MICHELIN Stad en Omgeving, UIT DE ALKMAARSE RAAD Wat de theaters brengen Draverijen op Hemelsvaartsdag Zeg het met een lach AGENDA lp Bloedtransfusiedienst Geen markt, toch kaas Kranslegging en doden herdenking De brandweer demonstreert De vijfentwintigste STAM STOOMT Biljarten Kampioenschap 2e klasse cadre 35/2 (9—1.3) AUTOMOBIEL - TENTOONSTELLING HARMONIE-THEATER Waterloo-bridge VICTORIA THEATER Als je lacht, dan ben je rijk CINEMA AMERICAIN Ali Baba en de veertig rovers VB.X Tarzan, de onoverwinnelijke Herdenkingsconcert Bevordering Handelsavond school- Feestelijke vergadering Chr. Oranjevereniging RASA presenteert Vrijz. Chr. Jeugd-Centrale Spaarzaamheid is een grote deugd, maar alls B. en W. hun voorstellen zo lang oppotten tot zij er een waslijst van vol hebben, die ook nog aan de rchterkant is beschreven, dan vraagt men zich wel eens bezorgd af hoeveel kostbare plaatsruimte er nodig zal zijn om de besprekingen en besluiten daar' over in enitgszins begrijpelijke vorm cryter de ogen van de lezers te kunnen brengen. In de raadszaal volgt er dan gewoon lijk nog een verrassing in de vorm van een interpellatie en de nodige "comité vergaderingen" dat zijn de bijeen komsten waar men elkaar eens lekker de waarheid kan zeggen zonder dat het direct in de krant komt en zo om een uur of zes beginnen sommige edelachtbarfen dan eens op hun hor loges te gluren omdat ze, net als ge wone mensen, een knorrig gevoel in hun maag krijgen, dat hun waar schuwt. dat het na al dat zware ibevaderen en bemoederen van onze dankbare burgerij tijd wordt om ook eens aan zich zelf te gaan denken. Gelukkig waren er weer heel wat hamerstukken, maar er zijn enkele waarvan men de, behandeling ternau wernood kan afwachten omdat ze voor alle fracties een bijzondere attractie hebben. o Zo iets is b.v. een of ander voorstel over de woningdistributie. Zodra de voorzitter het aan de orde gesteld heeft werpen de raadsleden zich er op als !n nest jonge honden waarin men 'n malse biefstuk heeft laten vallen. Ze zetten er allemaal hun tanden in en grommen en rukken en bijten en het zou een pleizier zijn er naar te kijken en te luisteren als de papiersituatie in ons land weer de voor-oorlogse aspecten vertoonde en er net zulke dikke krdnten konden ver schijnen als vroeger. Het zag er naar uit of men het over dc vraag één of twee commissies, met of zonder huisvestingsbureau, nooit eens zou worden, maar plotseling wer den de deuren weer,,gesloten en daarna schijnt er iets gebeurd te zijn waar door er een zo grote hoeveelheid olie op de golven wordt gegoten, zodat de Pers een wonder van eensgezindheid en samenwerking kon aanschouwen. De wethouder beloofde de commissie te zullen raadplegen, de heer Wol- dendorp gunde zich haast niet de tijd om te vertellen, dat hij een door hem gestelde motie weer introk en er werd alleen nog wat nagepraat over de motie-Asjes die f 3.presentiegeld meer dan genoeg vond, maar wiens getij blijkbaar verlopen was, zodat de Raad in een royale bui er 5.per stuk en per vergadering van ge maakt heeft. o Aan het einder der agenda waar van wij voor de verdere voorstellen gevoegelijk naar ons uitvoerig raads- verslag kunnen verwijzen kwam de hr. Sietsma met de weinig verrassende verklaring, dat ook de Alkm. Raad althans de verbonden partijen daarvan voortaan niet meer zou meewerken om de communistische leden in diverse commissies te benoemen omdat men ze als staatsgevaarlijk beschouwde en ze daarom niet meer dan hoogst noodza kelijk achter de gemeentelijke scher men wilde laten kijken. De beide woordvoerders van de com munistenhebben daarop met een uit voerig exposé van hun goede daden en dito