Df ZWARTS SCHADUW D •I im VAGANTIE Stad en Omgeving am om door J. D. v. Exter Geslaagde „Dag der reünisten" Alkmaar's Postharmonie behaalt twee eerste prijzen J CEBUTO K.F.C. en S.\ eerst Onze tachtigjarige Grootse jubileum-viering AGENDA Muziekconcours ie Schoort Rosa heeft een baby Burgerlijke Stand „Beatrijs' REISBUREAUX REIZEN ZONDER ZORGEN Meifeest voor de kinderen Jubileum H. J. Harteveld Bergen, Bello gereed voor het seizoen Wijziging busroute Langs de weg Bergen aan Zee. Noordscharwoade Soli Deo Gloria won eerste prijs Beemster. Sporters en J.O.S. Schagen Wielersport De reünisten, die Zaterdag de tweede dag van het feest der tachtig jarige Rijks-H.B.S. hebben meegemaakt, zijn weer naar him respectieve lijke woonplaatsen teruggekeerd, boordevol herinneringen aan een on vergetelijke dag. De Postharmonie, die hen met volle muziek van het station haalde, de ontvangst in de statige raadszaal van het Stadhuis, de receptie in het schoolgebouw en tot besluit een feestavond, die even als het overige deel van het programma ten volle is geslaagd. Het begon met de aankomst van de trein van twaalf uur. Honderden en nog eens honderden feestgangers werden met die trein aangevoerd, die zich in een lange optocht, voorafgegaan door de Postharmonie, welke vroljjke marsen blies, naar het Stadhuis begaven. In de raadszaal werd het gezelschap ontvangen door loco-burgemeester G. van Slingerland, enkele wethouders en een aantal gemeenteraadsleden. De heer Van Slingerland hield een welkomstrede, waarin hij aanstipte, hoe reeds vanaf het begin, toen de wet op het M.O. tot stand kwam, de gemeente alle medewerking ver leende. Oorspronkelijk was de H.B.S. een driejarige, doch werd later om gezet in een met 5-jarige cursus. De bloei van de school nam steeds meer toe, niet alleen door de centrale lig ging, maar ook doordat de instel ling steeds beschikte over een voor treffelijke staf van directeuren en leraren. Namens het gemeente bestuur heette de loco-burgemees ter de reünisten welkom en hoopte, dat zjj een prettige dag zouden heb ben. De heer H. P. Kluitman, voor zitter van de feestcommissie zeide de heer Van Slingerland dank voor zijn woorden, waarna verversingen werden aangeboden. PLECHTIGHEID IN DE SCHOOL. Om half drie was de hal en het trappenhuis van de school aan de Paardenmarkt overvol met belang stellenden, toen de heer Massink, de directeur, een grote rede uitsprak vanaf een feestelijk versierd podium. 'Aanwezig waren o.m. de loco-burge meester, de heer Van Slingerland, de gemeentesecretaris, mr. R. Veendorp, de heer Van Dam, als vertegenwoor diger van de minister van O. K. en W., directeuren en leraren van andere M.O. instellingen hier ter stede, hon derden oud-leerlingen, waartoe o.a. behoorde prof. ir. W. Schermerhorn. Telegrammen waren binnengekomen van de oud-inspecteur van het M.O., de heer Elzinga, de kolonel van de Gen. Staf, v. d. Spek Obreen, prof. dr. Cornelia de Lange, een der dames, die als eerste meisje eindexamen deed. Onder de oud-leerlingen, die de H.B.S. destijds bezochten kunnen nog ge noemd worden ir. Kees Boeke, wiens vader directeur der school is geweest, prof. Keesom, prof. ir. Tierens en vele andere vooraanstaande Nederlanders. De heer Massink gaf aan de hand van een aantal door de tekenleraar Visser gemaakte grafieken een over zicht van de laatste 25 jaar