WAS Stad en Omqeww} ALKMAAR ZAG DE REUZEN DER WEG NAUTA bakt toch BETER BROOD Centrale Stierenkeuring te Alkmaar harmonie-theater Wat dé theaters brengen PIET EVERS aan de kop „Alkmaar's Ontzet" heeft nieuwe secretaris, Beethoven-concerten te Alkmaar Grote schoonmaak AGENDA Schoonmaaktijd in 't land bij da hand. BETER DAN OOIT dan men tot nu toe bood! Spoorstraat 8 Telef. 2315 Buspersoneel viert feest Soli Deo Gloria brengt concert met verrassingen STAM STOOMT Zigeunerbloed VICTORIA THEATER Calcutta CINEMA AMERICAIN De Zeewolf B.T. Tarzan, de onoverwinnelijke I Alkmaar heeft hedenmorgen de reuzen van de weg gezien. Op hun 1700 k.m. lange tocht door Neder land passeerde de karavaan de Kaasstad om koers te zetten naar het Noorden. Een talrijk publiek zag de geel-groene truien der Bel gen, het oranje der Fransen, het blauw-geel der grote Zaankanters en welke tinten de andere mata dors in dit kleurige lint ook moch ten voeren. Het was een imposant schouwspel, beschenen door een warm April-'zonnetje, dat zich de moeite getroostte door het wolken dek heen te breken. Toen de stoet Alkmaar passeerde, lag de oud-Alkmaarder Piet Evers tot groot enthousiasme van het publiek aan de kop. Zijn ploeggenoten Arie Vooren en Cor Bakker hielden ondertussen een wakend oogje op het peleton, dat op 50 meter volgde. De grote rennersbent was nog geheel bijeen. Maas uit de Brabantse ploeg, de Italiaan Lorenzetti, alsmede de indivi- duelen Kuipers en Schieveen lagen op enige afstand van het kleurige lint, dat door het Alkmaarse publiek met grote interesse werd gevolgd. De politie had voor een keurige af zetting gezorgd. De organisatoren van de Ronde van Nederland hebben hedenmrgen in de hoofdstad hun eerste succes geboekt. Een dichte mensenmenigte had zich in Jaarvergaderigg 8-October vereniging 3p de jaarvergadering, die de 8-Oc- tober-vereniging „Alkmaar's Ontzet" gisteravond in de bovenzaal van het café Centraal aan het Hofplein hield, waren 'twintig leden aanwezig, dus ruim y2 pet. van het totaal aantal ingezetenen van Alkmaar, dat lid van de vereniging is. En feitelijk is het een bedroevend verschijnsel, dat er zo weinig belangstelling bestaat voor de Jaarlijkse bijeenkomst van Alkmaar's Ontzet. Gelukkig heeft dit geen invloed gehad op het succes, dat de vereniging mocht boeken hij de 8-Octoberfeesten-194ï, maar het geeft toch wel te denken. De voorzitter, mr. C. J. de Lange open de de vergadering, waarbij hij in het bijzonder de heer Nachbar welkom heette, die al zoveel jaren medejeeft met het wel en wee, en ook in hgt verleden de vereniging waar nodig een bloedtransfusie toediende, De notulen, op uitstekende wijze verzorgd door secretaris P. Cloeck, wer den onveranderd goedgekeurd, waarna de ingekomen stukken werden belïan- deld. Schriftelijk gaf de heer Lutterot kennis van zijn bedanken als bestuurs lid. Voorts was er een brief van de fa briek van kunstaardewerk Regina te Gouda, die wandborden zal vervaardi gen tec gelegenheid van de 375ste her denking van Alkmaar's ontzet. Waar deze borden echter 75 gulden per stuk moeten kosten, had de vereniging als zodanig geen belangstelling. Van het Gemeentebestuur van Alkmaar was bericht binnengekomen, dat toestem ming werd verleend tot het houden van de