Hevig onweer boven ons land CONGRES VAN EUROPA TEN EINDE BRITS STOOMSCHIP OP MIJN GELOPEN VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Dinsdag 11 Mei 1948 145ste Jaargang No. 111 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Veel werd bereikt, nog meer valt te doen VIJF RESOLUTIES, VIJF VERLANGENS Geen persoonlijke ongelukken 5 TOENADERING tussen Amerika en Sovjet-Unie BEËDIGING PRINSES JULIANA WEERBERICHT Nog geen Italiaanse president ZATERDAGAVONDKLOK VOOR AUTOMOBILISTEN KEERT SPAAK TERUG? Wereldkampioenschap hockey dames ARABIEREN ONTRUIMEN SAFAD WEER KLEINERE EIEREN IN DISTRIBUTIE Vrouw te Schagen door bliksem gedood Koninklijke Gezagswisseling Tien apen maakten een slippertje Regering nodigt Republikeinen uit Rode Kruis-vlag boven Jeruzalem Wederom wilde zwijnen in Brabant A bureau administratie Voordam 9 - Telefoon 3320 REDACTIE Aohterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directeur: J. Bijlsma ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberichten 20 cent per millimeter. Vraag en Aanbod tot 15 woorden f 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.30 per maand, f 3.75 per kwartaal Wrnd. Hoofdredacteur: Jac. Broersen. Rayonredacteur: W. Oliemans. (Van onze Haagse redacteur). Van het eerste ogenblik af dat de honderden illustere bezoekers van het Congres van Europa voet op Nederlandse bodem hebben gezet de mees ten deden dat reeds de vorige week Donderdag is het weer de organisa toren uitermate goed gezind geweest. Een Mei-zon met ongedachte kracht heeft het historische toneel van Binnenhof, met de Ridderzaal en de parle mentsgebouwen in alle luister doen uitkomen en de gedelegeerden, die, moe van alle discussies, een ogenblik wensten uit te blazen, hebben tot diep in de nacht op het Binnenhof ons klimaat van één van zijn beste kanten leren kennen. Maar Maandagmiddag is dat plotse ling en alleronverwachtst veranderd. Donkere wolken pakten zich boven Den Haag samen en voor de groten deels zomers geklede gasten die zich op dat ogenblik in de buitenlucht be vonden er goed op bedacht waren, ontstond er het was omstreeks vier uur een ware wolkbreuk, die in minder dan geen tijd het Binnenhof blank zette. Bliksem, donker en ha gel en felle rukwinden leverden hun aandeel aan het sombere schouwspel. De wind zwiepte onbarmhartig de sierheesters aan de hoofdingang van de Ridderzaal om, zodat de ere-trap volledig versperd werd en het werd zo donker, dat de automobilisten hun koplichten moesten ontsteken. Temidden van en ondanks dit na tuurgeweld was de laatste plenaire zitting van het congres gaande. Wij kunnen ons voorstellen, dat de symbo lische betekenis van een en ander aan de congressisten niet ontgaan zal zijn. Onder voorzitterschap van de Zwitser Rappard hielden zij zich bezig met de eindresolutie van de economische en sociale sectie, een wel zeer uitgebreid stuk, waarvan het opstellen althans in definitieve vorm heel wat meer hoofdbrekens heeft gekost dan dat van de resoluties der culturele en van de politieke sectie. Men krijgt daar ongeveer een indruk van, wanneer men bedenkt, dat de discussies Vrij dagavond in deze sectie begonnen zijn, dat zij de gehele Zaterdag 's mor gens, 's middags en 's avonds heb ben voortgeduurd en dat men ten ein de raad heeft moeten besluiten tot nóg een samenkomst op Zondagavond, die om tien uur begon en om zes uur in de morgen beëindigd werd. HET CONGRES GESLAAGD. Inderdaad: er is veel gevergd van het uithoudingsvermogen der vergaderden. Ook in de andere secties trouwens. Nu het congres weer tot het verleden behoort en het weer stil is geworden in de gebouwen van het Binnenhof, nu er geen roemruchte buitenlanders meer in de eeuwenoude gewelven van de Ridderzaal een praatje ma ken bij een kopje koffie al of niet onder het genot van eén echte „Congress of Europe sigaret" van Nederlands fabrikaat