C DE JEUGD-KOERIER D I SI II Pi ZWARTf SCHAPIfW KEES „WILD-WEST oordscharwoude zet Schaakmat >et dvyars Lange dijk zondheid arktoverzicht ALLEN VRIJ Onze mededelingen Oplossing Prijsraadsel Hallo, Jongens en Meisjes im si am «S om door J. D. v. Exter J Prijsraadsel Wu EPAST. lening dat de winkeli ïur, 's Zaterdags na voor het publiek nio. i, zal voortaan strenj gehouden. Eerste klasse ogenblik niet met \y zijn afgebroken party spelen, opgaf Van c Dnijn een tweede pUnt irdoor hij zich de kop plaatste van G Keppel, zodat aan de ranglijs£ gezel. tegen A P Groot acht, terwijl Bierman^. ndigde Tweede klas vielen hier zijn, dat J J Kroon kte op H Bouwens llinkertWarnders en afgebroken Derde klas dan in de tweede ;n werden in drie ge- M Groot l—o en erna l—o Vierde klas „reuziger" C Koolaard op de hak en boek ing in successie J d» vas de week minder ij moest met .remise nemen Maar helemaal een sof, na Koolaard, verloor hij ol J Stoop won van competitie niet voort- ordt het clublokaal ebroken partijen kun- worden a s gaat het tweede m om de laatste pro- en OSZ I te wordt steeds meer gehouden op de t b c-bestrijding dit n Wit-Gele Kruis een toegekend Thans ingezetenen in een ontvangen de t zijnde zuster f 400,t- et Witte Kruis het gediplomeerd® n te stellen De ge- in de kosten hier- personen, die daar- e volle verplegirrgs.- et Centraal Ziekep-. voor 1948 vastgesteld- De gemeente Lan- bijdragen Het van het Centraal idie-regelin^ te onl- wordt op de basis werkt de ge- Alkmaar samen Zo van uitvoering^., der draagt de g'e- 4 cent, per inwoner Warenwet kost per it per inwoner),1 zo- deel der gemeente- f 2000,per jaar st vraagt HVt cent lolartsendienst werd or een aantal ge- kring Bergen) en ichtingen aar ongeveer f 16,000 air de volksgezond- i de veilingen, de atig'terug. Met de het afgelopen en i, waarop de aan donderden kg bë- het nieuwe bouw- rber, blijven vrij- lof was iets lager Het maximum be- i.Veel rabarber de prijs ligt met igewoon hoog. aangevoerde par- ezien het toch al heel goed. Maar le prijzen terug, g tot 60.voor deze week werd bereikt en het :erde van 25. ;te dagen waren im de prijs niet in de algemene jsniveau, de aan- 'nd kleiner. Prij- 90—20.—. Vooral le LGC kon dit het niveau van en. i gretige markt, tot 45.kwam in verdrukking; van voorgaande d. ft evenwel geen dering. Het viel prijzen zouden ;keling niet door opgevangen zou e groenten is n.1. teer toegenomen pinazie, enz. zijn at zij voor vrij- zijn. Het stapel- ook met een' evreden stellen aogelijk blijken.' erste uit de kan sel op de neus 1 Alle gestolen auto's terecht In 1£47 werden in Den Haag 51 auto's gestolen. Deze zijn thans alle opge spoord en door de politie aan hun rechtmatige eigenaars teruggegeven. ir leder in het dorp, die Kees Peters kende, een stevige boerenzoon, vond hem aardig. Hij was vriendelijk en gul en was op de boerderij 's morgens het eerst uit de veren. Hij hield van het landwerk tot.... hij na de bevrij ding de Canadezen leerde kennen. De heldenverhalen die hij toen te horen kreeg over cowboys uit de Wild-West deden voor hem de glans van het Hollandse buitenleven geheel verble ken. Nog erger werd dit toen hij kennis maakte met de Amerikaanse soldaten, die uit Texas, en andere staten kwa men. En dat wasAmerika. Maar jongen, ga er dan toch heen!" zei zijn vader, „of is het wachten nog op je suikertante?" Ook zijn vrienden namen hem er graag tussen en noemde hem