Spoorboekjes Boekhandel v.h. Kerm. Coster Zn, en. Spoel JUiMicaties JONGELUI TUINCONCERf BETER KAN NIET Verkoopster I lilckmann De schooljeugd gaat zwemmen Adverteert in dit blad Polder Heer-Hugowaarc verwerpt waterafvoerplar «copcnor - Dirkshorn. Coöperatieve Boerenleenbank Castricum. Marktberichten L.S.V.V.Vrone 42 BERDOS—H.R.C. Schoorl. Gastdag op Kermismaandag Egmond aan den Hoef. Afscheid Pastoor A. G. de Boer ABONNEERT U OP DIT BLAD Vanaf 5 Mei#a.s. verkrijgbaar JAN DE VRIES NV. - ALKMAAR Verkeersbericht^N.V. „NACO" een flinke T HERENHUIS - Herenmodes Het Wapen van Heemskerk Levende paling vanaf f. 150 p. p. Vishandel Nic Doefs Houttil 19 - Tel. 3933 U BESTELT WIJ BEZORGEN MOEDERDAG koper stukje LEO PLAS, Woensdag Peilverlagings- en bluswater-problemen Het college van dijkgraaf, hoofdin gelanden en heemraden van de polder h'eer-Hugowaard kwam Donderdag middag ten gemeentehuize in open- bare vergadering onder voorzitterschap van dijkgraaf Tromp bijeen. Ingekomen was een bericht van firma de Jong en to. betreffende r ering baggerwerken en van de fa. Geesink en Zn., betreffende levering zandstrooier en sneeuwploeg. De Prov. Waterstaat liet weten, dat de oprit aan de Oostdijk ten behoeve van de herbouw der v.m. Aris-Witbrug langer zal worden. Ingaande 3 Mei zal het doorgaand verkeer gedurende ten minste drie weken geheel gestremd ziin. PEILSCHALEN STAAN TE HOOG. Het Prov. Bestuur deelde mede, dat het gewenst geacht wordt om de peil schalen in de polder op de juiste stand te plaatsen. Door de onjuiste peilstand v.ordt het water thans hoger gehouden dan officieel. Bij het verjaagde peil zou dan 70 cm water moeten blijven staan. Volgens de vorzltter zal er heel wat veranderd moeten worden. Volgens hem komt men zo geleidelijk naar de gewenste peil- verlaging. 0 GOEDE FINANCIëLE POSITIE. De rekening, afd. polder, geeft voor 1047 aan ontvangsten f 199616,68, uit gaven f 183653,89, een batig saldo van t 15962,69. De rekeningen werden goedgekeurd. MAAR NU! Vervolgens kwamen de heren uit hun hoek. De aloude discussie over peilver- laging werd nog weer ter tafel ge bracht. Aangeboden werd n.l. het plan tot verbetering van de waterafvoer en peil- verlaging in de polder, dat was opge maakt door de Ned. Heide Mij. De voorzitter lichtte toe dat waar het voorlopige plan een kostenx-aming liet zien van f 670.000, het officiële rap port een vermeerdering tê zien gaf van f 75.000, zodat dit op f 745.000 neerkomt. Ofschoon er, naarde voorzitter mede deelde, «verschillende aantrekkelijke punten aan het plan zijn verbonden, achtten dijkgraaf en heemraden het tcch niet aanvaardbaar. De schulden der polder, aldus de voorzitter, zijn thans laag. Zou echter tót uitvoering v. orden overgegaan dan zou deze schul denlast wellicht te hoog worden. De heer Glas was sterk voor uitvoe ring. Volgens hem waren vele ingelan den eenzelfde mening toegedaan, vooral met het oog op de subsidie. De voorzitter lichtte toe, dat het bedrag der subsidie niet bekend is; eerst moet het plan worden aangeno men, alvorens een subsidie-aanvrage kan worden ingediend, nemen van een voorlopig besluit naar De heer Kostelijk wilde onder- het de omvang der subsidie informeren, hij meende dat, gezien de geriage schuldenlast, de