56 WAS Stad en Omgeving. Bouw van nieuwe woningen ZON, LUCHT, GEZONDHEID Directeur van „Contact'' in contact met Vrouwe Justitia Voorstellen aan de gemeenteraad Het probleem rond de bedrijfsvoetbal FordboysAlkm. Courant 1—3 Feestavond Chr. Oranjevereniging 40-jarig jubileum Burgerlijke stand AGENDA Schaonmaftktijd in 't land bij da hand. „BETER DAN OOIT PESIE's BAD ligt gereed! Purmerender Marktoverzicht Heiloo. Muziekconcours Eensgezindheid Hensbroek. Schooljeugd treedt op Meervoudige Kamer Twee jaar en zes maanden geëist Ook advertentiebureau werd slachtoffer Noordscharwondt Schoonmaak zet Schaakmat de voet dwars Langedijk. Volksgezondheid Langedijker marktoverzicht ALLEN VRIJ Onze mededelinge Voor Donderdag is er een agenda voor de dan te houden gemeenteraad van niet minder dan 27 punten (en wat daar misschien nog bij komt). Enige voorstellen laten w(j in enkele regels hier volgen: B en W. stellen voor de walmuren aan rie Oudegracht boven de waterlijn over een lengte van 550 m te doen vernieu wen. Het werk zal f 11.500 kosten. Het college stelt de raad voor over te gaan tot verbouwing van een deel der voormalige 4e gemeenteschool aan de Westerkolkstraat tot een bedrag van f 6623. Voorgesteld wordt met ingang van 1 April 1948 alle bestaande tarieven voor verpleging in het Centraal Ziekenhuis met f 0.50 per verpleegdag te .verhogen. Aangezien de winkelsluitingswet bin nenkort verwacht kan worden, stellen B. en W. voor het verzoek te laten rus ten om tot opheffing van de sluiting dei textielzaken op Maandagmorgen te geraken, Voorgesteld wordt de politieverorde ning zodanig te wijzigen, dat het verbo den is melkgevend vee met uiers van de marktterreinen weg te voeren, tenzij met toestemming van de daartoe door B en W. aangewezen ambtenaren. B. en W. stellen de raad voor af te wijzen het verzoek van de bewoners van de Doelenstraat om het gebouw de Nieuwe Doele waarin diverse mu ziekverenigingen oefenen een andere bestemming te geven, daar geen andere localiteit beschikbaar is. Voor zover nodig zullen B. en W. die gebrui kers, die hiervoor in aanmerking ko- iïien aanschrijven om de nodige rust voor de omwonenden van de „Nieuwe Doele" in acht te nemen. Voorgesteld wordt het genotvan de jacht gedurende het jachtseizoen 1948 1949 op diverse landerijen en wateren der gemeente te verpachten aan de he rken H. H. E. en K. Haijtema tegen een pachtprijs van f 0.40 per ha. B. en VL stellen voor om voor het industrieterrein in de Huiswaarderpol der 0.48.70 ha grond aan te kopen van de heer E. J. Kuiper te Oudorp voor f 2435. Voorgesteld wordt een liftenverorde- nmg vast te stellen. Woningvraagstuk. Het ligt in het voornemen van B. en W. om de eenvoudige gevallen ter zake van de verlening van vestigingsvergun ningen, het toewijzen van leegstaande percelen en gedeelten daarvan e.d. te doen voorbereiden door het gem.bureau voor huisvesting en voor de meer inge wikkelde gevallen alsmede bij vorde ring van woonruimte het advies van de commissie in te winnen. De minister- heeft bepaald, dat het presentiegeld'van de leden der adviescommissie voor huis vesting ten hoogste dat van de raads leden mag bedragen. B. en W. stellen voor het met terugwerkende kracht vanaf 1 Januari op f 5 per vergadering te stellen (behalve voor de chef van het gem.bureau voor huisvesting). Voorgesteld wordt aan de Ver. voor Volkshuisvesting „Alkmaar" een per ceel bouwterrein groot 7250 m2inde polder Overdie en Achtermeer te Verkopen voor f 9.90 per m2. Aan hypotheek moet, met de overdarchtskosten f 74.720.65 ver strekt worden en voor de bouw Vrijdagavond a.s. zullen de Alkmaar- se Bedrijfsvoetbalverenigingen in Hotel „Koyal" in vergadering bijeen komen teneinde de situatie te be spreken, welke is ontstaan, na het plotseling besluit der Alkm.aarse voetbalverenigingen hun leden te verbieden aan de bedrijfsvoetbal competitie deel te nemen. Ook van de zijde van