traditionele kermis op het Ca nadaplein op 7 en 8 October. Echter zal hier voortaan ook belasting voor dienen te worden betaald, waar het privilegie van vrijstelling tot het ver leden behoort. Mr. A. M. J. Leesberg zette uiteen, hoe hij in de gemeente raad gepleit had, doch had verloren. Het jaarverslag van de secretaris riep nog eens de geslaagde 8-October-vie- ring in het geheugen terug. Voorts stippen wij hieruit aan, dat het kassal do f 3440.69 bedroeg en de vereniging 272Ï>. leden telt, alsmede 656 huisgenoot- leden, waarmee zij een der sterkste or ganisaties in Alkmaar is. BESTUURSVERKIEZING. Behalve door het bedanken van de heer Lutterot ontstonden nog drie be- stuursvacatures, door periodiek aftre den van de heren F. H. Ringers, P. Cloeck en mr. A. M. J. Leesberg. De heer Cloeck stelde zich niet als secre taris herkiesbaar, daar deze functie, gekoppeld aan de zorg voor de kermis en de optocht, hem te zwaar was ge worden Waar het bestuur de heer Cloeck toch gaarne in het bestuur wil de houden, werd voorgesteld de heer Koster candidaat te stellen voor de functie van secretaris. De aftredende leden werden bij acclamatie herkozen, de heer Koster behaalde de grote meerderheid van 15 stemmen en zag zich aldus tot secretaris benoemd. Als zodanig werd hij met enkele hartelijke woorden door mr. De Lange welkom geheten. De heer Koster deed een be roep op het bestuur, hem in zijn taak terzijde te staan en wegwijs te maken. Bij de rondvraag kwam vast te staan, dat de heer Van Tiel zal bedanken als vaandeldrager en dat dp heer Verhoe ven zich daarvoor wil beschikbaar stellen, welke' kwestie door het be stuur onder ogen zal worden gezien. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering om ruim pegen uur ge sloten. het centrum van de stad verzameld om de symbolische start gade te slaan. Het leek wel of een hele wijk was leegge lopen. Het waren de Spanjaarden en Italianen, die het eerst verschenen, bijna een uur vóór het vertrek, maar ze werden dra gevolgd door de Noord- Brabanters. Voor het vertrek van de Dam was de volgorde aldus vastgesteld: Aan de kop de Belgische A-ploeg in geel-groene truien, daarna België B grijs-marine; Frankrijk bruinoranje; Italië tur- quoise-wit; Luxemburg rood-wit; Spanje mauve-oranje; Zwitserland rood grijs; Limburg wit-röod; N.-Brabant A groen-wit, Noord-Brabant B geel; Noord-Holland rood; Zuid-Holland geel- blauw; Zaanstreek blauw-geel. Daarna kwamen de dertig a veertig indivi- duelen onder wie enkele Belgen, Hardy en Lesage en een Engelsman Bloom- field. HET STARTSCHOT Om half tien loste burgemeester d'Ailly op de Dam, het hart van Am sterdam en van het hele rijk, het startschot en zette de rennersworm zich in beweging, voorlopig nog. in een matig tempo. In Zaandam werd de stoet opnieuw geformeerd en toen vlogen de renners als pijlen uit de boog op weg naar hef einddoel, dat.. 1700 km verder ligt. ZEGETOCHT DER ZAANKANTERS De laatste mentale training kreeg- de Zaanse ploeg, een der kanshebbers in deze ronde. Voor Cor Bakker enBouk Schellingerhoudt, voor de Beverwij kers Arie Vooren en Aat Kuilman en alle overige renners, die het blauw geel om» de schouders dragen, was hun rit door het land van de „ver dwenen" molens een ware zegetocht. Luide werden zij