiddellijke schen king van 55 millioen dollar aan Oos tenrijk, Frankrijk en Italië, in af wachting van de goedkeuring van de hulpverlening op lange termijn. x Een trein die het station Scharling (Oostenrijk) binnenkwam is door val lende rotsblokken geraakt. De loco motief werd in een afgrond geslingerd en de machinist en stoker vonden de dood. De trein zelf bleef op het spoor staan. Standpunt der B.V.L. In kringen van de Bijzondere Vrij willige Landstorm juicht men het toe, dat de regering haar machtsapparaat wil versterken door het vormen van een vrijwillige hulppolitie. Men is ech ter bevreesd, dat het te lang zal du ren alvorens deze versterking effec tief zal zijn. Wanneer de regering even tueel met succes een gewelddadig op treden van extremisten wil voorko men,, dan moet zij binnen de kortst mogelijke termijn de beschikking heb ben over sterke concentraties behoor lijk gewapende en voldoende geoefen de gezagsgetrouwe Nederlanders. Men acht de Rijks- en gemeentepolitie' niet de meest geschikte instituten om de noodzakelijke gevechtshandelingen te verrichten. Men wijst daarom op de mogelijk heid ,dat de regering de B.V.L., die in korte tijd gereed gemaakt zou kun nen worden, alsnog bij haar plannen betrekt. Door de inschakeling van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm zou de regering onmiddellijk de beschik king hebben over een sterk corps, hetwelk vóór de oorlog reeds ruim 80.000 man telde, en waarvan de krachtige preventieve werking niet mag worden onderschat. Daarmede zou tegemoet gekomen worden aan 't verlangen, dat de laatste tijd van al lerlei kant tot uitdrukking werd ge bracht Verkoop Damplantsoen Alhoewel 1 Maart j.l. de cm2-actie van de nationale monumentencommis sie voor het publiek eindigde, komen er gelukkig nog regelmatig belangrijke bijdragen va^ diverse bedrijven bin nen. Een gróte onderneming te Arn hem heeft f 100.000 doen overmaken, terwijl een staalfabriek en een beken de tabaksfabrikant bijdragen vap resp. f 25.000 en f 20.000 hebben geschonken Dagelijks komen meerdere giften van f 1.000 en hoger binnen. Zoals men weet zal ongeveer 2'3 van de opbrengst aan de nagelaten betrekkingen van on ze oorlogsslachtoffers ten goede ko men. Vreemdsoortige baldadigheic Door de politie te Winschoten is een man gearresteerd, die zich aan een wel zeer vreemdsoortige baldadigheid schuldig maakte. Hij stak namelijk voorbijgaande vrouwen en meisjes met een speld in de rug en wel op een niet bepaald zachtzinnige wijze. Door de politie te Winschoten is een oproep gericht aan alle vrouwen en meisjes, die door deze man gestoken zijn om zich bp het politiebureau te melden. BULGAARSE GEZANT TE WENEN GEVLUCHT Naar verluidt is de Bulgaarse ge zant te Wenen, Vladimir Paskaleff, naar het Westen „ontsnapt". Hij is met zijn vrouw en twee kin deren zogenaamd met vacantie naar de Westelijke Zone van Oostenrijk gegaan en niet meer teruggekeerd. HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten, om 7, 8, 1, 7 en 11 uur - NCRV: 7,45 Een woord voor de dag 8,15 Lijdens- koralen 8,30 Pia no-soii (grpl) 9,15 Werken van oude meesters —10,15 Mor gendienst 10,45 Inleiding MatthSus Pas sion v 11,00 