de Bedrijfs voetbalverenigingen is de zaak bij de KNVB aanhangig gemaakt. Het plotseling besluit van de voet balverenigingen heeft in bedrijfskrin- gen grote verwondering gewekt, om dat van de vereniging, die de verga dering, waarin het besluit genomen is, uitschreef, t.w. Alcmaria Victrix, de meeste ontheffingen voor spelers reeds waren binnengekomen. Deze zijn in middels per aangetekend schrijven weer ingetrokken. Wij hopen dezer dagen uitvoerig op deze onverkwikkelijke zaak terug te komen. De ingekomen stukken, welke ons bereikten en waarin unaniem ver ontwaardiging over het besluit wordt uitgesproken, een verontwaardiging, waarmede wij ons in grote lijnen ten- \olle kunnen verenigen, zullen wij zo lang in portefeuille houden. „Heren, kunnen wij vanavond niet tegen Uw elftal voetballen?" Met deze vraag kwam een vertegen woordiger van Schmidts-automobiel- bedrijf gistermorgen tijdens één der drukste uren op onze drukkerij Infor meren. „Nu, mijnheer, als'U even wacht, we hebben natuurlijk alle spelers hier bij de hand en ik zal even vragen of ze allemaal hedenavond present kunnen zijn!" In sneltrein-vaart vliegt onze presses van het elftal langs de rotatiepers, zetmachine-afdeling, handzetterij, ad ministratie- en redactiebureau, met het resultaat, dat de aanvrager van de wed strijd vijf minuten later er op kan re kenen dat er 's avonds weer een ge noeglijk partijtje gevoetbald zal kun nen worden. Toch zijn wij niet volledig en een en kele „geleende" kracht komt na de rust ons elftal versterken. Doch vóór de rust hadden wij een 20 voorsprong. Hoe bestaat het! Onze machine-zetter-midvoor kogelt op de hem bekende manier het eerste doelpunt in het net, en nog vóór de iust welt de vertegenwoordiger van de administratie er zelfs 20 van te ma ken. Na de „thee" weten allereerst de Schmidt-boys te doelpunten, 21. Maar onze jongens laten het er niet bij'zitten, HmEr wordt nog eens een aanval opgezet en voort het eind signaal klinkt wordt er nog eenmaal door onze „jongens" gedoelpunt. De' einduitslag was dus 31 in ons voordeel. Dit is onze eerste overwinning, maar de afspraak is dat er meerdere zullen volgen!!! Toch ging het o.i. wel een beetje fors', deze ontmoeting. We nemen aan, dat beide ploegen het er op hadden gezet te willen winnen. Maar dat mag geen hoofdzaak zijn. De bedoeling moet blijven: genoeglijkheidsvoetbal! Afgesproken. van 56 woningen f 568.747, benevens het jaarlijks tekort in de exploitatie. B. en W. stellen voor van de heer de Ruiter op voorwaarde dat van Rijkswege premies worden toegekend in de verbetering der betreffende wo ningen vier percelen in de" Overdie- straat in eigendom te aanvaarden onder de last, dat de gemeente aan het echt paar De Ruiter en, na overlijden van één der echtelieden, aan de langst le vende, levenslang een bedrag van.f 6 per week uitkeert. Vrijdag 30 April a.s. belegt de Chr. Oranjevereniging, alhier, een feest avond, 's avonds 8 uur in het „Gulden Vlies", ter herdenking van de verjaar dag van H. K. H. Prinses Juliana. Na de behandeling van enige huis houdelijke aangelegenheden spreekt de voorzitter een korte herdenkings rede uit. waarna een rijk gevarieerd programma volgt. Medewerkenden zijn: Een dubbelkwartet onder leiding van mevr, Hardijzërvan Gijn en de Ontspanningsclub „De Zeepbel". 'Toegatig uitsluitend voor lëdëti (con tributie f 1 per jaar) en huisgenoten (f 0.50 per jaar) op vertoon van lid maatschapskaart 1948, Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij boekhan del K. ter Burg of 's avonds aan de zaal. Op 1 Mei a.s. zal het veertig jaar ge leden zijn, dat de heer F. Kaarsemaker zijn intrede deed in het grote concern van R. S. Stokvis' Handelmaatschappij De heer Kaarsemaker is thans be heerder van het kantoor Alkmaar, aan de Stationsweg 33. Op de jubileumdag zal er van 1112 en van 2.30 tot 4 uur gelegenheid zijn, de heer Kaarsemaker de hand te druk ken. Geboren: Gerard G. H„ zoon van H. J. van de Weerd en G. C. Schouten. Robert E. M.,- zoon van J. P. M. van der Ven en H. M. Loerakker. Geer- truida B. J., dochter van K. H. van Ham en M. M. Bos. Gehuwd: Joannes Mijnen en Marga- retha J. Nanne. WOENSDAG. Victory Hotel, 2.15 uur: Vergadering K. v. K. Bergen, De Rustende Jager, 8 uur, film: Zwevende gratie, 18 jaar, DONDERDAG. Gebouw, Waakt en Bidt, 2.30 uur: Toog- dag C.H.U. Wapen v. Heemskerk, 7.30 uur: Avond bijeenkomst C.H.U. Gulden Vlies, 8 uur: Drie dozijn rode rozen. Bergen, De Rustende Jager, 8 uur: Feest avond Berger Sportver. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Zigeuner bloed, 18 jaar. Woensdag 2,30 uur matinée Victoria Theater, 8 uur: Calcutta, 18 j. Woensdag 2,30 uur matinée Cinema Americain, 8 uur: De zeewolf. 18 jaar. Woensdag 2,30 uur matinee NACHTDIENST TAXI'S. H. Jong, Lindenlaan 100, telefoon 3628. ,<$0 SLAGER DE WIT HAALT DRIE PRIJZEN. Vermeldenswaard is wel het succes, dat de slager Wim de Wit in het Fnid- sen op de tentoonstelling te Utrecht be haalde. Deze slager zond n.l. drie ver schillende worsten in, die alle drie be kroond werden, t.w. met een tweede prijs en twee eervolle vermeldingen. Dat alle inzendingen bekroond werden is wel een uitzondering, en bewijst wel dat de .gemiddelde kwaliteit der Worstsoorten aan de gestelde zware eisen voldeed. Zon, lucht en gezondheid, deze drie woorden prijken op de reclame biljetten, die Pesie's natuurbad ook dit jaar weer op tal van stations en andere plaatsen zal doen uithangen. En inderdaad, hoe vol het weer in Pesie's bad zal zijn, zon en lucht komt er genoeg en de inrichting is ruim genoeg, om de duizenden bezoekers te kunnen herbergen, i Zoals wij verleden jaar reeds be richtten, koesterde de heer Pcsie plannen, om in zijn bad, dat toch al bijna volmaakt lijkt, opnieuw verbe teringen aan te brengen. En omdat de Meimaand nadert, de maand waarin de verschillende zomerbaden hun poorten plegen te openen, zijn wij eens een kijkje gaan nemen, om te zien, wat er van deze plannen is te recht gekomen. De vele moeders met kleine kinderen, vooral met baby's, voelden altijd het gemis aan een baby-bassin, waar - dé kruimels ongehinderd en vooral ook zonder gevaar naar hartelust in het water zouden kunnen rondplassen. Oorspronkelijk lag het m de bedoe-" ling, dat baby-bad ratrüde^cï&ndbak te bouwen, maar daarvan is de heer Pesie. toch terug gekomen. In de eerste plaats omdat dat te ver Van het kinderbad is verwijderd en in de tweede plaats, om dat dat te veel terrein zou onttrekken. BABY-BAD. Nu is er in het ondiepste gedeelte' van het kinderbad een nieuwe beton nen, muur verrezen, waarbinnen de baby's hun hart kunnen ophalen. 'Het nieuwe bad zal hoogstens 3035 centi meter diep zijn ën het is zo gemaakt, dat het water, dat er door openingen in de betonrand' inl omt, aan de andere kant in de goot uitstroomt. Baby's heb ben namelijk de gewoonte, het water- als geschapen te beschouwen, om e - (u neemt ons biet kwalijk, mevrouw?) een plasje in te doen, vandaar deze voorzorgsmaatregel. Maar ook behalve bij de bouw van dit piereribakje, dat onder onmiddel lijk bereik van de moeders ligt. heeft men elders niet stil gezeten. De kleedkamertjes, het kantoor, het restaurant, de springtorens, zelfs het pompgebouw, alles werd opnieuw ge schilderd en gevernist en niemand zou de inrichting haar dertien jaar aanzien. Het glimt, en blinkt de bezoeker' tege moet, zelfs de bujzen en de kranen van de douches en het hek bij de ingang kregen een beurt. De gazons zijn keurig geschoren. Voor het eerst is er dit jaar gebruik gemaakt van een motor-maaimachine, die veel tijd bespaart en daarom de velden beter in orde kan houden, de tuinman heeft zijn werk gedaan en reeds bloeien er verschillende struiken en heesters rondom de grasvelden. De kale plekken zijn bijgezaaid. Pesie's natuurbad is gereed de zwemlustigen te ontvangen. De