uit de geschiedenis der school, waarbij hij aanstipte, dat van de jaargang 1922 nog de heren H. W. de Koning en Struyck in functie zijn. Spr. herdacht de overleden leraren J. L. G. Belonje, A. H. P. Blaauw, F. H. Delachaux. W. N. Francken, N. Kranenborg Jesse, A. J. van der Laan, F. H. Masch- haupt, N. Meyer, J. Mossel, J. Tim mer en L. A. Wouters. Ook noemde hij met ere de overleden concierge der school, P. W. Gerritsen. De oud leraren, dig nog in leven zijn, werden evenmin vergeten, D. L. Daalder, thans directeur der Middelbare Meis jesschool te Bergen, J. Galema, J. H. Heite, F. H. Holzmüller en H. L. Ziek. Mège Alkmaar's H.B.S. bloeien tot in lengte van jaren, zo besloot de heer Massink zijn betoog. Vervolgens werd het woord ge voerd namens de minister van O., K. en W. door de heer Van Dam, die de dank van de minister overbracht, door de heer H. P. Kluitman, voor zitter van de feestcommissie, door prof. Ir. W. Schermerhorn namens de oud-leerlingen, die herinneringen ophaalde uit zijn jeugd op deze schoolbanken. De H.B.S. in Alk maar, aldus spr. is een selectie- apparaat, dat de mensen daar brengt in de maatschappij, waar ze door aanleg of ambitie ook thuis horen. Vaak doorspekt van humor zijn de ze herinneringen, aldus spr. toch gedachten aan een stuk ingespannen arbeid. Prof. Schermerhorn besloot met de wens, dat de school het op voeden tot arbeidszin zou voortzetten tot heil van de maatschappij. Na de rede van prof. Schermerhorn werd nog het woord gevoerd door de heer Kupers, rector van het R.K. gymnasium, die een schilderstuk van Matthieu Wiegman aanbood, alsmede een bloemstuk, door de heer G. A. M. Snijders, directeur van de Middelbare Handelsschool, onder aanbieding van een boekwerk, door de heer Hemelrijk, rector van 't Murmellius-gymnasium, die voor de lerarenbibliotheek een boek raar keuze aanbood. Tot besluit dank te de heer Massink alle sprekers voor hun goede wensen. HET GESCHENK. Het geschenk, dat tjjdens de plechtigheid werd onthuld, bestaat uit een monumentale wandklok, die werd uitgevoerd naar ontwerp van mevr. Van der LaanBosch, werd vervaardigd door de kunstsmid Mul der uit Bergen en symboliseert, in de brede bronzen rand, de verschil lende takken van onderwijs. De klok, die electrisch wordt bewogen, draagt ais inscriptie een uitspraak van de wijsgeer Seneca, n.l. de woorden: Geen dag is lang voor hem, die werkt. Na het wegtrekken van een Alkmaarse vlag werd de fraaie klok, de een grote aanwinst vormt voor de vestibule, zichtbaar. De onthulling werd door een luid applaus begroet. LES VOOR OUD-LEER LINGEN. Na afloop van de officiële plechtig- hid, die o.m. werd bijgewoond door mevr. Graadt van Roggen, die teza men met prof. De Lange eindexamen deed, werd in verschillende lokalen les gegeven aan oud-leerlingen, waarbij het vaak heel humoristisch toeging, en waarbij de docenten het vuur meer malen na aan de schenen werd gelegd. Geen wonder als men bedenkt, dat hier officieren, dokters, Mrs. in de rechten en zakenmensen in de school banken zaten, om door hun vroegere leraren aan de tand te worden ge voeld. Later verenigde zich een groot gedeelte van het gezelschap aan een feest-diner in het Victory-hotel, waar het met recht feestelijk toeging en waar de uitroepen van herkenning en verrassing niet van de lucht waren. FEESTAVOND. Des avonds vond in het Gulden Vlies voor een stampvolle zaal, die (Ontleend aan onzeadvertentie kolommen) MAANDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Feestav. R.H.B.S. Bergen, De Rustende Jageb.'S uur, film: Meisjes achter tralies, 18 jaar. Café Central, 8 uur: Jiu Jitsu-demon- stratie. DINSDAG, Gulden Vlies, 8 uur: Abonnementsvoor stelling. Gaslicht. Bergen, De Rustende Jager, 8 uur, film: Meisjes achter tralies, 18 jaar. Openbare Leeszaal, 9 uur: Algemene vergadering. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Onder hypnose, 18 jaar. Victoria Theater, 8 uur: Gilda, 18 jaar. Cinema Americain, 8 uur: De grote illusie, 14 jaar. door de vele avondjaponnen en het stemmige zwart der heren een vrolijk aanzien had, een reprise plaats van 't stuk „Bloed en Liefde", waarbij zovele H.B.S.-ers hun beste krachten gaven. Niet minder dan negen-en-twintig medespelenden telde dit stuk, waarin Godfried Bomans zijn speelse geest de vrije teugel heeft gelaten en dat dan ook niet naliet de zaal van de ene lach in de andere te doen vallen. Het succes was zo mogelijk nog groter dan Vrijdag, de opvoering was opnieuw tot in de puntjes verzorgd en de huldiging, die de heer Th. Wortel de medewer kers aan het slot bereidde was vol komen verdiend. Wij kunnen niet an ders dan grote waardering hebben voor deze opvoering, die toch groten deels door debutanten was verzorgd en waaraan menig amateurtoneel een voorbeeld kon nemen. Onder leiding van de heer Arendsen werd de avond besloten met een zeer geanimeerd bal, dat tot drie uur duurde. Rest ons nog met ere te vermelden, dat zowel mevr. FrederikseHoekstra (piano) als de heer Nagelhout (zang) aan het begin van de avond waardevolle bydragen leverden om 't geheel te doen slagen. De tweede concoursdag is voor de Westfriese Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen een succes geworden. De muzikale prestaties stonden be langrijk hoger dan Hemelvaartsdag. De marswedstrjjd had een zeer grote belangstelling van de bevolking. Derde afd. Fanfare: „Volharding" (Berkhout), directeur A. Kaag. Dit corps maakte een goede indruk, o.a. met de eenvoudige ouverture „Nym- phen" van v. d. Glas. Klankgehalte soms zeer fraai. Tweede afd. Fanfare: „Harmonie Benningbroek, dir. J. Vriend. Op enkele detonaties na werd er zeer verdienste lijk gemusiceerd en wel voornamelijk in het vrije nummer „Ceriales" van Jakma. Eerste afd. Fanfare. „Willen is- Kun nen" (Lutjebroek), dir. W. Keppel. De Poême Symphonique van Violette had in de zangrijke gedeelten meer uit drukking kunnen hebben. Op een on fortuinlijke paar maten na, had „Ceria les" van Jakma uitstekende momenten. „De Vriendschap", Schoorl, dir. J. den Das. Zowel het verplichte stuk als het werk naar keuze „Dans-Suite" van Boe- dijn, maakte althans in muzikaal op zicht een uitstekende indruk, hier wei d wat men noemt „muziek gemaakt". De combinatie ..Concordia" (Hoogkarspel) en „Door Wilskracht Saamgebracht", Venhuizen, dir. B. Roemer. Ook dit ensemble speelde de Poême Symphoni que" van Vilette zeer genuanceerd en met over het algemeen beschaafd klank gehalte. „Le Diamant Noir" werd even eens respectabel uitgevoerd. „Onder Ons", Dirkshorn, dir. P. Pranger. Met veel waardering hebb enwe de „Poême Symphonique" beluisterd maar de tempi hadden over 't algemeen iets vitaler kunnen zijn, de Ouverture „Prodica" van Andrieu