TRUMAI LHRDRIR lederwaren bijouterieën Bibliottieekboeken HET FRANSE CHANSON Dpdende wo Afscheid Ir. Poppens Paas-tournooi Tafeltennis Van de politie Paasspel Maria Slachtoffer bunker-explosie overleden Heiloo. Aparie De Rijp. Obdam. Bergen. Kunstenaarscentrum Bergen Langedijk. Operettevereniging Caecilia Schoorl Begrafenisvereniging „De Laatste Eer" Zuid-Scharwoude Vergadering Coöp. Boerenleenbank Oudkarspel. jaarverslag Nutsspaarbank Castricum. Nieuwe Niedorp, - Biljarten Ursem. Biljartkampioenschappen Marktoverzicht Purmerend PAAS-TULBANDEN OUWEHAND's bakkerij TE KOOP: Gerben Minkema, Adverteert in dit blad toi wa Onderzeeboten bij' Amerikaanse l< Willem Breman voor NederlandFrankrijk In het Victory-Hotel hield de musi coloog Willem Breman uit Den Haag een voordracht over het, Parijje Amu sements Chanson, en hiermede heelt hij zijn gehoor in de sfeer van 't Fran- sê cabaret binnen gevoerd. Spr. gaf allereerst een historisch overzicht van 1840194b en hoe de algemene situatie op politiek gebied, modekunst e.a. invloed hadden op 't chanson, en hoe het sentiment en het Franse esprits, -overeenkomstig de sfeer van het moment, in het lied tot uiting werd gebracht. Hierna gaf Willem Breman eigenlijk zijn practische voordracht, waarbij hij zichzelf aan de vleuger begeleidde. En toen ging het in een betrekkelijk kort bestek vanaf het beroemde Chat'Noir tot aan heden ten dage toe. De „Valse Lente" als grond-thema en verdere varianten passeerden de revue, met hun charmante, geestige en soms ook pikante teksten. Dit alles nu werd door Breman, al was het dan niet een schoon stemgeluid, dan toch in ieder geval met uitnemende voordracht en geestigheid gezongen. Het was kenne lijk merkbaar, dat hij z'n hart aan dit genre voor een groot deel had ver pand en zong bezielend, vooral de lie deren van Berger en Trenet. Men heeft er dan ook oprecht van genoten en vooral de chanson's tijdens de oorlog ontstaan, maakten wel een grote indruk. Maar in heel dit luchtige genre zit er in muzikaal opzicht een boeiende kant aan. AI zijn het dan de lichte, zelfs zeer lichte muzen, die binnen de muren van het cabaret leven, die Fran se, specifiek Franse chanson compo nisten waren intussen toch maar" oor spronkelijke melodie vinders, die ook en wel in hun klavier begeleidingen zeer illustratief waren en een fijne sfeer wisten te scheppen, wanneer men deze muziek objectief beluistert voelt men de grote tegenstelling met veel populaire rommel waar zonder 'n greintje compositorisch vermogen maar tvat noten aan elkaar zijn geplakt. De betekenis van deze gehele avond kan zeer kort worden geformuleerd en wel als volgt: De muzicoloog Breman leverde het bewijs, dat het Franse chanson volle dig recht heeft op het praedicaat com positie en daarvoor zijn we hem zeer erkentelijk. MUSICUS. Receptie in het Gulden Vlies. Op 1 April a.s. zal ir. P. Tj. Pop pens zijn taak bij het hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwar tier neerleggen en wegens het berei ken van de 65-jarige leeftijd de dienst verlaten. Ir. Poppens was van de oprichting van het hoogheemraadschap in 1921 af belast met de leiding van de tech nische dienst van dit waterschap. Dit betekent, dat gedurende een periode van ruim 25 jaren de zorg voor het onderhoud en herstel van tal van zeeweringen, w.o. de bekende Honds- bosse zeewering, binnendijken en we gen in de eerste plaats op zfjn schou ders drukte. Een groot aandeel had de scheidende hoofdambtenaar ver der in de overneming in onderhoud door het hoogheemraadschap van tal van wegen van andere waterschappen en gemeenten. In de kringen van de waterschaps en de gemeentebesturen in het Noorderkwartier is de heer Poppens dan ook een bekende en zeer gewaardeerde persoonlijkheid. Op Woensdag 31 Maart a.s. wordt in de achterzaal van het restaurant ,,'t Gulden Vlies" aan de Koorstraat te Alkmaar om 11 uur een receptie