P.O.A B.Vi, Payglop7 Stad en Omgeving, 's Jolige Journaal Een uitstekende opvoering ,,'t Voetlicht" van Het leven der Alkmaarse padvinders Tragisch.ongeval te Breezand wordt berecht t,Jong zij we maar éénmaal" KRONIEK DER ONACHTZAAMHEID Metaalbewerkers vierèn feest AGENDA Hoogtepunten uit Jhet bestaan GEBOORTEKAARTJES VERLOVINGSKAARTJES ÖNDERTROUWKAARTEN Smakelijk eten Bonnen halen A.N.G.B.-vergadering Treurig Uitspraken Meervoudige Kamer Meervoudige Kamer Finale kampioenschap cadre 35-2 (6—9) Purmerender Markt DE "ZOVEELSTEROL Heiloo. De toneelgroep ,,'t Voetlicht" onder leiding van de heer Jan Huijgen heeft gisteravond in hetGulden Vlies een bijzonder geslaagde opvoering gege ven van het aantrekkelijke moderne toneelspel: „Jong zijn we maar één maal" van Chr. van BommelKouw en H. Bakker. De opvoering als geheel mag tot de beste gerekend worden, die wij tot nu toe van ,,'t Voetlicht" hebben gezien. Er bleek onder de heer Huijgen ern stig en met grote animo gestudeerd te zijn en het resultaat was een verdiend succes. Het toneel zag er keurig uit, mede door het interieur dat verzorgd was door de firma H, C. Eecen, alhier. De auteurs hebben een vlot modern stuk geschreven, dat inderdaad aan toont, dat we „echt jong" slechts één maal zijn. Mena Mansfeld en mr. Lex Arko meenden dat er voor hen op la tere leeftijd nog een nieuw geluk mo gelijk 'was, maar de consequenties, die er voor beiden aan vastzaten, brachten bittere teleurstellingen en ook een in keer tot het goede. Arko keerde in zijn huisgezin terug en Mona met haar kin deren bleven wachten op de terugkeer van man en vader, die zijn zwaar werk in een ander werelddeel had. ,,'t Voetlicht" was er in geslaagd na genoeg alle rollen op uitstekende wij ze te bezetten. Op een enkele uitzon dering na, was de rolkennis uitstekend en zag men enige opmerkelijke uit beeldingen, die een belofte inhouden. De moeilijke rol van Mona Mansfield werd door mevr. J.Molenaar—van Vliet zeer verdienstelijk vertolkt. Een verrassing was mevr. Balder—Vennik als de dochter Els, die van deze zeer moderne jongedame een bijzonder goe de vertolking gaf, vlot en beheerst. De rol van de zoon Hans, gespeeld door de heer B. Verhagen, gaf blijk van een ernstige opvatting. Een goede creatie. Gebit lag op straat Gedeponeerd aan het Bureau van Politie te Alkmaar en aldaar te be vragen op ^faandag, Woensdag en Vrijdag van 11.30 tot 12.30 uur: Alpinomuts; zakmesje; wieldop van auto; diverse wanten en hand schoenen; sleutel; damesmuts; 2 toe wijzingen; kindertasje; herenshawl; rijwielslot; twee boordjes; rozen krans; gekleurde bal; alpinomuts; actetas; verfpot met kwasten; kin dermuts; kindertasje met inhoud; kinderschoentje; mantelceintuur; he renshawl; lipssleutel; shawl; sleutel; portemonnaie; oorbel; schoolkaart; paar wollen handschoenen; huissleu tel; kinderpet; springtouw; schroe vendraaier; tas; kinderhoepel; slot, damesmantelceintuur; lang touw. Als gevonden aan het Bureau van Politie aangegeven, alwaar op boven genoemde tijdstippen het adres van de vinder is te bekomen: Diverse wanten en handschoenen (paren, kinder); halsketting met nle- daille; portemonnaie met inhoud; gymschoentje; leerboek; damespols horloge; kindertuigje; gevlamde vul pen; zilveren broche met steen; alpi nomuts; jongensjas; deren portemon naie; autoped met massieve banden; kindermanteltje; plastic ceintuur; 1 sandaal; portemonnaie met ritsslui ting; ringetje met steentje; honden penning met halsband; kindermutsje; verkennersportemonnaie met rozen krans en rozenkransdopje; nerenvul, pen; portemonnaie