had vaak brillante mo menten. Totaalindruk: uitnemend. Tweede afd. Harmonie. „Schaguis Harmoniekapel (Schagen), dir. D. Stein- roth. De „Petite Suite" van Filleul kwam er vrij middelmatig af, het Vrije stuk „Carpe Diem" klonk in de pas sage's soms ongelijk, overigens niet zon der verdienste. „Postharmonie", Alk maar, dir. Anderson, Wist méér stijl in het verplichte stuk te brengen, in het Ballet van Montagne viel menig uitste kend gespeeld gedeelte te beluisteren. Ere-afd. Harmonie. „Apollo" (Wierin gen), Den Oever, dir. Joh. Glabbeek, willen we voornamelijk memoreren „de Sinfonia" van Bach, zéér mooi in stijl uitgevoerd, een bewonderenswaardige prestatie. Ere-afd. Fanfare. „Oefening kweekt kennis" (Oostwoud), dir. D. Visser. Het verplichte stuk in deze afdeling Han del's Watermu-'ek werd op enkele kleine inzinkingen na boeiend gespeeld, en gevolgd door een goede vertolking van „De Cannenburg" van Nico Ger- harz. „Excelsior", Andijk (West), dir. Bu Kaag. Ook dit corps speelt met goede voordracht en heeft 't verplichte stuk mooi uitgevoerd. De stemming was in 't begin niet al te rein, in het vrije stuk. „Cortege Fleuri" van Straumen was het passagewerk niet steeds vlek keloos te noemen, de -lgemene indruk was vrij brillant. Kon. Muziekver. „Harmonie", Wieringen. dir. P. Kreii- ger, Handel werd in wat scherp klank gehalte gereproduceerd en had wat meer contrast werking kunnen hebben. Technisch een zeer behoorlijke uitvoe ring, in „Domino Noir" van Bougel was men beter op dreef. „De Herleving" (Zwaag), dir. Kaag, slaagde er in een zeer verantwoorde uitvoering van Han del's Suite te geven. De romantische „Cortège de Sirenes" van Andrieu werd met toewijding gespeeld. Eensge zindheid, Heiloo, dir. Alb. Meijns. Al vorens met v t verplichte stuk te begin nen speelde .Eensgezindheid" als „In memöriam" 'Voor' de heer W. Bruul het Largo van ndel hetwelk door allen staande werd aangehoord. Hierna werd de „Watermuziek" van Handel met zeer mooi klankgehalte en muzikale inter pretatie uitgevoerd. In een Ouverture van Casadesus bereikte men vooral ook in technisch opzicht zéér veel. „Kunst na Arbeid", Z.-ScharVoude, dir. P. Pranger. Ook hier werd een van de beste vertolkingen van Handels Suite gegeven. Uitstekende stemming en mooi klankgehalte. Met de effectvolle Ouver ture Symphonique van Andrieu werd de concertwedstrijd besloten. Uitslag marswedstrijd: „Postharmonie". Alkmaar, 104 p., 'e prijs; „Apollo", Wieringen, 89 p., 2e prijs; „Harmonie", Wieringen, 86 pun ten, 2e prijs; „Eensgezindheid", Heiloo, 100 punten, le prijs. Concertwedstrijif. Derde afd. Fanfare: „Volharding", Berkhout, 341 p„ le prijs. Tweede afd. Fanfare: „Harmonie", Benning broek) 306 p., 2e prijs. Eerste afd. Fanfare „Willen is kunnen", Lutjebroek, 326 p.. 2e prijs; „De Vriendschap", Schoorl, 340 p., le prijs; Comb. Hoog karspel, Venhuizen, 295 p. 2e prijs; „On der Ons", Dirkshorn, 387 p., le prijs. Tweede afd. Harmonie; Schagen's Har moniekapel, Schagen. 314 p., 2e prijs; „De Postharmonie", Alkmaar, 336 p le prijs. Ere-afd. Harmonie: Apollo, Wieringen (Den Oever), 347 p., le prijs. Ere-afd. Fanfare: Oefening kweekt kennis (Oostwoud) 358 p. le prijs; Excelsior, Andijk-West, 376 p., le prijs. Kon. Muziekver. „Harmonie" (Wierin gen) 307 p., 2e prijs; De Herleving, Zwaag, 352 p., le prijs; „Eensgezind heid", Heiloo, 341 p. le prijs; „Kunst na Arbeid", Z.