laatste tijd te «iiyeinig aan de polder is besteéd. De voorzitter dacht dat Uitvoering' over enkele jaren, wanneer men ook wellicht weer met werkeloosheid had te kampen, wel eens aanmerkelijk goedkoper zou kunnen zijn. De heer van Graft bracht naai- vo ren, dat grotere bedrijven aanmerke lijk voordeliger kunnen produceren, dan kleinere en dat ondei'bemaüng, zoals die thans in de polder veelvul dig wordt toegepast, zeer kostbaar is, en tenslotte een welhaast chaotische toestand brengt. De heer Stuyt had de post van f 200.000 in het plan opgemerkt, ten behoeve van vaarsloten. Spr. zag hierin weinig nut. Tenslotte meende de heer Koste lijk nog, dat men zich ter plaatse economisch onafhankelijk moet ma ken, vóór de tijd verloopt; de kleine bedrijven zullen h&t meest bij uitvoe ring gebaat zijn. Uiteindelijk werd met 6 tegen 11 stemmen besloten het plan niet te aanvaarden. TIJDELIJK WORDT BLIJVEND. Maar in de goede zin. Eenparig ging de vergaderinger mede ac- coord, dat in verband met een cir culaire van het Prov. Bestuur, de tijdelijke verhogingen varfS salarissen van het polderpersoneel in blijvende zullen worden gewijzigd.' RONDVRAAG. Op een vraag van de heer van Graft deelde de voorzitter mede, dat de baggermolen hopenlijk nog dit jaar geleverd kan worden. De heer van Langen wees er op, dat dit vporjaar, toen. gedijende ge ruime tijd het polderwater zeer laag gehouden werd, op tal van plaatsen geen bluswater aanwezig was. De voorzitter was het hiermede eens, doch moest er op wijzen, dat men als polderbestuur de beste keuze had te doen. Met alle respect voor de bekwaamheid van de plaatselijke brandweer, meende spr., dat deze meestal toch alleen heeft op te treden tegen uitbreiding van brajid. Het pand, waar de brand is uitgebroken, is toch vaak niet meer te redden. Ook van gemeentewege had men reeds een waarschuwing ontvangen over het ontbreken v»n bluswater* MET IEDER IS INGENIEUR. De opzichter» adviseerde in de nieuwe keur van de polcier een bepa- hng op te nemen, waarbij de talud- verhouding der sloten bepaald wordt. Hierdoor zou veel slotenbederf voor komen kunnen worden. De (secretaris lichtte toe, dat in de nieuwe keur een artikel zal worden opgenomen, dat bepaalt, dat alle slootwerk bij het bestuur aange vraagd moet worden. 3CUGDUC«>B£P6Cf1 BOUW R.K. MEISJESSCHOOL Door het H.K. Schoolbestuur zal Vrijdag a.s. worden aanbesteed het bouwen van de R.K. Meisjesschool. Het werk staat, onder leiding van de heer M. Stevens ,uit Haarlem. Inge schreven mag alleen worden door R.K. aannemers. De Coöperatieve Boerenleenbank al hier heeft de algemene vergadering gehouden. Bij zijn openingswoord kon voorzitter Doekes dertig leden een welkom toeroepen, een aantal, dat ge zien de opkomst van vorig jaar, nog vrij goed te noemón was, hoewel het weinig is wanneer gelet wordt op het feit, dat de bank' 121 leden telt. Uit 't jaarverslag van de kassier bleek, dat in de loop van het jaar 5 leden wer den afgevoerd, terwijl 4 nieuwe toe-, traden. Het aahtal spaarrekeningen (vrij) bedraagt per 31 December 1947 656, terwijl daarnaast nog 231 geblok keerde rekeningen bestonden. Het aan tal dagboekposten van Leen- en Spaar bank bedroeg resp. 1004 en 997. Het eindcijfer der jaarrekening bedi-oeg