FRANKRIJK, een gewonde die niei slerven wil i Belangrijke dag voor Alkmaarse Boys Dorp na dorp puinhoop na puinhoop NEDERLAND heeft nog geen televisie-plan J Toch: savoir vivre! vam mabij eh verre Uitslag van £on<lag kan beslissing brengen Hij liet zijn tanden zien Denk hier aan op straat! Voornaamste zenderzou in Burgerveen moeten staan AGRARISCH NIEUWS De bijenhouderij Melk, boter, kaas Marktberichten (Van onze speciale verslaggever). W'ü wisten, 'dat het frankrijk niet naar den vleze ging, dat het opnieuw door de Duitsers overweldigd, ge knecht en gemarteld werd, uitgeschud en beroofd en volkomen ter neerge slagen werd achtergelaten na ook in het Westen zij het met een hoopvol hart haar tol te hebben betaald voor de vrijheid van Europa. Wij waren dus voorbereid, doch wat wij zagen op onze ruim zeshonderd jcilometer lange rit door Oostelijk Frankrijk gipg als een dolkstoot door het hart en deed bij ons daarna de grote zekerheid ontstaan, dat dit land zeker zonder hulp van buitenaf nooit meer zal kunnen herrijzen. Want in de- bodem van 'de nood, in h et oord van uitzichtloosheid en honger tieren sociale en ideologische onkrui den welig. Zij verstikken het goede zaad en maken, ondanks schijnbaar schone bloemen, uiteindelijk de overwoekering en de chaos volkomen. MAGINOT-LINIE. Het eerstwaaraan' wij merkten in Frankrijk te zijn, was het deel van de Maginot-linie, dat we passeerden even voor Thionville. Temidden van de gol vende akkers en verspreide bosjes sta ken koepels en grauwe bunkers hun neus even boven de aarde en stonden zwart- verrffest dc dichte hagen prikkel draadversperring nog in het omploeg de land. Doch er heerste slechts rust. Een leeuwerik schroefde zich omhoog MET KEES KRUIT ER OP UIT ui en zong er zijn lied en de boeren waren aan de arbeid en stuurden hun door drie of vier paarden getrokken ploeg over het land. „NEW LOOK". Metz -was de volgende stad, die we aandeden en waar we een ogenblik pauseerden. Hier reeds bemerkten we dat de strijd zijn mokerslagen geweldig op dit gebied had doen neerkomen. Vele open plekken en nog half over eind staande ruïnes spraken hun stille, duidelijke taal. Metz, een echte Franse stad met brede straten en pleinen en hier en daar zelfs wat parkaanleg; een kazerne met een roodgefezde Marok kaan er voor op wacht enkleine grauwe straten, waar geen verf meer op de huizen bleef, waar nauwelijks een enkel kwartier per dag wat zonne stralen doordringen of soms helemaal niet en waar toch ook kinderen tussen krijtstrepen op straat hun hinkelspel «pelen. Op een druk plein hebben we met ons fototoestel op post gestaan in afwachting van een charmante Fran- caise met de befaamde lange rokken. Wij kunnen onze' lezeressen gerust stellen. Heel wat dames Hepen ons voorbij, doch een kwartier lang geen lange rokken. Heus al decreteert Pa rijs en gehoorzaamt de wereld, toch zal het nog wel een fHnk tijdje duren eer ge met uw korte rok uit de mode bent. Ge moogt ze nog rustig afdra gen. En toen dan eindelijk een meisje in „new look" verscheen, weigerde ons fototoestel Overigens stonden we telkens weer verbaasd hoe smaakvol men in de steden gekleed gaat. Het evenwicht is naar ons idee wat ongelijk. Wij zou- den zeggen dan maar wat minder charme, maar wat lieflijker wonin gen. De Franse nonchalance is hier wel zeer letterlijk en tastbaar. PUINHOPEN.. In de richting van de .Vogezen rij dende, kwamen wij door een der arm ste gebieden van dit land en het noodlot is ijzerhard tevens een der door de oorlog meest zwaar getroffen streken. Van Buchy, via Ch. au Salins, Arracourt, Luneville dwars door de Vo gezen- over de bekende Route des Cretes tot Colmar en Mulhouse in ftet zuiden bij de Rijnvlakte troffen we schier geen dorp, dat niet door de strijd was gehavend. Stuk voor stuk