is er ge legenheid de stroom van woorden en gebeurtenissen nog eens in wat kalmer tempo te overdenken, en dan treft onmiddellijk, dat het Congres vooral daarom geslaagd genoemd kan worden, omdat het, bjj alle verdeeldheid van inzicht en mening, een manifestatie geworden ls van eensgezindheid althans ten aanzien van dit ene punt: dat de Europese landen het zonder elkan der niet meer zullen kunnen klaar spelen. Sprak niet Paul van Zee land van een algehele achteruit gang van het prestige van Euro pa in de andere werelddelen, een feit dat hij, als weinig anderen, op zÜn reizen heeft moeten consta teren Zo is er nog een lichtzijde aan dit congres geweest, die niet onvermeld mag blijven, ook al heeft zij dan mis schien met de opzet minder te maken. Wat men ook van het federalisme moge denken en hoe sceptisch men ook moge staan tegenover de verwezenlijking er van dit congres, in Den Haag gehou den, heeft ons land enkele dagen aan een in het centrum van de belangstel ling der wereld doen staan. Dat is op zichzelf een omstandigheid, waarvooi de organisatoren alle lof verdienen. Al te vaak heeft men tegenwoordig do indruk, dat Nederland buiten het inter nationale verkeer valt, in tegenstelling tot vroeger jaren, toen Den Haag de plaats was van meer conferenties van internationaal formaat en toen ook de belangstelling voor het Internationale Gerechtshof er groter was. •IMPROVISATIES, Daarom valt het enigszins te betreu ren, dat de tijd die de gedelegeerden in ons land hebben kunnen door brengen, zo kort moest zijn. Veel con tact met ons land en volk hebben zij niet kunnen maken en ook voor het congres zelf is de te korte duur in on ze ogen een handicap gebleken. Er moest op dgze dagen al te veel vergaderd worden: er was te weiny gelegenheid voor rustige bezinning. Internationale conferenties laten zich in dit stadium der wereldontwikkeling met improviseren nog niet al te best verdragen. Welnu, door de korte tijd heeft men moeten improviseren. Een ander bezwaar, dat hier direct mee te maken heeft, is dit, dat wij ook de in druk gekregen hebben, dat de voorbe reiding tot het congres grondiger had moeten zijn. In die zin, dat het peil der discussies hoe brillant zij vaak ook waren had kunnen winnen, wanneer de voorgestelde resoluties te voren het onderwerp van overleg in nationale congressen hadden kunnen zijn. Meer willen wij er thans niet van zeggen; deze problemen verlangen ook onzerzijds een nadere en grondige be handeling. VIJF RESOLUTIES. Door Denis de Rougemont en P. Ker- stens werd een boodschap aan het Eu ropese volk voorgelezen, waarin vijf resoluties waren vervat: 1. wij wensen een verenigd Europa, op welks gebied de vrije beweging van mensen, ideeën en goederen is verzekerd. 2. Wij wensen een handvest voor de rechten van de mens, dat de vrij heid van gedachten, vergadering en meningsuiting en het recht tot vor ming ener politieke oppositie ga randeert. 3. Wij wensen een hof van justitie met toereikende sancties voor de in het handvest vervatte rechten. 4. Wij wensen 'n Europese assemblee, waarin de levende krachten van al onze volkeren vertegenwoordigd zullen zijn. 5. Wij nemen te goeder trouw de ver plichting op ons met al onze kracht zowel in huiselijke kring als in het openbaar, in onze partijen, kerken, beroepskringen en vakverenigingen die mannen en regeringen te steu nen, die dit werk tot heil van het algemeen bevorderen, deze prachti ge kans op vrede en waarborg voor een grote toekomst, vöor deze gene ratie en de volgende. Paul van Zeeland sprak een bewogen slotwoord en verklaarde om tien mi nuten voor acht het Europees congres voor gesloten. Gistermiddag omstreeks kwart vóór vijf is tijdens noodweer het Britse stoomschip „William Bursley" ter hoogte van Callantsoog op een mijn gelopen. Het 1791 bruto reg .tonme tende schip zou volgens de eerste berichten aan