dikwijls Kees Wild-West". Maar onverwacht en eerder dan hij zelf had durven dromen, werd hij voorgoed genezen. Je moet weten, in de streek waar Kees woonde ontstond plotseling onrust onder de boeren over een onbekend monster,dat des nachts op een afschuwelijke manier onder de schapen op het land en on der het jonge hoornvee huis hield. Bij twintig tegelijk werden de slachtoffers 's morgens gevonden, om gebracht door het bloeddorstige dier. De gehele veestapel werd bedreigd en dat niet alleen: ook de kinderen achtte men niet veilig meer. ..Wat moeten we doen?" was de vraag die men herhaaldelijk hoorde stellen. Tot de vader van Kees ant woord gaf. „Scherpschutters moeten we hebben mannen met durf, die er 's nachts met hun geweer op uit trek ken en niet rusten vóór het monster is geveld!" Wel waren er boeren die zich meld den voor dit karweitje, maar „Kees Wild-West" stond er op alleen het monster te vellen.- Gewapend met een oud jachtgeweer van zijn vader en zich een echte prairiejager voelend galoppeerde Kees 's avonds tegen 12 uur van de boerderij: het was zijn plan in hinder- derlaag te gaan liggen bij de schapen, die als lokaas in een weide waren ge laten. ..M'n kop eraf als ik dat var kentje niet was", had Kees geroepen tot de buren, die zich bij de hoeve hadden verzameld teneinde hem suc ces te wensen. Johan, de vogelkoopman, stond op 't marktplein in de stad. Ik weet niet hoeveel vogels hij wel bij elkander had. De jongens, om zijn kraam geschaard, bekeken iedere kooi. Piet zei: „Heb jij die vink gehoord? Wat slaat die lang en mooi!" „Hoe handig trekt die putter daar zijn-bakjes op!" sprak Klaas, En zingen doet hij huizen hoog! Dat is nog eens een baas". „Ik had die leeuwerik het liefst", zei Wim. „Wat een prachtig dier!" Cornelis riep: „Hè, had ik geld, Ik kocht die lijster hier". Een heer, die over 't marktplein liep, was bij hen blijven staan. Eerst had hij stil hen aangehoord, en sprak Johan toen aan. „Zeg, koopman, hoeveel vraag je wel voor al die vogels hier? Wees billijk, want ik gun zo graag aan velen hier pleizier". De koopman rekent na en telt en rekent nog eens weer. Hij noemt de som - 't was nogal veel - maar ,,'k neem ze", zegt de heer. De jongens denken: Of misschien nu elk een vogel krijgt? Zo vriendelijk kijkt die heer 'ons aan. Maar 't hele groepje zwijgt. De heer neemt nu een kleine kooi, en schuift het deurtje omhoog. „Piet, piet!" roept luid 'n roodborstje dat vrolijk henen vloog. [uit Zo liet de koper één voor één de zangers uit hun cel. En zingend vlogen ze allen weg Dat was hun: „Dank je wel" En wie een vogel had. verwacht, dacht die toen ook wel zo? Geen jongen zei: „Wat spijt mij dat!" Maar ieder riep: „Bravo!" Ingezonden door RIETJE SCHOONEN). Kinderen die een correspondentie adres vragen wordt verzocht om vooral hun leeftijd op te geven. Ook is het prettig om te weten in welke klas zij op school zitten en wat zij graag doen,, bijv. tuinieren, zingen, postzegels verzamelen, tekenen, enz. Hoe meer bijzonderheden, hoe gemakkelijker het is om en correspondentie-vriend of vriendin te vinden. Correspondentie-vriendinnetjes wor den gezocht voor Ada Bekebrede, Sluisdijkstraat 156,-Den Helder, en voor Tiny Sont, Ooievaarstraat 40, Den Hel der. De meisjes zijn beiden op de Op leidingsschool en zitten in de zesde klas. Zij zijn padvindsters en zwemmen graag. De leeftijd is twaalf jaar. Welk meisje in Noord-Holland wil corresponderen