turntoestellen zijn nagezien, de springplanken in orde gebracht. Voor de kleinen zijn er een paar schommel- paardjes -gemaakt, om in de zandbak te zetten, en nog een belangrijk punt, het restaurant zal in de heer Henken een vakkundig beheerder krijgen. Als nu over enkele weken, dagen wellicht, als het weer meewerkt, het natuurbad aan de Bergerweg wordt opengesteld, wacht daar een inrichting, die blinkt en glinstert van de verf, die met haar tijd weet mede te gaan. en die duizenden weer in de gelegenheid zal stellen, hun gezondheid in ere te houden door te r-nieten van zon, lucht en water. f 0 PURMEREND( 27 April Het aanbod op de runderenmarkt was iets minder .maar daartegenover waren er meer verse melkkoeien De handel was wei beter, vooral ia de vroegte was er'aardig* Vraafe De geldemarkt was kajm, het koude weer van de Iaals'e dagen heeft de koop lust, wel wat bekoeld, maar de prijzen 'leden er niet onder Deze bleven vrij vast staan lp de bonnenhandel begint zo langza merhand ook weer meer leven te ko mén Zo om de 10 cent per kg Voor een goedgekeurde stier was wel liefhebberij trots de hoge prijzen die daar voor uitgelegd worden Met een ha'fdui zend doet men daar niet veel In de graskalveren was het ook heel kalm. Van de woiveemarkt is nog geen ander geluid te geven dan een zeer kalme gang, maar de prijzen blijven vrij goed stand houden Deze morgen zagen we de nieuwe vrucht, namelijk lammetjes, waar- order enkele hele goede en' deze brach ten dan ook dicht bij de f 40,— op, die inzet is niet slecht Met de bokken en vooral de geiten was het heel wat beter Er was een goede vraag naar een melkgeit en de prijzen lagen hoger Op de biggenmarkt was een flink aan bod, maar de vraag was van die aard, dat alles vrij vlug en goed prijshoudend kon veidiandeld worden Op de paardenmarkt blijft het stil De belangstelling is lang zo groot piet meer De pluimveemarkt neemtt wat de aan voer betreft, toe, maar daarentegen be ginnen de prijzen te zakken, waardoor er een stugge gang bestond Een dezer dagen had de loting plaats van het grote muziekconcours dat de dit jaar jubilerende muziek vereniging „Eensgezindheid" ter ge legenheid van haar 50-jarig bestaan heeft georganiseerd. De voorzitter hield bij deze gelegenheid een korte toespraak en memoreerde de spon tane medewerking, die B. en W. van Heiloo, alsmede V.V.V. hadden ge geven om het mogelijk te maken dit concours te doen slagen. Ook voor de vele bijeengebrachte prijzen zegde de heer P. Greeuw hartelijk dank. Het concours wordt gehouden op 27 Juni en op Zaterdag 3 Juli en Zondag 4 Juli. „Eensgezindheid" biedt een jubi leum-concert aan de Heilooër burgerij op Woensdag 23 Juni. Op Zaterdag 26 Juni biedt „Cres cendo" Westzaan de jubilerende ver eniging een concert aan, terwijl „Ons Genoegen" uit Wormerveer dit op 29 of 30 Juni zal doen. Een twintigtal corpsen neemt aan het conéours deel, te weten op 27 Juni: 1. „Door Wilskracht Verkregen", Beets, 3e afd. fanfare; 2. „Willen Is Kunnen", "Lutjebroek. Ie afd. fan fare; 3. Verkade's Harmonie, Zaan dam, le afd. Harmonie: 4. R.E.T. te Rotterdam, le afd. Harmonie; 5. Am sterdam's Fanfare Orkest, Amster dam, afd. Uitmuntendheid; 6. Arbei ders Muziekver. „Avanti", Amster dam;. 7. „Excelsior", Zaandam. Ere- afdeling Fanfare; 8. „Excelsior", An- dijk (W.), Sup. afd. Fanfare. Zaterdag; 3 Juli: 1. Blinden Fan farecorps '.Kunst naar Kracht", Den Haag, 4e afd. fanfare; 2. „Vooruit gang is ons Streven", Mijdrecht, le afd. fainfare; 3. „Eendracht maakt Macht", Capelle a. d. IJsel, le afd. fanfare; 4. Hoogoven Harmonie, Be verwijk, le afd. Harmonie; 5. Har monie Aalsmeer, Aalsmeer, afd. Su perieur. Zondag 4 Juli; 1. Jeugd Fanfare. Nieuwendammerham, Amsterdam-N., 4e afd. fanfare; 2. „Eendracht", fan farecorps Enkhuizen, 2e afd. fa.nfare; 3. Harmonie „Kunstzin", Juliana- dorp. 2e afd. harmonie; 4. R.K. Har monie ..St. Michaël", Heemstede, le