McUa Eerste feestdag van de Rijks-H.B.S. •hm am om D OPVOEDEN IS MOEILIJK Stad m Omgeving, NAUTA bakt toch BETER BROOD Onze iachiigjarige „Geen oud besje, zwak van hart" Schoencrême Wrijf was Poets-extract „Beter dan ooit" Een nieuw adresboek Het Victoria-theater wordt verkocht AGENDA EINDELIJK! Ook de lederschoenen zonder bon!!! NU VRIJ, voor iedereen U slaagt beter bij Exclusieve Sieraden Hervormde jeugdraad GROTE DAG VOOR DE PADVINDERS Feestdag voor Ouden van Dagen Sportschool Tadema geeft demonstratie Een gemeentelijk jubileum Wat onze voorouders schreven Jubileum Bloemen voor moeder door J. D. v. Exter Gita Mando Bedrijfsvoetbal Nadat gistermorgen de scholieren van de jubilerende H.B.S. eikaars krachten hadden gemeten op het sportterrein en een kostelijke ochtend hadden in onderlinge wedstrijden, werd de eerste feestdag voortgezet in de middaguren met een bont programma in „Het Wapen van Heems kerk". Zo fris jen luchtig als de ochtend was, zo benauwd en broeikas- acht ig was de atmosfeer in de grote zaal van Het Wapen. Dit was ech ter geenszins van invloed op de stemming, die de bijna vijfhonderd scho lieren bezielde en reeds bij de aanvang van het lange programma stond het vast, dat deze feestmiddag, onder het motto „Door scholieren voor scholieren" zou slagen. De heer J. H. Snel heette alle aan wezigen welkom op deze verjaars visite bij een tachtigjarige en wees er op, dat wat hier vanmiddag ge presteerd zou worden, alles eigen werk was. Van begin tot eind is dit programma door de leerlingen in elkaar gezet, weliswaar met de steun van enkele ouderen, maar dat doet niets af aan de prestatie. De heer J. H. Massink, directeur der jubilerende school, sloot zich aan bjj de woorden van de heer Snel, maar legde er de nadruk op, dat de jarige geen oud besje is, geen afgeleefde, met een zwak hart, maar dat zij In tegendeel vol vitaliteit en leven is, doordat haar steeds nieuwe jeugd wordt toegevoerd, jaar in, jaar uit. Ook de heer Massink zwaaide alle uitvoerenden lof toe en vermeldde ver volgens onder luide toejuichingen de resultaten van de, des morgens ge houden sportwedstrijden. Kampioen van de eerste klassen werd ID, in de overige klassen werden de prijzen be haald door IID, IIIB en B IVB. HET PROGRAMMA. Na deze inleidende woorden nam 't bonte programma een aanvang, waar aan niets mankeerde. Alles, waaruit een bont program moet bestaan was aanwezig, van het begeleidende orkest tot de conferencier toe. De heer Rog geveen kweet zich op voortreffelijke wijze van deze laatste taak en hij praatte de verschillende nummers rus tig aan elkaar. De H.B.S.-band onder leiding van Wil Strikkers klonk als 'n klok, al ontbreekt dan ook de routine, die voorzo'n revue vereist is. Het zou ons te ver voeren, alle nrs. van het programma afzonderlijk te gaan vermelden. Niet, minder dan 21 verschillende programmapunten zou den wij dan moeten bespreken. Daar om volstaan wij met een algemene in druk. En die indruk is samen te vat ten in het woord voortreffelijk. Uit alles bleek, dat hier hard gewerkt is en met animo gerepeteerd. Er was zang (in het bijzonder trof ons het: „Brother, will you pray for me" van A4) er waren schetsjes, er was een goochelaar, een sneltekenaar, er wa ren muzikanten van verschillende pluimage, er waren voordrachten en dansjes. Er was sfeer, er was stem ming. En ondanks de tropische hitte in de overvolle zaal hebben de scho lieren en hun leraren en leraressen genoten van een onvergetelijke mid dag. DE AVOND. Daarmee was deze eerste feest dag echter nog lang niet ten einde, want om acht uur was het weer een andere zaal, die de opgetogen scha re herbergde, n.I. die van Het Gul den Vlies. Deze keer waren de H.B.S.