1 P.O.A. Stad en Omgeifing, JAN FEEKE ongeslagen kampioen met een alg. gemiddelde van 31.57 Kampioenschap Noord-Hoiland Noord Prullenbakken vanaf 0.75 Rollen papier voor Toonbankapparaten Naaldetiketten Kees Pruis in 't Gulden Vlies De moord te Hoogwoud morgen voor 't Gerecht Studiereis voor Alkmaarse fabriek Jeugd en communisme HollandBelgië AGENDA Feest van de Oratoriumvereniging Uitstekend geslaagde avond V. C. J. B. Burgerlijke Stand Van de politie Federatievergadering Bond v. Staatspensionnering De Hertenkamp krijgt nieuwe bewoners Het lied van Bernadette Kroniek der vergetelheid De 200.000 ton groenten zal naar Duitsland gaan in Bergen. Ouderavond Openbare School Heiloo. Opera-concert ,De Rustende Jager" Kegelen Om het districts-» en clubkampioenschap Marktberichten Onder grote belangstelling werden Za terdag ln hotel „De Nachtegaal" dé bil jartwedstrijd om het Kampioenschap N.- Holland-Noord voortgezet en er werden weer uitstekende prestaties geleverd J Feeke was opnieuw bijzonder op dreef en verraste ieder door zijn fraaie spel Zijn partij tegen Boendermaker eiste slechts 11 beurten met een h s van 149 en de partij tegen Moejes was hog in een beurt eerder beslecht, met een gem^ van 40,- en een hs van 114 Dat het vlot ging} be wees de eerste partij, die binnen het uur beslist was Hoogland deed eveneens best werk Wel waren zijn gem. minder hoog, maar hij speelde conctant en soliede en won drie partijen, n 1 tegen J Moejes, C Boender maker en G Wessels, waarvan twee met een gem. van bijna 20,-— Hij was toen met J Feeke de enige deelnemer die nog geen partij had verloren G Wessels begon zijn partij tegen Ho- ningh op schitterende wijze Na vier beur ten had hij reeds 240 car. Toen ging het echter in iets minder snel tempo en waren voor de resterende 160 nog 13 beur ten nodig Maar zijn gem. was toch nog bijna 24,— Zijn technisch uitstekende spel trekt zeer de aandacht J Moejes was wat minder op dreef en leed twee nederlagen C Honingh maakte in dit milieu een goed figur en ook J Peetoom toont zich een prima speler Voor C Boen dermaker is dit tournooi een uitmuntende oefening, wat zeker zijn spel sterk zal doen stijgen D, gedetailleerde uitslagen van Zater dag waren: j Feeke 400 11 149 36,36 C Boendermaker 70 11 18 6,36 H Hoogland 400 21 80 19,04 ,T Moejes 281 21 51 13,28 J Peetoom 400 37 54 10,81 C Boendermaker 285 37 48 7,70 G Wessels 400 17 117 23,52 146 17 40. 8,58 H Hoogland 400 26 60 15,38 Boendermaker 183 26 39 7,85 3 Feeke 400 TO 114 40,— J Moejes 129 10 29 12,90 H Hoogland 409 21 85 19,04 G Wessels 315 21 63 15,— 400 40 60 10,— G Honingh 345 40 68 8,62 Zondag werd 's middags begonnen met do partij Feeke—Wessels, waarbij Feeke zieh weer van zijn beste zijde liet zien en met fijn gespeelde series in 10 beurten de 400 volmaakte Wessels speelde eveneens zeer goed, wat het 20,70 gemiddelde wel bewijst Na deze partij was het algemeen gemid delde van Feeke gekomen op ruim 31,—. wat hoofdklasse gemiddelde mag genoemd worden De wedstrijden werden voortgezet met de partijen: Moejes—Wessels en Honingh —Boendermaker, die respectievelijk door Wessels en Honingh werden gewonnen 's Avonds werden onder zeer grote be langstelling de twee laatste pëïtijen ge speeld Moejes won met 400 tegen 242 van J Peetoom in 15 beurten en toen ging alle interesse naar de partij die over de eerste plaats moest beslissen, nl Feeke— Hoogland In een uitstekende partij won J ,Feeke in lf beurten tegen Hoogland 292 J Feeke won daarmee op alleszins verdiende wijze, want hij toonde zich in dit tournooi be slist de sterkste der 7 deelnemers met 6 overwinningen en een algemeen