lagen ze van een kwart tot bijna geheel in puin. En dat puin ligt er nog, nu het land reeds bijna vier jaar geleden is be vrijd. Wel zijn er houten noodwoningen gebouwd en zagen we hier en daar per manente nieuwbouw, doch de verwoes tingen troffen ons diep en gaven een nog triester beeld door het armoedige en verwaarloosde uiterlijk der nog overeind staande huizen en boerderijen. Als; je dan verder zag hoe oude vrouw tjes &iet grote bossen sprokkelhout op de rug langs de weg voort sjokten; co gens zelfs een vrouw en een kind de ploeg door de stroeve aarde trokken, als je, zoals wij, op de terugweg bij Thann een fabrieksstad zag, waar prac-' tjsch geen huis meer bleef staan, de bomen kaal en afgeknapt als vreemde verstarde gestalten in het yeld staan en boven de fabriek waarom gevochten werd geen rookpluimen hangen; als je binnen enkele uren twintig noodbrug gen passeert, dan eerst besef je ten-j volle wat hier geleden is, wat er ver nietigd is en welk een energie er nodig zal zijn om dit land weer op te bouwen, om dit volk weer een deel van zijn vroegere welvaart terug te geveir. Doch er zijn factoren, die bemoedi gen: in de eerste plaats de wil van het vclk er boven uit te kpmen, de buiten gewone voor ons onbegrijpelijke geest var> het „savoir vivre"; er zijn fabrie ken en V|le, die wel hersteld zijn en t.r zijn volkeren, die dit land niet in de steek willen zullen laten. Boven de kapotgeschoten muur van een door granaatvuur zwaar gehavend kerkhof zagen we een bloeiende wilde pruimenboom: nieuw leven temidden van vergane kracht. Moge het ook zaj worden voor Frankrijk, moge het uit hcV puin herrijzen en zich herstellen van dé zware tol. die het ook voor onze vrij heid bracht tot heil van zichzelf en van de goed willende volkeren van Europa. Het is Zondag voor de Alkmaarse Boys wel een zeer belangrijke dag. De sterkste 3e klasser uit deze promotie-degradatie-competitie, Zaandijk, komt een bezoek aan de Westerweg brengén. En de Zaankanters zullen komen met de heilige wil om te winnen en mocht het hun inderdaad gelukken de punten mee naar de Zaan te nemen, dan is het zo lang ver beidde 2e klasserschap voor hen welhaast een feit geworden. In ieder ge- val is het voor de Boys dan wel buitengewoon lastig om een achterstand van drie punten in de nog drie resterende wedstrijden in te lopen. Maar zover is het nog niet. Evenals de gasten willen de Boys-spelers het veld ingaan met de wil om de twee punten te verzamelen en het is meer dan eens gebleken, dat juist in de meest precaire situaties het elftal'van de Wcsterwegbewoners een overwinning" uit het vuur wist te slepen. IVanneer het ook nu weer mocht gelukken, staan de Boys cr verreweg het beste voor, ondanks de zware uitwedstrijden tegen de Meteoor en Zaandijk, die dan not op het programma staan. .Naar het ANP .verneemt, is een wetsontwerp tot verhoging van de pensioenen met 'n toeslag, dat aan sluit aan de wet van 28 Januari 1947 tot toekenning van een uitkering ineens aan gepension- neerden, de minsterraad gepasseerd. xIn de nieuwe serie van postze gels (type v. Krimpen) is thans, de waarde van 5 cent verschenen. x De zestien landen, die deelnemen aan het plan-Marshall, zullen 16 April op nieuw vergaderen, aldus meent men te weten, nu Bevin deze datum als ge schikt tijdstip voor de aanvang der con ferentie heeft aanvaard. De vergade- r*g zal worden gehouden te Parijs, —x— Op 25 April zullen de Belgische spoorwegen een extra trein laten rij den voor bezoekers naar de Nederland se bloembollenvelden. xNadat de aanbiedingen van Denemarken en de V. S. voor het leveren van spek waren afgeslagen, daar dit voor Duitse smaak niet vet genoeg is, zijn duizenden ton nen bijzonder vet spek voor de mijn werkers in het Rührgebied besteld om tot hogere productie aan te