f 703727.34 en dat der baians f 994077.83. Aan spaargelden werd ontvangen f 348637.82 en uitgegeven f 328257il. Het saldo der bij de bank gedeponeer de spaargelden steeg met plm. f21000 tot f 930384.07. Aan voorschotten werd slechts Verleend een bedrag van f3000 terwijl voor f 4366.58 aan voorschotten werd terugbetaald. Het totaal der uit staande voorschotten was f 21923.68. een nog zeer gering bedrag in vergelij king met vóór de oorlog. In lopende rekening werd ontvangen f 314821.90 en uitgegeven f 331924.05, waarin be grepen zijn de rekeningen met de Centrale Bank en de Postgirodienst. Door particuliere lopende rekening, houders werd ingeboekt f 57716.68 en uitbetaald f 71136.97. Het bleek voorts dat de gemaakte winst dit jaar f674.54 heeft bedragen. Na toelichting bleek dat de betrekkelijk hoge winst van 1946 (ad f 3840.55) wat geflatteerd was te noemen doordat toen geen Belastin gen waren „betaald terwijl deze op de uitkomsten van dit jaar in vrij sterke mate di-ukten. De vermogensaanwas- belasting waarvoor de bank een aan slag, ad f 10.500 ontving is betaald uit de reserve voor belastingen (f 3500) en uit net reservefonds, waardoor dit te rugliep tot f 19296.02. De andere belastingen werden be taald uit de gewone dienst. De i-ente- voet was gedurende het gehele jaar 1947 onveranderd gebleven en' wel op 72 J pet. voor leden en 2.16 pet. voor niet-leden voor bedragen tot f 2500 met verminderingen voor de bedragen boven f 2500. Nadat nog enige toelichting gegeven was op daartoe gestelde vi-agen uit de vergadering betréffende de betekenis van enige posten werden "He rekening en balans over 1947 goedgekeurd. Bij de verkiezingen van een be stuurslid en een lid van de Raad van Toezicht werden daartoe resp. be noemd de heren P. Burger, die pe riodiek aftrad en P. Groot, die in de plaats kwam van zijn vader, de heer J. Groot, die aftrad als lid van de raad van Toezicht. De voorzitter richtte zich in waarderende woorden tot de heer Groot Sr. en bracht hem dank voor het vele werk dat hij vanaf de oprichting der bank 37 jaar gele den had gedaan. De heren D. Swart en C. Francis werden herbenoemd als plaatsvervan gende bestuursleden. Nadat het bestuur nog machtiging had gekregen om de rentevoet naar omstandigheden te wijzigen of aan te houden, werd door de voorzitter een sluitingswoord gesproken, waar in de hoop werd geuit op een voor spoedig jaar voor bank en leden, maar waarin tevens te beluisteren viel een zekere beduchtheid voor de toekomst. WAT ONDER DE HAMER KOMT Notaris HAAM van Cranenburgh zal Donderdag 13 Mei. as in „De Harmenie de volgende tien woonhuizen in openbare veiling brengen: Cieweg 7 en 9, Prins Bernhardlaan 1, Torenstraat 35, 37, 39, 63, 6b, 67 en 69 R K METAALBEWERKERSBOND In de afdelingsvergadering van de R K Metaglbewerkersbond ,,St Eloy" zijn de altredende bestuursleden, de heren J de Graaf, voorzitter, en P Tromp, penning meester, herkozen VEILINGOVERZICHT Door het frisse weer van de laatste week verminderde de aanvoer van de spinazie De goede kwaliteiten gaan vlug van de hand Witlof vindt nog steeds kopers De notering van gisteren luidt: spinazie S—13; witlof I 86 en II 35; bospeen 53; sla W/a postelein 61 f rabarber 9f/r-U* aardbeien 1,30 per doosje