Passiemuziek 12,30 Ou da sonaten 1,15 Orgelplaten 1,30 De don kere hemelpoort 2,00 Passiemuziek 4;00 Voordracht door Henk Bes 4,20 Ensemble „Euphonia 5,00 Van oude en nieuwe schrijvers 5,30 Orgelconcert 6,15 C N V-kwartier 6,30 Nederlandse strijdkrachten 7,15 Geestelijke liederen 7,30 Kerkdienst 9,00 Stabat Mater 9,45 Werken voor strijkorkest 10,00 Vra gen aan voorbijgangers 10,30 NCRV- kwartet 10,45 Avondoverdenking 11,15 Concerto Grosso (grpl) 11,30 SlotacCoord HILVERSUM IIt 415 m. Nieuwsberichten oir. 7, 8, 1, 6 en 11 uur VARA: 7,15 Muziek bij het ontbijt (grpl) 8,18 Opera- pi ogramma (grpl) 8,50 Voor de huis vrouw 9,00 Sibelius 9,30 Waterstanden 9,35 Dvorak-kwartet VPRO: 10,00 Mor genwijding VARA: 10,20 Northern and Southann memories (grpl) 10,30 In deze harde werkelijkheid 10,45 Cecile Chami- nade (piano) 11,00 de oude klokken luider (Voordracht) 11,15 Licht orkest concert (grpl) —"AVRO: 12,00-The Roman cers 12,30 Weerpraatje 12,38 Pierre palla (piano) 1,15 Kamerorkest 2,00 Kookkunst 2,20 Gramofoonmuziek 3,00 Ons volk en zijn dichters 3,20 Fer- mando Germanié en Adolf Busch (orgel en viool, grpl) VARA: 4,00 Orgel (Johan Jong) 4,30 „Dat is nou Aardenburg" 5 00 Grace Maire en Carlo Berti (grpl) 5,20 Wij en de muziek 6,15 De VARA feliciteert 6,40 Jan Corduwener 7,00 Denk om de bocht 7.15 „Nederland op zee' 7,22 Voor ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd VPRO: 7,30 Avond- maalöienst VARA: 9,00 Men vraagt en wij draaien.... 9,30 Paul Godwin-tiio 10,00 Buitenlands weekoverzicht 10,15 Swing and Sweet from Hollywood VP RO: 10,40 Vandaag 10,45 Avondwijding V^RA: 10,15 Symphonisch Vrijdagavond concert (grpl) door Jan Dirk van Exter CoDyrlgbt R.D.P. Inspecteur Barendse en Rikki heb ben zich met hun gevangenen naai de dichtsbijzijnde politiepost begeven. Maar ook daar snapt" men er niets van. De drie smokelaars worden aan een streng verhoor onder wol-pen, maar ze blijven bij hun eerste ver haal. In de S-bocht werden' ze door een rookgordijn de weg afgedreven en door twee zwaarbewapende agen ten aan een boom vasgebonden. Bo vendien stonden langs de gehele weg agenten met het geweer in de aan slag. r.Wat denkt u ervan?" vraagt de dienstdoende rechercheur aan inspec teur Barendse. Maar die weet er ook geen antwoord op te geven. „Politie is het in elk geval niet ge weest", gaat de rechercheur door. „We weten precies, waar onze man netjes opgesteld stonden, maar daar zeker niet. Het was volgens ons te ver uit de buurt! En dan nog dat mysterieuze telefoontje aan uw assis tente? Wat kan daarvan de bedoeling geweest zijn?" Rikki mengt zich nu ook in het ge sprek. „Zouden het geen mannen van een concurrerende bende geweest kun nen zijn?" „Nou juffrouw, dat is nog niet zo gek opgemerkt"; zegt de rechercheur goedkeurend. „Dat kon wel eens zo zijn. We weten dat er hier een paar benden aan het werk zijn en misschien zitten ze elkaar nu wat in de haren. Maar dat verklaart nog niet, waarom die persoon juist u opbelde. Hij moet u bepaald goed gekend hebben". „Och, ik heb zoveel boeven achter de tralies gestopt", zegt Rikki achte loos. „Ik kan dat niet eens meer uit elkaar houden". „Goed, maar dan moet dit er toch eentje