gehouden, waarbij ook voor belang stellenden van buiten de gelegenheid bestaat afscheid van de heer Pop- .pens te nemen. Drie avonden achtereen hebben de Alkmaarse tafeltennissers Csters) elkaar in het Paastournooi, dat in de Muziek- tuin werd georganiseerd, bekampt. De inschrijving voor dit tournooi stond alleen open voor A- en B-klassers, maar desondanks werden er meer dere spannende en fraaie partijen ge speeld. Vooral de partij tussen J. Water en L. Leering was van goed gehalte, De organisatie van het tournooi was goed verzorgd en in het algemeen werd er sportief gespeeld. Woensdagavond werden de beslissingspartijen gespeeld waarvan wij U hierna de belangrijkste uitslagen geven. Dames enkel: J. LamarB. Menist 21—19. 21—12. Heren enkel, A kl.: J. WaterL. Leering 21—18 18—21 21—19; J. Water C. Zentveld 2118 2114; L. Leering •C. Zentevld 21—17 21—19. Heren enkel, B-kl.: H. BosE. Slen tert 21—14 22— 0. Heren Dubbel. A-kl.: J.- WaterJ. Blank en L. Leering—C. Zentveld 21—5 21—18. De prijswinnaars werden: Dames en kel: le J. Lamar, 2e B. Menist. He ren enkel A: le J. Water; 2e L. Lee ring. Heten B enkel: le H. Bos; 2e E. Slinkert. Gemeng dubbel: le mej. H. KrabJ. Water; 2e mej. Bonselaar Zwart. Heren dubbel A le J. Water Blank; 2e L. LeeringA. Zentveld Heren dubbel B: le E. Slinkertv. Gijzen, 2e Ingenhoupse—F. Verhey. Tijdens het reviseren van een meng- kneedmachine is de monteur G., werk zaam bij de N.V. Eingers Cacao- en Chocoladefabriek op de Noorderkade, een ernstig ongeluk overkomen. Een 500 kg wegende ijzeren bak van de machine had hij opgetakeld aan twee scharnieren die zich aan weerszijden van de bak bevonden. Een der scharnieren knapte af waar door de bak aan één zijde naar bene den kwam. De monteur bevond zich op dat moment juist onder de bak en werd als het ware dubbelgevouwen. Toe schietend personeel bevrijdde de mon teur uit zijn benarde positie. De man, die volkomen bij kennis was, klaagde over gevoelloosheid in beide benen. Door de G.G.D. werd hij naar het St. Elisabeth Ziekenhuis vervoerd, waar een onderzoek uitwees dat zijn wervelkolom was beschadigd. De arbeidsinspectie en politie stelt een onderzoek ter plaatse in. Tegen een brandstoffenhandelaar is procesverbaal opgemaakt wegéns het inleveren van valse brandstoffenbon- jien waarop hij brandstof had afgele verd. Na een onderzoek door de econo mische recherche werd tevens tegen enige personen procesverbaal opge maakt die deze bonnen hadden verhan deld. Het verhandelen van boter zonder bon werd eveneens door bovenge noemde recherche ontdekt. Een winke- liei had deze boter aan een banket bakker afgeleverd. Beide' kregen een procesverbaal. NOORDERMARKTBOND. Aanvoer 25 Maart. 28000 kg rode kool f 26—f 33. 36000 kg gele kool f 7— f 11.40, 21000 kg witlof I f 46f 48, II f 33—f 43, III f 27. Gisteren en Dinsdagavond is in de Lutte Kerk door de'VCJC afdeling Alkmaar het Paasspel „Maria" opge voerd. Sfeer en voordracht in dit leken spel waren bijzonder goed getroffen, en van het geheel ging een grote wijding uit. De opvoering werd omlijst door korte toespraken van Ds. Dikboom, Ned. Herv. predikant te. Alkmaar en ds. Roodenburg en opgeluisterd door zang van het VCJC meisjeskoor. Na de Kerstspelen hebben wij ook het Paas- spe1 gekregen. Het valt te hopen, dat ook in de toekomst deze wijdingsvolle spelen zullen kunnen worden voort gezet, die, zoals ds. Dikboom zeide, :n vlucht betekenen uit een verwarde we reld naar de stilte van Christus' lijden. Naar wij vernemen is het slachtof fer van de explosie bij. de slopings- werkzaamheden aan de bunker in de Oude Slotstraat te Schagen. welke Maandagmiddag plaats vond, in de nacht van Maandag op Dinsdag in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar aan de bekomen verwondingen overleden. De naam van de overledene, die aanvankelijk niet bekend was. is Tho mas Vis, zoals gezegd gewoond heb bende te Rotterdam. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zeven kin deren. VAN WIE IS EEN KLEIN HONDJE? Dinsdagmorgen is op het Ritsevoort aangereden een klein hondje. Kente kenen: bruip, wit borstje, kale staart, reu. Het diertje is ter verpleging op genomen bij de Inspecteur en is in goed conditie. De eigenaar wordt ver zocht zich te melden bij de Inspe.cteur, C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. U R n D E R H 0. R 5 T LANGESTRAAT 21 en C. BAKKER BEDANKT ALS VOORZITTER VAN H.S.V. De heer C. Bakker heeft te kennen gegeven aan het bestuur van H.S.V., dat hij op de a.s. ledenvergadering zal af treden als voorzitter. De heer Bakker die zich als een enthousiast bestuurslid heeft doen kennen zal node gemist wor den in deze vereniging. Drukke werk zaamheden hebben hem tot deze stap gebracht. Ook als trainer van H.S.V. heeft de heer Bakker steeds zijn beste krachten gegeven en gedurende de a.s. bekerwedstrijden zal hij dit nog blijven doen. HET BEVRIJDINGSCOMITE. Dezer dagen kwam het Bevrijdings comité bijeen om te beraadslagen de a.s. bevrijdingsfeesten weer op waardi ge en passende wijze te herdenken. Al lereerst werd overgegaan tot samen stelling van het bestuur: J. Gerling werd natuurlijk voorzitter; de heer Har dingsveld werd le secretaris; de heer Jac. Wassenaar penningmeester, terwijl de heren H. Pel, v. Riet en Bronkhorst als commiissieleden zullen fungeren. Aan de vooravond van de Bevrijdings dag zal weer op plechtige wijze bij het monument op het Groentje onze geval lenen voor de vrijheid herdacht wor den in het besef dat zij voor ons allen hun leven hebben gegeven.. Velen zul len bij de opstelling op de Bergeon- straat zich weer achter de omfloerste vaandels scharen om gezamenlijk op te trekken naar het monument. De heer v. Riet werd opgedragen de nodige stappen te ondernemen om te komen tot het organiseren van de om vangrijke kinderspelen. Ook voor de kleuters zal nu iets gedaan worden, en zij zullen mede betrokken worden in de tractaties die zoals het comité ons verzekérde wel weer de moeite waard zullen zijn. Vele kinderspelen zullen georganiseerd worden en des namiddags zullen enkele volksspelen worden gehouden. Een staf van mede werkers is daarvoor nodig en het co mité vertrouwt er op, dat weer velen ouderen hun medewerking daaraan zul len geven. Dat vele medewerkers daarvoor no dig zijn is begrijpelijk, evenals voor het rondgaan met de intekenlijsten en het uitreiken van de deelnemers- en trac- tatiekaarten, doch wij weten, dat wan neer in Heiloo een beroep op de ge meenschap voor een goed en gezamen lijk doel wordt gedaan, men nimmer te vergeefs aanklopt. D.O.V.E.S.-NIEUWS. Do athletiek-afdeling van DOVES is oi.der leiding van Dick Koelemeij al tijd paraat. Men is nu bezig een grote donateurs-actie in te luiden, waardoor het mogelijk wordt op de a.s. wedstrij den steeds beter voor .de dag te kun nen komen. Zelfs organiseert DOVES enkele wedstrijden en zullen een dual- meet houden tegen Lycurgus in Krom menie en een trialmeet tegen A.V.A. en H.A.V. in Den Helder. BENOEMING HOOFD DER SCHOOL TE KOLHORN EN WERVERSHOOF In de vacature ontstaan door de be noeming van de heer Egberts als hoofd der school te Barsingerhorn, werd na gemaakte voordracht benoemd de heer J. Schenk te Heiloo met algemene stemmen. heer J. Schenk, terwijl de heer A. den Ouden benoemd werd tot hoofdonder wijzer te Wervershoof; beiden zijn on derwijzer aan de Openbare lagere school alhier. Zodat in de a.s. Raadsvergadering twee riieuwe onderwijzersbenoemingen verwacht kunnen worden. burgerlijke stand Ge b o r e n Johan, zoon van J Post en A Koomen Ondertrouwd: Jan Bonders en Jacoba de Groot Cornelis J Comman deur en Catharina de Boer opbrengst collecte De collecte voor de Vereniging tot Werkverschaffing aan Hulpbehoevende Blinden te Amsterdam, heeft alhier opge bracht de som van f 201,10 Het KCB hield in het Huis