afd. harmonie; 5. R.K. Harmonie „Crescendo", Bovenkarspel, afd. Uit muntendheid harmonie; 6. Harmonie „Forzando". Amsterdam, Eere-afd. harmonie; 7. Fanfarecorps „Harmo nie", Assendelft, afd. superieur. •r.k. bouwvereniging. Naar wij vernemen, heeft de R.K. Bouwvereniging, die onlangs werd ongericht, haar koninklijke goedkeu ring verkregen. Enkele perceeltjes grond werden reeds aangekocht, waarop t.z.t. een 6-tal woningen zal v/orden gebouvd. St. cèacilia op concours. In de eerste afd. Fanfare zal St. Ccacilia aan het muziekconcours te Westwoud op 6 Juni a.s. deelnemen. De zaal van de heer Kossen was geheel gevuld met oudgrs en belangstellenden, 'oen Zaterdag de leerlingen van de open bare lagere school te Hensbroek—Obdam een bo'nte-avond gaven Het uitgebreide en gevarieerde pro gramma werd vlot afgewerkt Voor de jonge debutanten was het een succes volle en leerzame avond Het onderwijzend-personeel geassis teerd door mevr KoppenolKaper- past een woord van dank voor de uitgebreide voorbereidingen De netto-opbrengst overtrof de ver wachtingen; (iet gehele bedrag! gd f143,—, komt ten goede aan de schoolfeestcom missie ten bate van het aanstaande school feest Tot dit resultaat heeft ook een verloting bijgedragen, waarbij talrijke en mooie prijzen geheel belangeloos door ouders en plaatselijke middenstanders waren, beschikbaar gesteld We verwachten, dat dit succes een aanleiding zal zijn om op de ingeslagen weg voort te gaan De directeur van het huwelijks bureau „Contact", de Alkmaarder Daniël Antoon F., stond Dinsdag morgen terecht voor de Meervou dige Kamer te Alkmaar. Ongeveer drie maanden geleden moest F. zijn praktijken als huwe lijksbemiddelaar- staken, omdat hij bij zijn praktijken, deze beperkten zich niet alleen tot huwelijksbemid deling, niet steeds de rechte weg had bewandeld. Bemiddelen schijnt verdachte echter in het bloed te zitten, want tijdens de behandeling van zijn zaak gaf hij steeds nerveus en ge agiteerd aanwijzingen aan zijn ver dediger, mr. Thijs, die niet alleen een lastige zaak, maar tevens ook een lastige cliënt moest verdedigen. Slechts twee feiten had mr. Meisch- ke, de oficier van Justitie., verdachte ten laste gelegd, waarbij de president, mr. van Regteren Altena, opmerkte, dat de dagvaarding minsten tien maal zo groot was geworden wanneer de officier alle feiten ten laste had ge legd. Onder valse voorwendsels had ver dachte f 1000 geleend van getuige H. Regelmatig had getuige, en ook diens vrouw, getracht het geld terug te krij gen, doch het bleef bij pogingen. Een andere getuige had verdachte een som geld betaald in de overtuiging dat bureau „Contact" zou bemiddelen voor een betrekking. Deze getuige zocht een betrekking als huishoudster, doch zij werd evenals zovele anderen, aan het lijntje gehouden. Tijdens de behandeling van de zaak werd ook nog een tipje van de sluier opgelicht die over de huwelijksbemid deling van bureau „Contact" hing. De door gegadigden ingevulde vra genlijsten werden vaakverdraaid, zo dat de gegevens die andere gegadig den bekwamen niet de juiste, stand van zaken weergaven. Dat dit voor be trokkenen tot minder prettige ervarin gen moest leiden is wel duidelijk. Van achter de groene tafel kreeg verdachte te horen, dat hij misbruik maakte van de domheid van zijn cliënten en alleen maar probeerde de mensen het geld uit de zak te klop pen. „Gelukkig is u er echter mee vast gelopen", zei de president. „Ik was zelf al bezig er mee' uit te scheiden", antwoordde verdachte. EEN DERTIGTAL KLACHTEN. De eerste getuige, die in deze zaak werd gedord was de hoofd-inspec- teur van politie, de heer Rijpma, die in deze zaak het onderzoek had ge leid, Deze deelde mede, dat het moei te had gekost verdachte tot een be kentenis te krijgen. Op het politiebu reau waren een dertigtal klachten binnengekomen van p'ersonen die door verdachte waren bedrogen, althans aan een lijntje werden gehouden. De