zetten, x— Op de internationale jaarbeurs te Brussel (17 tot 22 April) zullen 3251 stands zijn tegen 1644 in 1939. Neder land heeft extra-ruimte gehuurd voor een officiële inzending. x— Van een verzamelaar van kunstschatten te Ro me is een miniatuur van Raphaël, „de Madonna met het boek" gestolen. De waarde van dit kunstwerk, dat werd bewaard in een kpffertje met het wa pen van Paus Leo XIII, die het aan de prinses van Aragon had geschonken, wordt geschat op 50.000.000 lire. x— De Joegoslavische regering heeft' am nestie verleend aan alle gedetineerde Italianen in Joego-Slavië. Deze amnes tie is ook van toepassing op ter dood veroordeelden. x— Er gaan geruch ten, dat België voornemens zou zijn te Brussel een vrije goudmarkt in te stellen. x— Te Hainsacker, nabij Re gensburg, zijn 9 Duitse arbeiders om het leven gekomen, drie ernstig gewond en een licht gewond tengevolge van een ontploffing in een munitieopslag plaats. —x— Maarschalk Stalin heeft ter ere van de Finse defeatie in het Kremlin een groot diner aangeboden, Een ongewoon groot aantal vooraan staande Sovjet-functionarissen was aanwezig. Promotie 2e klasse Afd, I. In het Feyenoord-Stadion ontvangt RFC.de Utrechtse 2e klasser UW. .Vergissen is natuurlijk mogelijk, vooral bij 'n voetbalvoorspelling, maar RFC heeft wel de beste papieren waar bij KFC wel het meept is gebaat. Afdeling II. Hier zal de wedstrijd EmmaSVV wel de beslissing worden wie van de twee de eerste klasse zal binnen wan delen. In ieder geval heeft Excelsior geen kans, meer om zijn plaats-te hand haven. SVV heeft naar onze mening een redelijke kans op een overwin ning, hoewel een gelijk spel zeker niet is uitgesloten. Afdeling III. Hengelo ontvangt TSC en zal Wel haar tweede veer moeten laten. Vites se heeft in haar thuiswedstrijd aan PEC ook geen gemakkelijke tegenstan der doch, een overwinning voor de thuisclub lijkt ons het meest voor de hand liggend, Afdeling IV. Van de eerste klassers is Helmond de enige ploeg die de leiding heeft in de promotie-degradatie-competitie. Helmond speelt Zondag zelf niet en kan dus toeschouwer zijn bij de ont moeting tussen de 2e klasse concur renten DESK—DOSKO. Afdeling V. Het was een magere overwinning die Zwartemeer op Veendam wist te behalen, doch ondanks die 10 geven we deze ploeg een redelijke kans op de volle winst tegen het bezoekende Friesland. Afdeling VI. Sittard krijgt bezoek van Vlissingen en zal blij mogen zijn-met een gelijk spel hetgeen wel naar de zin van Kerkrade zal zijn. Promotie 3e klasse. Over de ontmoeting aan de Wester weg tussen Alkm, Boys en Zaandijk is hierboven reeds uitgewijd. Vitepse kan morgen de eerste zege boeken op het bezoekende Meteoor. In de andere afdeling speelt ZVV tegen Sehoten, hetgeen de laatste kans op behoud betekend,, waarbij de Zaan kanters wel aan het langste eind zul len trekken. Belangrijker is. hier de ontmoeting CDN en Rapjditas waarvan wij echter niet voldoende weten om een voorspelling te wagen. Bekerwedstrijden. Wanneer Alcmaria een rol wil spe len in deze Bekerwedstrijden, dan dient het van Watergraafsmeer te win nen. De voorhoede van de withemden ziet er nu weer aantrekkelijker uit dan de vorige week en het is o.a. dan ook niet onmogelijk met twee punten thuis te komen, Studiekring voor Gemeente-administratie In de raadszaal van 't stadhuis van Alkmaar had Woensdagmiddag de eer ste bijeenkomst plaats van de afdeling Alkmaar van de algemene studiekring voor de gemeente-administratie. De vergadering stond onder voorzit terschap van de heer J. J. J. M. Festen, gemeente-secretaris van Heiloo. In zijn openingswoord begroette deze de secre taris van Alkmaar, de heer Mr. Veen- dorp, 't oud-lid van Gedeputeerde Sta ten van Friesland, de heer P. Sikkes, de secretaris van het Instituut voorbe stuurswetenschappen, de heer A. v. d. Ham, de voorzitter van de studiekring voor gem.