de achterzijde schade hebben opgelopen, doch nog getracht hebben IJmuiden op eigen kracht te bereiken. Achteraf bleek dit echter niet te gelukken. De reddingboot „Neeltje Jacoba" van de NZHRM en de sleepboot „Stentor" van de fa. Wijsmuller zijn ter assistentie uitge varen. HET SCHIP BEHOUDEN Gesleept door twee sleepboten der firma Goedkoop ta Amsterdam, en be geleid door de „Stentor" van de fa. Wijsmuller kwam de „William Burs ley" gisteravond tegen half elf de ha ven van IJmuiden binnen. De ontplof fing had een gat in de achtersteven geslagen, die tot beneden de waterlijn reikte. Ondanks het feit, dat de ex plosie zich in de onmiddellijke nabij heid van het manschappenverblijf had voorgedaan, waren er geen slachtoffers te betreuren en zelfs het licht was blijven branden. Bij binnenkomst in de haven is men direct begonnen het schip, dat met een lading steenkolen onderweg was van Gdynia naar Antwerpen en zwaar achterover hing, leeg te pom pen. DE STRIJD OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP De afgebroken partij uit de 22e ron de van het wereldkampioenschap scha ken tussen Keres en Smyslov eindig de na 49 zetten in remise. De stand luidt thans: Botwinnik 12'/! uit 17; Smyslov 9'/s uit 18; Reshevsky 9 uit 17; Keres 9 uit 18; Euwe 4 uit 18. -■ 'si ''.- 'lp Zonder dat hiervoor een speciale reden wordt bekend gemaakt, bespoedigen de Verenigde Staten een levering van oorlogsmateriaal aan Turkije. Het vliegtuigmoederschip „Randowa" arriveert in Istamboel met 84 vliegtuigen. Radio Moskou deelt vanmorgen vroeg mede, dat" generaal Bedell Smith, de Amerikaanse ambassadeur te Moskou, zes dagen geleden aan de Sovjet minister van buitenlandse zaken, Molotof, een verklaring over de Sovjetrussisch-Amerikaanse be trekkingen heeft overhandigd. Radio-Moskou meldt voorts, dat Molotof de Amerikaanse ambassa deur Zondag heeft meegedeeld, dat de Sovjet-Unie instemt met een Amerikaans voorstel om besprekin gen te beginnen over de regeling van geschilpunten, die tussen beide lan den bestaan. In de Amerikaanse nota wordt ver klaard, dat de bezorgdheid en de vast beslotenheid van het Amerikaanse volk is toegenomen in verband met de vijandige houding, die door de Sov jet-Unie aan de dag is gelegd met be trekking tot het program voor Euro pees herstel. Dit program betekent naar het inzicht de V.S. slechts een maatregel om Amerikaanse hulp te brengen voor het herstel, op een ge meenschappelijke basis, zonder dat dit bedreiging inhoudt tegen wie ook. Volgens de verklaring is de huidige toestand ontstaan door het optreden van de Sovjet-regering of van politie ke groepen, die onder haar controle staan. Ook de reacties op dit optreden van andere landen, met inbegrip van de V.S., dragen ongetwijfeld een ern stig karakter. De V.S. wensen een aan tal punten duidelijk te maken, welke naar hun mening van groot belang zijn, opdat er geen misverstand zij, al dus de nota. Radio-Moskou citeert de volgende punten uit de verklaring: 1. De politiek van de Amerikaan se regering in internationale aange legenheden is onlangs voldoende de finitief geworden. Dit geniet de steun van de meerderheid van het Amerikaanse volk. Deze politiek zal in de toekomst energiek worden voortgezet. 2. De regering der V.S. wil duide lijk doen uitkomen, dat de V.S. geen vijandige of aggressieve bedoelingen heeft in baar betrekkingen tot de Sovjet-Unie. H.K.H. Prinses Juliana zal als Re_ gentes van het Koninkrijk worden beëdigd in een verenigde vergade ring der Staten-Generaal, welke op Vrijdag 14 Mei des middags te kwart voor twee zal worden bijeengeroepen in het gebouw der Tweede Kamer. De beëdiging, die op de meest een voudige wijze zal geschieden, vindt plaats om 2 uur. Weersverwachting, geldig tot ne- denavond: NOG VRIJ WARM. Hier en daar ochtendmist, voorts enkele plaatselijke regenbuitjes, hier en daar nog vergezeld