zijn, die niét achter de tralies zit", merkt de inspecteur op. „Want- anders kon hij niet opbellen.". XXIV Allereerst het spel uit onze vorige rubriek. De kaartverdeling was: S. 5 H. 8-4-3-2- R. h-9-5-4-3 KI. a-9-5 S. b-9-6-4-3 S. 7 H a-h-v-10 H. b-9-7 R v-b R. 10-8-2 KI. 8-3 KI. v-b-10-7-6-2 S. a-h-v-lfl-8-2 H. 6-5 R. a-7-6 Kl. h-4 Zuid moest 4 schoppen spelen (10 sla gen) en West speelde achtereenvolgens a-h-v van harten. De derde ronde troef de Zuid af met sch. 2 en speelde toen aas en heer van schoppen, waarbij Oost op de heer niet bekende, waardoor West dus nog met b-9-6 van troef zat. In N. ging op sch. heer een kleine rui ten weg (vooral geen harten). Daar Oost op de derde slag harten boer bij- gooide, taxeert Zuid dat West nog harten 10 heeft. West heeft dus vier kaarten in ruiten en klaver. Zuid speelt er nu op, dat hij er van elk twee heeft. Hij maakt daarom klaver heer en klaver aas, troeft daarna nog een harten uit Noord in eigen hand af en speelt dan ruiten aas en een kleine ruiten naar de heer. Als uit Noord dan ruiten of klaver wordt nagespeeld, gooit Zuid ruiten 6 weg en moet West en troeven en daarna van boer-9 van troef naar vrouw-10 van Zuid spelen. Men ga dit na! Wilt U nu metde komende feest dagen eens denken ot-er het volgende spel: De kaartverdeling was: S. v-7 H. 10-9-7-6-5-2 R. a-8-6 Kl. 5-3 s. b-6-4-2 - S. h-9-8-5 H. 8-4-3 H. h-Vrb R. 5-4 R. 9-7-3 Kl. b-10-9-8 KI. h-v-4 S. H. R. Kl. a-10-3 a h-v-b-10-2 a-7-6-2 Zuid moest op dit spel elf slagen maken met ruiten als troef. West kwam op met klaver boer, N de 3, Oost de 4 en Zuid gooide de 2. West bleef dus aan slag en trok ruiten 5 na. Hoe zoudt gij verder hebben gespeeld om uw contract te maken? Volgende week komen wij op dit spel terug. DOOÖ tjeedd adema MM In een hoek van de kamer was de predikant in ernstig gesprek met zijn vrouw en dochter. De advocaat poetste de glazen van zijn bril op met een hagelwitte zakdoek en keek naar zijn medegasten of hij op het punt stond er één ais de dader aan te wijzen. De dokter 'boog zich naar zijn vrouw, die in een fauteuil lag en hield haar een glas water voor. Dichtbij de vleugel waren de apotheker, het echtpaar Beekman en de heer Van Heerde in een druk gefluisterd gesprek. Juffrouw Schaafsma zat als een geknakte lelie naar de dames te kijken en in een hoek bij de grote schemerlamp praatte de heer Bassing tegen zijn echtgenote, waarna hij zich ontstemd tot de inspecteur richtte. „Mijn vrouw voelt zich niet goed," zei hij. „Wilt U zo spoedig mogelijk een taxi laten bellen?" „Als mevrouw medische hulp nodig heeft kunt U zich tot dokter Van Bremen wenden," zei de inspecteur. „Het spijt mij, mijnheer, maar U noch Uw vrouw mogen op het ogenblik dit huis verlaten." „Maar dat is toch al te dwaas!" riep de heer Bassing geprikkeld. Wil je me misschien vertellen?"- Inspecteur Beekman keek de man aan en zag op diens gezicht dezelfde onheilspellende uitdrukking, welke hem als H.B.S.