-financiën, de heer De Wilde, benevens .een groot aantal secretarissen en ambtenaren uit de gemeenten in dit gewest. De loco-burgemeester van Alk maar had bericht van verhindering ge zonden. Nadat de voorzitter het gemeente bestuur van Alkmaar dank had ge bracht voor het beschikbaar stellen,van de raadzaal, gaf de secretaris vdh het instituut voor bestuurswetenschappen een uiteenzetting van het doel en de werkwijze der studiekringen. Hij wees daarbij op 't grote belang dat de over heid heeft bij bekwame ambtenaren. Aan de bestuursambtenaren worden ze ker in deze tijd, waarin de bemoeiin gen der overheid zich uitstrekken over het gehele terrein van het maatschap pelijk leven, hoge eisen gesteld. De studiekringen zijn v,an niet te onder schatten belang voor de vorming der ambtenaren. Zij bevorderen het onder ling contact, terwijl in breder verband worden besproken de vraagstukken en moeilijkheden welke in theorie jen praktijk van het gemeentelijk leven aan orde komen. Deze organisatie zal in niet onbelangrijke mate kunnen bijdra gen aan de individuele persoonlijk heidsontwikkeling van de ambtenaar. Van de gemeentebesturen mag worden verwacht, dat zij hun volle medewer king verlenen aan dit nieuwe instituut. Hierna hield de heer P. Sikkes, oud lid van Ccdeputeerde Staten van Fries land, een inleiding over „De vorming van de ambtenaar". Hij besprak hierin de tekorten welke thans nog aan de opleiding voor de openbare dienst kle ven. Spreker wees daarbij op de alge meen waarneembare tendens na de .oorlog van de achteruitgang der studie- lust bij de jongere mensen. Zij, die als ambtenaar het algemeen belang dienen, behoren er zich 'van bewust te zijn, dat z:j nimmer uitgestudeerd geraken. De overheidstaak is een dynamische;- de vraagstukken waarvoor de overheid zich ziet gesteld zijn aan voortdurende verandering en wisselwerking onder hevig. Het is de ouderen een plicht zich het lot der jongeren in de praktijk aan te trékken en deze voor hun toekom stige taak geschikt te maken. Spreker ziet in de studiekringen "een machtig middel om de studielust aan te kwe ken, en de.voi/ning der ambtenaren op 'een beter peil te brengen. Na deze met grote aandacht gevolg de inleiding ontspon zich een leven dige gedachtenwisselingf waarbij de in leider een groot aantal gestelde vragen tot voldoening wist te beantwoorden. Ofschoon de organisatie van dit nieu we instituut nog van jonge datum is, hebb reeds ruim vierhonderd ge meenten hieraan hun daadwerkelijke steun toegezegd, terwijl momenteel het getal deelnemers aan het werk der studiekringen de 3400 is gepasseerd. Aan het einde der vergadering sprak de voorzitter nog 'n opwekkend woord tot de aanwezigen om als lid van de Alkmaarse studiekring toe te treden, waarna onder dankzegging aan de spre kers de bijeenkomst werd gesloten. Het gebeurde in Port Said. Een korporaal aan boord van het s.s. Zuiderkruis,op weg naar de tropen, kocht van een Arabier, die in zijn bootje naast het troepenschip dob berde en druk gebarend zijn waar aanbood, een horloge voor de somma van f 10, hetgeen „geen geld" 'is. Met een mandje kwam het begeer de uurwerk naar boven; even later was de koopman, tien gulden rijker, al weer op zoek naar andere klan ten. Vanzelfsprekend hadden de mili tairen veel belangstelling voor het klokje, dat voor een ongekend laag bedrag van eigenaar was verwisseld. Het ging van hand tot hand, totdat een van de omstanders de vervelende opmerking maakte, dat er helemaal geen uurwerk in het ding zat. Hevi ge hilariteit en een gezicht in mineur van de korporaal. Nu hij het horloge niet op kon draaien, wond hij zich zelf maar op en begon over de railing hangend, de Arabier, die op veilige afstand met