VERKEERS STAGNATIE Gisteravond' weigerden de spoorbomen van de overweg Vinkebaan bij het open gaan In korte tijd ontstond er een ver keersopstopping, die .werd opgelost door een omlegging over de Duin en Bosweg ZWAAG, 3 Mei. Aai'dappelen 113. spinazie 10—26, postelein 33—47. Uien 88J.32, prei 55, gele bew.kool 2225, adijs 7—8, rabarber 8—11, Sla 11—17.20 bloemkool 35—74. perziken 4132, aardbeien 2.805.12 Winterjan 62. St. Remie 8184. HEM, 3.Mei. Witlof 63—91, late aardappelen 9.10. Bloemkool 6061, spinazie 911, andijvie 19—50, sla 7.30 8. aardbeien 3 per kg. WOGNUM 3 Mei. Witl-of I 88—101, II 7686, III 5061. Bevelanders 9.30, blauwe Eigenheimers 9.30, postelein 37 —40, aardbeien 3.404.10, spinazie 18 23, radijs 38.10, bloemkool 3466. ra barber 8.10—9.—. sla 5.10—10.90. bos peen 65. Op het LSVV-terrein had Zondag middag een vriendschappelijke ont moeting plaats tussen LSVV en Vrone. De ontmoeting verliep nogal tam en de wedstrijd bood niet zoveel span nende momenten. Na enkele minuten spelen moest de Vrone-keeper vissen. Over het alge meen liet het plaatsen veel te wensen over, de meeste schoten gingen naast en over. Bij Vrope leverde o.a. Siem Zeêgers goed werk, terwijl bij LSVV Jan Nijman overal en som#ner gens was. De rust ging in met gelijke stand (2-2). Na de thee was aanvankelijk Vrone in de aanval, maar punten bleven uit. Een snelle, niet zo gevaarlijk lijkende aanval van LSW bracht dg stand op 3-2. Vrone trachtte nog het evenwicht te herstellen en het LSW-doel be leefde hachelijke momenten. Maar toen de geel-zwarten de stand op 4-2 had den gebracht, was het bekeken. De wedstrijd werdgeleid door de heer Augustijn. Zo is dan voor Berdos de laatste beker-wedstrijd gestreden. De laatste, tevens het hoogtepunt van deze serie wedstrijden, omdat de Bergenaren deze Zondagmiddag 'n bijzonder sterke derde-klasser te bekapipen kregen. Welnu, de groen-witten hebben zich uitstekend van deze zware taak ge kweten, en al is hun dan de eerste plaats van deze competitie ontgaan, ze zijn in ieder geval ongeslagen ge ëindigd. Reeds 10 minuten na de aanvang van deze boeiende wedstrijd hadden de Berdos-voorwaartsen succes, toen Bij waard 'n onvoldoende afwerken van de H.R.C.-doelman aftrapte door zuiver ix%te schieten (1—0). Kort was de vreugde over deze voorsprong, want yier minuten later maakte de r.-binnen van H.R.C. gelijk (11). Even leek het er toen op, dat Berdos het onderspit zou moeten delven, daar H.R.C. na keurig veldspel de leiding nam (1—2). Vier minuten voor de rust, toen Ber dos 'n machtig offensief ontketende, wist Jb. Schmidt de gelijkmaker te scoren (22)."Wederom was de vreugde der talrijke Berdos-supportërs kort, want nog geen minuut later slaagden de Heldenaren er in door 'n misver stand in de Berdos-defensie 'n derde goal te scoren (23). Na de pauze begon de Berdos-machine pas op volle toeren te draaien; aanval op aanval werd op de Helderse veste ondernomen, en- wat niemand verwacht had', geschiedde; de H.R.C.-achterhoede begon Zwakke plekken te vertonen, en de Bergenaren profiteerden hiervan op „handige" wijze. Eerst wist Jb. v. Diepen 'n bal in. 