met Corrie Verburgt, uit Den Helder? Haar adres is tijde lijk: Overboslaan 27, Heemstede. Cor rie houdt veel van lezen, tekenen en zingen en zij is tien jaar oud. Voor Gré Meurs, Stiersteeg 1, Op perdoes, wordt een aardig meisje ge zocht dat met haar wil corresponderen. Zij is net 14 jaar geworden. Het begon al te schemeren toen de buren paardenhoeven hoorden. Ieder een kwam naar bulten om Kees een welkom toe te roepen en te horen of hij geslaagd was. „Ja ik heb wel beet gehad", zei de „prairiejager", die moê en verhit vpn zijn paard stapte en hij wees schuld bewust naar de achterdeur, „maar ik denk dat ik de verkeerde te pakken heb genomen". r De nieuwsgierigen liepen direct in de richting van de stal. En daar Za gen zij morsdood de hond van één der huurlieden, een goede, oude lobbes, liggen. Na dit „avontuur" sprak Kees nooit meer van het „Wilde Westen". Vooral niet toen de veldwachter een week later met een ietwat gelukkig schot het monster een uit een reizend cir cus ontsnapte wolf neerlegde* Het grote woord dat jullie de vori ge week van negen lettergrepen proes ten maken was: Soldatententententoonsteliing 't Was niet zo gemakkelijk, maar toch' waren er maar weinig verkeerde oplossingen. We hebben weer om de prijzen ge loot. Ze worden deze week toegekend aan: Hilly Jeurink, (12 jaar) Achterom 48 Hoorn. Ab Kortman, Tuinstraat 30, Den Hel der. Ella en Ria de Raat, Dahliastraat 32, Alkmaar. Willie Bruins, Beverwijk. Rie Schoonen, Helder. Alkmaarseweg 305. Ruyghweg 133, Den Wat Is het in de afgelopen weel; vaak heerlijk lenteweer geweest! Dat was ook wei aan mijn post te bemerken, want ik ontving oeze week met zoveel briefjes als anders Jullie hebben zeker veel buiten gespeeld of gefietst Dat is best te begrijpen Jan Schipper, jij opent vandaag de rij Ja, ik ben ook al eens naar Miet strand geweest en heb toen een lange wandeling langs de zee gemaakt met de hond als gezelschap Er staat soms toch nog wel veel wind aan ze;, vind je ook niet' Willy Pureveen, je briefje heb ik vorige week niet bij mijn post gezien Dat is heel erg jammer Wat wil je voor postzegels hebben, Willy? Schrijf het maar eens Misschien kan ik je helpen Beppie Faber, het is pret tig dat je nu ook gaat schrijven Ja, Bep, een correspondentie-vnenamnetje zal ik voor je zoeken Je vergat mij nog te schrijven in welke klas Je zit, maar zonder dat kunnen wij het ook wel proberen Kijk maar eens onder de mede delingen Elly Spijker, dat was-een gezellige brief die ik van jou ontving Natuurlijk zou ik het leuk vinden om de kinderen van de J-K eens echt te zien, maar ja, daar zijn nog zoveel moeilijkheden aan verbonden Toch denk ik er vaak over na, Elly, en misschien gebeurt het nog wel eens Willie Bruins, heb je nu a'l brieven van meisjes gekregen? Ik hoop het maar Post zegels zijn altijd welkom, Willie Voor een meisje dat een poosje naar een sanatorium in Zwitserland moet, hebben wij ,200,000 postzegels nodig We blijven dus maar goed sparen Hilda Bakker, je stuurde mooie postzegels Bedankt, meisje Het is lang niet" gemakkelijk om een correspondentie-adres in Zuid-Afirka te vinden, maar toch wil ik wel eens naar kennissen van mij in dat land schrijven Misschien dat zij een meisje voor je weten Je zult nog wel een poosje geduld moeten hebben, denk is Hanneke Tegel, wat zijn er veel J K-vriendinnen. bij de Kabouters en Padvinderij Vroeger was ik ook bij de Kabouters, Hanneke Kun je al