toegejuicht door de talrijke Zaankanters, die zich langs de weg geschaard hadden en wier hoop op deze kleine, maar dappere groep is gevestigd. Om 10.40 passeerde de stoet Koog aan de Zaan. Reeds -hadden zes ren ners een uitlooppoging ondernomen. Op Maandag 3 en Donderslag 20 Mei zal de Haarlemse Orkest Vereniging 'n tweetal Beethoven-concerten geven in ,,'t Gulden Vlies" te Alkmaar, die resp. onder leiding zullen staan van Marinus Adam en Kees Hartvelt. De solist van het eerste concert op 3 Mei is onze meester-piahist Willem Andriessen, die het vierde pianoconcert zal vertolken, voorafgegaan door de Ouverture „Fidelio" en" gevolgd door een uitvoering van de Vijfde Sympho nic, waarmede tevens dit Beethoven- concert zal worden besloten. Op het concert van 20 Mei treedt als solist op de jonge Aerdenhoutse pianist Sas Bunge. Deze keer een schoonmaak, die maar één dag duurde. Nauwelijks was gisteren de laatste stier uit de Bergerhout ver dwenen, of een grote vuilniswagen van de gemeente verscheen op het grasveld, vergezeld van een aantal mannen met lange rieken, die het stro verzamelden en bijeensleepten, tot de kar telkens opnieuw vol was. En nu staan alleen de houten hekken nog maar overeind, die herinneren aan de keuring, die gis teren plaats had. En het gras ziet er een be'etje onooglijk en platgetrapt uit, met lelijke zwarte plekken erin. Maar een paar frisse regenbuien zullen dat wol weer veiNalpen. De stierenkeuring be hoort weer tot het verleden. OPENSTELLING APOTHEKEN. Zondag 25 April is de apotheek van Mevr. Wed. Wanna op de Mient voor het publiek opengesteld. In deze apo theek wordt in de komende week de nachtdienst gehouden. ZATERDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Èrnagosas. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Toneel vereniging P.T.T. Aula Gymnasium, 8 uur: Autoi Esmcn. Bergen, De Rustende Jager, 8 uur: Film: Morgen'is voor eeuwig; 14 ji ZONDAG Lunchroom De Valk, 10.30 uur: Cursus vergadering Dageraad. Sportpark, 2.30 uur: Windhondeiirennen Gulden Vlies, 1.30 uur: De Halter; 8 uur De Ramblers. Wapen van Heemskerk, 7.30 uur: Dan- sen. v Bergen, De Rustende Jager, 2.30 en 3 uur, film: Morgen is voor eeuwig, 14 jaar. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Zigeuner bloed, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: Calcutta, 14 j. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: De zeewolf, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. NACHTDIENST TAXI'S. Nassau-Garage, Nassauplein, tel. 3545. Vanaf Maandag: H. Jong, Lindenlaan 100, telefoon 3628. Dat het personeel van de N.A.C.O. nog wel iets anders kan dan per jaar millioenen mensen langs de wegen van Noord-Holland vervoeren, tot in het kleinste dorpje toe, werd gisteravond ■weer eens gewezen, toen de grote zaal van „Het Wapen van Heems kerk" bijna te klein was, om alle aan wezigen te bevatten, die de feestavond kwamen bijwonen, ggeven door de N.O.C. Waar gewerkt wordt, behoort ook ontspanning te zijn en daarom be staat de N O.C.. de NACO-Ontspan- ningsclub. Daarom bestaat ook de NACO-band. die op de keurige unifor men de letters N.A.O. draagt, NACO- Amusements-Orkest. De avond werd geopend door de voorzitter van de N.O.C.de heer Rijswijk, waarna het doek - spleet