dame die f 21 had gestort in de verwachting dat zij met een adspi- rant werkgever in contact zou worden gebracht, verklaarde dat verdachte vreselijk makkelijk praatte en dat zij aanvankelijk van mening was geweest dat het een serieuze zaak betrof. Het bureau „Contact" bezat in den lande een vrij grote bekendheid, het geen de heer F. had bereikt door op grootse wijze een advertentiecampagne te voeren Doch ook dit had hij ten koste van anderen gedaan, want het advertentiebureau dat zijn zaken be hartigde heeft nog een vordering van een slordige f 20.000. Gedurende de zitting maakte ver dachte regelmatig aanmerkingen op getuigeverklaringen. De president zei dan ook, dat de indruk die hij bij de aanvang van de zitting had gekregen, dat verdachte alles zou bekennen, tij dens de behandeling van de zaak niet was bevestigd. HET REQUISITOIR lk{r. Meisclike meende, dat hetgeen ten laste was gelegd was bewezen. Hjj kon zich echter niet voorstellen dat er meiisen waren die zich door een dergelijk mannetje hi de luren hadden laten leggen.. Dat verdachte zijn praktijken een geruime tijd had kunnen volhouden was oorzaak dat vele bedrogenen zich uit valse schaamte niet tot de politie hadden ïlurven wenden. Verdachte heeft mensen opgelicht omdat hij „meneer" wilde zijn. Ik zie in dit geval geen aanleiding om een reclasseringsrapport te laten uit brengen en gezien de ernst van de overtredingen eis ik een onvoorwaar delijke gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden. HET PLEIDOOI van mr. Thijs was uitgebreid. Verde diger zeide dat bureau's als door zijn cliënt gedreven nu eenmaal commer ciële instellingen zijn en dat in het al gemeen de mensen te hoge verwach tingen aan die bemiddeling stellen. Aanvankelijk was de zaak serieus op gezet, doch toen in de 2e helft van 1947 financiële moeilijkheden kwamen heeft dit tot excessen geleid. De voor uitbetaling echter die mijn cliënt voor zijn bemiddeling eiste is Jieel normaal en zelfs zeer laag. Verdediger meende, dat de oplichting inzake de bemidde ling niet kon worden bewezen. Die 2 y, jaar gevangenisstraf is dan niet in verhouding tot de ernst van het gepleegde feit meende mr. Thijs en hij drong bij de rechtbank aan om een re classeringsrapport over verdachte te la ten uitbrengen. Verdediger besloot met een verzoek om naast een gevange nisstraf, aanmerkelijk lager dan de eis van de officier, een voorwaardelijke gevangenistraf op te leggen. VERDACHTE die bij het horen van de eis snikkend op de beklaagde bank neerzakte en het pleidooi van zijn verdediger af en toe met een snik onder streepte, had het laatste woord; Het waren de klassieke woorden van vrijwel iedere verdachte die wordt voorgeleid: „Ik heb er spijt van en zal het nooit meer doen". OPGEPAST. Aan de verordening dat de WlgWl 's avonds na 7 uur, 's Zaterdags na uur, niet meer voor het publiek aiJ gen geopend zijn, zal voortaan strenj' de hand worden gehouden. Eerste klasje - Het wil op het ogenblik niet met vj Kaan, zodat hij zijn afgebroken partij zondei» verder te spelen, opgaf Van (J Krijgsman wist Konijn een tweede punt F te ontfutselen, waardoor hij zich de kopl van de eerste klas plaatste P Semeins verloor van G Keppel, zodatl hij Konijn boven aan de ranglijsj geze;.j schap gaat houden C Krijgsman sleepte tegen A P GiooJ de puntjes in de wacht, terwijl Bierman^! Groot in remise eindigde Tweede klas Veel grote gebeurtenissen vielen hierl niet voor of het moest zijn, dat J J Kroorl da overwinning boekte op H Bouwens fyS andere partijen KlinkertWarnders erj GlasLeegwater werden afgebroken Derde Was Het was hier nog stiller dan in de t\veed«| Slechts twe^ partijen werden in drie ge-I speeld P Kloosterboer—M Groot 1—0 eij J KamperA Meinema 10 Vierde klas Hier was het wat „reuziger" C Koolaardl nam ditmaal G Toren op de hak en boek-j te zijn 4e overwinning in successie J dj j£:ger versloeg C Kliffen Voor J Koorn was de week minder I fortuinlijk, want hij moest met.remise tegen J G Glas genoegen nemen Maar I voor Toren was het helemaal een sof, mi zijn nederlaag tegen Koolaard, verloor hij I ook nog van C Pool J Stoop won van| K Witsmeer Vrijdag wordt de competitie niet voort. 