met de Pilaren zijn eerste jaarvergadering Een terugblik werpende op het eerste levens- Jaar constateerde de voorzitter, mr* O H E Brunner, met voldoening, dat het Kun stenaarscentrum vele van de Kinderziek ten te boven was gekomen Spreker meen de te mogen verwachten, dat ook ver dere moeilijkheden zouden worden over wonnen en de vereniging zou groeien tot een krachtige organisatie Voorwaarden achtte spreker de medewerking van alle organen, waaronder ook alle leden In het uitvoerige jaarverslag gaf de samensteller een overzicht van het ont staan der vereniging en haar vele werk in het afgelopen jaar De tentoonstellingen, die een 4000 be zoekers hadden getrokken, waren een suc ces geworden Het KCB had reeds be wezen in een behoefte te voorzien De rekening van de penningmeester sloot in ontvangsten en uitgaven me f 2676,— Het batig saldo beliep f 90,— Na rapport van de financiële commissie werd de penningmeester décharge ver leend In de samenstelling van de kascommis- sie werd geen wijziging gebracht voor 1948 De begroting voor 1948 werd in ontvang sten en uitgaven vastgesteld op f 3405,—. met een nadelig saldo van f 400, Het voorstel van het bestuur tot statu tenwijziging kon niet in behandeling worden genomen: het vereiste quotum, tweederde van het ledental was niet aan wezig De beslissing inzake toetreding tot het „Voorzieningsfonds" werd uitgesteld tot een volgende vergadering In principe bleek de vergadering er wel voor te voe len, maar meer- inlichtingen achtte men gewerffet De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat werden gekozen de heren K Niehaus en Sterk Bij de rondvraag was er niet veel vragen of te klagen, waarna de voorzitter de*eerste jaarvergadering sloot GESLAAGD Voor het door de H M V gehouden examen te Haarlem slaagden voor costu- rnière de dames D Aarse en T Schilder te Bergen en I Boersma te Bergen a/Zee* Leerlingen van mej G Huisman De tijd nadert dat bovengenoemde operettevereniging de „Zigeunerbaron" tot 4 maal toe zal opvoeren. Reeds nu wordt er gepraat over meer uit voeringen, vanwege de overgrote be langstelling. Aan deze Strauss-operette zullen 100 personen medewerken. De muzikale omlijsting zal worden verzorgd door het Zaans Opera-orkest, alles onder leiding van de directeur de heer Nico Snel, die hieraan zeer veel heeft bij gedragen. Wij hebben met genoegen één der repetities bijgewoond en ge zien dat daar hard gewerkt wordt, met veel enthousiasme zowel door de leden als door de heer Snel. De heer Snel wil met „Caecilia" iets goeds naar voren brengen. Wij kun nen zeker de Verwachting uitspreken, dat „Caecilia" haar naam hoog zal houden. Tijdens de pauze waren wij in de gelegenheid even een praatje te ma ken met de heer Snel. We hoorden, dat er een jaar lang gerepeteerd is voor deze operette. 19e laatste 6 we ken werd er 3 a 4 maal per ïyeek ge repeteerd. Wat het Zaans Amusements-Opera- orkest betreft had de heer Snel ook grote verwachtingen. „Het zijn alle beroepsmusici". De „Zigeunerbaron" zal in zijn ge heel opgevoerd worden en niet zoals in andere plaatsen, ingekort. Op de vraag, wanneer hij gaat vertrekken, zeide de directeur dat dit vermoede lijk dit jaar nog zal gebeuren. Hij ver trekt uit geloofsovertuiging, al zal 't afscheid hem zwaar vallen, want hij heeft hier vele vrienden gekregen. De heer Snel noemde de „Zigeunerba ron" het grootste werk van Strauss. Men zal het publiek met deze op voering iets bijzonder goeds presente- 25-JARIG BESTAAN HERDACHT Op de algemene vergadering, gehou den in het lokaal van de heer J. Ha- kof, herdacht de voorzitter, de heer R. Wognum, het feit, dat de vereni ging 25 jaar tot grote tevredenheid van de gemeenschap haar rol gespeeld had bij de laatste plechtigheid van 't menselijke drama. Enkele mannen besloten tot oprich ting van een begrafenisvereniging. Be gonnen met 300 leden, zag „De laatste eer" haar ledental groeien