„Akkie" speelt een gevaarlijk spel in een Amsterdams café im am i om door J. D. v. Exter~) Achter de schermen van de Oorlog DAM RUB RIEK r MEENK'S Wu VAN NELLE Schreieder is handig en Poos sluw, maar Andringa wint hei van beiden &n George Dessing ont springt de dans 1 Uren, die maar duren En Uw bed wordt een pijnbank.., J nF, GEVANGEN AGENT Leonhard Andringa. („Akkie") heeft zich ten overstaan van Schreieder schamper en verontwaardigd uitgelaten over „het verraad van Londen". Daarvoor waagt men zijn leven: als men boven Neder land uit het vliegtuig springt zün de Duitsers al op de hoogte en laten je een voudig weghalen van je contactadres. Schreieder vindt het óók schande. Zo- Iets komt bü de Duitse dienst niet voor, daar kunt ge staat op maken. Waarom ga je eigenlijk niet voor ons werken, Andringa? Dan ben je half gevangene, half vrij man; je krijgt een uitstekende behandeling en na de oorlog een posi tie, die bij je kwaliteiten past. En daarmee heeft Akkie de kletsende Schreieder precies waar hij hem heb ben wil. Hij aarzelt nog een beetje, suk kelt nog een tijdje aan morele bezwa ren, maar hapt tenslotte toe. Andringa zal voor de Duitsers werken, jawohl! Schreieder gelooft in zijn ommezwaai - en dat is een van de weinige fouten, die Herr Kriminal-Director in zijn ^loop baan maakt. Binnen een paar weken heeft de S.D. een opdracht voor de nieuw-gewonnen P.D.-man. Er is een radiobericht uit Londen, dat „Akkie" zich in café De Leidse Poort op het Leidseplein te Am sterdam in verbinding moet stellen met „George". Wie „George" is weten de kopstukken van de S.D. niet, maar het zal wel een agent zijn. Inderdaad: het was een agent; het was de oorlogsvrijwilliger George Des sing uit Zuid-Afrika, een van de dap perste mannen, die ooit uit een vlieg- XIV tuig sprongen. En een van de zeer wei nigen, die het England-Spiel overleef den. Op dit ogenblik woont de heer Dessing weer in Zuid-Afrika waar hij begiftigd met een hoge onderschei ding als accountant werkzaam is. Het is ons een eer en een genoegen dit ver haal even te onderbreken om mr. Geor ge Dessing die deze artikelen leest een hartelijke groet te doen gewor den uit Nederland, waar vele onder grondse strijders met gevoelens van op rechte hoogachting en warme kame raadschap aan hem denken. Ken jij een zekere „George?", vraagt Schreieder aan Akkie. Ja, zegt Akkie, er was in Londen een „George" die opgeleid werd voor agent. Dat klopt, beaamt Schreieder. (Die Akkie schijnt waarachtig volkomen te zijn omgezwaaid!) Dat klopt. Zou je George herkennen, als je hem ergens ontmoette? Waarschijnlijk wel, gelooft Andrin ga. En dan krijgt hij zijn eerste opdracht. Hij zal samen met „Dick" (de verrader Poos) naar een café in Amsterdam gaan. Keurig gekleed en als vrij man. Dan moet hij naar George stappen, hem vertellen dat Londen alles verraadt, dat de Duitsers geen enkele agent dood schieten maar hun het leven en een goede behandeling garanderen als ze zich, nu het spel toch hopeloos is, vrij willig en zonder schietpartijen overge ven. Dat is tenslotte het verstandigste, vindt Andringa ook niet? Ja, dat vindt Akkie ook. Maar hij beseft terdege, dat er in De Leidse Poort een aantal