-Scharwoude. 379 punten, le prijs. 69. Een schok gaat door de rijen van het publiek, dat ademloos toekijkt. De tijger is gevallen. Maar gelukkiger zit een net onder het koord en de tijger valt in het net. Iedereen haalt verlicht adem. Maar wat gebeurt daar? Het net be gint te scheuren, het kraakt! Het is niet berekend op zulk een zware last. 70. Daar valt de tijger met net en al naar beneden. De stalknechten ren nen toe. Gelukkig het valt erg mee. De tijger zit in het net verward en kan niet ontkomen. En de stalknech ten weten hoe ze met een tijger moe ten omgaan! Een ervan kieteit de tij ger met een bezem onder zijn arm en zo wordt de tijger, die machteloos is van het lachen, teruggebracht naar zijn kooi. „Zo, ééntje hebben we er tenminste te pakken", zegt één der stalknechts. „Nu die anderen nog!" Talloze Alkmaarders kennen het won- derkalf Rosa, dat met zijn zes poten jaarlijks op de kermis velen tot zich trekt. Rosa is inmiddels al een hele koe geworden, met haar twee jaren, en on langs trad zij in het huwelijk, welke echtverbintenis thans gezegend werd met een klein kalfje. De baby vertoont in niets gelijkenis met de beroemde moeder, en is uiterlijk volkomen normaal. Moeder en kind maken het uitste kend, zoals Gerrit Kooy ons opgetogen kwam vertellen. Wij vertrouwen, dat de moederlijke zorgen Rosa niet zozeer in beslag zullen nemen, dat zij op de komende kermis zal ontbreken. Geboren Johannes M( zoon van P •T M Groot en C M J Schuijt Marga- retha J M, dochter van T J Pepping en J Twisk Wouter H J JI, zoon van W A J Spruijt en M B Heeger Jannes, zoon van A Talens en A Bakkér Bob T, zoon van W J van Dijk en M A Blom Adriaan C, zoon van' A Bloemberg en C Doorduin Jantje, dochter van W Jongejans en C P G Elings Jacoba C M, dochter van NJ Louter en A A F Janssen Magda) dochter van I van der Linde en A de Vries Anna M, dochter van P A Bakkum en E Jansen Getrouwd Nicolaas Johanna Oostwouder Opvoering door G Held,er en Meer dan 40 meerdaagse reizen per week door Nederland en België. Prima hotels en maaltijden, deskundige reisleiders, geen paspoort. Vraagt uitgebreid Zomerprogramma Mei Pinksteren nog plaats voor verschillende reizen. PINKSTER-DAGTOCHTEN o.a naar VALKENBURG en ZEELAND Kantoren N.Y. KACO.WORMFRVEER: Fa. Zwart - ZAANDAM: V.V.V. an Inlichttngkantoren der N.S. De wisselprijs en de medaille van Z.K.H. prins Bernhard werden gewon nen door „Onder Ons", Dirkshorn en de medaille van H.M. de Koningin doof ,Ons Genoegen", Wijdenes. Uitslag ere-wedstrijd. le ere-prijs „Eensgezindheid", Heiloo, 189 p. 2e ere-prijs „Kunst na Arbeid", Zuid-Scharwoude, 186 punten; 3e ere prijs „Herleving", Zwaag, 181 p.; Afd. Harmonie: le prijs „Apollo". Wieringen, 177 punten. MUSICUS. .Cantecleer". Tot steun van de actie van het N. N.-H. Dagblad voor de verzending van voedselpakketten naar Oostenrijk en Hongarije, gaf de T. V. „Canteleer" gisteravond in het Gulden Vlies de opvoering van „Beatrijs" het Middel eeuwse 'spel in de bewerking van Felix Rutten. De zaal was uitstekend bezet. Het stuk heeft ook nu weer veel indruk gemaakt op de aanwezigen niet alleen door de welverzorgde regie van Bep Speet maar ook door de 1 persoonlijke prestaties. En dan noemen wij eerst de vertolking van de titelrol door Mea Coppens, die op uitstekende wijze de zware rol