voornemens ten opzichte van de door het kapitalisme uitgezogen arbei ders geantwoord, waarbij men natuur lijk links en rechts over onze grenzen stapte om de toestanden in Amerika en Tsjecho Slowakije te bekijken, waarna beiden verklaarden, dat zij niet voor nemens waren zich door buitenlandse machten de wet te laten' stellen en dat zij niet alleen goede vaderlanders wa ren, maar dat ook wensten te blijven. Het is hier niet de plaats ons in de beschouwing te verdiepen in hoeverre hier al dan niet onder de vlag der de mocratie tekort wordt gedaan aan de rechten van volksgroepen, welke in deze partij hun vertrouwen gesteld hebben. De heren Knuistingh Neven en Asjes hebben in den brede betoogd, dat deze Rechten uit concurrentiezucht bij de naderende verkiezingen met voeten worden getreden en anderzijds bleek uit de woorden van de heer Sietsma, dat men zich de lessen uit het verleden ten nutte wilde maken en het paard van Troje niet binnen onze landsgren zen wilde halen eer men er zich ter dege van overtuigd had, dat het van binnen niet hol was erf er een partijtje sikkels en hamers uit te voorschijn zou komen. O Wel werd behalve door een raads- groep, welke uit alle katholieken en een tweetal leden van de Partij van de Arbeid bestond begrepen, dat men een dergelijke strijd langs de gro- te lijnenmoet voeren en zich niet moet laten verleiden tot het nemen van kleine maatregelen, welke tegen over de waarschijnlijkheid, dat men daardoor grote volksgroepen zal prik kelen en dus zelf brandstof op het smeulende vuur gaat werpen geen enkel voordeel van practische beteke nis brengen. Dat was b.v. de maatregel van B. en W. om aan de Alkmaarse redactie van het dagblad „De Waarheid" geen pers berichten meer te verstrekken in de hoop, dat de lezers dan voor die krant zouden bedanken. De meerderheid van de raad heeft terecht begrepen, dat men hiermee volkomen op het verkeer de pad was en er was trouwens reeds een uitspraak van de bestuursleden van diverse journalisten-organisaties ook van de katholieke die er op gewe zen hadden, dat zolang „De Waarheid" door de regering- getolereerd wordt, deze courant een wettig verschijnend orgaan is, dat dezelfde rechten op over heidsvoorlichting heeft als alle andere couranten en welks vrijheid men daar om niet zou mogen aantasten. Inderdaad, er zijn van Alkmaar in verloop van jaren al zovele victories begonnen, dat deze er niet meer bij hoefde. O— Tussen al die sombere voorstellen, verklaringen en interpellaties was er gelukkig nog één waar een beetje mu ziek in zat, namelijk het verzoek van de bewoners van de Doelenstraat om verlost te worden van de corpsen, wel ke driemaal in de week in het gebouw „De Nieuwe Doele" komen repeteren. De kinderen kunnen er niet van slapen en de ouderen hebben de vaak ver geefse pogingen om rauwe klanken uit allerlei instrumenten tot een aanhoor baar geheel samen te voegen al zo lang aangehoord dat ze voor een afstomping van hun muzikaal gevoel beginnen te biezen. B. en W. hadden de tamboers en de pijpers al in een wat rustiger gelegen gymnastieklokaal van een school laten verdwijnen, maar voelden blijkbaar iets voor het argument, dat geen enkel har moniecorps op toekomstige lauweren heeft te hopen als er bij de repetities geen geluid uit de instrumenten mag komen. De voorzitter deed nog een goed bedoelde poging de Doelenstraters met deze musicale prestaties te verzoe nen door voor te stellen, dat de corpsen voortaan alleen wiegeliedjes zouden spelen, maar we geloven eerlijk gezegd niet, dat hij dat ernstig bedoeld heeft. Muzikantendie zich niet kunnen uit lever zullen op de duur slechts de kraaienmars kunnen blazen en