SD-ers zal zitten om George Dessing te grijpen, zodra hij weigert om met Andringa en „Dick" mee te gaan. Jawohl, Herr Schreieder, Akkie begrijpt er alles van en hij gaat een spelletje spelen, dat hem de kop kan kosten, maar dat in ieder geval George Dessing de vrijheid zal laten. Zó, Herr LEO ANDRINGA, ..trouw tot in de dood. Schreieder. speelt een Nederlands agent zijn dubbele rol. poos EN ANDRINGA gaan op reis naar Amsterdam. Twee heren, die rustig de ene sigaret na de andere ro ken. Ze wandelen over de Dam, drin ken een biertje in de Kalverstraat en lopen gemoedelijk tussen de duizenden Amsterdammers. En niemand weet, dat hier een zwaar-gewapende SD-er gaat met een gevangen Nederlandse para chutist, die de Duitsers bedriegt in een subtiel dubbel-spel Waarom vlucht Akkie niet? Omdat hij een gezond stel hersens heeft; om dat hij goed begrijpt dat drie of vier paar ogen hem door alle straten van Amsterdam volgen, dat drie of vier ont- zekerde pistolen losjes in broekzakken zitten en dat er, bij de eerste verdach te beweging die hij maakt, een hagel van kogels in zijn lichaam zal slaan. In het café De Leidse Poort is het druk. Poos en Andringa vinden nog nauwelijks een plaatsje. „Dick" vraagt geagiteerd: zie je 'm? Nee, zegt Akkie, hij schijnt er niet te zijn. Maar twee tafeltjes verder zit George Dessing en pijnigt zich het hoofd over de vraag, wat Andringa bedoeld heeft met het knipoogje en het voorzichtige hoofdschudden, waarmee hij hem ter loops gewaarschuwd heeft. En wie de kerel met het opgeblazen gezicht is, die Akkie'bij zich heeft. Er klopt iets niet. Akkie schijnt bijzonder voorzichtig te opereren. In zulke gevallen brengt het toilet uitkomst. George Dessing staat op en verdwijnt naar achter. Een minuut la ter staat Andringa op. Waar ga je heen?, vraagt Poos, die de rol van grote speurder speelt. Hij is een beetje onbeleefd, deze Poos, want hij zit voortdurend met de rechterhand in zijn broekzak. Even naar het toilet, biecht Akkie. Goed idee, zegt Poos. Daar moet ik óók zijn. George Dessing vloekt tussen zijn tan den als hij wéér het pafferige gezicht van de vreemde achter dat van Akkie ziet. Hij begrijpt de situatie niet hele maal, maar hij vindt het een veilig ge voel, dat het holsterpistool tegen zijn linkerborst rust* Damned!, als er ge schoten moet worden zal George Des sing de eerste zijn. Zonder een blik van herkenning gaat Dessing naar zijn plaats terug; iedere zenuw tot het uiterste gespan nen. Daar zwaait de deur van het toilet weer open; Akkie en zijn be waker komen de zaal in. En dan maakt de grote speurder Leo Poos een kapitale fout! Hij gaat zelf vóór en laat Andringa achter zich komen. Ze lopen vlak langs het tafeltje van Dessing en precies als hij naast hem is sist Akkie, achter de rug van Poos en met vrijwel onbewogen lippen: Go along, Gestapo George Dessing beweegt zich niet. Hij roert zijn thee een beetje om, doet een trekje aan zijn sigaret en staart ver veeld voor zich uit. Rustig rekent hij af, maakt een grapje met de Ober, zet zijn hoed op en verdwijnt in het ge roezemoes van de grote stad. Nog drie weken lang stuurt Schreie der Poos en Andringa iedere dag naar Amsterdam. En elke avond