gevoelvol heeft gespeeld met perfecte rolkennis. Haar uitbeelding wordt steeds beter en was nog meer ingeleefd dan toen wij haar de vorige maal zagen. Serieus werk! Kees Keysper was een zeer goede Valentijn en de verschillende kleinere rollen werden met grote ernst ver vuld, zoals de tuinman van Ton Buis- sink. de hofmeester Edgard door Mar- tien Wessels en de waardin van mevr. de Moei. Met aandacht werd het spel gevolgd en een dankbaar applaus klonk na elk der bedrijven en vooral aan 't slot. Cantecleer verdient een woord van hulde voor haar welwil lende medewerking. ,G, Zaterdagmiddag werd in het Wapen van Heemskerk het Mei-feest voor de kindoren gevierd met de opvoering van het sprookje „Hoe de schoenmaker koning werd" door het gezelschap van André Carrell. De keurig verzorgde opVoering werd mede door de smaak volle, hoewel eenvoudige aankleding tot een groot succes. De stampvolle zaal kinderen, luidruchtig als altijd, reageerde met juichen, schreeuwen en uitroepen op het gebeuren op het to neel. De heer de Jong deed zijn best, de jeugd in toom te houden en hoewel zijn paedagogische talenten onmisbaar zijn, slaagde hij daarin toch maar ten dele, toen de tractaties, gebakjes en ijs- lollies in de zaal verschenen. De kinderen, die bij de uitgang nog werden bedacht met een zakje snoep jes, hebben een kostelijke middag ge had, waarop de P. v. d. A. en de Be- stuurdersbond met voldoening kunnen terugzien. GECOMPLICEERD. Zaterdagmiddag om één uur heeft op de Oudegracht een vrachtauto een ge parkeerde bakfiets aangereden. De bak fiets raakte een rijwiel, dat tegen een lantaarnpaal stond. Bakfiets, rijwiel en lantaarnpaal werden beschadigd. De bestuurder van de vrachtauto kreeg een proces-verbaal. LOODDIEFSTALLEN. Tegen twee jongens van 12 jaar is pro ces-verbaal opgemaakt wegens drie diefstallen van lood. van het dak van de Korenbeurs, de Geref. kerk en een kantoorgebouw. Een hoeveelheid lood is in beslag genomen. Onder grote belangstelling vierde ds heer H. J. Harteveld zijn 50-jarig ambts. I jubileum. Des morgens werd ten huu» I van notaris Zijnen in besloten kring het I feest gevierd, terwijl later op de dag dj I jubilaris in 't Gulden Vlies recipieerde, I Ook hier ontbrak het niet aan belang, stelling en de vele hartelijke woorden I en de grote hoeveelheden bloemen zul. len met de diverse geschenken deze d voor de heer Harteveld tot een onver getelijke hebben gemaakt. Dezer dagen arriveerden op het èta. tion Alkmaar een aantal tramwagens, bestemd voor de lijn AlkmaarBer. gen aan Zee. Door de aankomst van deze rijtuigen, waaronder vier van da NTM, ontving het gebruikelijke mate. rieel, dat momenteel een wel wat bonte schakering biedt HSM, GTM en wagens van de lijn Ede-Wagenin- gen, van alles vindt men er hij een welkome aanvulling. Ter ontlasting van het drukke ver- keer in het dorpscentrum gaan de bussen naar en van Alkmaar met in gang van Pinksteren gedurende de zomermaanden weer rijden over de route Jan Oldenburglaan—Dr. van Feit- laanBergerweg. Voor de wielrijders, komende van Alkmaar wordt bij het kruispunt Oude Bergerweg—Nieuwe Bergerweg een nieuwe overgang gemaakt in de rich ting van „de Bedriegertjes", Het oversteken van de hoofdweg zal hierdoor minder gevaar opleveren. Ook het nieuwe kruispunt Ooster- weg—Bergerweg zal onder handen ge nomen worden. Onder meer komen