met inhoud; da meshorloge; muts (Llndbergkapje) ondergebit; 2 muntbiljetten; dubbele katrol; wieldop van auto; oude por- tem. met inh.; portemonnaie met ritssluiting en inh.; dameshoed; 2 zilverbons; padvindersriem; directoir en onderjurk; duimstok; hoofddoek; broche met steen; vulpen; portemon naie met inhoud; dasspeld; padvin dersriem met sleutel; vulpen; door- haalborstels; beer; kindermuts; cein tuur; bankbiljetten; jongensjas, hulssleutel; kinderschoentje; kinder- portemonnaietje; zilveren broche; koffer; zwembroek; vulpen; rol draad; plastic hoofddoek; rozenkrans; geldsbedrag; briefopener; sigarenaanste ker; zakmes; hondenriempje; zak kunst mest. 4 Maandagavond vond in het Wapen van Heemskerk een feestavond plaats, die was georganiseerd door de afdeling Alkmaar van de Algemene Nederland se Metaalbewerkersbond. Deze afdeling had wel reden om feest te vieren, daar de laatste tijd het aantal leden in ge stadig tempo is toegenomen. Nadat de voorzitter de bijeenkomst had geopend, heer Van Hattum, lid van het hoofd bestuur een korte, doch gloedvolle rede uitgesproken, die behalve een over zichtelijk, ook een propagandistisch karakter had. Vervolgens hebben de aanwezigen zich verdiept in de op voering die de Toneelgroep »'t Voet licht heeft gegeven van het toneelstuk „Jong zijn we maar eenmaqj". Bij het talrijke publiek is de opvoering, die op een hoog peil stond, en waarin de spelers en speelsters van 't Voetlicht blijk hebben gegeven van hun kunnen, ten zeerste in de smaak gevallen. Het is een goede keuze geweest van het bestuur, om de leden deze toneelavond aan te bieden. Voor een bespreking van het stuk zelve mogen wij verwijzen naar een plaats elders in dit nummer, waar onze toneelcriticus er een beschouwing aan wijdt. De heer W. A. Pieters speelde één van zijn beste rollen, als mr. Lex Arko: Zijn opvatting viel zeer te waarderen. Mej. N. Zonneveld als Nell, speelde haar scène in II op uitnemende en ont roerende wijze en dit toneel tussen Mona, Lex en Nell behoorde tot de beste van de avond. De heer J. Mole naar had in Frank van Bergen een rol gevonden, die hem bijzonder goed lag en hij behaalde dan ook een verdiend succes. Mej. M. Ruygh debuteerde heel aardig in het rolletje van Arko's doch ter. Mevr. PietersSchut -wist van het dienstmeisje Truus inderdaad iets te maken. De rol van Charlie Oosterhuis deed in het stuk en in de opvoering weinig. De Toneelgroep en haar leider kun nen over het succes van deze uitvoe ring, waartoe ook het goede tempo bij droeg, zeer tevreden zijn. G. WOENSDAG Gulden Vlies, 10.30 uur: Vergadering Plattelandsvrouwen. Gulden Vlies, 8 uur: Friso. Sted. Museum, 105 en 79 uur: Expo sitie Leo Gestel. Victory-Hotel, 8 uur: Dr. Stavermsn voor 't Nut. DONDERDAG. Gulden Vlies, 8 uur: S.O.V.A. Wapen van Heemskerk, 8 uur: De Tok kelaars. 'Aula Gymnasium, 7.30 uur: Band Ne derlandIndië. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Frieda, 14 j. Woensdag ,2,30 uur matlnée Victoria Theater, 8 uur: De zoon van- Monte Christó, 14-jaar. Woensdag 2,30 uur matinée Cinema Americain, 8 uur: De zoon van Robin Hood, 14 jaar. Woensdag 2,30 uur matlnée NACHTDIENST TAXI'S. Koopman, Lindegracht 43, telef. 