voor 'het eerste bedrijf van het blijspel „Geen dubbeltje in zijn zak" van? v. d. Heiden en Henk Bakker en geheel gebracht door eigen leden. Tegen een keurig verzorgd décor, dat zelfs, hoe wel het drie bedrijven lang ongewij zigd .bleef, .geen. ogenblik verveelde, speelt zich dé geschiedenis af in het kantoor van de firma Benders, die hopeloos aan de grond zit en op red ding zint. Die daar is het een blij spel voor komt dan ook al is het op geheel andere manier dan de toe schouwer denkt. Het zou ons te ver voeren, hier' elk van de dertien rollen afzonderlijk te noemen, doch een uitzondering willen wij maken voor Cor Klaver, dienaast de keurig .verzorgde regie ook de zware rol van Frits Benders vertolkte en bovenal voor Piet v. d. Oord. die van Sanders de kleine boekhouder, iets bijzonders maakte. En de overige dames en heren bleven bij dit tweftal maar heel weinig ten achter. Dat het Amusements-orkest deelde in de hulde aan het slot was volko men verdiend, met welke mening het publiek instemde door gul en herhaald apnlaus. Tot diep in de nacht is gedanst op de muziek van de NACO-band, die na anderhalf jaar studeren verbluf fende resultaten bereikte, 'al mag het koper iets minder schel eri de rythme- groep wat geprononceerder worden, •waardoor het teveel „slëpen" zal wor den voorkorten. De chauffeurs en conductrices, die vanmorgen weer uitzwermden over dg Wegen, hadden een kostelijke avond. Om een bc%tngrük feit kan de re censent dit donateursconcert van de Chr. Muziekvereniging een gunstige uitzondering noemen en wel om het verheugend verschijnsel dat men in stjjl bleef, en het veelal gebruikelijke amusement cabaret wegliet. Het was dus een „echt concert". Zo gaat het de goede kant uit. Mogen de zuster verenigingen dit goede en kunstzinni ge voorbeeld navolgen. De voorzitter de h- F. Wetstijn opende de avond en be. nkte de dona teurs, de Alkmaayse burgerij en allen die het „Soli Deo" mogelijk hadden ge maakt met nieuwe instrumenten het podium te kunnen betreden. Het corps heeft zich inmiddels omgeschakeld van fanfare tot harmoniegezelschap. Dirigent Schoen uit Zaandam had een eenvoudig programma samengesteld, dat vrijwel in het kader paste van de technische prestaties van de uitvoeren den, zoals.de Ouverture „Regina" van Rossini, L'Union Faits La Force van Canivez, de Ouverture „Astarte" van Cerfontaine, e.a. Hier en daar een oneffenheidje bui ten. beschouwing gelaten werden al deze stukken met beschaafd klank gehalte gespeeld, en wat nog wel het voornaamste was, met zéér muzikale voordracht. „Soli Deo" is op het pad der kunst in de goede richting. Er stond ons nog een zeer artistieke verrassing te wachten met de mede werking van het Chr. Mannenkoor „De Lofstem" uit Broek op Langendijk o.l.v. Paul Kok. Onder het zeer vele goede dat we in de Langedijkers op muziek gebied aanwezig weten, was althans voor ons dit koor een verrassende ont dekking. Naast bakende werken, o.a. van Wierts en Olman zang men voor Alkmaar zeker een noviteit „Het Haregrauwt" van Willem Landré. Hier en in de overige werken, beschaafde koorzang, prachtig ensemble en fijn genuanceerde voordracht. Welk man nenkoor boven het IJ slaagt er in her inneringen op te roepen aan de vocale prestaties van bijv. het Praags