Opening ZOMERBAD Wat de theaters brengen HARMONIE-THEATLK Onder hypnose VICTORIA THEATER Gilda CINEMA AMERICAIN De grote illusie De economische rechter A.B.T. Dageraad Politie-berichten. Marktberichten Brits-Indische meisjes zien Hollandse Kaas Botercontrólestation Noord-Holland André Carrell c.s. naar Indië Kaasmarkt onder de ogen van Scotland Yard St. Pancras. Zanglust met erepalm Raadsvergadering Groot-Schermer. Prettig bezoek met onprettig einde De Rijp. Vergadering L.T.B. De bloeiende Beemster Denk hier aan op straat! Heiloo. DE SCHOOLKWESTIE Succesvolle dag voor Doves te Velsen Burgerlijke Stand Eerste en derde plaats voor Rijper fanfare Langedijk. Zomerdienst van de Naco Uitslagen van de kolfbaan Oudkarspel. Tuinbouwvereniging „De Eendracht'' beraadde zich Een zwerver vraagt bij een circus, dat op het punt staat failliet te gaan, om werk en wordt natuurlijk afgewe zen. Op hetzelfde ogenblik breekt een leeuw los, welke de temmer niet kan bedwingen maar de zwerver praat met het beest en leidt het rustig naar zijn hok. Het blijkt dat hij hypnotische kracht heeft. Hij wordt aangenomen en dan krijgt het circus zijn grote num mer. Mary, die met Tom als het vlie gende mensenpaar optreedt en in de nok van het circus van de ene trapeze naar de andere zweeft, komt na haar nummer langs een schuin gespannen kabel naar beneden en houdt zich daarbij met een parasol in evenwicht. De zwerver die zich Dr. Torg laat noemen hypnotiseert haar en regelt daarbij haar evenwicht zodat ze voor taan zonder parasol haar duizelingwek kende toeren kan verrichten. Dit nummer maakt het circus be roemd en de directie rijk, maar er ont staat een heftige strijd tussen Tom en Dr. Torg, om het meisje. Hij kan haar hypnotiseren, maar hij kan niet ver hinderen, dat zij diep in haar hart nog van Tom blijft houden. De gevolgen van deze jalousie blijven niet uit. Mary laat onder de wil van Dr. Torg Tom vallen en maakt hem daardoor tot een invalide, maar de avond breekt aan, dat Mary één ogenblik van de dwang der hypnotiserende ogen bevrijd wordt en dat de verwekker van al het onheil in dit circus door de actie van twee mensen tegelij kde dood vindt waarna een gelukkige hereniging van Mary tn Tom niets meer in de weg staat. Een spannende circusfilm met zeer fraaie opnamen van spannende mo menten. Ben Lyon en David Farrar, maar vooral Ann Crawford als Mary, maken door hun schitterende samen spel deze film tot iets bijzonders. Een film van Rita Hayworth Men kan thans in Alkmaar kennis maken met een filmster, die in Ameri ka en Engeland een grote populariteit geniet, maar die men hier nog niet in haar kracht heeft gezien n.l. de be- roenmde Rita Hayworth. Zij vervult de hoofdrol in de film „Gilda", die deze week in het Victoria-Theater wordt vertoond. Zij beschikt inderdaad over vele kwaliteiten, die haar voor de film bijzonder geschikt maken en die in de rol van Gilda wel heel duidelijk tot uiting komen. Jammer, dat het scena rio van deze film een duistere, geheim zinnige en grotendeels onbegrijpelijke geschiedenis is, waardoor men het ge heel moeilijk waarderen kan. Raffine ment in het spel van Rita Hayworth en sterk spél van Glenn Ford trekken de aandacht. De hoofdfilm wordt in dit program ma voorafgegaan door twee journaals, die bijzonder aantrekkelijk zijn en de belangstelling ten zeerste waard. Om half acht stond reeds een grote schare belangstellenden voor de Cine- Dat de van regeringswege vastgestel de voorschriften voor arbeidstijden en uit te betalen lonen niet voor niets zijn, ondervonden Woensdagmorgen enkele inwoners van Alkmaar, die zich