3916. Wij hebben ons urenlang verdiept in het doorlezen van een aantal troep-dagboeken van de Alkma&rse padvinders, de Kaninefaten. Dat is kostelijke lectuur. De auteurs van deze boeken zijn vele. Tal van ver schillende handschriften komt men ertegen, want ieder der jongens op zijn beurt "heeft tot taak, verslag uit te brengen van een oefening, Er zijn er, die duidelijk schrijven, die blokschrift gebruikten, er zjjn er ook, die wat men noemt een „hanepootje" krabbelen. Maar uit alle verslagen spreekt een ding. Enthousiasme voor het padvindersspel, een sterk be- Iven van de gebeurtenissen in de natuur en qpn groot saamhorigheids gevoel. En het is prachtig materiaal, om nog een paar belangrijke punten uit het bestaan van de Alkmaarse padvinderij op te diepen. Handcross en Londen' waren zeker de hoogtepunten. DE JAMBOREE. Al bladerende ontmoetenwe de oefening nummer *664, het verblijf op de Jamboree te Vogelenzang. Want natuurlijk waren, de Kaninefaten daar aanwezig en ze maakten het hele feest der verbroedering mee. Boven de ingang va: het subka"mp, waar de Alkmaarders waren ge legerd, stond een grote poort, het Alkmaarse wapen, met de naam van de .troep en de spreuk AIcmaria, Victrix. Van 29 Juli tot 10 Augustus bivakkeerden de Kaninefaten in 'Vo gelenzang en maakten daar een on vergetelijke tijd mee. De foto's, die de verslagen illustreren, geven een imponerende indruk, die de gehele Jamboree moet hebben gemaakt op buitenstaanders. En het valt dan'ook te begrijpen, dat de uiterste zorg werd besteed, om deze verslagen zo volledig mogelijk te doen zijn, en ze een waardige plaats in het archief t> bezorgen. Het zou ons te ver voeren, hier nader op details in te gaan, maar dit is voor ons wel komen vast te staan, dat ook de Jamboree van 1937 onuitwisbaar, in de herinnering van de Kaninefaten moet zijn ge grift. DE OORLOG. Toen kwam de oorlog. Al op de eerste dag werd het vliegveld Bergen door de Duitsers gebombardeerd en des middags om kwart over vijf wer den de padvinders opgeroepen om diensten voor de evacuatie te ver richten, n.l. een berichtendienst voor de eerste evacuatie-trein. Wij citeren; Van dat moment af hebben alle Alkmaarse troepen hun verkenners, vooral de ouderen, dien sten laten verrichtten, voornamelijk als geleiders en zelfs hoofdgeleiders bjj de evacuatie van pl.m. 23.000 Amersfoortse burgers, echter ook als ordonnans enz, Op Vrijdag 17 Mei werd weer een deel van de troeapn opgeroepen voor de berichtendienst voor de re-eva cuatie naar Amersfoort. Op 18 Mei werd bekend, dat de N.P.V. en de K.V. in uniform zouden blijven, daar de Duitsers de padvinderij intact zou- den laten, - HET VERBOS. De oefeningen werden voortgezet. Iedere Zaterdag kwamen de jongens bij elkaar, speelden hun spel en het werd Woensdag 2 April van het jaar 1941. Toen kwam de ontstellende tij ding, dat de Padvinderij door de be- zettings-autoriteiten was opgeheven. Groot was de teleurstelling en ont zetting, toen de jongens dit bericht bereikte. Maar de padvinders zouden de padvinders niet zijn, als ze zich ook niet uit deze moeilijkheid wisten te redden. Vaandrig Van Bonsbeek kreeg een goed idee en de padvinders werden 'n stel „vrienden" eg werkten verder. Hierover willen wij U In een slot artikel nog een en ander vertellen. Zo zien w\j bijvoorbeeld staan: 28 Juli 1984, 365ste oefening sinds de oprichting der Kaninefaten in 1930. Deze. oefening was niet meer of minder dan een zomerkamp in Engeland, eerst een week in Sus sex, in het dorp Handc-ross, daarna nog een week in Londen. Inderdaad een der hoogtepunten in dit pad vindersleven. In enthousiaste bewoordingen wordt de reis beschreven, die via Vlissingen ging. „Het duurde niet lang, of velen lagen, wit als een doek, op het dek" staat er ergens. Dat bewijst, dat ook een padvinder wel zeeziek kan worden. De tijd, in Engeland doorgebracht, is een glo rietijd geworden. Wij zagen foto's en prentbriefkaarten