-meisjes omgetoverd in echte dames met avondjaponnen en de jongens voelden z«ch trots als bege leiders. Het drama „Bloed en Liefde" van Godfried Bomans vormde van deze avond de hoofdschotel, alweer ge- Alkmaar heeft een nieuw adresboek gekregen en het werd tijd dat er weer een verscheen want het vooroorlogse was in de loop der jaren verschrikke lijk verouderd. Dank zij de goede zorgen van de Federatie van VW's in Noord-Holland is thans in deze leemte voorzien. De afdeling Publicitei+ in het kantoor m hc-t Waaggebouw heeft deze uitgave verzorgd aan de hand van de gegevens v/elke daarvoor van de afdeling Bevol king der gemeente zijn verkregen en wie het lijvige en keurig uitgevoerde boekwerk aanschouwt, begrijpt wel hoe veel zorg en moeite het gekost heelt om dit het licht te geven. Er is een uitvoerig zakenregister aan toegevoegd en het boek b.evat enige fraaie afbeeldingen van onze pittoreske oude bouwwerken, waarbij de Waag en do kaas niet vergeten zijn. Natuurlijk heeft ook de Federatie ruimschoots ge bruik gemaakt van de gelegenheid re clame voor het vreemdelingenverkeer in de kop onzer provincie te maken, in het bijzonder -oor Alkmaar dat als strd van de kaasmarkt een wereldbe roemde naam heeft gekregen. bracht door eigen krachten. Maar vóór het spel een aanvang nam was het allereerst de heer H. P. Kluitman, die een kort woord van welkom en van inleiding sprak en dank bracht aan de medewerkenden. Viert feest, viert vrolijk feest, zo besloot de heer Kluitman, wiens woorden door een driewerf Hoera werden gevolgd. Omdat hedenavond van „Bloed en Liefde" een reprise wordt gegeven, deze keer voor de oud-leerlingen, wil len wjj thans nog geen beschouwing aan het stuk en de spelers wijden. Wel willen wij hier verklaren, dat de opvoering keurig verzorgd was, dat er een stuk viel te bewonderen (de inhoud is welbekend) waarin ama teurs toneelspel te zien gaven, dat er zijn mocht. Als ditzelfde peil heden avond wordt gehandhaafd, kunnen wij een inslaand succes voorspellen. In ons nummer van Maandag komen wij op stuk en spelers nog nader te rug. Een gezellig bal hield de feest gangers tot diep in de nacht bijeen. De Engelse gasten van Scotland Yard, die de eerste kaasmarkt met een bezoek vereerden, poseren voor onze fotograaf. Rechts op de foto Sir Harold Scott (met bril) en naast hem Mr. Howe Naar wii vernemen zal het Victoria- Theater aan de Langestraat, destijds eigendom van de heer J. C. Weber, en bij uitspraak van het Alkmaarse Tri bunaal verbeurd verklaard, bij in schrijving worden verkocht ten behoe ve van de Staat der Nederlanden. De inschrij'. :ug, die in de vakbladen werd geannonceerd, is inmiddels reeds gesloten. Onze uitgebreide collectie schoenen von uitste kende kwaliteit voor een aantrekkelijke prijs!! Natuurlijk zijn wij niet direct uitverkocht, maarals U het eerste komt heeft U de beste keuze „Een goed' krantenman" zo staat er In een cursus over journalistiek „heeft een sociaal-paedagogische taak. Ifij is niet alleen de man, die de be richten over het wereldgebeuren zo vlug en zo objectief mogelijk door geeft, hij heeft daarnaast de plicht langs de weg, dien hij naar zijn ideaal heeft uitgestippeld, de lezers geleide lijk op een steeds hoger intellectueel peil te brengen". Wij zaten juist een moment te over peinzen of wij ons daarvan wel te allen tijde bewust waren geweest, toen de deur van het redactiebureau openge gooid werd en twee natneuzige jochies van omstreeks acht jaren over de drem pel stapten. „Hebbie meskien een stukkie teke- pepier?" Het kon niet mooier! Daar had je twee lezers nou ja, misschien alleen nog maar van de Jeugd Koerier, maar dan toch twee le zers in de dop die zich wensten te ontwikkelen en de hulp der redactie kwamen inroepen om hun de middelen te verschaffen hun no'g sluimerende ta lenten wakker te maken en te cultive ren. Dankbaar voor de gelegenheid hier onze sociaal-paedagogische plicht te kunnen doen, hebben we bij het doosje geknield, dat de bijna afgedraaide en daarom