terzake var overtreding van deze voorschriften .voor de economische rechter, Mr. Peereboom hadden te verantwoorden. De drie heren K., vader en twee zoons, eigenaars van een bekend autogarage en reparatiebedrijf hier ter stede ston den terecht wegens het uitbetalen eens deels van te hoge, later ook te lage lo nen. De man, die te weinig ontving, was zijn loon niet waard, aldus een der verdachten, terwijl de overigen hun geld dubbel en dwars verdienden. Bo vendien zouden deze werknemers weg lopen, als zij minder zouden ontvangen. Daarom worden, ondanks het proces verbaal de te" hoge lonen nog steeds uitbetaald. De officier eiste tegen elk der verdachten 200 gulden boete of twee maanden •'hechtenis en wees erop, dat indien een dergelijke overtreding voor de derde maal wordt begaan, on verbiddelijk hechtenis moet volgen. Mr. C. Berkhouwer, die voor de drie heren pleitte, wees erop, dat altijd al leen de werkgevers vervolgd worden, terwijl de arbeiders vrijuit gaan. Spr. vroeg voor allen een geringe geldboete. Mr. Peereboom veroordeelde tenslotte tot een boete van 150 gulden. De Alkmaarder A. A. B. en J. V. uit Broek op Langedijk stonden voor der gelijke feiten terecht en werden ver oordeeld tot 250 gulden of 2 maanden en 150 gulden of 1 maand. In de middagzitting veroordeelde Mr. Peereboom een aantal inwoners van Hoorn tot geldboeten wegens overtre ding van de Non-Ferro-metalen-be- schikking 1947. W. J. N. kreeg 250 en 25 boete, A. F. A., T. L. N., P. S. en nogmaals W. J. N. ieder tot 10.—, E. N. en C. N. elk tot 10.waarna een aantal ver dachten terecht stond voor overtreding van de vaste-brandstoffen-distributie- beschikking 1946, boter- en vet-idem 1946 en textiel-idem 1943 I. Zij werden veroordeeld als volgt: C. van B. uit Alkmaar tot 100.R. G. uit Egmond aan Zee en zijn plaat genoot S. G. tot 100.en .25.J. J. K. uit Heiloo werd vrijgesproken evenals A. H. uit Egmond-binnen. P. P., M. B., J. M. L. en J. A. H. allen uit Alkmaar wegens overtreding van distributiebepalingen kregen resp. 1 maand, 1 maand vw. met 3 jaar proeftijd, 75.of 18 dagen en 1 maand met 3 maanden opzending. ma Americain vol belangstelling voor „De Grote Illusie". Op onverklaarbare wijze was de film nog niet aanwezig en toen dit aan het publiek bekend werd gemaakt bleven er slechts enkele over in de hoop dat de Spoorwegen met de trein vah 8 uur deze film zou aanvoeren. Het bleek geen illusie, want om 10 minuten over 8 kwam een ijlbode met de Grote Il lusie aan. De film, waarin Jean Gabin en Erich von Stroheim de centrale figuren zijn, speelt zich voornamelijk af in Duitse krijgsgevangenenkampen, waar in '14- '18 Franse, Engelse en Russische offi cieren werden ondergebracht. Men hoeft niet aandachtig toe te zien, om aan te voelen, wat de auteurs met dit filmwerk hebben willen zeg gen. Op duidelijke wijze wordt hier het verlangen naar vrede tussen de volke ren gesymboliseerd en ondanks het feit dat de film hier en daar zwakke mo menten vertoont, is de Grote Illusie waard door een ieder gezien te worden. In het Alkm. Bioscoop Theater vraagt deze week een sterke Franse film de aandacht, n.l. Dageraad, waar in Georg Marchal,Andrée Valmy en Josine Signet o.m. belangrijke rollen vervullen. Het is een film vol van adembenemende spanning, waarmee de filmliefhebbers van het begin tot 't einde zullen meeleven. De laatste dagen heeft de dierbare Alkmaarse jeugd weer eens van zich doen spreken. Het verlangen naar een leren bal demonstreerde zich hierbij duidelijk, hetgeen op zich zelf niet laakbaar is, doch de wijze waarop enkele knapen zich in het bezit van