tot 1037. Werd eerst één lijkkoets met 9 dra gers ter beschikking gesteld, al spoe dig kwam er één volgwagen, later twee en zelfs drie. Toen er stemmen opgingen voor een rouwkamer, kwam ook die er. Toen later de auto's kwa men deed ook „De laatste eer" daar aan mee. De agenda vjprd in vlot tempo afge werkt. Ingekomen W&s i.m. de agenda voor de a.s. Bondsvergadering, waar op een voorstel van Sehoorl om bij overname van leden van een andere vereniging recht te kunnen laten gel den öp ,80 a 90% van de daar betaal de contributie. Als toelichting deelde de voorzitter mede. dat herhaaldelijk mensen op leeftijd naar Sehoorl kwamen omzwaan daar hun laatste dagen te slijten. Als deze ouderen na korte tijd overlijden, betekent dit een schadepost voor de vereniging. Het bondsbestuur was niet blind voor Schoorl's bezwaren en stel de in zijn praeadvies voor, om ver- trekkenden boven 65 jaar lid te laten blijven van hun oude vereniging en bij overlijden de begrafeniskosten aan Sehoorl te vergoeden. De vergadering machtigde het bestuur het eigen voor stel te verdedigen. De rekening, van de penningmeester sloot in ontvangsten en uitgaven met f 2390,89. Er was een saldo van f 931,04, dat is f 412,16 hoger dan het begin- saldo. Tot leden van de kascommissie 1948 werden aangewezen de heren A. Kruit, A. Kooy en C. Koel. De aan de beurt van aftreden zijn de bestuursleden G. Duinmeyer en M. Boschman werden herkozen. In de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer A. Nottelman, werd na twee stemmingen en één herstemming voorzien door het kiezen van de heer P. Koopman. Het scheidende lid, de heer P. Nottelman, werd tot erelid benoemd Bij de rondvraag deelde mevr. Kla ver mede. dat enkele dames bereid waren handschoenen te breien voor de dragers Een tombola besloot de avond. Burgerlijke stand Ondertrouwd: L M Beets en G Dezer dagen werd de algemene jaar vergadering van de Coöperatieve Boeren leenbank gehouden in café Kramer De voorzitter, de heer J de Geus Jzn, sprak er zijn vreugde over uit, dat zo velen waren opgekomen De secretaris bracht het jaarverslag uit Hieruit bleek dat de bank niet min der dan f 165,30 aan vermogensaanwas heeft moeten betalen In de stand de tuindersvoorschotten ver meldende, werd er aan herinnerd, dat nog altijd de bepaling bestaat, dat gemeente en provinci^ evenveel bijdragen als door de voorschotnemer aan aflossing en rente wordt betaald Het ledenaantal bedraagt thans 178 Er zijn 9 nieuwe leden toegetreden Voor schotnemers zijn er 30, rekeninghouders <*9 spaarders 392 Het jaarverslag werd goedgekeurd, evenals de rekening en de balans De rekening vermelde een eindcijfer van f 738,165,72 en de balans een van f 452,891,60 Aan de laatste ontlenen we, dat de vor deringen in rekeningcourant f 404,599,21 bedragen, de uitgaven f 547,867,40 He#t te goed van de Coöperatieve Bank beloopt f 237,059,43, terwijl het bezit aan effecten f 112,967,05 bedraagt Aan geblokkeerd geld stond per 31 Dec j 1 uit ruim f 55,000,— Besloten werd de rente van voorschot ten en uitgeleende gelden in rekening- courant in twee halfjaarlijkse termijnen te. laten betalen Door de kassier werd vervolgens ver slag uitgebracht van de Algemene Ver gadering der" Coöperatieve Bank Bestuursverkiezing De heer P de Geus Jzn werd met al gemene stemmen herkozen De heer W Muller werd als lid van de Raad van Toe zicht herbenoemd Tot slot gaf de kassier een toelichting yép de geldzuiveringsmaatregelen van mi nister Lieftinck, welke met ingang van 2 Januari in werking zijn getreden Daar uit bleek, dat geblokkeerde bedragen van minder dan f 100,— direct op vrije reke ning kunnen gebracht worden Dit was ook het gevolg met de op honderdvouden afgeronde bedragen boven f 100,tot f 500,— Na de rondvraag volgde sluiting - Naar het spaarbankbestuur ons mede deelt, geeft het per 31 December 1947 af gesloten boekjaar der Nutsspaarbank Oudkarspel