niet meer bruikbare telexrollen bevatte en beide adspirant-kunstenaars een rolletje overhandigd waarop ze naar hartelust hun picturele schep pingsdrang konden uitleven. We bepeinsden, dat sociaal-pae dagogische taak toch zeer veel voldoe ning geeft, toen er een oorverdovend lawaai op de trap was en rumoerige jongensstemmen de komst van een de putatie aankondigden. De deur werd opengegooid en vijf snotneuzen verdrongen elkaar om bin nen te komen. „Hé je meskien nog een stukkie te kenpapier?" We doken opnieuw in de doos en distribueerden vijf rolletjes, „Alsjeblieft, jongens!!" Ze grepen er naar als een dronkaard naar een ouwe groene, ze maakten on der elkaar uit, dat een jochie dat tij dens de audiëntie binnengekomen was niks hoefde te hebben en de kleinste kreeg in de gang een trap omdat z'n rolletje wat dikker geweest was. „Wat zeggen we nou?", riepen we, gedachtig aan onze paedagogische taak en de jongen met het dikke rolletje keek ons dankbaar aan; De rest ver drong zich voor het trapgat en klotste naar beneden. Na vijf 'minuten kwamen er zeven, die na een kort debat onverrichterzake weerkeerden. Toen kwam er eentje, die erg beschei den deed en die we het laatste rolletje hebben gegeven omdat het bevrijdings dag was. Hij was nog maar net buiten of er kwamen er vijf van een nieuwe lich ting met de mededeling „dat het bevrij dingsdag was". We hebben ze minder hoffelijk uitge laten dan we dat bij onze bezoekers gewend zijn, maar geen tien tellen la ter stond er een jochie met een brutale bolle snoet in de kamer, zo eentje van het reizigerstype, dat zich niet gemak kelijk laat wegsturen, ,,'t Is op!" schreeuwen we. „D'r is niks meer!" Hij deed of hij niks hoorde en keek brutaal het bureau rond. „D'r benne d'r niet meer!!", schreeuw den we om dc zaak te verduidelijken. „Dat liegie", zei de boltoet en hij wees met zijn vuile duim naar het stapeltje fonkelnieuwe telexrollen, dat een man van de P. T. T. juist dien morgen naast de machine gedeponeerd had, We hebben ook hem op gepaste wij ze uitgeleide gedaan, maar toen we even later door de drukkerij kwamen stond hij daar met vier adspiranten bij de rollen voor de rotatiepers en ze keken met scheeve oogjes naar de drukkers in de hoop, dat ze de kans zouden krijgen allemaal een stukkie papier af te scheuren. Zo kan de begeerte tot misdaad groeien en al is dit alles nog maar heel in het jong en heel in het klein, je komt als krantenman onwillekeurig tot de overtuiging, dat je die sociaal- paedagogische taak ergens op een ver keerde manier moet aangepakt hebben. De journalistiek is in veler ogen zo gemakkelijk, maar als je die bijzondere taken er bij rekent, kom je al gauw tot de conclusie, dat het een zeer mooi maar ook zeer moeilijk beroep is. Ad. Eigen ontwerpen J&tJwMlutA urn qtstaofiitn! ALKMAAR TEL 3812 Alleen t.o. de Breedstraat Mocht in de Jeugddienst van Zondag 25 April een der ouderen voorgaan met het onderwerp „Gods Levensplan met ons mislukt", a.s. Zondag 9 Mei, des n.m. T uur, in de Grote Kerk zal een der Jongeren in de Jeugddienst voorgaan en wel Ds. A. van Santen van Akersloot met als onderwerp „Hoe ontzagwekkend is „deze plaats" (Gen. 28 17—6). Ds. van Santen als Provinciaal ad viseur van N.H, voor de Herv. Jeugd raad is wel zeer nauw Qetrokken by het werken onder de jeugd. Jongeren en vooral ook Gü buiten kerkelijken, het zal U zeker interes seren wat deze nog' jonge predikant I) te brengen heeft. Verzuimt daarom deze jeugddienst niet en komt allen. ZATERDAG. Gulden Vlies, 35 uur: Receptie H. J. Harteveld. Golden Vlies, 8 uur: Oud-leerlingendag R.H.B.S. R.H.B.S., 2.30 uur: Réunie oud-leerlin gen. Bergen, De Rustende Jager, 8 uur, film: De twee gezusters Kleh. 18 jaar. ZONDAG. Gulden Vlies, 2 uur en 8 uur: Canie- cleer met „Beatrijs". Wapen v. Heemskerk, 7.30 uur: Dansen. MAANDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Feestav. R.H.B.S. Bergen, De Rustende Jager, 8 uur, film: Meisjes achter tralies, 18 jaar. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Onder hypnose, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: Gilda, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: De grote illusie, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. NACHTDIENST TAXI'S. Chr. de Vries, Frieseweg 4, tele foon 4237. Vanaf Maandag: Adr. Louwe, Geestersingel 26, tel. 2290 Donderdag was voor de Padvinde rij een belangrijke dag. Op het land goed Nijenburgh werden de districts wedstrijden gehouden van het dis trict Noorderkwartier van de N.P.V. Van elke padvindersgroep is een kaderpatrouille samengesteld, die zich tegen elkaar meten in vaardig heid! Deze wedstrijden worden per district georganiseerd, waarna de winnaars naar Ommen gaan, om daar met Pinksteren in de landelijke wed strijden nit te komen. Op Nijenburgh streden 15 patrouil les, leder van 15 man..- Reeds Woens dag werd daar, het kamp in orde ge tracht, waarbij het aankomt op cor rect en model werken. Zodra het kamp gereed was werd de maaltijd bereid, en de dag werd besloten met 'n kamp vuur. Op Hemelvaartsdag was er weer vroeg appèl, gevolgd door de inspectie. De A.D.C. voor geestelijke training, de heer Stuyp, hield een padvindersaan dacht. Toen namen de verschillende op drachten een aanvang, waarbij om een vaart per kano moest worden overge stoken en twee padvinders een nat pak cpliepen. Dit vermocht echter de goede stemming niet te verstoren. Later werd de tentenstad weer afgebroken en volgde de slot-inspectie. De staf trok zich terug in de tent met het paarse vaantje, om zich te be raden over de einduitslag. Toen deze bekend werd, bleek, dat de Kennemer Woudlopers uit Alkmaar de eerste prijs eerlijk hadden verdiend. Deze uit sla,, werd bekend gemaakt na een redevoering, die districtscommissaris Nieuwenhuizen hield en waarin hij zeide, dat het Weest Paraat bewaar heid werd in dit zo prachtig geslaagde kamp, dat na het strijken van de vlag weer tot het verleden behoorde. De volledige uitslagen zijn: 1. Ken- nemer Woudlopers, Alkmaar, 271 p., 2. Die Wijekers Snr„ Beverwijk, 269 pnt., 3. Victoriegroep, Alkmaar, 251 p., 4. Geuzen, Alkmaar, 239 p., 5. Adm. van Kinsbergengroep, Beverwijk, 236 p., 6. Dirk Duivel, Alkmaar, 240 p., 7. Bo- genheimers, Castricum, 229 p., 8. Duin trappers, Bergen, 224 p., 9. Oude Hoen, Alkmaar, 218 p'„ 10. Duinjagers, Be verwijk, 209 p„ 11. Die Wijekers Jnr., Eeverwijk, 206 p.. 12. M'Hlala Panzi, Beverwijk. 204 pt„ 13. Dutentrotters, Schoorl, 195 p„ 14. Banjaert, Velsen, 190 p„ 15. Abel Tasmangroep, Castri cum, 166 p. DE WELPEN. Ook de welpen hadden een prach tige dag. Op Ter Coulster werd een gezamenlijke Rimboejacht gehouden en een wedstrijd georganiseerd, die werd gewonnen door de Dirk Duivelhorde. Moegespeeld, maar met een nieuwe voorraad levenslust en energie, verza melden de welpen zich rond de raadsrots, om Akela te beloven, ook in het volgend jaar weer hun best te zul len doen. Na een onderbreking v,an bijna 10 jaren heeft het tomité „Autotocht voor Ouden van Dagen" besloten dit jaar weer een autotocht voor de Alk maarse Ouden van Dagen te organise ren. De moeilijkheden tot het organi seren van een dergelijke tocht zijn echter zeer groot, waarvan de enorm gestegen vervoerskosten en voedsel rantsoenering zeker niet de minste zijn. Het bestuur, vertegenwoordigd door de dames A. C. C. StrokreefBomers, D. M. Paleari—v. Nieuwkuyk, M. s! Klein Wassink—v. Krimpen en J. A. M. StoelRoos, doet daarom een vriendelijk beroep op allen, die in staat zijn iets voor de oudjes te doen. Bezitters van personenauto's kunnen zich dienstbaar maken door zich mèt hun auto op 15 Juni beschikbaar te stellen. Daar niet verwacht kan wor den, dat alle oudjes met luxe wagens vervoerd kunnen