een bal stelden, geeft toch wel te denken. Door het forceren van 'n deur op het Gem. Sportpark maakte een aantal jongens zich meester van een bal. Bang om de bal mee naar huis te nemen, werd deze op de Zandersloot begraven. Het hoofd ener school deed dezer dagen melding van het feit, dat een zijner leerlingen in het bezit was van een splinternieuwe leren voetbal. De knaap beweerde, dat hij de bal had gevonden, doch het onderzoek wees uit, dat hij de bal voor 22.50 had gekocht en dat de veelbelovende jon geman hiertoe een bankbiljet van 25 van zijn moeder had ontvreemd. Een avontuurlijk knaapje van 3 jaar oud en twee turven hoog had kans gezien achter op een vrachtauto te klimmen. Onderweg was hij van de wagen afgevallen zónder dat de bestuurder hiervan iets bemerkte. De bestuurder van een achterop rij dende wagen bemerkte het ongeval en deze bezorgde het knaapje met enkele builen en schrammen aan het politiebureau. Later op de dag ver voegde zich de vader aan het bu reau en nam de jeugdige werelreizl- ger in ontvangst. Twee surveillerende agenten kwa men Donderdagnacht juist op tijd om een drama te voorkomen. Een vrouw met een geopend mes in haar handen, gehavend oog en af zakkende kousen was juist van plan een man haar gevoelens mede te delen. Gezien het uiterlijk van deze vrouw waren deze gevoelens niet bijzonder vriendelijk en de agenten brachten het paar een eindweegs naar huis. Eau de Schiedam was de oor zaak van deze twist. ALKMAAR, 7 Mei Rabarber 814; Spinazie 9—24; Postelein 27—42; Aard. beien 55—1,22 (per doos); Prei 42—59; Uien 21—38; Bloemkool IA 79—1,08, I 42—60 en II 21 —37; Worteltjes 3852; Radijs 6—14; Selderie 6,50—12; Selie 2—6; Sla 10—24; Nieuwe Aardappelen 81—119 LANGEDIJKER GROENTEN-CENTRALE Aanvoer 8 Mei: 1100 kg Witlof 1,20; 1200 kg Rabarber 9.10—9,40 NOORDER MARKTBOND. Aanvoer 8 Mei. 12.000 kg rabarber f 8f 9.80. 15.00 kg spinazie f 9; 1800 kg prei f. 46—f 63; prei II f 41—f 52; 8000 kg rode kool f 37—f 47; 450 kg vroege aardappelen f 114. kleine f 100, Drie Brits-Indische meisjes, gekleed volgens de „new look" bezochten gisteren de Alkmaarse kaasmarkt. Met interesse sloegen zij het pitto- -reske schouwspel gade. Het Botercontröle-station „Noord- Holland" organiseerde Vrijdagmiddag een algemene ledenvergadering. De 123 leden die bij deze organisa tie zijn aangesloten, maakten het haar bestuursleden wel bijzonder eenvoudig daar naast het voltallige bestuur slechts één lid op deze vergadering was verschenen. Wij nemen aan dat dit een bewijs van vertrouwen is dat de leden in het bestuur stelt, daar an ders ongetwijfeld voor deze vergade ring een grotere belangstelling zou be staan. Overigens was de agenda belangrijk genoeg, want één van de punten hield in een voorstel van het bestuur wijzi ging van de statuten. De vereniging was aangegaan voor de duur van 29 jaren en het bestuurs voorstel hield in een verlenging van een zelfde periode. Het voorstel werd aangenomen en tevens werd goedkeu ring verleend voor het aanvragen van de Koninklijke en Ministeriële goed keuring voor deze verlenging. Uit de boeken bleek, dat 1947, in- tegenstelling tot 1946, een batig saldo had opgeleverd, groot f 5.299,31. Van dit bedrag werd f 1500 naar reserve overgebracht, terwijl de rest, f 3799,31 bestemd werd voor de exploitatie rekening voor 1948. Evenals voor 1947 werd de bijdrage voor de leden, naast de vaste jaarcon- tvibutie van f 40, bepaald op 28 ct. per 100 kg boter voor de leden der le klasse en voor de eerste 100.000 kg boteromzet van de leden der 2e klasse. De leden der 2e klasse zullen 21 ct. per 100 kg