't doel .te werken (eerlijk gezegd: met be hulp van z'n handen, ofschoon 't, leder de lijn reeds had gepasseerd), en ver- Volgens slaagde dezelfde' speler er in met 'n formidabel schot z'n club de leiding te geven. Zouden de Groen-witteix H.R.C. de eerste nederlaag bezorgen? Neen, dat werd de HeldAaren toch te erg, want 10 minutep voor het einde brachten zij de balans in evenwicht (4—4). Scheidsrechter vt d. Schilde leidde déze sportieve wedstrijd» onberispelijk. Het was een gelukkige gedachte van één der Schoorlse Plattelandsvrouwen, mevr Van Wijk—De Graaf, een oud ge bruik aan de vergetelheid te ontrukken, door het schrijven van het Westfriese to neelspel „Gastdag op Kermismaandag" Mevr Van Wijk heeft in haar toneelspel gepoogd ons „naacktelijk en schilderach- tich (de woorden zijn van Bredero) voor ogen to stellen de „gebruyeken" van de boetenstand enis daarin wonderwel geslaagd De eerste van de drie uitvoeringen^ één voor Zuid, één voor Noord en één voor het Centrum vond plaats in de eivolle zaal van de heer P Mantel De première werd een volledig succes; met veel kleur en charme is het stuk ten tonele gebracht; zonder uitzondering heb ben allen zich gegeven en hun mooi vlot samenspel wekte bewondering bij de gas ten, die zich best amuseerden en de artisten overlaadden mei bijvalsbetui gingen Onder het genot van een „Kerremis- glaasie" of „koffie met spouwers" oreer den de mannen over „de beiste en 't be- draif, de nieuwe bul en de zuig", terwijl de vrouwen over alles en nog wat bab belden Ook de „Nyles" kregen een beurt, „die soortementig zaje kouse van glas" en dan was er nog Trienke, de dochter des huizes, die moeder Dieuwke zoveel slapeloze nachten bezorgde Mevr Arpeau—Westers maakte zich tot tolk van al de gasten door actrice en spelers dank te zeggen voor het gebo- dene, het had alle yerwachting verre overtroffen Schooljeugd-commissie voor Noordelijk Noord-Holland geïnstalleerd Woensdagmorgen vond het afscheid plaats vari de schoolkinderen Als bijzon dere attentie bood men de scheidende pastoor de wijding van een devotie-plaats met Mariabeeld in de gang aan, waar mede op het laatst nog één zijner harte- wensen in vervulling ging Het eigenlijke afscheid, dat met zang en voordracht in een der schoollokalen volgde werd de vertrekkende herder merkbaar even te machtig Om 8 uur 's avonds werd in de zaal van P Mooij afscheid genomen van de officiële parochie-instanties, die zonder mankeren zo voltallig mogelijk aanwezig waren De heer Portegies sprak namens het kerkbestuur, L van Dam namens het Armbestuur, burgemeester M Niele na mens de gemeente en het N V H (en De Drie Egmonden), dr S Moons namens de zieken, Kinderuitzending, Wit-Gele-Kruis de heer W Wester namens de scholen: voorts werd nog een afscheidswoord ge sproken namens de grote gezinnet^ de L TB, Kath.-Actie, Zeevogels, hetZang koor, Toneeel, de Jonge Mannenvereni- glng, Katholiek Thuisfront, de Collectan ten en de St Michielsclub Wat gesproken werd, was onopge schroefd eenvoudig, waardoor een oprechte waardering voor de arbeid van 'pastoor De Boer als priester en parochie-herder nog sprekender daar Vbren kwam Die fjaardering sprak o a ook «uit de vele ca- eaux, die hij als~ dankbaar aandenken in ontvangst had te némen Zwetamen neemt in de rij der sporten een zeer vooraanstaande plaats in. En het karakter van deze sport èn het