los zwemmen of moét je het nog leren? Duut Bak, jammer dat Trijnie nog geen tijd heeft te schrijven Ik mis haar al een paar keer, want ze werkte altijd zo trouw mee De schoonmaak duurt gelukkig geen maanden en ik hoop mijn clubje uit de Langedijk dus weer spoedig compleet te hebben Duut, ik ontvang veel Nederlandse postzegels, maar heel weinig buitenlandse Om de laatsten. vragen juist zo veel kinderen Wees dus niet erg teleurgesteld als ik je maar een paar vreemde postzegels stuur Misschien kan ik je later nog eens wat beter helpen Elly Hoytink, heb je het boek destijds wel ontvangen, want jé hebt nooit meer geschreven, nadat een prijs hebt gewonnen Groeten aan Maja Dineke Dreeuws, heb je het boek ook ontvangen? Ik hoop dat het naar je zin is Henny Helder, de bui tenlandse postzegels zijn voor kinderen, die een verzameling hebben Zij wor den mij maar heel weinig toegestuurd Nederlandse postzegels ontvang ik veel Die sparen wij voor zieken, Henny Allereerst voor een meisje, dat een poosje naar een sanatorum in Zwitserland moet Zij heeft 200,000 postzegels nodig voor zij naar Zwitserland kan vertrekken Wij moeten dus maar goed sparen Help je mee? Gerda en Jopie Schouten, sigarenbandjes kan ik altijd gebrui ken Als ee over of dubbel? zijn wil ik ze* graag hebben Die tekening is aar dig, Gerda Helemaal niet raar Het geeft echt de indruk van een groot stuk land met militairen en legertenten Je hebt alle% goed opgesteld Bedankt voor je werk, meisje Corrie Meyer, jammer dat ik niet heb geweten dat je jarig was Het postpapier is erg aardig, zeg Het is mij niet bekend of het tweede deel van „Jaap Schild" al is uitgekomen, maar ik zal er naar informeren Dag Corrie! Jettie Scheuer, ja, dat lelijke zetfoutenduiveltje had jou maar even tjes tien jaar ouder gemaakt Gelukkig dat hij zijn streken alleen maar in de courant kan uithalen en niet in werkelijkheid, want stel je anders eens voor, zeg! Prettig dat Marion van Lienen met je gaat corresponderen Jullie zullen het wel goed met elkaar kunnen vinden-Maarje Vlam, fijn dat er ook weer eens een brief van jou bij mijn post is Deze week is hét raadsel ;niet zo gemak kelijk en het zal je misschien niet meevallen Probeer het toch maar eens als je tijd hebt Volgende week zal ik het je gemakkelijker maker,, niehtje Wat is, die kleine broer verwend op zijn verjaardag! Tiny Goedhar^, jammer dat je nog geen antwoord van Teresa ontving, maar misschien komt het nog Jij vind het zeker wel prettig om voor je kléine buurmeisje te zorgen? Jopie Mul- derye, nu schrijf je al veel beter dan één maand geleden Krijg je op school al een beter cijfer? Cora heeft wérkelijk een goede ontdekking gedaan Het is te hopen, dat jij daar ook nog van kunt profiteren Henk Bakker, dat was zeker een feest voor Loes en jou, toen vader een piano had gekocht Krijg jij nu ook pianoles, Henk? Deze week kan ik je nog niet aan buitenlandse post zegels helpen, maar misschien zit ik er volgende week weer beter in Con nie Molenaar, natuurlijk vind ik het prettig, dat je ook mee gaat doen Je verwende mij maar dadelijk met zo'n gezellige brief Ja, je kunt geregeld antwoord in de Jeugd-Koerier vinden als je hebt geschreven Dag Connie. Nina Groeneveld. je hebt al veel van de wereld gezien, meisje! Gelukkig dat je het prettig vind in Holland en aardige vriendinnetjes hebt gevonden Een correspondentie-vriendinnetje is wel voor je te vinden, maar dan is het