gemid delda van 31,57 Tweede werd H Hoogland, met een al gemeen gemiddelde van 14,88, maar met Payglop 7 Voor een uitstekend bezette zaal gaf Kees Pruis met zijn ensemble Zondag avond in het Gulden Vlies een vlotte en- te waarderen voorstelling. Kees Pruis zelf bleek na zijn Indische tournee nog niets van zijn vlotheid te hebben verloren. Hij was zowel in-zijn conference «Is in zijn liederen bijzon der op dreef en behaalde speciaal met „Krullemarie" en „Alida" en nog enkele andere bekende nummers een zeer ver diend succes. Dat het publiek enthou siast meezong spreekt vanzelf. Mr. Doodle toonde zich een artist met een eigen originele opvatting. Hij wist zijn avonturen als „Badman" enz. op een zeer grappige wijze te vertolken en had ook meermalen geestige vondsten o.a. met de „wegenwacht". Zijn sprookje „Roodkapje" behaalde ook hier een groot succes. Met zeer veel genoegen zal men de zeer muzikale begeleidingen van Hansje Kerkhof hebben gehoord. Haar spel o.a. ook in de Gerswin-medley maakte een uitstekende indruk. En ook als accor deonniste voldeed zij zeer goed. Wat het rekenwonder „Pascal" pres teert grenst aan het ongelooflijke. De zwaarste vermenigvuldigingen, soms van twee getallen van acht cijfers, maakt hij in de tijd, die een gewoon mens nodig heeft om alleen de beide getallen op te sc" rijven. In jaartallen is hij een bolleboos en van alle bekende componisten weet hij de meest uiteen lopende bijzonderheden. Een wel zeer apart nummer. Yank _£n Doodle besloten 'het pro gramma met succes als internationale straatzangers. Vooral hun Arabische nummer was aardig bedacht. Het geheel vond bij het publiek een zeer dankbaar onthaal. G. vijf gewonnen partijen Hij toonde zich de geroutineerde wedstrijdspeler, die voor elkeen een uiterst moeilijk te bevechten tegenstander is Indien hij zijn training weer serieus ter hand neemt, zal hij spoe dig weer de gevreesde tegenstander zijn Wessels toonde zich in dit tournooi een prima speler met 4 gewonnen partijen en een algemeen gemidelde van 11,98 Hij maakte 5 series boven de 100, waarbij de tcp-serie van het tournooi, n 1 161 J Feeke maakte 6 series boven de 100 met als hoogste 149 Ook Boendermaker kwam met een mooie serie van 113 boven de 100 Moejes bezette welverdiend de vierde plaats met 17,41 algemeen gemiddelde Daarop volgde Peetoom 3 gewonnen par tijen algemeen gemiddelde 11,— Honingh heeft zich ln dit zware milieu op fraaie wijze geWeerd Zijn algemeen gemiddelde van 10,75 spreekt in dit opzicht voor zich zelf C Boendermaker sloot de rij met een algemeen gemiddelde van ruim 8,. wat een zeer goede belofte voor de toekomst in- hoiidt DE PRIJSUITREIKING Na afloop werden de spelers gehuldigd en de prijzen uitgereikt door de heer P Rclie, voorzitter van het district Alkmaar Hij kweet zich op buitengewone wijze van die taak Hij feliciteerde de winnaar J Feeke van harte, vooral met het fraaie al gemeen gemiddelde en reikte hem met hartelijke woorden de Beker uit Ook had hij voor elk der overige deelnemers een hartelijk woord van lof of opwekking én reikte de verschillende prijzen aan de winnaars uit Hij dankte speciaal de heer De Boer voor de prima verzorging van het materiaal en verder allen, arbiters, schrijvers, de pers, enz, die tot het wel slagen van dit bijzondere tournooi had den bijgedragen De heer Wessels dankte daarna de heer Rolie voor het vele werk, dat hij voor dit tournooi had verricht en sprak namens de deelnemers zijn dank uit voor dit wel verzorgde tournooi De gedetailleerde uitslagen van Zondag waren: b hs gem J Feeke 400 20 87 40,— G Wessels 375 20 65 20,70 C Honingh 400 29 63 13,77 C Boendermaker 304 29 45 10,48 J Moejes 400 15 58 26,66 J Fpetoom 242 15 66 16^13 J Feeke 400 12 135 33,33 H Hoogland 292 12 - 69 24,33 G Wessels 400 20 161 20,- J Moejes 375 20 68 18,75 Morgenochtend om tien uur zullen voor de rechtbank te Alkmaar te rechtstaan de vrouw S. V.