worden, zullen er touringcars gehuurd moet worden, waarvoor een ieder naar vermogen een bijdrage kan storten op gironum mer 99404, ten name van A. Tepper, Kennemerstraatweg A 45, Heiloo. Zij, die geen auttot hun beschik king hebben of geen financiële be stand kunnen verlenen, kunnen nog op andere manier meewerken deze tocht voor de oudjes tot een feestdag te maken. Zonder af en toe een tractatie zal de tocht niet volmaakt zijn en daarom zijn versnaperings-, tabaks en broodbonnen van harte welkom. Mevrouw StallRoos, Kennemerpark 28, zal zich van harte over deze bon nen ontfermen. Wanneer daarnaast de bakkers, sla gers, winkeliers in versnaperingen, Eau de Cologne, sigaren en fruit, zo als gewoonlijk hun medewerking weer verlenen, is het mogelijk de ouden van dagen tenmnste één vacantiedag te bezorgen. Hoe milder U geeft, hoe groter is het aantal oudjes, dat hiervan kan profiteren en U heeft de voldoening te hebben medegewerkt om de Alk maarse ouden van dagen van alle ge zindten een dag te bezorgen waar zij wekenlang over kunnen praten. Langzamerhand wordt de Oosterse verdedigingsport, het Jiu-Jitsu, wat meer populair. Ook in ons land vindt deze sport steeds meer beoefenaars, hetgeen tot gevolg heeft, dat „men' over deze sport spreekt. Het is dus met Jiu-Jitsu evenals met andere sporten, men spreekt er over, doch jammer genoeg niet altijd met kennis van zaken, waardoor velen een geheel verkeerde voorstel ling van deze sport hebben gekregen, Jiu-Jitsu is een sport, die in de eerste plaats tot doel heeft zijn be oefenaars in een goede lichamelijke conditie te brengen. In de tweede plaats is Jiu-Jitsu de bij uitstek ge schikte verdedigingssport. Dit in tegenstelling tot de mening van velen die denken dat Jiu-Jitsu wordt onderwezen met het doel de beoefenaars voor te bereiden op een ,.gezellig-knok_partijtje". Om nu verschillende misvattingen uit de weg te ruimen heeft de heer B. Tadema, Jiu-Jitsu instructeur, be sloten een demonstratie-avond te ge ven. In de grote zaal van Café Centraal zal Maandagavond deze demonstratie plaats vinden. Een 12-tal medewer kers zullen het publiek alle facetten van deze sport laten zien en hier be staat dus de mogelijkheid met het Jiu-Jitsu zoals het is en zoals het wordt onderwezen kennis te maken, Wij kunnen dan ook een ieder aan- radèn Maandagavond eens naar Café Centraal te wandelen. Vrijdag a.s. des namiddags om half één zal er in het Waaggebouw een huldiging plaats vinden van de heer P. Poeze ter gelegenheid van zijn 40- jarig jubileum bij de gemeente. Hij heeft achtereenvolgens dienst gedaan bij Publieke Werken en het Marktwe zen en is 8 jaar concierge van de Ko renbeurs geweest. In de Alkmaarsche Courant van 8 Mei 1848 lezen wij het volgende: De commissie van beheer en toezigt over de droogmaking van het Haarlemmer-meer heeft be kend gemaakt, dat het stoomwerk tuig de Leeghwater thans zoodanig is ingerigt, dat met behulp van hetzelve, na de sluiting van het meer, de uitmaling zal kunnen beginnen. De ijzeren gewigten, waarmede de stoomzuiger en de bak boven de zuigerstang waren bezwaard, zijn weggeno men en gedeeltelijk boven de pompen, aan de buitenzijde der balansen, aan gebracht in de ronde ijzeren bak ken, welke men aldaar thans ziet bevestigd. Voorts zijn de kleppen in de stortvloer gesloten; is de dam, waarin het werktuig staat doorgestoken, waardoor het water van het meer in gemeenschap is gebragt met dat in de put en zal het opgepompte water door de twee sluizen in den stortvloed ge stadig naar buiten worden gedre ven. O pdeze wijze zal ieder op den eersten donderdag van de maand Mei den Leeghwater kunnen zien werken, gelijk mede op den eer sten donderdag van Junij; zoo niet reeds op dat tijdstip de uitmaling begonnen en het stoomgemaal el- k endag in werking zal zijn. De sluiting van de drie nog openstaan de gaten in