nodig, dat je nog even je leeftijd schrijft Tot de volgende week dus! Dini Alberts, je zult je naam de vorige week wel hebben gemist in de Jeugd-Koerier, maar je briefje kwam nét te laat Fijn. dat je ook met ons mee gaat doen Je kinderpostpapier vond ik erg* mooi en je had er zo gezellig op geschreven Ik hoop veel van je te horen, Dinie Ella en Ria de Raat, gelukkig dat jullie allebei weer opgeknapt zijn De operette heb ik tot mijn spijt niet gezien maar ik hoorde wel. dat het goed geslaagd is Jullie hebben zeker prettige avonden gehad Ada Prins, het is vlug te vertellen hoe wij om de prijzen loten Uit de stapel met goede oplpssingen trekt iemand een briefje pat is dan het briefje van de prijswinnaar Begrijp jé het zé,' Ada? »Nu neem ik tot de. volgende week wéér afscheid van jullie Allen hartelijk gegroet door TANTE IET 51. „Juist op tijd", roept Pim. „Lo pen jongens, het gaat om je leven". Nu dat behoeft Pim eigenlijk niet te zeggen, want Pom en Pam lopen wat ze lopen kunnen. Nog nooit hebben ze zo hard» gerend. „Wat denk je Pim? Zou hij achter ons aankomen?" vraagt Pam. „Ik weet het niet. Wacht, we kunnen nu wel even stoppen. Ik zal even om kijken!" 52. Pim, Pam en Pom staan hijgend stil en kijken achter zich. Ja hoor! Daar komt tot hun - grote schrik de tijger aangehold. De tijger snapt niet, waarom die drie kleine tijgertjes er zo plotseling vandoor gingen. „Zeker een nieuw spelletje", bromt hi.i in zichzelf. „Nti ik doe mee". En vrolijk komt hij hun richting uitgesprongen. - Eindelijk hebben wij dan tijd en ge legenheid kunnen Vinden om een kruiswoordpuzlle te maken en ik vertrouw er. nu op, lat alle jongens en meisjes, die er zo vaak naar ge vraagd hebben, hun best zullen doen om een goe de oplossing in te sturen. In de hier bij gaande teke- ning moeten de volgende woorden worden ingevuld: Horizontaal1. Klein stromend water; 4. Meisjes naam 7. Leren kinderen op school; 9. Voorzet sel; 11. Geheel de12. Bergplaats; 13. Tam 14. Jong diertje; 15. Bekende stad in Noord-Holland; 16. Vlaktemaat; 17. Dient om te schrijven; 18. Verleden tijd van eten; 19. Hoofddeksel; 20. Neen (Engels); 22. Land waar gejodeld wordt: 24 Vaartuig; 25. Pleizier. Verticaal: 1. Vindt men in het bos; 2. Maat; 3. Biljartstok; 4. Jong hert; 5. Voorzetsel; 6. De eerste mens; 8. Voelt zich te water goed thuis; 10. Eén der maanden; 12. Plaats iri Noord- Holland; 14. Stuk goed; 16. Deel van een halm (drie letters); 19. Zit in een vhtcht; 20. Bovenste deel; 22. Meisjes naam (afkorting); 23. Laatste regel (afkorting). Het moordende vuur uit de pant serwagen heeft zijn uitwerking niet gemist. De schoten van de smokke laars worden niet meer beantwoord! De koplampen van de pantserwagen belichten het geboomte, waartussen zich geen enkele schaduw meer be weegt! Het is plotseling doodstil in het bos.... „Hoe is het mogelijk," fluistert de Rat tegen Fatty. „Onze jongens hebben ze allemaal geraakt!" „Zo is het", antwoord Fatty. „En wij hebben het onze ertoe bijgedra gen. Vooruit laten we naar hen toe gaan". De Rat en Fatty richten zich op en willen naar de pantserwagen gaan. „Hé. wachten jullie es x even", waarschuwt Knijp-oog. „Ik zou maar een beetje voorzichtig andoen. Je weet nooit of die kerels je nog weer niet een poets bakken". „Ach, je zwamt, ze zijn ër alle maal geweest", antwoordt de Rat. toe- Maar ze voelen zich toch niet hele maal op hun gemak en kijken om zichtig om zich heen, als ze op de pantserwagen toelopen. Ja er loert nog gevaar! Maar van een heel andere zijde, dan de Rat en zijn consorten denken. Wie ligt daar onder de pantser wagen? 