van het verblijf en al lezende drong zich opnieuw de grote betekenis van de padvinderij aan ons op, die van de jongens kerels maakt en zoveel kan bijdragen tot de internationale verbroedering. De in drukken, die in het- dagboek «ijn vastgelegd, getuigen van een ^rotei opmerkingsgave en van een verbluf-' fende vaardigheid, die indrukken weer te geven. Onnodig te zeggen, dat Londen van binnen en van bui ten werd bekeken en dat de Indruk onuitwisbaar was. Hei aflossen van de wacht, het Britse Museum, de, Tower, niets werd vergeten} En de woorden, waarmee het ver slag wordt besloten, getuigen van spijt, omdat het feest was afgelopen. Uitgebreide collectie De Alkmaarse slager Willem H., had op 23 Mei van het vorig jaar 16 kg kalfsondervoeten van een huidenhandel gekocht. Een opzichter-keurmeester van het slachthuis had dit partijtje bij H. aangetroffen en er aanleiding in ge vonden een proces-verbaal over op te maken, met het gevolg dat de slager zich Dinsdagmiddag voor de Meervou dige Kamer had te verantwoorden. De keurmeester had de kalfspoten in zijn proces-verbaal beschreven, als te zijn ondeugdelijk en een onaangename geur verspreidend. Bovendien waren de po ten niet gekeurd en waren in een smerige toestand. De slager was het hier niet helemaal mee eens doch de keurmeester die als getuige was gedagvaard volhardde 'bij zijn verklaring. In zijn requisitoir merkte de officier van Justitie, mr. Holsteyn op dat de kalfspoten bestemd waren om in croquetten te worden verwerkt, het geen de officier in het algemeen „een smakelijk eten" deed wensen. Het feit was zeer ernstig en de officier meende, dat een boete van f 100 of 30 dagen wel op zijn plaats zou zijn, Uit spraak over 14 dagen.. familienaam begint met de Zij, wier letter W moeten morgen, DONDERDAG 8 APR., in het uitreiklokaal van de distributie, Ridderstraat, "hun nieuWe bonkaarten 806, brandstommenkaarten en schoe nenbonnen afhalen. De uitreiking ge schiedt van 912 en van 2—4 uur. Losse inwisselingsbon van kaart 804 meebrengen, alsmede restant brandstof- Jenkaart TA 707, waarop bon „Res. 2" met volledig ingevuld inlegvel. O Gisteravond hield de afd. Alkmaar van de Alg. Ned. Graf. Bond haar jaar vergadering in 't A.B.B.-'gebouw. Da voorzitter, de heer H. W. Kaagman, sprak in zijn openingswoord er zijn vol doening over uit, dat de courantenbe zorgers, die sinds 1 Januari tot de afde ling waren toegetreden, ook nu op deze vergadering aanwezig waren. Voorts sprak spr. een woord van welkom tot de heer Harsevoort, die nu in Bussum een werkkring heeft gevonden. Mededeling werd gedaan van het feit, dat de afd. Amsterdam het voornemen heeft om op 29 en 30 Mei a.s. hier een week-end te komen doorbrengen. De bedoeling is dat deze vakgenoten bij onze leden en verder bi) andere modern georganiseerden voor één nacht onder dak züllen krijgen. Een commissie werd samengesteld, die dit> werk tér hand zal nemen. De voorzitter deed nu reeds een beroep op de aanwezigen, om hierin medewerking te verlenen. Vervolgens brachten de secretaris en de penningmeester hun jaarverslagen uit, welke met een applaus werden beloond. Het bestuur werd als volgt samen gesteld: H. W. Kaagman, voorzitter; T. Hulst, secretaris; C. Snel, penning meester; J. Schinkel en C. W. Pisuisse resp. commissaris; P. Koster, vakgroep Cartonnage- en Papierenzakkenbddrijf en Heerschap, vakgroep Courantenbe zorgers. Nadat nog een controle-commissie was benoemd, vond nog een afscheid plaats. De voorzitter stelde het zeer op prijs, dat* de heer Harsevoort de moeite had genomen om deze vergadering