-en H. de G., beiden verdacht van de moord door vergiftiging te Hoogwoud. De rechtbank wordt gepresideerd door mr. A. D. van Regteren Altena, als Officier van Justitie treedt op Mr. A. W. Holsteijn. De vrouwelijke ver dachte zal worden verdedigd door mr. dr. C. Berkhouwer. Voor de G. wordt gepleit door mr. G. van Hilten, beiden te Alkmaar. In deze zaak zijn tien getuigen gedagvaard. Gisteren is de heer J. Jes, bankwer ker bij de Alkmaarse Ijzergieterij, te ruggekeerd van een studiereis van zeven maanden naar de Verenigde Sta ten. De heer Jes werkte in Amerika bij de General Railway Signal Company, waar hij alle takken van het bediijf doorliep, zowel de tekenkamers als de constructie-afdelingen. De G.R.S.C., die gevestigd is in de Rochester, legt zich toe op het vervaardigen van signaal apparaten voor spoorwegen. Het is de bedoeling, dat deze appara ten, die van?het modernste type zijn, in de toekomst op de Alkmaarse fabriek zullen worden vervaardigd. De Neder landse Seintoestellen Fabriek zal de kleinere electrische apparaten maken, doch voornamelijk die toestellen, die mechanisch worden bediend komen te zijner tijd uit de fabriek aan de Voor meer. De reis, die de heer Jes maakte naar de Amerikaanse maatschappij, zal er toe bijdragen, dat de IJzergieterjj paraat blijft, om de vernieuwing van het sig naalwezen der N.S. op te vangen, en door de vervaardiging van de benodig de apparatuur binnen onze landsgren zen, deviezen te besparen. Zaterdagavond vond in het gebouw De Nieuwe Doele aan de Dpelenstraat een bijeenkomst plaats van de Soc. ïongerenver. „Nieuwe Koers", waar de voorzitter van het hoofdbestuur van deze vereniging sprak over het onder werp „Jeugd en communise". Spreker zette duidelijk uiteen, welk standpunt de jongeren dienen in te nemen ten opzichte van dit stelsel. Het is niet voldoende, aldus spr., eenvoudig voor de democratie te kiezen en tegen het communisme. Daarmee is men er niet. De groote gedachte der geestelijke vrijheid moet gemeengoed worden en „Nieuwe Koers" heeft zich ten doel ge steld, de jongeren hiervan te door dringen. De voordracht werd door de geheel gevulde zaal met de grootste aandacht gevolgd en na afloop vertolkte de voor zitter van de Alkmaarse afdeling de gevoelens van alle aanwezigen, door de spreker dank te zeggen voor zijn inte ressante beschouwing, en verzocht een ieder, die meer van „Nieuwe Koers' wil weten zich met het secretariaat, H, Meyerink, Leliestraat 9, in verbinding te stellen. ONZE DOELVERDEDIGER KRAAK IN ACTIE TIJDENS DE WEDSTRIJD. MAANDAG. Gulden Vlies, 7.30 uur: Nico Akker- man's Koorklassen: „Prins Pauwe- veer". Bergen, De Rustende Jager, 7.30 uur: Het lied van Bernadette. 14 jaar. DINSDAG, Gulden Vlies, 8 uur: Ulvadero. Wapen van Hèemskerk, 7.45 uur: Prop. feestavond spoor, tram en busper- soneel. Bergen, De Rustende Jager, 7.30 uur: Het lied van Bernadette. 14 jaar. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: De harem, 14 jaar. Victoria Theater, 8 uur: Het doornige pad, 18 jaar. Cinema Americain, 8 uur: De kleine man, 14 jaar. NACHTDIENST TAXI'S. Nassau-Garage, Nassauplein, tel. 3545. Op een feestavond, die Zaterdagavond in het Wapen van Heemskerk voor de leden der Oratorium-vereniging werd gegeven, waren de voorste rijen geheel bezet door een schare jongens. Het knapenkoor immers verleende aan de Matthaus Passion toch óók zijn mede werking. De heer Dalenberg sprak een welkomstwoord. De avond werd gevuld door het Ne derlands Cabaret van André Carrell. Goede wijn behoeft geen krans. Wij kennen André Carrell. wij kennen The Two Happy Days, wij kennen de vro lijke Jantjes, wij kennen Joop ter Wei de aan de vleugel. De leden van de Oratoriumvereni ging kennen hen nu ook. En de kennis making verliep t >t volle tevredenheid, blijkens het gulle applaus. Over het cabaretprogramma zwijgen wij tlezê keer. Dat was, zoals men dat van dit troepje verwacht. Nogmaals: goede wijn, enz Een gezellig bal besloot de avond. Zaterdagavond hield de Alkmaarse VCJB in de Aula van het gymnasium een propaganda-avond welke uitste kend geslaagd is Na opening door ds. Roodenburg werd een groot aantal schetsjes, stukjes, zang en spelletjes door de vier verschillende groepen1 van de VCJB opgevoerd. Vooral de prestaties van de jongeren met hun leuke versjes en aardige costuums vie len op. Door Wim Kloos werd een woord van opwekking tot deelname aan de mooie zomerkampen'gesproken, terwijl wij op het podium een tent en een kampgroepje zagen opgesteld. De avond is bij het grote aantal aanwezigen zeer in de spiaak gevallen en werd gesloten door ds. Rooden burg. Geboren: IJtje H„ d. v, P. El- zinga en A. Albers. Johannes A„ z v. G. J. Bonouvrle en G A. Streng. Johannes, z. v. P. Liefting en J. T. L. Ditmar Theodorus en Caro lina, z. en d. v. P. J. G. Nuijtemans en C. Dekker. Ondertrouwd: Jannes J. van •Heems en Jannetje G. Bosloper. Pieter M. Zwakman en Johanna Ven- nik. Johannes Schenk en Johanna Visser. Arnoldus J. Kuis en Dleu- wertje Lievendag. Nicolaas C. Kieft en Willemina M. Verduin. Florentius Schuit en Levina 'C. Quaars. Gehuwd: Dirk J. Muis en Jaco bs M. de Jongh. Zaterdagmiddag heeft een aanrijding plaats gevonden op het kruispunt SpoorstraatGeestersingel tussen een auto en een motorrijwiel, welks be stuurder geen voorrang verleende. Bei de voertuigen werden enigszins be schadigd. Tegen de motorrijder is procesverbaal opgemaakt. Zondagmorgen botsten in de Lange- straat twee wielrijders op elkaar, waarvan er een uit de Pastoorssteeg kwam en geen richting aangaf. Een der wielrijders kwam te vallen en liep een bloedneus op, waarvoor in de drogis terij van de firma Nierop en Slothouber de eerste hulp werd verleend. Zondagavond is door de politie con trole gehouden in de bioscopen. Uit twee theaters werden enige jeugdige bezoe kers verwijderd die beneden de voor deze film vastgestelde leeftijdsgrens waren. De federatie vergaderde j.l Zaterdag in Paviljoen Kinheim. De voorzitter, de heer Greeuw, opende de druk bezochte bijeenkomst en heette alle aanwezigen welkom. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Vaststelling conceptregle ment van de federatie Alkmaar v. d. Bond voor Staatspensionering. Het boekjaar werd vastgesteld op 1 Jan. 31 Dec., evenzo het verenigingsjaar. Verkiezing van een nieuwe secretaris, daar de heer G. den Das bedanken moest wegens drukke werkzaamheden. In zijn plaats werd bij acclamatie 'geko zen de heer IJ. Beintema te Castricum Vastgesteld werd de rooster van aftre ding: in 1949 de penningmeester en commissaris; in 1950 secretaris en 2e commissaris en in 1951 de voorzitter. De contributie werd bepaald op 10 ct per lid. Opzegging van het lidmaat schap moet schriftelijk geschieden en wel drie maanden tevoren. Bijeenroe pen van een buitengewone vergadering moet door vijf afdelingen gevraagd worden. Voorts werd het grootste ge deelte geheel goedgekeurd. Propaganda: Voorzitter lichtte toe welke vergaderingen er binnenkort, zul len gehouden