boter voor de omzet boven 100.000 kg betalen. Met algemene stem men werd de heer A. H. Gallas in het bestuur herkozen. Het was slechts een half uur na de opening, dat de voorzitter, de heer E. Dzn. Govers, de vergadering weer kon sluiten. Op 20 Juni a.s. zal het Nederlands Cabaret bestaande uit André Carrel en de „Two happy days" per K.L.M. vliegtuig van Schiphol naar Indië ver trekken. Het gezelschap zal een half jaar lang in alle delen van de Oost optre den en wel in NIWIN-verband. Eind December hoopt men weer in Neder land terug te zijn. De pianist Herman Theunissen zal de reis niet meemaken. Tijdens de tournee zal een ander hem vervan gen. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN. Zondag 9 Mei zal de apotheek van de heer Schouten in de Emmastraat voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waargenomen. Op het Groot Nationaal Zangconcours te Haarlem, uitgeschreven door Haar lems Chr, Gemengd Koor „Door Zang Vriendschap", waar niet minder dan 32 verenigingen uitkwamen, wist „Zanglust te St Pancras—Koedijk, dirigent Corn. Jonker, in de eerste afdeling beslag te leggen op een eerste prijs met 355 punten Het verplichte werk was Psalm, 100 van Jac Kort en ais vrije werk voerde „Zang- lust" uit „De Gypten'.' van Fred J Roeske Met dit aantal punten was het Koor het hoogste van haar afdeling en bleef tevens hoogste winnaar van de dag met nog 20 punten verschil boven het opvol gend koor Bij de 's avonds gehouden ere-wedstrijd behaalde het koor wederom de eerste prijs, terwijl door de directeur de eerste di- recteursprijs word gewonnen Voorwaar een pracht succes voor koor en dirigent, waarmede onze hartelijke felicitatie Aanstaande Woensdag 12 Mei, des na middags om 7,3o uur, zullen de vroede vaderen van Sint Pancras bij elkaar ko men om een agenda van 11 punten af te werken Dé voornaamste hiervan zijn: 4e supph begroting 1947; le suppl. begroting 1943; voorstel tot aankoop van een strook grond, liggende langs het sportterrein aan de Noordzijde; voorstel verlichting wijzer platen torenklok; voorstel omvorming van het Burgerlijk Armbestuur in Maat schappelijk Hulpbetoon; voorstel tot vas- stelling van een regeling tot vergoeding van -50 pet der studie-kosten van de amb tenaren Leden van de V.V.V. Amsterdam, brachten Vrijdagmiddag, een bezoek asr ons Raadhuis. Het gezelschap werd ontvangen door burgemeester Driessen. In de mooie, oude raadszaal werd thee aangeboden, geserveerd door meisjes in oud-Hollands costuum. Er heerste een vrolijke stemming. Toen het 1 fing vertrekken en dp touringcar waarin allen gezeten waren, zou wegrijden, raakte de wagen vast ia een zachte bermkant, en schoof tegen het huis van de heer F. Wiedijk, kas sier dér Boerenleenbank. De voorgevel werd zwaar beschadigd en in het kan toor grote ravage aangericht. De inzit tenden der touringcar kwamen er ge lukkig nogal goed af. Er waren geen ernstig gewon len. In café Grasboer vergaderden Maan dag de leden van de L.T.B., afd. de Rijp-Graft. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer G. Visser, mede, dat deze vergadering in het teken zou staan van Coöperatie. Hiervoor was de heer Peraer uitgenodigd, die een uit- ernzetting zou geven over de voorde len, welke de coöperatieve in- en ver koop biedt voor de land- en tuinbouw. Door de voorzitter werd medege deeld, dat de aangekomen kalk voor de leden beschikbaar zal worden ge steld voor de prijs van f 3,40 per 100 kg en dat van gemeentewege was toe gezegd, dat zodra de behoefte hieraan zal blijken te bestaan, de meeste aan dacht zal worden besteed aan uitbrei- d.'ng van de