feit, dat Nederland een waterland eerste klasse is, zullen aan die plaats niet vreemd zijn. Maar hoe overtuigd men ook algemeen is van het nut van schoolzwemmen de betekenis voor de lichamelijke opvoeding, voor de paedagogie, voor dg gezondheid en als bestrijdings middel tegen het verdrinkingsgevaar zijn „palen boven water" het is met 't zwemmen als onderdeel van het lesrooster der scholen tot voor weinige jaren treurig gesteld ge weest. Maar gelukkig is daar lang zamerhand verandering in gekomen. Het is wel opmerkelijk, met welke voortvarendheid de overheid in de laatste decennia de bouw van gym nastieklokalen heeft bevorderd, maar al even opmerkenswaard is de tegen kanting geweest tegen het opnemen van het schoolzwemmen op het les rooster. Niet alleen daar. waar geen zwemscholen aanwezig waren, 'maar ook in plaatsen waar een goed ge outilleerd zwembad wel ter beschik king stond treffen,, we dit vei-schijnsel aan. Aan deze ongewenste situatie kon over een groot gebied een einde komen, toen van rijkswege consulenten voor de lichamelijke opvoeding wer den aangesteld. Zo konden de consu lenten Van Drunen en Bussink in een groot gedeelte van Noord-Holland veel bereiken. Het komende zomerseizoen zullen vele scholen naar de zwemba den trekken. De handen ineen. Ook 't Bestuur van de Kring Noor delijk Noord-Holland van de KNZB zat niet stil. En wat is dan verstandi- VERLAGING KALKOVENBRUG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS* van ALKMAAR brengen ter kennis van belanghebbenden, dat van 4 t/m 18 -Mei 1948 ter secretarie dezer ge meente voor een ieder ter inzage ligt een yerzoek van het bestuur van de polder „De Egmondei-méer", gericht aan Gedeputeerde Staten dezer pro vincie onï ontheffing van de verbods bepaling van* artikel 25, le lid, letter e \an het Wegenreglement Noord- Holland, voor de verlaging met 0.33 m van de Kalkovenbrug. Gedurende deze tijd kunnen bezwa ren tegen inwilliging van bovenge noemd verzoek, gericht aan Gedepu teerde Staten dezer pi-ovincie, bij ons college worden ingezonden. ALKMAAR, 3 Mei 1948. gei", dan dat meti de krachten samen bundelt? En dat gebeurde dezer da gen op een bijeenkomst in „Formosa" te Den Helder, waar op initiatief van genoemd kringbestuur een z.g. Kring- schoolzwemcommissie werd ingesteld. Deze commissie is ais volgt samen gesteld: J. van Drunen, Cons. Lich. Opv., wnd. voorzitter; mej. C. S. van Leeuwen, secr Kring N.-Holl., secreta resse; leden: L. F. van Loo, wethouder van Onderwijs te Den Helder; dr. de Vries, hoofd Schoolartsendienst, Den Helder; A. Bussink, Cons. Lich. Opv. te Hoorn; A. Fielmich, leraar ULO school te Schagen:"K. Wolthuis, hoofd OLS te Oude Niedorp; J. Rijswijk, le raar lich. opv. ULO school te Hoorn, Prettige propaganda. In de eerste plaats stelt de commis sie zich tot taak om een grote propa ganda op touw te zetten. Men heeft thans plannen in studie om een serie films te gaan vertonen, films, die het aanzien wel volledig*waard zijn en die niet alleen voor zwementhousias - telingen interessant zijn, maar ook voor ouders, opvoeders, medici, ge meentebestuurderen enz. bijzonder aantrekkelijk zijn. Wij spreken hier uit ervaring! Wedstrijden zullen er natuurlijk ook zijn en de plannen daarvoor zijn op het