hier twee vluchtheuvels. In Bergen aan Zee hoopt men on- geveer half Juni de nieuwe Boule vard voor het rijverkeer te kunnen openstelleii. De eerste straatstenen zijn reeds gelegd. BENOEMING Tot onderwijzeres aan de Lagere School der Berger Schoolvereniging (vacature mevr. Langendonk) werd benoemd mej. H. C. Doijer, voorheen lerares aan de Huishoud- en Industrie school te Alkmaar. BRAND DOOR VOORBIJGANGERS GEBLUST Nabij het tramstation te Bergen aan Zee bemerkten enige voorbijgaande wiélrijders, dat een strook gras en hei de, juist naast de trambaan in brand stond. Zij vingen onmiddellijk met de blussingswerkzaamheden aan. Hoe wel de brand snel om zich heen greep, aangewakkerd door de Oostenwind, smaakten zij het genoegen het vuur geheel te kunnen blussen. Naar alle waarschijnlijkheid was de brand ont. staan door vonken uit de even tevo ren gepasseerde tramlocomotlef. Onder directie van de heer P. Kok slaagde de chr, zangvereniging Soli Deo Gloria er in op het Haarlemse zangconcours in de afdeling uitmun tendheid een eerste prijs te behalen met 309 punten. Daar in deze afdeling door Soli Deo Gloria het hoogste aantal punten be haald werd, kwam het koor ook in de erewedstrijd en legde hierin beslag op de 2e prijs. BURGERLIJKE STAND Geboren: Maartje, dochter van J Visser en C Willig Helena J, dochter van P v d Kaa en J Kuiper Jacob C, zoon van C H v d Oord en G Hak ér Dick, zoon van D Olie en N Mars Ondertrouwd: Hermanus J Blom en Geertruida J de Jong Cornelis JPoel en Maria A Droog Overleden Ida Roozee, 1 jaar, dochter van C Rooze en A C Middelburg Klaas Bijvoet, 73 jaar, echtgenoot van G Jonk door Jan Dirk van Exter Corrubt R.D.P. Met een duivelse glimlach heeft Fatty het wapen op de half bewuste loze Rikki gericht, als redding komt opdagen. Juist als hij de trekker wil overhalen, zakt hij met een ijse- lijke kreet ineen. Achter hem is een andere scha duw opgedoken, die hem met «en welgemikt schot ter aarde velt. Rikki wordt door die kreet even uit haar verdoving gewekt en auto matisch duikt zij weg achter de jeep. Wat gebeurt daar allemaal? Van achter haar jeep ziet ze een scha duw voortsnellen, die een moordend vuur over de weg laat spelen. Een schaduw, die haar vaag bekend voor komt. Het is de Chef, die Rikki met ge vaar voor eigen leven van de dood heeft gered. En nu vuurt hij als een bezetene over de weg oir. alle mo gelijke aanvallers op een veilige af stand te houden. Rikki hoort de voorbijflitsende schaduw roepen: „Blijf waar je bent, als je leven je lief is". Een raad, die ze wel moet opvol gen, wgnt ze is nog te beverig om op haar benen te staan. In de Koog en Schiedam was gisteren feest. Zowel KFC als S wisten haar zware uitwedstrijd winnen en zodoende het voetl dorado binnen te lopen. In de lag klassee wist het Amsterdamse J WZ uit de derde klasse te verdi gen terwijl Sporters uit Ho MFC'S plaats inneemt in de vle Klasse. Promotie 2e klasse. KFC kwam weer tegen RFC in veld. En precies als in het eerste t len in de Koog was de ruststand in het voordeel van de Kogers. In tweede helft kwamen de rood-bl v/en eerst goed los en scoorden doelpunten. Evenals in de Koog w het een 4-0 zege voor de KFCers, hiermede het eerste-klasserschap i ten te veroveren. Onze gelukwer aan KFC, dat ons in Noord-Holl boven het IJ eindelijk weer een ee klasser schonk. Dat het verblijf