den ringdijk kan reeds spoedig na den 15den Mei aan- s.aande zoover gevorderd zijn, dat de uitmaling mogelijk wSrdt. Van den hoogeren waterstand van den verkleinden boezem, in vergelij king met den waterstand van het meer, zal, na de sluiting van den ringdijk,, het tijdstip afhangen, waar opde Leeghwater in voortdu rende werking zal komen. Op 13 Mei zal het 30 jaar geleden zy'n, dat de heer H. W. Kaagman in dienst trad bij de firma Franken berg, Langestraat. Hoewel het in het algemeen niet gebruikelijk is aan een 30-jarig jubi leum veel aandicht te schenken, wordt in dit geval hiervan afgewe ken, omdat het zilveren dienstverband geheel ongemerkt voorbij is gegaan. De heer Kaagman, die chef van de drukkerij is, heeft getoond niet alleen een goede typo te zijn, doch ook iemand die uitstekend met de op_ drachtgevers voor zijn afdeling kan omgaan. Hij wordt door hen en door zijn superieuren en collega's ten zeer ste gewaardeerd. Wij vertrouwen wel, dat de recep tie, die des middags te zijnen huize, Blaeustraat 26, plaats vindt, druk bezocht zal worden. dan men tot nu toe bood Spoorstraat 8 Telef. 2315 Morgen is het Moederdag, de dag waarop overal de ouders worden ge- eerd, waarop kleine geschenken wor__ den gegeven, en waarop een ieder zijn liefde en hoogachting voor zijn ot haar moeder tot uitdrukking brengt. En wat zou een beter geschenk voor Moederdag kunnen zijn. Zo ooit, dan is het „Zeg het met bloemen" hier zeker op zijn plaats. Op de Alkmaarse bloemenmarkt aan de Kraanbuurt heeft men dat ook terdege begrepen. Want van de uitstalling fleurige, kleurige bloemen is extra veel werk gemaakt. Van alle soorten snijbloemen af tot bloeiende hortensia's, azalea's en zelfs rozen struiken toe, lokken met him geur en kleurengamma's tot stilstaan. Van stilstaan komt kijken en van kijken komt kopen. Als U moeder wilt verrassen, r.y de Stenenbrug kunt U zeker terecht! 65. „Hier, zie je deze stok", zegt Pim tegen zijn broertjes. „Daar moet je je mee in evenwicht houden". ,Neenee, ik durf het niet!" roept Pam weer. „Oh, wil je dan liever door een tijger opgegeten worden?" zegt Pim onge duldig. .Vooruit als jullie het niet durft. Ik wel! Gaan jullie ieder aan een eind van de stok hangen dan zal ik over het koord lopen". 66. En zo gebeurt het. Met de moed der wanhoop gaat Pim op pad en hij is juist halverwege op liet koord als de tijger op het tweede platform springt. „Laat ons niet vallen", gillen Pam en Pom, die ieder aan een einde van de stok hangen. „Nee, maak je maar niet zenuw achtig". roept Pim terug. „Trouwens ei hangt een net onder. Als je valt, val je in een net". Pom en Pam knijpen hun ogen dicht, zo griezelig vinden ze het. Donderdag 13 Mei geeft het Alk maarse Mandoline-orkest Gita Mando een concert in het Wapen van Heems kerk. Dit is liet eerste concert, dat deze vereniging onder leiding van haar nieuwe dirigent, de heer Roelof Was senaar uit Hoorn, geeft. Medewer king wordt verleend door het door de radio en concoursen bekende Accor deon-orkest „Vita Accordeonistiea" uit Heer-Hugowaard. Een schitterende avond van echte volksmuziek staat de bezoekers te wachten. Conference wordt door Nico Akkerman verzorgd. Vier elftallen die aan de Bedrljfs- competitie deelnemen, traden gister avond al dan niet gehavend door de houding van de „Verenigde Alkmaarse Voetbalverenigingen", in het veld. O.a. bleek dat de Gemeente Reini ging over elf zeer actieve spelers be schikt want met niet minder dan 81 werd het elftal van Vivo verslagen in afdeling C. Het eerste elftal van het Landbouw- huis dat in afdeling A tegen de Rub ber Kings uitkwam won eveneens met duidelijke cijfers. In deze kamp werd het 40 en wij krijgen de indruk dat in het algemeen de ambtenaren, even als in het maatschappelijk leven, moei lijke tegenstanders zijn.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2