bestaande opscheping. Te Graft verdient dit echter eerst de aandacht. Door het Oranje-comité was de me dewerking van de boeren en tuinders gevraagd, bij een eventueel te organi seren tentoonstelling. Hieraan zal wor den voldaan. Aan het garantiefonds N.O. Polder zal worden deelgenomen tot een be drag van f 2000. Door de afd. zal f 25 worden gege ven aan het H.B., als bijdragen in de kosten voor viering van het gouden jubileum van de St. Bavo te Haarlem. Voor de Rijp hebben zich 50 tuin ders opgegeven voor deelname aan de keuring van aardappelen in totaal voor 52 H.A. bezaaid met diverse soor ten. Voor Graft 33 tuinders voor 97 ha. De heer J. C. Peraer zette in een gloedvolle rede, op duidelijke wijze de verschillende voordelen van de coöpe ratieve in- en verkoop uiteen. Velen maakten van de gelegenheid gebruik, om na afloop verschillende vragen te stellen. Op initiatief van de VW te Amster dam, werd op 4 Mei een tocht georga niseerd, onder het motto „De bloeiende Beemster; In het voetspoor van Jan Adrlaanszoon Leeghwater". Vertrokken werd van Amsterdam om 9 uur, vanwaar onder leiding van de heer Niekerk, een interessante reis werd aangevangen. Via Watergang, Ilpendam ging het op Purmerend aan, waar verschillende bezienswaardigheden werden bezocht. Vervolgens werd de bloeiende Beem ster met een bezoek vereerd, waarna De Rijp was uitverkoren om, naast het bezichtigen van verschillende bouw werken, de inwendige mens te ver sterken. Te ongeveer 12 uur arriveerde het gezelschap, dat bestond uit ruim veer tig man, in De Rijp. Verwelkomd door burgemeester Da- lenberg, werd allereerst een bezoek gebracht aan het prachtige bouwwerk van Jan Adriaanszoon Leeghwater, het raadhuis, waar allen werden getrac- teerd op koffie en gebak. Gaarne had burgemeester de toezeg ging gedaan, om een uiteenzetting te geven over het ontstaan van Graft en, de Rijp. In korte trekken werd uiteen gezet, hoe en wanneer deze plaatsen zijn ontstaan en werd iets van hun historie verhaald. De heer Niekerk bracht hartelijk dank voor de ontvangst. Hierna werd geluncht in „Het wapen van Amsterdam" waarna een bezoek werd gebracht aan de geheel gere staureerde laat-gotische kruiskerk en aan het raadhuis te Graft. Ook hier was men vol bewondering over de bouwkunst van vroeger jaren. Bij al Dw rijden, al Uw lopen. Uw ogen en Uw oren open! Nog wel nimmer zal de Kaasmarkt zich zo veilig gevoeld hebben dan onder de argus-ogen van Scotland Yard. Mr. Howe en Sir Harold Scott, vergezeld van Baron v. Aseh van Wijk, waren de hoogste bezoekers op de eerste Kaasmarkt in 1648. Naar wij vernemen heeft mr. Smal, de rechtskundig adviseur van de heer Smit, de Raad een schrijven gezon den waarin namens de heer Smit wordt medegedeeld, dat op grond van het bestaande huurcontract, het ge bruik van het bestreden schoolgebouw over 4 weken wordt opgezegd. De Raad zal zich thans wel over deze kwestie moeten uitspreken. Dit Is niet langer een gemeentebelang, maar ook een probleem, dat de op voeding van de jeugd raakt. Suomi opende het baanseizocn met wedstrijden op haar sintelbaan voor junioren en heren C en D klassers. Er was een behoorlijke inschrijving en vooral bij de junioren waren de beste athleten uit Amsterdam, Haar lem, Zaanstreek enz. aanwezig. Na tuurlijk was DOVES ook van de par tij en wel met een tweetal heren en 9 junioren. Ze hebben de naam van Heiloo weer hoog gehouden! Naast de verschillen de gewonnen prijzen, sneuvelden ook weer diverse clubrecords, wat wijst op het steeds hoger komende technische peil. Drie records werden verbeterd en 5 prijzen gewonnen, t.w. 1 