mannen koor? Dit werd inderdaad door „De Lof- stem" uit Langendijk gedaan. Ook dit koor zingt het repertoire uit 't hoofd, We hopen dit koor meerdere malen op het concertpodium terugite zien. De aanwezigen lieten het aan welver- Het Weer werkte niet mee, toen'de Centrale stierenkeuring in de Bergerhout gisteren begon. Maar de luidsprekers schetterden even hard' als anders en de verkopers van koek en haring deden even goede zaken, als verleden jaar. De drukte in en om de ruime grasvelden was groot en het verkeer werd g«. regeld door een aantal agenten, die op de verschillende hoeken hadden postgevat. De omliggende straten stonden vol met geparkeerde veewagens en auto's van de boeren, die uit wijde omtrek naar de stad waren gekomen, om hun dieren voor te leiden en te onderwerpen aan de strenge blikken van de keurmeesters, die zich ook dit jaar weer nauwgezet van hun taak kweten. Om de zaak wat vlugger te laten marcheren, had men deze maal ook het veld voor het gymnasium in gebruik, en er was zodoende wat meer armslag om de grote categorieën te kunnen keuren. t diende hulde niet ontbreken, Deo Gloria" kan terugzien c nemend geslaagd donateurs-c „Soli uit- XUS. EERSTE PRIJS VOOR ALKMAARSE SLAGER. De te Utrecht gehouden Internatio nale Slagerswedstrijden zijn voor sla ger Rijper in de Zoutstraat een succes geworden. In totaal waren 1500 inzen dingen binnengekomen, w.o. uit Dene marken, België en'Oostenrijk. In' de- afdeling fijne vleeswaren behaalde on ze plaatsgenoot een eerste prijs Een fraai diploma en een medaille vielen de succesvolle slager ten deel Adema 21 kampioen met record-aantal punten In dikke rijen stftnd het publiek langs de afzetting. Af'en toe schalde een stem uit de luidsprekers, die een nieuwe rubriek aankondigde en na af loop en in de pauze daverden de klan ken van opgewekte marsen over het terrein. En daar stapten dan de dieren rond geleid aan hoorntouw en neusring, met een logge en toch sierlijke beweging en een onverschillig rondkijken. Soms, ais twee van de dieren wat 'dicht in eikaars nabijheid kwamen, was er een kwaadaardig gesnuif en een driftig be- wegen van de stoere kop, maar een paar kalmerende woorden of een tikje met een twijg herstelden al gauw de rust. De genodigden zaten, zoals altijd op lange, ruw-houten banken langs ^de ring en rondom stampten de dieren in de laag stroo, met nu en dan een ge brom of geloei van ongeduld. DE INZENDINGEN. 122 stieren stonden in de catalogus vermeld, waarvan er enkele niet waren verschenen en de jury had geen ge makkelijke taak. Zoals de. Rijksveeteeltconsulent, Ir. L, de Vries, ons later vertelde, waren de voorgeleide dieren van een hoge kwaliteit, met een hoge mate van uni formiteit. Omvallende uitblinkers wa ren niet aan te wijzen. Wat de eerste rubriek betreft, was de Kwaliteit niet uitmuntend te noemen. Zes van de dertien dieren kwamen voor de medaille in aanmerking. In Rubriek II lag de kwaliteit gemiddeld zeker hoggr, dan in de eerste rubriek cn hier zag men ook een mooie, uni forme groep. De derde rubriek was evehee-? zeer uniform met twee kop- num' doch in de rubriek éénjarige ouds' sse was de kwaliteit slechts zodan lat alleen in de tweede klasse kon worden ingedeeld. De tweejarige stieren vertoonden de beste groep van alle rubrieken. Negen- Chemisch reinigen van Uw kleding volgens het dry cleaning procédé alleen bjj sinds 1902. Depót J. TEMMERMAN. Langestraat 4, Alkmaar. Tel. 2231. 