een grijnzend gezicht opkeek, uit te schelden. Tijdens een van zijn hevigste woe- dekreten vloog zijn bovengebit even wel uit zijn mond en dook met een sierlijke boog naast het bootje van de koopman in het water. De korporaal liet zijn (kunst)tan den 2j,en maar.....', aan de vigsen. Drukte op de Jaarbeurs Het bezoek aan de Jubileumjaar beurs wordt weerspiegeld in het aan tal ingenomen plaatsbewijzen der Spoorwegen aan het C.S. te Utrecht. Op de openingsdag werden 36.500 kaartjes ingenomen, op Woensdag bedroeg dit aantal 31.050. Bij de voorjaarsbeurs 1947 waren deze aan tallen resp. 20.450 en 21.500. Ook gisteren was de drukte voor de loket ten van de Jaarbeurs zeer groot. Joe Louis en de vrouwen Reverend Matthew Faulkner, een negergeestelijke te Atlanta (Geor gia) heeft bij het gerechtshof te Chicago een eis tot betaling van vijf honderd duizend dollar „scha- - devergoeding" tegen de wereld kampioen Joe Louis ingediend. Joe Louis zou n.l. het hoofd op hol hebben gebracht van Faulkner's vrouw. Bij al Uw rijden, al Uw lopen, Uw ogen en Uw oren open! Italiaanse communistische vrouwen organiseerden een verkiezings optocht. Zjj riepen daarbij: „Weg met deatoomhom!" waaruit wel duidelijk blijkt van welke zijde de verkiezingscampagne geleid wordt. DE STRIJD IN PALESTINA. Boven: Sheik Mohammed el Jeabary, de Arabische burgemeester van Hebron, onderzoekt een geweer. Beneden: Een Arabisch afdeling onderneemt een aanval op een Joodse stelling in Jeruzalem. (Van onze reizende redacteur). NAAR wij vernamen beeft het hoofdbestuur der Posterijen, Telegrafiè en Telefonie het teievisievraagstuk, dat in de natuurkundige labo ratoria te Eindhoven, voor zover Nederland betreft, technisch is opgelost, in studie genomen. Zoals men weet zijn de omroepzenders in Nederland thans staatseigendom en het ligt dus voor de hand, dat bij de overheid een sterke neiging bestaat op de duur' ook de exploitatie der televisiezenders tot zich te trekken. Men is echter nog op geen stukkei^na zover, dat zelfs maar van een plan voor een oplossing gesproken kan worden. dienst van die ene firma. Daar is op zichzelf niets op tegen, maar deze organisatie draagt de kenmerken van tijdelijkheid.^ Wie moet de zenders exploite- In de eerste plaats is dit een zeer kostbare aangelegenheid. Men heeft hier te doen met kortegolfzenders Ela te Eindhoven werkt op 4.50 me ter die een actieradius van 30 a .40 km. hebben. Wil men het hele land bestrijken, dan zal er dus een net van tientallen zenders moeten komen, die onderling verbonden moeten worden, hetzij door middel van kabels, hetzij via de aether. Het zou n.l. nog veel kostbaarder worden als elke zender een eigen programma zou hebban, hgtgeen bovendien aan de doelmatig heid niet ten goede zou komen, daar televisie-uitzendingen, die een zuiver locaal karakter dragen, niet aan haar doel.zouden beantwoorden. Men verwacht uiteraard gebeurtenissen van nationaal en mogelijk internatio naal karakter via de" televisie te kunnen volgen. BURGERVEEN HE beste plaats voor de voornaam- ste televisiezender in ons land is beslist niet Eindhoven, maar, naar belanghebbenden hebben nagegaan, een plek ergers in het polderland vanBurgerveen! Misschien zal er in de komende jaren een gevecht ontstaan tussen K.L.M. en P.T.T. om de vraag wie zich op het meest cen trale punt van Nederland, thans nog een oord van tarweboeren en suiker bietenverbouwers, zal nestelen, de luchtvaart of de televisie. Allebei kan niet, want vliegtuigen vormen voor televisieuitzendingen de meest storende elementen, terwijl anderzijds zendmasten bij een vliegveld een ge vaar opleveren. Ergens in centraal Nederland echter zou men met één zender enige millioenen kijkluiste- raarshet woord is niet van mij en ik geef het gaarne voor een beter kunnen