een bevredigend verloop te zien Zoals gebruikelijk werd de netto winst aan de reserve toegevoegd en deze bedraagt thans circa 12®/o der uitstaande spaargelden Zowel over geblokkeerde als over vrije spaargelden werd een rente vergoed van 2Voor 1948 zal wederom 2®/» rente worden vetgoed óver vrije, zo wel als over geblokkeerde spaargelden Het doel van de Nutsspaarbank is niet in de eerste plaats gericht op het maken van winst, doch beoogt een zo veilig mo gelijke en gemakkelijke realiseerbare be legging van de haar toevertrouwde gel den Speculatieve beleggingen in onder nemingen zal men dan ook tevergeefs on der de waardestukken zoeken, zodat ook in tijden „van de sterkste opvragingen hieraan zonder kans op belangrijke koers verliezen, ten volle het hoofd kan wor den geboden Een ieder kan als spaarder toetreden Een verplicht lidmaatschap of iets dergelijks is hieraan niet verbonden castricumse hockeyclub De plannen tot oprichting van een hoc keyclub hier ter plaatse maken goedw vorderingen Reeds heeft zich een voor lopig bestuurd gevormd, waarin is zitting genomen door de heren K c Leeuwerik, m van Lunen, J Boesenkool, j Leijgraaf en F Doods jongeren-afdeling K V p Onder voorzitterschap van de heer b Dingerdis heeft de afdeling jongeren van de Katholieke Volkspartij een vergade ring gehouden, waarin de heer j c Ver- kc.de uit Alkrhaar als spreker is opge treden Hij belichtte het doel en streven van de KVP, speciaal ten oplichte van de jongeren afscheid bij de rijkspolitie In een bijeenkomst te Heiloo heeft ad judant Wesseling, alhier, afscheid geno men van de Rijkspolitie Dp bijeenkomst stond onder leiding van adpudant iJe Groot Ongeveer tachtig col lega's waren aanwezig, zomede de Dis trictscommandant kapitein m v d Steur er de burgemeesters van Heiloo, Uitgeest. Limmen en Castricum Achtereenvolgens spraken kapitein v d Steur, burgemeester Nieuwenhuis van Limmen de voorzitter van de Alg£jnene Politiebond en enige collega's Vele woon den van waardering en dank werden ge sproken en verschillende cadeaux aan geboden De heer Wesseling dankte voor de be langstelling en de cadeaux en verzekerde dat hij aan - de dienstjaren, hier doorge bracht, de mooiste herinneringen zal be waren Gedurende enige jaren wordt er in het winterseizoen tussen de biljarters van de sociëteit „Over de helft" van Nieuwe Niedorp en die van Zuid- Scharwoude gestreden om een wissel beker. In de eerste ontmoeting in de Prins Maurits waren de gastheren met 212 punten voorsprong baas in eigen huis gebleven. Café Kramer te Zuid- Scharwoude was de strijdplaats voor de laatste ontmoeting. Ook deze maal waren de Niedor- pers goed op stoot en maakten 119 punten meer dan hun tegenstanders. De heren De Boer, C. Goet, A. Wage naar, Jb. Molenaar, C. Stammes, Tj. Druif, Jb. Gelder, P. Schagen, J. Faus en C. Deugd maakten gezamenlijk 1252 punten en konden voorlopig de beker mee naar „Nierop" nemen. NAGEKOMEN PREEKBEURTEN. GOEDE VRIJDAG. OUD KATH. KERK te Alkmaar: geen dienst; te Egmond aan Zee. he den Donderdag 15 uur openstelling der kerk tot verering van het sacrament des altaars; 19 uur lof en avondgebed; Vrijdag 9 uur heilige dienst. Zaterdag 8.30 uur Paaswijdingen. LEGER DES HEILS, half 8 bijeen komst. Laatstleden Zaterdag zijn de laatste wed strijden gespeeld voor het persoonlij k kampioenschap biljarten, district Rond de Schermer van NBB Hoofd-klasse carb brt hs gem pnt G Jonker 1536 153 53 10,03 12 C Zomerdijk 1719 211 77 8,14 5 G Jonker kampioen Eerste klasse carb brt hs gem pnt W de Boer 1285 221 30 5,81 8 H Stam 1211 209' 42 5,79 8 P Koelemij 1225 246 28 4,97 8 P Oudejans 1171 279 38 5,11 7 T Zomerdijk 1159 237 34 4,95 6 P Oud 1116 260 31 4,29 2 W de Boer kampioen In de tweede klasse werd kampioen: P Renooij te West Graftdijk Derde klasse: R Koster te Gr-Schermer, Vierde klasse: H Jonk te Schermerhom PURMEREND, 23 Maart 1948. - De bezetting