e oorspoedig mag zijn als tijdens^ eerste periode, doch nu voor altijd In afd. 2 klopte SW Emma in ei huis met 2-1. Dat hadden wij met wacht. Wij zijn er echter van O' tuigd dat de Schiedammers een e: hebben dat zeer zeker in de ee klasse kan meekomen. Ook de Schiedammers onze ge wensen. In het Oosten kwam een verrass TEC kreeg op eigen veld met 3-01 van Hengelo en door deze neder is de spanning geheel toegenomen de uitslagenlijst vindt U de uit van PECVitesse, die ons by het is de spanning weer toegenomen, was. De stand is nu, daarbij de v strijd PEC—Vitesse niet meegerek TEC 3 o Hengelo 5 itesse 4 2 0 PEC 4 1 0 Hier is dus nog van allés moge In het Noorden stond het progi ma nog een week stil. In afd. 6 wist Sittard het ene tegen Kerkrade niet binnen te h Het werd een 4-3 nederlaag. Door uitslag is een beslissingswedstrijd vreemd terrein noodzakelijk. Da1 even spannend. De stand is n.l. Sittard 4 2 Kerkrade I i n Vlissingen 4 In de promotie derde klasse s de afdeling van Alkmaarse Boys Zaandijk stil waarbij ae besli; eerst op 2e Pinksterdag zal vs Voor de Koog is dat wel beter. 1 feesten op één dag is niet zo pr voor de autoriteiten. Kapiditas won met 5-4 van ZVV dat de Zaandammers dus nog op v dige wijze afscheid hebben gene van de 2e klasse^ Om een plaats in de derde k streden in Hoogwoud Grasshopper Schagen. De wedstrijd was buite woon zenuwachtig. Van goed kwam niets en hoewel Schagen beste van het spel had bleef de bj sing lang uit. Eerst 9 minuten vc einde wist Mos het winnende doel te scoren, zodat Schagen er nu uitstekend voorstaat. De stand is: Schagen 2 2 0 0 4 Grashoppers 1 0 0 1 O Germaan 10 0 10 JOS, de vierde klasser, die ver! jaar met Schagen ook al streed o. 'eerde klasse, is er nu in geslaag promoveren. De Amsterdammers sloegen VVZ met 2-1 en zijn nu ongeslagen gebleven in de pror Met 8 punten zal er dus wel mei twijfelen aan dit succes. WZ d deert naar de vierde klasse. Om een plaats in de vierde I KNVB kwamen Sporters en MFC de tweede maal tegen elkaar. DE RONDE VAN ROMANDII De laatste etappe van de Rondf Romandie, een circuit van 70 ki Geneve, is gewonnen door de Zv Kubler. Van der Zande werd IJ Syen 12e, terwijl Jansen, Lamb Kubler en Goldschmidt samen me grote groep renners ex aequo g< seerd werden. In het eindklassement werd K eerste, Lambrichs 5e, Janssen 6e, 15e en Van der Zande 16e, DE RONDE VAN HALSTER Zondag werd de Ronde van H ren, een wedstrijd over 135 km den, waaraan door ongeveer 80 fessionals en onafhankelijken deelgenomen. De Korver wist me voorsprong van 3 minuten op he leton te winnen. De uitslag luidt: 1 De Korver, Rotterdam 3 uur 23 2 De Best, Haarlem; 3 Bakker, dam dezelfde tijd. RONDE VAN LUXEMBURG Zondag werd de vierde en 1 etappe van de Ronde van Luxer voor amateurs, PetangeNiede (118 km) gereden, die gewonnen door Blomme (België) in de tijd 3 uur 34 minuten 20 seconden. De Nederlander Peters bezett tweede plaats in de tijd van 3 u minuten 37 seconden. De overigi slagen luiden; 3 Keilen, Luxemburg zelfde ti. Schoer, Lux. 3.42.36; 5 Goedert, zelfde tijd. 6 Voorting, Nederland lem zelfde tijd. Het eindklassement luidt. 1 I België 19 uur 33 minuten 4 seco 2 Kirchen, Lux, 19.35.59: 3 Voc Nederland Haarlem 19.38.22; 4 Go Lux. 19.39.57; 5 Ernzer. Lux., 9 I Nederland Haarlem

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2