47. Nu zijn Pim, Pam en Pom weer alleen! Dat wil zeggen alleen mét een tijger! „Zie je wel, dat heb je nu van die plannetjes van jou", roept Pam" half huilend. „Nou zitten we opgeslo ten met een echte tijger. Straks eet hij ons nog op", „Hou je stil", bromt Pim woedend. „Als je je zo aanstelt heeft die tijger meteen in de gaten dat wij geen echte tijgers zijn. Je moet nu je rol volhou den!" 48. „Ja, jnaar ik ben zo bang!" ant woordt Pam. „Nu, dacht je dat ik het een lolletje vind?" Maar we moeten er ons zo goed mogelijk doorheen slaan. Zullen we er eens langzaam heenlo pen?" stelt Pim voor. „Nee, dat durf ik niet. Nee, dat krijg je niet van me gedaan", roepen Pam en Pom allebei tegelijk. „Oh hetx hoeft al niet meer", zegt Pim. „De tijger komt al naar ons toe. Kijk maar, hij is opgestaan". Ook grote meipsen houden er van een mooi verhaal te lezen. Het hindert niet of het al dan niet echt gebeurd is en het hindert evenmin of het nu of hon derd jaar geleden gebeurd zou zijn, als het maar prettig verteld wordt, als het maar romantisch is en als er maar mooie gekleurde plaatjes bij zijn, die men met voldoening kan bekijken. Zo 'n verhaal,^ maar dan helemaal in plaatjesvorm, ïn de meest volmaakte vorm zelfs van beweegbare en prachtig gakleurde beelden is „Zigeunerbloed", de film, welke deze week in Theater Harmonie vertoond wordt. Edellieden die elkaar bij het kaartspel juwelen en kastelen afwinnen, liefde in de knop gebroken maar daarom niet ongenees lijk een bruut van een landjonker, een zigeunermeisje, dat helderziend is en haar eigen toekomst zelfs zo helder ziet, dat zij» met de kasteelheer trouwt en tegelijkertijd van hem af is, het trekt alles voorbij in fraai gekleurde beelden, het heeft de charme van een sprookje en de realiteit van een boeiend geschreven verhaal, waarin da deugd ten slotte zegeviert en de mis daad bestraft wordt. Margeret Lockwood, Patricia Roc. Dennis Prie en Basil Sidney zijn de enkele minuten nodig heeft te consta- voornaamste figuren uit deze fraaie ge- teren dat zij veel van „hem" houdt, kleurde film en vooral het zigeuner- Twee zeer aardige tekenfilmpjes, een meisje schittert hier als een filmsterre- goede journaalfilm van dé wedstrijd tje van de eerste grootte. HollandBelgië en actueel nieuws vor- Een mooie, prettige film, die men niet men tezamen met de hoofdfilm een mag verzuimen.. In het voorprogramma licht doch aantrekkelijk1 programma, o.a de berechting van Van der Waals, het bezoek van mevrouw Roosevelt aan ons land en de aankomst van koning Leopold van België. San Francisco 1900: Het schuim uit de onderwereld zwerft langs de kaden en door de rosse buurten van de stad, waar het wordt geronseld voor het ver- De slagzin: „Hij raakte verstrikt in doémdenschip „The Ghost", onder com- de geheime# van het Oosten en in de mando van Wolf Larsen, die wonderlijk iiefde van twee vreemde vróuwen", gespleten natuur, eensdeels een ont- tolkt -die van Maud BreVater en Ed ward G. Robinson is de kapitein Lar sen. - Robinson, de kleine man met het sterke- masker, karakterspeler van for maat, brengt