vooral Soli Deo Gloria, dat op de stoeptreden van ons glorierijk stadhuis op nationale feestdagen zo menigmaal van zijn goe de wil en zijn gestadige vorderingen heeft doen blijken, verdient een locali- teit waar men naar hartelust kan bla zen, toeteren en trommelen zonder 'ast met de buren te krijgen. B. en W. zijn nu op zoek'naar een lokaal waar zoiets mogelijk zal blijk -n. Misschien kan er in de Huiswaarder polder wat worden gevonden en anders meet er maar iets gebouwd worden. Dat zal natuurlijk geld kosten maar de kunst moet betaald worden en we ver moeden, dat de Doelenstraatbewone-.-s er graag iets aan willen bijdragen. Ad. Het gemeente Sportpark te Alkmaar zal a.s. Donderdag (Hemelvaartsdag) in het teken staan van de paarden sport. De vereniging „Vooruit" heeft n.l. voor die dag weer wedstrijden uit geschreven, waaraan een groot aantal paarden onder de zeer bekende pikeurs zullen deelnemen. Het programma vermeldt diverse draverijen over 1700, 2040 en 2340 me ter, benevens een kortebaan-draverij over 8000 m., waarvoor eveneens een bevredigend aantal deelnemers is. Gezien het feit dat de Hemelvaarts dag veelal wordt benut voor het ma ken van uitstapjes, is het te verwach ten dat er groe belangstelling voor dit sportgebeuren zal bestaan. Gisteravond vond in het Wapen van Heemskerk de tweede feestavond plaats van de vereniging die zo'n lange naam heeft, de Nederlandse Vereniging van Spoor-Tram-Bus-en ATO Van Gend en Loos-Personeel, afdeling Alkmaar. Reeds ter gelegenheid van de eerste uitvoering hebben wij daarover ge schreven, reden, waarom wij hier kort kunnen zijn. Het Cabaret-gezelschap „Onder eigen vlag" kwam opnieuw voor het voetlicht met de non-stop- cabaret-revue „Zeg het met een laerf" en opnieuw mocht het hardwerkende troepje groot succes oogsten, Puck Dokter, Guus Greve. Nell Mul ders—Schinkel, Wim Arts, Tonny Wil- lemsen, Klaas Koomen en Bob Mul ders, zongen en declameerden, dat het een aard had- De Hilo's speelden hun Zuidzeemelodieën, mr. Arts goochelde, Willemsen speelde. En allen deden zij dat op de hun eigen manier, die wij van hen gewend zijn. In de pauze werd een kort woord gesproken en het was al laat toen de avond weer tot het ver leden behoorde. ZATERDAG. Korenbeurs, 8 uur: Meispel „Feest <n bezinning'. Bergen, De Rustende Jager, 8 uur: 1 Mei-viering Partij van de Arbeid. ZONDAG. Wapen v. Heemskerk, 7.30 uur: Dansen. Bergen, De Rustende Jager, 2.30 uur en 8 uur: Film „MammyY, 14 jaar. MAANDAG. Gulden Vlies, 8 uur: II.O.V. Willem An- driessen, piano. Bergen, De Rustende Jager, 8 uur, film „Onze correspondent meldt"; 18 jaar. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Waterloo Bridge, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: Als je lacht, dan ben je rijk, tot 14 jaar o.g. Zaterdag 7 en 9.30 Uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: Ali Baba en de 40 rovers. Tot 14 jaar o,g. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. c- - oor gouden band I verbonden hetle- ven door Ie gaan dat -is het grote ideaal van ieder mensenpaar. Die gouden band. een fraaie ring, is bij ons verkrijgbaar, ook zonder inlevering van oud goud. J^z^uamILi/i van gestat/dm! ALKMAAR - TEL. 3812 Alleen t.o. de Breedstraat Onder verwijzing naar de adver tentie in ons blad willen we gaarne; de oproep van de Centrale Bloed transfusiedienst, rayon. Alkmaa'n;ön7 dersteunen en iedere gezonde inwo ner van onze omgeving opwekken zich als donor ter beschikking te stél len. Na de aanmelding worden allen, die zich hebben opgegeven, eerst volledig onderzocht. Dit onderzoek omvat, behalve het* gewone lichamelijke onderzoek, ook een volledig bloed-onderzoek