bereikSh. Vandaaruit zou 'men dan de secundaire zenders moe ten voeden. Later zouden die wel licht ook een deel van de dag aan regionale uitzendingen kunnen be steden; later, als Als het vraagstuk van alle kanten is opgelost. Niet alleen acht de over heid het op het ogenblik zeker niet verantwoord millioenen op de rijks begroting te plaatsen voor televisiezen ders, waar geld bij moet althans voor lopig ook is er thans nog geen enkel lichaam, dat zendtijd zou willen hu ren.'Er zijn geen televisieverenigingen in ons land, zoals er wei omroepver enigingen zijn. Er is geen nationaal televisie-instituut, zoals er wel een nationale (wereld)-omroep is, er is zelfs nog geen initiatief genomen om een fonds te stichten, waarmee men zulk een lichaam zou kunnen opbou wen. De enige zender, waarover Ne derland tot nu toé beschikt, is het particulier eigendom van de enige firma in ons land, die behalve zen ders ook ontvangers kan bouwen en die er dus rechtstreeks belang bij heeft, dat hier te lande en elders een vraag ontstaat. Zij besteedt tonnen aan haar experimentele uitzendingen, die regelmatig voortgang hebben. Er is nu een vaste programmaleider be noemd de journalist P. Beishuizen uit Bussum,- die vroeger bij de radio heeft gewerkt en die zal, als hij op 1 Mei zijn taak aanvaardt, al een hele staf om zich heen vinden, alle in ren? De staat, de omrofep, de pers (zoals in Amerika) of een geheel nieuw te creëren Hchaam? Wie moet de zendtijd huren? De om roepverenigingen, een (semi)-aver- heidsHchaam ofhet bedrijfs leven (zoals, alweer, in Amerika)? Wie meïet tenslotte aUes betalen? Reeds heeft men uitgerekend, dat de kosten van televisie zeer hoog zijn in vergelijking met de omroep. Vandaa-r, dat er gedacht wordt aan sponsoring", d.w.z. televisie-adver tenties. Iets nieuws voor ons land. Aanvaardbaar? Er doemen duizend vragen op als men in details gaat treden. Wie zal ze oplossen? (Nadruk verboden) In ons land werden in 1946 blijkens door het C.B.S. verwerkte gegevens geteld 166.492 bijeenvolken, toebeho rende aan 29.407 .-bijeenhouders, van wie in Groningen 1206, Friesland 1032, Drente 2975, Overijsel 3751, Gelderland 6450, Utrecht 1158, Noord-Holland 1350, Zuid-Holland 1193, Zeeland 727, Noord-Brabant 5940 en Limburg 3625. Op elke ha boomgaard in ons land waren er ge middeld 3 bijeenvolken, maar in Gro ningen 20, Frieslapd 37, in Overijsel 20, en in Drente zelfs 207 bijen volken per ha boomgaard. In 'de be langrijke fruitgebieden blijkt da bijenhouderij niet of weinig sterker ontwikkeld dan in' provincies met weinig boomgaarden, zodat in Gel derland 1.8, Noord-Holland 4.4, Zuid- Holland 1.4, Limburg 1.3 en ln Utrecbt en Zeeland nog niet één bijenvolk per ha boomgaard voor komt. De fruittelers zijn daarom ge durende de bloeitijd der vruchtbomen- in sterke mate afhankelijk van bijen volken van elders. In 1947 ontvingen de zuivelfabrie ken aldus het Maandsphrift C.B.S. totaal 2887 mill, kg melk van de veehouders, met een gemiddeld vet gehalte 'van 3.48 pet. tegen 2770.3 mill, kg en 3.42 pet. in 1946. De zui velfabrieken fabriceerden 52.4 Aill. kg. boter, 53.— mill. kg. kaas en 36.mill. kg. gecondenseerde melk. In 1946 was deze productie: 52.7 mill. kg. boter, 54.mill. kg. kaas en 17.3 mill, kg gecondenseerde melk. NOORDER-MARKTBOND, 10 April 15,000 kg Rode kool 43—57; 74,000 kg Gele kool 13,50—23,20; 2400 kg Witte kool 11,50— 18.40; 13,000 kg Witlof I 56—65, II 51—56 en III 46—48; 1300 kg Prei 43—49; 1000 kg Ble ten I 6; 1400 kg Peen I 19,30 en III 26,30; 4500 kgj Aardappelen: grove Schotten 5,90 —7,80 en Bevelanders 8,90 LANGEDIJKER GROENTEN CENTRALE. Aanvoer 10 April. 4400 kg rode kool f 54.20f 59.70, 44000 kg witte kool f 17.30—f 20.60, 5500 kg witlof f 51—f 64.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5