worden, o.a. Koedijk, Eg- mond aan Zee en Akersloot. Verder zal getracht worden in Limmen, Rusten- burg-Ursem en Zuidscharwoude we derom afdelingen te stichten. De voorzitter vestigde de aandacht op de bondsvergadering, die gehouden wordt op 1 Juni a.s. in Zwolle en hoop te dat elke afdeling minsten twee af gevaardigden zal zenden. Ook zal de federatie een voorste1 indienen dat ook de Bond zendtijd zal krijgen, daar het zeker een machtig propagandamiddel is, als zijn stem in de aether zal-klinken. De groei van de bond is groot en nu bij de wind in de zeilen heeft met de Noodwet-Drees, zal men deze be nutten. Tijdens de vergadering circu leerde een uitknipsel uit het N.H. Dag blad van 7 April, getekend door zekere Jaarsma, die deed uitkomen, dat, al was vóór de Noodwet-Drees gestemd, de r.k. niet zijn 'vóór premievrij pensioen. Precies 5 uur sloot de voorzitter on der dank deze goed geslaagde vergade ring. JAARVERGADERING BRANDWEER De jaarvergadering van de Vrijwilli ge Brandweer zal Woensdagavond te 8 uur in ,Het Gulden Vlies" worden ge houden. Een nieuwe lente, een nieuw geluitf zo zal het ook zijn in de Berger Herten kamp. De lente is er al en het nieuwe geluid zal niet lang meer op zich laten wachten. Binnenkort komen hier n.l. drie pau wen, twee kalkoenen, een ganzenpaar met 10 jongen en enige witte eendjes. Bovendien zal in het boomrijke ge deelte van de Oostzijde een duiventil 'n plaatsje krijgen. Voor Bergenaren en badgasten alzo een nieuwe attractie! Naar wij nog vernemen, zal ook de aanplant rondom de Hertenkamp onder handen genomen worden. Het film-programma dat „De Rusten de Jager" te Bergen deze week biedt, zal ongetwijfeld veel belangstelling trekken. De hoofdfilm, „Het lied van Berna dette" is in dit blad reeds eerder be sproken. Het Nederland-nieuws is geheel ge wijd aan het proces-Rauter, op zeer knappe wijze afgewisseld met depor tatie-opnamen. In het tijdvak van 8 tot en met 16 April werden aan het Politiebureau te Bergen de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven; Paar heren handschoenen, paar bruine wollen wanten, blauwe gebr. handschoen, muts (blauw met bruin), grijze hoofddoek, herdershond met zwart dek, een steek schop, zilveren armband met dubbeltjes, jute zak, blauw jongensjasje, autoped, wit wollen muts, wit- en groen wantje, padvindersriem, tas van fotobox, bank biljet, kinderhoepel,' emmertje, groen zijden shawl. De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: Paar blauwe klompschoenen, bovenstuk van dynamo, zilv. broche (oud Holl.), lederen hondenriem, deksel van vlotter, gouden schakelarmband (smeedwerk) linker zw. laarsje, bril met koker, zw. vulpen met stalen pen. Inlichtingen te bekomen aan het Bureau der Rijkspolitie Karei de Grotelaan 17, elke morgen tussen 10 en 11 uur. (Telefoon 2444). De sombere verwachting, als zou den wij genoodzaakt zijn, dit jaar 200.000 ton overtollige groente te ver nietigen, zai gelukkig niet bewaar- ,heid worden. Het „Handelsblad" verneemt n.l. dat de onderhandelingen met de Ameri kaanse autoriteiten in Duitsland zich in een laatste stadium bevinden en met succes bekroond zullen worden. Er zal een ruil-contract tot stand komen tot een aanvankelijk bedrag van drie mil- lioen dollar. Nederland zal daarvoor aaij de Amerikaanse bezettingszone gro te hoeveelheden verse groenten'leveren, waartegenover Duitsland naar ons land textielgoederen, in hoofdzaak katoenen stoffen zal exporteren. Intussen hebben de onderhandelingen gelopen over een ruiltransactie van in totaal 10 millioen dollar, hetgeen zou inhouden, dat het gehele surplus aan verse groenten, enz., tot een totaal ge