en een doorlichting van de borstkas. Slechts als dit onderzoek in alle opzichten gunstig uitvalt, wordt de candidaat ingeschreven als donor- voor de bloedtransfusiedienst. Beloningen voor het afstaan van bloed worden niet gegeven. Het duurt nog een week, voor de kaasmarkt weer begint, en toch Toch was er gisteren kaas op het Waagplein en er waren ook vreemde lingen, Amerikanén, die met een paar bussen waren gekomen, en die niet weg waren te slaan, voor een minia-f tuur-schouwspei was opgevoerd, door twee dragers, een met een gele- en een met eert" rode hoed, en met een heuse berrie tussen zich in. De kaas kwam van een boerenkar en werd naar de weegkamer gedragen en ijve rig waren de bezoekers in de weer met filmen en fotograferen, Het hele schouwspel, dat zich in een hoekje van het grote plein afspeelde, wekte herinneringen aan het vorig seizoen, entegelijk ook verwachtingen voor de komende week, als de kaasmarkt werkelijk zal beginnen. Op de vooravond van de bevrij dingsdag zal, évenals vorige jaren aen eenvoudige stille herdenking plaats hebben van degenen, die in de strijd voor onze Vrijheid tijdens de bezet ting het leven Heten. Om vijf uur zal het Bevrijdingscomité een drietal kransen gaan leggen, te weten: aan de voet van het voorlopig monument in de Wilhelminalaan, 'ter ere van hen, die als verzetsstrijders zijn ge vallen; op het graf van de geallieer den op de Algemene Begraafplaats, ter ere van de gevallen geallieerde strijders en bij de gedenkplaat in de muur van de St. Josephkerk aan de Kennemersingel, ter ere van alle legaal gevallenen van onze land-, zee- en luchtmacht en koopvaardij, ook dus van diegenen, die vielen gedurende de vijf oorlogsdagen van Mei 1940. De burgerij wordt verzocht vanaf 6 uur de vlaggen halfstok te hangen. In de Grote Kerk zal van 6.45 tot 7.15 uur een herdenkingsdienst plaats Vinden, waarin Ds van Wijk van de Herv. Kerkeraad zal voorgaan. In de drie Katholieke kerken zal om 7 uur eveneens een bijeenkomst plaats vin den tér herdenking van de geval lenen. Om half acht verzamelen zich dege nen, die deelnemen aan de Stille Tocht naar het voorlopig monument in de Wilhelminalaan; hen wordt ver zocht slechts kleine tuiltjes bloemen mee te dragen, om deze voor het mo nument neer te leggen. Van vijf voor 8 tot 8 üur "zullen de klokken in de stad worden geluid. De deelnemers aan de herdenkingstocht worden ver zocht volstrekte stilte in acht te "nemen, terwijl de burgerij verzocht wordt zich niét langs de route op te •stellen, om de stoet gade te slaan; het zal evenwel op prijs gesteld worden als men zich in stilte aan de stoet zal aansluiten. De traditie getrouw zal ook dit jaar door de Alkm. Vrijwillige brandweer op de avond vóór Hemelvaartsdag. Woensdag 5 'Mei a.s. om half acht een demonstratie worden gegeven. In ver- Hand met het feit dat deze jaarlijkse inspectie samenvalt met de Nationale ■feestdag zal aan de gebeurtenis een bijzonder cachet worden gegeven. Naast alle mógelijke bar's, is er in Alkmaar, naar Amerikaans idee, ook een dassen-bar gekomen. Het is de ha ren-mode-zaak van Gerard Worm d!s deze primeur heeft. Ontworpen door de bekende Neder landse kunstenaar. Piet Worm, is deze bar iets bijzonders geworden. Er is nog een bijzonderheid bij, die wij eerlijk gezegd niet mochten verklappen. Iedere 25ste bezoeker van de bar öptyan^t gratis een das. NACHTDIENST TAXI'S. H. Jong, Lindenlaan 100, telefoon 3628. Vanaf Maandag: Chr. de Vries, Frieseweg 4, tel. 4237. Chemisch reinigen van Uw kleding volgens het dry cleaning procédé alleen bij sinds 1902. Depót J. TIMMERMAN, 'Langestraat 4, Alkmaar. Tel. 2231. Vrijdag werden de wedstrijden om dit