hier een van zijn beste creaties, die opnieuw bewijzen, welk een groot acteur hij is. En vooral aan zijn spel is het te danken, dat The Sea-Wolf niet nalaat de toeschouwer in zijn greep te krijgen. Terwille van de smaak van het pu bliek, waaraan zelfseen Curtiz niet kan ontkomen, werd de draad van de roman losgelaten, om gelegenheid te scheppen twee gelieven bij elkaar te brengen, maar dit neemt niet weg, dat De Zeewolf toch een film werd. ietwat rauw soms, maar stoer en eerlijk, die zeker waard is, gezien te worden. wektverwachtingen aan een span nende sensatiefilm. En dat is de Para mount productie „Calcutta". Wij zien hier June Deprez en Gail Russell als de twee vreemde en ver leidelijke vrouwen, waarvan Alan Ladd bijna het slachtofer is geworden De naam Tarzan heeft nog 'altijd een grote aantrekkingskracht en wie Tar- wikkeld, belezen man, aan de andere kant een onmenselijk-wrede machts wellusteling. De beklemmende sfeer, die Jack London wist te leggen in zijn meester werk „The Sea-Wolf" heeft Michael Curtiz geinspireerd, tot het maken van De film zit goed in elkaar hoewel de gelijknamige film, hoewel hij daar- zien, die opnieuw de held en zijn vij- het tempo een enkele maal-weieens'te bij de behandeling in het boek niet anden in alle opzichten de baas is. snel is, zoals oin.de ontmoeting tussen volgde. Zijn getrouwe volgelingen in de Alan Ladd en June Deprez, bjj wel- John Garfield speelt de rol van strijd zal men ook nu weer aantreffen, ke ontmoeting laatstgenoemde slechts Leach, de vogelvrije, Ida Lupino.ver- Kampioenschap van Nederland zanó avonturen in de wildernis ook nu niet graag zou missen, kan in het A.B.T. de onoverwinnelijke Tarzan tien nummers kwamen voor een prijs in aanmerking en in deze groep viel ook de kampioen. Als bijzonderheid kunnen wij hierbij nog vermelden, dat Adema 21 van de Woudhoeve, die kam pioen werd, het hoogste aantgl punten op zich wist te verenigen, dat ooit werd behaald, zolang het stamboek bestaat en dat is al eind 1879. Vooral de eerste zes nummers in deze groep waren buiten- gewopn goed. De groep der driejarige stieren was, hoewel gemiddeld goed, toch minder uniform, dan de vorige: met drie kop- nummers. In de oudste klasse tenslotte, kwam de reservekampioen, Dina Lindbergh's Adema in de ring als uitblinker uit een overigens heel goede rubriek. De gedetailleerd^ uitslagen luiden als volgt: Rubriek I. Éénjarige stieren, geboren na 1 April 1947. Eerste klasse' 1. Frans Adema van Groenhoven, eig. F. A. F. Groneman. Wieringerwaard. Tweede klasse: 1. Frans A 138, eig. G. Appel, Burg brug; 2. Grietjes Eduard v. d. Haukeshoef, eig. Gebr. Montsma, Wieringermeer. Derde klasse: 1, Janko, eig. P. Eriks, Kolhorn, 2. Gretha's Jonker, eig. P. Eriks, Kolhorn, 3. Bart 7, eig. W. kra nenburg, Wieringermeer. Rubriek II. Éénjarige stieren, geboren van 1 t/m 31 Maart 1947 (middelleef tijd). Eerste klasse: 1. Luctor, eig. Jb. Kroon. Hauwert, 2. Paul van Blokland, eig. Jac. Zuurbier, Heerhugowaard. 3. Adema 37 v. d. Beukenhoevë, eig. N. J. Blauw en D. Appel, Heerhugowaard. 