ogenblik al in een vergevorderd stadium. Dat daar een grote hoeveelheid arbeid aan vast zit, blijkt al als men bedenkt, dat het hier bijna 200 scholen aangaat!, En het merendeel daarvan zal eind Juni en de eerste,helft van Juli aan de start kunnen komen. Ook, daarbij is de bovengenoemde samenwerking on ontbeerlijk. Diploma-zwemmen. Zeer belangrijk is ook de taak van de ingestelde commissie ten aanzien van het diploma-fewemjnem Daar is het streven om het zover te brengen, dat eik kind, dijt de lagere school, verlaat, een zwemdiploma heef# behaald. On nodig erop te wijzen van welk emi nent belang zulks zou zijn. De com-' missie beseft, dat dit diploma-zwem men niet een droog, ongeanimeerd proefwerk mag zijn. En dus bezint men zith op middelen om hiervan daadwerkelijk „afzwemfeesten" te ma ken. Maar voordat al deze taken vol ledig zijn vervuld zal er veel, zeer veel arbeid moeten worden vei-richt. Dat de commissie begrijpt hoe zwaar die taak is, moge blijken uit het feit, dat op de installatie-vergadering een uiteenzetting 'werd gegeven van ont staan, ervaring en mogelijkheden dooi de heer Nederpelt, lid van de Cen trale Commissie voor Schoolzwemmen uit Den Haag, die op zijn "beurt het Noordhollandse initiatief roemde en groot succes toewenste. Bij welke wens wij ons gaarne geheel willen aanslui ten. Met belangstelling zien wij de toegezegde nadere berichten van deze commissie tegemoet. Snel opkomende fabriek van merkartikelen vraagt die serieus opgeleid willen worden tot Assistent-Vertegenwoordiger Standplaatsen: Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Alkmaar, Arnhem. Leeftijd 2225 jaar, ongehuwd, vry van mil. dienstplicht. Zij, die nooit in deze branche werkzaam geweest zijn, genieten de voor keur. Bescheiden aanvaiigsalaris. By gebleken ge schiktheid goede toekomst verzekerd. Brieven onder B3—101 aan Reel. Advies bureau „RAEDT EN BAET", Keizersgracht 188, Amsterdam. 1923 1948. ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de STED. MUZIEKTUIN, te geven door 't Alkmaarse Accordeonorkest "„Crescendo", dirigent de heer A. v. d. Wolff. Entrée 0.75 belasting inbegrepen. Kaartverkoop 's middags aan de tuin. Aanvang 2.30 u. op 6 Mei (Hemelvaartsdag) VOORDAM 9 voor een BRIL dan die precies goed is Zulk een bril kopen bij Speciaalzaak in optiek LUTTIK OUDORP 58 TEL. 2875 Ingaande 10 Mei a.s. worden de lijnen AB (IJmuidenEgmond) doorgetrokken naar BER- GEN. -> AF (Alkmaar—Schoorl) doorgetrokken naar CAM PERDUIN. AZ (Alkmaar—Heilóo, Stat. N.S.) doorgetrokken naar ZEVENHUIZERLAAN en treedt de ZOMERDIENSTREGELING in werking. Dienstregelingen verkrijgbaarr vanaf 6 Mei a.s. aan de kantoren en bij het lijnpersoneel. DE DIRECTIE. GEVRAAGD: Enige verkooproutine gewenst. LANGESTRAAT 82. Aanmelden van 1.302 uur en van 66.30 uur. WOENSDAGAVOND (bevrijdingsdag) vanaf half acht. HEMELVAARTSDAG half acht. Beide dagen bar geopend. Recht van toegang voorbehouden. Een voor Moeder en 't wordt een glans rijke' dag. Mooie sortering kleine koperwer ken. Spoorstraat. KINDERJURKEN - en JAPONNEN- MIDDAG. BLOUSES en ROKKEN Langestraat 27. Tel. 4207. Beperkte voorraad. DAMESBADCOSTUMES Tot 9 Mei een badhand doek hierbij yerkrijgbaar. v

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3