kampioenschap in hotel De Nachtegaal voortgezet en de belangstellenden hebben weer van mooie spannende partijen kun nen genieten C Honingh speelde drie partij en waar van hij er twee met mooie gemiddelden won, n 1 van Boendermaker (300196) en van Jan Burger (300—90), gemiddelden 12,— en 16,66 Dit laatste is tot nu toe het hoogste gemiddelde van dit tournooi In zijn partij tegen Baart speelde de laatste uistekend (gemiddeld 11,11) en kon Ho ningh de gang er maar niet in krijgen Hij bleef op 149 staan Lunenberg wist door twee overwinningen de leiding te behouden Zijn gemiddelden waren anders niet hoog -9,57 en 5,76 De Helderse speler Jac Burger behaalde twee nuttige overwinningen, al waren de gemiddelden iets te laag voor deze spe ler Hij bezet nu de derde plaats De Zaandammer J Broerse speelde maar één partij, nl tegen Boendermaker, doch zij i gemiddelde 10,34 was veelbelovend Jan Burger en Pronk konden het giste ren niet, tot een overwinning brengen De gedetailleerde uitslagen van de Vrij dag gespeelde partijen waren: carr brt gem hs Honingh -a.300 25 12,00 28 Bcendermaker 196 25 7,84 31 Lunenburg 300 32 9.37 41 Jan Burger 221 32 6,90 22 A Baart 300 27 11,11 47 Honingh 149 27 5,51 20 Jac Burger 300 47 6,38 32 Pronk 251 47 5,34 21 Lunenburg t300 52 5,76 26 Pronk 255 52 4,90 24 Jac Burger 300 58 5,17 34 A Baart 252 58 4,34 21 J Broerse 300 29 10,34 55 Boendermaker 166 29. 5,72 51 Honingh 300 18 16,66 45 Jan Burger 90 18 5,— 26 De stand na tweede dag was: (gesp part.',, punten en gew) Lunenburg 5 8 8,33 Honingh 4 6 11,04 Jac Burger 4 6 5,87 J Broerse 3 4 9,59 Jan Burger 4 4 7,52 A Baart 4 2 7,78 Boendermaker 4 2 8,29 Pronk 4 5,30 RK AFC—DTS HEDENAVOND. De aanvankelijk tegen morgen aan gekondigde wedstrijd RK AFCDTS zal hedenavond om 6.30 uur op het Gemeentelijk Sportpark gespeeld wor den. 30 APRIL'. 9 MEI 1948 Een boelende film met prachtig spel. De hoofdfilm van het programma van deze week in het Harmonie- Theater rekenen wij gaarne tot één van de beste, die wij de laatste weken hebben gezien, zy begint en eindigt op één der bekende Londense brug gen, n.l. Waterloo Bridge, waar ka pitein Roy de danseres Myra voor de eerste maal ontmoet en het wordt een ideale liefde op het ?erste ge zicht. Roy, die op 't punt staat, naar 't Franse oorlogsveld te moeten ver trekken, wil Myra eerst trouwen. Na veel moeite krijgt hij de vereiste toe stemmingen, maar toch gaat het huweiyk niet door, omdat een ge biedend vervroegd vertrek Roy weg voert. Myra wordt bij 't ballet ont slagen, maakt kennis met Roy's moeder, maar leest dan plotseling Roy's naam bij de gedode .officieren. Wanhopig gaat nu het leven van Myra verder. Zij komt tot dingen, die voordien nooit in haar waren opgekomen. Dan plotseling keert Roy terug. Het doodsbericht was verkeerd geweest. Alles schijnt zich nu ten goede te zullen keren, maar Myra durft niet met een leugen haar verder leven in te gaan. Slechts de dood beschouwt zij ala uitkomst. De fraai opgenomen film boeit bij voortduring door prachtig spel, niet het minst van Vivien Leigh eh Robert Taylor irf de hoofdrollen. Maar- ook Roy's moeder, zijn oom en Myra's vriendin zijn zeer goed. Zij brengen £e film op een hoog plein, terwijl de zo goed gekozen muziek, waaraan men wel aandacht moet schenken, even eens de aandacht verdient. Wie een goede film weet te waarderen, mag Waterloo-Bridge niet verzuimen. Byzondere vermelding verdient nog de beide uitnemende en zo actuële journaals. Cup-final, Zilveren huwe lijk van het Engelse Koningspaar, Ronde van Nederland en nog vele andere interessante opnamen uit bin nen- en buitenland zijn zeer de moei te waard. We weten niet wat