mee te maken. Spr. herinnerde er aan hoe hij 10 jaar het peniyngmeesterschap van onze afdeling had vervuld en schetste hem als een ijverig bestuurslid, bij wie men nooit tevergeefs aanklopte. Spr. dankte de scheidende functionnaris voor het vele werk, dat hij in de loop der jaren had verricht, in 't bijzonder toen de werkloosheid groot was. Als blijk van waardering bood spr. namens de afd. een boekwerk aan en sprak de wens uit, dat Harsevoort bij het lezen hiervan nog vaak aan. Alkmaar zou terugdenken. De heer Harsevoort dankte voor zijn cadeau en de vriendelijke'woorden, tot hem gesproken. Spr. zei dat hij naar zijn beste weten de belangen van de orga nisatie had behartigd en wees op het vele werk. dat hij voor de leerlingen opleiding h?d verricht. Spr. beschouwde dit als zijn levenswerk. Spr. dankte voor de prettige wijze, waarop altijd de be- stuusrvergaderingen waren gehouden en de prettige samenwerking met de stuursvergaderingen waren gehouden dat hij nog vele malen aan defe periode zal terugdenken. Nadat met een persoonlijke handdruk afscheid was genomen, was de vergade ring ten einde. Op een beschut plekje in de H-out staat een kooi,- waarin sinds enige tijd weer een aapje huist. De jeugd ver maakt zich hele dagen lang met de fratsen en malle streken van het dier tje, dat zich helemaal thuis voelt en zich van de dringende massa kinderen om het hok niets aantrekt. Wat echter diep treurig en ergerlijk is, is dat de jeugd zich niet ontziet, glasscherven en zelfs brandende peukjes sigaret in het hok te steken, die het aapje, ge volg gevend aan zijn apennatuur prompt in zijn mond steekt, met het resultaat, dat het diertje grote kans loopt op verwondingen. Het is best mogelijk, dat de aap denken kan, wie zal het zeggen? Maar dan moeten zijn gedachten ongeveer zo verlopeji: „Wat valt er nu eigenlijk te lachen om mijn grimassen? Het hele stelletje, dat daar voor mijn h-k staat, is niet waard, dat ik er ook maar naar omkijk-. Bah!" En het dier heeft nog gelijk ook. Want niet alleen kleine kinderen doen van die ondoordachte dingen, maar zelfs de opgeschoten jeugd doet er ijve rig aan mee. En de ouderen, de vol wassenen, zij staan erom te 'lachen. Bah!. Er is maar één middel. Een hoog hek van gaas om het hek van gaas heen. Met twee meter tussenruimte. Anders arm aapje! Antoon v. d. O., Egm. aan Zee, biga mie, nader onderzoek gelast. Cornells M. R., Heiloo, verkeersover treding, ontslagen van rechtsvervol ging- Tamme V., Schagen, verkeersover treding, f 50 of 25 dagen. Louwe P„ Urk, enkelvoudige beledi ging meermalen gepleegd, 2 maanden gevangenisstraf. O •••-. Officier: Nalatigheid en nonchalance oorzaak Weggebruikers, voetgangers, zo wel als autobestuurders, hebben hun verantwoordelijkheid ten aan zien v^n hun mede-weggebruikers. Nog groter is de verantwoordelijk- beid voor buschauffeurs die dage lijks honderden mensen vervoeren. Dat iedere buschauffeur zich dit niet steeds realiseert, is begrijpelijk, doch gevaarlijk. Het gevaar dat hier in schuilt, is dat nonchalance het gevolg is van het routinewerk, dat deze chauffeurs dagelijks verrichten. Dinsdagmorgen^ stond voor de Meervoudige Kamer, gepresideerd door mr. Krabbe, terecht de hus- chauffeur Jan D. uit Castricum, die op de avond van 2 Jan. 1948 de NACO-bus bestuurde welke in bot sing kwam* met de trein die te Breezand de onbewaakte overweg passeerde. BU deze botsing vielen vier slacht offers te betreuren en een aantal zwaar en licht gewonde personen. De. officier van Justitie, mr, Hol- "steijn, legde verdachte ten laste, dat