op de runderenmarkt was hedenmorgen weer heel aardig voor de tijd van 't jaar. Vooral verse melkkoeien waren er meer dan ge noeg. Het ging daar dan ook heel traag, maar de prijzen blijven goed. Met de geldekoeien ging het pok niet zo vlot. Het is voor de weiders nog wat te vroeg in de tijd en voor de meeste ontbreekt het aan stalge- legeiïheid. Men kan aan de bonnen- handel zien, dat er nog geen aan schrijvingen tot leveren van slacht vee worden gegeven, daar hiernaar weinig vraag is en de prijzen dan ook weer lager afkwamen. De prijs was heden om de 8 cent. Voor de kalfpin- ken was ook heel weinig belangstel ling. Dit was voor de graskalveren v/el iets beter. Niet dat het hier een vlug tempo was, maar er was toch een aardige handel met vastere prij zen. Op de nuchtere kalverenmarkt wa ren er yoor de fokkers wel enige ko pers, maar ook daar ging het niet vlug. Alleen de beste dieren zjjn vrij vlug aan de man gebracht. Op de bokken- en geitenmarkt was het weer een stugge beweging. Er waren heel aardige melkgeiten onder, maar de hoge prijzen, die' daar voor ge vraagd worden, houden tegen. Op de wolveemarkt was het aan bod iets minder groot dan de vorige week. De vraagprijzen voor de wei ders waren weer iets hoger, zodat het daar ook maar kalm, aan ging. Met de fokkers was het 'heel stil. Men moest al een heel goed schaap met twee lammertjes hebben, wit men flink boven de 100 maken. Op de biggenmarkt houden de prijzen flink stand, waardoor een stugge gang ontstaat. Ook de paardenmarkt houdt de stugge gang. Op de pluimveemarkt ging het heel vlug. Vooral voor de beste slachtkonijnen is veel animo en de prijzen zijn vrij hoog. ALKM. KRACHT SPORT- VER. „SPORT STAALT SPIEREN". Donateurs. die geen uitnodiging hebben ont vangen voor 't bijwonen van de ingebruikneming der medaillekast, welke is geschonken door de donateurs, worden alsnog uitgenodigd, hedenavond in IIotel-Café-Restaurant WANNER, Xieuwesloot. S uur aanwezig te zijn. Namens het bestuur: P. J. GLEIJSTEEN. WONINGRUIL Amsterdam-CAlkmaar Aangeb. mooie ruime le etage, bev. 4 kamers, keuken, bijkeuken, bal. con en zolderruimte, liuurpr 35,— p. m. Gevr ruime woning te Alkmaar tot 30,r— p.jm- Brieven aan Nieuwe Kerk straat 114 I, Amsterdam. VE8HUUE Uit een exploit van mfj, deurwaarder, de 24 Maart 1948 op de bij de wet voor geschreven wijze betekend, bljjkt, dat ten verzoeke van GEERTJE HERMES, wo nende te Alkmaar, domici lie kiezende aldaar aan het Verdronkenoord 53 ten kantore van de advocaat en procureur Mr. Dr. C. Berk houwer, is GEDAG VAARD HEINZ GUN- THER TURGAS, zonder bekende woon- of verblijf plaats binnen of buiten het Koninkrijk; om op Donder dag de zeventiende Juni 1900 acht en veertig, des voormiddags te elf uur' ver tegenwoordigd door een procureur te verschijnen ter terechtzitting van de Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar, gehouden wordende in het Gerechts gebouw aan de Geestersin gel aldaar TEN EINDE op de daarin omschreven gronden en middelen te ho ren eis doen en conclude ren, dat het der Rechtbank behage bü vonnis het hu welijk van partijen, de 20e Februari 1943 te 's Graven- hage gesloten, ontbonden te verklaren door echt scheiding, kosten rechtens. D. HAASBROEK, Deurwaarder, Alkmaar. welke U 3 maanden of langer thuis heeft- durft U misschien niet terug te brengen om liet hoge be drag dat U zou moeten betalen Brengt U ze terug vóór 15 April a.s. U heeft dan GEEN kosten Als U ze af geeft bij on derstaande bibliotheken zorgen wij voor 'de ver deling. Boekenbeurs, de Boer, Joon, Reek. De Roolj, Schutte, Schuurman en Verver. 