de oorspronke lijke naam van deze film is -geweest, maar de Hollandse waarmee men ze nu getooid heeft doet onwillekeurig aan een, goedkope klucht denken. Het blijkt al spoedig, dat het inder daad een klucht is, maar ook, dat ze goed verzorgd en hier en daar van een komische kracht is. Het is wel eens prettig tussen een reeks van ernstige films zo nu en dan eens iets uit het lichtere genre te gaan bekijken en wie dat met ons eens is, kan niet beter doen dan eens naar het Victoria Thea ter te gaan om er zich een avondje met de dolle situatie in de wolkenkrabber van de schatrijke industrieel Mr. Con ner te vermaken. Een bohemien, die in. leegstaande kastelen logeert, een jonge man zon der onderdak, de dochter des huizes, vermomd als pianiste, de werkelijke eigenaar in de vorm van een landloper en zijn vrouw als keukenmeid in haar eigen huis, zij voeren gezamenlijk een comedie op, welke het geluk van twee jonge mensen beoogt, maar bovendien ook het geluk hergeeft aan een man en een vrouw, die te lang door de jacht op rijkdom gescheiden werden gehou den. De talloze dwaze situaties en de kostelijke ontknoping 1'-gen de toe schouwers een vrolijke avond en Don Defore, de bekoorlijke Ann Harding en Charles Ruggles zorgen er voor, dat de nieuwsgierigheid naar de afloop van hun wonderlijke avonturen geen ogen blik wordt verbroken. In onze jonge jaren vermochten de meeste sprookjes een diepe indruk te maken en sommige dezer maakten zelfs een onvergetelüke indruk. Het sprookje van Ali Baba en de 40 rovers is daar wel een bewijs van en niet in het minst om de spanning die er heerst. Enigszins sceptisch stapten wij juist daarom Cinema Americain binnen, want veelal is het zo dat een verfil ming dan wel iets tegenvalt. Niets is echter minder waar. De M. P. E. A. is er volkomen in ge slaagd dit sprookje voor ogen te to veren, fantastischer dan wij dat in onze jeugdjaren hadden gedacht. Een weelde van gewaden en Oosterse pracht, hetgeen zich buitengewoon vool' een kleurenfilm leent, trekt ge durende l'/s uur aan ons oog voorbij. Daar komt nog bij dat het spel goed en de film van begin tot einde spannend is. Deze week worden de avonturen van Tarzan, als vervolg op het eerste deel in de vorige week vertoond, voortge zet. Zo mogelijk zijn de belevenis sen nu nog spannender en sensatio neler dan in het eerste deel en wie het eerste deel zag, zal h°t twee'1» niet willen missen. In de Grote kerk te Alkmaar wordt op 5 Mei des avonds 8 uur een herden. kingsconcert gehouden. Hieraan wer. ken mee het Ned. Herv. kerkkoor on. der leiding van de heer Pranger, het kinderkoor „Irene" (klasse Bj onder dezelfde leiding. Verder verlenen hun medewerking Louise de Buy Wennir,. ger (sopraan), Riet Schouten (viool) en Klaas Picket Weeserik (orgel). Mede. werking wordt tevens verleend door het Alkmaars klein-orkest onder direc- tie van de heer G. C. Vranger. Een uitgebreid met zorg gekozen pro- gramma zal op dit herdenkingsconcert ongetwijfeld voor een passende stem ming zorgen. Voordat de einddiploma's van de Middelbare Handelsavondschool uitge- reikt werden, waarover wij gisteren be richtten, had de bevordering plaats. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd: A. Abercrombie (vw), J. Blom, Bep de Boer, P. de Boer, Aukje Broersma, Hilda Broersma, F. Droge, B. Ekkel, Jannie Flokstra, G. Geerlings, Vera de Graaf, Jannie Groot, Nel Jansen, Rie Rus, J. Slijkerman, Annie Smit, Marie Smorenberg, Attie Torenbeek en Jac. Trompetter. Van twee naar drie werden bevor derd: Rie Beemsterboer (vw), Gré Brommer, Nel_ Bus, Ank Goudsblom, B. ten Haaf, Ali den Hartigh, R. Hiem- ■stra, J. Kröger, C. van Noort, F. Pronk, G. Sant, A. v. d. Vaart, Rie Vink, J, Vredenburg, F. Wiedijk, Gercja de Wit en S. Zonjee. Van de 3e klasse naar de 4e: J. Age- nant, Annie Brandsma (vw), W. Buis, C. Copier, M. Hoenderdos, Ans Hou- tenbos, Tiny Ibink (vw), F. Keus, H, Mors, Annie Nieuwenhuizen, K. Ploe ger, A. Rooker, Th. Schaddenhorst, N. Jon ge jan. Van de 4e klasse naar de 5e: C. v. d. Berg, C. Burgering, B. Geels, S. Jon ker, L. v. d. Kamer, A. Leegwater (vw) H. de Leeuw, M. Marees, F. Narold, S. Smorenberg, H. Wansink en J. Wilkens. Gisteravond, ter gelegenheid van de verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, vond in de grote zaal van Het Gulden Vlies, de gebruikelijke feestelijke jaarvergadering plaats van de Christelijke Oranjevereniging on der voorzitterschap van dc heer G. Chr. Dun. Jaarlijks is dit zowel een feest, als een vergadering omdat de stichtingsdatum van de vereniging juist op 30 April valt. Er was samenzang, nadat de bij eenkomst op de gebruikelijke wijze was geopend, er was een huishou delijk gedeelte, dat nu eenmaal op elke vargadering thuis hoort, er was een bestuursverkiezing, die de heren Feitsma en Ir. Knol als nieuwe be stuursleden aanwees en er was het keurige jaarverslag van secretaris Knaap. Voorts werkten mede een i dubbel kwartet onder leiding van Mevrouw HardijzerVan Gijn en de ontspan ningsclub „De Zeepbel", die' allen te zamen een programma wisten te bie den, dat elck wat wils bood, met pia- no-soli, schetsjes, declamaties en dansjes. Dit alles, gevoegd vbij een causerie van de heer Dun, werd tot een feestavond, waar de verjaardag van onze prinses op waardige wijze werd herdacht, in een zaal, die door Oranje en nationale vlaggen en het vaandel op het podium, een passend karakter had gekregen, zodat allen voldaan huiswaarts keerden. „Een ambtenaar heeft op zijn tyd ook ontspanning nodig!" Zo denkt „RASA" (de Rijksambtenaren Sport vereniging Alkmaar) er over en dit kwam Donderdagavond (29 April 1948) tot uiting in de gezellige club avond in het Wapen van Heemskerk. Het was een tegenvaller, dat het or kestje Gita-Mande door de repetitie- drukte verstek moest laten gaan, want hierdoor kreeg dé avond een wel wat rommelig karakter. Mensen echter als de heren Stadig, Kieft en anderen hebben er toch nog voor ge zorgd, dat men niet geheel onbevre digd naar huis behoefde te gaan. Eerst genoemde bezit een mooie stem en zijn zangnummer „Het kleine huisje in het dal", evenals zijn voordracht „Mens, wees eeriyk!" oogstten veel succes. De heer Kieft toonde zijn kwaliteiten op de piano hij de dansjes tussen de nummers door. Behalve dat waren er nog enkele dol-komische sketches. Over het geheel genomen een goede ontspanningsavond. Op Zaterdag 1 en Zondag 2 Mei or ganiseert de VCJC hier ter stede een bazar, waarvan de opbrengst bestemd is tot vorming van een fonds, waaruit in de toekomst een clubgebouw kpn worden ingericht. Vele artikelen wer den door de leden gemaakt of bijeen gebracht en zij zullen nu worden ver kocht of als prijs dienen bij de attrac ties. Deze laatste zullen in het bijzon der een bezoek aan de bazar zeker de moeite waard maken. De bazar wordt gehouden in het Rode Kruis-gebouw aan de Scheteldoekshaven op het einde van de Heul en is geopend: Zaterdag van 1622 uur, Zondag van 1418 uur, OPENSTELLING APOTHEKEN. Zondag 1 Mei zal de apotheek Wanna op het Ritsevoopt voor het publiek zijn opengesteld. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waar genomen. GESLAAGD. Eén dezer dagen slaagde mej. Gu vd Horst voor getuigschrift Spreekon- derwys. Zij werd opgeleid door mej. H. Boode, Boomkampstraat 1.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2