1 gezet, want dan wordt het clublokaal I schoongemaakt Afgebroken partijen kun nen aan huis uitgespeeld worden Woensdag 28 April a s gaat het tweede tiental naar Zaandam om de laatste pro» metie-wedstrijd tegen OSZ I te winnen Door de gemeente wordt steeds meer ierg besteed en toezicht gehouden op da volksgezondheid Zo wordt voor de t b c-bestrijdiiig dit jaar aan het Witte en Wit-Gele Kruis een subsidie van f 5000,'toegekend Thans vertoeven een tweetal ingezetenen in een sanatorium Voor de wijkverpleging ontvangen .de Kruizen per in dienst zijnde zuster f 400, Bovendien heteft het Witte Kruis het voornemen twee vaste gediplomeerde kraamverzorgsters aan te stellen De ge meente zal tot f 1000,in de kosteri hier van bijdragen, mits personen, die daar toe. in staat zijn, de volle verplegipg's- kosten dragen De subsidie aan het Centraal Zieken huis te Alkmaar is voor 1948 vastgesteld op f 0,48 per inwoner De gemeente Lap- gedijk zal alzo "f 4080,— bijdragen Het ligt in de bedoeling van het Centraal Ziekenhuis een subsidie-regeling te onl- werpen, die bepaald wordt op de basis van het aantal verpleegdagen Ook op andere gebieden werkt de ge meente Langedijk met Alkmaar samen Zo bijv. op het gebied van uitvoering der Vleeskeuringswet Hiervoor draagt de ge meente Langedijk 6 3/4 centper inwoner bij De keuringsdienst Warenwet kost pev jaar f 1317,50 ,15V2 cent per inwoner),' zo dat alleen dit onderdeel der gemeente lijke zorg' op ongeveer f 2000,— per jaar komt De schoolartsendienst vraagt IVft cent per inwoner De schoolartsendienst werd tijdens de oorlog door een aantal ge meenten opgericht' (de kring Bergen) en voldoet aan de verwachtingen In totaal wordt dit jaar ongeveer f 16,000 uitgegeven ten bate van de volksgezond heid Het wordt stil aan de veilingen, de aanvoer loopt regelmatig terug. Met de stapelproducten raakt het afgelopen en er zijn genoeg dagen, waarop de aan- voer slechts enkele honderden kg bé- draagt. De producten van het nieuwe bouw jaar, witlof en rabarber, blijven vrij wel op prijs. De witlof was iets lager dan de vorige week. Het maximum be liep nu ongeveer 50.Veel rabarber komt er nog niet en de prijs ligt met 13.niet zo buitengewoon hoog. hoog. De kwaliteit van de aangevoerde par tijtjes kool was gezien het toch al ver in dè tijd is heel goed. Maar desondanks liepen de prijzen terug. Werd vorige week nog tot 60.voor de rode kool betaald, deze week werd de 50.niet meer bereikt en het grootste gedeelte noteerde van 25. tot 35.De laatste dagen waren nog slechter en kwam de prijs niet boven 30.uit. De gele kool deelde in de algemene verlaging van het prijsniveau, de aan voer was ook beduidend kleiner. Prij zen gingen van 12.90—20.—. Vooral aan de veiling van de LGC kon dit product zich niet op het niveau van vorige week handhaven. Prei vond nog een gretige markt. Met prijzen van 40.— tot 45.— kwam dit product minder in verdrukking; hoewel het maximum van voorgaande week niet bereikt werd. De prijsvorming geeft evenwel geen aanleiding tot verwondering. Het viel te verwachten, dat de prijzen zouden dalen en dat die afbrokkeling niet door verminderde aanvoer .opgevangen zou worden. De aanvoer van jonge groenten is nl. in de afgelopen week zeer toegenomen en de prijzen van sla, spinazie, enz. zijn zo zeer teruggelopen, dat zij voor vrij wel iedereen te betalen zijn. Het stapel product moet zich dan ook met een- karige belangstelling tevreden stellen en het zal heus nief onmogelijk blijken! dat degenen die het onderste uit de kan wilden hebben het deksel op de neus zullen krijgen. Teder in het dorp, die Kees kende een stevige boerenzooi hem