-er zo vaak een gevoel van volkomen machteloosheid had gegeven. Maar hij constateerde met vol doening, dat de bordjes verhangen waren. Het gevoel, dat hij thans de man beheerste, die hem het schoolleven zo vaak verzuurd had, deed hem goed en onwillekeurig keek hij een ogenblik naar het gezicht van Marietje, die met schiterende ogen naar de .woorden strijd had geluisterd. „Wat gaat er gebeuren, Henk?" vroeg de gastheer, die nerveus op het eind van zijn sigaar kauwde. „Ik moet het bureau opbellen* mijnheer," antwoordde de inspecteur. „Misschien," zei hij, naar de bleke gezichten om zich heen kijkend, „zou 't niet kwaad kunnen als U een kleiner hartsversterking liet presenteren." „Ja, alsjeblieft!" riep de apotheker, „ik snak naar een borrel." Tante Marianne belde en gaf de knecht bevel met het dienblad rond te -gaan. „Heeft iemand een sigaret voor mij?" vroeg mademoiselle Dupont, „ik zou graag willen roken." Dokter Van Bremen hield haar zijn koker voor en presenteerde daarna een vlammetje. Hij zag belangstellend toe hoe de vrouw diep inhaleerde en de rook haastig door haar neusgaten blies. Inspecteur Beekman liep naar de hall. „Waar is de telefoon?" vroeg hij aan het dienstertje, dat met de kellner stond te praten. „Hier meneer," zei het meisje, naar het kamertje wijzend, waar de jassen en mantels waren geborgen. „■Is U hier voor de garderobe?" „Ja, meneer." ..En wie is U?" „Van der Jacht, inspecteur. Ik werk al tien jaar in De Kroon. Ik ben hier maar voor één avond. Ik herkon U direct." 'Inspecteur Beekman keek de man in zijn glimmende smoking een ogen blik onderzoekend aan. ,.U blijft hier bij de deur en U laat ieder binnen, die van de .politie of de justitie komt." „Best, inspecteur." „Hoe staat het met de achterdeuren?" „De keuken komt uit op de tuin," zei het meisje. „Er is' een deur in de schutting. Je kunt van de achterkant in het pakhuis komen, maar die deur is op slot." „Ga maar naar de keuken, sluit de tuindeur en breng mij de sleutel. Weet het personeel wat er gebeurd is?" Het meisje aarzelde. „Ik weet het niet, meneer. Ik hoorde zo juist van de kellner „Hoe wist.U?" vroeg de inspecteur zich vlug naar de bediende kerend. „De danies spraken er over, mijnheer. Ze liepen in de gang en toen hoorde ik...*.." „Goed, blijf bij de deur. En U, jonge dame, gaat de bedienden vertellen, dat niemand de keuken mag verlaten." Het meisje knikte en liep de gang in. Inspecteur Beekman ging naar het kamertje en belde de wachtcommandant van zijn bureau op. „Met inspecteur Beekman. Ik moet dadelijk de commissaris hepben!" Terwijl hij het dienstertje weer door de gang zag komen, hoorde hij de basstem van commissaris Vonkenberg. „Met Beekman, commissaris. Ik ben hier in het huis van de heer De Wit, Prinsengracht 648bis. Er is hier een moord gepleegd." Hij glimlachte onwillekeurig, toen hij de uitroep aan de andere kant van de lijn hoorde. „Neen, werkelijk, commissaris, het is ernst. Er werd hier een verjaardag gevierd en een van de bezoekers is doodgestoken. De dader is nog niet be kend. Kunt U zo spoedig mogelijk hier komen?" De commissaris bulderde zo hard in de microfoon, dat de inspecteur on willekeurig de hoorn een eindje van zijn oor hield. „De Vries, commissaris, een tandarts uit dé Leidsestraat"'. Hij luisterde opnieuw: „Daar is voor gezorgd, mijnheer. Ze zijn allen nog aanwezig". (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5