door zijn onoplettendheid en gro velijke onachtzaamheid 'n botsing was ontstaan met de trein, die uit richting Den Helder kwam en waar door 4 personen hfet leven lieten. ZEVEN GETUIGEN ,9 werden in deze zaak gehoord. DE EERSTE GETUIGE was een opperwachtmeester van de Rijkspolitie, die de' chauffeur had ver- baliseerd en die de aanrijding had ge reconstrueerd, waardoor was komen vast te staan, dat de bus met de laatste helft in aanraking was gekomen met de trein. Harde wind en slagregens waren volgens de getuige oorzaak, dat het uit zicht vanuit de bus beperkt was ge weest. DE TWEEDE GETUIGE was een passagier uit de bus, die tot de lichtgewonden behoorde. Deze ver klaarde, dat de.bus met een behoorlijke snelheid had gereden en dat bjj 't pas seren van de overweg hoegenaamd geen vaart had verminderd. Getuige was er met zeker van, of de chauffeur de lichten van de wagen had gedoofd, doch meende zich wel te herinneren, dat dit niet het geval was. GETUIGE NUMMER DRIE verklaarde desgevraagd, dat de bus Gisteravond werden in dit tournooi drie partijen gespeeld en de spcVrs bleken goed op dreef. Zowel van Lingen als Schouten wisten weer met mooie gemiddelden te winnen, maar J. Smit speelde in zijn partij tegen v. Lingen, zij het dan als verliezer, ook heel goed (gem. 9.17). Watertor -be haalde zijn eerste overwinning op Bur ger, die echter ook dicht bij het eind was. De gedetailleerde uitslagen waren P. Schouten 225 D. Buisman 165 A.v. Lingen 225 J. Smit 211 W. Watertor 225 ,J. Burger 211 31b 31b 23 b 23 b 32 b 32 b hs 57 hs 19 hs 29 hs 45 hs 27 hs 32 gem. 7.25 genj. 5,32 gem. 9.78 gem. 9.17 gèm. 7.03 gem. 6.59 Vrijdagavond wordt de wedstrijd voortgezet met de partijen: van Lingen Peereboom en Smit—Watertor. PURMEREND, 6 April 1948. Aange voerd 902 runderen, w.o. 370 koeien, 1 stier, 782 nuchtere kalveren, 6 schapen en 35 vette varkens; 173 melk- en kalf- koeien f 52:—f 850 (kalm); 85 Gelde- koeien f 325f 600 (stug, duur); 24 Kalfpinken f 380—f 475 (matig); 00 GiaskalVeren f 185f 245 (kalm); 12 Stieren f 450f 1100 (goed 180 Nuch tere kalveren (fok) f 36—f 85 (vlug;; 649 Schapen (fok) f 85f 135, (weiders) f 48f 72, matig; 80 Bokken en Gelten f 20—f éiO (stug)495 Biggen f 35—f 80 (kalm); 61 Paarden f 320—f 650 (stug); 3400 oude kippen en hanen rood en wit f 3,50; 250 oude kippen f 3.50—f 3,75 per kg; 250 oude lcippen en hanen (blauwe) f 3,50—t 4 per kg; 1600 jonge hanen f 3.50—f 4 per kg; 300 jonge hennen f 6—f 10 per stuk; 300 eenden f 4f 6 per stuk; 250 konijnen f 1.50f 16 per stuk; 1000 kievitseieren f 0.25 per stuk. hard reed en dat dit naar zijn mening altoos het geval was. Hij kon zich ver der alleen maar herinneren, dat een moment voor de aanrijding de conduc trice, die op de motorkap naast de chauffeur was gezeten, had uitge- roepep: „Mijn God, de bus". DE VIERDE getuige, die dagelijks gebruik van de bus maakte,, verklaarde, dat de bus wel bijzonder snel had gereden, in ieder ge val harder dan gewoonlijk. De lichten in de bus waren aangebleven en getuige voegde hieraan toe, dat hij weinig ver trouwen in deze chauffeur bezat, daar hij voor deze reeds enkele malen met hem mee was gereden. De ervaringen hierbij opgedaan, waren niet bevorder lijk geweest voor een grote dunk over des chauffeurs capaciteiten. DE MACHINIST van trein 2564, die om 19,50 uur uit Den Helder was vertrokkefl en waarmee de botsing had plaats gevonden, was de vijfde getuige. Veel wist deze ge tuige niet®ov!r de aanrijding te ver klaren, daar hij juist aan de andere zijde van de locomotief had gestaan. Wel wist hij