1 „Neemt U mij niet kwalijk, dat ik ons gesprek even afbreek, mijnheer Beekihan," zei mevrouw Jaarsma, „maar die veldwachter schflnt me wat te willen vragen." Zij richtte haar roofvogelgezicht met de spitse neus uitdagend naar de hoofdinspecteur, die geduldig zijn vraag herhaalde. „Maar dat heb ik U toch al uitvoerig verteld!" riep mevrouw Jaarsma ongeduldig. „Natuurlijk heb ik deze man meer gezien. Op die ongeluksavond stond Hij in de gang met deze man te praten!". Ze wees met haar hoofd in de richting van de kellner, die weer instemmend knikte. „Weet U dat heel zeker, mevrouw?" vroeg de heer Cornelissen. „Mevrouw Jaarsma keek hem verwijtend aan. „Dacht U," vroeg ze, „dat ik zoiets zou beweren als ik het niet zeker weet? Een gezicht als dit vergeet je niet. Diep gezonken ogen, uitstekende jukbeenderen, een spits# kin en een neus om er appelen mee te boren." „Kijk naar je eigen neus!" riep de verdachte woedend. „O foei!" riep mevrouw Jaarsma. „Heeft U dat gehoord, meneer Beekman? Wat jammer, dat U Uw mooie jeugd tussen dergelijke individuen moet ver slijten. Denkt U heus, dat het geen kwaad kan, ik bedoel, dat U er op de duur niet door beïnvloed zult worden? Ik zou het zo jammer vinden voor U en ook voor Uw familie. Maakt Uw beste vader het ook goed?" „Uitstekend, mevrouw, dank U," zei de inspecteur. „Nu," zei mevrouw Jaarsma de kring rondziende, „dan zal ik maar weer gaan." „Eén moment, mevrouw!" riep de hoofdinspecteur. „Heeft U misschien ook gehoord wat deze mannen op die avondd hebben gesproken?" „O, maar dat interesseert me helemaal niet," zei mevrouw Jaarsma. „Maar ons wel!" blafte de commissaris. „Daar gaat het juist om. Begrijpt U dat niet?" „U heeft Uw stem geforceerd. U moest eens wat hoesttabletjes nemen, maar ik vrees, dat het wel te Iaat zal zijn," zei mevrouw Jaarsma. De commissaris haalde andermaal zijn zakdoek uit de zak en veegde uit voerig zfjn voorhoofd af. „Wij zjjn U zeer dankbaar, mevrouw," zei de heer Cornelissen, „dat U zo vriendelijk geweest is hier te willen verschijnen. Uw verklaring zal op schrift gezet worden en de heer Beekman zal dezer dagen bij U kómen om die te laten ondertekenen. Dan behoeft U niet de moeite te nemen hier opnieuw te verschijnen." „O, maar dat zou ik natüurlijk toch niet gedaan hebben," zei mevrouw Jaarsma. „Denkt U werkelijk, dat deze man een moordenaar is? Wat ver schrikkelijk. Ik heb er nog nooit een gezien." Ze keek aandachtig naar de Rat en mat enigszins angstig met haar ogen de afstand,, welke, haar van de deur scheidde, als de man weer eens een aanval van razernij zou kunnen krijgen. „IkIk vind het hier werkelijk griezelig," zei ze. „Wat verschrikkelijk voor zijn vrouw! Hoe lang denkt U, dat ze hem zullen opsluiten?" „Opsluiten!" riep de Rat. „Dat zou je wel willen, ouwe toverkol!" Inspecteur Beekman keek naar de hoofdinspecteur, die zijn blik opving en begreep. „Wjj danken U Zeer, mevrouw," zei hij, „en ik wil U graag beloven, dat wij U niet verder lastig zullen vallen. U zult alleen het proces-verbaal moeten tekenen en misschien zult U later bij de openbare behandeling van de zaak als getuige moeten verschijnen, maar dat zal U dan wel bericht worden." „Oh," zei mevrouw Jaarsma, „maar daar denk ik niet aan. Ik wil er nu verder niets meer mee te maken hebben." t Ze gaf de inspecteur een vriendelijk knikje en keek nog een ogenblik hoofdschuddend naar de Rat, die haar woedend aanstaarde. „Hoe kon U toch zo iets verschrikkelijks doen?" (Wordt vervolgd) De oplossingen vóór s.s. Zondag zenden naar het bureau van dit blad. Veel succes Allemaal! Programma van hedenavond LUISTEREN NAAR.... Hilversum I 301 m Nieuws om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Vara varia. 