komen de mannen ontmoedigd in Den Haag tg- rug. Nee, ze hebben George niet gezien. jyjAAR DAN VALT op een dag An ton van der Waals bij Schreieder binnen met een interessant bericht. Stuur jij een zekere „Akkie" naar Amsterdam om een agent „George" aan te wijzen? vraagt hij geamuseerd. Ja, zegt de chef, hoe weet jij dat? Houdt er maar mee op, adviseert Van der Waals. Ik heb contact met ille galen in Amsterdam, die in verbinding staan met George. Ze hebben zich een beroerte gelachen toen de agent ver telde, hoe Akkie hem in De Leidse Poort heeft gewaarschuwd. Je bent er ingelopen! Schreieder vervloekt alle onbe trouwbare Nederlanders tot in het vierde geslacht. En zo komt er een eind aan de uit stapjes van de nieuwe „S.D.-agént" Leonhard Andringa. Drie jaar latei- zal hij zijn trouw aan het vader land met zijn bloed bezegelen in het moordkamp Mauthausen. In ons nummer van Vrijdag: Spion Christman krijgt een hoge onderscheiding Oplossing probleem 25. Stand, Zw. 11 sch. op: 7, 8, 9, 13, 18, 22, 25, 26, 28, 32, 35. Wit 12 sch. op: 16, 24, 29, 30, 33, 34, 37, 39, 44, 45, 48, 50. Opl. 1. 37—31 (26 x 37), 2. 29—23 (18 x 47), 3. 16—11 (25 x 43), 4. 11 x 2 '28 x 39), 5. 45—40 (35 x 44), 6. 24—19 (13 x 24), 7. 2 x 3 over schijf 37 en wint. Op 3237 volgt 4842 en 326. Op 3238 volgt 320. Men ga dit na. En nu nog even het volgende standje: Zwart 5 sch. op: 4. 5, 10, 35, 37. Wit 6 sch. op: 15, 24, 25, 32. 34. 41. Zwart heeft als laatste zet gespeeld 3127. Wit wint nu door: 32—28 (37 x 46), 34—30' (46 x 14. gedw.), 24—20 (35 x 24), 20 x 9 (4 x 13), 15 x 4 en wint. Ter oplossing voor deze week: PROBLEEM 26 van A. DOORNBOS. (Zie diagram). Zw. 8 sch. op: 5, 9, 12, 13, 14, 19, 25, 28. Wit 8 sch. op: 20, 21, 22, 30, 33, 34, 37, 43. Wit speelt en wint. Zelfs in Engelen Een van de weinige gemeenten in Nederland waar het electrische licht nog nooit is doorgedrongen is Engelen, onder de rook van Den Bosch. Anno 1948 echter zal de petroleumlamp der Engelena ren worden uitgeblazen en opge borgen, want dezer dagen heeft men een aanvang gemaakt met het leggen van een kabel voor de hoogspanning. Men verwacht, dat omstreeks half Mei voor het eerst electrisch licht in Engelen zal branden. Te Santa Maria di Vi i- Monte (Pisa) zijn AN NABIJ 9 reeds 4 kinderen I CM VCD DC II tussen 4 en 11 jaar j cn v Erv ttu ||g aan een geheimzin- nige ziekte overle den. Hun lichaam werd met grijze vlekken bedekt en na een hevige koortsaanval stierven zij. xTe Dayton (Ohio) is een groene regen gevallen, waardoor kleren en parapluies verschoten. Op de witte hui zen i bleef een groene teint achter. Reu ter voegt hieraan toe, dat in het vorige jaar Maart aan de Franse Middellandse Zeekust 'n rode regen gevallen is. x De Amerikaanse Marine heeft bij de Lockheed-luchtvaartmaatschappij vijf tig straalvliegtuigen van het type P 80 voor een waarde van 5 millioen dollar besteld. xIn de provincie Toscane zijn „vliegende schotels" waargenomen, die zich op een hoogte van 4 kilometer in de richting van Genua voortbewogen zouden hebben. xBij een botsing tussen -Hindoes i Mohammedanen te Godhra, 480 kilometer ten Noorden van Bombay, zijn 16 personen gedood, 25 gewond en ongeveer 