eerste, 1 tweede en 3 derde. Gerrit Koning was bij de B-junio- ren in prima vorm. Hij won de eerste piijs verspringen (5.34) en de tweede piijs 300 m. (41.7 sec.). Beide waren record-verbeteringen. Engel Molenaar werd hier vijfde met 43.8 sec. Jan v. d. Horst werd vierde op hoogspringen junioren A (met gelijk resultaat als no. drie. Hij sprong 1.55 m. Bij het verspringen verbeterde hij het record tot 5..57 m. i - Klaas Blokker liep een goede 800 m. en werd 3e in de tijd van 2 min. 9.4 sec. Ook Drescher begint weer beter te gaan, en werd 3e in zijn 800 m. he ien, klasse D (tijd 2 min. 17.2 sec). Een verrassing was het lopen van Theo Hopman. Als junior liep hij mee op de 3000 m., heren D. In een flink veld met lopers, wist hij een 3e plaats te bezetten in C-klasse tijd. Bravo! DOVES gaat zich nu klaarmaken voor de dualmeet tegen Marathon uit Hoorn op 23 Mei te houden te Heiloo. Geboren: Catharina Maria d. van C. v. Duin en C. M. Scholten. Jo hanna Maria d. van M. v. Westerop en J M. Hommert. Petronella Maria d. van P. Bakker en C. v. d. Peet. Ma ria Ursula d. van L. Th. Koersen en E. M. Groot. Petrus Wilhelmus z. van H. C. Houtenbos en G. L. Th. Smoren- berg. Overleden: Maartje Ton, 7Ï j., echtg. van Folkert Hildsma. Ondertrouwd: Gerard Cornelis Glorie te Limmen en Fronika Hoog land. Jaeobus Nicolaas Oud te Hel mond en Therese Catharina Antonia Vennik. Getrouwd: Pieter de Bruijne en Maartje de Geus. Petrus Johannes van Tiggelen en Jacoba Adriana Stoof. GRO SLIJ STSTEMMING K.V.P. Morgen heeft de groslijststemming van de K.V.P., afd. Heiloo, plaats voor leden van de Staten-Generaal. De stemming wordt gehouden in 't Ge- zellengebouw, in café Hoebe, bij de fa. Ruiter op Kapel en bij P. Schouten, Rijksstraatweg A 27. Deze stemming is alleen voor leden van de K.V.P., afd Heiloo. v.vv. Op Dinsdagavond a.s. zal 's avonds om 8 uur in De Oude Herberg een le denvergadering van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer worden gehouden. Op de agenda staat o.a. ver meld bespreking zomerprogramma, een voorstel tot uitbreiding Sportgebouw en wat verder ter tafel komt. Het be stuur stelt een grote opkomst op prijs. Hedenmiddag 2 uur Op het Groot Internationaal Muziek concours te Hillegom, behaalde ons fan farecorps, in de tweede afdeling Fanfare een le prijs met 399 punten Gespeeld Werd „Marie Henriëtte" van L Montagne, en „Italiaanse Ouverturen'» van Deneufbourg Een pracht prestatie, vooral als men in aanmerking neemt dat dit is bereikt met een- plaatsvervangend leider Alle hulde voor de dirigent, de heer D Veenman 's Avonds in de ere-wedstrijd werd nog een 3e prijs behaald Met ingang van 10 Mei a.s. treedt de nieuwe dienstregeling in werking, waardoor 35 diensten v.v. zullen worden gereden. Op werkdagen vertrekt de eerste bus uit Alkmaar om 5.40, de laatste om 22.15. In omgekeerde richting is dit resp. 6.25 en 22.25. Op Zaterdag, Zon en Feestdagen vertrekt de laatste bus om 23.15 uit Alkmaar en uit Oudkarspel om 24 uur. Vertrektijden uit Alkmaar: 5.40 w, 6.15, 6.40, 7.15 w, 7.40 8.15, 8.40, 9.15, 9.40, 10.15, 10.40, 11 15, 11.40, 12.15, 12.40, 13.15, 13.40, 14.15, 14.40, 15.15, 15.40, 16.15 16.40, 17.15, 17.40, 18.15, 18.40, 19.15, 19.40, 20.15, 20.40 z, 21.15, 21.40 z., 22.15, 23.15zz. Van Oudkarspel: 6.25 w, 7.00, 7.25, 7.55 w, 8.25, 9.00, 9.25, 10.00, 10.25, 11.00, 11.25, 12.00, 12.25, 13.00, 13.25, 14.00, 14.25, 15.00, 15.25, 16.00, 16.25, 17.00, 17.25, 18.00, 18.25, 19.00, 19.25, 20.00, 20.25, 21.00, 21.25 z, 22.00, 22.25 z, 23.00, 24.00 zz. w alleen op werkdagen; z alleen op Zon- en feestdagen; zz op Zater dag, Zon- en feestdagen. De laatste uitslagen van de kolfbond zijn: le klasse: C. Langedijk 131; G. Deutekom 116 p.; G. Hop 125; C. Lan gedijk Czn. 116; G. Langedijk 116; D. Rijper Jr. 149; G. Mettes 151; D. Rijper Sr. 131; Jn. Snijders 81; P. Molenaar 162; G. Keuken 133; P. Kat 144; P. Lan gedijk 130; J. Bakker 126; C. Vlug 148} P. Gelder 146; C. Plakman 85. 