van onweer. In de kuststreken een koele zeewind, overigens wel iets lagere temperaturen dan gisteren, maar nog vrij warm met wind uit uiteenlopende richtingen. In de gemeenschappelijke zitting van de nieuw gekozen Italiaanse Kamer van Afgevaardigden en de Senaat heeft En rico de Nicola, sinds 1 Juni 1946 voor lopig president van Italië, in eerste in stantie de meeste stemmen behaald. De nieuw te benoemen president moet in de drie eerste stemmingen een meer derheid van twee derden behalen, ter wijl in de vierde stemming een enkel voudige meerderheid voldoende is. De officiële cijfers van de eerste stemming luiden als volgt: de Nicola 396 stemmen, graaf Sforza (minister van buitenlandse zaken) 353 stemmen. Ook de tweede stemming bracht geen beslissing. Graaf Sforza verkreeg 105 stemmen en de Nicola 336. Sforza trekt zich terug. Na een verklaring der Italiaanse Socialistische Eenheidspartij, dat zij be sloten had Sforza niet te steunen, heeft Sforza, de Italiaanse minister van bui tenlandse zaken, zijn candidatuur voor het presidentschap ingetrokken. De K.N.A.C. heeft de minister van Verkeer en Waterstaat verzocht, de aanvang van het z.g. Zondagsrijver bod te stellen op 4 uur v.m„ terwijl mede in overweging is gegeven dat verbod om 21 uur te doen eindigen, In het adres heeft de K.N.A.C. de hoop uitgesproken, „dat deze eenzij dige vrijheidsbeperking spoedig ge heel zal worden opgeheven". 130.000 BEZOEKERS AAN DE R.A.I.-TENTOONSTELLING. De automobieltentoonstelling, die van 30 April tot en met 9 Mei j.l. in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam is gehouden, heeft ruim 130.000 bezoe kers geboekt. De contactcommissie van de Kath. Volkspartij heeft gistermiddag onder voorzitterschap van de Schrijver verga derd. De Schrijver bracht verslag uit over de besprekingen, die tussen vertegen woordigers der Katholieke Volkspartij en de socialistische partij onder leiding van Rolin, voorzitter van de Senaat, zijn gevoerd. Na een bijeenkomst van de katholieke kamerfractie verklaarde de Schrijver, dat de „Modus Vivendi", die door de conferentie van negen werd uitgewerkt, door zijn partij beschouwd wordt als een compromis aangaande de reorgani satie van het kabinet onder leiding van Spaak. Hij voegde eraan toe, dat zijn partijgenoten enig voorbehoud gemaakt hadden t.a.v. de „Modus Vivendi" in haar geheel, doch dat zij er niettemin in toestemden haar te aanvaarden en de onderhandelingen voort te zetten. Later op de avond is bekend gewor den, dat de christelijke volkspartij en de socialistische partij het met de hulp van Henri Rolin, voorzitter van de Belgische senaat, eens geworden zijn. De enige oorzaak van de ver' lenging der regeringscrisis, zo werd er aan toegevoegd, is Spaaks weige ring een twee-partijenregering te vormen. Op de tweede dag van het tournooi om het wereldkampioenschap hockey dames werden de vier overige wed strijden van de eerste ronde gespeeld, waarbij geen verrassende resultaten te noteren vielen. Het enige merkwaar dige was, dat men de overwinningen van Wales op Oostenrijk, van de Ver enigde Staten op Denemarken en van Schotland op België groter had ver wacht dan de 21, welke in alle drie ontmoetingen werden genoteerd. Zo is dus na de eerste ronde een zestal ster ke landen overgebleven, n.l. de vijf Engels sprekende naties, t.w. Engeland, Schotland, Wales, Ierland en de Ver enigde Staten en voorts Nederland, terwijl Spanje, Frankrijk, Oostenrijk, Denemarken en België de zwakkere groep vormen, die onderling nog wed strijden zullen spelen. De resultaten van de tweede dag waren: IerlandFrankrijk 20; Wales' Oostenrijk 21: Ver. St.Denemar ken 11, na verlenging 21; Schotland Èelgië 21. In een gisteren uitgegeven commu niqué van het Arabische bevrijdings leger wordt toegegeven, dat de Ara bische strijdkrachten Safad gisteroch tend hebben moeten ontruimen