1000 huizen door brand vernield. xIn een juweliers zaak van Vermeer aan de Heuvelstraat te Tilburg werd een inbraak ontdekt, waarbij voor een waarde van 25.000 gestolen werd. xTe Londen zijn drie kinderen, resp. van 11, 8 en 1 jaar om het leven gekomen, doordat hun moeder bij vergi--ing rattenkruid in de pap had gedaan. xDe telefoon dienst te Graz (Zwitserland) heeft een installatie ingericht, waardoor het mo gelijk wordt op ieder uur van de dag niet alleen telefonisch de juiste tijd te vernemen, maar ook het weerbericht cn de weersverwachtingen. xNog in de loop van dit jaar zal te Utrecht wor den begonnen met de bouw van een reusachtige machinehal op het terrein aan de Croeselaan, bestemd voor de huisvesting van de technische jaarbeurs De bouw zal naar schatting drie jaar duren. xVolgens „Starts and Stri pes" heeft de zuiveringsrechtbank van het interneringskamp te Augsburg de vrouw van Rudolf Hess vrijgelaten. Ilse Hess zou vervolgde Joden geholpen- en Bormann als haar grootste vijand beschouwd hebben. Verwachtingen van de fruitoogst Tengevolge van het mooie voorjaars weer ontwikkelen de knoppen aan de fruitbomen zich snel. De appeds belo ven, volgens deskundigen, in Zeeland een behoorlijke oogst, doch in de Be tuwe en Limburg klaagt men over weinig knop en speciaal bij de goud- reinetten over zwakke knoppen. De Zeeuwse verwachtingen over pe ren zijn matig. In overig Nederland is de stand der perebomen niet best doch ook niet onbevredigend. Technici dringen aan op het voorhanden hebben van extra bijen voor de bestuiving. Mooi weer bij de bloei zal een gunstige invloed kunnen hebben. U kent dat. Door die zangerige Rheu- matische pijnen, nachten van hane- waken draaien en wentelen, van links naar rechts, voor en na. Maak daar toch een einde aan! Neem Kruschen Salts. De kleine dagelijkse dosis Kru schen heeft een wondere weldadige werking. Dat komt omdat Kruschen Uw bloed sneller doet stromen en het zuivert van schadelijke zuren, die nu corzaak zijn van Uw lijden en Uw.pijn. Vraag Kruschen Salts bij Uw Apotheker of Drogist. (Ingezonden mededeling) ii i - 9. H'm, dat ziet er niet mooi uit voor Pim, Pam en Pom. Oom Elmer is op reis gegaan en Griet, de nieuwe huishoudster van Oom Elmer, kent de drie neefjes niet eens. Maar Pim, Pam en Pom weten nog van niets en bellen in een vrolijke stemming aan. „Wat zal Oom Elmer opkijken als hij ons ziet", zegt Pim. „Ja, hij zal ons wel erg groot vinden" antwoordt Pam. Maar als de deur opengaat zien ze een vreemde dame staan en die da me kijkt hen net zo verbaasd aan, als zij het haar doen. 10. Wat is er van jullie dienst, jonge heren?" vraagt ze. „We komen bij Oom Elmer logeren", zegt Pom beleefd. „Logeren?" herhaalt Grietje, „Nee dat zal niet gaan. Oom Elmer is er niet. Nee, nee, niet naar binnen gaan", roept ze tegen de brutale Pim, die de gang al wil instappen. „Oom Elmer heeft me verboden om vreemden binnen te laten met al dat kermisvolk". „Ja maar wij zijn geen vreemden, wij zijn Pim, Pam en Pom, de neef jes van Oom Elmer. We hebben in de krant gestaan", zegt Pam hoopvol. RASKAMP N.V.FABRIKANTE VAN G E NEESMIDDELEN Geen last meer van koorts of kies' pijn bij vroegtijdig gebruik