wicht van 200.000 ton, door de Ameri kaanse bezettingszone zou worden af genomen. Men verwacht, dat ook deze besprekingen resultaat zullen hebben. Dr. J. L. Sikkema over het schoolgeneeskundig onderzoek. De voorzitter van de Oudercommis- sie, de heer J. B Kaptijn, heette de talrijke aanwezigen welkom en wend de zich daarbij in 't bijzonder tot de heer Vernooy, Inspecteur van het la ger onderwijs in de inspectie Alkmaar, en Dr. Sikkema, schoolarts. Het hoofd der school, de heer Nijdam, deelde o.m. mede, dat spoedig de benoeming van een vaste leerkracht was te ver wachten, dat het schoolplein, de wan hoop van alle moeders, binnen afzien bare tijd zou worden verbeterd, dat er verkeersonderwijs werd gegeven en de jeugd straks schriftelijk en practisch proeven van bekwaamheid zal kun nen afleggen, dat de uitwisseling van leerlingen weer in kannen en kruiken is (5, 6 en 7 gaan naar Ooster beek en 4 naar Edam). Causerie van Dr. Sikkema. Na een klein uitstapje op historisch terrein gaf spreker zijn hoorders een idee van het doel en de wijze van werken van de schoolartsendienst. Het doel is preventief: door het tijdig ont dekken van afwijkingen kan veel na righeid worden voorkomen. Spreker lichtte dit toe met tal van voorbeelden uit de praktijk. Vele gemeenten zijn verenigd tot één district; een zestig tal scholen mét een schoolbevolking van ongeveer 7000 kinderen vallen hieronder. Op geregelde tijden, n.l. in het le, 3e en 6e leerjaar, wordt elk kind volledig onderzocht. Wettelijke verplichting om zich aan zo'n onder zoek te onderwerpen bestaat er niet. De aanwezigheid van de ouders wordt op hoge prijs gesteld en ook de wijk zuster kan het hare bijdragen het on derzoek te vergemakkelijken. De schoolarts noteert zijn bevindingen op een kaart en verwijst de ouders zo no dig naar hun huisarts. Naast zo'n volledig onderzoek houdt de schoolarts een wakend oog op de aan zijn zorg toevertouwde jeugd door geregeld schoolbezoek. Als U Jan verwacht, maar Piet komt, dan kan het evengoed gezellig zijn, maar het is niet geheel de bedoeling. Iets dergelijks beleefden we Zaterdag avond in de zaal van de Rustende Jager. Het Instituut voor Arbeiders- Ontwikkeling, afd. Heiloo. organiseerde dgze kunstavond, maar het arbeidende element schitterde door afwezigheid. Hierover sprak terecht de voorzitter zijn teleurstelling uit, maar een vrij goed bezette zaal aandachtige operaliefheb bers waren als plaatsvervangers komen opdagen, zodat hiermede veei werd goed gemaaïct. Hierna volgde een vlot afgewerkt opera-programma door het Amsterdams Qpera-Ensemble. Het ge hele gamma van de meest uiteen lopende stijlen vanaf Gluck tot het verisme van Puccini, en de aristocrati sche operamuziek van Mozart werd praktisch dodrlopen en niet zonder suc ces. De alt-mezzo, Bep Ogterop, vond haar vocaal hoogtepunt in een subliem gezongen aria uit Madame Butterfly. De sopraan Fok SlemmerHoltrop frappeerde door muzikale voordracht in een duet uit „Die Zauberflöte". Jac. Dreves, tenor, zong de hoge tonen soms wat geforceerd, overigens had hij fraaie momenten o.a. in een aria uit „Rienzi" van Wagner. De bas Johan Starren- burg boeide door zijn vertolkingen o.a. van de aria's uit La Juine van Halevy en Der Waffenschmled van Lortzing. Zijn stem klinkt grandioos en be schaafd. De slagvaardige accompagna- leur, Jos. Antonfï speelde nog als piano-solo het bekende „Liebestraum" van'Liszt. Het had niet veel zin dit te spelen op een instrument wat voor concertdoeleinden volkomen ongeschikt was. Ter afwisseling trad op de voor drachtkunstenares Janny van Oogen, die groot succes had met haar declama ties en