na de Joodse wijk „volledig verwoest" te hebben. Volgens het communiqué zou de poging van de Haganah om de weg van Jeruzalem naar Tel Aviv vrij te maken, mislukt zijn. De kléinere eieren zijn enige tijd niet in distributie gebracht, zodat het publiek op zijn bonnen bijna uitslui tend eieren van de gewichtsklasse 1 en 2 ontving. Thans worden de win keliers ook weer bevoorraad met eie ren van de lagere klassen, zodat men op de bon, welke Donderdag a.s. be kend gemaakt wordt ook met deze eieren genoegen moet nemen, aldus de afd. voorlichting van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening. Het onweer, dat gistermiddag reeds dreigde en dat tegen half zes boven de provincie losbarstte, heeft omstreeks zes uur bij Schagen een dodelijk ongeval veroorzaakt. De wed. J. LimmenDoffer Wrd in een woning aan de Tjailewaller- weg door de inslaande bliksem dodelijk getroffen. Andere perso nen in dezelfde woning (oua. haar zoon en beide dochters) ondervon den ook enige gevolgen van het hemelvuur. Het dak van het per ceel werd licht beschadigd. Elders werden bomen geveld, ter wijl sommige onderweg zijnde Naco-bussen hevige hinder onder vonden van dit zware weer. De Bilt vertelde ons over het onwe- der: Om twaalf uur gistermiddag is van België uit een front van onweers buien ons land binnengetrokken over een linie van Vlissingen tot Maastricht Om vier uur had dit f int een lijn bereikt van Zandvoort tot Nijmegen. Het onweer ging op verschillende plaatsen gepaard met flinke hagelval. AUTO'S MET LICHTEN AAN In den Haag zag men zich plotse ling verplaatst in de dagen der Egyp tische duisternis. De auto's reden met de lichten aan, evenals verschillende trams. Ook in vele woonhuizen en kantoren draaide men de lichten aan met het gevolg, dat door de onvoorzie ne en plotselinge toename van het electriciteitsgebruik het licht enkele minuten zwakker werd en op sommige plaatsen helemaal uitging. Overal keek men naar het soms angstaanjagende natuurverschijnsel. Bewoners van de Mauritskade te 's-Gravenhage zagen de houten blok jes, die tussen de tramrails lagen on der de voortdurende roffel van hagel stenen losraken en opspringen. Tijdens het noodweer hoorde men in 's-Graven- hage enige malen een vliegmachine brommen, die haar weg zocht door de slagregens. In het Westland zijn weliswaar geen ruiten van kassen gesneuveld, maar de gewassen te velde, vooral de aardap pelen, andijvie, sla en bloemkool heb ben erg geleden. VERKEERSSTREMMING. Ook in Rotterdam heerste diepe duisternis. Het bliksemde daar even fel als overal, doch het hagelde er minder dan in den Haag. Reizende Rotterdammers werden echter onaan genaam verrast door de mededeling, dat het treinverkeer met den Haag ge stremd was. Bij het fraaie terrein te Leidschendam sloeg namelijk de blik sem in de bovenleiding. Tussen 15.57 en 16.27 stond daardoor het verkeer tus sen den Haag en Rotterdam ook stil. Overigens was dit niet de enige blik seminslag ■die het treinenverkeer ver traging bezorgde Tussen Voorburg en den Haag werd de lijn naar Utrecht getroffen. Op de spoorbrug bij Velsen werd de bovenleiding getroffen. Als gevolg hiervan was er tussen Velsen en IJmuiden-Oost slechts verkeer op en kel spoor. BOVEN DE HOOFDSTAD. Ook de hoofdstad heeft haar deel ge kregen van de onweersbuien. Brandweerauto's gierden met sirene- geloei door de straten naar het post kantoor, waaruit rookwolken opstaken: er zou blikseminslag zijn in de radio kamer. Het was slechts de dieselmotor, die werd aangeslagen voor de licht voorziening van het gebouw.... Het stadhuis kreeg ook alarm. Hier sloeg het hemelvuur in de vlaggestok, die versplinterd werd Een hoofdamb tenaar. die aan het telefoneren was, kreeg een schok, maar kwam verder met de schrik vrij. Na ruim drie kwar tier slagregen en zwaar onweer was de bui overgetrokken en hernam het verkeer weer zijn normale loop. Opnieuw heeft Hare Majesteit zich genoodzaakt gezien het besluit te ne men de uitoefening van Haar Gezag ■tijdelijk neer te leggen. Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana zal evenals de vorige maal van 14 October tot 1 December j.l. tijdelijk de hoge plaats van Haar Moeder over nemen en a.s. Vrijdag weer als Regen tes van het Koninkrijk worden be ëdigd. In de eerste plaats gaan hierbij onze gedachten uit naar Haar, die om ge zondheidsredenen bij hernieuwing tot dit moeilijk besluit moest komen. De aanzienlijke taak, die Haar meer dan voorheen gedurende de laatste tien jaren op de schouders werd gelegd, moet zeer veel van Hare krachten hebben gevergd En dit des te meer nu bij het klimmen der jaren. Bovendien begrijpen wij, dat Hare Majesteit, mede in het vooruitzicht van Haar vijftigjarig regeringsjubileum, tot deze stap gekomen is. Wij hopen, dat de periode van rust, ditmaal niet met een bepaalde eindda tum aangegeven, Haar die krachten moge geven, waaruit Zij nadien weer zal kunnen putten om Hare arbeid aan ce top van ons staatsbestel voort te zetten. Ons Rijk mag zich voorts gelukkig prijzen in Haar Koninklijke Dochter een plaatsvervangster te bezitten, die men met volledig vertrouwen de teugels van het bewind in handen kan geven. Moge Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana de wijsheid en de kracht ontvangen, welke nodig zijn om de Haar op te leggen taak te kunnen vervullen. AD INTERIM. Tien apen uit diergaarde „Blijdorp" hebben een slippertje gemaakt van drie dagen. Ze zagen de kans 3choon, toen ze voor een poosje van hun eigen rots naar die der steenbokken moesten ver huizen. Vrijdagavond waagde er een de sprong naar de balustrade. Het lukte. Hij knipoogde naar de anderen, dat de weg veilig was en hup, hup, daar spron gen zijn negen collega's hem achterna. Op de onmogelijkste plekjes in de buurt van Blijdorp kon men een aap zien zit ten: op een vensterkozijn, in een tram paal, op een kerkdak. Hier en daar stond, vanwege de warmte, een venster open, soms zag de rustige bewoner op eens een aap naar binnen wippen en allerlei kattekwaad, pardon: apekwaad uithalen. Drie dagen lang heeft dit spelletje geduurd. Toen vond een der oppassers het welletjes. Hij zette in een der hui zen het venster open, strooide als klein duimpje wat lekkr— langs de weg naar de badkamer en daar, daar lag de grootste lekkernij-. Zeven maal slinger de er een aap zich in de kamer. Op het ogenblik, dat de badkamerdeur dicht klapte, gaf het zevental zich met kreten van woede over. De drie anderen heb ben zich op de spoorbaan en bij buurt bewoners laten verschalken. Zondag avond zaten allen in het apenhuis hun zonden te overpeinzen. De Nederlandse delegatie heeft ki naam van de Nederlandse regering de Republikeinse regering uitgenodigd vertegenwoordigers aan te wijzen, die als lid van de betreffende Nederland se delegatie zullen deelnemen aan de conferentie van de Economische Com missie voor Azië en het Verre Oosten, welke de volgende maand te Ootaca- mund in India zal worden gehouden. Arabieren en Joden hebben in beginsel toegestemd in een plan tot demilitarisering van Jeruza lem, waarbij de stad onder be scherming van het Rode Kruis zal worden geplaatst. In het dorp Giersbergen, onder de gemeente Drunen, heeft de landbou wer Berkelman Zondag een verras sende vondst gedaan. Hoewel men zich in Brabant van het wilde zwijn verlost waande, vond de landbouwer op een beschut plaatsje in het open veld een nest met 8 jonge wilde zwij nen, die hoogstens enkele dagen oud zijn. Het moeder-zwijn is in de buurt van het nest gesignaleerd. „HET DAGBLAD" OPGEHEVEN Naar wij vernemen heeft het te 's Gravenhage verschijnende „Dag blad" opgehouden te bestaan. Reeds hedenochtend zou het blad niet meer verschijnen,

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1