van onze van ouds bekende KOORTSPOEDERS 71/2 et. p. peeJer, I 1.65 p. do.j v. 25 sl. Tragisch verdrinkingsgeval Door de duisternis misleid is gister nacht de 19-jarige Dinie van Manen uit Oosterbeek met haar fiets van de Zwethkade te Rotterdam in het water gereden. Daar verloqfde die achter haar reed en niet kon zwemmen sloeg alarm. De politie werd gewaarschuwd. Na eni ge tijd dreggen werd de drenkelinge opgehaald, doch kunstmatige ademha ling mocht niet meer baten. Circus Strassburger op tournee Het circus Karei Strassburger, dat deze winter tijdens de viering van het zestig-jarig bestaan van het theater Carré te Amsterdam, gedurende vier maanden dit theater bespeeld heeft, zal. dit seizoen een tournee door Ne derland gaan maken met een geheel nieuw programma, dat is samengsteld uit de topnummers van de jubileum programma's. De tournee begint te Maastricht. Ook in het circusgebouw te Scheveningen zal het circus Strass burger wederom optreden en wel ge- .durende de maanden Juli en Augustus. De Jeugdkoerier In verband met de Paasdagen zal de Jeugdkoerier deze week Don derdag inplaats van Woensdag worden opgenomen. V. Een mode-show op papier De Amsterdamse uitgeversfirma Meu- lenhof en Co. is er in geslaagd, een Nederlandse editie te brengen van het bekende Franse modeblad „La Mode Actuelle". Het blad ziet er keurig ver zorgd uit en bevat een keur van de meest verschillende japonnen, blouses, rokken, avondjaponnen, kinderkleding, enz., terwijl ook aan het uiterlijk van de heren der schepping de nodige aan dacht is geschonken. Het blad is vlot en modern, maar toch ook niet te buiten- nissig en bevae werkelijk „voor elck wat wils". „La mode actuelle" ziet er zo aantrekkelijk uit, dat wij al onze leze ressen willen aanraden, zichzelf hier van in de boekhandel te gaan overtui gen, waarbij de prijs voor niemand een bezwaar kan zijn. Van de meeste, in het blad afgedrukte modellen zijn knip patronen verkrijgbaar. Eisenhower geen candidaat De perschef van het Amerikaans* leger, generaal-majoor Floyd Parks, heeft verklaard, dat generaal Eisen hower, die reeds heeft geweigerd als republikeins candidaat voor het pr«- sidentschap van' de V.S. op te treden, er evenmin in zal toestemmen candi daat van de democraten te zijn. Hij zei dit in verband met de hardnekkige pogingen van anti-Truman-democraten in deze richting. LUISTEREN NAAR.... (Zenderverwisseling) HILVERSUM I (301 m.) Nieuws om 7, 8, 1, 6. 8 en 11 uur. AVRO: 7.30 Gr.pl.; 7.50 Dagopening; 8.15 Gr.pl.; 8.45 Operette-melodieën van Strauss en Léhar; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Gr.pl.; 9.45 Arbeidsvitaminen; 10.30 Van vrouw tot vrouw; 10.35 Gr.pl.; 10.50 Kleutertje luister; 11.Leopold Stokofski (gr.pl.); 11.45 Uit de wereld pers; 12.Zang en piano; 12.30 Weer- praatje; 12.33 In 't spionnetje. 12.38 Ver slag vap het proces-Rauter; 12.45 Pier re Palla; 1.15 Het Metropole-orkest; 2.De vrouw binnen en buiten haar huis; 2.20 Soldaten-concert; 3.Voor zieken en gezonden; 4.