voornamelijk moet een schetsje van Heijermans en een sprookje van Godfried Bomans. De avond werd be sloten met een brillant gezongen kwar tet uit „Martha" van v. Flotow. Het publiek toonde zich zeer enthou siast voor de concerterenden, dus veel succes en bloemen. Moge in de toe komst de culturele bedoeling van het Instituut voor Arbeiders-Ontwikkeling beter door de arbeiders worden ge waardeerd. Want de kunst verheft ons beven het niveau van het dagelijio leven. MUSICUS. Haarlem wint de eerste ronde. Alkmaar en „Koekoek op de 2e plaats. v Gisteren is de le ronde gestreden om het Districts- en Clubkampioen schap in het kegelhuis van het café restaurant „De Harmonie" te -Bussum. Te ruim elf uur opende de voorzitter van de Gooi en Eemlander Bond de heer Siliakus op gebruikelijke wijze de wedstrijd. Ook de heer Joh. Die pen, yoorz. van de Districtscommissie, wenste de heren kegelaars een aange name dag en veel succes toe, waarna de wedstrijden een aanvang namen. Het besluit van het bestuur van de Nederl. Kegelbond, om elke bond op beide banen tegelijk te doen gooien, was niet één van de gelukkige, want de spanning ontbrak totaal, zodat de stemming niet was, zoals wij dat in eenbondenwedstrijd gewend zijn. Het bleek al spoédig, dat de vier gevlakte banen niet makkelijk be speelbaar waren, vooral doordat de kegelaars van Gooi en Eemland op eigen banen slechts 783 hout wierpen, hetgeen neerkomt op een gemiddelde van ruim 5. A'dam gooide als 2e bond iets hoger, n.l. 863 hout, terwijl Haarlem als 3e bond volgde met 965 hout. Alkmaar als laatste bond vóór de rust moest zich tevreden stellen met 896 hout. Met de rust was de stand: Haarlem 965, Alkmaar 896. A'dam 863 en Gooi en Eemlander 783 hout. Clubkampioenschap: „ADO", Haar lem 442; „Intiem". A'dam 380; „Houdt Plank", Bussum 359; „Koekoek", Alk maar 356 hout. Na de rust dezelfde flauwe stem ming. totaal geen^ spanning, hetgeen ook het geval was om het clubkam pioenschap, n.l. elke club achter el kander afgooien zonder tegenstander naast zich. De Alkm. Bond had een zware taak te verrichten, n.l. 100 hout per gooier in de 15 ballen. De eerste 4 gooier» behaalden samen 403 hout. dus dat ging niet slecht, toen volgden 87, 68, 67, 109, 91 en 105. Het gezamenlijk hout werd dus 927. Haarlem bleek in deze eerste ronde de sterkste en be» haalde met 923 in de 2e helft tezamen 1888 hout. Alkmaar moest het stellen met 1823 hout en was goedé 2e. Om het clubkampioenschap wist „Koekoek" Alkmaar zich van de laat» ste naar de 2e plaats te werken met 760 hout. 'Ook in deze wedstrijd bleek het gemiddelde zeer laag. Hieronde»" de stand na de eerste ronde: Districtskampioenschap Bonden: 1. Haarlem 1888, 4 p.; 2. Alkmaar 1823, 3 p.; 3. A'dam 1707, 2 p.; 4. Gooi en Eemlander 1630, 1 p. Clubkampioenschap: 1. „AOD, Haar» lem 895, 4 p.; 2. „Koekoek", Alkmaar 760. 3 p.; 3. „Intiem", A'dam 752, 2p.; 4. „Houdt Plank", Bussum 743, 1 p. NOORD-SCHARWOUDE, 19 April '48.'' 2300 kg witlof I f 56f 61; witlof II f 49—f 56; witlof III f 50—f 54; 3600 kg gele kool f 22.50; 5500 kg grove Schottén f 3.10. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 1# April Aangevoerd: 1100 kg Witlof 22—24 ^ARMENHUIZEN, 17 April 1-948. 200 kg Aardappelen (grove Schotse) f 7.20; 3000 kg Prei f 50; 900 kg Rabarber f 15 f 16.90; 3000 kg Witlof: I f 48—f 58 en II f 40—f 45; 600 kg Peen f 13.60—f 16. De burgemeester van Rotterdam, mr. P. J. Oud, trad als getuige op in het proce»-Van der Waals. Voor het getui genhekje: burgemeester Oud en Schreleder in een hevig debat. In het midden advocaat Van de Starp.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2