dat de leerling-machinist op circa 200 meter voor de onbewaakte overweg een bus zag aankomen, waarop met de fluit een signaal werd ge geven. DE LEERLING-MACHINIST had de bus met volle lichten aan zien komen, doch was van mening, dat de chauffeur wel zou stoppen, hetgeen te doen gebruikelijk is. Toen de trein nog ongeveer 200 meter van de over weg af was, zou de bus nog een 45 meter van de rails verwijderd zijn geweest. Daar de trein zich met een snelheid van 55 k.m. voortbewoog^ zou dps, volgens deze verklaring, de bus met een zeer matige snelheid hebben gereden. TEN SLOTTE 4 getuigde de Rayon chef van de N.A. C.O., dat"Verd»chte vanaf 13 October bij de N.V; in dienst was geweest en dat hjj zjjn proef, doör het bedrijf ge steld, uitstekend had volbracht al vorens hij in dienst trad. Bij het verhoor van deze getuige kwam ter sprake, dat verdachte voor deze aanrijding reeds driemaal een aanrijding had meegemaakt. Zijn chef verklaarde, dat naar zijn mening aan twee aanrijdingen verdachte geen en aan dè derde slechts gedeel telijk schuld had gehad. DE OFFICIER VAN JUSTITIE stelde verdachte, alvorens zijn requi sitoir aan te vangen enige vragen. Vraag: Beperkte de conductrice, die OP de motorkap zat, U het uitzicht? Antwoord: „Ik kon achter haar langs zien. Vraag: „Heeft U zorg gedragen dat de ruiten schoon waren? Antwoord:' Vraag: Hoe vaak is U de overweg ge passeerd en zo ja ook 's avond»? Uit dit antwoord bleek dat verdachte meerdere malen, en ook 's avonds, deze overweg was gepasseerd. Mr. Holsteijn ving hierna zijn requi sitoir aan, doch niet alvorens zijn leed wezen over de ongevallen te hebben uitgedrukt. Deze botsing 'Was niét nodig geweest, grove onoplettendheid en 'nonchalance zijn de oowzaak. De mogelijkheid om volkomen safe té rijden was zeer zeker, ondanks het slechte weer, aanwezig. Verdachte heeft Zeker niet de nodige zorg in acht genomen die een chauffeur betaamd. De officier had zich zelf ter plaatse .op de hoogte gesteld van het uitzicht en had reeds van verre de trein sis een verlicht iint zien aankomen. Het is wel gebleken dat deze chauffeur vrij non chalant handelt, de vier aanrijdingen die hij nu achter de jug heeft zijn hier van wel de bewijzen. 'Uitdrukkelijk merkte de officier op dat machinist en leerling totaal geen schuld hadden aan de botsing. Vervolgens maakte de officier een verwijt aan h« adres van de NACO- directie, die naar, zijn mening voor een betere afscherming van de chauffeur moest zorg dragen of een dwingend voorschrift diende uit te geven dat bij het naderen van overwegen de lichter; in de wagen gedoofd moeten worden. „Ondanks het slechte weer", herhaal de de officier, en beslagen ruiten, moet verdachte in staat zijn geweest de trein te zien nadtren, wanneer hij attent was geweest. Een vrijheidsstraf van 5 maanden en het intrekken van het rijbewijs gedu rende een jaar, was de eis, waarop over 14 dagen de uitspraak zal volgen. 'T ONTLUIKENDE ROOSJE. Zaterdagavond wordt wederom dooi de Rederijkerskamer 't Ontluikende Roosje, alhier, een toneeluitvoering ge geven. Wij hebben kunnen constateren, dat het met dit gezelschap steeds cres cendo gaat. Daarom wordt verwacht, dat Zaterdagavond de. opvoering van Worst en Aristocratie, een luchtig spel van een stroeve familieverhouding in drie bedrijven, geschreven door Leo Vogel, ongetwijfeld weer zal getuigen van het knappe spel der medewerken den. Wij vestigen er nog even de aan dacht op, dat de plaatsbespreking Vrij dagmorgen om 10 uur reedi plaats hteft.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2