— „Van vier tot vijf"; 5.AVRO-kaleidoscoop; 5.20 Welk dier?. 5.30 „Les Gars du Paris; 6.15 Sporpraatje; 6.30 Ned. Strijdkrach ten; 7.40 Het klokje van zeven; 7.05 Gr.pl.; 7.15 De Radio-Volksmuziek- school; 8.05 Opbouw van binnen-uit"; 8.15 Concertgebouw; 10.Maurice Ma- réchal (Gr.pl.); 10.15 „Het land van kamelen en gesluierde vrouwen"; 10.30 Pierre Palla (orgel); 11.15 Hij komt wel, hij komt niet. HILVERSUM II (415 m.) Nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 7.15 Laat u niet foppen (gr.pl.); 7.45 Morgengebed; 7.30 Gr.pl.; 8.15 „Pluk de dag"; 9.— Voor de vrouw; 9.05 Gr.pl.; 9.30 Wa terstanden; 9.35 Gr.pl. NCRV: 10.— Gewijde muziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Improvisatie. KRO: 11.„De Zonnebloem"; 11.45 Printemps (gr.pl.); 12.Angelus; 12.03 Orgel; 12.30 Weer- overzicht; 12.33 Het orkest zonder naam; 12.55 Zonnewijzer; 1.25 Vervolg Orkest zonder naam; 1.45 Hor* d' Oeuvre. NCRV: 2.Stafmuziekeorp* Amsterdamse politie; 2.Causerie voor de vrouw; 3.De Varianten; 3.30 „Harptrio"; 4.Bijbellezing; 4.45 Bran- denburgs orkest; 5.Het Radio-Jeugd- jarumaal; 5.30 Sans souci; 5.50 „Wij slaan op de tong-tong"; 6.— Sans sou ci (vervolg); 6.15 Land- en tuinbouw; 6.30 Met band en plaat voor u paraat; 7.15 Jonge mensen bekwamen zich voor een beroep; 7.30 Het actueel ge luid; 7.45 Piano (gr.pl.); 8.15 Als de winter vlucht voor de lentelucht....; 9.30 Familie-competitie; 10.10 Gr. 10.15 De vaart der volkeren; 10.85 Ro mance voor strijkorkest (gr.pl.); 10.45 Avondoverdenking; 11.15 Kwartet; 11.45 Gramofoonplaten. „Was jp niet een van de zogenaamde detectives?" vroeg de rechter commissaris. „Inderdaad, juffrouw Schaafsma en ik. We zaten hiernaast in het kamer tje. Die meneer Dupois was. even om een vlammetje geweest en we zouden juist voor de tweede maal op onderzoek gaan." „Is er niemand onder de gasten, die je zou kunnen verdenken?" „Ik zou er niet graag een willen aanwijzen." „Wat weet je van het slachtoffer?" „Niets, ik ontmoette hem vanavond voor het eerst. Ik geloof, dat Van Bremen hem meebracht." „Heb je niet gezien of iemand zich in het bijzonder met hem bemoeid heeft? Zijn er geen gesprekken gevoerd, waaruit je kon opmaken, dat iemand hem slecht gezind was?" „Toen wij onze eerste ronde deden zat hij in de badkamer met juffrouw Dupont. Ik debiteerde toen een grapje over tortelduifjes, die een ideaal plekje uitgezocht hadden en de kip maakte zich daar verschrikkelijk nijdig over." „Welke kip?" vroeg de rechter-commissaris verwonderd. „Mademoiselle Dupont, lerares in het Frans aan het lyceum," zei de advo caat. „Mijn dochter is daar op school." „Wat weet je van^die juffrouw?" i „Opvliegend, humeurig. Ze heeft op school haar protegétjes en de rest kan geen goed doen. Ze noemen haar de Franse kip." „Ik hoor het al," zei de officier glimlachend. „Je dochter heeft vast geen beste cijfers." „Stond dieehdame in vriendschappelijke betrekking tot de ver moorde?" vroeg de rechter-commissaris. De advocaat haalde zijn schouders op. „Ik weet er niets van," zei hp. „Toen ik ze in de badkamer ontdekté kreeg ik niet de indruk, dat ze een gezellige tête k tête hadden." „Nou," zei de officier ongeduldig, „we schieten met jou ook al niet veel op." „Als jullie geen al te zware verdenking tegen mij koestert, zou ik wel naar bed willen," zei de heer Visser, achter zijn hand geeuwend. „Ik moet morgenochtend