aardig. Hij was yriendel «ul en was op de boerderij s i het eerst uit de veren. Hij hl het landwerk tothij na de ding de Canadezen leerde ken; heldenverhalen die hij toeii ti kreeg over cowboys uit de Wi deden voor hem de glans va Hollandse buitenleven geheel Nog erger werd dit toen hij maakte met de Amerikaanse s die uit Texas, en andere state: mén. En dat was.,.. Amerika. Maar jongen, ga er dan toch iel' zijn vader, „of is het wach! op je suikertante?" Ook zijn vrienden namen i graag tussen en noemde hem Kees Wild-West". Maar onverwacht en eerder lelf had durven dromen, wer voorgoed genezen. Je moet we de streek waar Kees woonde o plotseling onrust onder de over een onbekend monster, - c nachts op een afschuwelijke onder de schapen op het land der het jonge hoornvee huis hi Bij twintig tegelijk werd slachtoffers 's morgens gevonde gebracht door het bloeddorstig De gehele veestapel werd bedr< dat niet alleen: ook de kinderen men niet veilig meer. .Wat moeten we doen?" wi vraag die men herhaaldelijk stellen. Tot de vader van Ke< woord gaf. „Scherpschutters we hebben mannen met durf, 's nachts met hun geweer op ui ken en niet rusten vóór het n is geveld!" Wel waren er boeren die zich den voor dit karweitje, maar Wild-West" stond er op alleer monster te vellen.- Gewapend met een oud jacht van zijn vader en zich een prairiejager voelend galop Kees 's avonds tegen 12 uur boerderij: het was zijn plan in 1 derlaag te gaan liggen bij de sc die als lokaas in een weide war laten. „M'n kop eraf als ik da kentje niet was", had Kees ge tot de buren, die zich bij de hadden verzameld teneinde her, ces te wensen. Johan, de vogelkoopman, stond op 't marktplein in de stad. Ik weet niet hoeveel vogels hij wel bij elkander had. De jongens, om zijn kraam gesc bekeken iedere kooi. Piet zei: „Heb jij die vink geho Wat slaat die lang en mooi!" „Hoe handig trekt die putter da zijn-bakjes op!" sprak Klaas. En zingen doet hij huizen hoog Dat is nog eens een baas". „Ik had die leeuwerik het liefst' zei Wim. „Wat een prachtig die Cornelis riep: „Hè, had ik geld. Ik kocht die lijster hier". Een heer. die over 't marktpleii wal bij hen blijven staan. Eerst had hij stil hen aangehoo en' sprak Johan toen aan. „Zeg, koopman, hoeveel vraag j voor al die vogels hier? Wees billijk, want ik gun zo gi aan velen hier pleizier". De koopman rekent na en telt en rekent nog eens weer. Hij noemt de som - 't was nogal maar ,,'k neem ze", zegt de heei De Jongens denken: Of misschi* nu elk een vogel krijgt? Zo vriendelijk kijkt die heer on Maar 't hele groepje zwijgt. De heer neemt nu een kleine kc en schuift het deurtje omhoog. „Piet, piet!" roept luid 'n roodb: dat vrolijk henen vloog. Zo liet de koper één voor één de zangers uit hun cel. En zjngend vlogen ze allen weg Dat was hun: „Dank je wel" En wie een vogel had.verwacl dacht die toen ook wel zo? Geen jongen zei: „Wat spijt mij Maar ieder riep: „Bravo!" Ingezonden door RIETJE SCHOONE Kinderen die een correspond: adres vragen wordt verzocht vooral hun leeftijd op te geven. het prettig om te weten in welke zij op school zitten en wat zij doen,, bijv. tuinieren, zingen, post: verzamelen, tekenen, enz. Hoe bijzonderheden, hoe gemakkelijk: is om en correspondentie-vriend vriendin te vinden. Correspondentie-vriendinnetjes den gezocht voor Ada Beket Sluisdijkstraat 156, Den Helder, en Tiny Sont, Ooievaarstraat 40, Den der. De meisjes zijn beiden op de leidingsschool en zitten in de klas. Zij zijn padvindsters en zwen graag. De leeftijd is twaalf jaar. Welk meisje in Noord-Holland corresponderen met Corrie Verl uit Den Helder? Haar adres is lijk: Overboslaan 27, Heemstede, rie houdt veel van lezen, tekener zingen en zij is tien jaar oud. Voor Gré Meurs, Stiersteeg 1, perdoes, wordt een aardig meisje zocht dat met haar wil correspond Zij is net 14 jaar geworden.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2