6.20 De Ronde van Neder land. 6.30 Neder landse Strijdkrach- Geleide economie. 7.15 VPRO: 7.30 Voor de 7.45 Le- ten 7.00 Piano en orgel, jeugd. 7.40 Jeugddienst, zen in de ^ijbel. VARA: 8.15 Gramo foonplaten. 8.35 Uit Neerlands ver leden. 9.50 Tango-Rumba-orkest. 10.25 Jan Corduwener. 10.45 ïsraelie- tisch Paasfeest. 11,15 Bruce Loeve zingt. 11.30 Nieuwe successen van over de oceaan. Hilversum H, 415 m. Nieuwsbe richten om 7, 8 en 11 .uur. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Fluit en harp. 7.15 Het nieuws uit Indonesië. 7.30 Het actueel geluid. 7.45 Engelse les. 8.15 Leger des Heils 9.30 Omroeporkest. 10.30 NCRV kwartet. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Bespeling van het 3-klaviers pijp orgel. 11.35 Grammofoonplaten. Programma voor Donderdag Hilversum I 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. AVRO 7.30 Gramofoonplaten. 7.50 Dagopening. 8.15 Gr.pl. 8.45 Werken van Sibe- luis en Smeltana. 9.15 Morgenwijding. 9.30 Gr.pl. 9.45 Arbeidsvitaminen. 10.30 Van vrouw tot vrouw. 10.35 Gr.pl. 10.50 Kleutertje luister. 11.45 Wat aten en wat dronken onze voorouders? 12.00 Viool en piano. 12.30 Weerpraatje. 12.33 In 't spionnetje. 12.39 Gr.pl. 1.15 Het Vaudeville strijkorkest. 2.00 De vrouw binnen en buiten haat- huis. 2.20 Piano en cello. 3.00 Voor zie ken en gezonden, 4.00 Van vier tot vijf. 5.00 AVRO kaleidoscoop. 5.20 Welk dier? 5.30 The Skymasters. 6.15 Sport- praatje. 6.30 Ned. strijdkrachten. 7.00 Ronde van Nederland. 7.10 Gr.pl. 7.15 De Radio Volksmuziekschool, 7.45 De Reg. voorlichtingsdienst antwoordt. 8.15 Boyd Niel dirigeert het omroeporkest. 9.05 Radio muziekjournaal. 9.45 Droom land. 10.45 De W.Eur. Unie en Neder land. 11.45 Gr.pl. Hilversum II, 415 m. Nieuwsbe richten om 7, 8, 7, 8, en 11 uur. KRO 7.15 Orkest zonder naam. 7.30 Gr.pl. 7.45 Morgengebed. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Voor de vrouw. 9.30 Waterstanden, 9.35 gr.pl. 9.45 Schoolradio. NO RV10.00 Strijkkwartet. 10.15 Morgendienst. 10.45 Geestelijke liede ren. KRO: 11.00 De Zonnebloem. 12.00 Angelus. 12.03 Het Metropol# orkest. 12.30 Weeroverzicht. 12.50 De Ronde v. Nederl. 12.55 Zonnew. 1.20 Zang en piano. 1.45 Hors d'oeuvre. NCRV.: 2.00 Musette-orkest. 2.30 Les Lanciers (gr.pl.) 2.40 Causerie v. d. vrouw. 3.00 Busch strijkorkest. 3.30 Radio cimbalo gezelschap. 4.00 Bijbel lezing. 4.45 Polonia (gr.pl.) 5.00 Het Radio Jeugdjournaal, 5.30 Gem. om roep A Capellakoor. 5.30 Wij slaan op de tong-tong. 6.00 LKAB Muziekcorps (Narvik). 6.15 CNV.-kwartier. 6.35 Vervolg Narvik-corps. 6.45 Beroeps keuze. 7.15 Leger des Heilskwartier. 7.30 Het actueel geluld. 7.45 „Veertig- vijf en veertig". 7.50 gr.pl. 7.55 Bach- koraal, 8.15 Van laag tot hoog. 9.30 Fam.-competitie. 9.50 Matrise de 1' oration du Louvre. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Funérailles. 10.45 Avond overdenking. 11.15 Musica Nova. 11.45 Die Haghe sangers.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3