in Den Haag pleiten." „Wat mij betreft is er niet het minste bezwaar," antvvoordde de rechter commissaris. „Heeft een van de heren nog iets te vragen?" „Ja, ik zelf," zei de advocaat. „Ik zou namelijk mijn vrouw willen mee nemen. Ik zweer bij mijn ziel en zaligheid, dat ze 't niet gedaan heeft en er ook niets van af weet." „Weet je dat wel zo zeker?" vroeg de officier sarcastisch. „Absoluut, voor zover je tenminste ooit zeker van een vrouw kunt zijn." „Kruip nou maar in je bed," zei de rechter-commissaris glimlachend. „De man, die jij straks moet verdedigen mag zich niet beklagen, dat hy geen uitgeslapen advocaat heeft gekregen." „Tot ziens heren en succes!" riep de advocaat, naar de deur gaande. „Ik zal zo vrij zijn, een taxi te bestellen." „Kunt U zich nog herinneren, inspecteur Beekman, wie zich precies in de kelder bevonden, toen de moord ontdekt werd?" vroeg de rechter commissaris. „Ik kan het niet met zekerheid zeggen, mijnheer. Toen er licht gemaakt was, bleek, dat vrijwel allen uit het pakhuis naar beneden waren gekomen. Ik heb een vrouw horen gillen, maar ik weet niet wie het geweest is. Mevrouw Van Bremen is fiauw gevallen." „Had zij gegild?" „Neen, zij moet vlak naast mij hebben gestaan." „Waar was de dokter?" „Die moet er ook zijn geweest. Hij heeft later het slachtoffer onderzocht. Nadat bleek, dat mijnheer De Vries dood was, heeft hij zijn vrouw geholpen." De rechter-commissaris keek besluiteloos de kleine kring rond. „Een bijzonder duistere geschiedenis," zei hij. „We dwalen op een terrein vol voetangels en klemmen. Wie zullen we nu nemen?" „Er is er één, die percé naar huis wil, omdat zijn vrouw zogenaamd ner veus is," zei de commissaris. „Wie is dat?" vroeg de heer Feenstra. „Meneer Bassing, directeur van een H.B.S., mijnheer," zei inspecteur Beekman. „Laten we die zenuwachtige dame dan maar eerst nemen," zei de rechter commissaris. „Wilt U haar even halen, mijnheer Maas?" Hp keek nieuwsgierig op, toen hij de magere directeursvrouw met een van woede vertrokken gezicht zag binnen komen. „Is U mevrouw Bassing?" „Ja, ik ben mevrouw Bassing en ik zou wel eens willen weten wie hier het recht heeft ons op een dergelijke onbeschofte manier „Gaat U daar zitten, mevrouw," zei de rechter-commissaris geprikkeld. „Uw man „Mijn man is directeur van een H.B.S." zei de vrouw, terwijl ze heer stekende ogen op de heer Feenstra richtte. „Ik begrijp absoluut niet waar voor het nodig is, dat wij gevangen worden gehouden, 't Lpkt waarachtig wel of wij de verdachten zijn. Dénkt U misschien, dat ik hier vanavond voor mijn pleizier op de vloer heb gelegen?" „Wat zegt U?" vroeg de rechter-commissaris verbaasd. „Ik ben hier vermoord, meneer. Ik begrijp nog niet, dat ik zo stom ben geweest om aan dergelijke lugubere spelletjes mijn medewerking te ver lenen. Ik verzeker U, als ik geweten had, welke verschrikkelijke dingen zich hier zouden afspelenik ben door 't oog van een naald gekropen." „In welk opzicht?" vroeg de rechter commissaris, naar het bleke gezicht van de vrouw kijkend. „Omdat de moordenaar mij net zo ;oed de eerste keer (Wordt vervolgd) EN NU. fTP een kqpje—

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 6