1.50, 8Ó0 gr. bonnen, gevuld me.t Franse vruch ten zonder inlevering. Mient i. Tel. 2569 PLAT GLAS beschikbaar voor 't, teleit van koolplanten. Tevens te koop partij mooie jonge bloemkoolplanten soort Record. Direct en later le leveren G. NOORT, Kennemor straatweg 40. Alkmaar. Tel '2763, 200 binnen- en buiten deuren, zeer geschikt om zomerhuisjes of schuurtjes van te bouwen, z.g.a.n. dak en vloerhout, battings, ten gels en panlatten. Lange rechte sparren van 2 tot 8 meter lengte, ramen, glas, stijlen, ribben enz. Comple te zaagmachine met aan gekoppelde 12 PK petro- leummotor, drijfwerk en 6 cirkelzaagbladen, in be drijf te zien, moet weg we gens beëindiging bedrijf, ƒ400.—. Een 10 PK. Deutz ruwoliemotor 100.1 Deutz 6 P.K. benzinemotor ƒ60.Z.g.a.n. kinderkam- peerhuisje (uitneembaar 500.dichte auto-car rosserie 4% x 1.80 ƒ200. 3 dommekrachten ƒ50. DUINWEG D 22, SCHOORL TEL. 432. BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Telefoon 36 REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 22 Postgiro 234000 (t.n.v. N.V. Dagblad voor Noord-Holland) Directeur: J. Bijlsma Bloedvergieten zou gevolgen kunnen hi President Truman heeft tot een onmiddellijke wap tussen Arabieren en Jodel lestina. President Truman voegde e dat hij ambassadeur Warren structie had gegeven er bij heidsraad op aan te dringen bische en Joodse vertegen- onmiddellijk zouden wordei digd de onderhandelingen ■wapenstilstand te openen. Hij wees erop, dat Engela 15 Mei a.s. het mandaat wen dragen. „Tenzij met spoed gegrepen, zal er op die dal openbare macht in Palestina staat om recht en orde te hs De president meende, dat dadigheid eri bloedvergieten'1 vechten op grote schaal onvc zouden zijn. Zulke gevechte: het gehele midden-oosten ku: tasten en zoudén tot de ern: volgen kunnen leiden, waarb: de van dit land en van de het geding zou kunnen komi Deze gevaren, aldus de dreigen onmiddellijk. Verantw regeringen kunnen dit niet zonder onmiddellijk tot hand te gaan. Truman maakte da; ding van het feit, dat de V< raad een tijdelijk beheer der Palestina had voorgesteld, „i alle pogingen hadden gedaar gen te vinden om het verd< tnet vreedzame middelen uit t< „Het beheer is niet bedoeld vanging voor het verde maar als een poging om d< te vullen, die spoedig onts door de beëindiging van het op 15 Mei. Het beheer is nie Het nieuwste Amerikaanse De Amerikaanse vliegtuigfa] Glenn Martin heeft verklaai de V.S. een radio-actieve kunnen samenstellen, die een doodt die ermede in king komt". Zij oefent haar werking ov veel groter gebied uit ds atoombom en zal dit gebied schien voor onbepaalde tijd actief maken. De wolk word de wind verspreid, hetgcei noodzakelijk maakt, dat de omstandigheden met zek worden vastgesteld, opdat d niet ten nadele van haar g kers werkt". Martin zeide voorts dat nieuwe atoombommen heeft, de uitwerking groter is dan d Japan geworpen bommen. Vet dus Martin, beschikt de Ame: Marine over een perfecte in voor het lanceren van draadlc stuurde projectielen, waardoi willekeurig schip kan worden tigd. „Wij kunnen een schip ken brengen al ligt er een ha] aan tussen. Wij moeten alleen dat onze eigen schepen buiten veilige zone zijn". Tenslotte maakte Martin van nieuwe bacterie-wapens, ge daarvan oefenen hun werk: na enige tijd uit en „bezorg, slachtoffer daarna een ziekte v bi.1 niet herstelt". Met deze nieuwste wapens waarschijnlijk, aldus Martin, c eventuele nieuwe oorlog binne maanden is beslist. De minister van Marine van c enigde Staten, John L. Sullivar voor dg senaatscommissie voor wapende, diensten verklaard, a langs „onderzeeboten, niet bet aan een land ten Westen van h ren gordijn, bij onze kust zijn genomen". Sullivan voegde er geen waarde-oordeel te willen over deze waarnemingen. „E berinneren wij ons allen, dat ee ste stap van de Duitsers in 19 1941 bestond in het varen met zeeboten bij onze kust", aldus van. AANMELDING „RESERVE GRENSBEWAKI1S In aansluiting op het bericht versterking van het gezagsap wordt medegedeeld, dat aanm voor de „Reserve Grensbew, niet bij de gemeentebesturen z; schieden. De hiervoor getroffen regelinj binnenkort worden bekend gen::

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 6