2e klasse: W. Glas 131; L. Dekker 126; Jb. Beers 103; K. Schuit 125; P. Bergen Az. 129; L. Schrijver 150; Jn. Bergen 143; Jb. v. Twuyver 95; Tl. Nie- nis 115; K. de Boer 129; J. Leeuwrii* 136; K. de Bakker 123; P. Jes 127; H. Bekker 136; D. Plakman 107; P. Goet 118; C. Hopman 130. 3e klasse: S. de Rijke 123; C. Jongsma 123; P. Wijdenes"69f tfiT&ütii 114; Jo Schuit 115; Jru V, d. Ham 105; F. Hin« Pz. 136; Jn. Hink Pzn 60; A. Jonker 83| J. Koopman 103; C. Hink 100; G. Jacet 95; W. Kuin 101; P. Glas 103; P. Toe poel 82; M. Langedijk 93; K. Jes 102; F, Moeijes 112; KI. Dekker 109; K. Kooy 100; J. Kout 85; J. Hink Jzn 79; F. Blaauw 110; Th. Commandeur 100; '3. Klaver 98; A. v. d. Veer 72; J. Glas 67{ J Wijboer 102. De uitslagen van de onderlinge wed strijden van Gezellig Samenzijn zijn: le prijs D. lijper Jr. 149; 2e prijs Tb. Beers 147; 3e prijs D. Rijper Sr. 146.4® prijs G. Mettes 137; 5e prijs L. Schrijve» 136. 2e klasse: C. Bruin Cz. 127; Jn. Bergen Az. 122; N. Bruin 122; J. Schuit 119; F. Hink Pzn. 116. 3e klasse: J. Koopman 127; Jonkman 119; Jn. Hink Pz. 112 p.; K. Schuit Jr. 108, DOKTERSDIENST. De dienst wordt op a.s. Zondag waargenomen door dr. Manjouro voor de Langedijk en St. Pancras (K 2267/ 364). De opkomst bij deze vereniging op een ledenvergadering, welke Vrijdagavond bij Van Liempt werd gehouden, was beschei den De voorzitter opende met een kort woord van welkom de vergadering Na dat de notulen onveranderd waren goed gekeurd, las de voorzitter het schema votor de uitkeringen van de gele kool vcor: le week f0,30; 2e week f0,00; 3® week f 0,99; 4e week fl,40; 5e week f 1,00; 6e week f 1,60; 7e week f 2,50; 8e week f 3,80 Van de penningen Uit het financieel verslag bleek o m het volgende: de kasontvangsten beliepen f 2951,86; de uitgaven voor Eendracht f 985,98 en ontvangsten f 332,-—, welk on gunstig beeld veroorzaakt wer'd door het nog niet ontvangen 15/100% van de NMB De ontvangsten der poterbewaarplaats beliepen ongeveer f 1750,—, de uitgaven f 749,12 De schuld der vereniging bedroeg f 6936,21 Door "de penningmeester werd nog medegedeeld, dat men getracht had tot een ander boekjaar te komen, maar om meerdere redenen was daarvan afgezien De beschrijvingsbrief voor de vergade ring van de NMB, welke 8 Mei gehouden zal worden, kostte veel woorden Van d® door Eendracht ingediende voorstellen had dat, beogende een onderzoek in te stel ler» naar de bouw van een koelhuis, een gunstig prae-advies ontvangen Op het voorstel om een dergelijk onderzoek in te stellen naar de bouw van een coöp. Zuurkool en/of Conservenfabriek, werd afwijzend geadviseerd Niettemin drong de vergadering en met name de- heer Kal- verdijk er op aan, dat de afgevaardigden er op de algemene vergadering met klem op zullen aandringen De twee andere ingediende voorstellen het doen op nemen van een vertegenwoordiger voor de grove tuinbouw in het bedrijfschap en het uitkeren van f 5,— voor ieder lid der tuinbouwvereniging, dat lid is van een st.andorganisatie, werd respectievelijk van een gunstig en afwijzend prae-advies voorzien Als afgevaardigden naar de algemen® vergadering van de NMB werden geko zen de heren Kalverdijk, Nel en Paarlberg

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5