4. Hudson, eig. Joh. Blom, Zwaagdijk. Tweede klasse: 1. Antje's Adema, eig. K. Paarlberg, Schagerwaard, Dirkshorn, 2. Maartje's '~cco, eig. G. Grin, Bar singerhorn, 3. Lindbergh Adema 5, eig. H. Homan, Siootdorp, 4. Adema 27, eig. N. Ruyter, Beemster. Derde klasse: 1. Frans A 136, eig. D. v. d. Oord, Oude Niedorp, 2. Frans 25, eig. C. Winkel, Hauwert, 3. De Hoep Adema 6, eig. K. Reyne, Schagen. Rubriek III. Éénjarige stieren, gebo ren van 1 Jan. t/m 28 Febr. 1947 (oude re leeftijd) Eerste klasse: 1. Ulke's Ade ma 2, eig. V.K.I. Sijbekarspel, 2. Marie Adema, v. d. Buurt, eig. J. J. Bakker en Zn., V .ihuizen. Tweede klasse: 1. Adema 29 v. d. Beu kenhoeve, eig. Wed. D. Ruyter, Nibbix- woud, 2. Adema 43 v. d. Woudhoeve, eig. J. J. Ruyter en Gebr! Ruyter (Bo- beldijk en Oosterblokker), 3. Rosa's Adema, eig. J. Jonger, Westwoud. Derde klasse: 1. Devies van de Buurt, eig. Wed. D. Huisman, Bargen, Texel, 2. Adema 25, eig. C. Frikkee, Purmer. 3. Prins van Blokland, eig. Stal' Blok land (P. J. Koster) Den Hout, Hoog- karspel, 4. Frans .Adema 19, eig. H. No bel, Barsingerhorn. Rubriek IV. Éénjarige stieren, gebo ren vóór 1 Januari 1947 (Oudste leef tijd). Alleen tweed, klasse: 1. Frans B 44, eig. Coön Vee-afzet Ver. Hoorn, 2. Donker's Frans 12, eig. A. Jonker, Ber gen, 3. Athleet van Haukeshoef, eig. Gebr. C. J. en M. Montsma, Wieringer meer. Rubriek V. Tweejarige stieren Eerste klasse 1. Adema 21 v. d. Woudhoeve, eig. Gebr. Ruyter, Oosterblokker (kam pioen), 2. Adema 22 v. d. Woudhoeve, eig. V.K.I. Sijbekarspel, 3. De Bont's Constantijn 2, eig. Gm. Dekker, Ooster blokker, 4. Adema 22 v. d. Beukenhof, 5, Bertus Adema 16, eig. Jac. Clay, Berkhout, 6. Adema 19, eig. Coöp. V.K.I. Ouderkerk a.d. Amstel. Tweede klasse: 1. Adema 30, v. d. Woudhoeve, eig. Stierenver. Wieringer waard. 2. Frans 335 v. Groenhoven, eig. F. A. F. Groneman, 3. Lindbergh Ade ma 2, eig. N. J. van Berkel, Hoogwoud, 4. Adema 29, v. d. Woudhoeve, eig. Gebr. Kuiper, Heerhugowaard, 5. Bru tus van Blokland, eig. Stal Blokland, Hoogkarspel, 6. Frans 21, eig. C. Win kel, Hauwert, 7. Frans 334 van Groen hoven, eig. H. Rentenaar, Nieuwe Nie dorp. Derde klasse: 1. Adema 3 van Cruys- oord, eig. W. Kool, Beemster, 2. Frans A 128, eig. G. Fransen, Bergen, 3. Ade ma 4 van Haukeshoef, eig. Fokver. „Twisk", Twisk, 4. Marie's Frans, eig. Gebr. Konijn, Graft, 5. Montgomery, eig. J. Havik, Kwadijk, 6. Luwke's Ade ma, eig. P. Schuytemaker, Berkhout. Rubriek VI. Driejarige stieren. Eerste klasse: 1. Coba's Adema, eig. P. Eriks, Oudesluis, 2. Adema 7. v. d. Woudhoeve, eig. Gebr. Ruyter, Oosterbiokker, 3. Adema 34, eig. K. Schouten, Schagen. Tweede klasse: 1. Jonker, eig. V.K.I. Sijbekarspel, i. Frans van Oostwoud, eig. K. Fransen, Wormer, Adema 302. eig. Stierenver. Wieringerwaard. Derde klasse: 1. Adema van Catrien 28, eig. K. Nobel, Barsingerhorn, 2. Oldambtster Willem 5, eig. C. Marees. Schagerbrug. Rubriek VII. Vierjarige en oudere stieren. Eerste klasse: 1. Dina Lind bergh's Adema,-eig. Gebr. Ruyter, Oos terblokker (reserve-kampioen), 2. Adel- bert Adema, eig. W. Jimmink, 't Zand. Tweede klasse: 1. Trui's Adema, eig. Erven Blauw, Hoogwoud, 2. Luwke's Adema 2, eig. D. Donker e.a., Schagen, 3. Frans 314 van Groenhoven; eig. Wed. J. Dekker en G. Borst, Ursem. Derde klasse: 1. Lindberg Adema 2, eig. F. van Breugel e.a. Heerhugowaard. 2. Emma's Adema, eig. W. J. Schipper. Spanbroek.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2